Úžasné dva roky s Kačenkou

V srpnu už to budou dva roky, co se Kačenka narodila, dnes jsem při úklidu narazila na první album, které jsem jí zakládala od ultrazvuků, až po první narozeniny, a že se těch zážitků s tou mojí princeznou za ten další rok nasbíralo.

*

Sedím nad albem plným fotek a uvědomuji si, jak rychle to utíká! Přejedu očima celé album a znovu a znovu se vracím na začátek, pociťuji štěstí, když vidím fotky z porodnice, choulí se na nich malinký uzlíček, který mi už dnes pěkně odmlouvá a dělá si ze mně prču :D Vidím sebe s kruhy pod očima, unavenou, ale šťastnou.

Přesně si vybavuji okamžik, kdy jsem se na porodním sále vzbudila po narkóze a dožadovala se toho, že chci vidět dceru, když mi ji přinesli, byl to takový opuchlý uzlík s černým čírem na hlavičce, mžourala na mě a byla i krásně ošklivá. Zamilovala jsem se a hned jsem věděla, že ona je smyslem mého života a sluníčko, které mi rozsvítí každý den, i když se vzteká nebo řve a neví proč :D

Dívám se na fotku, kde Kačka sladce spinká a vypadá jako andílek, pamatuji se, že byla nemocná, když jsem ji fotila a že ten den bylo těžké ji uspat, jelikož jí do toho lezly zoubky. Dnes mám doma rozumnou holčičku a říkám si, kam se mi ztratilo to malinké miminko? Kde je? Někdy mám pocit, že jsem si toho maličkého miminka ani pořádně neužila.

Každý měsíc si plánuji, jak vyrazím s holkama na víno nebo na chatu, ale nikdy to neudělám, nedokážu malou opustit, nedovedu si představit, že bych strávila jedinou noc bez ní, ale popravdě někdy mi z toho pěkně hrabe :D Mateřství není jednoduchá úloha, někdy je to tak náročné, že když malá usne, sedím a nehnutě hledím před sebe :D

Před časem nám začalo období, že se Kačka na všechno dokola ptá: „Mami, co to je? A proč?“ Jdeme kolem parkoviště, kde stojí x aut a ona je schopná u každého se zastavit a ptát se mě co to je :) Ví, že podesáté mně to vytočí a řeknu jí, ježíšmarjá auto, jsme na parkovišti, tak co by to bylo :D Vždy mě pobaví její pohled, takový nevinný, těmi svými studánkami nahodí takový krásný výraz, že mně to velice rychle zklidní ;-)

Z mích předešlých deníčků víte, že jsme s Kačkou samy bez tatínka, nedávno jsme ho náhodou potkali, přišel k nám, a když slyšel Kačku mluvit a viděl ji, tak měl slzy v očích, naposled ji viděl loni na podzim a o tom jsem psala deníček! On jí říká: „Ty jsi moje?“ A ona mu odpoví: „Jo“ :), čímž ho úplně dostala :)

I když to bylo náhodné setkání, tak jsme z něho odcházela pyšná na Kačku, jak se před tátou předvedla a jak mu z ní spadla čelist :D Zkoušel se po tomhle setkání ozývat, psal mi, že nečekal, že bude Kačka tak šikovná bystrá :)

Co dodat? Každý den je s ní jiný, ale každý skončí stejně :D, křikem a naháněním do postýlky :D

Jsem pyšná máma, mám skvělou holčičku, která mě dělá šťastnou, stačí jen, když mi dá pusu nebo když se přitulí, když se bojí bouřky a tlačí se ke mně do postele, drží mě okolo krku a já vím, že mě potřebuje a že jen já jí můžu poskytnout ochranu a pocit bezpečí, a i když jsem na to sama a ten táta prostě chybí, i tak jsem nejšťastnější máma na světě :)

Kačenko, miluju tě, jsi moje srdíčko, moje všechno a ty tvé druhé narozeninky pořádně oslavíme, i když já je asi obrečím jako ty první, protože čas moc rychle utíká!

Jinak bych ráda poděkovala mojí mamce, protože kdybych neměla tak skvělou mámu a rodinu, tak bych byla na dně. Děkuji všem, kteří mě celé těhotenství podporovali a kteří nám ten život s Kačkou dělají tak nějak snazší :D

Váš příspěvek

Odesílám...
4133
9.7.12 08:21

Moc krásný deníček a Kačence přeji hodně zdraví, lásky na ty její druhé narozeninky :)

  • Nahlásit
  • Zmínit
3797
9.7.12 09:19

Simi opět moc pěkný deníček :palec: Kačenka Ti moc hezky roste, už je to velká a šikovná slečna :kytka: Přála bych Vám holky najít dobrého partnera tobě a Kačence prima tátu a časem, aby měla i sourozenečka a ty jsi opět mohla zažít to pidi miminko ;)

  • Nahlásit
  • Zmínit
9.7.12 12:52

Peti, děkuji..bohužel je čas neůprosný ale zase na druhou stranu jsem moc ráda že Kačí tak pěkně prospívá a že je to taková malá chytrolínka :) :)…určitě bycj jednou ještě rodit chtěla ale určitě a pouze za předpokladu že už budu mít partnera :mavam: jinak nedávno jsem tě zahlédla i se ségrou moc jí pogratuluj k miminku at se jim daří :hug: a jinak Meliska už je taky pěkná velká slečínka za chvilku nám nastanou už úplně jiné starosti tak si těch malých princezen ještě do sytosti užíjme.. :hug: :hug: :hug: opatrujte se :*

  • Nahlásit
  • Zmínit
3797
9.7.12 22:07

@Simoncicak

Souhlasím Simi :) Když vidím ségry malou Laurinku, jaká je drobunká týdenní beruška, ani se mi nechce věřit, že ještě loni byla Meliska taky taková :think: Je z ní dlouhá, velká treperenda, och jak to uteklo, ale krásně uteklo :kytka: Jak píšeš, užívejme si jich ještě dokud jsou malé, zlatíček našich :hug:

  • Nahlásit
  • Zmínit
1259
10.7.12 00:14

Nádherný deníček, napsaný s láskou a citem, který z něj úplně sálá. :srdce: :srdce: :srdce: Přeju další krásné roky s dcerkou! :kytka:

  • Nahlásit
  • Zmínit