Můj druhý porod

Porod

Celé těhotenství jsem si naplno užívala, ale docela jsem se bála, jak bude probíhat porod. Sice jsem věděla, co mě čeká, ale stejně, každý porod je vždy jiný a může být třeba i horší. Naštěstí tomu tak nebylo...

Porodní sál

Péťa :)

Pár minut po produ...

...

Už doma s bráškou Martínkem
3 komentářů

První termín jsem měla 18. února podle ultrazvuku a podle MS až 23. února… Poslední měsíc těhotenství jsem si pravidělně užívala poslíčků a pořádných! Byla jsem z toho už vedle, říkala jsem si, jak tedy poznám porod? U prvního těhu jsem nic takového neměla, protože když bolesti začaly, tak skončily porodem Martínka.

V den termínu jsem byla objednaná do poradny v porodnici. Byla tam moc milá paní doktorka, řekla mi, že jsem na dva prsty a prcek, že má odhad na 4 kg. Pak se mně zeptala, jestli chci provést Hamiltona: Hned jsem souhlasila! :) Měla jsem sice strach, ale byl to jen takový silnější tlak na spodek, ale vše proběhlo rychle a chvíli nato už jsme s příťou Peťou jeli domů.

Hned po příjezdu domů mě zase začal pobolívat podbříšek a docela pravidelně po 15 minutách, nic, co by se nedalo zvládnout, navíc poslíčky jsem měla taky pravidelné. Asi v 18.00 byli střídavě po 8 a po 5 minutách, ale slabounké, takže jsem si v klidu koukala na televizi a stopovala čas :) Přítel po mně nervózně pokukoval, jestli už nepojedem, já mu na to řekla, že né, že to určitě zase přejde… A že pokud mi nepraskne voda, nikdo mě z domu nedostane.

Ve 21.30 si jdeme lehnout a já počítám s tím, že vstaneme až ráno, a po bolestech nebude ani památky. Omyl! Uteklo 10 minut, převaluji se a v tom tichu a tmě si uvědomuji, že to bolí o dost víc… „Tak už konečně pojedeme?“ ptá se přítel s tím, že pokud usne, nikdo už ho z postele nedostane.

Kontroluji si tašku do porodky a všechny doklady. „Tak teda jedeme!“ 22.45 zvoníme u vchodu porodnice, otevřít nám přišla straší sestřička… Zapína přístroj na ozvy a usedá k počítači, přítel mi drží věci a já se pokládám na lehátko. Ležím, diktuji údáje sestřičce a bolesti zatím žádné, až jsem se lekla, že už je po nich… A najednou jeden kopeček a za 5 minut další, a tak to pokračuje půl hodinky. Sestřička kouká na papír a že teda půjdeme na porodní sály.

Tam si mě přebíra porodní asistentka a vede mě na vyšetřovnu a přítele posílá do čekárny, kde už sedí jeden „budoucí“ tatínek. Do vyšetřovny přichází lékař, do toho příbíha jiná PA a volá na něj, že se rodí, takže oba vyběhnou a já tam sedím sama. Sedím si tam, rozhlížím se po místnosti a do toho šílený řev, ale tak šílený, jako by tam někoho řezali zaživa. Jsem se nemohla hrůzou ani nadechnout a s vytřeštěnýma očima jsem čekala co bude. Přichází lékař a když mě vídí, tak mi s usměvem říká, že tohle byl úžasný příklad toho, jak porod nemá vypadat… (přítel mi pak vypravěl, jak slyšel ten řev v čekárně a že nevěděl jestli to sekne dříve s ním nebo s tím chlapem vedle).

Dr. mě prohlíží a dělá mi ultrazvuk, jsem teda na 4 cm otevřená a prcek bude mít kolem 4 kg a že to vidí na dýl. Jdeme na porodní sál, je pěkný, modře vymalovaný a mám k dispozici krásnou koupelnu, pohodlné křeslo a míč na hopsání. Po přípravě mi začínají pořádné kontrakce a za chvíli přichází přítel v krásně prusvitném modrém plášt. Koukám na hodiny, je 1.30 ráno, kontrakce prodýchávám jak se dá, ale pořád se připravuj i na nejhorší a počítám s tím, že se prcek narodí určitě až odpoledne.

Ve 3 hodiny ráno přichází na kontrolu doktor, jsem na 5 cm a prý to pěkně pokračuje. Mně ale přijde, že s takovým tempem tu strávím Vánoce. Střídám sprchu s míčem i to pohodlné křesílko, přítel mě obskakuje a je vidět, že je dost unavený. Bolesti mi přijdou stále silnější, a tak ho prosím, ať dojde pro pa, že chci něco na bolest, protože jestli to takhle půjde třeba další 10 hodin nevím jak to zvládnu (jsou skoro 4 hodiny ráno). PA se mně ptá, co chci, že buď nějaký silný „oblbovák“ a nebo epidural, chci epidural. Že tedy dojde pro doktora, ať mě vyšetří a že uvidíme. Dr. mě prohlédne s tím, že na epi už je pozdě. Tak mi píchne to první a k mému údivu zjišťuji, že kontrakce skoro nebolí a že můžu chvilkami i spát.

5.30 hodin, „oblbovák“ přestává účinkovat a já se snažím vzbudit Petra, aby mi mohl masírovat záda, za chvíli už mi ani to nepomáhá a uvažuji, že půjdu do sprchy. Jenomže začínám citít, jak se prcek začína cpát dolů, šílený tlak. Snažím se co můžu, abych netlačila a Péťa utiká pro PA. Nakonec přibíhá s novou a moc sympatickou mladou porodní asistentkou. Ta mi říká, že jsem na 7 cm a že mi trošku pomůže a zaroveň vysvětluje Péťovi na který zvonek má zavonit, až začnu rodit (ten je mimochodem úplně mimo).

Další velká kontrakce, nejde netlačit, PA volá na Petra ať zvoní… A už to začíná, plno lídí, zvedají mi nohy a běhají okolo. „Ták a tlačíme“, zavírám oči a tlačím, do toho slyším, jak říkají Péťovi, ať si raději sedne, mrknu na něj a on hrdě kouká do stropu a tiskne mi ruku. Další velká kontrakce, už se nemužu ani nadechnout, přijde mi, že je nekonečně dlouhá, tlačím jak nejvíc to jde… Najednou obrovská úleva, otevírám oči a koukám na Péťu, třepe se mu brada a po tváři mu teče slza. Koukám si na bříško a na něm leží ten můj malinky chlapeček s hlavičkou plnou vlásků, moc nepláče, tak mi ho hned berou na ošetření, ale za chvíli už kříčí na celý sál a my jsme nejšťastnější rodiče…

Dominiček se narodil 23. února v 6.30 (měřil 51 cm a vážil 3950 g) ve Fakultní nemocnici v Porubě.

Hodnotilo 9 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kalinichta
Kecalka 411 příspěvků 14.06.11 00:52

Moc krasny a pohodovy porod. Hodne mi pripomina muj, jen trosku delsi. Preju vam krasny dalsi spolecny zivot :-)

 
lucinka000
Závislačka 2678 příspěvků 14.06.11 06:28

Verunko moc pěkně jsi to napsala :huban:

 
moni81
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 14.06.11 07:00

Moc hezky napsané :potlesk: ,mě za chvilku čeká taky druhý porod tak jsem na něj zvědavá,gratuluju k miminku a přeju hodně zdravíčka a štěstíčka. :hug:

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 14.06.11 08:00

Gratuluji k takovému krásnému výkonu jak si užít krásnej porod.
Fakt super.
A maličký je uplně krásnej z těma vláskama :kytka: :kytka: .
A moc moc Gratuluji. :lol:

 
Lotynka
Stálice 93 příspěvků 14.06.11 08:51

Moc gratuluju k Dominickovi! :kytka:
Jen mi neda nezeptat se - Jak ten doktor zminuje v souvislosti s revem, ze takhle porod nema vypadat - to bylo jen kvuli tomu revu? Doufam tedy, ze ne, ale neda mi to se nezeptat, jsem hrozna stoura :wink:

 
Alyss
Extra třída :D 10461 příspěvků 14.06.11 09:16

Krásné:-) Taky gratuluji :kytka:

 
henculka
Kecalka 332 příspěvků 14.06.11 09:45

Krásný až mi z toho taky ukápla slzička.Gratu­luji.Za dva měsíce rodím také po druhé

 
Niki22
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 14.06.11 10:48

Moc vám děkuji za komentáře :hug: :srdce:
Lotynka: Myslel tím, že paní trošku histerčila, prý se nedělo nic tak hrozného aby tak křičela (Ale řekl chlap no) :-)

 
Leonika
Povídálka 25 příspěvků 14.06.11 11:15

Krasny denicek :palec: -uplne jsem to prozivala s tebou a ke konci mi taky ukaplo par slz. GRATULUJI :kytka:

 
barbara21
Echt Kelišová 7711 příspěvků 14.06.11 12:52

:srdce: uronila jsm slzu mooc pěkný deníček :lol: takovou pohodičku by jsem si taky přála.

 
Niki22
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 14.06.11 13:22

Moc děkuju. :hug:
Ten strach z porodu jsem měla velký a když už se blížil, tak jsem se na něj snažila těšit, pořád dookola jsem si představovala ty poslední okamžiky porodu a jak už mi ukazujou chlapečka a tu úlevu :srdce: … Ale z jedné strany, jsem za ten strach před porodem ráda, protože jsem pořád čekala na nejhorší a najednou bylo po všem a nejhorší se nekonalo… :dance: :roll:

 
kitri
Ukecaná baba ;) 1653 příspěvků 14.06.11 13:38

Moc dojemny denicek :cry: preji vam hodne stesticka a zdravicka :srdce:

 
NatyJBC
Nováček 7 příspěvků 14.06.11 14:14

Ahoj, také dodatečně gratuluji :wink:
Já u prvního porodu taky řvala a že mě bylo slyšet tutově až ve vedlejším městě :roll:
No a - každej prožíváme bolest jinak a když to někomu pomůže, tak proč néé.
Během 3 týdnů mám také rodit po druhé a to po 11.letech :-?

 
Niki22
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 14.06.11 14:21

Naty: Já si u prvního porodu taky trošku zakřičela, ale tohle býl fakt mázec… Držím ti palečky ať máš porod bezproblémový a rychlý :kytka:

 
NatyJBC
Nováček 7 příspěvků 14.06.11 14:21

:nevim: třeba pan Mudr. ví jak bolí křížové bolesti, já si je užívám každou menzes :-( a nejlepší je když kritizuje chlap něco co v životě nezažil :zed:

 
NatyJBC
Nováček 7 příspěvků 14.06.11 14:25

Moc díky a tebe obdivuji-tak velké mímo :oops:
Já měla syna 3750g a 53cm tak taky nebyl nejmenší, ale teď čekáme holčičku, tak snad bude menší :think:
taky mě pobolívá bříško a malá se furt mele, takže poslíčci asi, to jsem u syna taky neměla.Přesně jak píšeš-snažím se těšit, přeci jen trochu vím co mě čeká. :kytka:

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 14.06.11 15:28

Gratuluji !!Měli sme stejný termín ale já porodila 18.2.Viděla sem tě jak si jela na šestinedělí po porodu s přítzelem .Ať ti malinký krásně roste je nádherný :andel:

 
Niki22
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 14.06.11 21:14

Děkuju Karin :hug:
Ať vám prcek taky prospívá :srdce: , docela mě mrzí, že jsme se pak v porodce ještě nepotkaly :)

 
Katerinula
Stálice 88 příspěvků 14.06.11 21:58

Hezky napsany,dneska mam termin,ale jeste porad nic…Rozesmala jsi me s tim revem :-) Gratukuji k mimcu!

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 15.06.11 02:44

Jojo díky. :hug: :andel:

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 15.06.11 18:37

Tak moc krásný deníček,až mě dojal k slzičkám a pak jsem začala psát :-) Krásné,tak ať se daří a jste zdraví.Snad budeme mít také v pohodě porod :-)

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 17.06.11 14:56

krásný deníček, gratuluji :kytka:

 
Niki22
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 18.06.11 01:19

Moc vám děkuju :kytka: :hug:

 
evcav
Závislačka 4435 příspěvků 19.06.11 21:58

Moc hezky napsané a gratuluji k mimískovi. Jsou s bráškou oba moc krásní :kytka: :kytka: :kytka:

 
Andreika  13.04.12 16:37

Tak jsem si přečetla oba tvé deníčky o porodu a superní, krásné :-) V Porubě jsou ty pokoje krásné a personál byl taky moc super :-) Tak přeji ať se daří tobě i dětem :-) :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Rychle rostoucí miminka

Těhotná puberťačka


Reklama