O štěstí!

O životě

V nedávných deníčcích jsem psala o porodu, o životě s mojí dcerou Kačenkou, s kterou jsem byla sama. Ale jak jsem si myslela, že nikdy už s nikým nezažiju lásku a moje láska bude patřit jen mé dceři, tak jsem se spletla. Už nejsme jen my dvě, ale přibyl k nám pro Kačku strýc a pro mě skvělý partner. :) Děkuji za to štěstí.

My dvě :)
1 komentář

s Tomem :)
2 komentáře

Naše Káťa :)
3 komentářů

kačka se strýcem Tomem :)

Chci se podělit v tomto deníčku o krásných 6 měsíců, nejspíš to bude delší psaní. :-)

Květen 2013
S dlouholetou kamarádkou Vendulou se domlouváme na víkend strávený na chatičce, kam jsme jezdily v dobách, kdy nám bylo sladkách náct. :) Užívaly jsme si tam super chvilky, ať už samy nebo když za náma přijeli kamarádi. Utíkaly jsme tam vždy před ruchem města a v klidu v tichu pozorovaly les a přírodu.

Těším se, tak moc se těším. Na chatě jsem nebyla, když to počítáme, nějakých 5-6 let. Tentokrát k nám přibude další slečna - a to moje dcera Kateřinka. Těšíme se už kvůli ní, jak si to tam s ní užijeme. :)

Den odjezdu se blíží a na Facebooku s Vendulkou vzpomínáme na kamarády, kteří za námi jezdili. Jaké by bylo je znova po letech, kdy jsme je opravdu ani jedna neviděla, zkontaktovat? A ono se to podařilo - stačilo trochu zavzpomínat na příjmení a je to. Facebook je všemocný, říkáme si a tak jsme domluvení. :-)

S Vendulou odjíždíme samy dvě a s Kačkou. Těšíme se, já zvlášť. Moc jsme s dcerou nikam nejezdily a většinu času trávily ve Zlíně, i když tady je vyžití pro děti, tak přece jen ta příroda.. :) Kačka je z chatičky nadšená, líbí se jí, že se může volně pohybovat po zahradě a nikdo ji neokřikuje, že tam nesmí a to se nebere. Sedíme na verandě a s nostalgií vzpomínáme na časy, kdy jsme tak sedávaly, ale místo kafíčka jsme popíjely víno nebo něco ostřejšího. :-D Smějeme se tomu, jak stárneme.

Pobyt na chatě probíhá suprově a večer se dostaví naši kamarádi. Objímáme se a setkání po tolika letech je zvláštní, ale připadá nám chvilkama, že jsme pořád stejní, že ty roky, co nás dělily, vůbec nebyly a my jsme stále ta mládež, co si může kde co dovolit. :-) Kluci se vítají s Kačenkou a dávají jí dárky, co jí přivezli. Smějeme se, Kačenka se směle pouští do debaty se strýcema a je šťastná. :-) V tu chvíli by mě nenapadlo, že jeden z mých kamarádů je ten, co při mě a mé dceři bude stát v dalších měsících!

Večer trávíme na verandě je teplo a v tichosti si povídáme o letech, co jsme se neviděli a defakto o sobě neslyšeli. Každý máme něco, s čím se pochlubit, a taky si každý z nás necháváme tajemství. :-) Spát jsme šli až v pozdních ranních hodinách. Takto uběhly tři dny a my se vracely domů. Mě a Kačenku vezl Tom, Vendulku jeho brácha. Když se s náma Tom loučil, slíbil brzské setkání a sliboval Katce zmrzku. Netušila jsem v tu dobu nic, byl to prostě kamarád. :-) Po pár dnech, co jsme se vrátily z chaty, Katka onemocněla. V noci nás odvezla sanitka a poležely jsme si na dětské JIP. Tři dny po návratu z nemocnice proběhla mezi mnou a Tomem nějaká konverzace jen na Facebooku. Sliboval, že přijede za náma (není ze Zlína). Nevěnovala jsem tomu až takovou pozornost, nedokázala jsem vyčíst z toho něco víc než přátelství.

Červen
Tomáš přijel. Prožili jsme nádherný den s Kačkou, kolotoče, zmrzka, procházka po městě. Tomáš, když si na to vzpomínám, nedal Katku z rukou. Pořád tu moji, tenkrát skoro tříletou, holčičku nosil a věnoval jí tolik pozornosti. :) Když jsme se po prožitém dni vrátily s Kátou domů, celou noc jsem nespala a přemýšlela. Nedal mi najevo city, nic, jen se mazlil s Katkou, ale i to pro mě bylo tak hřejivé a krásné, že jsem nad tím nedokázala přestat přemýšlet. Za pár dní na to jsme si psali a Tomáš mě přemlouval, ať s ním večer vyrazím ven. Ouha, na to já nebyla zvyklá. Malou jsem v noci nikdy nenechala mamce, u které žijeme. NIKDY nebyla v noci beze mě, ale zvědavost a (nevím, jak to říct) touha se s Tomem vidět byla silná!

Prožili jsme večer povídáním u skleničky (já u skleničky, on jako řidič u birela). Řekli jsme si toho tolik a bylo mi s ním moc dobře. Zvláštní bylo to, že když jsme se scházeli před lety, s Tomášem jsme do sebe šili. Neměla jsem ho ráda, připadal mi jako naivní děcko, a tak jsem se o něm i vyjadřovala. Tomu jsme se společně zasmáli. :-)

Tom slavil v červnu narozeniny a my se rozhodli, že je oslavíme společně na chatě. Jenže pár dní před odjezdem Vendula volala, že na chatu se nepojede, že má problémy s partnerem, tak jsme s Tomášem hned zasedli a domluvili chatku v kempu. Ani nás nenapadlo jeho oslavu zrušit, jeli jsme jen on, já a Kačenka. :-)

Užili jsme si krásné dva dny a právě tam jsem poznala, že ho miluju. Že toho kluka, co znám přes deset let, miluju! Bála jsem se toho zjišění, seděla jsem u chatičky a pozorovala, jak si Tomáš s Kačenkou hraje. Ta pištěla radostí a smála se. Byla tak šťastná. Byly to krásné dny, na které nikdy nezapomenu. Cítila jsem v sobě, že zase žiju. Ne že bych to s Katkou necítila, ale když jsme tady byli tři a oni dva si hráli a bavili se, přišlo mi to krásné. Ale objevoval se u mě pocit strachu, že ho ztratím, že to bude jen na chvíli, že si Káťa na něj zvykkne a on se odporoučí zase jinam. Jsem už taková, bála jsem se! Večer, když Katka usnula, jsme o všem mluvili. Seděli jsme před chatou a on mě ujišťoval, že nás chce a chce nás obě! :-)

Červenec, srpen
Tomáš je motorkář a to jeho hecování, že mu mám dělat batůžek a že mě sveze… Já mám z motorek hrůzu a děs, říkala jsme mu „Nikdy s tebou na to nesednu, mám Katku, proboha!“ :-)

Jeden červencový den jsme měli jet kousek za Zlín za kamarádkou, ale Tomášovi stávkovalo auto. Volal mi, že je mu líto, ale že mi vezme helmu a jedem na motorce. Po dohadování po telefonu jsem souhlasila, ale nedovedete si představit ty nervy! Než přijel, ty hodiny utíkaly, já seděla, v duchu brečela a loučila se s Katkou, že určitě se zabijeme. No nedivte se mi, i jako řidič, když kolem mě projel motorkář, měla jsem se na pozoru, abych neudělal chybu a nesejmula ho - byl to můj respekt k nim! A teď? Mám na to vlézt? :-)

Přijel, dal mi instruktáž o nahýbání do zatáček a jak se držet - a vyjeli jsme. :-) Řeknu vám, že vím, že je to nebezpečné a nevhodné pro maminu, co má malé dítě. Já se do toho ale zamilovala. Natolik se mi to zalíbilo, že jsme jezdili celé léto. Kamkoliv jsme jeli bez Katky, tak jsme jeli na motorce. Jinak bylo léto prožité s ním a s Káťou nejkrásnější za poslední roky. :-)

Mojí Katce velmi pomohlo, že jsem se od ní trošičku odpoutala. Do té doby byla mamináček, teď už jí nevadí, že maminka jede ze strýcem pryč. Zamává mi, dá mi pusu a my jí vždy něco přivezem. :-) Ale samozřejmě že jsme hlavně s ní - Zoo, Dinopark, zámky, hrady… Projeli jsme toho s ní tolik za léto a podzim. Od doby, co je Tom s náma, tak opravdu jsme se nenudily. :-)

Září, říjen, listopad…
Všechno běží v rytmu lásky. Jsem tak zamilovaná, Katka Tomáše miluje, je z něho nadšená. On za náma jezdí už ob den, a tak si říkáme, posuneme se dál. Sice spolu nejsme rok dva, ale risk je zisk, takže po Novém roce se stěhujeme. Jeho strýc nám nabídnul byteček nedaleko Zlína. Doufáme, že rok 2014 bude rokem, kdy vše poběží, jak má. A nejen rok 2014, ale i roky další. :-)

Jsem ráda, že ho máme a že je s námi. Nevěřila jsem tomu, že bych mohla svou lásku, kterou jsem věnovala jen dceři, dát i někomu dalšímu. Přišlo mi to nepředstavitelné. Jak moc jsem se mýlila. Nikdy bych neřekla, že starý známý kamarád bude tím, kdo nás zvedne a kdo nás bude milovat! :)

Bála jsme se reakce jeho rodiny, že si přivede ženskou s dítětem, a bála jsme se zbytečně. Často jsme u jeho babičky, která je úžasná. Trávíme víkendy u ní. :-) Jeho rodiče jsou bezvadní. A moje rodina? No tak ti ho milují! Na oslavě mojí mamky, kde mi dělal garde, ho přijali a s mým dědou si jako řidič a milovník motorů rozumí. Jezdí k nim i sám, když jede okolo.

Čekala jsme dlouho na pocit šťěstí a úplnosti… a to čekání se vyplatilo. :-)

Děkuji všem co dočetli, až sem. Všem maminkám, co jsou samy s prckem, vzkazuji: Nezoufejte! Ono to šťěstí opravdu existuje a i na vás všechny čeká někde milující partner a táta pro Vaše děti. :-)

Hodnotilo 16 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Absika
Povídálka 24 příspěvků 26.11.13 00:09

Moc krasny denicek. Preji Vam, at jste porad tak stastni jako nyni.

 
Maja.trefilova
Kecalka 201 příspěvků 26.11.13 02:31

Snad máš pravdu :kytka:. Moc krásný deníček gratuluju, že jsi našla svoje štěstí :palec:.

 
Katka87
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 26.11.13 06:34

Moc Ti přeju, a to ze srdce, aby Vám to všem třem vyšlo :hug:

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 26.11.13 06:49

:palec: jen tak dal :!

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 26.11.13 08:52

Krásné, moc moc vám to přeji :hug: :srdce:

 
bini851
Kecalka 327 příspěvků 26.11.13 09:11

:kytka: :hug: :pankac: -co víc napsat? snad jen gratuluji a ať Vám to klape

 
Manonka
Ukecaná baba ;) 1249 příspěvků 26.11.13 09:49

Hm, taky trvdím, že s malou budu už navždycky sama, ale evidentně dle tvého deníčku nikdy neříkej nikdy :mrgreen: Držím palce, ať vám láska jen kvete :potlesk:

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 26.11.13 11:05

Krasa moc gratuluju!!!Ja jsem taky byla sama se synem, potkala jsem motorkare, milujeme se, ted jsme meli 2 roky od svatby, ja si do konce poridila vlastni masinu a ted cekame miminko.;)Taky jsem byla zoufala a presvedcena, ze zustanu sama, ale mam nejlepsiho chlapa pod sluncem!!!Takze opustene maminky nezoufat :kytka:

 
Lithien
Závislačka 4396 příspěvků 26.11.13 11:22

Krásný deníček. Přeju Vám moc a moc lásky a štěstí! Taky jsem potkala lásku blíž než bych si myslela, že jí potkám a ve chvíli kdy už jsem ani nehledala!

Držím palce!! :palec:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 26.11.13 14:35

Děkuji Vám všem za milé komentáře ;)

 
Mišalí
Kelišová 6014 příspěvků 26.11.13 21:13

To je krásný :) hodně štěstí do budoucna :kytka:

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 27.11.13 08:44

Moc hezký deníček, přeji tvé nové rodině spoustu lásky a štěstí.
A mimochodem, moc vám to sluší na těch fotkách :potlesk:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 27.11.13 10:48

@estrea děkuji :mavam:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 27.11.13 10:50

@janička_opička to je krásné, přeji Vám všem at se máte fajn a šťastný život máte i nadále :-)
ps: motorkáři jsou fajn že 8o jinak taky uvažuji o vlastní mašině, uvidíme po zimě opatrujte se a i když sezona je takřka u konce tak hoodně šťastných kilometrů bez nehod :-) ;)

 
Sfaticata
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 29.11.13 19:11

Láska k dítěti je jedna věc a k mužskýmu věc druhá. Taky bych byla v životě nerada sama. To je úžasné, že ti to všechno tak vychází. Já také miluji jízdu na motorce. Tolik mi to chybí. Tiše závidím. :cert: :lol:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama