Miluj mě, prosím

Rodičovství

Srdíčko, chlapečku můj krásný. Můj živote! Jsem vedle Tebe, jsem Tvá maminka, víš to?

Kuřátko moje milované
7 komentářů

Tenhle deníček si vytisknu a až budeš velký, dám Ti jej přečíst.

Ani nevím, jak mám vlastně začít…

Když jsme se dozvěděli, ze Tě čekáme, byli jsme s Tvým tátou nesmírně šťastní. Já plakala, on také. Poprvé jsem viděla jeho slzy. Těhotenství bylo strašné. Samé komplikace, ale i přes to všechno jsi se narodil skoro v termínu a hlavně ZDRAVÝ!!!

Porod byl krásný. Sice nekonečný, bolestivý, hodně bolestivý, kdy mou euforii z toho, že Tě budeme mít konečně u sebe, střídala okamžitě obrovská bolest, ale přesto na něj vzpomínám s láskou. Pamatuji si tu úlevu, kdy jsi vylezl, a pamatuji si ten pocit štěstí, tu nekonečnou euforii, kterou při vzpomínce na porod zažívám znovu a znovu. Bolest je rázem ta tam!

První dny, týdny s Tebou byly náročné. Kojení nám moc nešlo, ale bojovala jsem ze všech sil! To Ti potvrdí i tatínek. Ale tehdy asi nastal bod zlomu. Já se soustředila jen na vypité litry, na to, co mohu a nemohu jíst, aby Tě nebolelo bříško, na to, kolik jsem odsála mléka. Na to, kolik jsi vlastně vypil, a zda jsi měl dost. Nepřestávající návštěvy u doktorky, vážení, měření, zda mi přibíráš tak, jak bys měl. Doktorka mi ze zoufalství půjčila váhu domů, abych si Tě mohla vážit sama, ale nakonec jsi to vzdal Ty sám. Asi jsi věděl, že to ničemu nepomůže, ani návštěvy LP, ani elektrické odsávačky, věděl jsi lépe, než já, že když to nejde, tak to prostě nejde.

Po Tvém samovolném odstavení jsem pátrala, kde se stala chyba. Díky tomu jsem dnes studující LP a v budoucnu můžu radit maminkám a kompenzovat si to, co mě nevyšlo. Zase je to pouze Tvá zásluha, děkuji Ti za to!

Čtvrtým měsícem nastal klid, co se MM týče, papal jsi krásně UM, a člověk by řekl, že má hysterie okolo Tvého stravování je u konce. Kéž by!!! Začaly příkrmy a další kolo. Kolik jsi snědl, stačí to? Málo mi, lásko moje, přibýváš. Máš dostatek tekutin? Ukaž, sáhnu na fontanelu. A sakra, je propadlá. Na, tady, pij čajík. Jsi dehydrovaný ( mé, a pouze mé představy).

S Tvým tatínkem jsme se začali kvůli tomu hádat, naše harmonická láska plná respektu a porozumění je pryč. Jak to vrátit? Prý se mám už konečně uklidnit, nebo navštívit psychologa. Já, která se snažím, aby Ti nic v životě nechybělo. Srdíčko moje, nezlob se, že jsem Ti nutila jídlo, i pití, chtěla jsem pro Tebe jen to nejlepší.
Vždyť jak jsem mohla vědět, že Ti tímhle způsobem mohu způsobit averzi k jídlu? Jak? Pláču, vztekám se, když nepapáš, navíc mi ani nepřidává fakt, že mi málo přibýváš. Jsi pod hranici. Jak se zbavit téhle vlastnosti? Jak přestat byt přehnanou matkou? Jak se začít více soustředit na Tvůj psychomotorický vývoj, a ne stále vážit gramy snědeného jídla? Nebo volat doktorce kvůli miniaturním pupínkům? Jak přestat dávat si do hlavy hrůzné scénáře? Které ničí naší vysněnou rodinu? Jak? Přejde to? Na to mi nikdo neodpověděl. Naštěstí odpověď na mou otázku zněla: ano, přejde. Ne úplně, ale bude to mnohem lepší.

Půl rok Tvého života mi utekl. Byl pryč, a už ho nikdy nikdo nevrátí. Sice jsem se radovala z Tvých pokroků, seděla s Tebou celé dny na dece, koukala, jak postupně dostáváš odvahu opustit deku a následně celý pokoj. Sice se plazíš jak padlý voják, ale to je asi normální, nebo ne? Radši se ujistím telefonátem p. doktorky. Tak prý ano, je to zcela normální, každé dítě má svůj způsob pohybu.
V devátém měsíci stále nesedíš, nevadí, do ničeho Tě nenutím. Až si budeš chtít sednout sám, sedneš si. Juuuu, Ty lezeš!! Hurá! Počkat, ale lezeš po jednom loktě. Sakra, mám volat? Ne, to se spraví, věřím Ti!

Nesu Ti mlíčko do postýlky. Vidím dobře? Ty sedíš!!! Jsem tak šťastná, ukápla mi slza. Ani nejstudovanejší matematik by nedokázal spočítat, kolika pusinkami jsem Tě zahrnula. A Ty mi na oplátku ukazuješ úsměv, s těmi Tvými spodními zoubky. Tak moc miluji, když se směješ, tak moc, že několikrát denně Tě sama přinutím se hystericky smát, nedokážu popsat, jaké pocity to ve mě vyvolává.

S postupem času si uvědomuji, že má péče o Tebe je přehnaná. Ale zbavit se toho neumím. Pouze z části.

Péče o Tebe není vůbec náročná, z pohledu normální maminky. Dokonce by každá chtěla mít miminko jako jsi Ty. Tak šikovné, tak překrásné, zdravé!!! Nepláčeš, když se bouchneš a máš modřinu, nepláčeš, když máš 39 °C horečky spolu s oparem, a kašlem. Nepláčeš, dokonce, ani když Ti rostou trojky nahoře, o kterých se říká, že jsou nejbolestivější. Nepláčeš, když odejdu z pokoje a zhasnu, nepláčeš, když vůbec odejdu. A to je právě ono. Srdíčko moje, máš mě vůbec rád? Nebo jsi prostě jen flegmatik a všechno, včetně mě, máš na háku?

Kolikrát slyším, jak se kamarádky baví o tom, že když se ztratí svému dítěti z dohledu, spustí tím automaticky šílený řev. Ale Ty ne, neříkám, že to chci, ale nějaký náznak toho, že mě máš rád, bych si přála. Kdyby jsi nepotřeboval najíst, přebalit, uložit, vůbec mě k životu nepotřebuješ. A opět ta otázka: zlepší se to? Budu doufat, že odpověď je ano.

Tvá babička, tatínkova maminka říká, ze jsi zlaté děcko. To já přece vím. :) Babička je moc hodná, věřím, že ji budeš mít moc rád. A moje matka? Na tu si uděláš názor sám. Ovlivňovat Tě nebudu. Máš skvělého tatínka. Moc Tě miluje. Všichni pro Tebe chceme jen to nejlepší. Milující rodinu, proto doufám, ze budeš chytrý, a nenecháš se obelstít mojí mámou. Moc Tě miluji, a odpusť mi, prosím. Bude to jen a jen lepší, uvidíš. Věř mi!!!

Co v dopise nebude, pouze informace pro vás, čtenářky. Návštěva u psychologa mě ujistila v tom, že problém je na straně mé matky. Nové skutečnosti, které jsem zjistila, mě ovlivňovaly tím způsobem, že jsem si chtěla dokázat, že jsem lepší máma než byla ona. Ona si v klidu odešla ráno z domu, a nechala tři batolata samotné doma, celý den. Otec v práci. Jakmile se vracel, ona byla doma o něco dříve a hrála si na matku. Otec měl pár podezření, ale žádný důkaz. Až jednou sousedka už konečně zavolala sociální pracovnici.

Co viděla? Tři batolata v jedné postýlce, stojící, držící se za žebřiny. Hladové od rána, červené od pláče, mokré až ke krku od moči a od výkalů. Jeden z bratrů tímto přišel o zdravý rozum. Jeho mozek se následkem hysterického, neutišeného, dennodenně opakujícího se pláče nevyvinul tak, jak by měl. Je mentálně postižený.

Dostala za to trest? Ne, otec ji pouze zmlátil v afektu jak žito! Šla do vězení, ale pouze kvůli alimentům. Proto!!! Proto jsem taková. Mám panickou hrůzu z toho, že bych byla jako ona, nedala dítěti, to, co potřebuje. Teď vím, že dítě potřebuje klidnou, vyrovnanou matku, ale pomohl mi pouze psycholog. Jeho prohlášení, že nejsem a ani nikdy nebudu jako ona. A že touha být tak dobra matka, jak ona byla špatná, je k ničemu, a mému synovi neprospěje. Svého milovaného syna si teď už konečně užívám. Někdy mám zase ty své přehnané stavy, ale je jich málo.

Už jen doufám, že to bude stále lepší a lepší a se svou matkou se nesrovnávám. Ona je zrůda, já milující matka…

Hodnotilo 32 lidí. Score 3.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 02.05.15 00:19

Uf, masakr. Mrzi me to, ze se sebou musis tak bojovat, srovnavat se s takovou matkou. Preji hodne sily najit ten zlaty stred, kde je pece dostatek a ne pres miru.

 
Pov
Kecalka 204 příspěvků 02.05.15 07:38

:hug: budete nejlepší maminka pro své děti :kytka:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 02.05.15 07:41

Prosim te kolik vam bylo let 8o To je teda matka, desny..Jako nedokazu si predstavit nechat takto male deti cely den doma-silenost :think: :think: Chudak Tvuj bratr :(
No ja myslim, ze to bude pro Tebe jeste dlouha cesta, aby jsi nasla zlaty stred. :hug: :hug: :hug:
zazili jste si zrejme dost na to, aby jsi se obesla jeste parkrat bez psychologa :srdce: :srdce:
Ze zacatku jsme si prave rikala, ze tu lasku moc prehanis, ikdyz co ja vim, nebo vime kde je ta hranice, kdyz jde o nase deti, presto jsme si vsimla, i ty sama jsi psala, ze uz nekdy toho ptani atd.bylo az moc. Pracuj prosim na tom jeste, protoze ono se lehce z lasky prehnane stava laska opici, aby pak dite netrpelo uplne z opacneho uhlu :srdce: :srdce:
Ty to zvladnes jsi urcite bezva mama :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :palec:

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 02.05.15 08:27

@pomenkova Nejstaršímu byly tri, tomu postiženému skoro rok, a dalšímu skoro dva. A bylo to ještě horší, s tím postiženým, jak se k němu chovala, a to jen proto, ze ho nenáviděla za to, ze se přišlo na to, ze není od našeho státy, ale od našeho dědy, tj otcova otce. Kdybych napsala vše, ani byste mi neverily, tak jsem to radši vynechala. Ale i to malo si myslím stačí.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 02.05.15 08:32

@sebaanez No tri roky a jak vydrzel v te postylce :roll: Ja ti to verim, no to je des s spat s otcem manzela :roll: :roll: :roll:
Njn vubec jste to nemeli lehke ti reknu :hug: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :srdce:

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 02.05.15 08:39

@pomenkova Nevím, takhle to bylo v te zprávě udané. Třeba jen chtěl byt s nimi, nevím. Vlastně ten nejstarší byl naše matka, pamatuji si, jak me učil slyšet, byla jsem nedoslychava, naučil me odezírat ze rtu, a pak už me vlastně naučil v 5ti letech číst, a táta říkal, ze me i naučil mluvit, chodit, takže je možné, ze tam byl s nemi a třeba utesoval? :nevim:

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 02.05.15 09:01

Holky a víte co je úplně neuvěřitelně? V době kdy se to stalo byla matka těhotná(já) a otec i pres to všechno se s ni scházel, a vyšel z toho můj nejmladší bratr 8o :roll: Miloval ji tak moc, i přes to všechno, ze se k ni pak ještě po 20- ti letech vrátil, ona ho stáhla na ubytovnu a připravila o práci, řidiče autobusu. Tak po roce to ukoncil. Tak snad už ted otec dostal rozum, a konečně zase jezdí…nevím, co se mu honilo hlavou, proč ji, takovou zrudu odbornou, tak miloval, a ani my jsme ho neovlivnila, myslím ty skutečnosti, ale asi k nám neměl takový vztah, když byl porad v práci. Je to des, láska az za hrob :poblion:

 
januschka
Závislačka 3312 příspěvků 02.05.15 09:03

Strasny…nemam slov! Budes dobra matka, neboj :hug:

 
darla
Kelišová 5035 příspěvků 02.05.15 09:20

@sebaanez je to opravdu hrůza, jak se muže někdo takhle chovat. Je to zrůda a ne matka! Já bych ji už nikdy nechtěla vidět a taky bych takovou babičku pro svoje dite nechtěla.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 02.05.15 09:22

@sebaanez des bes, ale co, at je to jakkoliv, ted mas svoji rodinu a ver, ze jsi uzasna mama :kytka: :kytka: :kytka: :srdce:

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 02.05.15 09:34

@darla Samozřejmě, ze neni malého babička. Ale ona je strašná. Několikrát si i přes to všechno dokázala omotat i me. I když můj pud sebezáchovy vždy za fungoval, jak mel. Třeba můj další bratr ji miluje, žije s nim a s jeho ženou a malou Anežkou. Největším paradoxem je, je řekla švagrové, ze si malou nezaslouzi 8o 8o, proto ze hned nevylitla z postele, když mela svagrova 40-kdy horecky, a nedala ji hned najíst, tak vstal bracha. Já bych tu zenu, která me porodila fakt zardousila :cert:

 
niezabudka
Kecalka 147 příspěvků 02.05.15 09:50

Máte veľmi podarené dieťatko. Ale až mi zle zostalo, keď som čítala o vašej mame. To môže urobiť deťom len netvor. :,(

 
Ba412
Kecalka 184 příspěvků 02.05.15 09:54

@sebaanez
Hodne sily at se z toho srabu vymanite a jste vyrovnana matka pro sve dite i partnerka pro manzela.
Vim o cem pisu, jenze moje matka to delala jinak, byla vzorna ale jen navenek. Tyrala mne psychicky a neustale mne presvedcovala jak jsem neschopna. Snazila jsem se byt pro ni ta nej a presto pro mne casto mela jen nadavky. Pred 5 lety zemrela a po pravde ja se dnes citim svobodnejsi a klidnejsi.

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 02.05.15 10:38

@Ba412 To je mi líto, tyhle ženy by neměly mít deti :cert: Za tohle jsem ji taky přála smrt, rozcilovala me myšlenka, ze tu na Zemi zabírá takový člověk místo. A jiní, kteří si zaslouží žít, umírají. Ale dnes to beru s nadhledem. Karma je svině, a najde si ji! Ono jim můžeme byt i vděčné, ze jsme neskončily v popelnici, ze? :nevim:

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 16004 příspěvků 02.05.15 10:44

@sebaanez Ahoj zakladatelko, některé tvé komentáře pod deníčky už chápu. Přeju ti hodně sil a štěstí. Chlapeček je nádherný. :kytka:

 
Pamča
Kecalka 133 příspěvků 02.05.15 10:55

Jsi výborná máma! :hug: Jinak co jsi zažila je šílený..

 
Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20742 příspěvků 02.05.15 11:23

Toto sa stalo v maminej rodnej dedine. Matka nechavala batola doma v postielke a cely den rajdovala po svete. Dievca… prislo o rozum.
Ale ani opacny extrem nie je dobry, asi vdaka zlemu vzoru ked zacali moje slecny robit cirkus, tak sa im ustupovalo, aby sa im ‚nieco v hlave neporusalo‘… a tak dodnes veria, ze si vsetko vyrevu :?

 
Regina Hero
Generální žvanilka 24022 příspěvků 2 inzeráty 02.05.15 11:32

Nepláčeš, když se bouchneš a máš modřinu, nepláčeš, když máš 39 °C horečky spolu s oparem, a kašlem. Nepláčeš, dokonce, ani když Ti rostou trojky nahoře, o kterých se říká, že jsou nejbolestivější. Nepláčeš, když odejdu z pokoje a zhasnu, nepláčeš, když vůbec odejdu. A to je právě ono. Srdíčko moje, máš mě vůbec rád? Nebo jsi prostě jen flegmatik a všechno, včetně mě, máš na háku?

Kolikrát slyším, jak se kamarádky baví o tom, že když se ztratí svému dítěti z dohledu, spustí tím automaticky šílený řev. Ale Ty ne, neříkám, že to chci, ale nějaký náznak toho, že mě máš rád, bych si přála. Kdyby jsi nepotřeboval najíst, přebalit, uložit, vůbec mě k životu nepotřebuješ. A opět ta otázka: zlepší se to? Budu doufat, že odpověď je ano.

Prosím tě, hlavně klid… máš klidné a hodné dítě, buď ráda za to… není to o tom, že by tě neměl rád, že by tě jako matku nemiloval… kdybys měla ubrečené uřvané dítko, asi bys psala, že ti to dělá proto, že tě nemá rád… takže si takové myšlenky zakaž a važ si toho, že máš zdravého a hodného syna… a nevyšiluj, nepřeháněj to…
Jinak děti milují své rodiče, i když jsou na ně zlí… minimálně v tomto věku ano, takže nehledej důkazy lásky v tom, že tvé dítě bude brečet, když tě chvíli neuvidí… každé dítě je jiné, každé je jedinečné a každé je úžasné a miluje své rodiče… ať jsou, jací jsou… takže zkus přemýšlet nad úplně jinými věcmi a nepřivolávej něco horšího… nic se nesmí přehánět… držím palce, ať vám to vaše zlatíčko dělá jen radost… a nepochybuj a užívej si život, s dítětem i bez… život je strašně krátký a strašně rychle to uteče… najednou to malé zlatíčko vyroste a bude z něho zase úplně jiný tvor…

 
kapuletka
Kecalka 323 příspěvků 02.05.15 11:58

Teda…Nejdřív jsem si myslela, jak jseš prdlá, že bys měla jít k psychologovi, ale když jsem si přečetla ten konec, tak se ti teda vůbec nedivím. A nemám slov :poblion: :poblion: :poblion: Panebože :zed:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 02.05.15 12:36

@sebaanez No to je takovy typicky alibismus bud rada, ze vas vsechny nehodila do popelnice, :roll: :roll:
Ne ne, ta potrebuje sodu za to co vam udelala :cert: :cert: :cert: :cert: Tohle je hnus :cert: A to nadavm ze malej rve, ze jsme hrozna mama, kdyz nepribehnu do 10 ti minut, pane boze jak muze byt nekdo tak hnusny tak :evil: -zabila bych ji na miste :cert: :cert: :cert:

 
verulicek  02.05.15 12:42

No..s tím tisknutím pro syna bych si to ještě rozmyslela…číst slova typu Pamatuji si tu úlevu, kdy jsi vylezl a kolik jsem odsála mlékaby asi kdejakého chlapa moc nenadchla…někdy mám pocit, že by maminy měli dělat kromě toho „maminkování“ i něco jiného, aby samou láskou nezblbly. :think: mimochodem trvalo mi dost slouho než mi došla zkratka LP…asi nejsem ještě dostatečně potentovaná :nevim: (ani nevím, zda tvůj syn bude vůbec deníčku někdy rozumět - chlapa mám zasvěceného, ale LP, MM a UM) studování fontanely nechám raději bez komentáře…je fajn, že jsi navštívila odborníka a že ti pomohl, co se u vás dělo je hrůza. Ale řekla bych, že by sis měla najít ještě jinou zábavu, než dítě, protože přehnaná péče mu ve výsledku bude akorát ubližovat :nevim:

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 02.05.15 12:54

@verulicek Asi sis neprecetla konec denicku(vysvětlení fontanely a dalších prehnanych věcí) K těm zkratkam, vzhledem k me budoucí práci, si myslím, ze jim rozumnet bude. ;)

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 02.05.15 12:55

@hanka.br. :srdce: Dekuji

 
Emičkaaaaa
Povídálka 14 příspěvků 02.05.15 12:55
ach

Nejdojemnější příběh, naskakuje mi husí kůže, jsi statečná, drž se. :kytka:

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 02.05.15 12:56

@pomenkova Nějak jsem nepochopila Tvůj poslední příspěvek… :|

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 02.05.15 12:58

@Emičkaaaaa Jsi zde nova, je tu mnoooho do jemnějších a smutnejsich denicku. Ale děkuji za podporu :kytka:

 
Emičkaaaaa
Povídálka 14 příspěvků 02.05.15 12:59

Nechápu a zkus to smazat z paměti, žij pro své děťátko, hezký den :srdce:

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 02.05.15 13:01

@Emičkaaaaa Ze jde tu plno smutných denicku. Viz téma: Prázdná náruč, to radši ani necti, já si to zakazuji, jinak bych už úplně zcvokla :,(

 
verulicek  02.05.15 13:04

@sebaanez Přečetla jsem celé, chápu souvislosti, ale asi to ještě nemáš v sobě pořešené, když máš pocit, že musíš synovi takový deníček předávat :nevim: Je napsaný, jako bys z toho ještě venku zdaleka nebyla (styl psaní, zdrobnělin, samotný název atd.) ale každého věc. Jen píšu svůj názor..hodně zdaru :kytka:

Příspěvek upraven 02.05.15 v 13:21

 
Caitlyn
Kelišová 5690 příspěvků 02.05.15 13:16

:hug: jsi skvělá máma :kytka:

Takový jako byla tvá matka nikdy nepochopím a je mi kolikrát do pláče z takových lidí :(

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 02.05.15 13:27

Na začátku deníčku, jsem si uplně říkala „jejda mane, co blbne? Proč ho tak opečovává?“ Holka, moc se omlouvám že jsem si to vůbec myslela..takový trauma…s matkou bych už nikdy nepromluvila. Jak tohle může někdo udělat. Mám dvě batolata a vím jak je to náročný…a ubezpečuju tě, že žádná normální zdravá nenarušená žena, jako jsi ty, já..by tohle nikdy neudělaly. Je mi moc líto bráchy i tebe…je mi z toho uplně špatně a smutno. Hodně štěstí, sil na zvládnutí traumatu..jo a mimochodem, tvůj malej je strašně krásnej. Miluje tě. Jen je prostě hodnej. Naše holčička byla taky taková, hodná, ani muk..ted má rok a už jí teda není jedno kde jsme..ale když ji uložíme, dotedka nepláče. Počkej, povyroste a bude se chodit mazlit a pak uslyšíš to krásné „mám tě rád“ (syn ve dvou a půl letech :srdce: ) a to je za bukem. :hug: @pomenkova K lezení z postýlky. Malej bude mít za chvilku tři, dovnitř to umí, ale ven nevyleze, je to pro něj moc vysoko :nevim: (leze tam k malé, abyste věděli, ne že bych ho tam zavírala…) @sebaanez můžu se ještě zeptat..když se na to přišlo, že tvé sourozence takto týrá, co se dělo dál?

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 02.05.15 14:06

@verulicek Já vim, ze z toho nejsem venku, a snad asi nikdy úplně nebudu. Vim, ze muj syn tim bude možná trochu poznamenány, to jsou věci, které já vim, takže žádné nové i FO od Tebe. Nicméně já na sobě pracuji, a to je snad důležité ne?

 
verulicek  02.05.15 14:09

@sebaanez To je, je super že si to vše uvědomuješ a já ti budu držet palce ;)

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 02.05.15 14:11

@Kalla1412 Ahoj, děkuji za podporu. :kytka: Po tomhle jsme putovali k tatovo máme, babičce. Ale její snacha par měsíců po porodu svého dítěte těžce onemocněla, takže ji přibylo další dítě, a my putovali, kromě Mariana (toho postiženého) do ústavu. Ale bylo to to nejlepší, co nás mohlo potkat, díky tomu mám Gymnázium, a plno dalších úspěchu. Babička si tedy nechala sirotka, a Mariana, ale peci o Mariana nezvládla, tak je v ústavu pro mentálně choré. Ma myšlení 2 letého dítěte, nemluví. Ale umí dat najevo své emoce, a je to svým způsobem šťastný kluk 25let. Umí dat pusu, nahlas se smát, ukázat, co chce. Samozřejmě ve fyzickém pořádku. Díky Bohu aspoň za to.

 
Ba412
Kecalka 184 příspěvků 02.05.15 14:11

@sebaanez
Mne ve 3 mesicich odlozila babicce a sla do prace. Penize a parada ji byly vic…
Kdyz jsem chtela treba na lyzak se skolou, rekla ze nema penize a sla si koupit kus zlata…
Ale babicka a deda to byl poklad.
Taky jsem se od matky nejednou dozvedela, ze jsem ji zkazila zivot.
Vdala jsem se blbe, jen abych se od ni dostala. No a vzala jsem si mamanka, ktery potreboval fulservis. A tchyne mi samozrejme nepomohla.
Kdyz jsem neplanovane otehotnela, matka mi rekla ze mne nezivila na studiich na to abych se zahrabala u fakanu.
A kdyz se maly narodil, nemeli jsme kde bydlet a tak museli k ni. Rvala na mne cele dny ze ji delam v byte bordel, ze mi rve dite a ona nema klid, ze jsem neschopna matka protoze nekojim. No o mliko jsem prisla ze stresu. Byla jsem blizko toho, ze syna dam do detskeho domova a sama pujdu na ubytovnu a manzel k rodicum.
Kdyz mi zavolali z nemocnice ze zemrela tak jsem ani nebrecela…
Ale vy se drzte, mate krasneho klucinu, hlavne at je zdravy a treba mu brzy pribude braska nebo sestricka…

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 02.05.15 14:12

@verulicek :kytka: Děkuji, snad vyjde někdy denicek s názvem : Konečně jsem normální :mrgreen: :mrgreen: :lol:

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 02.05.15 14:15

@Ba412 Katastrofa opravdu, ženy kolikrát zapomenou, pro co byly stvoreny. Nevím, jestli to maji v genech zakódované, či je to prostě povahou, nicmene je mi z toho zle! :poblion:

 
januschka
Závislačka 3312 příspěvků 02.05.15 14:16

@sebaanez napis spis :,,konecne jsem stastna" :kytka:

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 02.05.15 14:21

@januschka Ono jako já šťastná jsem, hlavně při vědomí toho, ze je malý zdravý, i když já si namlouvam hovadiny, ale fakt už je to méně často :oops:

 
januschka
Závislačka 3312 příspěvků 02.05.15 14:27

@sebaanez moje mama me tyrala hlavne psychicky a nasledky si nesu dodnes… Kdyz jsem dneska cetla tvuj denicek, tak jsem si rikala, ze to je jak pres kopirak - vcetne kontrolovani fontanely… Tak nejak vim, co citis, prozivas a ver - dostanes se z toho. Sice je to beh na dlouhou trat, ale bude vitezny :hug:

 
Ba412
Kecalka 184 příspěvků 02.05.15 14:37

@sebaanez a januschka
Muj pribeh by vydal na docela dlouhy denicek.
A nejhorsi na tom bylo, ze jsem na socialce nemela zastani. Tenkrat se o psychickem tyrani nemluvilo. Dnes by to bylo zalovatelne. Ale tenkrat mi rekli „vzdyt je to vase matka tak se nejak domluvte“
Mnohokrat jsem ji odpustila a vratila se k ni, rikala si ze je stara a osamocena, ale vysledkem byly zas a zas jen nadavky. Zemrela kdyz mi bylo 48 let. Sourozence nemam. Nemam ani stryce a tety, takze jsem v podstate sama na svete.

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 02.05.15 14:52

@januschka @Ba412 :hug: :hug:

 
januschka
Závislačka 3312 příspěvků 02.05.15 14:54

@Ba412 moje mama chlastala a do toho brala prasky. Kdyz me zrovna nevyhazovaka z domu, tak na me opila rvala, ze jsem k nicemu, ze me nechtela atd…normalni bylo, ze jsem spala v aute nebo u kamaradky a dalsi den jsem jela totalne vynervovana a nepripravena do skoly…nakonec jsem ji odpustila, ale dalo mi to hroznou praci

 
Ba412
Kecalka 184 příspěvků 02.05.15 15:05

@januschka
Moji mamu ty prasky staly zivot-v podstate vykrvacela do zaludku.
Kdyz jsem se ucila na zkousky na vs tak mne rano kdyz sla do prace vzbudila nadavkama, zadala ukoly co musi byt do jejiho navratu domu hotove -beda kdyby nebylo a odesla. Ja mela ca 9 hodina na jeji ukoly a uceni. Beda kdyz jsem ze zkousky prinesla za 2. Byl cirkus a vyhruzky ze se jen kurvim a nic nedelam…
Omlouvam se adminum za to ostre slovo, ale bohuzel to bylo tak

 
januschka
Závislačka 3312 příspěvků 02.05.15 15:07

@Ba412 taky pekny :roll:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 02.05.15 15:36

@sebaanez ne v pohode ja to myslela tak, ze se nekdy rika, bud rada, ze nejsi hozena v popelnici.Ze se to bagatelizuje. Napsala jsem, ze takova mam prave neni mama :hug: :hug: :hug:
Bylo to spatne pochopeno, tak se omlouvam, ja to spatne napsala :kytka: :kytka: :srdce: :srdce: :srdce:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 02.05.15 15:41

@Kalla1412 Tak jasne, ja se jen zminila, proste hruza ze je tam nechavala :cert: :cert: :cert: Uz bylo vysvetleno, ze je tim i chranil, to muselo byt hrozne :( :( :( :(

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 02.05.15 15:42

@Ba412 Pane boze holky vy co jste tohle zazily, vas obdivuji, ze jste dneska tak silne :srdce: :srdce: :srdce:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 02.05.15 15:53

@januschka Ach jo je mi vas vsech tak lito :( :( :( :kytka: :kytka: :kytka: :srdce:

 
Ba412
Kecalka 184 příspěvků 02.05.15 16:27

Holky co jste zazily nejaky teror ze strany mamy, preju vam, abyste mely fajn partnera, ktery pochopi vasi nemocnou dusi a pomuze vam vratit se mezi normalni lidi. Verte ze to neni jednoduche. Ja si ten kriz s sebou nesu porad - rikam si jestli mama opravdu nemela pravdu, jestli nejsem opravdu ta spatna ja…
Jsem mnohem starsi nez vy, mam uz dospele deti. A bohuzel od manzela a jeho matky jsem se vicekrat dozvedela, ze mam geny me matky a jsem stejna jako ona. Ale oni ani netusi co se u nas doma delo.
A moje matka na verejnosti vystupovala jako velmi korektni, mila a prijemna dama…

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Miluj mě, prosím - osvícení


Reklama