Náročný porod

Porod

Vždy jsem si myslela, že porod trvá dlouho, ale že se to zvrtne až tak, jsem nečekala.

41tt

tatínek s Danečkem

Daneček 3 dny po porodu
3 komentářů

Daneček nyní doma v 6 týdnech
3 komentářů

Tenhle deníček nepíšu proto, že bych se chtěla chlubit a už vůbec ne proto, aby mě někdo litoval, je to osud a asi to tak mělo být. Potřebuji se z toho pouze malinko vypsat a trochu varovat před tím, jací někteří doktoři jsou.

Začnu asi tím, že těhotenství nezačalo úplně růžově a já o něm zpočátku ani nevěděla, dále jsem chodila do práce a tahala 16kilové krabice do více než metrové výšky, tím jsem si způsobila hematom na děloze hned vedle miminka, krvácela jsem, musela jsem jen ležet, brát léky na udržení plodu, naštěstí další měsíce jsme už prožili celkem klidně s klasickými problémy otékání končetin, pálení žáhy, nevolnostmi a jinými běžnými těhu příznaky:)

Když jsem byla naposledy na UTZ, byl to 31. tt a bylo mi řečeno, že malej má 1700 g, a to je přece jen klasická váha, tak bylo vše v pořádku, další už mi nedělali. Ve 40. tt mě odeslali do mnou vybrané porodnice v Boskovicích že si mě převezmou do péče. Na kontrolu jsem chodila už obden a pořád mi nikdo nic pořádného neřekl. Přenášela jsem již týden, a pak je teprve napadlo udělat UTZ, docela mě postrašili a řekli, že malej má aspoň 4,5 kg a že poloha je šikmá a tělo se vůbec nechystá. Že to nebudeme prodlužovat a že ve středu odpoledne budeme vyvolávat.

No, bylo to šílené, doma jsem pořád přemýšlela, co bude dál, proč to nejde. Zkoušeli jsme vyvolávat podomácku (úklid, sex, vany a stále nic). Nervozita doma stoupala, já si nachystala v úterý kabelu a všechny věci a chtěla jít spát, abych byla na ten zázračný den čiperná. Bolesti přišly už z nervozity v noci kolem 2. hodiny a hned po 5 minutách. Rozhodla jsem se, že to asi ještě není tak hrozné a pojedeme tedy až ráno.

Ráno jsme dojeli do porodnice a bohužel časově přesně nevím, jak to šlo za sebou, ale přijmuli mě, natočili monitor, podotýkám, že ten mi pak dělali každou hodinu až do porodu. Následovalo vyšetření a zjištění, že se stále dole nic neděje. Dali mi jednu tabletu na vyvolání a poslali do sprchy, stále vše stejné. Druhou tabletu, stále vše stejné, následovalo vyvolávání, ale přímo do žíly. V tu chvíli už jsem měla za sebou cca 15 hodin bolestí a nepostupování :( Pak se kolem mě střídalo tisíce doktoru a sester, jeden kapačku zesílil, druhý zeslabil, no hrůza a děs :(

Nakonec mi po 20 hodinách praskli vodu, že se třeba porod rozjede, taky že jooo, ale bez otevírání :( Bolesti šílené, že jsem myslela, že vyskočím z kůže :( Celou dobu jsem nejedla, ani nepila kvůli tomu, že se nevědělo, jestli přijde císař. Totálně vysílená jsem se snažila vše prodýchávat, jak na mě všichni křičeli, pan doktor Nečas mě stále trápil, nejdřív, ať slezu z postele, to jsem málem zkolabovala, pak mi zase polohoval postel, to mě chytly děsné bolesti do zad, pak zase že budeme měřit kyslík, tak mi zavedl takovou tyčku až na hlavičku malého a bohužel i se skoro celou svou rukou. Přítel byl celou dobu se mnou.

Po 31 hodinách, kdy už jsem nemohla ani dýchat a v hlavě jsem začala vysílená vše vzdávat, mě dali kyslík a mokrou hadru na čelo :D Haha, to mi tak pomůže, jsem si říkala. Jen tedy dodám, že po 31 hodinách jsem byla otevřená na 4 prsty a CS 2-3 :( No prostě nám to s malým nešlo a já už neměla sílu dále za nás dva bojovat, chtělo se mi začít vše ignorovat, přestávala jsem slyšet a rozumět tomu, co mi všichni říkají, oči se mi zavíraly a mozek už nechtěl dál pracovat. Zkusila jsem tedy naposledy přemluvit doktora, ať už všeho nechá a vezme mě na sál, že už nemůžu. Nastala tma, černo před očima, matné slyšení nějakých hlasů.

Pak asi po 32 hodinách si pamatuji jízdu chodbou, pozdrav paní anestezioložky a pokládání různých otázek, a pak mi řekla dobrou noc. Malej se nakonec narodil s porodní váhou 3890 g a měřil 53 cm. Až na to že měl úplně zkaženou plodovou vodu, o čemž mi řekli až potom, a že jsme oba museli na kapačku a dostat antibiotika, jsme oba v pořádku. Jsem za to tak hrozně ráda, ale proč mě tak dlouho trápili, když věděli, že se nic neděje a že malej se tam nemá dobře a má špatnou polohu na sestup, to netuším. Asi to byl náš úděl si tohle zažít, a nevím, jestli jsem v životě udělala něco špatně a byl to trest, nebo jen zkouška odolnosti.

Vím jen jedno, že bez mého chlapa a pomoci anestezioložky (dozvěděla jsem se později, že přišla za dr., že pokud mě nevezmou hned, tak že tam jiný tým nejméně 8 hodin nebude pro jiné plánované operace), bych to nezvládla :( Mám ale radost, že už jsme 6 týdnů doma a Daneček mě vše vynahrazuje tím, že je hrozně hodný a skoro o něm nevím, pokud nemá hlad. Snad jsem nikoho moooc nevystrašila, né každý to musí mít jako já ;)

Hodnotilo 12 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
daja87  01.12.12 01:33

Ty joo moc mě mrzí že jste si tohle museli prožít :( Nechali tě strašně dlouho trápit a maličkýho taky :cert: já bych je hnala…blbce!!
Jinak Vám oběma přeju hodně zdravíčka a štěstíčka. A mějte se krásně a hlavně se opatrujte :mavam:

 
EvaG
Extra třída :D 10665 příspěvků 01.12.12 06:35

Ahojky. Gratuluji, jsi šikula. Ono někdy nemá cenu přemýšlet proč neudělali to nebo to. Protože mě přijde, že kolikrát to ženou do extrému jen aby nebyl císař.
My měli taky zkaženou vodu se kterou jsem dojela už do porodnice to bylo v jednu v noci a až v devět ráno mě brali na císaře, protože mi dcera kolabovala. Jinak by mě nechali s tou vodou. Žádné atb jsem nedostala. ;-)
Ps. V těch dupačkách vypadá jak obřík, ale je krásný.

 
Alice82
Kecalka 111 příspěvků 01.12.12 08:20

Je mi Tě strašně líto! neexistuje nějaké možnost podat žalobu nebo nějaké hnutí, které by se tím zabývalo??? nevím, proč si to žena má až tak moc odtrpět, že nemocnice šetří nebo se doktorům nechtějí dělat císaře, když je tam jasná indikace… chtěla bych vidět chlapa jak by toto vydržel. Jasně nakonec je malý v pořádku a to Ti to vynahrazuje. Ale měli bychom víc za sebe bojovat jiné z nás nemusí mít takové štěstí a děti díky laxnosti doktorů se můžou narodit přidušené atd. a mít známky dokonce života.

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 01.12.12 09:03

Cha- pan doktor Nečas :cert: Jojo u druhého porodu jsem měla tu čest. Nechal mě trápit hrůza hodin, nastříhal mě tak, že rok po porodu mám stále problémi a při hodinovém porodu placenty mě nadával, proč jako tak řvu, že chce vidět jak se postarám o dítě když nezvládnu ani porod :pocitac: Manžela vyhodili z pokoje i s dítětem a mě celou hodinu a půl s šitím neřekl ani co se mi narodilo a jestli je malá v pořádku. No a manžel stál s malou vedle v mistnosti a šílel hrůzou, proč tam řvu víc jak u tlačení :cert:
Takže jediná možnost - stížnost, teď už je asi pozdě, ale pro příště. Já už mám odrozeno, ale kdyby náhodou- tak si nejdříve zjistím zda tam ještě mají tak úžasné doktory :pankac:

 
zoviad
Ukecaná baba ;) 1775 příspěvků 01.12.12 09:47

@Ráďa 25
já už bych tam nikdy nešla a to hlavně kvůli němu!!!jako je to idiot, jediné co udělal dobře tak mám krásnou jizvu a prej mě šil on, tak to je jediný…taky na mě hrozně měli pořád nějaký keci že vše dělám špatně… :zed:

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 01.12.12 10:34

Chudino, tak dlouho někoho trápit. šílenost :roll: Hlavně že jsem oba zdravý :hug:

 
kulišandaaa  01.12.12 11:03

Doktor Nečas - už jen zjistit že v nemocnici pracuje někdo s tímhle jménem, tak se klidim stranou… Zjevne Nečas jako Nečas… :D

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 01.12.12 12:07

No tak můj deníček jsi četla a měli jsme to hodně podobné. :-P zvládli jsme to a to je důležité. Já taky měla debilní doktorku. 14 dní po mém porodu jí vyhodili. No mám já to pech. :D jinak my jsme s mamkou usoudily, že to máme v rodině. Už 4tá generace je císařem a předtím nevíme. Prostě nejsme rodící typy. :-P

Příspěvek upraven 01.12.12 v 12:12

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 01.12.12 12:35

Vyvolávaný porod je jedno velké riziko.
přeju, ať se vše rychle zhojí na těle i na duši

 
Gabrielaaa
Extra třída :D 13047 příspěvků 01.12.12 13:53

Ahoj jsi statečná a chci tě podpořit že v tom nejsi sama, můj porod od velkých bolestí trval 27 hodin, také jsem se neotvírala a malej nerotoval, byl pořád nahoře, ale mě to vše začalo prasknutím plodovky. nastaly vyvolávačky a další a další, sprchy vany, míče, vše prd platné, malej měl odhad jen 3,30 já úzkou pánev, epidural jsem odmítla, taky mě nechaly prostě do poslední chvíle ale já jsem za to ráda, i když jsem aSTMATIČKA A POROD BYL PRO MNĚ NĚCO NESKUTEČNĚ NAMÁHAVÉHO tak jsem to nakonec zvládla přirozenou cestou, doktorka mě nakonec sama roztrhla rukou aby mě nerozerval čípek hlavičkou protože na tlačení jsem byla jen na 5 prstů, no a tlačila jsem, roztrhaná ale úpo 45minutách tlačení neskonale šťastná jsem měla na bříšku syna který vážil 3970g a měřil 51 cm :srdce:, obě dvě teď alespoň víme, že ženská vydrží fakt úplně všechno a muži by si nás za to měly vážit :mrgreen:

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 01.12.12 14:28

Zoviad- já takové lidi nechápu, přitom by stačila pár pěkných a uklidňujicích slov a rodilo by se úplně jinak :pankac:
Jinak na ostatní personál jsem měla opravdu štěstí, takže bych i přes to všechno nemoscnici neměnila :pankac:

 
zoviad
Ukecaná baba ;) 1775 příspěvků 01.12.12 15:07

@mejdylko
jj jsme šikulky :) taky jem už 3 generace co rodila císařem :D máme podobný život teda :D

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 01.12.12 15:12

@zoviad to teda. Tak aspoň vim, že to tak má víc ženskejch a nemám výčitky, že to mohlo být jinak. :)

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 01.12.12 17:08

Gratuluji k miminku :kytka: snad už je lépe :hug:

 
Aletheia
Kelišová 6198 příspěvků 01.12.12 17:27

Já jsem měla téměř identický porod - naprosto stejné procedury :zed: jen jsem rodila 47 hodin :roll:
Upřímně nechápu proč čekají až jde do tuhého a klesají ozvy miminko, příjde mi že to už možná trochu pozdě :nevim:
No jen doufám že další porod bude pohodový ;)

Jéjda, ten teda má háro :pankac: :potlesk:

 
Sany80s
Závislačka 4595 příspěvků 01.12.12 19:30

Jedna moje známá teď rodila 38 hodin. Vyvolávaně a dva týdny po termínu.
Tělo se k porodu vůbec nechystalo, přes všechno vyvolávání se neotevřela ani trošku. Měla špatnou vodu a dítě mělo přes 4 kila.
Samozřejmě, že měly obě po porodu zdravotní následky, některé následkem dlouhého přenášení a některé následkem dlouhého porodu.
Nechápu, že se nepřikročí k plánovanému císaři, když je už od začátku jasné, že to tak na 90% dopadne. Jestli by jim to kazilo statistiky? Nebo čekají nějaký dar, nevím, ale je mi líto, co si musí někdo vytrpět v době tak pokročilé lékařské vědy.

Reakce na nikoho. Omlouvám se.

Příspěvek upraven 01.12.12 v 22:14

 
esteelauder
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 01.12.12 19:41

Vím oč kráčí, sice jsem si bolestí užila o desítky hodin déle a porodila první 4kg dítě přirozeně. Císařský řez mě minul o pár minut, moc gratuluji a chci tě povzbudit, že jsi to měla ještě dobré :kytka:

 
zoviad
Ukecaná baba ;) 1775 příspěvků 01.12.12 20:59

To je hrozny co se nam deje…koukam ze jsme to meli jeste dobry necekala bych ze to muze trvat treba dva dny :'(

 
berca1977
Závislačka 3712 příspěvků 01.12.12 21:16

Já zažila poprvé něco podobného, skoro 35 hodin, potom už se jim malej strácel a já taky končila v bězvědomí /což nebylo zas tak špatné aspoň si vše nepamatuju/ takže císař, jizva od kyčle po kyčly, malej 55 cm a 4330g, podruhé jsem si vybrala jinou porodnici, plánovaný císař pro nepoměr šířky pánve a velikosti plodu, to byla taková pohodička 54cm a 4540g, mezi čtyřma očima se mně dr. na přímu zeptal co pomě chtěly že dítě na 4000g bych nikdy neporodila

 
davidek12
Kecalka 202 příspěvků 01.12.12 22:16

Gratuluji ti, že jsi to vydržela, měla jsem skoro totožný porod jako byl ten tvůj akorát já měla strašně hodné doktory:) byla jsem sice otevrena(rodila jsem celkem dva dny) ale malý nesestupoval dolů. No nevzpomínám na to ráda a taky jak mě nutili chodit, že bude rychleji sesstupovat a nic, prosila jsem o epidural a nedali mi ho, taky jsem nemohla jíst stejně jako ty :D no úplně tě chápu a lituju, my už jsme doma dva měsíce a máme se dobře, malý měl 4120g. Přeju hodně zdraví :) jo ještě dodávám, že mě nechali trápit a na císaře mě nevzali(i když byli tak hodní jak jsem psala :D) asi proto, že jsem tam neječela jak ostatní(neměla jsem sílu)

Příspěvek upraven 01.12.12 v 22:18

 
orionk
Echt Kelišová 7685 příspěvků 01.12.12 23:39

Taky jsem měla dlouhý porod. Doktora jsem po x hodinách skoro na kolenou prosila, aby mi udělal císaře a s posledního jsem i mlela že si to klidně všecko zaplatím :mrgreen: Ale neudělal!!!Malej měl skoro 4 kila. A ten blb mě nestihl nastříhnout takže jsem byla roztrhaná až do pr… :cert: Ale je to už 4 roky a ted pujdu rodit klidně znova :) Časem na to zapomeneš (né úplně :) )

 
Amoletka
Kecalka 187 příspěvků 02.12.12 00:13

Nechapu jak poslednh dobou si ti doktori stoji za tim, ze se musi rodit prirozene, zvlaste ve tvem pripade. me vyvolavali taky, taky se nic nedelo, ani vodu mi nepraskli. nakonec jsem 13.den prenaseni premluvila primare.. takze te chapu, a gratuluji

 
Denpry
Závislačka 4280 příspěvků 03.12.12 17:25

:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:
Krásně napsané, já doufám, že se Honzík narodí v termínu, strašně se mi to datum totiž líbí (13.2.13), bude mít max. 3,5kg a víc, jak 53cm mít nebude :-D
Ale to jsou jen iluze, čili doufám v pohodový, rychlý a bezbolestný porod :-)

Tobě přeji hodně štěstí s malým Daníkem, hodného tatínka a druhý porod pohodovější! :* :srdce: :dance:

 
zoviad
Ukecaná baba ;) 1775 příspěvků 03.12.12 18:11

@Denpry
preji hodne stesticka a at se ti splni tvoje pranicka ;-) stejne na to spatne zapomeneme…ja uz na to myslim jen kdyz mam slabou chvilku ;-) ale mimisek mi nedovoluje moc na to myslet :-)

 
Denpry
Závislačka 4280 příspěvků 03.12.12 18:13

@zoviad To je dobře, že vám malá dodává elán a zahání špatné vzpomínky! ;-)

 
zoviad
Ukecaná baba ;) 1775 příspěvků 03.12.12 18:18

@Denpry
malej :-D ale tak to ma doufam kazda maminka a kor prvorodicka…ja kolikrat byla tak zmatena co mam delat a stihat vse doma ze kdyby me obcas nezabolela jizva tak o tom uz nevim :-)

 
Denpry
Závislačka 4280 příspěvků 03.12.12 18:22

@zoviad Pardon, já se spletla, ale ne naschvál. Četla jsem tuhle nějaký deníček, a tam byla zase maminka, která měla holčičku.. no, už se mi to všechno plete :-/
Ještě jednou se malému Danečkovi omlouvám a tím pádem i Vám! :-)

 
zoviad
Ukecaná baba ;) 1775 příspěvků 03.12.12 21:23

@Denpry
to je dobry ;-) danecek je u nas v rodine po 26 letech zase kluk jinak je nas 7 holek :-D kdyz nekoho potkam znamiho ( z te starsi generace ) tak nikdo neveri ze mam kluka a ptaji se na holcicku :-D

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 03.12.12 21:29

Uf, chuderko, to si ani nedokazu predstavit. Fakt si rikam, proc nektera miminka tak strasne nechteji ven… A doktori teda katastrofa. Ja jsem rodila v Anglii a stale slycham, jak je tady neprofesionalni pristup, pritom porod jsem mela opravdu krasny a to, jak se zachovali doktori k tobe, zvlast kdyz mel maly zkazenou vodu, to opravdu profesionalni nebylo. Ale dulezite je, ze to mas za sebou a s prckem jste v poradku! :* :*

 
Denpry
Závislačka 4280 příspěvků 04.12.12 06:28

@zoviad To věřím, snad druhé nebude holčička, co? :-)

 
zoviad
Ukecaná baba ;) 1775 příspěvků 04.12.12 06:47

@Denpry
to ja bych prave chtela ;-) ale uvidime v budoucnu jestli bude vubec druhe :-)

 
Denpry
Závislačka 4280 příspěvků 04.12.12 06:48

@zoviad Určitě bude! :-)
U nás v rodině jsme dvě holky, jeden kluk. Já jsem měla dvě holky, teď v únoru čekáme chlapečka, sestra má taky chlapečka, tak je to asi na střídačku :-D

 
zoviad
Ukecaná baba ;) 1775 příspěvků 04.12.12 09:35

@Denpry
no jde spíš o to jaká bude doba, začíná být tady v čr nějak mizerně, lidi jsou hloupí a ti nahoře ještě víc :D

 
Denpry
Závislačka 4280 příspěvků 04.12.12 14:38

@zoviad :-D

 
pavlaalex  17.12.12 19:17
Boskovice - to samé

Ahojky, prožila jsem stejný porod v Boskovicích, s tím rozdílem, že v momentě, kdy tebe vzali na sál, já musela porodit, protože na císaře už nemyl čas. Rozřízli mě celou pochvu a malého vytáhli. To se pan doktor Nečas divil, jak to že má 5 kg, když já jsem taková drobná. Mimo jinné mu museli zlomit ramínka, jinak by neprošel a mě 3 žebra. Přežli jsme a jsme zdraví oba dva, ale nikdy, nikdy na tento příchod na svět nezapomenu. Hlavně že celebrity chudinky mají císaře už naplánovaného dopředu :)

 
zoviad
Ukecaná baba ;) 1775 příspěvků 18.12.12 22:03

To je hrozny :-( ale hlavni je ze jsme to nejak vsichni zvladli :-)

 
leo10  03.07.13 15:20
Máš pěknou holku.

Jéééééééééééé­ééééééééééééé­ééééééééééééé­ééééééééé ta je náááááááááááá­ááááááááááááá­ááááááááááááá­áááááááááádher­náááááááááááá­ááááááááááá. :srdce: :potlesk:.

 
DenisaW
Kecalka 158 příspěvků 10.09.13 23:08

Gratuluji k miminku :kytka:

 
zoviad
Ukecaná baba ;) 1775 příspěvků 15.10.13 18:47

To je chlapeček ;) :D

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Podělaný začátek roku...

Jak jsme našli //


Reklama