Nechci být alkoholička

Jak to se mnou začalo jít z kopce...

*

Rozhodla jsem se, že přestanu pít. Dnešku budu říkat Den Nula. Den, kdy jsem si načetla spoustu informací o tom, jak na to. Den, kdy jsem zlikvidovala všechny lahve. Ani nevím, kolikátého je, protože takové to: od pondělka, od prvního, od ledna přestanu, nefunguje.

Je mi 31 a k alkoholu jsem měla blízko snad už od dětství. Nikdo doma nepil ani nekouřil, nikdo mi nešel příkladem. Měla jsem koníčky, sporty, krásné dětství. A přesto jsem začala pít i kouřit. Na střední škole se to rozjelo ve velkém, každý den do hospody aspoň na dvě deci mezi vyučováním. A o víkendech diskotéky. Klasika, to jsem ještě doma nepila. Pak jsem měla dlouholetého přítele, s tím jsme si večer u filmů dávali skleničku. Pořád nic neobvyklého. Jen ta zatracená pravidelnost. Když se šlo s holkama na kafe, holky si daly kafe a já alkohol. Kafe si můžu udělat doma, ne? Víkendy jsem měla pracovní a po práci se chodilo pít. Takže to už bylo opravdu téměř na denním pořádku. Když mi bylo lehce přes dvacet, jela jsem pracovně do zahraničí a přerušila VŠ. A konečně ta volnost, nikdo mi do toho pití nemohl kecat… To už jsem s přehledem dala lahev denně. Po návratu domů do Čech přišel rozchod s přítelem a spousta zapíjení žalu a různých akciček.

Po nějaké době další partner, s ním jsem doteď. Začali jsme spolu bydlet a hledat větší byt, který bych koupila. Po večerech jsme seděli u počítače a hledali a plánovali a smáli se… to jsem ještě pila pro radost. Ráno jsem dopila rozpitou lahev a šla do práce. Nebyla to však nikdy víc než decka. Ale ta zatracená pravidelnost…

V práci jsem povýšila, dostala zodpovědnost za podnik a za lidi, a protože jsem byla dost mladá (24), tak jsem začala zapíjet stres. A to se stupňovalo až do té podoby, že jsem pila ráno před prací i v práci. A pak samozřejmě večer, abych vůbec spala. Zkrátka jsem nezvládala nervy, tak jsem otupovala. V 29 letech jsem otěhotněla a koupili jsme dům. Ráda bych řekla, že jsem přestala pít. Bohužel. Jen jsem to omezila, ale pila jsem celé těhotenství. Jen kouřit jsem přestala. Je fakt, že pohled na víno ve mně vzbuzuje stejné pocity, jako u někoho čokoláda. Prostě na něj mám chuť. Tak jsem si dávala a modlila se, aby bylo dítě v pořádku. Porodila jsem krásného chlapečka, stihli jsme něco zrekonstruovat, ale přišly rodinné problémy, další stresy. Ráda bych řekla, že jsem přestala pít při kojení. Nepřestala. Vydržela jsem to jen něco přes měsíc. Pak jsem začala pít po večerním kojení, aby to do příštího vyprchalo. Smutný, co? Když si máma s miminem u prsu plánuje pití. K pláči. Nebo, jak zde někdo řekl – na facku. Souhlasím. Aspoň kouřit jsem už nezačala.

Nyní jsem ve stavu, že ráno místo kávy piju víno. Celý den udržuju hladinku. Když vím, že na druhý den nebudu mít víno, přemýšlím, kde ho koupím. Na procházce s malým? Pojedu do města? Celý můj den se prostě začal točit kolem chlastu. Avšak nutno dodat, že o dítě, dům i partnera je postaráno, všichni mají co jíst a jsou čistí. Zkrátka: ještě mi to úplně přes hlavu nepřerostlo. Ale nemyslete si, že to nevidím, ty plíživé změny k horšímu. Jak daleko jsem od toho začít pít vodku? Tohle musí přestat. Kdybych aspoň vydržela pít jen večer u knihy nebo u TV. Jako „normální“ člověk… To je můj příběh. Budu se postupně vypisovat, třeba na něco zajímavého přijdu. To, že jsem blbá kráva, už vím.
Zítra začne Den 1.

Váš příspěvek

Odesílám...
461
23.4.19 00:39

Budu ti držet pěsti. Tak nějak mi zníš jako fajn ženská… :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1035
23.4.19 02:08

Držím palečky a přeji hodně sil :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
648
23.4.19 02:45

Čeká Tě těžký boj. Vím, co to obnáší, protože maminka přestala před deseti lety. Oslavila na podzim kulaté výročí a že měla co slavit. Je to denodenní boj a překonávání pokušení. Přeji, ať to vyjde a držím palce. Hodně sil.

 • Nahlásit
 • Zmínit
71
23.4.19 06:48

Moje kolegyně z práce se jednoho dne zvedla od stolu, beze slova odešla pryč. Nikdo nevěděl kam, nedala vědět ani své rodině. Šla rovnou do léčebny, tam ji pak našli… V kanceláři po sobě nechala stul plný prázdných lahví. Dnes abstinuje třetím rokem.
Tím chci říct, že nejdůležitější je sama si uvědomit problém a sama opravdu chtít problém řešit. Moc ti držím palce, abys to zvládla!

 • Nahlásit
 • Zmínit
4962
23.4.19 06:49

Ráno snídáš každý den alkohol, ale přes hlavu ti to nepřerostlo? :roll: S malým dítětem nevěřím, že se mu věnuješ jako střízlivá. Tvá priorita je dostatečný příjem a zásoby chlastu. Ovšem stav střízlivosti ty nemáš asi nikdy, tak to ani nemůžeš vědět. Podle mě to sama nezvládneš. Přála bych to tvému synovi, ale když si říkáš, že „kéž bys chlastala jen každý večer“, tak jsi na tom pěkně blbě. Tvá priorita je ten alkohol. Oba máme s mužem otce alkoholiky, tedy už jen já, ten manželův se už zabil, a je to peklo. Dětství na houby.. A ty jsi ještě navíc máma, ach jo… :,(

 • Nahlásit
 • Zmínit
3345
23.4.19 07:16

Nemyslim si, ze jsi blbá krava.. Je dobre, ze si to uvedomujes, to je prvni krok na správné ceste.. Asi bych ale hledala nejakou odbornou pomoc a do lecebny dochazela aspon ambulantne. Letitou zavislost sama tezko zvládneš..

 • Nahlásit
 • Zmínit
15533
23.4.19 07:19

To je deníček k té nedávné diskuzi, ze? Pořad si ještě myslíš, ze ti to neprerostlo přes hlavu a ze se dobre staras o své dítě, ze okolí nic neví. A dokud ti nedojde, ze to tak ani omylem není, tak to nebudeš brát natolik vážně, jak je třeba. Vyhledej odbornou pomoc.

 • Nahlásit
 • Zmínit
15200
23.4.19 07:21

@mau-mau taky si myslím, že zakladatelka se bez léčebny neobejde, toto je tak silná a dlouhodobá závislost, že to bohužel vlastními silami nepůjde :think:

 • Nahlásit
 • Zmínit
639
23.4.19 07:34

Zkusila bych na tvém místě alespoň ambulantní léčbu, je anonymní a tam se můžeš domluvit na nějakém postupu.
Také piju „pravidelně“…ale pouze večer s manželem si rádi dáváme tak 3× týdně víno. Ovšem já si pravidelně dám dvě tři sklenky a končím. Nedovedu si představit napít se ráno 8o a přes den si v létě člověk dá na zahrádce maximálně tak to pivo. Myslím že přes hlavu ti to už přerostlo, jen mozek se tomu zdráhá uvěřit.
Držím ti moc palce abys to zvládla. Poohlédni se po té ambulantní léčbě :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4962
23.4.19 07:53

No on už taky ten nadpis „Nechci být alkoholička“ je takový docela odhalující. Já bych to spíš viděla pro sebe, kdybych chtěla s chlastem přestat, na „Nechci už pít“. Autorky název mi přijde, že rozhodně nemá negativní vztah k chlastu a úplně nevidím ani výčitky. Autorka pít chce. Ale jakože méně. Což je blbý. V tomto stádiu alkoholismu, podle toho, jak píše, už je totiž téměř nemožné mít to tzv. „pod kontrolou“. Ta závislost je fyzická i psychická. :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4629
23.4.19 07:55

Celou dobu toho čtení jsem ti věřila, že chceš přestat pít. Přestala jsem ti to věřit, když jsi napsala:”Kdybych aspon zvladla pít jen večer u knihy…” Až opravdu dojdeš závěru, že jsi alkoholik, který plánuje den svému dítěti podle toho, kde koupî lahev a kdy ji vypije, tak taky dojdeš závěru, že jsi se za svůj život napila už dostatečně a jediný východisko je, už se nenapít a najít priority někde jinde nez na dně láhve… a v tu chvíli budeš muset přjít s přiznáním svému okoli, a zacit se léčit s pomoci odborníků.
Stejne jako pondeli, prvniho, ani den nula bez pomoci a s tímhle pristupem fungovat nebude.
I když bych ti to, samozrejme, prala. Hodne sil. :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
23.4.19 08:15

Přeju hodně sil :hug: Byla jsem na tom obdobně, ale já teda dala lahev tvrdého denně a nic mi nebylo, nikdo nic nepoznal. Teď mám půlroční děvčátko a před třemi měsíci jsem se rozhodla, že to takhle dál nejde, už kvůli ní, taky jsem plánovala den podle toho, kde koupím pití a jestli tam bude wc na přebalení, kde to přeliju do petky, abych to mohla pít i v parku a nešlo poznat, o co jde. Teď jsem 3 měsíce střízlivá a lepší pocit jsem nezažila - krásná pleť, čistá hlava, kvalitní spánek, kila jdou dolů :palec: A hlavně - malá má konečně vyrovnanou mámu. Taky jsem si nalhávala, že to zvládám, že je o ni postaráno, i ldyž maminka žahla půl litru vodky. Ano, bylo, ale za jakou cenu? Ty chvilky, kdy si tak nádherně povídala s hračkama, první překulení na bříško, smích na hrazdičku - to jsem neviděla, protože jsem se v kuchyni zabývala tím, abych nevyzvracela ty 4 panáky, co jsem kopla, protože další už by nebyly, obchod zavřený a řídit už jsem nemohla :poblion:

Ale taky to nešlo jen tak, vyhledala jsem odbornou pomoc. Trvala jsem na tom, aby mě kontrolovali, že jsem mistryně ve lhaní - takže mi každé sezení vezme krev, z ní se pozná i malé pivo před třemi dny, podle nějakých cukrů či co. A já prostě vím, že nic neskryju. Docházím ambulantně, léčebna s miminkem nepřipadala v úvahu.

Prosím, přestaň si lhát - měla jsi obrovské štěstí, s prací a zdravým synem i přes pití, jak dlouho chceš ten osud pokoušet? :kytka:

 • Nahlásit
Anonymní
23.4.19 08:15

Držím ti pěsti, ať ti to jde, co nejdříve přestat. já jsem taky měla jeden čas celkem takové období, ale ne že bych se třeba ráno musela napít atp., ale pořád jsem jela mejdany, často i do druhého dne do odpoledne, hnus, ale díky mému, teď už manželovi, si občas dáme někde pivko, do nálady a jdeme domů. asi by jsi fakt měla popřemýšlet o tý ambulantní léčbě. ať je ti pořád lépe a lépe :kytka:

 • Nahlásit
Anonymní
23.4.19 08:25

Držím ti moc palce, ale myslím, že tohle sama nezvládneš.. Ví o tom partner? Mohl by pomoci.

Osobně mám totiž pocit, že už mám taky nahnuto, ale ráno, natož v práci nepiju nikdy. V těhotenstvích a v době kojení jsem přestala úplně a nedělalo mi to žádný problém. Nemám problém nepít, když mám řídit, nebo jít ráno k lékaři, když sama hlídám děti nebo když jdu s kámoškami, co nepijí apod. Ale piju večer na relax. Asi i víc, než ty. Když na to přijde, tak i 2 lahve vína. Teď o svátcích každý večer. Mě pomáhá zaměstnat mozek jinak, přes den prostě na pití nemyslet a když ho večer doma nemám, jsem už moc líná pro něj někam jít :mavam: Taky si na večery plánuju aktivity, které mě od pití odradí (jdu si zahrát volejbal nebo zaplavat, jedu autem na návštěvu k babičce atd). Ale ty to máš horší v tom, že piješ vlastně pořád, nemáš tam nějaký ten „kritický“ čas nebo situaci, které by šlo předcházet :nevim:

Anonym nebo smazat, je to velmi osobní věc.

 • Nahlásit
4985
23.4.19 08:41

Myslím že máš větší problém než si uvědomuješ. Fakt že ses nedokázala vzdát alkoholu ani v těhotenství a době kojení, ale zároveň si dokázala přestat kouřit ukazuje jak moc důležitý pro tebe alkohol je. Jsi závislá psychiky ale i fyzicky. Budeš muset projít detoxem. Čím dříve se k tomu odhodláš, tím lépe. A pak už se nebudeš smět alkoholu ani dotknout. Žádná sklenička ke knížce.. to prostě alkoholik nesmí. Budeš abstinující alkoholik. Když se vše povede.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3577
23.4.19 08:51

Prosím, vyhledej pomoc. Aspoň ambulantně. Už kvůli tomu dítěti…

 • Nahlásit
 • Zmínit
5304
23.4.19 08:57

No holka, nemyslím si, žes to vzala úplně za šťastný konec. Pít „jen večer u knihy“, to asi nebude cesta pro tebe. Ty se potřebuješ vzdát chlastu úplně, ale nemyslím si, že jsi na to připravená natolik, abys to zvládla sama. Já mám taky ráda víno, ale z představy, že bych si ho teď nalila, je mi až šoufl :? A že ti to už přerostlo přes hlavu, tím si můžeš být jistá.

 • Nahlásit
 • Zmínit
810
23.4.19 09:01

NORMÁLNÍ JE NEPÍT… clovek potrebuje jen vodu, cistou, nic vic… radim vyhledat odbornou pomoc, rychle, tohle samotna nedas… vim, jake to je mit matku alkoholicku, tvemu diteti to fakt nepreju!

 • Nahlásit
 • Zmínit
4629
23.4.19 09:06

@llida Presne tak! Normalni je nepit! Tady ta společnost naše česká, kotlina malebná, to ma trochu do hlavy jinak vstepoavne, a pak se deje toto v mnohem větším měřítku, napříč společnosti, sociálními vrstvami i pohlavími, az zbytecne… :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4962
23.4.19 09:29

Anonymní růže, mně tedy přijde už jako docela ostudný, že řekneš „nemám problém nepít, když mám někam jet nebo když jdu k lékaři“ :mrgreen: :mrgreen: Ty vado, normální je přece tohle vůbec neřešit.. :think: 2 láhve když vypije žena, tak to taky síla. A tedy termín, že je to večer na „relax“, to je aby nevypadalo tak blbě, že potřebuji chlast ke klidu a na spaní. :? Kolik dáš večerů bez chlastu? Když jsi nesvá, že se týden nebo měsíc nenaliješ, tak jsi taky alkoholička. :,(

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
23.4.19 09:33

Taky anonym a nebo smazat.
Můj manžel měl taky takový problém. Ještě teda než jsme spolu začali. Ale pil v mnohem větším měřítku. Každý den x piv a x panáků k tomu. Bez pití nedokázal fungovat, celý se třásl a prostě už to potřeboval k tomu, aby vůbec fungoval. Takhle to trvalo x let, až se chtěl upít a zabít, protože si uvědomoval, co se děje. Přestal v den, kdy se probudil živý po spáchané sebevraždě. Od té doby nepije, je to už 11let. Ale sám říkal, že po větší část si nechtěl přiznat, že má problém a dělal, že je to normální. Pokud si plně neuvedomis svůj problém, nemáš šanci nad tím vyhrát. Ale Ty problém opravdu máš.

 • Nahlásit
4629
23.4.19 09:47

@mau-mau Souhlasim. 2 lahve jsem vypila naposledy, kdyz mi bylo 17 a blila jsem, jak Alik :mrgreen:. Čímž neříkám, ze nejde na zábavě, kde se pije celou noc a celou nov tancuje, to asi jde vypít, možná i bez újmy… ale doma za vecer.
Holky, musíte byt strasne zatopene, mit osklivou pleť a odule… :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
23.4.19 10:23

Prosím anonym ze zřejmých důvodů…
No, držím Ti palce! Ale upřímně myslím, že to sama nedáš, na to jsi už moc závislá. Myslet si, že v tom uplně nelítáš je nesmysl - lítáš v tom a hodně! Jestli si myslíš, že si (pokud chceš přestat pít) budeš moci dát sklenku večer? Další nesmysl. Prostě jsi alkoholička, kterou zůstaneš navěky, jen si to musíš přiznat. Pokud se povede, budeš abstinující alkoholička… tak jako já… kolikrát jsem se pokoušela s tím přestat sama? Nespočetněkrát!!! Naštěstí jsem se dokopala a šla se léčit, tři měsíce v léčebně. Až tam se to zlomilo. Nyní je to 8 let co nepiju, ano opravdu nepiju, nevezmu si ani kapky na kašel, fakt nechci riskovat, že to v tom závislém mozku zas naskočí! Jo a nemysli si, že jsem před tím byla špinavá rozcuchaná nána s vodkou, vůbec! Pila jsem podobně jako ty a taky si najivně myslela, jak to není se mnou tak strašný a nikdo vlastně nic nepozná! Ono Ti to secvakne až budeš pár měsíců střízlivá, nemá smysl to psát teď. Naštěstí jsem neměla dítě, právě kvůli pití. To jsme si pořídili po 4 letech abstinence, dřív bych neměla odvahu do toho jít. Držím palce, ale RADA OD ALKOHOLIČKY - jdi se léčit! Sama to nedáš! A stojí to za to! Držím palce! :mavam:

 • Nahlásit
23.4.19 10:24

Držím ti palce :kytka: ale podle toho co píšeš si nemyslím, že to zvládneš sama :( zkus najít pomoct :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
23.4.19 11:08

Ahoj, mela jsem hodne narocnou praci, k tomu domacnost. O vikendu jsem varila a honila vse na cely nasledujici pracovni tyden. Alkohol mi daval v tyto dny silu, proste dopink. Pres tyden jsem se nenapila ale o vikendu ano. Z prace jsem odesla a s pitim je konec. Max 1× tydne 1 pivo nebo sklenicka vina. Zvladla jsem to sama, asi jsem v tom jeste nebyla tak hluboko. Alkohol mi vubec nechybi, kdyz se napiju tak se zdravou mirou.

 • Nahlásit
Anonymní
23.4.19 11:35

Tak abych se ještě ohradila, @mau-mau, tím že „nemám problém“ se nenapít jsem reagovala na zakladatelku, já to jako problém nevnímám. Prostě když jdu ráno k zubaři, beru jako samozřejmé nepít. Na spánek to opravdu není, mě alkohol excituje, stíhám toho podstatně víc „pod vlivem“, relax je to ve smyslu že nejsem tak v presu, kolik toho nestíhám :mrgreen: A vzhledem k tomu, že jsem postavou nadprůměrná, tak jednu flašku vína cítím jako normální ženská jednu sklenku. Ale souhlas, že jsem se k tomu i hodně „propila“. Ale už ve dvaceti jsem (tehdy jen hodně příležitostně) zvládla 6 piv v hospodě a neblila jsem a domů šla po svých :nevim: Netrpím ani na okna. Myslím, že máme geneticky danou lepší snášenlivost alkoholu, čímž ale neobhajuji to, že piju nadmíru. Jen že co jednomu přijde nemyslitelné, jiný zvládá v pohodě.
Já si právě myslím, že jsem tak jakoby na hraně. Před Velikonoci jsem si například dala 40ti denní detox, sama jsem si ho naordinovala, nikdo mě nehlídal, zvládla jsem to, ale když byl pryč, zase jsem si s chutí to vínečko nalila :nevim: Snažím se o to hodně to omezit, ale doufám, že se obejdu bez nutnosti zcela abstinovat. U mě jsou jediné rizikové faktory množství a intenzita.

 • Nahlásit
23169
23.4.19 11:41

Ahoj, držím moc palce!! :srdce: :srdce: :potlesk:
Tys psala před nedávnem tu diskusi, viď? ;) Jsem moc ráda, že tě to nakoplo a věřím, že se ti to povede.
Máš oporu v partnerovi? Řekla si mu, že do toho jdeš? Určitě v začátcích budeš potřebovat pomoc, bylo by fajn, kdyby ti mohl být nápomocen, aby třeba pohlídal malýho, když ti bude joo ouvej. Často u takovýhle zbavování se závislostí pomůže se zaměstnat, ideálně fyzicky dost náročnou prací, abys u toho neměla čas přemýšlet nad pitím. Je jedno, jestli půjdeš běhat, začneš cídit celý dům nebo se půjdeš umrtvit do fitka.

 • Nahlásit
 • Zmínit
5731
23.4.19 11:56

@Pajka89 Já si naopak myslím, že chlastat v těhotenství je hnus a mělo by to být trestné. Ubližuje tím dítěti a ohrožuje ho zmrzačením. Jinak, ať se třeba uchlastá. Ale mrzačit dítě je k blití.

 • Nahlásit
 • Zmínit
23.4.19 12:13

@Enmamma
Mám úplně stejný názor!!
A zaráží mě, že se nad tím nepozastavuje více lidí :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
23169
23.4.19 12:17

@Sasanka jarní Nepozastavujeme se nad tím, protože tenhle článek napsala holka, co tu před pár dny měla diskusi, kde to řešila, a tam dostala čočku dostatečnou… Tenhle deníček zřejmě napsala jako reakci na nakopnutí, kterého se jí dostalo právě v té diskusi.
Takže nepovažujeme za nutné, jí sjíždět ještě tady u deníčku, víš? ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
23.4.19 12:20

@Mar__tanka1983
Tu diskuzi sem četla :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
20009
23.4.19 12:23

Jako nemá cenu ti mazat med kolem huby. Ty jsi alkoholik a těžce to nezvladas. Musíš se jít léčit. Nebo prijdes o vse co v tuto chvíli mas :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4962
23.4.19 12:29

@Mar__tanka1983 A jak to víš? Vždyť tady ta autorka deníčku nenapsala žádný komentář.. :nevim: Nebo v té diskusi napsala, že jde napsat deníček? Diskusi jsem nečetla, nebyl by odkaz? Alkoholiček je hodně, nemusí to být ona ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
33122
23.4.19 12:30

Potkat tě venku s dítětem tak si před tebou uplivnu…jestli si myslíš že ostatní nevidí že piješ, že vypadáš a chováš se normálně, tak si nemocná..což vlastně si..Nikomu nic zlého, ale tobě ano..nesnáším alkoholiky. Běž se léčit, sama to nezvládneš..chudák dítě. Co si bude z dětství pamatovat. Ožratou matku. :poblion:

 • Nahlásit
 • Zmínit
559
23.4.19 13:00

@smurfka Zkuste se v té psychologii trošku vzdělat, než vyplivnete tak krátkozraký komentář :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4629
23.4.19 13:01

@smurfka Vis, ja si myslim, ze by se clovek mel řídit heslem:”Nikomu nic zlého” vseobecne. Ja bych si taky rikala, potkat na ulici ozralou matku, tak ji to dite snad i seberu… ale nezlob se na me, rekla bych, ze tady je prvni progress, byt i kdyz to píše anonymně, musi byt slozite si vsechno tohle priznat… nikdy jsem nemela potrebu pit, kromě puberty par prozvracenych skandálu, od te doby, co mam ridicak, tak nepiju nikde, protoze mi vadi nebýt mobilní a v případě čehokoliv nemoct fungovat… alkohol mi prijde hrozne omezující, a přesto si myslim, ze s tim, jak k tomu jako k normalni veci přistupuje naše společnost, tak se to možná mohlo stat kazdemu z nas, pomalu, postupne, ze to nepostrehnes, tak, jak píše zakladatelka, od mladí… ty jsi někdy zavisla na něčem byla? Protoze jestli ne, nemame moc právo soudit, protoze netušíme, jaký nutkavy pocity tyhle lidi nuti jednat iracionalne, co je pro nas nepochopitelne. A v situaci, kdyz prijde nejake prozření a potřeba konečně s tim neco udelat, by clovek asi mel spis hledat varianty, jak pomoct, nez prat někomu neco zlého… :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4629
23.4.19 13:08

@smurfka A jit na emimino a tam priznat, ze pila alkohol i v tehotenstvi, to chce sakra koule!!! Kor tady, kde nekojeni je smrtelny hřích a cokoliv mimo všeobecné regule hazard se životem svým, dětským, cizím, a ja nevim co vsechno… :roll: Ne, nedostane za to medaili, ale dava mi smysl, ze si začíná leccos uvědomovat. Clovek se muze dostat do problému s drogami, alkoholem, cigaretami, finanční pasti, psychických problému… proto prece jeste neni lůza společnosti, která si nezaslouzi alespoň slusne jednani a radu, která nikoho nic nestoji.

 • Nahlásit
 • Zmínit
5304
23.4.19 13:11
 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
23.4.19 13:47

Souhlasím s ostatními, sama to budeš těžko zvládat. Kolik já zažila u otce dnů nula… nikdy nepřestal a je po smrti.
Hlavní je pochopit, že pokud prestanes - už se NIKDY nesmis napít. Jinak jedeš znova. Prostě myslet si, že se vratis do stadia „sklenička občas na chuť“ je chimera. Alkohol je droga stejná jako ostatní, takže čistá musíš být úplně už napořád.

Škoda, že se pořád osvětě nevěnuje víc času. Odvézt třídu ze střední na zachytku, aby viděli ty konce. A začít propagovat, ze normální je nepít.

Držím palce

 • Nahlásit
Anonymní
23.4.19 13:59

Naprosto souhlasím s anonymní červenou kytkou nade mnou. Mělo by se to ukazovat všem a hlavně včas. Já jsem na záchytce naštěstí nebyla, ale zato na detoxu v Bohnicích (tehdy ještě s nebožkou Bartošovou) a ta deliria, která některé ženy měly, to bylo maso. Ale jak jsem psala výš, jsem už tři měsíce bez kapky a nikdy mi nebylo líp, zakladatelce přeju to samé :hug:

 • Nahlásit
4962
23.4.19 14:15

@Tiffany1 musím se zastat @smurfka, že soudit může, i když sama na ničem nikdy závislá nebyla. Soudíme vrahy a pedofily a nikdy jsme jimi nebyli. Prostě to, že je to špatné, se všeobecně ví, přestože nutkavá potřeba musí být velká. Navíc pedofil si to narozdíl od alkoholika nevybral a taky se musí krotit. Takže soudit to jako špatné můžeme. Druhá věc je, že jí přeje něco zlého, tam se jí už nezastávám. Já jí přeju, aby se uzdravila. :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
23169
23.4.19 14:34

@mau-mau téměř jistě bude, příběh přesně sedí s tou diskusí, a nějaké holky jí v diskusi radily „deník alkoholičky“ někde na FB, insta, teď nevím jistě, ať si počte, že jí to třeba nakopne, a že by si podobný deník mohla začít psát, a třeba i tady na emimi, že to tý holce pomáhalo se takhle ventilovat, psát svoje pocity, měla pocit, že když to píše takhle veřejně, tak se na to nemůže vykašlat, že by jí to mohlo pomoct…
Byla by to velká náhoda, kdyby to nebyla stejná holka… ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
6821
23.4.19 15:41

Ahoj autorko,
je zbytečné nažývat se blbou krávou. Alkohol a jiné závislosti často slouží jako berlička, o kterou se opíráme, když se cítíme něčím ohrožení, nebo nejistí. Nevím, co k pití vede tebe, proč se s alkoholem cítíš jinak a zvládáš vše, co ti život přinese líp, než bez něho.
Je dobře, že sisi to uvědomila sama a chceš s tím něco dělat. To je základ. Dosud jsi totiž měla štěstí, že alkohol nepoznamenal tvé dítě, vztah, kariéru, ale takové štěstí by netrvalo věčně.
Nebudeš to mít lehké, ale jak se říká - kde je vůle, je i cesta.
Držím ti palce, bojuj, máš za co.

 • Nahlásit
 • Zmínit
33122
23.4.19 16:13

@iPodPrd co je na nem kratkozrake? To ze je alkac je pravda, to ze to sama neda taky, to ze si mysli ze to na ni nekde poznat? Nebo to ze je dite chudak? Co presne je kratkozrake :think:

 • Nahlásit
 • Zmínit
33122
23.4.19 16:15

@Tiffany1 no to chce koule to jo, odbivovat ze nejaky anonym rekne, ze v tehu chlastal…to jo, to chce koule :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
23.4.19 16:23

Jak už někdo napsal - normální je nepít. Takhle si budeš zase každou skleničku omlouvat. Nevim, nejsem v tomhle směru objektivní jelikož jsem měla matku alkoholičku která mě jako malé dítě tahala po bytě a kopala do mě. Taky lila víno od rána do večera. Nejhorší na tom je to, že bez alkoholu by to byla nejlepší máma na světě. Chlast z ní udělal prvotřídní zrůdu a skončíš tak i ty, jestli to včas neutneš. Je to hnus a jestli nepřestaneš, dej raději dceru k adopci ať má šanci na normální rodiče a normální život. Život s alkoholikem si nikdo nezaslouží. ;)

 • Nahlásit
445
23.4.19 16:29

Ahoj, zakladatelko, jsem Tetaagáta a jsem alkoholička. I když projdeš léčením jakéhokoli druhu, alkoholičkou být nepřestaneš, povýšíš do stavu abstinující alkoholička.
Byla jsem hladinkářka jako Ty, víno muselo být doma, první decka šla už do ranního džusu, spoustu času jsem promrhala přemýšlením, kde ten chlast splaším. A těch peněz!
Před šesti lety jsem se naprdla - je Ti 47, jseš jak bečka, kašleš na kdeco, hlavně když se doma nalejváš… Pomohla mi vynikající alkoholožka, předepsala mi léky. Já se zatla, začla jsem s nordicwalkingem, změnila stravu, výrazně zhubla. Každej den jsem si hodila do kasičky částku, kterou bych ten den propila, a tu jsem si koupila kozačky, byly mi najednou super džíny, za půldruhého roku jsme jely s dcerou na vysněnou dovolenou. Hodně mi pomáhalo pomyšlení na ty peníze - kdybys nechlastala, už bys měla…, mohla bys… A pak podpora dcery - i když tehdy jí bylo už 19 a bez matky by se dokázala obejít - je na mě pyšná.
Měla jsem pár drobných recidiv, jednou dokonce epileptický záchvat, teď jsem 4 roky čistá. Pravidelně chodím na sezení AA.
Vzkaz zakladatelce - jestli chceš, pošli mi SZ, řeknu Ti, kdo mi pomohl a cokoliv, co si budeš přát vědět.
Vzkaz všem moralistkám, KTERÉ BY NIKDY… - zameťte si před vlastním prahem. Poznala jsem spoustu násosek, které si svoji závislost obhajovaly mimo jiné pliváním na ty, kteří jsou vidět, třeba proto, že to chtějí řešit. Anebo pliváním na prostitutky, přestože by samy s chutí vrzly za prachy, ale odvaha chybí.
Zakladatelko, nedej se, bude to těžký, ale dá se to!!! :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
112
23.4.19 16:45

Držím palce snad se zadrží :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
559
23.4.19 16:46

@smurfka Zníte jako někdo, kdo viděl dvakrát v životě u nádraží opilého bezdomovce a automaticky sem řadíte každého, kdo pije. To, že alkoholičky bývají nejčastěji vysoko postavené a inteligentní ženy, na kterých to opravdu nemusí být poznat, jste už někdy slyšela? :roll: Hádat se s váma nebudu, ale škatulkujete a tím pro mě spadáte do škatulky maloměšťák s předsudky. Končím.

 • Nahlásit
 • Zmínit
601
23.4.19 16:51

Vzdyt to vino z tebe musi bejt strasne citit. Nerikej mi, ze to na tobe partner nepozna, ze mas vecne hladinku. A ze si chces dat vino jenom jako relax ke knizce?.. Nikdy jsem nepochopila jak nekdo u knizky nebo u zehleni muze lemtat vino. Ja rozhodne nejsem abstinent, ale neumim si predstavit, ze lemtam kazdy den. Preji ti hodne stesti a verim, ze ldyz si prestala kourit, zvladnes i tohle. I kdyz zacatky budou krusny. Ver, ze i manzel si odfrkne ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit