Nakupování s manželem

Ostatní

Aneb jak ho obout a obléknout a nezbláznit se. Popis dnešní akce v nákupním centru, hlavní postavy: já, drahápolovička a naše milované děti.

Nedělní nákupní akce začala vlastně už v sobotu večer, kdy si drahý postěžoval, že nemá letní boty a stále chodí v zimních goratexkách :roll: Že už je mu v nich trochu teplo (no bodejť). Na dotaz, proč si tedy neobuje některé ze TŘÍ párů nízkých sportovních botek, mi bylo řečeno, že jsou všechny rozbité. Následoval dotaz, proč je sakra nevyhodí (odpověď se dala předpokládat), mohly by se přece ještě hodit :zed:

Nádech – výdech – nádech – výdech – nádech – výdech…

Navrhla jsem návštěvu obchodu s obuví. Přišla opět klasická výmluva – nemám čas, pracuju pondělí až pátek od rána do večera. A co v neděli? Zajedeme do nákupního centra a něco vybereme. Tam mají samé šunty, přece si nekoupí boty na jeden rok (to beru, taky nerada měním boty každým rokem). Okamžitě jsem nalezla seznam obchodů v centru a dokázala tak, že jsou tam i přijatelné prodejny. Fajn, povolil. Dokonce si to i ráno pamatoval :P

Když už, tak už. Jednou jedeme všichni pro boty, tak si je koupíme všichni. Stejně je potřebujeme. Dětem sandály, nám dospělým něco sportovně-městského. Hurá, za 10 let manželství první nakupovací akce, kterou mi drahý odkýval bez kyselého obličeje :dance:

To byla ta jednoduchá část. Po příjezdu a klasického hledání místa na parkovišti jsme vyrazili do víru utrácení. Jedna obuv, druhá obuv, nastávala zlá chvíle, začaly docházet vhodné prodejny. Představa, že se budeme vracet s prázdnou, mě děsila. Naštěstí ve třetí prodejně si drahoušek vyzkoušel hned troje botky (malý zázrak), jedny si vybral (větší zázrak) a dokonce byl ochoten si je odnést (zázrak nad zázraky). Paráda, vybrala jsem dětem sandály (bez problémů, chlapci vzorně spolupracovali) a šla se kouknout, jestli bych nenašla něco na své nožky.

Nenašla. A to už jsem věděla, že budu jediná, kdo si neodveze domů nic, protože všechno zboží v nabídce bylo: za A) malé, za B) velké, za C) nesplňovalo požadavky na funkčnost nebo za D) bylo kombinací kterýchkoliv předchozích možností. Zkrátka, má nestandardní noha opět ostrouhala. A to mi, prosím, bylo jedno, kolik by ty boty stály. No nic, už jsem si na podobné situace zvykla :cert:

Drahý chytil nákupní slinu a prohlásil, že by si chtěl pořídit ještě kalhoty a možná i košili 8o Málem jsem se vyskládala, protože dostat mého chlapa do obchodu, donutit ho svléknout se a zkusit si pár kousků oblečení, je výkon hodný Supermana (a to ještě za předpokladu, že drahápolovička bude pod vlivem omamných a psychotropních látek). Dobrovolný nákup jsem zažila jednou – a to sháněl oblek na vlastní svatbu.

Nicméně jsem holka odolná a hbitě jsem využila situace, která se zase dlouho nebude opakovat. Zamířila jsem do prodejny s oděvy, po cestě si odložila starší dítě u fontány, mladší pevně drapla za ruku, aby se nepokusilo prchnout a hurá do akce. Prodejna prázdná, výborně. Dvě nudící se prodavačky, paráda. Tak prosím – kalhoty a košili pro pána, pán odvelen do kabinky a už to jelo. Jeden kus, druhý, třetí, čtvrtý… fajn, bereme první dva. Prodavačka byla správná osoba na správném místě, velikosti odhadla perfektně napoprvé, barvu taky trefila. Mladší dítě si zahrálo na schovku mezi stojany (bacha, sám se šel zeptat prodavačky, jestli se může proběhnout), starší posedělo u vodotrysku, obě děti mají boty, drahý obměnil šatník i botník… a já mám prd.

Ale nevadí, já to přežiju. Odměnila jsem se kafem v milované kafárně, děti předvedly, jak hodní umí být na veřejnosti a neporvaly se, drahápolovička byl spokojen se získanými svršky, spodky, no prostě perfect day. Jen ty boty pro mě, ty mě budou strašit ve snech :pankac:

P. S.: Všechny ty rozbité boty již byly odejity do kontejneru, aby se náááhodou nepřišlo na to, že by se ještě někdy mohly hodit :twisted:

Hodnotilo 21 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
dasjana
Kecalka 296 příspěvků 22.05.12 06:19

tak to je zázrak..naštěstí můj přítel taky nemusí chodit po obchodákách,ale nedělá mu problém tam jít,vyzkoušet a pak koupit..taky by potřeboval sandály an léto..takže příští měsíc se půjde na nákup.Já všechno mám-nic nepotřebuji,ted se hlavně soustředím na mimi,které čekáme,takže spíš nakupuji pro malé ;)
No ale dostat do obchodu mého tátu,tak to by byl nadlidský výkon.Je pravda,že si tak jednou do roka něco koupí,ale spíš odhadem,než aby si to vyzkoušel 8o .To raději danou věc 10krát spraví,než aby musel „vyhazovat“ penize :cert: :mavam:

 
Verda73
Kecalka 340 příspěvků 22.05.12 08:02

SUPER napsané :lol: :lol: krásně jsem se po ránu pobavila :dance: :dance: mám doma něco podobného,ale ten se pak v krámě ještě diví,jak je všechno drahý :P :mavam:

Příspěvek upraven 22.05.12 v 15:47

 
Kullíšek
Povídálka 32 příspěvků 22.05.12 08:17

:lol: :lol: Pardáda :lol: u nás je to naopak.. Já tedy samozřejmě jako každá ženská ráda nakupuju, ale nevyržím dlouho, zato přítel… ten by tam strávil celý den, ale sám si nic nekoupí, nejradši by oblíkal mě a domácnost :lol: :lol:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 22.05.12 08:18

Téééda, divím se, že jsi dovedla odejít s práznou - to já neumím. Minimálně bych si koupila někde nějaké „zbytečné“ tričko když už ne botky :mrgreen:

 
adra1
Kecalka 240 příspěvků 22.05.12 08:36

Tak to já přítele nemusím do nakupování nutit, ale než si něco vybere!!! Projdeme úplně všechny obchody, já už mám plno tašek a on NIC!!! Tričko je dlouhý nebo široký, kalhoty moc tmavý, boty nepohodlný, plavky obyčejný a tak bych mohla pokračovat donekonečna! A když mu něco koupím sama, abych ušetřila čas a nervy, tak v tom jen spí, protože s tím má taky problém. Příští týden mě to čeká zas, néé… :pocitac:

 
mamaho
Kecalka 405 příspěvků 22.05.12 08:48
:pankac:
 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 22.05.12 09:08

Jo, jo, taky to znám :) Drahý nemá boty, kalhoty, ty v obchodech mu nesedí a jsou na nic. Bohužel má i pravdu - štíhlá dlouhá noha a on je taky štíhlý a nechce kalhoty s nízkým sedem. Ale už jsme našli i kompromis - necháme ty gatě zabrat u švadleny a je dobře. Ale kalhoty už kupujeme asi půl roku a to jen proto, že jedny dostal po synovci :) A boty nás čekají…

 
smallrose
Ukecaná baba ;) 1617 příspěvků 22.05.12 09:41

Skvěle napsáno, bavila jsem se :palec: Tak ať je takových příjemných nákupů více :potlesk:

 
janula34
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 22.05.12 10:19

Neumiso - nesklamala si, výborný zabavný denníček, pobavila si ma :-) :-)

 
Pettuulka  22.05.12 10:33

Teď jsem se krásně pobavila. :D :D Je to opravdu hezky napsané. Spousta chlapů takových je. Ten můj přijde do obchodu, vybere si, vyzkouší, zjistí, že mu to je - zaplatí a odchází. A já si nikdy nic nevyberu a nic mi není :D Odcházím pravidelně naštvaná :D :D

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 22.05.12 11:27

Taktéž jsem se pobavila :-) Umě za 5 bodou :-)
My to máme opačně: když jsme v obchodě, já vidím první věc, která je v mé velikosti (u bot je to 42 :! :! :! ) a i když už sehnatelná lépe, stále je to probematická velikost, takže čapnu a mažu, nehledě na to, jestli se mi to k něčemu hodí, jestli jsou úžasné, nebo obyčejné, hlavně, že jsou a nestojí balík. Jenže to mě chytá můj milovaný muž a jede „ježiš to jsou křuisky, ty se ti nehodí, dělají ti divnou nohu, podívala ses tam,A dál?A na tyhle?“ a jede. Takže jsme v obchodě hodinu, ON mi nosí boty a já si je zkouším, u každých řeknu bezva jsou mi, jdeme?…A když se rozjede, tak pak pokračuje" ještě sem si všim, že máš jen dvoje kalhoty. A koukej na tuhle halenku, a co tohle…a" a já nemám ráda vybírýání a zkoušení, protože si neumím nakombinovat šatník. Ale můj drahý manžel to NAŠĚSTÍ dělá často za mě :-) Ještě že ho mám :* :mrgreen:

 
radúna
Extra třída :D 11343 příspěvků 22.05.12 11:30

Míšo, moc vtipně napsaný deníček, opět :palec: :palec: :palec: :lol: :lol: .
Umíš dobře vtáhnout do děje, měla jsem pocit, že vás tam vidím na živo :lol: :lol: .

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 22.05.12 12:10

Super :mrgreen: S obuví pro sebe mám úplně stejný problém jako ty. Včera jsem strávila v obchodech s botama asi tři hodiny a odešla jsem s prázdnou :,( Nu, aspoň nejsem sama

 
Dana Klaudie
Ukecaná baba ;) 1685 příspěvků 22.05.12 12:16

@Kalla1412 teda takového chlapa bych také chtěla! :potlesk: :potlesk:
já totálně neumím kombinovat věci, nesnáším nakupování oblečení…brrrr zvlášť teď když sebou mám dvě dětičky…ale můj manžel také nesnáší nakupování oblečení,ale když ho ukecám ať jde, tak je šílený!!!
Je schopný si vyzkoušet půlku obchodu, na všem něco vidí - málo barevný, moc barevný, proužkovaný, kostkovaný, já nevím co…a nakonec si vezme to co označil na začátku jako úplně děsné…jenže po tomto „výstupu“ už nemám chuť ani náladu začít něco zkoušet já!

 
lucie.t
Závislačka 4992 příspěvků 22.05.12 12:30
:potlesk: :potlesk: :potlesk: :mrgreen: :palec:
 
Jaruschk
Závislačka 3926 příspěvků 22.05.12 13:18

Dobrý deníček,tak už jsem se dlouho nenasmála,no my to máme s manželem obráceně,on strašně rád nakupuje oblečení boty a pod.je strašně vybíravý,tak to je vždy na celý den…já musím mít na nakupování náladu.....ale co se týče hobby shopu a podobných prodejen,tak tam je schopen taky strávit půl dne u jednoho regálu,to je zas něco na moje nervy:-D :zed:

 
luluso
Kecalka 141 příspěvků 22.05.12 14:06

Uzasne napsane!!! :potlesk:

 
xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 22.05.12 14:07

Neumiso pobavila jsem se :lol:
Já s botama neodejdu nikdy, páč mám číslo 44 a to jaksi v dámské velikosti není :zed:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 22.05.12 14:25

Super deníček :pankac: :kytka:

 
wobludka
Extra třída :D 11494 příspěvků 22.05.12 15:57

neumytá misko, nevzaly jsme si stejnýho chlapa :lol: :*

 
asha
Nadpozemská drbna 29546 příspěvků 22.05.12 17:35

Tak to je nadhera! Gratuluju! :palec:
U nas to dopada tak, ze jsme po nekolika hodinach na hadry, deti maji boty, ale vzdycky min, nez by bylo treba, coz zjistim az po navratu domu. Ja s panem domu nemame nic a jen nahlas zurime. Deti odpocate, vybehane a s dobrou naladou, ja na zdechnuti, vybehana a bez bot. Jak se citi pan domu, je mi ukradeny.

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 22.05.12 19:37
:mrgreen: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:
 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 23.05.12 01:32

:lol: :lol: :lol: No to jsem se zas po dlouhé době parádně natlemila! :pankac:

Nesnáším nakupování. Nerozumím módě, nevím jak kombinovat barvy (proto je můj šatník převážně šedivý :mrgreen: )a moje lodě číslo 42 jsou vůbec k pomilování, když si potřebuju koupit nové. Můj drahý též má troje křusky, které se tu válí, též poslouchám, ovšem já několikrát do týdne, jak potřebuje nové, ale co nepochopim, když je takovej specialista v nakupování jídla(já nebyla na nákupu za víc jak 50Kč ani nepamatuju-od toho máme tatínka :pankac: :mrgreen: ) proč si někde nějaké nekoupí. :think: Asi bychom potřebovali někoho akčního jako jsi Ty, abys mi ho na nákupy vytáhla. Já jsem v tomhle mírně řečeno nehorázně nemožná. Prakticky mě představa nákupů příšerně obtěžuje :mrgreen:

 
jaruska.maruška  23.05.12 18:10
u nas to chodi

no u nás to probíha ve stylu jednou za dva roky na nakupy ale přece když už tak pořadně takže tisicovky litají :roll: ale zase dlouho klid :D

 
lenkabu
Extra třída :D 13747 příspěvků 23.05.12 23:24

Můj by odešel z prázdnou protože by s překvapením zjistil že kalhoty už nestojí 3 stovky :zed:

 
jitka 11
Neúnavná pisatelka 18099 příspěvků 2 inzeráty 30.05.12 11:52

Krásný příspěvek.
Já když chci s mojí drahou polovičkou něco nakupovat, tak řekne, že všechno má.
Ale když to za týden zopakuje moje milá maminka, tak to se může přetrhnout a hned jdeme všichni nakupovat.
Samozřejmě to nakonec dopadne tak, že i já mám něco na sebe a i boty.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama