Něco málo...

O životě

Chtěla bych vám napsat něco málo o svém životě. Byl celkem pestrý, a nějak mám chuť se vyzpovídat... Když jsem byla malá, zamilovala jsem si fotbal. Mamce se to moc nelíbilo, ale přesto jsem ho 6 let hrála.

Ptáte se asi, proč nepokračuji? Potkala jsem tehdy „lásku“, byla jsem mladá a pitomá. Myslela jsem si, jak je vše jednoduché a krásné. Neměla jsem za sebou ještě ani svoje poprvé. Všechno klapalo, byl o 4 roky starší, ale zdál se rozumný. Já v tu dobu byla myšlenkově taky trochu jinde, ale zato jsem pořád byla bez zkušeností.

Byla to CHYBA, velká CHYBA. Myslet si, že je kluk rozumný, a že mě může mít rád po tom, co jsme se viděli 2× v životě? Pff… Byli jsme spolu pár týdnů. Vídali se většinou u něj. Víte, nikdy nic nezkusil, ale měla jsem počítat s tím, že jednou to přijde. A taky, že přišlo. Že já tam ten den vůbec chodila.

Zkusil to, šel na to sice pomalu, ale já nechtěla, nebyla jsem připravena. Jemu se to samozřejmě nelíbilo, no komu jo, že? Když tak nadějně dobýváte holku… Po stálém odstrkování mě nakonec vyhodil z bytu takovým způsobem, že jsem to vzala po schodech dost surově.

No, probudila sem se na JIPu v Praze v Motole. Operace kolene, napojená na přístroje, bez sil. Naražená žebra a lebka. Po týdnu za mnou přišel doktor s verdiktem, že na to, že to bylo „jen“ zakopnutí na schodech, tak jsem spadla asi nějak „šikovně“. Vykulená a slabá jsem neměla chuť říkat, jak to vlastně bylo. Nechtěla sem se nikomu zpovídat a už vůbec ne se tahat po policii.

No po měsíci přišla další operace kolene. To už se zdálo, že by to mohlo být vše lepší. Žebra byla už pakatel a hlava se lepšila jedna báseň. Ale kolenu se furt nechtělo. Po měsíci dalšího ležení přišla další operace kolene. (Po dvou měsících tři operace kolene). Ta už byla ovšem DÍKY BOHU úspěšná.

Nakonec jsem si v nemocnici poležela dohromady půl roku. Řeknu vám, že v tu dobu pro mě nic horšího neexistovalo. Koleno nechtělo moc spolupracovat, tak jsem domů odjela na vozíku. Bylo to pro mě dost těžké, každý na mě koukal jak na lůzra, chtěla sem to vzdát. Ty pocity byly šílené.

Nakonec jsem se dokopala k tomu, že se musím snažit, musím chtít!!! A ejhle. Do 8 měsíců jsem začala chodit a vozík jsem mohla „vyhodit“. Bylo to sice ještě o berlích, ale vše chce svůj čas. Nakonec jsem se ze všeho dostala, ale moje psychika nebyla úplně v pořádku a občas není ani teď, ale s tím se dá asi počítat.

Od té doby jsem začala ŽÍT. V patnácti jsem nepatřila mezi ty puberťáky, co vše musí zkusit, co se musí za každou cenu ukazovat. Já myslela úplně jinak. Našla jsem si přítele a překonala jakž takž ten hrozný strach z chlapů. Byli jsme spolu necelé 2 roky, dodnes jsme v kontaktu a jsem mu za vše vděčná. Začala jsem žít. Najednou jsem to byla zase já, začala jsem chodit do společnosti, najednou jsem se dokázala i bavit s chlapama. Byl to úžasný pocit, nikdy jsem se necítila lépe. :-)

No a jak vlastně žiji teď? Našla jsem si přítele, začátky byly teda ostré. Když jsem ho poznala, svěřil se mi, že je delší dobu zamilovaný do slečny. Vlastně jak mi to popisoval, tak ta slečna si ho slušně namotávala. Slečna totiž měla přítele, se kterým je 9 let a vídají se jen o víkendech, protože ona pracuje v Praze. No samozřejmě hledala tedy sex někde jinde.

Namotávala ho, furt mu říkala, jak ho miluje, ale nemůže opustit toho svého, atd. No nakonec, když zjistila, že je se mnou, tak začala ještě více namotávat. Ano, byl mi s ní 3× nevěrný. Já mu lezla do mobilu, vždy jsem něco našla a vždy se z toho snažil vykrucovat. Nakonec sem mu ji blokla. Teď mi je za to vděčný.

Čekáme spolu dcerku, a i když ta důvěra z mé strany ještě stále není 100%, tak ho miluji. Má chyby, ale kdo ne? Ty chyby vyrovnává plusama. Pomáhá mi v domácnosti, nevyhýbá se řešení problémů, a když něco potřebuji, tak je ochotný to udělat, nebo mi pomoct. Taky se hádáme a já bych si za to dala vždy facku, protože při hádkách s chlapem jsem prostě hnusná a zlá a padnou slova a urážky, které bych jinak neřekla. Naštěstí (pro mě) to hází za hlavu a nic si z toho nedělá. No asi už mě zná. :-D

Chtěla bych vám, holky, říct jen to, že i když se někdy budete cítit slabá a nic vám nepůjde, nevzdávejte se! Ono to půjde, když budete chtít a budete do toho dávat maximum! Nestyďte se jít a říct si o pomoc, ať už komukoliv. Jsme přece jen lidi! :-*

Hodnotilo 40 lidí. Score 1.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 10.08.16 07:03

Při vší úctě, v životě jsi toho zažila moc málo na to, abys nám tu v závěru udílela rady „všechno jde, když se chce“.
Pokud jsi na svého muže hrubá, věř, že je jen otázkou času, kdy hrnec přeteče a „bloklá milenka“ bude zvesela opět „namotávat“. Spíše než poučovat druhé bych zamakala na sobě.

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22051 příspěvků 2 inzeráty 10.08.16 07:08

Mno…takže snad radši nic. Hodně štěstí v životě a doufej, že už vám ta namotávačka dala pokoj. Blbě by se dcerce vysvětlovalo, že sis jí upíchla s někým, kdo pálil a pálí za jinou.
DOufám, že na toho maníka, co tě shodil ze schodů jsi podala TO za ublížení na zdraví s následky.

 
Pipilota Citrónie
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 10.08.16 08:03

Je mi líto, co tě potkalo, ale jsem ráda, že jsi ubránila věneček pro někoho lepšího. Přeji ať vám dcerka dělá samou radost a zkus na sobě zapracovat, abys na cchlapa nebyla hnusná, ať je váš domov prosycen láskou a je vám tam všem dobře. :hug:

 
reinkarnace
Závislačka 4445 příspěvků 2 inzeráty 10.08.16 08:52

No..co říct a být slušná? Snad jen, že je mi tě líto :zed:

 
Tichošlápek
Kelišová 5241 příspěvků 3 inzeráty 10.08.16 09:05

Hmm - takže přítel te shodí ze schodu. Idiot o tom žádná, ale ty snad ještě větší, protože dovolis, aby mu to prošlo. Pak kratší vztah a teď cekas dítě s někým, kdo te podvádí a komu ty kontrolujes a dokonce blokujes mobil 8o nezbývá než poprat hodně štěstí

 
Tom-Jerry
Vesmírná mluvilka 31169 příspěvků 10.08.16 09:06

Nevím, ale působí to na mě tak, že jsi otěhotněla proto, aby jsi si ho udržela nebo jak to napsat a trumfla tu slečnu. Nejsem si ale jistá, jestli to není spíš cesta do pekla :think:.

 
Monnish
Zasloužilá kecalka 797 příspěvků 10.08.16 09:07

Me by zajimalo kolik ti je let…zni to jak knizka pro pubertaky… A lito mi te neni, jen toho ditete…

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1218 příspěvků 10.08.16 09:45

No a to tě máme litovat nebo se chlubíš? Nechápu, proč jsi na toho kluka, co tě shodil ze schodů, nepodala TO. Kdyby šlo jen o pár modřin, pochopila bych to, ale skončit kvůli němu na ARU a dočasně na vozíku a ještě ho krýt? 8o
Další přítel měl milenku, tak jsi to nakonec vyřešila její blokací v jeho telefonu a vše je zalité sluncem? 8o Čekáte dítě, partnerovi 100procentně pořád nevěříš a jsi na něj v hádkách hnusná? 8o Co budeš dělat, až s tebou budou po porodu házet hormony a nevyspíš se a budeš unavená z péče o miminko? 8o Nevidím to moc růžově, ale držím palce, je dobře, že jsi na konci napsala poučení pro ostatní, koneckonců po šestinedělí si ho přečti, bude se ti hodit. ;)

Příspěvek upraven 10.08.16 v 12:43

 
elineckam
Kecalka 469 příspěvků 31 inzerátů 10.08.16 10:10

Je mi te uprimne lito, nepreju ti to, ale to nedopadne dobre z pohledu, jak to popisujes.ach jo :,(

 
Tšekkin Kulpa
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 10.08.16 11:21
:zed:
 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 10.08.16 11:28

Holka zlatá, život jedna velká prohra a chceš radit a dávat naději? To snad ne :lol:

 
Zabatko
Závislačka 3443 příspěvků 10.08.16 11:55

Hehe, to je jako já bych dávala radu špičkovému atletovi, jak má běhat, když sama doběhnu max. k plotně s vařícím hrncem. 8o :lol:

 
Atomovka3
Ukecaná baba ;) 1131 příspěvků 10.08.16 12:24

Achjo, vždycky když vidím nebo čtu, do jaké rodiny se nějaké dítě umělo narodit, tak si říkám, že to teda musí mít karmu nebožátko… :roll:

 
Kakika
Extra třída :D 14184 příspěvků 10.08.16 12:36

Ani bych neřekla, že jsi měla pestrý život. Po jednom úraze jsi skončila ve špitále, léčba byla sice delší, ale žádný velký extrém. S druhým sexuálním partnerem čekáš dítě. Jsi mladá, máš pocit, že sis prošla peklem a teď je vše zalité sluncem.
Tak moc bych Ti přála, aby to tak bylo. Ale něco mi říká, že si pusu ještě nabiješ. Víš, kde máš své limity a na nich je potřeba pracovat. Je fajn, že přítel zůstal s Tebou, ale popravdě…ono to nebylo zrovna z jeho vůle.

Ale z Tvého psaní mi přijde, že jsi ještě dost mladá. Každá z nás si těmi telecími léty musela také projít a zpětně si přiznat, že v době před dětmi jsme vůbec netušily, jak těžké chvíle dokáže život připravit. Za rok/dva si přečti deníček znova a uvidíš, o jaký kus se za tu dobu posuneš :hug:

 
Terisos
Kecalka 457 příspěvků 10.08.16 12:45

Slečně je 18, v listopadu 19. Takže to vychází, že s tím posledním partnerem je něco kolem roku nebo dvou a za měsíc rodí. Porodí dítě někomu, kdo jí už na začátku řekl, že miluje jinou a opakovaně s ní byl autorce deníčku nevěrný… Někdy je mi líto i těch chlapů, otců. Odejde, a bude za hajzla, co odešel od rodiny. Zůstane, a bude se trápit s partnerkou, která rozhoduje o tom, s kým může a nemůže mluvit. A kterou asi nemiluje… Snad bude dost milovat společné miminko a vytvoříte rodinu aspoň dodatečně… Přeju hodně sil.

 
Anonymní  10.08.16 12:49

Nebudu se do tebe navazet, protoze ty si skalopevne presvedcena o sve pravde. Vse dulezite zde uz jinak padlo, jen bych pridala:

Mam za sebou podobny zazitek s prvnim klukem. Az na to, ze on me neshodil ze schodu, ale ja v sebeobrane skopala jeho, ackoliv byl o pul metru vyssi a tak o dvacet kilo tezsi. Odtud dale je muj zivot o dost jiny nez tvuj a ackoliv jsem urcite vyrazne starsi nez ty, a prozila jsem si toho mnohem vice, nez jen nejaky nepodareny pokus o znasilneni, neudilim tady rady, jak si zmrvit zivot. Zkus se jeste jednou zamyslet na tim, co a jak jsi napsala. Bohuzel, tvemu diteti uz neni pomoci…

Anonym z pochopitelnych duvodu, jinak smazat.

 
msonulka
Závislačka 3730 příspěvků 10.08.16 12:59
:zed: :zed: :zed:
 
Padme93
Závislačka 2510 příspěvků 10.08.16 13:07

Nepochopím, jak můžeš mít dítě s někým, komu nevěříš a komu musíš prolejzat telefon a v něm blokovat milenku, se kterou tě několikrát podvedl.

Takového člověka máš za vzor svému dítěti?

No a pardon, ve svém věku jsi toho nezažila tolik, abys mohla říct, že vše jde, když se chce - kort v případě, kdy ty sama to neděláš.

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 10.08.16 13:25

@Terisos No panečku, tak to je hned čím se chlubit :mrgreen:

 
Terisos
Kecalka 457 příspěvků 10.08.16 13:31

@Jitusee Proooč? Lidi se chlubí všelijak…

 
BohunkaP
Extra třída :D 14422 příspěvků 10.08.16 13:34

A já pořád, co mi dneska chybí :mrgreen: a ono takové zásadní životní ponaučení… od tak vyzrálé, sebejisté a moudré ženy.

:zed: :zed: :zed:
 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 10.08.16 14:00

Po dočtení deníčku jsem si hned říkala, že musíš být strašně mlaďounká, neb ta nezkušenost a naivita z něj přímo tryská a ejhle - @Terisos mi to potvrdila. Nezbývá než ti popřát strašně moc štěstí a šťastných náhod, které ti budou chránit zádel, do té doby než pobereš trochu rozumu a dospěješ. Na celém deníčku se mi nejvíc líbí předposlední věta, která naznačuje, že se nestydíš „zavolat“ o pomoc, když ji potřebuješ - a to jedině dobře, pro tebe ale hlavně pro tvé děťátko. Budeš tu pomoc VELMI a hodně brzy potřebovat… Hodně štěstí autorko :mavam:

 
LLaylaa
Kecalka 175 příspěvků 10.08.16 14:04

No, chudák mimčo. :zed:

 
Twin_Star
Ukecaná baba ;) 1328 příspěvků 10.08.16 14:22

Já ani nevím, co napsat. Z takových příběhů je mi smutno, ale zároveň si uvědomím, že ač sama nejsem šťastná ve svém životě na sto procent, přeci jen bych si měla vážit rodiny, kterou mám.

Můžu se zeptat na pár věcí, které nejsou z deníčku jasné? Proč jsi s ním začala, když byl zamilovaný do jiné? Nebylo ti divné, že s tebou začal chodit, i když byl zamilovaný jinde? Vlastně jsi ho přebrala jiné (i když teda ona svého stálého přátele též podváděla). Dítě bylo chtěné a plánované z obou stran? Nebo to byla pojistka, aby s tebou zůstal? A jsi si jistá, že s tebou zůstane? Protože podvedl jednou, podvede klidně znovu, navíc jak sama píšeš, asi s tebou vztah nebude žádný med, když jsi na něho sprostá. Stojí ti to vše za to, přivést do takové situace miminko?

To shození ze schodů snad ani nechci komentovat, to je příliš silné kafe. Jen se divím, že tvoji rodiče to nijak neřešili? Byla jsi snad ještě pod zákonem, to se nezajímali o okolnosti? :nevim:

Příspěvek upraven 10.08.16 v 14:23

 
estejedna
Kecalka 196 příspěvků 10.08.16 14:24

No, ehm, jak to napsat… cosi mi to připomíná… sice mě v 18 žádný kluk neshodil ze schodů, neležela jsem půl roku v nemocnici, nestihla jsem otěhotnět s nevěrníkem… ale taky jsem v té době měla silný pocit, že už jsem toho teda zažila, že by stálo za to o tom napsat minimálně slabší knížku :lol: :pankac:

 
svycarka
Kelišová 6879 příspěvků 10.08.16 15:04

Tak zas jako ja bych z toho ditka nedelala hned nebozatko..proc jako? Rozhodne by nebyla prvni zenska co ji chlap nechal a ona na dite zustala sama. Nema mozna zcela dobre nasazene kriteria pro vztah, ale to z ni a jejiho decka jeste nedela chudatka a nebozatka. A na druhou stranu, pokud si chlap nechal nadiktovat s kym se stykat a s kym zalozit rodinu, muze pisatelka lehce prevzit vladu nad vztahem :nevim: Otazkou je, zda v Tom takhle budou chtit oba zit. Ona se slabochem on s nemilovanou…
Anebo to muze byt klidne vsechno jinak, ale to predevsim zalezi na nich ;)

 
quinsley
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 2 inzeráty 10.08.16 15:15

Mě připadá, že si zakladatelko vůbec nevážíš sama sebe. Jinak bys jako svobodná 18tka nakopala při první nevěře toho troubu do zadele a šla se poohlédnout po někom, kdo tě bude milovat a vážit si tě.
S dítětem už to tak snadno nepůjde.
Myslím, že sis prožila mnoho zlého a ještě tomu bohužel nebude konec.
Snad nakonec vse pro tebe i dcerku dobre dopadne a budete šťastné.

Příspěvek upraven 10.08.16 v 15:18

 
Bekynka
Ukecaná baba ;) 1758 příspěvků 10.08.16 15:18
Hruza

Na denicky vetsinou nereaguji, ale tady mi to neda :lol:
V osmnacti letech jsem toho bohuzel, bohudik (?) mela za sebou mnohem vice. Neco z vlastni blbosti, neco ne, kazdopadne jsem rada ze se mi v tu dobu nepodarilo otehotnet jako Tobe, a ano, taky me napadlo ze tim neco „zachranim“ (tak to na me pusobi…ze vase dcera ma u vas neco zachranit) :roll:
Tim nechci bagatelizovat neci zazitky a prozitky, jen mi prijde, ba dokonce jsem presvedcena, ze lidi dnes a denne zazivaji horsi veci a presto je ani nenapadne nekomu radit. Misto rad radeji pomoz sama sobe, protoze „das ist hruza“ :roll: jak uz tu bylo nekolikrat receno

 
Monísek12
Kecalka 152 příspěvků 1 inzerát 10.08.16 16:52

@estejedna :mrgreen: :mrgreen: :palec:

 
eva mrazova
Kecalka 102 příspěvků 10.08.16 17:04

Ahoj, gratuluji k dcerušce, kterou čekáš. Nebudu hodnotit tvůj život. Lidé jsou různí, a proto si tady ty deníčku čtu. Baví mě to. Jestli si myslíš, že jsi nasbírala dost zkušeností v životě, tak věř, že tě jich ještě mnoho čeká. Nová zkušenost bude teď hlavně miminko. :mavam:

 
samanta2208
Kelišová 5668 příspěvků 10.08.16 17:41

Holka ty ani nevíš co píšeš. Životní zkušenosti máš ještě před sebou tomu věř. Teď ti nevím jestli je větší blbost dělat si dítě s člověkem který ti zahybal či jak to bylo ať tak nebo jinak prostě mezi vámi byla třetí osoba nebo nenahlásit toho frajera pro pokus o znásilnění příště to může udělat jiné a může odpadnout hůř než ty…

 
ASAndrea
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 1 inzerát 10.08.16 18:48

Mě nějak nesedí ten věk - to jsi u něj byla ve 13 letech, kdy tě shodil ze schodů? :nevim: protože pak píšeš ‚Od té doby jsem začala ŽÍT. V patnácti jsem nepatřila mezi ty puberťáky‘… :think: No to je asi stejně jedno…

Deníček v podstatě o ničem :roll:

 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1320 příspěvků 10.08.16 20:08

A já si zase myslím, že v mých skoro 30ti toho mám za sebou hodně málo :mrgreen: do důchodu času dost.
Jinak autorko deníčku pořád jsem čekala, kdy přijde ta zajímavá část tvého života, ale ta tě nejspíš asi teď čeká. Chce to víc hrdosti než si zuby nehty držet chlapa, který utíkal za jinou :palec:

 
DanielaD
Ukecaná baba ;) 1218 příspěvků 10.08.16 22:20

Každý žije jiný život, není potřeba hned soudit a psát, že je vše špatně. Být tak dlouho v nemocnici, pak vozík, to je hodně na psychiku.
Když se Vám deníček nelíbí, proč ho čtete? Čtete knihu, která Vás nebaví?
Já obdivuji každého, kdo sebere odvahu a odkryje něco ze svého života.

Přeji Ti, ať máš zdravou dceru. :kytka:

Příspěvek upraven 10.08.16 v 22:23

 
Twin_Star
Ukecaná baba ;) 1328 příspěvků 11.08.16 02:48

@DanielaD Copak jsou kritické komentáře (samozřejmě ty slušné a bez urážek) zakázané? Copak se nám musí líbit všechno? Hodnotit snad lze i něco, co se nám nelíbí. A jak bychom asi měli vědět, že se nám něco nelíbí, když v půlce přestaneme číst? „Nelíbí se vám to, tak to nečtěte“, mi přijde opravdu nelogické.

A bohužel musím říct, že se mi nelíbí obsah ani forma. Nejdřív nám slečna popíše svůj dosavadní život plný přešlapů a chyb, pak nás nakonci poučí o tom, že si máme nechat pomoct, i když ona si pomoct nenechala (nenahlásila pokus o znásilnění a vážné ublížení na zdraví). Nevím, opravdu mi to přijde velice hloupé. :nevim:

Příspěvek upraven 11.08.16 v 02:49

 
BohunkaP
Extra třída :D 14422 příspěvků 11.08.16 03:27

@Twin_Star „Nelíbí se vám to, tak to nečtěte“, mi přijde opravdu nelogické.

Ano, mně taky. :pankac:

„Krabici lze otevřít teprve poté, co dosáhne pokojové teploty.“… ok, výborně… ovšem nesmí tento návod být UVNITŘ krabice, že?

Naprosto stejná situace a naprosto stejně kvalitní rada.

Příspěvek upraven 11.08.16 v 03:28

 
Ajnoda
Povídálka 42 příspěvků 11.08.16 07:58

Bohužel mám taky za sebou (a zároveň i před sebou) zkušenosti s x-krát operovaným vážně zraněným kolenem.
Asi proto mě praštilo do očí pár věcí - obvykle se hned druhý den po operaci člověk musí zvednout a pravidelně se pohybovat o berlích. Při nejbližší příležitosti člověka vyexpedují domů. Chápu, že kvůli naraženým žebrům a hlavě se to trochu protáhlo, ale vůbec nechápu, proč mladou holku s bolavou nohou nechali nejdřív ležet půl roku v nemocnici a pak jí posadili na 8 měsíců na vozík. Pokud to není hodně nadsazené, tak to byla dost podivná léčba.

 
DanielaD
Ukecaná baba ;) 1218 příspěvků 11.08.16 09:38

@Twin_Star
nejsou zakázané, a už vůbec ne ode mne. Je dobré zachovat odstup a nebrat vše vážně.
Pitvání příběhu je zbytečné, sousty deníčků jsou na pokraji zdravého rozumu.

 
LvE
Kecalka 126 příspěvků 20.08.16 20:45

Máš pravdu! :) :mavam: fandím ti… :potlesk: ;)

 
Domcus1
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 21.09.16 13:05

Chtela jsem napsat: Jdi na potrat, kopni pritele do prdele, uzivej si zivota a az dospejes porid si prcka(ne neznamena, ze kdyz ti je 18, ze jsi dospela) - to uz asi tezko kdyz za mesic rodis, to mi nezbyva nic jineho nez poprat tvemu diteti krasny a spokojeny zivot…Ja si proste nemuzu pomoct, ale vidim rvouci dite v obyvaku, kde na nej maminka nema cas, protoze zrovna jeci na tatinka, pe mu prisla na to, ze picha jinou… Sorry
Nechci te nijak soudit nebo predesilat co se stane, jenze tyhle pribehy maji proste vzdycky stejny scenare…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama