Náš den "D"

Partnerské vztahy

Den D je vlastně docela variabilní. Může to být očekávaný dobrý den, pak taky jakože den s velkým D a nebo jako u nás Den Debil. Taky s velkým D. To by šlo. :)


9 komentářů

Jsem vlastně docela šťastlivec. Navzdory všemu fakt jsem. Hlavně kvůli tomu, že netrpím „syndromem oběti“ a každý den si svoje velké štěstí uvědomuji. Ale aby to dalo trošku smysl, hodím vám to trošku do kostky.

U nás doma to byla leckdy slušná divočina. Máma, táta, táty holka, táty manželka, táty táta, táty děti, máma, mámy děti, mámy manžel, mámy rozvod, mámy manžel, mámy máma… Mámy máma ta vám byla super, miluji mámy mámu.

Všichni měli lepší věci na práci, než řešit Jitku. A tak se stalo, že jsem strašně toužila po lásce. Bejt pro někoho „number one“, bejt pro někoho ta nejlepší věc na práci. Tolik jsem se láskou dusila a prosila ji nazpátek.

Potkala jsem Pána, říkejme mu „P. Jé“. Bylo mi dvacet, božíčku, já byla naivní. Když jsem našla dvě čárky, říkala jsem si, jak to všechno bude růžový. No nebylo. Ani baby růžový, ani jiný. Spíš docela černočerný. :)

V tu dobu rostl můj syn a ruku v ruce s nim i má sebedůvěra. Po pár letech jsem „Pána Jé“ s celým jeho „potom, pak, možná, ach jo, pustim si pc a dam pár šluků z trávy“ poslala zpátky tam, odkud přišel, a tam, kde je doteď - k mamince do pokojíčku. :) Víte, já si konečně sama sebe začala vážit. Nebo jsem možná dospěla, bůh ví. Ale něco se změnilo. Já se změnila. V tu dobu nikým nečekaná, vlastně ani nechtěná přišla. LÁSKA.

R* je nejlepší muž mého života, byla jsem si jista v okamžiku. Přesně takového si už zasloužím a takového si zaslouží každá. Babičko, děkuji ti za něj každý den. Hrozně mi chybíš.

Pár let na obláčku, usmívám se na zásnubní prstýnek. Může být život hezčí? R* je nejlepší muž mého života. Přestože jsem se s ním ještě v Den svatby přísahala rozvést. :)

Píše se 7. 8. 2015, zítra budeme svoji. Doma vládne zmatek. Ty, já, dvě kočky, neunavitelné dítě. „Lásko, kuře máte v troubě, Kostíkovi se chladí pivečka v ledničce, uvidíme se zítra u oltáře.“ Má ty nejupřímnější a nejjiskrnější oči, co jsem kdy viděla. Bude mi chybět, i tu jednu noc, co jsme se rozhodli přistoupit na tradice, přestože celá naše svatba bude v netradičním až bizarním duchu.

Odcházím k mamce, kde máme v plánu dát pár skleniček vína a jít se vyspat do krásy. Dám spát Matýska, usedám do gauče a na tajňačku píšu mému nastávajícímu, jak si se svědkem užívají a zda se nerozmyslel. Vzápětí mi cvakne zpráva a říkám si, že ještě není pod obraz, je to dobrý. Jeho kazachstánský svědek žijící na Moravě upije i smrtku.

Není to dobrý, je to mnohem horši. R* si dal k večeři místo kuřete smažené žampiony, hezky pěkně s tatarečkou. Co na tom, že venku je pravé letní počásko a celý den stály v jídlonosiči na kuchyňské lince. R* nespí, tatarka v jeho břiše plní práci vetřelce a on prosí o život. Já nespím, vedle hlavy mi můj pubertální bratr cvaká na PC, z druhé strany mi do hlavy kope můj prvorozený.

Budík mi neúprosně hlásí 6 ráno, je čas vydat se do studia. Máme obřad až ve 13:00. Jak to sakra dělají lidi, co ho mají třeba v 11:00? Spí v sedě s udělaným účesem? Přicházím do studia, co půl hodiny odcházím na toaletu a prosím, ať to jde aspoň jednou cestou, je mi hrozně zle, nervy pracují. Volám R* a doufám, že žije. Vždyť ta svatba stála tolik peněz! Žije, asi tak na 30 procent, ale to mi stačí. Den se rozjíždí, nestíháme.

Se svědkyní a fotografem odjíždíme k mé mamce, kde čekám ovace a rodinu s úsměvem držící mé šaty, zamačkávajíc slzu nad mou neodolatelností. „Kde jako seš, jsme prakticky vařený!“

Óda na mou nebeskou krásu se odkládá, mámě se rozbil fén, zuří. Fotograf vchází na koberec v botách, zuří mamky manžel. Už zuřím i já. Máma křičí, křičí i její manžel, můj pubertální bratr jí jídlo určené pro hosty.

„Dej mi slivovici, hned,“ dám si hned dva „panáčky“. Přestože kolem mě zuří válka, je mi líp. Všichni křičí, fotograf se směje, já jsem asi opilá. Už jsem vám říkala, že 8.8. byl nejteplejší den roku? jo, fakt byl. Jsme klikaři. I v Kambodže by nám mohli závidět.

Moje máma odjíždí s fotografem a mým synem, za to bez vyfénovaných vlasů a svého manžela.
Přijíždí moje auto, táta nemá myrtu, nikdo nemá myrtu. Zato máme v autě všechny kytky, R* neví, pro koho je která. Volám mu, je to dobrý - furt žije. Žije, ale nemá vývazek, ani povolení k parkování na Zámku.

„Nalej mi slivovici!“ Díky bohu za mou svědkyni.

Po cestě mi otec oznamuje, že moje sestra nepřijede. Nepřijede, protože jsme jejího přítele pozvali až na hostinu.

Možná jsem s tím „syndromem oběti“ trošku lhala, křičím všechny křivdy, chci nalít další slivovici a ubít tátu kytkou (doufám, že je moje). Celé moje divadelní představení přeruší telefon. Volá můj nastávající, nemá občanku mé svědkyně. Jehly, nejehly moje milá utíká směrem k Zámku, kde stojí (a žije!) zády R* - chceme se přece vidět až u oltáře.

Do Zámku najíždíme druhou stranou, než máme, a tak na mě všichni šťastlivci, co to již mají za sebou, koukají. Z auta se soukám sama, óda na mou oslnivou krásu se odkládá zřejmě ještě o kousek dál. Teď už to bude dobré, říkám si, když kráčím ve svých pekelně vysokých Meliskách po Arkádách. Načež mi můj zploditel naprosto bezelstně povídá: „Hele je vidět, že mám pod sakem ledvinku?“

Propadám hysterii, naprosto regulérně přemýšlím, že ho ubiju buď tou ledvinkou nebo těma zatraceně vysokýma botama.

Je to jedno, slyším svoji nástupní písničku. Přichází moje óda na krásu, všichni stojí a usmívají se. A hlavně tam stojí on. Oči má jiskrnější než kdy předtím a taky možná lesklejší, než se na tvrďáka patří.

Přežil jeho žaludek, přežily moje kotníky, teď už přežijeme všechno. Ty a Já navždy.
Píše se asi tak o 8 hodin víc, o 2 stupně míň, když mi můj manžel (celý den nic nejedoucí a nevyspalý) v naprostém opileckém deliriu oznamuje, že „Hu hu huhuh.“ (Rozuměj: „Chci jet domů“). Kde je jeho kazašský svědek? Chci se rozvést!

Otvírám oči a vedle mě můj milovaný, krásný a usmívající se R. *„Dobré ráno, manželko!“ Oči nikdy neměl zelenější. A nebo nechci…?

Děkuji všem, které obětovaly čas třeba u ranní kávy a přečetly můj myšlenkový shluk až sem. Já vám přísahám, že moje premiéra jest i mojí derniérou. Ale tenhle den, tahle láska… ta si o to žádala. ♥

Hodnotilo 50 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
lear
Ukecaná baba ;) 1109 příspěvků 11.07.16 01:29

Tohle je velmi dobre napsane :palec: Libi se mi styl, rytmus, i perfektne uzita literarni zkratka. Za mne - bravo :potlesk:

Krome zaskubu v oku nad hruzotvarem „pocasko“, „kazachstansky“ (kazašský je spravne), par klise a nekolika vet, co sly zkratit nebo vynechat, je to svezi a ctivy text se spoustou vybornych detailu - ledvinka u otce, fotograf slapajici po koberci…

Nevim, jak velka cast je smyslena ci hyperbolizovana, ale text je jako celek nadprumerny.

 
xjuklickova
Závislačka 4242 příspěvků 1 inzerát 11.07.16 01:58

Super denicek, mnoho štěstí, tolerance a lásky :hug:

 
Laddmie
Závislačka 2952 příspěvků 8 inzerátů 11.07.16 05:24

Krásná fotka i vzpomínky :palec:

 
Pov
Kecalka 200 příspěvků 11.07.16 07:08

Tak to je supr :mrgreen: zasmala jsem se a i slza ukapla, konec je krasnej :* moc dobre napsany :palec: :srdce:

 
Kakika
Extra třída :D 14077 příspěvků 11.07.16 07:09

Krásné, velice čtivé :palec: Přeji samé úsměvné zážitky, abychom si mohli zase někdy při ranní kávě počíst :hug:

 
Lenka 80  11.07.16 07:17

Hezky denicek. preji hodne stesti :-)

 
Minnies91  11.07.16 08:00

Pěkné :kytka:.Jen nechápu proč někdo, musí pořád opravovat chyby! To je už tak trapné :zed:,stane se ne?

Příspěvek upraven 11.07.16 v 08:01

 
eviku-miluna
Kelišová 5308 příspěvků 11.07.16 08:22

Denicek me nezaujal ani nepobavil. Hodne stesti v manzelstvi.

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 11.07.16 08:27

:lol: tomu se říká veselý vstup do manželství. Hodně štěstí :kytka:

 
Katka272
Ukecaná baba ;) 1360 příspěvků 11.07.16 08:33

Super deníček ;) taky jsme se brali 8.8.2015 :mrgreen: a aaaano bylo velice,,příjemné,, teplo :mrgreen:

 
Matteo.emma
Ukecaná baba ;) 1873 příspěvků 11.07.16 08:42
:potlesk: :potlesk: :srdce: :srdce:
 
quinty
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 7 inzerátů 11.07.16 08:43

Super deníček :) parádně napsáno :potlesk:

 
jita22
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 1 inzerát 11.07.16 08:52

Za me trochu zmatené, ale ledvinka me dostala :mrgreen: :palec:

 
Pennya
Zasloužilá kecalka 686 příspěvků 2 inzeráty 11.07.16 09:01

Super deníček, mám ráda takový styl, taky mám takové myšlenkové pochody. Čekala jsem zde více negativních komentářů, zatím tu je tak jeden, ale ty lvice asi ještě spí. Každopádně mě se to moc líbí :mavam: ta zmatenost jak tu někdo píše, tomu dodává právě tu atmosféru :)

 
foltynka
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 11.07.16 09:09

Super počtení u ranní kávy :mrgreen: Víš, že me to čeká v pátek :lol: Navíc s Lilinkou v brisku, tak mi drž palce, ať já tam nechci nekoho ubít kytkou :mrgreen: Mam ale dojem, že budu mít podobnou story, takže urco pak napíšu. Jsem skoro v polovině příprav a už bych mohla vykládat story, nemluvě o své rozlučce, kdy jsem se nakonec musela starat o sve opile kamarádky a sestru a navíc jít pres celé město o půlnoci sama domů :mrgreen:

Jinak vám preji mnoho štěstí a lasky v manzelstvi  :hug:

 
Nafrněná  11.07.16 09:23

:mrgreen: super deníček, akorát jsem u toho jedla kuře takže obě mastné ruce a řvala jsem na manžela ať mi posune stránku dolů :mrgreen:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 11.07.16 09:24

Fajn deníček…dalo mi to důvod zavzpomínat na naši svatbu :) svatby jsou fajn, ale taky jsem se zařekla, že byla má první a poslední…jednou prostě stačilo :mrgreen: :kytka: @lear nezklamala :roll:

 
Šťopík
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 11.07.16 09:34

To byl super deníček :mrgreen: Moc dobre se mi četl. Mimochodem, ten den se vdavala i moje kamarádka, které jsem sla za svědkyni a uz pri přípravách nam všem tekl make-up a vypadaly jsme opravdu neodolatelne :lol: Bylo vázne vedro k padnuti! Ja mela na svatbě krásných 21 stupňů a v těch šatech jsem byla uplne zpařená, takze klobouk dolu pred Vami, co jste museli nosit svatební šaty v tento den.

 
Liz
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 11.07.16 10:32

Deník mě povavil :palec: Jinak vůbec nechápu co to musí být za nešťastnice ty pseudoučitelky češtiny tady na emiminu, je mi jich až skoro líto.

 
Adelima
Stálice 79 příspěvků 11.07.16 11:01

Slzička ukápla. Opravdu hezký, čtivý deníček :palec: Hodně štěstí přeju :kytka:

 
Ivulka93
Ukecaná baba ;) 1667 příspěvků 11.07.16 11:39

Láskyplné, krásné. :srdce:

 
Izzylka
Závislačka 2601 příspěvků 11.07.16 12:15

Super vzpomínka :mrgreen: Svatba musela být veselá…i když tobě to v tu chvilku určitě nepřišlo :mrgreen: Já se ale pobavila :palec:

 
pralinka2727
Závislačka 3120 příspěvků 11.07.16 12:21

Deníček se mi četl špatně. Sestře se nedivím, taky by mi to vadilo a nechápu to :nevim:
Jinak přeji pěkné manželství.

 
Andrejka84
Ukecaná baba ;) 1261 příspěvků 11.07.16 12:41

:potlesk: :palec: super deníček :potlesk:

 
amka.82
Kecalka 274 příspěvků 33 inzerátů 11.07.16 12:43

Kravina na entou

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 11.07.16 12:47

Ženy, dívky, dámy.. :srdce: ze srdce vam dekuji za milá slova. Jsem příjemne překvapena kolik z vas tady jeste umí pohladit slovem :srdce:

Jinak nemam nejmenší problém s konstruktivní a dobre vyjádřenou kritikou, jako u @lear kde je to zda se nemoc z povoláni :). Z takove možno si neco odnést :kytka:
Kdyz sem nekdo prijde napsat pouze komentář, ze se mu deníček nelíbil prijde mi to tak trosku k nicemu :lol: ale proc ne, nejsme tady v,,cukrárně u srdicek " a neni důvod, proc by kazdy nemohl vyjádřit nazor, prestoze tehle potřebě konstatování nerozumím, tak proc ne a diky za cas :)
Co me ovšem zarazí, ze nekdo se v satirickém textu a nadsázce snaží hledat důvod k tomu, aby mohl soudit. @pralinka2727 Aby si to tedy pochopila, me sestře je 18 a ze vubec,,přítele " ma nam řekla tyden pred svatbou a nikdo jsme ho nikdy nevidel a netouzili jsme na svatbě mit pro nas zhola neznámou osobu. Proto jsme zvolili cestu kompromisu, sice ze pro nej na hostinu pošleme auto. A samozřejmě přítel přítelem již dávno neni :lol: Pokud sis z deníčku odnesla hlavne tohle, je mi lito :)

A v neposlední radě je třeba zmínit takove, jez chodi,,hrdě" vyjádřit nazor pod skrytým jménem. Tak ty žeru :mrgreen:

Příspěvek upraven 11.07.16 v 12:49

 
kaarcuulkaa
Kecalka 324 příspěvků 11.07.16 13:16

Perfektní deníček, četlo se mi to úplně skvěle :potlesk: a mít takové vedro na svatbě, tak tu slivovici do sebe ráno už hodím celou :-D

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 11.07.16 13:27

Mně se deníček dobře četl, pobavila jsem se. Děkuji za něj. :kytka:

@admin Prosím o odtajnění Anonymní z 12:43. Děkuji!

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 11.07.16 13:27

:kytka: Přeju hodně štěstí, krásně napsáno. Jestli mi odpustíš jednu šťouravou otázku, jak to s rodiči máš, na svatbě byli a asi i celkem v pohodě…? :D

 
quinsley
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 1 inzerát 11.07.16 13:36

Já opouštěla loni 8.8. brány porodnice s novorozencem. Takže tě též zpětně lituju, vedro bylo pekelný a to i ty dny předtím a potom :zed: Četlo se mi to hezky. Holt když se může něco pokazit, tak se to pokazí a nejlépe hezky v řadě za sebou ;)
Hlavně že to zůstal ten skvělých chlap, ostatnímu se teď můžeme zasmát.

 
quinsley
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 1 inzerát 11.07.16 13:38

Jo a ještě dotaz…Manžel měl na sobě kraťasy?
Vidím holá lýtka :palec: :mrgreen:

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 11.07.16 13:39

@Tiger-lily Mama bohém, táta samozvaný,,plejboj" :lol:
Ted uz je to dobre, sama sem rodič a kdybych chybovala, moc bych si prala aby mi bylo odpuštěno. Tak sem tak sama učinila :kytka:

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 11.07.16 13:41

Zasmála jsem se :palec: Taky jsem zavzpomínala na tu naši… každá má asi svoje horké chvilky :lol:…naši sousedi měli svatbu teď v pátek a pár dní předtím opustili ženich, nevěsta a ženichovi rodiče nemocnici o salmonele na revers… nejdřív jsem i myslela, že to u vás bude tady směřovat tím směrem, naštěstí to bylo krapet lepší :palec:

Hodně štěstí :kytka:

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 11.07.16 13:46

@quinsley Ano prosim, ale jinak vse podle bontonu. Ikdyz pak jsme se prezouvali :dance:

Příspěvek upraven 11.07.16 v 13:48

 
Terina24
Ukecaná baba ;) 1044 příspěvků 1 inzerát 11.07.16 14:02

@Jitusee
Denicek super a Conversky jeste lepsi!! :palec: a mas muj obdiv, ze jsi v tom vedru do sebe klopila jeste slivovici, ja byla rada ze jsem se vdavala v breznu, bylo 15 stupnu a ze me nervozitou lilo, ze mi stacil jeden panak vodky a malem bylo po me, takze dalsi panaky radsi az po obradu :mrgreen:
Beztak nejvic jsem odvarena z ty fotky s Converskama :potlesk: :palec:

 
rom.k
Stálice 85 příspěvků 11.07.16 14:11

Super deníček, moc se mi líbí styl psaní, no a oblečení ženicha a nevěsty, úžasný! :D

 
admin
Echt Kelišová 8891 příspěvků 1 inzerát 11.07.16 14:34

@Martina D. Odtajněno.

Příspěvek nesplňuje podmínky pro anonymitu.

Přeji všem pěkný den,

admin Josefina

 
pralinka2727
Závislačka 3120 příspěvků 11.07.16 14:59

@Jitusee ne, neodnesla jsem si pouze toto, jen mne to zarazilo. Možná kdybys to v deníčku lépe osvětlila, tak by to nevyznělo tak blbě :think:

Příspěvek upraven 11.07.16 v 15:02

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 11.07.16 15:10

@pralinka2727 ono to ale v tom deníčku nebylo podstatne. Samozrejme neni nic jednoduššího nez se zeptat, kdyz neco nesedí. Odpovím rada :)

 
Minnies91  11.07.16 15:50

@Martina D. a kdo je anonym?

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 11.07.16 15:55

@amka.82 tady kočka :) @adelnsn

 
Eleanora1988
Závislačka 2929 příspěvků 11.07.16 16:45

To je tak krásný, opravdu krásně napsaný. Jsi prostě fajn holka a máš mé sympatie. :hug: :kytka: určitě jste měly nádhernou svatbu.

 
radúna
Extra třída :D 11304 příspěvků 11.07.16 17:55

@Jitusee krásně jsem se pobavila, deníček se mi četl moc hezky. Příjemný a vtipný :palec: :palec: :palec: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:.

 
pe-terka
Extra třída :D 11233 příspěvků 11.07.16 18:13

Mě se to líbilo, stylisticky i obsahově. Přeji hodně štěstí do manželství :kytka:

 
Minnies91  11.07.16 19:52

@Jitusee Byla jsi opravdu krásná! :srdce: ;)

 
Minnies91  11.07.16 19:53

@Jitusee trapka :roll:

 
SlecnaSally
Kelišová 6157 příspěvků 11.07.16 19:59

Krásný a pozitivní deníček :srdce:

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 11.07.16 20:14

Nadherny denicek. Jeden z nejkrasnejsich :srdce:! Byla jsi nadherna! Netradicni pristup k satum mi je blizky :-D @lear Ze Te to bavi :roll:

Příspěvek upraven 11.07.16 v 20:30

 
Týna K.
Závislačka 4956 příspěvků 11.07.16 21:18

Jitus, já jsem z tech vašich svatebních fotek už poněkolikáté unesena, zas a znova…byla jsi jedna z nejhezčích nevest co jsem viděla :srdce: denicek se hezky četl, ta láska z něj primo čiší… :) :palec: a doufám, ze s tou dernierou to nebude tak horký :D

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 11.07.16 21:26

Dámy, jeste jeste velké dík za tak milou zpětnou vazbu.. Dneska se mi bude hezky spat :srdce:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama