Moje akční těhotenství

Těhotenství

Mám 5 dnů po termínu, narozeniny, a ještě před nedávnem by mě ani ve snu nenapadlo, že budeme mít prosinčátko, takže bych si teď ráda zrekapitulovala svoje těhotenství.

O našem plánování neplánování těhotenství jsem již deníček napsala. Jelikož jsem otěhotněla trochu dříve, než bylo v plánu, dítě přišlo v podstatě do rozjetého vlaku. Všechny naše aktivity jsme měli naplánované plus mínus do konce tohoto roku a ono ejhle, osud tomu chtěl jinak.

I přes všechno jsme samozřejmě měli oba s přítelem z těhotenství radost, stejně jako jeho rodiče. Horší to bylo v práci a v případě mé mamky. Ta to v podstatě bere tak, že jsem si zničila život a kariéru… jen pro upřesnění, dnes je mi 28 let, mám vystudovanou VŠ a tři a půl roku praxe. Tento týden jsem měla dle původního plánu dělat profesní zkoušky, na které se nakonec chystám nejspíš v červnu příštího roku. Přijde mi vzhledem k věku a k tomu, že půjdu do důchodu (pokud vůbec někdy) tak za 40 let, že jestli něco stihnu teď, za půl roku nebo snad za dva roky, je úplně absurdní.

A pokud jde o situaci v práci, tak tam personalistka prohlásila, že moje těhotenství je velká nepříjemnost a že jsem jí před rokem a půl, když jsem nastupovala, zatajila skutečnost, že chci otěhotnět… radši no comment, co byste taky chtěli od čtyřicetileté staré panny :-) Moje šéfka se taky vyznamenala, jelikož mi začala dávat dvojnásobek práce než ostatním a samozřejmě tu největší drbačku, ale já jsem si řekla, že takoví lidi mě neporazí, na neschopenku nepůjdu a vše zvládnu a taky že jo, na mateřskou jsem odešla 6 týdnů před porodem a musím říci, že se mi po takové práci ani trochu nestýská!

A v čem vlastně bylo moje těhotenství akční? Pokud jde o jakékoliv nevolnosti nebo zdravotní potíže, tak ty se mi tedy vyhnuly velkým obloukem. Spokojeně jsem až do sedmého měsíce jezdila na jednodenní služební cesty, takže malej se se mnou v bříšku hodně nacestoval. Jelikož letošní podzim byl ve znamení jablek, tak jsme snad 5 víkendů strávili ve znamení jablečných brigád :-) Sekání trávy na chatě se mi taky nevyhnulo, poslední tak ve 30. týdnu. V srpnu jsme stihli dovolenou na Lipně, samozřejmostí bylo, že jsem spokojeně vyrazila na kopec pěšky, proč jet lanovkou, navštívili jsme asi tři rozhledny a já po 5 letech seděla na kole a ujela na něm asi 30km :-)

Ve 32. týdnu jsem absolvovala výlet do Vídně, na který jsem se sama autem dovezla, kromě toho následovalo bezpočet sobotních jednodenních výletů, ten poslední dva dny před termínem porodu, a vycházek do lesa za účelem hledání hub :-) Prostě jsem nevydržela ani chvíli sedět nebo ležet, ze začátku mi všichni říkali, že bych měla odpočívat, ale pak to stejně vzdali, protože to nemělo cenu. Já jsem se cítila pořád dobře, tak je přeci lepší trénovat fyzičku na porod! A taky jsem si dělala srandu, že se autem dovezu i do porodnice, jelikož vzdát se řízení u mě nehrozí :-)

A aby toho nebylo málo, ještě se stěhujeme. Byt máme od 1. 12., dnes, 30. 11., jsem byla podepisovat nájemní smlouvu, a tak nějak mimochodem se musíme taky zařídit :-) Holt asi největší tíha bude spočívat na bedrech přítele, což ovšem nevím, jak se skloubí s jeho oslavami narození malého, ony se totiž u nás už asi před měsícem začaly objevovat rozličné láhve alkoholu :-)

Do dneška jsem byla nucena být v klidu, když mě paní doktorka nechala ležet teď dva dny v nemocnici. Důvod byl ten, že mě chtěli porod vyvolat, ale jaksi dodatečně zjistili, že je ještě brzy, a když už jsem tam jednou byla, tak si mě tam nechali alespoň ty dva dny a dneska slavnostně propustili na víkend domů, takže v neděli by mě mělo čekat vyvolávání. Jenže za tu dobu jsem nasbírala spoustu cenných babských rad, jak porod vyvolat jinak než v nemocnici, takže očekávám hodně akční sobotu a neděli :-)

Nebudu již čtenářky nudit delším deníčkem, i když se mi v hlavě honí ještě x věcí, které jsem za těch pár měsíců stihla, ale o tom třeba jindy. Každopádně jsem vděčná za tak bezproblémový průběh těhotenství a našeho malého se už nemůžeme dočkat, když už pro něj máme ten nový byteček a spoustu krásných věcí :-)

Hodnotilo 6 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 04.12.12 05:54

Krásný deníček, je fajn si taky občas přečíst o hezkém těhotenství než o neschopenkách a umírání ;). Těhotenství jsem měla dost podobné, bezproblémové a akční. A řídila jsem ještě 3dny po termínu, kdy jsem se v noci odvezla z kamarádky svatby :palec: Těhotenství není nemoc. Přeju ať se miminko rozhodne vylézt samo a máš rychlý a bezbolestný porod ;) to mě se bohužel nepodařilo :cert:

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 04.12.12 06:47

Pěkné, fajn, že ses cítila tak dobře :palec:

Moje těhotenství jsou podobná, ani mi to nepřijde právě nijak zvlášť divné, ale všichni říkají, ať nejsem blázen a odpočívám… mě to nudí a nebaví :nevim: když jsem v pořádku, tak proč se válet doma? Kdybych nemohla, tak by to jistě bylo jiné…

Přeju pohodový porod a myslím, že půjde hladce :palec: Já skoro ani nevěděla, že rodím :lol: Za pár týdnů mě čeká druhý a jestli bude ještě rychlejší, jak se říká, tak už se na Vánoce radši stěhuju do porodnice, abych prtě nevyprdla někde cestou :D

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 04.12.12 06:59

Mě ani nenapadlo že bych neměla řídit :think: Jinak během těhotenství jsme se stěhovali do nového domečku, ten potřeboval vymalovat a protože jsem doma na neschopence (kvůli práci) tak jsem vymalovala celej domek. Nepřišlo mi na tom nic divného. Je pravda že občas okolí vysvětlit že jsem těhotná ne nemocná, je fakt makačka :zed:

 
neila
Echt Kelišová 9141 příspěvků 04.12.12 10:18

:mavam: tak jak to dopadlo? Už je brouček na světě?? Doufám, že ano a že je vše jak má :kytka:
Když jsem to četla, jako by to bylo o mém prvním těhotenství :palec: Já chodila do práce až do začátku devátého měsíce (ten poslední už oficiálně ne, ale nevydržela jsem sedět doma :lol: ), měla jsem skvělou práci, každý den někde jinde, v závěru mě až mrzelo, že se musím rozloučit 8) žádné potíže a pokud to šlo, pořád s úsměvem :) …jo a já se do té porodnice opravdu dovezla sama, doma nikdo a mě odešla hlenová zátka, tak co dělat :P

přeji hodně zdravíčka a radosti! ;)

 
Mišanila  04.12.12 10:37

No hezky jsi si to užila, tak snad podobně bezproblémový bude i porod :)

Taky jsem měla krásné těhotenství, ale v práci jsem skončila v 5. měsíci, protože jsem se stěhovala k manželovi a nechtěla jsem s pupkem dojíždět, ani by to moc nešlo a na těch posledních pár měsíců bez cholerického šéfa jsem se docela těšila.

Ve 3 měsíci jsem byla lyžovat v Itálii, už to bylo zaplacené, tak jsme to riskli. Jsem dobrá lyžařka a zásadně nepadám :), jedině jsem se bála, aby do mě nějaký nemehlo nenarazilo, ale dopadlo to dobře a bylo to skvělé.
Pak jsme byli v 6 měsíci na dovolené v českosaském švýcarsku, super lízt s břichem ve vedru po vyhlídkách, do toho ještě stěhování, nenudila jsem se. Běhala jsem po obchodech a nakupovala, posedávala po cukrárnách, to byly poslední klidné dny na dlouhou dobu :-)
Ještě v den porodu jsem jela autem na prohlídku ke své gynekoložce.

 
ANEBjája
Závislačka 4275 příspěvků 04.12.12 12:38

Jj, řízení… řidičák jsem dělala od cca 5.měsíce, zkoušky jsem udělala přesně 4 týdny před termínem. týden trvalo vyřídit řidičák (nechala jsem si ho udělat expres, radši), v pátek dopoledne si ho vyzvedla, v 7 večer jsme šla poprve testnout samostatné řízení v našem autě a ve 3 ráno mě vezla tím samám autem máma do porodnice (manžel řidičák nestihnul…vlastně ani teď ho ještě nezačal a to má syn 4,5 měsíce :roll: ) kde se v půl 7 ráno narodil kuba, 37+0. podotýkám v červenci, takže jezdit hodinu do brna, tam odjezdit hodinu a půl jízd a zas hodinu domů, s minimem záchodů, ale pít musíš, aby ses soustředila. pupek se za volant skoro nevešel… no sranda, né? :mrgreen: ještě jsem zvládla úspěšně (v 7.měsíci) ukončit jednu školu, rozvést se, vdát se, přestěhovat celý byt, když se nastěhoval manžel… no a teda aby byla moje gynekoložka spokojená a nenadávala mi pokaždé, že se uhoním, tak jsem nechala půlku předmětů z letního semestru na příště, stejně mi zbýval krom toho ještě jeden. takže v půl roce syna jdu do školy a konečně ze mě bude i ten inženýr :) s rok a půl starým synem… no proč ne, to se mám nudit? ;)

jinak jsem hodně líný člověk, co moc nezvládá nějaké „pravidleně“ a už vůbec ne plnit svoje cíle (zhubnu, budu cvičit, každý den budu xxx…to ani omylem).

ale těhotenství není nemoc, i když může být. ale „preventivně“ celou dobu ležet, to snad ani nemůže být zdravé. jak píšeš „příprava kondičky na porod“ je to nejdůležitější :palec:

 
Genovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 04.12.12 15:30

Já jsem v těhotenství taky hodně jezdila, ale od konce 7. měsíce jsem se pomalu na radu lékaře (ač nerada) pustila volantu. Bála jsem se o zdraví miminka při případné nehodě (při nárazu o volant). Znám jeden takový případ z okolí na nebylo to nic pěkného :nevim:, miminko se přes veškerou snahu lékařů narodilo předčasně, paní byla na tom taky špatně a její manžel se z toho chudák málem sesypal.
Taky blahopřeju ke krásnému těhotenství.

Příspěvek upraven 04.12.12 v 15:32

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 04.12.12 22:09

Je pěkný číst zase jednou deníček kde nejsou nevolnosti, ležení po nemocnicích, neschopenkách na rizikové těhotenství apod. Bohužel já se řadím do skupiny těch co si to všechno zažili, takže upřímně závidím takové bezproblémové těhulkování. Těším se na deníček o porodu :)

 
ANEBjája
Závislačka 4275 příspěvků 05.12.12 11:02

@jajul jenže když jsi jediný řidič v rodině, který se pohybuje ve všední dny v čr a potřebuješ se dostat do porodnice na monitory a vyřídit další věci, byť jen kolem porodu a miminka, tak to jinak nejde. do mojí porodnice jede mhd skoro 2 hodiny a je to s 5ti přestupama. autem je to 25-30 minut. stejně jako řidičák dělat až mi bude schopen někdo 3 hodiny hlídat (kojené) mimino? jak bysme ho dostali každý měsíc k lékařům, ke kterým bohužel chodí… jo, rizika jsou, ale prostě někdy to nejde, tak je lepší si to užít nebo aspoň to prostě neřešit než se stresovat

 
Genovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 05.12.12 12:47

@ANEBjája Samozřejmě když to jinak nejde, tak to prostě jinak nejde. Já mám to štěstí, že i když jsem k lékaři i do porodnice jezdila Olomouc - Zlín, vozil mě muž (bral si na to dovolenou, někdy razítko :lol: ) nebo výjimečně táta, který podniká a může vpodstatě kdykoli. Do porodnice mě teda vést nechtěl :mrgreen:. Měl štěstí, praskla mi voda o půlnoci :lol: :lol:.
A řidičák mě naši donutili udělat už hned v osmnácti.
Přeju, ať už je malé jen zdravé :hug: :hug:.

 
Herminka
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 05.12.12 16:15

Mně tvé těhotenství připadá úplně normální, měla jsem podobné ;) Myslím si, že z fyziologicky probíhajícího těhotenství by se neměla dělat nemoc, ať si každá dělá, na co se cítí.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama