Příště jen císařem :-)

Porod

Můj porod jsem si vždy představovala bez komplikací a co nejvíc přirozený. No realita byla trochu jinde a my měli na mále. :/ Předem upozorňuji těhulky, ať raději nečtou... Já sama bych takový porod číst nechtěla jako těhotná... pak bych asi rodit nešla. :) A také se omlouvám za román, ale toto nešlo popsat v pár větách...


2 komentáře

Těhotenství jsem měla ukázkové - žádné zvracení, žádné bolesti nebo komplikace. Stihla jsem si dokončit VOŠ, absolutorium jsem stihla v 6. měsíci s vyznamenáním. :-)

Byla jsem přesvědčená, že čekám holčičku. Také všichni v okolí si to mysleli, jen manžel „věděl“, že to bude kluk. Prý ví, co dělá. :-D Takže když nám chlapečka na UTZ potvrdili, byl náležitě hrdý. :-)

V létě jsem si už těhotenství tolik neužívala. Bydlíme ve čtvrtém patře bez výtahu a běhat několikrát denně se psem ty schody mě vážně ubíjelo. Možná taky kvůli věčnému pohybu jsem za celé těhotenství přibrala „jen“ 11 kg. Bříško jsem však měla přímo obrovské a těšila jsem se, až bude prcek venku. :-)

Vůbec jsem si nepřipouštěla, že bych mohla rodit až po termínu. Věřila jsem, že prcek vyleze spíš dřív. Ovšem byl tvrdohlavý ještě v bříšku, takže se rozhodl, že sám prostě nevyleze. Vůbec jsem neznala poslíčky, nic mi nebylo. Sem tam bříško pobolívalo, ale nic moc.

Tak jsem tedy nastoupila do porodnice na vyvolávání po 12 dnech přenášení. Hned ráno mi zavedli tabletku na dozrání cest a provedli Hamiltonův hmat. Bylo to hodně nepříjemné, jelikož jsem byla úplně uzavřená, hrdlo dlouhé - prostě nález, jako bych byla v 7. měsíci a ne těsně před porodem. :-) Celý den se nic nedělo, vůbec mi nepřipadalo, že bych měla rodit… Žádné tvrdnutí, bolesti, nic. Večer mě doktorka opět vyšetřila, provedla druhého Hamiltona (tentokrát opravdu důkladného) a řekla, že zítra ráno zavedou další tabletu, že se nic moc nezměnilo. :-/

Tak jsem došla na pokoj, že se aspoň prospím, abych měla sílu na druhý den. Vůbec jsem nemohla usnout, protože vedle paní měla bolesti. Já šla v noci na WC a zděsila jsem se, protože jsem hodně krvácela. Sestra mě odvedla na vyšetření, kde mi sdělili, že to je krvavá hlenová zátka, že jsem stále zavřená, ale hrdlo aspoň kratší. To už jsem cítila slabé, nepravidelné kontrakce, ale nic hrozného. Samozřejmě už jsem neusnula. :-D

Bolesti stále přicházely a byly silnější. Nejvíce mě však bolelo v zádech, to bylo hodně nepříjemné, nevěděla jsem, jak si lehnout.

Ráno mě doktorka opět vyšetřila a zavedla další tabletu, prý jsem už pro špičku prstu otevřená. Celé dopoledne jsem měla stále bolesti, už po 5-7 minutách. V poledne mě doktorka zkontrolovala opět a zavedla DALŠÍ tabletu. Ta tableta mi rozjela tak brutální kontrakce, že jsem myslela že umřu. :-D Do 20 minut nastoupily šílené kontrakce po minutě až dvou!!! Vždy kontrakce trvala skoro minutu a pak jsem měla necelou minutu pauzu a nanovo. Úplně mě to zaskočilo.

Manžel přišel ve 14 hodin za mnou a šli jsme rovnou na čekanky. Otevřená jsem byla na 2 prsty. Proběhla příprava a pak jelo kolečko sprcha-vyšetření-monitor-sprcha. :-) Sprcha byla můj kamarád, jedině tam se daly ty šílený křížový bolesti vydržet. Břicho jsem skoro necítila, jen tvrdnutí, ale záda bolely, jako by mě někdo chtěl rozpůlit v kříži. :-/

Asi v 18 hodin přišla PA a vyšetřila mě. Nález 4 cm a že malému začínají trochu padat ozvy, že budu muset být už do porodu v leže na monitoru. To byla šílená představa, protože jestli jsem si myslela, že se křížové bolesti nedají přežít, tak vleže byly o 100% horší. :-D Řekla mi, ať jdu na 20 minut do sprchy a pak už jen ležet.

Po sprše opět vyšetření a najednou jsem byla na 8 cm a šlo se na sál. :-) Měla jsem radost, že to už bude, ale kdybych věděla, co bude následovat… :-( Kdybych se neotevřela tak rychle, skončilo by to císařem a já ani malý jsme nemuseli mít na mále. :-(

Na sále jsem už měla ty tlačící kontrakce, prodýchávání bylo šílené, tělo tlačilo samo a nedalo se to nijak ovládat, dýchala jsem jak bernardýn. :-) Za chvilku jsem už byla na 10 cm. Bylo mi dovoleno si přitlačit při kontrakci. Ozvy prcka ovšem padaly hrozně rychle, já jako zdravotní sestra jsem jim bohužel rozuměla jejich odborné názvy. Začala jsem mít fakt strach. Doktor řekl, že prcek musí ven, už byl v porodních cestách a na CS bylo pozdě. Tlačila jsem, co mi síly stačily, ale nešlo to, hlavička vždy zajela zpátky.

Pak jsem jen slyšela doktora, jak říká „Přivezte vex.“ Klešťový ani porod zvonem jsem si v těhotenství nepřipouštěla, vůbec jsem nevěřila tomu, že něco takovýho potká zrovna mě. :-/ Pak už to šlo hrozně rychle, proběhl nástřih, dvě PA mi skákaly na břiše (manžel mi pak vyprávěl, že jedna na mě klečela). Já už byla skoro mimo, 8 hodin kontrakcí po minutě strašně vyčerpaly dělohu a tlačící kontrakce jsem už vůbec neměla. Jen mě šíleně bolelo v zádech. Doktor křičel, ať volají dětské a připraví resuscitaci. Manžel nic netušil, mluvili odborně, jenže já jim ano… :-(

Když byl prcek venku, vůbec se nehýbal, nebrečel… Vím jen, jak mi proběhlo hlavou „Nedívej se na něj, třeba umře.“ :-( Byla jsem z toho porodu tak vyčerpaná, myslela jsem, že prcek je mrtvý. Hned ho odnesli vedle a zavřeli za sebou dveře. Naštěstí ho jen odsáli a okamžitě byl OK, měl dokonce apgar 10-10-10, je to bojovník. :-) Ukázalo se, že měl dvakrát omotanou šňůru kolem krčku, takže se škrtil při každém zatlačení. Navíc měl obvod hlavičky 37 cm!!! Vážil 3705 g a měřil 52 cm. :-) Prostě chlap po tátovi.

Jak na tom byl prcek dobře, já už tak dobře nedopadla… Byla jsem strašně vyčerpaná, na porodním křesle jsem se šíleně klepala, po porodu placenty jsem jen zpovzdálí slyšela doktora, jak volá anesteziologa. Byla jsem šíleně roztrhaná, ruptura 4. stupně, což znamená totální roztržení všech tkání, roztrhaná pochva, konečník i kousek střeva. Zjednodušeně z dvou otvorů (pochva, konečník) byl otvor jeden. :-/

Takže jsem musela pod narkozu, kde mě šili přes hodinu. Ani jsem malého neviděla pořádně, jen jsem viděla, jak ho manžel chová a stihla mu říct, že jdu pod narkozu.

Po probuzení už u mě seděl manžel a sestřičky hned přivezly Vojtíška na přiložení a nechaly nám ho skoro dvě hodinky. :-) Konečně jsem se dozvěděla, kolik měřil, vážil atd. Byla jsem šťastná, že už mám vše za sebou. :-) Ovšem další horor se dostavil asi 2 hodiny po porodu.

Stále jsem hodně krvácela, doktor nevěděl, jestli krvácí děloha, nebo šití (prý jsem měla uvnitř víc stehů než tkáně :-/ ). Musel se tedy podívat, odkud to krvácí, a tak do mě vrazil ty obří kovový zrcadla a nacpal mi tam nějaké tampony. To byla taková bolest… že bych snad radši rodila znova. Naštěstí to bylo moje poslední trápení.

Po porodu jsem se hojila opravdu hezky, doktoři se snažili, šili mě dva a opravdu šití mi problémy nedělalo. Vše se krásně zhojilo, za 3 týdny jsem už seděla bez kruhu. S chozením na velkou stranu na WC to už tak super nebylo. Přes ty stehy to dost bolelo a já měla trauma z každé další návštěvy WC. Ovšem i toto po měsíci ustalo a já si už můžu naplno užívat svého drobečka, který mi za to opravdu stál. :-) Je to zlato, nebrečí a je věčně vysmátý… asi ho mám za odměnu, po tom porodu. :-)

Tak to byl můj porod, snad jsem nikoho moc nevyděsila. :-) Sice to bylo šílené, ale za toho prcka člověk zvládne opravdu všechno. :-) Druhé dítko bych moc ráda, dle doktora už můžu rodit císařem rovnou, takže se Vojta sourozence dočká. :-) Protože riskovat, že mi šití při druhém porodu opět praskne, to opravdu nebudu. Hrozil mi i trvalý vývod střeva, takže když sourozenec, tak jedině CS. A jak jsem byla kdysi proti císaři… :-D Hold člověk míní, život mění. :-)

Hodnotilo 39 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Bakera
Ukecaná baba ;) 1884 příspěvků 1 inzerát 15.01.15 00:38

Hlavně, že to dopadlo dobře a jste oba v poŕádku :). Gratuluji. Měla jsem porod hodně podobný, jen naštěstí skončil akutním císařem, můj chlapeček se ani nepohnul, takže se do porodních cest nedostal. Ale pamatuji si tu šílenou bolest, když mi nějaký docent rval ruce až já nevim kam a to už jsem ho málem kopla :). Výsledek- dvakrát omotaný pupečník kolem krku :(. Ale díky císaři byl malý hned po narození slyšet :). Teď už mu jsou tři měsíce a já na to zapomněla a na další porod se těším a naopak doufám, že bude přirozený :D. Je prostě zvláštní, že v 21.století nezjistí na ultrazvuku omotaný pupečník, přitom to je čím dál častější. Mohlo by se předejít zbytečným komplikacím :D

 
lisma
Závislačka 2506 příspěvků 15.01.15 00:58

8o Brr, až som sa pri čítaní spotila. Gratulujem k synkovi a hlavne k úspešnému zahojeniu!
Ja som rodila pred 3 mesiacmi, kontrakcie hodinu po 5 minútach a potom 7 hodín po minúte, tiež krížové bolesti a tiež na monitore :zed: Syn mal 4090g a obvod hlavy 37cm, ale ja som porodila bez väčšieho poranenia a bez nástrihu, len s drobnou ruptúrou pochvy (1 steh) a čípku, lebo som to neudýchala a tlačila skoro. Pri predstave, že som mohla dopadnúť takto, sa mi robí mdlo. Hlavne, že ste nakoniec obaja v poriadku!

 
Mildík30
Ukecaná baba ;) 2375 příspěvků 15.01.15 06:04

Ty blaho, denicek jsem přecetla jednim dechem a mazec jako! Si nedovedu predstavit tolik hodin kontrakci a nakonec jeste cela roztrhana…ale byla jsi moc statecna a jako mas muj obdiv!:-) Mne porod taky vyvolavali, od pichnuti vody a tim i začatek silnych kontrakci po 2 minutach, byla mala za 2 hodiny venku. Doktorka u me nastrih neudelala, tak jsem taky rupla, jak mala rychle vyjela.Spis hodne do hloubky, ze mi prasklo i strevo.Ale jak pises, po mesici sezeni na kruhu, piti laktulozy na zmekceni stolice:-)je vse krasne zahojeno a funguje, jak ma:-))ale s tvoji rupturou se to teda neda srovnavat ani omylem! At je maly zdravi a dela vam jen radost:-)

Příspěvek upraven 15.01.15 v 06:07

 
MartinaV89
Kecalka 187 příspěvků 15.01.15 06:19

Jako by jsi popisovala můj porod :roll:
Přeji vám hlavně, ať je malinký zdravý a ať se vyvíjí tak, jak má. :kytka:
Syn má bohužel následkem porodu neurologické potíže, takže cvičíme Vojtovku a makáme na tom, aby konečně lezl… Jestli znovu otěhotním, tak budu žebrat o císaře. Tohle už nechci znovu zažít :,(

 
Yeska
Ukecaná baba ;) 1215 příspěvků 15.01.15 06:23

Na Tvé doporučení jsem samozřejmě nedala a i jako těhotná si deníček přečetla… Eh!
Každopádně, ještě že všechno nakonec dopadlo dobře.. Bojovníci jste teda oba dva!
A Vojtíšek vypadá na pěkného rošťáka! :-P
Přeju ať malej dělá jen a jen radost! :kytka:

 
Garza
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 15.01.15 06:24

Gratuluji k prckovi. Já se porodu nebála, ale měla jsem :D Malá mě roztrhla taky, ale né jako tebe, byla jsem vnitřně šitá, ale nevím jak moc, nástřih jsem měla malý, to bylo na 5 stehů ( počítala jsem je) celkově mě na porodním sále šil 40 minut. ALe stojí to za to :)

 
Zabatko
Závislačka 3446 příspěvků 15.01.15 07:55

No jo, to jsou ty vyvolávané porody, mohla bych vykládat, měla jsem takové 2 ze 4. Co se přenášení týče, k tomu se stavím trošku skepticky, protože rozdíl termínu může být klidně i těch 10, 12 dní, já třeba mívám ovulaci až kolem 21. dne, pak tam hapruje celý týden.
No hlavně, že jste v pořádku, měla jsem taky rupturu IV. stupně po porodu dcery 4,5 kila, obvod taky 37 cm, zůstala mi docela dlouho píštěl, ale nakonec se to samo vstřebalo. No jo, jsou to radosti mateřské :-).
Jo, ještě bych chtěla dodat, že stav porodních cest vůbec nic nevypovídá o tom, kdy se dítě narodí, já byla u nevyvolávaných (vlastně i u vyvolávaných) porodů zabetonovaná až do posledního dne, u přirozených jsem se pak otevřela fofrem a děti byly venku do 2 hodin od první kontrakce :-). Je to individuální, ale zkrátka si myslím, že ty děti ví nejlépe, kdy je čas se narodit a vyvolávání porodu zavání velmi, velmi často průšvihem. Můj poslední vyvolávaní bylo fakt utrpení, jak běžně rodím rychle, tak tady jsem se otevírala opravdu 8 hodin po minutových kontrakcích, jak jsi psala, zkrátka jsem cítila, že to není ono, tlačící kontrakce jsem měla úplně jinak a jindy, než by asi bylo vhodné, bylo to celé takové násilné, když to srovnám s přirozenými porody, kty to šlo tak krásně pohodově.

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 15.01.15 08:16

Take jsem byla totalne zaujata proti cisari. Druhe dite jedine sekce, i kdybych tam mela dojit s kufrikem. Nechapu, ze ty prirozene porody jsou takovy humus, vsechny holky kolem me des a hruza… :nevim:

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 15.01.15 08:16

Gratuluji k Vojtíškovi!!! Jsi neskutečná!!! Hlavně hodně zdraví a Vojtíšek Ti to všechno vynahradí!!!

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 15.01.15 08:22

Jinak ja porod dva dny, bez vyvolavani, zacal sam, kontrakcemi, nakonec jsem uz odpadavala, mala sla po 36ti h cisarem, jenze jak byla deloha uz ko z kontrakci, tak ja malem vykrvacela a lezela na transfuznim…nemohla sestoupit dolu, neotevrela jsem se. A vse vypadalo paradne, svicecky, olejicky, vana, soukroma pa, ja zrala jakesi semena ci co, pila malinik…proste vse pro krasny porod. A dekuji, uz nikdy vice, priste si dam pecene koleno, nebo bucek a pujdu na sal a na pokoj s vanou kaslu. :mrgreen:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 15.01.15 08:23

Ahoj, je bezvadný že jste v pořádku, příjemně ten porod rozhodně nezněl…teda dost žasne, že dítě co mu padaly ozvy, mělo 2× šňůru kolem krku a neplakalo mělo apgar score 10 10 10…mé malé padaly ozvy, šnůru omotanou neměla, plakala a byla hned u mě a měla 9 - 9 - 10 :nevim: jakoby že by na tom měla být líp a nebyla…tak to jste měli dost štěstí :-) :hug: at hezky rostete :potlesk:

 
ospalámyš
Závislačka 3782 příspěvků 15.01.15 08:36

Ještě že to dobře dopadlo, takže gratuluji. ;)
Já jsem teda trochu zaujatá vůči vyvolávaným porodům a tlačení vleže nebo polosedě na koze. Vyvolávané porody bývají rizikové, já věděla pokaždé přesný termín početí, takže tím omezila riziko špatně určeného termínu a tlačení lékařů do vyvolávání, které bych přijala teprve s pořádným zdůvodněním a kdyby to opravdu nešlo jinak. Příroda je někdy mocnější než všechny porodnické kapacity dohromady.
A tlačení na koze - u mě způsobilo nejspíš zbytečné použití kleští, kdybych měla možnost rodit třeba v kleče, tak si myslím, že by to tak nedopadlo, i když je to cobykdyby, ale to je moje zkušenost ze 2 porodů. Ale je jasné, že ne každá rodička by na to měla sílu, obzvlášť pokud má před tím hodiny silné a nepřirozené kontrakce způsobené vyvoláváním…

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 15.01.15 08:43

Měla jsem hoooodně podobný průběh, i mě též překvapili minutové kontrakce s minutovou pauzou. A takhle to u mě šlo 6 hodin. No popisovat dál to nebudu, 3m jsem se doléčovala, stehy praskly a wc jsem nesnášela. Každopádně druhé těhotenství naprosto v pořádku, porod naprosto přirozený, malý byl do dvou hodin venku, žádné natržení, běhat jsem mohla HNED. Prostě paráda!!! Moc přeju druhý porod jak u mě a k Vojtíškovi velká gratulace!!!

 
Billi
Nadpozemská drbna 25270 příspěvků 15.01.15 08:51

Gratuluji k Vojtíškovi.
První porod jsem měla podobný. Vyvolávaný porod, dítě (4 kg) omotané v pupečníku, navíc špatně dorotoval. Ruptura III. stupně, látali mě jak fusekli (látali, párali, látali, párali, pak mě šili 1,5 hodiny v celkovce, protože nemohli najít, kde to teče), litr krevní ztára, 2 transfuze, pobyt na JIP. Syna, který byl naštěstí v pořádku, akorát to odnesl žloutenkou, jsem v porodnici prakticky neměla u sebe.
Hned po šestinedělí mi nový gynekolog řekl, že další dítě vidí na císař. Letos v červenci se nám plánovanou sekcí narodil druhý chlapeček, a když to porovnávám, tak císař pohoda. Po 3 dnech jsem normálně fungovala a po 2 týdnech jsem nevěděla, že jsem rodila.
První syn pohodové mimčo, což vzhledem k porodu bylo překvapení. Druhý syn je náročnější, cvičili jsme Vojtovku, je víc uplakaný…

 
LolitkaP
Ukecaná baba ;) 2068 příspěvků 15.01.15 09:32

8o 8o 8o Za měsíc a půl poprvé rodím 8o 8o 8o Respektive mám termín, ale jak malého dostanu ven, po tomto deníčku, fakt nevím :nevim:
No, uf!!! To teda byl mazec :roll: Jsi dobrá, žes to přežila a hlavně, že jste s malým oba v pořádku :hug: Gratuluji ke krásnému chlapečkovi :kytka:
A já jdu hledat nějakou krásnou dovolenou v březnu, nechám tady břicho a ono to nějak dopadne :P :)

 
verulicek  15.01.15 09:46

Já jsem převážně proti CS, ale v tvém případě plně chápu…tak ať se brzy zadaří a vše je ok! :kytka:

 
verulicek  15.01.15 09:51

@LolitkaP neboj, takových porodů moc nebývá ;) nestresuj se, bude to ok :kytka: pro spravení nálady si můžeš přečíst můj porod :hug: https://www.emimino.cz/…ntine-11679/

Příspěvek upraven 15.01.15 v 09:51

 
LolitkaP
Ukecaná baba ;) 2068 příspěvků 15.01.15 10:00

@verulicek Nooo, to je balzám na duši :palec:
Já jsem taky pozitivně naladěná na porod a bojím se jen mírně (hlavně komplikací),bolesti se dají vydržet :) Lněné semínko už užívám, maliník přidám od února, stejně jako Anibal - těžko na cvičišti, lehko na bojišti :)
Děkuji :kytka:

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 15.01.15 10:04

Otřes. Ja byla naopak behem celého teh. přesvědčena, ze rodit normálně nesmím. Vubec jsem si nepřipouštěla jednoduchý nebo rychly porod, naopak jsem byla přesvědčena, ze bych mela problemy, neco jako vnitrni predtucha. Nakonec jsem si v rodině domluvila cisare a 4 dny pred terminem jsem ho úspěšně absolvovala. Tesila jsem se, vubec jsem se nebala, vse se povedlo a za 4 dny, kdy me propousteli, jsem byla fit. Priste jedine cisar.Jsem proste příliš přesvedcena, ze bych pri normalnim porodu ohrozili dite (mala byla nakonec docela obr, včetně hlavičky).A podobne deníčky, a ze jich je, me jen utvrzují v tom, ze porod se po… raz dva.

 
sao
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 15.01.15 10:05

Tak já jsem si taky nedala říct a deníček jsem si přečetla :D Ač jsem těhotná už po páté, tak na mě jdou po přečtení mdloby :D Masakr. Přemýšlím, že se začnu líp připravovat - myslíte, že má cenu pořizovat ten Anibal nebo něco podobného? Nebo už „to“ mám po třech porodech vytahané dostatečně a cvičit není třeba? :D
Jo, jinak gratuluji k chlapečkovi a přeji už jen vše dobré!

 
greysanatomy
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 15.01.15 10:05

Uff, jeste ze uz mam porod za sebou;)tohle bych tehotna cist nechtela;)

 
sao
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 15.01.15 10:10

@verulicek Že takových porodů moc nebývá? To je zvláštní, ale tady na emiminu čtu převážně jenom takovéto porody :D Ty jsi výjimka (a já taky, rodila jsem třikrát a zatím vždycky až na pár drobností v pohodě, ale pak jsem si na oddělení šestinedělí připadala jak unikát, když jsem byla vždycky snad jako jediná fit), to by mě zajímalo odkud se berou ty statistiky že většina porodů probíhá bez komplikací… Neznám téměř nikoho kdo by měl porod bez komplikací :think:

 
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 15.01.15 10:24

Vyvolavani porodu s dlouhym uzavrenym cipkem, ja to povazuji za profesionalni selhani lekaru, navic kdyz tak zahy diteti zacaly padat ozvy.
Tohle je presne ten pripad, kdy lekari vyrobi komplikace, pak vas slavne „zachrani“, pri te zachrane temer zmrzaci.
Je mi to moc lito, ze jsi se stala jejich omylem, osobne bych zvazila konzultaci s pravnikem, protoze toto si zaslouzi odskodneni. Pokud bude toto lekarum prochazet, budou to nadale delat.

 
misulinka44
Povídálka 38 příspěvků 15.01.15 10:52

HOlky děkuju za povzbudivé komentáře a gratulace :-) Vojtík mi za to vše opravdu stál, je strašně hodné miminko, co mi teď žvatlá v postýlce a hraje si s hračkami. Jo a jak tu někdo psal, že se asi začne připravovat lépe na porod, tak já pila maliník od 34tt a masáž hráze jsem dělala od 36… a vidíte výsledek :-D Takže prostě každý porod je unikát…Někdo porodí 5kg dítě bez přípravy i nástřihu…někdo nemůže vytlačit ani 2,5kg drobka… Hlavně že miminka jsou poté zdravá ;)

 
jun
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 15.01.15 10:54

@Bibi239 bohužel mi nezbývá než souhlasit :nevim: I já měla porod vyvolávaný, i když už jsem byla otevřená a porodní cesty připravené. Ale syn měl velkou hlavičku, takže nestihl správně dorotovat. Bohužel jsem znalosti o vyvolávaných porodech co mám teď neměla, takže jsem byla ráda, když mi to dr. nabídla. Říkala jsem si, že se aspoň nemusím stresovat tím, kdy už to přijde. Nakonec porod skončil kleštěmi. Malý naštěstí v pořádku, ale já dotrhaná snad všude, WC pro mě byla hrůza a kruh na sezení jsem používala ještě několik měsíců. No a v podstatě mě zdravotníci ujišťovali o tom, že mě zachránili :roll: Spíš mi měli poskytnout informace o možných a velmi pravděpodobných komplikacích. Vyvolání vážně nemá s přirozeným porodem nic společného. Teď se chystám na další porod a za mě teda vyvolání porodu v žádném případě.

 
Billi
Nadpozemská drbna 25270 příspěvků 15.01.15 10:55

@sao takových porodů podle mě fakt moc nebývá. U mě v okolí rodí většina úplně v pohodě. Dokonce hodně jezdí do porodnice na poslední chvíli - kamarádka 2 hodiny od přijetí měla porozená dvojčata přirozeně, další porodila 4 minuty po přijetí, známá rodila na parkovišti před porodnicí…
V 90% jsou takovéhle „průs. rové“ porody po vyvolávání. Ano, tady na emimi je podobných porodních deníčků hodně, ale přiznejme si, že většina, co má pohodový nebo „normální“ porod nic nesepíše.

@Bibi239 to je přesný. Bohužel oni pak rodičku tak zblbnou, že je vděčná, že ji zachránili, ale už jí nenapadne, že to na začátku podělali. Za mnou chodily sestry a pořád opakovaly, že je pan doktor šikovný, že nebýt jeho…, že nás oba zachránil…

 
verulicek  15.01.15 11:03

@sao já mám ve svém okolí většinu porodů bez komplikací…možná je to tím, že o těch komplikovaných se víc mluví, víc si je člověk pamatuje atd. O krásných porodech se moc nepíše a nemluví. Proto i tady je víc odstrašujících deníčků, než pozitivních. Holky, co mají špatný zážitek, mají potřebu se vypsat. Ty, co měly porod hezký, to většinou pak už neřeší :kytka:

 
sao
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 15.01.15 11:36

@Billi @verulicek To bude pravda :) Vlastně jsem si taky vzpomněla na známou, co rodila na parkovišti před porodnicí a na svou babičku, která měla taky překotný porod atd., jooo a kamarádku jsme v jednu odpoledne viděli s bříškem v obchodě a snad v pět odpoledne měla mimčo na světě :D To je fakt, že ty šílenosti si člověk lépe pamatuje. Ale na oddělení šestinedělí jsem vždycky byla rarita, když mě tam přemístili po druhém porodu (tři hodiny po porodu), malého si odvezli na vyšetření, já jsem hodila tašku na pokoj, sedli jsme si s manželem na chodbu, chlámali se a obvolávali rodinu :D A sestřičky jen valily oči :D Ale když čtu takovéhle deníčky, vždycky mě to úplně zdeptá. Myslím, že by stálo za to, kdyby se tady objevovaly ve větší míře pozitivní deníčky, pro povzbuzení :)

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 15.01.15 11:39

@LolitkaP nemėla si to číst!!! Buď v klidu, já měla porod hodinový :hug: jakýpak s tim štráchy! Taky budeš mít krásnej porod!!! :mavam:

 
lucillee
Echt Kelišová 8044 příspěvků 6 inzerátů 15.01.15 12:02

@misulinka44 Ufff deníček jsem přečetla jedním dechem. Moc gratuluju ke krásnému synkovi. :kytka: Ty komplikace zní šíleně a naprosto se ti nedivím, že příště budeš chtít císaře, po takovém zážitku se není co divit, ale zvládla jsi to a malý je v pořádku, to je hlavní. Přeju už jen samé hezké chvíle s Vojtíškem. :hug:

Já rodila mimčo se stejnými parametry, 52cm 3.88kg, 37cm obvod hlavičky, šňůru 3× kolem krku, ale byla hodně dlouhá, tak ho naštěstí neškrtila, apgar 10-10-10…měla jsem to štěstí, že přirozeně, 4 dny po oficiálním termínu se sám rozhodl že chce ven. Od první kontrakce byl můj porod přesně 12 hodin, ale opravdu bolesti jsem měla tak 3-4hodiny, do té doby to byla pohoda. Já se děsím sekce a vyvolávání jako čert kříže, tak si moc přeju, aby si druhý syn zase řekl sám…ale jsem docela vysoká(181cm), mám širokou pánev, tak i to může hrát roli, každý porod je stejně originál!

 
mlejnice01
Stálice 87 příspěvků 15.01.15 12:29

Gratuluji k Vojtíškovi a věřte, že mi ukápla slza, hodně štěstí a pohody celé vaší rodince.

 
poppaea
Závislačka 3303 příspěvků 15.01.15 12:34

Naopak, jen ať si těhule tenhle deníček přečtou!
Ať vědí, co se taky může stát, když se vyvolává porod na nepřipraveném těle :cert:
Naprosto souhlasím s @Bibi239 ; myslím si, že pokud byly monitory etc. v pořádku, prcek si klidně ještě mohl pobýt v břiše a narodil by se třeba čtyřkilový bez vážnějších komplikací.

Příspěvek upraven 15.01.15 v 12:36

 
Aerith
Kecalka 320 příspěvků 15.01.15 12:43

Toto je nejhororovější příběh o porodu co jsem kdy četla!! 8o Nejstatečnější mamča jsi a že to ještě takhle v pohodě píšeš. Teď mi skoro přijdou některé ty příběhy maminek co rodily 2 kilové dítě a „málem umřely“ jako kňourání. Z ruptury jsem sama měla velký strach, ale měla jsem malinký nástřih a normální váhu miminka, porod pohodový. Toto je ale fakt síla, neuvěřitelné co maminka vydrží na cestě za miminkem :hug:

 
Duck09
Povídálka 35 příspěvků 15.01.15 12:44

No tak to je mazec, asi jsem si to fakt číst neměla. Já jsem těhotná podruhé a teď se rozhoduji mezi císařem a přirozeným porodem. A jak to tak čtu, tak snad budu zkoušet ukecat toho císaře. Páč ty porodní story, co člověk slyšel nebo četl, jsou někdy fakt mazec. Tahle asi teda úplně nejvíc… Přeji hodně zdraví Tobě i Vojtíškovi a jednou klidnější porod CS.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 15.01.15 12:54

Můj syn mel taky pupečník 2× kolem krku, ramene…rozdil byl v tom, ze si tempo určoval sám, nedostala jsem proatin ani jinou chemii. Diky Bohu. Drzim palce, at se zhojí nejen tělo, ale i duše :hug:

 
Marianna2
Kecalka 215 příspěvků 15.01.15 13:07

Když tady čtu ty hrůzné konce vyvolávaných porodů, tak si říkám, jaké jsem měla štěstí, že jsem tenkrát vyvolávání porodu odmítla a šla do jiné porodnice, kde mi nic nevyvolávali, díky tomu jsem měla pohodový porod, protože jinak jsem dopadla taky takhle. Nějak moc vyvolávaných porodů končívá podobně, jako ten autorky. Samozřejmě, že místo vyvolávání je méně rizikový císař, ale to se nedělá kvůli tomu, že je to pro pojištovnu drahé a tak se raději násilně vyvolává, ikdyž tělo ještě není připraveno, ach jo.

 
chelsea001
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 15.01.15 13:16

Úplně stejný porod jen s tim rozdílem, že malého brali kleštěmi a byla nutná resuscitace, druhého jsem chtěla císařem a nebylo mi to dovoleno. Naštěstí druhý porod bez komplikací. Hlavně že jste v pořádku. Já zas zstratila spoustu krve, dávali mi transfuze a kleštěmi mi utrhli čípek.

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2420 příspěvků 34 inzerátů 15.01.15 13:17

Na deníky téměř nereaguji, ale tady musím. Hrůznější příběh o porodu jsem nečetla, do této doby jsem ani nevěděla, že se může něco, jako protržené střevo s hrozícím vývode, stát. Jsem v šoku. Vy jste ale neskutečně statečná maminka, jak jste to krásně zvládla. Jste neuvěřitelně pozitivní, já se nemohla srovnat s vexem, kdy mi synka jen „popostrčili“. Vlastně doteď si to vyčítám, že jsem měla víc zabrat. Obdivuji Vás a celé rodině přeji už jen všechno dobré.

 
martik.1987
Nováček 1 příspěvek 15.01.15 13:19

Moc gratuluji k Vojtíškovi. To je hrozný, to si vůbec nedokážu představit. Já mám roční holčičku. Porod v pohodě, měla jsem termín v sobotu, byl čtvrtek od noci jsem nespala občas nějaký bolesti ale dalo se to, ve 14h jsem byla objednaná na kontrolu v porodnici. Paní doktorka provedla hamiltonův hmat, pronesla že se uvidíme nejspíš o víkendu a já odjížděla z porodnice a měla bolesti cca po 5 minutách. Ještě jsem dojela s autem do myčky a do obchodu na nákup tam už jsem se opírala o vozík atd jaký jsem měla bolesti ale ještě jsem si autem dojela domů, po cestě se teda ještě zastavila v cukrárně a nakoupila si zákusky který jsem doma hned „sežrala“. V 16h přijel manžel z práce já si dala vanu bolesti jsem měla dál tak mě v 18h manžel odvezl do porodnice a to už jsem měla bolesti po 2 minutách. Asi tak v 19:30 jsem se dostala na porodní pokoj a ve 22:47h porodila. Takže od příjmu v 18:30 jsem za cca 4,5h porodila. V tu chvilku mě to přišlo úplně hrozný ale zpětně když se na to podívám a slyším u jiných co a jak tak tvrdím že takoví porod chci i druhý. Já naopak za Hamiltona byla ráda a v duchu děkovala paní doktorce že to mám díky ní už za sebou. Já jen že vždy to není jen vyvoláním porodu, m mě ho tím paní doktorka taky vyvolala a měla jsem porod v pořádku. Tím nechci bránit lékaře jen píši svoji zkušenost.

Příspěvek upraven 15.01.15 v 13:24

 
liiida
Závislačka 2767 příspěvků 15.01.15 13:25

Ach jo, dalsi asi zbytecne zmrveny porod :roll: opet rutinne nacpat vsechno mozne a hodne, hlavne, at je to RYCHLE…a pak se divi, ze se to po*** :zed: a jeste se pak poplacaji po ramenech, jak to skvele zvladli a zachranili v nemocnici dalsi zivoty…je to smutny fakt. Mamince drzim palce, at se z toho co nejdriv dostane, jak po fyzicke tak i psychicke strance a prcek dela uz jen radost :hug:

 
blobfish
Závislačka 3827 příspěvků 15.01.15 14:14

„Bylo mi dovoleno si přitlačit při kontrakci.“

To jsou hodný, a taky že vám pak zachránili život  :roll:

Prozradíte, ze kterého zařízení jste si odnesla takovýhle zážitek?

K miminku samozřejmě gratuluju, přeju hodně zdraví a již jen samou radost.

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 15.01.15 14:18

Jak se říká „vyděšená jak prvorodička“ Jo prd! Prvorodička alespoň neví do čeho jde. Já když viděla těhotenský test s // tak mě púolil studený pot :roll: Představa dalšího „super“ porodu mě fakt děsí

 
Pajenka
Ukecaná baba ;) 2257 příspěvků 15.01.15 14:19

Gratuluju k chlapečkovi. Je vidět, že porod ne nadarmo budí vždy respekt. Taky jsem vždycky myslela, že všechno jen přirozeně, a nakonec mám 3 csaře pro padání ozev a neotevírání se :think: Hlavně, že jsme všichni v přádku.

 
pe-terka
Extra třída :D 11582 příspěvků 15.01.15 14:48

@LolitkaP Neboj, ne všechny první (a další) porody jsou tak dramatické :). Jen si do toho nesmíš od doktorů nechat moc vrtat ;).Pokud teda vysloveně nejde o život. A jak už tu bylo řečeno - ono to „přenášení“ je dost relativní. Často je mimi počaté třeba o týden později a defacto přenášení není. To byl i můj poslední (pátý)porod. Já mám inteligentní gyndr., která ultrazvukem zjistila, že mimi je o týden mladší než podle menses. Takže to celé posunula. Rodila jsem bez jakýchkoli lékařských zásahů ve 40tt.

 
pe-terka
Extra třída :D 11582 příspěvků 15.01.15 14:53

@Saroya
to je dobře, že to šlo bez chemie. Omotaný pupečník má asi třetina mimin (u mě to měly dvě z pěti). Samo o sobě to většinou nevadí, pokud to milí lékaři neurychlují různými patáky.

 
Blešík
Extra třída :D 12093 příspěvků 1 inzerát 15.01.15 14:59

Jaj, tak to byl slušnej masakr 8o gratulace k Vojtíkovi.

Já mám kolem sebe většinu akutních císařů nebo přirozený řezničiny, pohodovek bez komplikací jako šafránu

 
Anonymousss
Kecalka 326 příspěvků 15.01.15 15:11

Autorce gratuluji k synkovi a přeji, aby další porod byl úplně v pohodě.
Co se týče zdejší diskuse, odsuzovat šmahem vyvolávané porody mi přijde jako nesmysl.
Oficiální termín porodu se nestanovuje podle MS, ale podle měření plodu UZV mezi 8. a 12. tt (aspoň tak to tedy probíhá u mojí gyndy). Měřila v 8. tt a pak termín doupravila podle měření ve 12. tt. Takže příspěvky o posunuté ovulaci o 14 dní a tím pádem příliš časně stanoveném TP jsou mimo mísu.
A já jsem si třeba u prvního porodu vyvolávání přímo vydupala cca 6 dní před termínem. Jeden lékař byl pro, druhý proti, dala jsem na toho, co byl pro. Syn už tehdy měl totiž váhový odhad 10 dní před termínem 3800 g. No, a těch 6 dní před termínem se syn cvalík narodil s váhou 4000 g. Kdybych čekala do termínu, tak má o cca 250-300 g víc a taky jsem třeba mohla mít porod tímto komplikovaný.
Mám trochu pocit, že doktoři jsou tady vždy první na vině, ať udělají cokoli. Nechají přenášet-vyvolají-udělají CS…vždycky se najdou chytráci, kteří vědí, že to mělo být jinak. Víte, co bylo nejčastější příčinou úmrtí u žen, dokud se nerodilo v porodnicích? Hádejte.
A poznat pupeční šňůru omotanou kolem krku na UZV fakt nejde. To jako nepoznáte, jestli je část té šňůry U krku nebo KOLEM krku.
P. S.: Nejsem humánní lékař ani mne nesponzoruje Lékařská komora ;)

Příspěvek upraven 15.01.15 v 15:19

 
MonikaN.89
Ukecaná baba ;) 1905 příspěvků 15.01.15 15:31

Teeeda, mela jsem uplne husi kuzi :? jsem rada, ze to dopadlo dobre, moc gratuluji :potlesk: ja rodila taky vyvolavane, syn hlavicka 36cm a 4060g…bolesti silene a ty krizove ani nemluvim, sprcha byla taky moje kamaradka, ja bolesti zvracela a to nemluvim, jak jsem dostala zimnici z neustaleho vysetrovani cipku, to bylo snad nejhorsi :cert:…me kontrakce prichazely ani ne po minute, takze ja mela jednu velikou kontrakci, telo taky tlacilo samo, byla jsem naprosto vycerpana k tlaceni jsem dostavala kyslik…malej taky omotana snura, hned ho odnaseli agpar 9-10-10, byl uplne fialovy, ale nastesti naprosto v poradku…a rozhodne to za to stoji, chci do toho jit znovu, snad tentokrat prirozene…dodnes me stve, ze mi vyvolavali porod jen po 7 dnech od prenaseni, vsem az kolem 10-12 dne :| ja uplne zavrena na beton, cipek nezkraceny, vse nepripravene…

Příspěvek upraven 15.01.15 v 15:33

 
Foxie
Kecalka 319 příspěvků 15.01.15 15:32

Zažila jsem něco podobného :) Rodila jsem den před termínem..Plodovka odtekla ve 3 ráno, rozjely se kontrakce a před 4 už mě příjímali v porodnici… Doktorka mě za celou dobu viděla jednou. Vše bylo ok, otevírala jsem se, ale pak najednou přestaly kontrakce, dostala jsem kapačku s vyvolávačkou a pak to šlo až moc rychle. Během 10 minut jsem měla už tlačit..až pozdě zjistili, že mám moc úzký porodní cesty…syn už byl moc nízko, císař nepadal už v úvahu..takže ho volali primáře a rodilo se zvonem…Malej byl úplně modrej, nedýchal…že si loknul plodovky mi řekli až na šestinedělí a že měl 2× omotanej pupečník kolem krku jsem si přečetla teprve v propouštěcí zprávě… :/ no taky jsem si to představovala jinak…Plánujeme 2 dítko a z porodu mám teda hrůzu…taky si říkám že než tohle tak raději císař…a rozhodně pojedu radšo do vzdálenější porodnice kde se mi budou věnovat a ne že za 5 hodin uvidím doktora jen jednou…Ještě navrch jsem nahá ležela na boxe a celou dobu tam lozili nějaké sestry do skříněk pro věci..ani bů ani mů..no intimita a soukromí na nule…Takže nikdy víc :D

 
Lemonkas
Závislačka 4089 příspěvků 15.01.15 15:32

Po přečtení tvého deníčku a jiných podobných, jsem dost ráda za dva císaře a vždy mě přestane mrzet že jsem si to neokusila…jsi fakt statečná

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama