Moje cesta za miminkem

Ráda bych se s vámi podělila o svůj příběh cesty za miminkem, které zatím pořád nemám.

*

S manželem jsme se brali v září 2011, před třemi roky jsme si řekli, že ve dvou už je nám smutno a začali jsme se snažit o miminko. Jaké bylo naše překvapení, když jsme hned po prvním měsíci snažení objevili na testu dvě čárky. Plakala jsem radostí. Doktor na kontrole potvrdil srdeční akci a pozval mě na kontrolu za 14 dní.

Po 14 dnech jsem si nakráčela s úsměvem do ordinace a s pláčem odsud odcházela. Poprvé v životě jsem slyšela diagnózu zamlklé těhotenství. Do té doby jsem ani nevěděla, že něco takového existuje. Následovala revize dělohy, tři měsíce čekání a další pokusy o miminko. Uklidňovalo mě, že doktor říkal, že se to stává, ale další těhotenství už je většinou bezproblémové. Uběhlo pár měsíců a já opět objevila dvě čárky. Šťastná jsem to oznamovala manželovi a se strachem šla k doktorovi. Na první kontrole bylo všechno v pořádku, za 14 dní mi opět gynekolog oznámil, že nevidí srdeční akci. Plakala jsem, byla nešťastná a neustále se ptala proč. Následovala opět revize, čekání, vyšetření na genetice, imunologii… Všechno nám vyšlo v pořádku, žádný důvod potratů se nenašel. Doktor mě uklidňoval, že se nám určitě zadaří, ať to nevzdáváme.

Jenže měsíce utíkaly, rok byl pryč a miminko nikde. Objednala jsem nás proto do CARu. Tam jsme podstoupili další vyšetření, zase výsledek, že jsme úplně zdraví a otěhotnění nic nebrání. Jenže miminko nikde, tak jsme se rozhodli podstoupit první IVF. Neúspěšně, jediné vajíčko, které přežilo kultivaci, se neuchytilo. Následoval pláč, zoufalství, beznaděj… Byl červenec a my jsme si řekli, že v září odjedeme na dovolenou a na podzim zkusíme druhý pokus IVF.

V září jsme odletěli na Korfu, užili jsme si krásnou dovolenou a načerpali sílu do dalšího snažení. Obrovské překvapení nás čekalo, když jsme se vrátili domů. Nedorazila mnou očekávaná ms, tak jsem hned běžela pro test do drogerie a na něm jsem objevila dvě čárky. Následovala obrovská radost, ale zároveň strach, jak to dopadne. Hned jsme to oznámili doma rodičům, jen jsem se snažila krotit jejich radost po předchozích zkušenostech. Následovala kontrola u doktora, hurá, na ultrazvuku bylo srdíčko. To se dokonce za 14 dní potvrdilo. Poprvé jsem si oddychla, ale pořád jsem měla strach.

Samozřejmě to nebylo bez potíží, pár dní po kontrole, přišlo silné krvácení, byl víkend, utrogestan jsem brala, ascorutin jsem taky měla, takže jsme na pohotovost nejeli, stejně by nic víc udělat nemohli. Krvácení neustávalo a já už to opět obrečela, že jsme tentokrát potratila spontánně. V pondělí jsem volala svému doktorovi, ten mě vzal na ultrazvuk a řekl, že srdíčko tluče, miminko tam je, ale zároveň s ním je tam i hematom. Měla jsem dodržovat klidový režim a za 14 dní přijít na kontrolu. Po 14 dnech miminko na ultrazvuku bylo, srdíčko tlouklo a hematom byl pryč. Následoval první screening a všechno bylo v naprostém pořádku. Měla jsem obrovskou radost a konečně jsme si s manželem řekli, že to nejhorší už snad máme za sebou. Týdny ubíhaly, já měla pohodové těhotenství, žádné nevolnosti, zvracení, nic. Nebýt fotek z ultrazvuku, ani bych nevěděla, že jsem těhotná.

Těšila jsem se na první kopanečky, které jsem ucítila kolem 19.tt. Čas utekl a my šli na druhý screening. Opět všechno v pořádku, miminko ukázkové, řekli nám, že čekáme holčičku. Pojmenovali jsme ji Terezka a já se na ni konečně začala naplno těšit. Koupila jsem první oblečky. Po 24.týdnu jsme začali nakupovat naplno, abychom to všechno stihli. Vymalovali jsme pokojíček, složili nábytek a těšili se na Terezku. ve 25. týdnu jsme byli na 3D ultrazvuku, nesli jsme si domů krásné fotečky naší holčičky. Ve 26+1 jsem šla na OGTT a kontrolu ke svému gynekologovi. Všechno bylo v pořádku, cukrovku jsem neměla, takže jsem opět odcházela z ordinace jako pyšná budoucí maminka.

Byl před námi víkend a my ho s manželem doma prolenošili. Manžel měl celý víkend noční, tak se nám nechtělo nic dělat. V neděli večer jsem šla spát, Terinka kopala jako každý večer, pohladila jsem si bříško a řekla jí, že se na ni už moc těšíme, a popřála jsem jí dobrou noc. Jako každý večer. Ráno manžel přijel z práce, já jsem vstala a měla jsem divný pocit. Terinka se neozývala, ale ona nebyla akční miminko, přesto jsem cítila, že je něco jinak. Dala jsem si sladkou snídani, na to vždycky reagovala, ale nic. Tak jsem běžela pro angelsounds, abych si poslechla srdíčko. Ale v břiše bylo ticho, žádná akce.

Začala jsem plakat a hned jsme jeli do nemocnice. Hnusné chování personálu v místní nemocnici by bylo na extra článek. Udělali mi ultrazvuk a chladně mi oznámili, že miminko už nežije. Začala jsem hrozně plakat, ptát se proč. Bylo pondělí dopoledne. V úterý ve 23:07 se naše Terezka narodila jako andělíček. Byla krásná, úplně zdravá, měla baculaté tvářičky, pusinku po manželovi. Vážila 975 gramů. Je to 14 dní a já pořád jen pláču a ptám se proč. Neumím se smířit s tím, že naše vymodlené miminko už nežije. Všichni si domů z porodnice vozí miminko, my z porodnice mířili rovnou na pohřební službu.
Podle předběžné zprávy došlo laicky k ucpání pupečníku u placenty. Podrobněji to proberu s doktorem až na kontrole po šestinedělí.

Váš příspěvek

Odesílám...
2604
2.4.19 00:25

Moc mě mrzí co vás potkalo :,( :hug: Posílám spoustu síly. Při příštím těhotenství doporučuji ředit krev, i když vám nic nevyšlo, existují ještě neznámé typy mutací.

 • Nahlásit
 • Zmínit
700
2.4.19 06:07

Vydupej si vysetreni na hematologii, trombofilni mutace. Drzim palce at se brzo zadari uspesne az do konce.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.4.19 07:08

:,( :hug: je mi to strasne moc lito. Nedokazu si to predstavit.

 • Nahlásit
 • Zmínit
602
2.4.19 07:48

Je mi to líto a vím, jak to bolí.. Přišla jsem o Štěpánka v 37 tt.. Narodil se mi anděl. Pojď k nám do skupinky Prázdná náruč, tam nás je mnoho s tímto osudem a myslím, že ti to pomůže :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1929
2.4.19 07:49

My ženské jsme silné :kytka: , musí to šíleně bolet, nedokážu si představit přijít o miminko v takovémto týdnu těhotenství. :srdce: . :hug: :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1305
2.4.19 08:27

@Lucie2727 Moc mě mrzí tvoje ztráta :,( Bohužel vím, co prožíváš. Přišla jsem o syna před půl rokem. Pokud chceš, pojď za námi do uzavřené skupiny Prázdná náruč. Ženský jsou tam moc fajn, mě to tam moc pomáhá.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2230
2.4.19 08:41

Je mi to hrozně líto, potratila jsem jen jednou a v prvním trimestru, takže zážitek nesrovnatelný a přesto jsem se hroutila. Jsi silná, přeju ti ať se brzy dočkáš :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3481
2.4.19 09:30

Je mi to moc líto, posílám mnoho sil :,( :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
6508
2.4.19 09:33

:hug: :hug: :hug: nedokazu si to vubec predstavit :,( my prisli o miminko v 17tt a bylo to hrozne. Drzte se. Mate andilka v nebi :andel: a verim, ze se dockate zdraveho miminka :hug: a taky bych zkusila jeste nejake podrobnejsi vysetreni na mutace a srazlivost krve…

 • Nahlásit
 • Zmínit
729
2.4.19 09:50

Život vás hrozně zkouší :( moc mě to mrzí a také posílám mnoho sil. :hug:

Nedokážu si představit tímto projít! Všechny ženy, které něco podobného potkalo mají můj obdiv za tu sílu, kterou musí mít…

 • Nahlásit
 • Zmínit
173
2.4.19 10:55

@BlaZenkaB naše holčička umřela kvůli trombóze pupečníku. Léky na ředění krve by mi bývaly pomohly a Terezka tady mohla být. Bohužel i přes mou pozitivní rodinnou anamnézu to nikdo neřešil, nikdo mi v těhotenství nevzal krev na srážlivost. V příštím těhotenství budu muset na lékách trvat a nenechat se jen tak odbýt.
Terinka byla vymodlené miminko.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3518
2.4.19 11:02

To je strasne.. Doporucuji komplet.hematologicke vysetreni a pichani fraxiku po celou dobu tehotenstvi i sestinedeli.. A jeste mozna zvazit imunologicke vysetreni a nasledne nasazeni prednisonu soubezne s aplikaci fraxiku. Muze se jednat o antifosfolipidovy syndrom a to ti mozna na hematolce nevysetrovali..

 • Nahlásit
 • Zmínit
3518
2.4.19 11:05

@Lucie2727 Az ted ctu, ze uz pricinu vite. Takze priste fraxiparin.. A dobre to dopadne. Muj syn je ze sedmeho tehotenstvi me prvni dite.. Taky diky fraxiku a prave prednisonu. Preji hodne stesti a hlavne sil do dalsiho boje.

 • Nahlásit
 • Zmínit
14300
2.4.19 11:21

@Lucie2727 upřímnou soustrast :( změn gynekologa, určitě budete mít ve městě nějakou lepší kapacitu i třeba za poplatek. Mně dělala doktorka každou poradnu vyšetření jak při prvním screeningu, balíček stál 2000 a nelituju. Čas to spraví… :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
29
2.4.19 12:59

Je mi to neskutečně líto. Také jsem potratila, sice na začátku těhotenství, ale bolest to byla také veliká. Určitě nesrovnatelna s tou vaši :,( :srdce: . My jsme si to s přítelem obhajovali tak, ze třeba osud nebyl zlý, ale naopak nám vzal naše miminko dřív než bysme se s nim třeba 2 roky mazlili, starali se, vychovávali,… a pak..... raději nemyslet. A teď máme dvě úžasné zdravé děti. Držím moc palce, aby se také brzy zadarilo :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1075
2.4.19 13:01

Ahoj, mrzí mě to, musíte to překonat a jít dál. Držím pěsti, snad už jste si tu všechnu smůlu vybrali a bude jen dobře. Miminko bude!

 • Nahlásit
 • Zmínit
23732
2.4.19 14:45

@Lucie2727 Moc mě to mrzí, Terinka už byla „velké“ miminko :hug: V této tragédii je informace, že znáte příčinu úmrtí, v zásadě pozitivní zpráva! Tento problém je léčitelný, je velký škoda, že to gynekolog podcenil, kor po předešlé anamnéze :nevim: Nezvažuješ jeho změnu?
Miminko určitě bude, jen je třeba ředit injekcemi krev, jak už psaly holky nade mnou.

 • Nahlásit
 • Zmínit
32
2.4.19 15:39

Deníčky moc nekomentuju, ale tenhle musím, moc mě mrzí co vás potkalo, měla jsem taky dva zamlklé potraty ve 12.tydnu, chodili jsme po všech vyšetření nic nezjistili, že to byla náhoda, ovšem můj gynekolog měl trochu jiný názor a naordinoval mně injekce na ředění krve,na hematologii to považovali za zbytečné. Udivuje mě , že to u vás po druhém potratu nikdo neřešil kor s vaší diagnozou.Dík gynekologovi, který si stál za svým mám zdravou holčičku. Budte silná , věřím že se brzy dočkáte miminka.

 • Nahlásit
 • Zmínit
749
2.4.19 15:43

Ach jo. Ze zanikne tehotenstvi,ok,nejak k tomu prirodnimu vyberu jeste dojit musi. AleJa kdyz odejde kilove miminko..to jako matka dvou kluku nedokazu pochopit.

K te mutaci. Me ji delala doktorka u obou tehotenstvi jen kvuli tomu,ze mam na nohach hodne metlicky a krecove zily. Po druhem porodu se ukazaly vysledky na hrane, zfialovely mi rty, mela jsem pocit dusnosti a krevni tlak kolem 90. Takze na to bacha. Fakt se nenech odbyt. Lekare by to melo napadnout ale uz samotne.

 • Nahlásit
 • Zmínit
749
2.4.19 15:46

@bbludička

Mam kamaradku,ktera asi 4× potratila vzdy ve druhem trimestru. Bylo to zvlastni, dokonce kvuli ni svolali i konzilium,kde se radili o postupu,aby dite donosila. Pak jednoho doktora napadlo se podivat na delohu ve 3D podobe. A nasel se myom,ktery byl tak blbe schovany a ktery vzdy embryo v max velikosti vytlacil…no a kamaradka mam uz deti tri. Kolikrat takova blbost…

 • Nahlásit
 • Zmínit
173
2.4.19 17:48

@Valverunka děkuji. Už jsem zažádala o členství ve skupince u vás, tak snad mi bude vstup schválený. Já mám pocit, že tu bolest nemůžu nikdy zvládnout. Pořád se ptám proč?

 • Nahlásit
 • Zmínit
3832
2.4.19 17:52

Moc mě to mrzí a přeji vám, ať si k vám zdrave miminko najde brzy cestu. A určitě ji najde!!

Nechte se vyšetřit na hematologii, trombofilni mutace a antifosfolipidove protilátky. Ja si kvůli tomu celé 2 tehotnstvi pichala clexane na redeni krve

 • Nahlásit
 • Zmínit
7488
2.4.19 21:19

@Lucie2727 Luci, znám tvůj příběh z FB skupiny cervnatek a moc moc me to mrzí. Ach jo. :( Přeji co nejdříve další a zdravé miminko. :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
602
2.4.19 21:45

@Lucie2727 jasně, že jo, jen to chvíli trvá, bohužel teď přibylo dost nových maminek :andel:. Vše zvládneš, i když teď je to nepředstavitelné a nevěříš tomu. Já taky nevěřila a už se mohu smát. Je to čerstvé, nechej si prostor pro smutek a mluv o tom, hodně to pomůže. :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
88
2.4.19 22:37

Preji vam hodne sily a aby vam bylo doprano byt mamou :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
TKR
1492
3.4.19 14:16

Upřímnou soustrast. Moc mě mrzí, co Tě potkalo :hug: Nám před půlrokem zemřela vymodlená holčicka ve 37.tt. Důvod podobný Tvému. S tím ředěním…ještě je třeba vědět zda/jakou mutaci más a podle toho volí léky. Já měla Anopyrin a vše celou dobu nasvědčovalo tomu, že stačí…nestačil. příště od // fraxiparine/clexane až do konce těhotenství. „Popovídáme“ na uzavřené skupině Prázdná náruč, jak už Ti holky psaly. Mě strasně pomohly! Věř, že nejlepší lék je čas…

 • Nahlásit
 • Zmínit
173
3.4.19 16:52

@Aotearoa děkuji. Teď je to pro mě hrozně těžký období. Dneska nám domu přišel Terinčin rodný list. Tak moc jsem se těšila na červen, že se konečně stanu pyšnou maminkou. Doma jsem měla už skoro všechno nakoupené, kromě kočárku, pokojíček vymalovaný. Ale Terinka už nebude, pořád to neumím přijmout a pořád se ptám proč. Doufám, že vám v červnové skupince se daří dobře a už za dva měsíce se svých lásek dočkáte.

 • Nahlásit
 • Zmínit
173
3.4.19 16:55

@TKR taky je mi líto Tvé ztráty miminka. Teď jsem ve fázi, že nevím, jak se taková bolest dá přežít. Až budu u vás ve skupince, popovídáme. Zatím čekám na schválení.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2755
4.4.19 09:28

Je mi to moc lito, co se vam stalo. I ja se takhle loni moc tesila na leto, ktere si budu uzivat s vymodlenou holcickou a nakonec to osud ve 21tt vse zmenil a to leto jsem jen „prezivala“ a nenavidela… nezda se to, cas pomuze. A moc preji, az ta nejhorsi bolest odezni, naplnenou naruc. :srdce: Terince do nebicka objeti, bude si tam s tou mou holcickou i jinymi andilky na ktere se jejich rodice moc tesili…

 • Nahlásit
 • Zmínit
165
4.4.19 13:28

taky mě moc mrzí, co tě potkalo. Mě se to stalo před třemi týdny, ale výsledky pitvy ještě nevíme, prý mi je poví na kontrole po šestinedělí. Nevím jak to mám vydržet. Denně sebeobviňování, co jsem asi udělala špatně, denně pláč a pořád není cesta ven. Drž se.

 • Nahlásit
 • Zmínit
Olleew
4.4.19 15:01

To je opravdu hrozné…jste strašně silná, že jste to dokázala napsat. Moc Vám posílám naděje a síly, pro další miminko/a, víte, ono to není v našich silách, ale co můžu doporučit je se dát pořádně do kupy, nadopujte se vitamínama a pořádně si odpočiňte, ti 3 dě´tátka se na Vás koukají a chrání Vás a milují, a opravdu, není n´to v naší moci, jak se to povede, či nepovede, ale zkoušejte to dál a nevzdávejte to, ono Vás to štěstí určitě potká :srdce: :srdce:

 • Nahlásit
173
5.4.19 13:38

@lenka197917 Ahoj, taky je mi moc líto ztráty tvého miminka. Vůbec by se to nemělo stávat. My výsledky pitvy víme jen díky tomu, že jsem se o ně zajímala v porodnici, kde jsem Terinku porodila. Jinak oficiálně mi to taky sdělí až doktor na kontrole po šestinedělí.
Máte pravdu, je to strašná bolest, kolikrát doma brečím a říkám si, že takovou bolest nemám šanci přežít. Těšila jsem se na začátek června, až si domu přivezeme miminko a místo toho jsme si přivezli jen urničku. Taky se denně ptám proč? Proč, když naše maličká byla úplně zdravá. A to co nám Terezku zabilo, bylo tak snadno řešitelný. Taky si říkám, že jsem sama zdravotník, že mě to mohlo napadnout a mohla jsem si na vyšetření trvat, ale bohužel, nenapadlo mě to a teď je už pozdě. Naší holčičku už nám žádné kdyby nevrátí. Denně se jí omlouvám a prosím ji, ať mi odpustí a pošle nám svého sourozenečka. Neobviňuj se, určitě si neudělala nic špatně. Plakej, když budeš potřebovat, ta bolest musí ven. U nás je to dneska měsíc, co se náš andělíček narodil a já mám pocit, že bolest není ani o malinko menší. Chtěla bych se vrátit co nejdříve do práce. A jediné, co mi pomáhá se úplně nezhroutit, je naděje, že se nám snad brzy podaří další miminko. Kdyby sis chtěla povídat, klidně mi napiš zprávu.

 • Nahlásit
 • Zmínit
4509
5.4.19 17:37

Ahoj Lucko, je mi to moc líto, co se ti stalo… Chtěla jsem ti hned po přečtení deníčku psát, že to vypadá na hematologický problém a pak jsem se dočetla v komentářích, že už ti to radila každá a že už i víte… u nás došlo také ke sraženině v pupečníku, nejspíš asi od 34.tt… apřesto, že jsem ležela týden v nemocnici s bolestí břicha, tak na nic nepřišli…nakonec jsem porodila přesně v termínu dvoukilového chlapečka, ale měl tedy komplikace a prý byl zázrak, že žije…že byl několik týdnů nevyživován… Po porodu mi zjistili Leidenskou mutaci. Pak jsem o další tři miminka taky přišla… Teď jsem těhotná už popáté a když mě můj gynekolog dal žádanku na hematologii pro injekce, tak mě paní primářka odmítla do telefonu s tím, že stačí přijít až ve 38.tt… (přeci když jsem embolii neprodělala zatím a když mám jenom heterozygot, tak o nic nejde…) ..kráva jedna takhle ohrozila další moje miminko. Nahlásila jsem se na hematologii do jiného města, kde se mě ihned ujali, jezdím na kontroly každých 14 dní a i přes ty injekce mám krev pořád dost hustou…bez těch injekcí už bych taky nejspíš rodila andílka…
Takže velké plus už máš v tom, že víš v čem je ten problém a příště si fakt trvej na těch vyšetřeních a klidně jezdi do jiného města tak jako já..bohužel někteří lékaři by měli vrátit diplomy a někteří být rovnou zavření :-( Já jsem zrovna teď ve 25.tt a čekám taky asi Terezku, tak mě tvůj příběh hodně zasáhl…Neumím si představit přijít o další miminko a kór když už jsi byla tak daleko… Držím moc moc palečky, ať tvůj stesk se brzy alespoň trošičku otupí a přijde nové miminko, které už to s injekcemi zvládne :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
824
21.4.19 16:45

Držte se, bude to lepší, a zase budete mít mimi, já rodila ve 32 týdnu mrtvá dvojčata, v pondeli kontrola v pořádku, v uterý skoro bez pohybu a ve středu hospitalizace, a ve čtvrtek porod…holčičky měly 38 a 40 cm a 1,5 a 1,6 kila…

a ted, 6 a kousek měsíce po porodu jsem opět těhotná :), sice jen 6+4, ale těším se…
takže nevěšte hlavu a myslete pozitivně… taky jsem tomu nechtěla věřit, ale asi to tak mělo být, bolí to pořád a pořád bude… ale musíte jít dál… myslím na vás a držte se :hug: :hug: :hug:

Příspěvek upraven 21.04.19 v 16:46

 • Nahlásit
 • Zmínit
824
21.4.19 16:49

@lenka197917 Leni, ty jsi nemusela udělat nic špatně… naopak, tělo si řeklo, že to asi tak nemá být… taky se drž a hlavně nevěšet hlavu…!! :hug: :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
14300
21.4.19 17:54

@sebel gratuluju :hug: :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
824
21.4.19 18:05
 • Nahlásit
 • Zmínit
173
26.4.19 20:06

@sebel děkuji za vaše slova. Dvojčátka, to je strašný. Vůbec by se takové smutné události neměly stávat. A přišli u vás na příčinu?
Teď už určitě bude všechno v pořádku, gratuluji vám k malé fazolce. Určitě budete za osm měsíců držet v náručí krásné, zdravé a živé miminko. Dávejte na sebe pozor.

 • Nahlásit
 • Zmínit
824
26.4.19 22:22

@Lucie2727 neprisli, ale podle porodníka, co jsme koukali na placentu, tak jsme viděli, že pupečník, který je normálně třeba 2 cm, měl je půl centimetru, takže se udusily

 • Nahlásit
 • Zmínit
89
4.7.19 13:55

Bzde to dobre

Zažila jsem úplně to samé. Tři potraty v 6tt. Když už se nám zadarilo, čekala jsem chlapečka. Také jsme ho pojmenovali. Mirecek se jmenoval. Tehu bylo opravdu fajn, bez problémů. Až na kontrole v 7 měsíci se mi změnil život. Na ultrazvuku mi řekla doktorka že miminko nežije. Já se zhroutila. Porodit jsem musela normálně. Nikomu ani největšímu nepříteli nepřeji tu bolest. Zarekla jsem se že děti už nechci. Velkou oporou mi byl přítel. Teď by našemu malému byly 3 roky. Vzpomínáme na něj pořád. Bolí to pořád, ale teď mi dává radost naše 2leta slečna. :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
39
11.8.19 23:24

@Valverunka kde skupinku najdu prosim

 • Nahlásit
 • Zmínit
602
12.8.19 02:07

@lentilka25 tady na emiminu… Prázdná náruč.. Zažádej o členství, není veřejná.

 • Nahlásit
 • Zmínit