Udělala jsem špatně?

Rodičovství

Deníček, který se mě netýká, ale vlastně i týká. Deníček o mé bývalé spolubydlící a holce, se kterou bych už nikdy nechtěla přijít do styku. Deníček o beznaději a o pomoci dvěma, vlastně třem, nevinným dětem. Jak začít? Nevím jak se s toho vypsat. Trápí mě to už pár let, a tak jsem se rozhodla hodit hlavu na pranýř a napsat sem ve zkratce příběh, který jsem prožila v roce 2009.

V mých deníčcích jste se dočetli o tom, že jsem sama s malou cácorkou Kačenkou, jaký je její tatínek nezodpovědný hlupák, jak jsem rodila a jak Kačka roste! Deníčky plné vroucí lásky, kterou ke své dceři cítím a kterou cítí každá máma hned, když uvidí na testu dvě čárky, a i proto píši tenhle deníček o slečně, která rodí děti, ale ten dar být mámou si nezaslouží!

V březnu se stěhuji se ze Zlína do Malenovic. Utíkám? Možná ano! Mou spolubydlící je Markéta, obyčejná holka se smyslem pro humor, kterou znám pár měsíců, jelikož bydlela u tety, kousek od nás, a tak jsme se seznámily. Je rok 2009, děti nemám a neplánuji je, ale Markéta má dvě, dvouletého Radečka a roční Elišku, dvě nádherné děti, které jsou zdravé, i přesto, jak se chovala v těhotenství, s kolika chlapy spala, kouřila, pila. Neřešila jsem, že vedle mě sedí holka, která čeká mimčo a má v ruce cigáro, tenkrát mi to bylo jedno, říkala jsme si, že je to její život! Tak spolu máme začít bydlet, jsem ráda, mám ráda děti, Radeček je miláček a jsme spolu ve dne v noci, tiskne se ke mně a mazlí se se mnou, drží mně za ruku a občas se splete a řekne mi mami, beru si ho občas na víkend domů k mámě, zamiluje si ho celá moje rodina, dokonce dědovi říká dědo, a ten ho nosí na rukou. Když zavzpomínám, tak byl vlastně opravdu šťastný, jen když byl se mnou.

Mám práci v hospodě, začínám v devět ráno a končím v noci, nemám ponětí o tom, co Markéta s dětmi provádí, vracím se z práce a děti spí. Nevím, kdy jsem si všimla, že je něco špatně, ale asi to bylo když jsme s Radečkem seděli u TV, koukali se na pohádky, on se nahnul nad stůl a omylem drcnul do skleničky s vodou a ta se rozlila. Jelikož byl na stole mobil a ovladač k TV, tak jsem vylítla, abych věci rychle sebrala ze stolu, a jak jsem vyskočila, Radek se chytil za hlavu a začal se třepat! Povídám mu, ale to nic, to se stane, já to utřu a ty se dívej na pohádku. Zamýšlím se nad tím, proč je Radek tak lekavý? Druhý den se vracím z práce a Eliška má monokla, v bytě jsou lidi a Markéta sedí na balkoně, kouří a pije pivo. Eliška je uplakaná, tak se ptám, co se jí stalo. Spadla. Když je to kráva, tak její problém! Zarazila jsme se, ale dala jsme Elinku do postele a uspala ji, byla noc. Radeček už spinkal.

Za pár dní jsme se chystali na výlet na sv. Kopeček do Zoo. Ráno mě vzbudil křik a nářek, takový křik, který se zabodne do srdce, vstala jsme s postele a vidím Markétu, jak stojí nad postelí, na ní leží plačící Eliška a ona ji mlátí hlava nehlava. Řvu na ni: zbláznila ses? Co proboha tomu dítěti děláš? Markéta rudá vzteky jen říká: čumí na mě blbě, tak ať se nediví. Stojím tam v noční košili a nechápu její reakci, jdu k Elišce a beru ji z postele, je červená od facek, které jí Markéta dala, a já na ně všechny koukám, rozespalá a nechápu, proč by někdo měl mlátit dítě kvůli tomu, že se nějak dívá! Radek je zalezlý pod stolkem, tak ho volám, aby se šel nasnídat, uklidňuji je, že pojedeme pá a Markétu si beru na balkon, aby to děti neslyšely. Pouštím se do rozhovoru, který mi není příjemný, vysvětluji jí, že tohle se nedělá, že pokud jí tečou nervy, tak si to nemůže vylívat na dítěti. Už tenkrát jsem měla zvednout telefon a zavolat na sociálku.

Čas plynul, já jsem se od Markéty odstěhovala a bydlela jsme s Michalem (otec mé dcery). Bydlíme kousek od ní, takže jsem u ní pečená vařená, vše se zdá být ok. Simi, může dnes Michal pohlídat děti, chci s tebou něco probrat, pojďme na pivo. Není problém, tak tedy Michal nakluše večer k dětem, Radeček mě drží okolo krku a nechce mě pustit, Michal ho bere na pohádku a já jdu s Markétou do hospody. Vysype ze sebe šílenou větu, jsem těhotná, asi sedmý měsíc, u doktora jsem nebyla. Markéta je hodně silné postavy, těhotenství na ní vidět nebylo, břicho má velké i tak. Koukám na ni s otevřenou pusou dokořán a v hlavě se mi honí myšlenky, co ta holka chce proboha dělat? Neuvedla jsem, že Markéta si už nechtěla nechat ani Elišku, papíry k adopci byly skoro podepsané, ale nakonec si to rozmyslela, až když porodila! Sociálka k ní chodívala na kontroly, i dvě ženské z Klokánku. Ona mi říká: nesmí se to nikdo dozvědět, chci porodit tak, aby o tom nikdo nevěděl. Jdu domů s hlavou plnou zmatků a nevím, co znamená, že chce rodit tak, aby o tom nikdo nevěděl.

Týden jen přemýšlím nad Markétou a nemůžu pochopit, jak to chce udělat? Michal do mě hučí, že to říci musím. Tak tedy jo, asi musím, jedu za její tetou, Markéta rodiče nemá, ale teta bydlí kousek od mojí mamky a zná mě od dětství. Řeknu jí, co se děje, a ta jen sedí a mlčky na mě hledí. Byla jsem jediná, komu to Markéta řekla, jediná, komu se svěřila, ale já nemůžu dovolit, aby se stalo něco hrozného. Markétu donutíme jít k doktorovi a vše nějak pokračuje dál, Markéta se na mě hrozně zlobí, ale já jsme nemohla mlčet!

Je půlnoc, zvoní mi mobil: Simono, hned pojď k dětem, mám bolesti, volá Markéta. Rychle se oblékám a jdu, utíkám. Děti klidně spinkají, Markéta pije kafe a kouří jednu za druhou, kontrakce co pět minut, opírá se o balkon a já jen nehnutě stojím a čekám, kdy se rozhodne odjet do porodnice. Když mi říká: rychle volej sanitku, tak neváhám a točím číslo. Sanitka přijíždí během sedmi/deseti minut. Ráno Markétě volám, je po porodu, porodila chlapečka a bude propuštěna druhý den, ale bez něj, nechce ho!!! Podlomí se mi kolena, je mi zle a zvracím. Michal přichází z práce a stará se o děti, bere je ven na procházku a já jen sedím (už jsem věděla, že jsem těhotná, byl to asi tak 6. týden), nedokážu si představit, že bych nechala svoje miminko v porodnici, i když chápu, že je na dvě děti sama, finančně jí pomáhá teta a sama by to neutáhla, ale i tak. Proč to nechala zajít takhle daleko? Proč, když věděla, že je těhotná, tak nešla na potrat, dokud byl čas?

Druhý den se opravdu vrací, objímá děti a vidím na ní, že jí je bídně, ale v tu chvíli k ní mám hrozný odpor, a ten odpor se zvětší, když zažádá o porodné a za nějaké dva týdny ho dostane, nechá mi děti s tím, že za hodinu přijde a vrátí se za týden. Neštítila se zažádat o porodné a stát jí ho dal, i když dítě porodila, ale nechala ho v porodnici. Nepochopím!
Týden jsem válčila s dětmi, v práci si musela vzít neplacené volno, a ona se vrací po týdnu rozesmátá a v pohodě, s modřinou na čele, táhne z ní jako ze sudu, v té chvíli mi to skřípe s Michalem, mám hrozně starosti a ona na mě hází ty své, za které si může sama. Jsem těhotná a vidím věci jinak, než dokud jsem dítě nečekala, vidím její tvář a vidím, že ji už nebolí, že nosila devět měsíců dítě a nemá ho u sebe! Je mi z ní zle, je mi z ní tak hrozně zle. Za pár týdnů se stěhuji z Malenovic pryč, Michala opouštím, i on mě a s velkou radostí. Za pár dní, co jsem se vrátila k mamce, zvoní zvonek, vstávám po problitém dopoledni a jdu otevřít, za dveřmi stojí dvě ženy, ty které k Markétě chodili z Klokánku, koukám na ně a ony mi s úsměvem říkají, že se přišly podívat na Elišku. Koukám jako z jara, Elišku jsem si domů nikdy nebrala, u nás nikdy nebyla. Vytahují spisy, že Markéta udala sociální pracovnici i jim, že jsem si Elišku na pár dní vzala k sobě, zvu je dál a nevěřícně koukám, ony také, a teď přichází otázka, kde je Eliška?

Podepsala jsem jim prohlášení, že u sebe Eli nemám a že o tom, kde je teď nic nevím. Za pár dní mě kontaktuje Markétina sociální pracovnice, že Eli byla u nějaké kamarádky a Markéta se to, když k ní přišly na návštěvu, bála říci! Jsem vzteky rudá a říkám sociální pracovnici, že jsem do hodiny u ní a musím s ní mluvit. Tak abych to zkrátila, řekla jsem vše, to jak děti bije, jak se chová, jak nechává děti večer, když spí, samotné a jde vedle do hospody na pivo, řekla jsem, že když se jí nechce a leží u TV, tak jim nevaří a že jsem jim vařívala jen já, prostě jsem ze sebe všechno vysypala. Tou dobou Markétu čekal soud ohledně třetího dítěte, protože si vzpomněla, že by ho chtěla, po čtyřech měsících! Soud ji definitivně zbavil rodičovských práv a malý šel v pěti měsících do náhradní rodiny. Hodně k tomu přispěla má výpověď.

Je to už pár let zpátky a já si často vzpomenu na Radečka a Elišku (chtěli jí je vzít, ale uhrála to). Jak se asi mají? Milovala jsme je jako vlastní, ale dnes už mám vlastní dítě a porovnávám to, jak se chovala Markéta k dětem a jak já se chovám ke Kačce. Nejsem 100% matka, dělám chyby jako každá jiná, ale nikdy bych ji neuhodila. Ano, dostane na zadek jen takové nepatrné plácnutí, ale pořád mám před očima Markétu, jak stojí nad dětmi a řeže je hlava nehlava, i to její přehnané impulsivní jednání, když děti rozházely skříně nebo se o něco přetahovaly, pořád na ně myslím! Prý je teď nad Markétou neustálý sociální dohled!!

Kdybyste je viděli, byli tak zlatí a vděční za každou hloupost, za to, že je člověk vzal na zmrzku nebo jim koupil knížku nebo Kinder vajíčko. Pro mou Katku je to, že dostává dárečky a nakupuji jí knížky a hračky samozřejmostí, oni měli úplně jinou zář v očích, když jsem se zjevila mezi dveřmi a podávala jsem jim nějakou byť jen malou maličkost!

Ke mně sociálka nechodí, byla u mě jednou, a to, když jsem žádala o svěření Kačky do vlastní péče, jen sepsala skutečnosti a návrh na alimenty a šla.

Víte, já ani nevím, proč jsme tento deníček napsala, jen mám ty děti a to, co jsme tam viděla, pořád před očima! Vyčítám si, že jsem jim nepomohla dřív, že jsem Markétu jednoduše nechytla pod krkem a neudala ji, ale taky se ptám sama sebe, jestli to nebylo moc tvrdé, ale mockrát jsme jí domlouvala, mockrát jí opakovala, že ty děti jsou dar a že v těch hospodách a diskotékách nic lepšího nenajde, že ty děti ji potřebují. Marná slova, je to jednoduché nemít na cigára, být nervní a namlátiti nevinným dětem!

Nezlobte se za takový deníček, možná mi to pomůže zapomenout! Markétu nevídám, její děti také ne, jen v červnu minulého roku jsem je potkala na dětském dnu a Radeček se ke mně rozběhnul a křičel na celé kolo, pamatoval si mě a nechtěl mě pustit, držel se jako klíště.

Je mi jich líto, vím, že nemají takové dětství jako jiné děti, ale je to v rukou sociálních úřednic, snad se ta holka dala trochu dohromady, nedělá takové hlouposti a svých dětí si váží!

Děkuji za přečtení!

Hodnotilo 23 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
blanche1423
Kecalka 215 příspěvků 04.04.12 01:49

fuj,až mi mráz běhá po zádech.ne však z tvého pěkně napsaného deníčku,ale z jednání tvé bývalé kamarádky..i když to muselo být těžké,udělala jsi dobře,že jsi to nahlásila :palec:
jen dle mého škoda,že děti jí i přes to všecko zůstaly..máma je máma,ale takováhle? :cert: :cert: nezbývá jen doufat,že pod dohledem pracovnic už není s nima tak zacházeno,myslet na ně a přát jim,aby se měly jen lépe a lépe… :kytka:

 
lucsta
Ukecaná baba ;) 2363 příspěvků 04.04.12 05:39

Ahoj Simonko, při čtení Tvého deníčku se ve mě střídala hromada pocitů ( lítost, vztek, pocit beznaděje, že těm dětem nepomůžu… ) a dočítala jsem jej se slzami v očích.. :,( Hrozně moc doufám, že se vztahy mezi jejich matkou a jimi alespoň nějak urovnaly a děti budou mít možnost zažít alespoň trošičku z toho krásného dětství, které si zaslouží… :hug: :hug:

 
Janie Bast
Kelišová 5917 příspěvků 04.04.12 06:40

Ahoj Simčo.
Asi mám stejné pocity jako ty a to, že tohle si ty děti nezasloužily a že ta holka si neměla zasloužit stát se matkou.
Jelikož pracuji ve Zlíně, tak se mě to dotýká možná trochu blíže, že si říkám, jestli tu holku jsem někde nepotkala nebo tak.
My se snažíme o miminko přes rok a nedaří se. Nepiju alkohol a už ani nekouřím, přesto se nedaří. Jak bych byla šťastná za miminko a pak si přečtu takový deníček plný nespravedlnosti.
Chápu tvé pocity, ale nemáš si co vyčítat. A to, že jí nesebrali děti je chyba systému. Aspoň, že to poslední mimčo mohlo do náhradní rodiny. ;)

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 04.04.12 08:25

Škoda, že si rozmyslela už u druhého dítěte tu adopci, holčičce by asi bylo líp někde jinde, nějací lidé by byli šťastní a ona by se nechovala k dítěti takto. Přemýšlím, co ji přimělo se rozmyslet.
Možná někdo jako ty, komu je milejší dítě zabít než ho porodit a dát k adopci. Možná si na ní někdo tehdy vylil ten samý hnůj, jak nosila dítě bláblá, přece ho tam nenechá…
Doufám, že alespoň byla dost silná na to dát chlapečka opravdu k adopci a je dávno v dobrých rukou a nemusel trávit dětsví v kojeňáku, potože matka „projevila zájem“ ze strachu, co by tomu řekli lidi…
Nehodlám jí tu omlouvat, protože řezat děti, že blbě čumí, to opravdu by zasloužila sama po papule. Je škoda, že si lidé neumějí přiznat, že rodičovství nezvládli a že potřebují odbornou pomoc. A dokážu si představit, kde ten „výchovný model“ sebrala :? Je to většinou dědictví z vlastní rodiny :| :|

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 04.04.12 08:32

Elišku si nechala protože ji v porodnici navštívila její teta ui které tenkrát bydlela a doluvili se že to nják zvládnou jenže to teta nevěděla že markéta se sebere a uteče s děckama pryč asi když měla Eli 4.měsíce šla bydlet s kamarádkou do Otrokovic já jsme s ní byla až když Eli byl rok a půl.....Vyčítám si to dodnes …a její teta taky,ta si vyčítá že ji přemluvila aby Eliška zůstala s ní!!! :! :!

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 04.04.12 08:47

Je mi to vždycky líto, a nechtěla bych nikdy být v Tvé kůži, v té složité situaci, kdy člověk neví, co udělat, zda něco udělat a když už zakročí, stejně si vyčítá, že to udělal tak pozdě. Udělala jsi to, a to je důležité a na tom kdy, až tak nesejde, věř mi. Udělala jsi dobře, i když to podle Tebe mělo přijít dřív. A jsi dobrý, že jsi to takhle přiznala a napsala, doufám, že se nenajde nikdo, kdo bude tvrdit, jak jsi to zvrzala, že sji ji neudala hned. Kdo v té situaci nebyl, nemůže soudit, málokdo by zakročil ihned.

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 04.04.12 09:03

@Simoncicak Aha, no koukám, že jsem nebyla daleko od pravdy. Škoda, no, někdy ta nejlepší řešení nejsou tak očividně nejlepší a teprve časem se ukáže.
Jinak s tím vědět a hlásit nebo ne. Ono je to těžké, to nepochybně. Ale to co jsi popisovala, mlátit dítě, že blbě čumí, to už je týrání. Takže se netrap tím, jestli jsi udělala dobře, v našem státě je to nastavené tak, že pokud má matka snahu, tak o děti nepřijde, pokud snahu nemá, tak bude dětem líp bez mámy…

 
bessy
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 04.04.12 09:06

To mně vždycky baví, „jak je to všem líto“ tetě je to líto…tobě to je líto…ať si veme děti teta, ne? Je to jejich příbuzná.

 
concetta  04.04.12 10:01

Nikomu tady nepride zvlastni, ze autorka vlozi ke clanku na internet fotku cizich deti? S podrobnym popisem jejich osobnich zalezitosti? Vsichni se (opravnene) desi toho, jak se matka z clanku k detem chovala, ale vypustit do eteru jejich fotky a jejich soukromi, to prijde vsem normalni?

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 04.04.12 10:21

@concetta Když já nechtěla být za ještě většího rejpala :oops: Nepřijde mi to v pořádku… Já bych nechtěla, aby někdo zveřejňoval fotky mých dětí, sama je nikam nestrkám, jak je teď dobrým zvykem. Navíc píše konkrétní město či vesnici, no nevím, někdy si lidi jen neuvědomují, že nás tu není 20 „holek“, ale několik desítek tisíc registrovaných uživatelů a samozřejmě spousta lidí, kteří jen čtou a nenapíšou…

 
petka86
Závislačka 3795 příspěvků 04.04.12 10:22

Simčo,docela hledím,je mi zle,ale já tohle věděla,že je taková,už kdysi jsem Ti o tomhle psala,co je zač,byť jsem informace měla z doslechu a ji znala jen od vidění,ale to že má,měla třetí dítě,to je šok,nechápu,že je to až taková hyena,nechci psát sprostě,dál to raději komentovat nebudu,jen doufám,že své děti už nebije,i když… Doufám,že jí děti vezmou,nevím nač se čeká :cert: :cert: Nestačím zírat co jsou některé ženské za matky,kde se tohle bere,že tohle dělají,jak k tomu ty děti příjdou? Dál to raději nebudu komentovat!Viděla jsem kdysi fotky tebe a nich,bylo vidět,že tě mají rádi,že je jim s tebou fajn :kytka: :kytka: Buď na sebe pyšná,že ty se o Kačenku hezky staráš,miluješ ji tak jak má každá máma své dítě milovat,pečovat o něj :potlesk: :potlesk: ;) ;)

Příspěvek upraven 04.04.12 v 10:27

 
masinka9
Závislačka 3874 příspěvků 04.04.12 10:24

@concetta
Ano, přijde mi to normální. Protože to může někoho trknout a těm dětem pomoct! Taky mě trápí, když slyším tyhle příběhy a čím dál víc přemýšlím, že bychom si druhé dítko vzali z kojeňáku a snad mu tím zajistili víc lásky a lepší domov než takoví „rodiče“ jako je Markéta. Když pak čtete v novinách o matce co v laktační psychoze zabije svoje 4 dětičky… :evil: :evil: :zed: :zed: Dětství Elišky a Radečka nebude radostné a sami to se svou rodinou nebudou umět, pokud je nedostane někdo lepší.

 
pst007  04.04.12 10:30

@concetta
souhlas

 
Zirafka2212
Povídálka 35 příspěvků 04.04.12 11:00

Ahojky, máš můj velký obdiv !!! Jako jiné zde, i mě při čtení šel mráz po zádech, konec jsem málem nedočetla přes slzy. Udělala jsi dobře, věř mi…!! :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
LouLou  04.04.12 11:03

@concetta Presne.A autorka, pani hodna, se tu vychvali.Chovani popsane Markety je hrozne, ale anonymita mohla byt zachovana…

 
admin
Echt Kelišová 8996 příspěvků 1 inzerát 04.04.12 11:07

@Gladys Zkouška Zmínky ;)

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 04.04.12 11:08

@admin :dance: :dance:

 
LouLou  04.04.12 11:14

@masinka9 Kdyz pak ctes v novinach ze zena zabila sve ctyri deti v laktacni psychoze, tak si tez precti co to laktacni psychoza je.Ta se neda srovnavat s alkoholismem, zanedbavanim deti a vsim co tu bylo popsane.

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 04.04.12 11:27

@LouLou Přesně, taky mě zarazilo, že @masinka9 srovnává nesrovnatelné, laktační psychoza je přeci něco úplně jiného, je to stav, který nejde vědomě ovlivnit.

Jinak pokud někdo částečně odhalí identitu cizí osoby v deníčku, tak mi to košer nepřijde. Pro mě to zavání „ukažme si na ni“, nic o ní neví, co když ta ženská šla do sebe a teď se stará vzorně o děti, snaží se je vychovávat bez bití a někdo si to tu přečte a bude pro něj ta špatná? :nevim: A odhalit anonymitu člověka, který se nemůže bránit a sama zůstat anonymní, tak pro to zkrátka není omluva…

 
iliska87
Ukecaná baba ;) 1358 příspěvků 04.04.12 11:58

To je sila,nechapu ze ta kaca si dela deti a nechce se o ne starat,chudaci deti,urcite jsi jim moooc pomohla a hlavni je ze jsi ji nakonec udala!!!!to je teda matka potrebovala by dostat par facek aby se probrala fakt hnus......a doufam ze uz se k detem chova dobre!!!Ty jsi udelala moc dobre ze jsi ji udala .....a detem jsi urcite pomohla :kytka: :kytka:

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 04.04.12 11:58

Na otázku deníčku Udělala jsem špatně? odpovídám ANO! v úvodu píšeš o pomoci nevinným dětem, myslím si, že uveřejněním jejich fotky jim spíš škodíš a fotku bys měla ty nebo @admin stáhnout!
Jinak ti nezávidím nelehkou situaci, věřím, že jsi v danou chvíli dělala, cos nejlépe mohla a dala těm dětem spoustu lásky, přeju ti, ať si to brzy srovnáš a už tě to netrápí.

 
Zuzza0
Závislačka 3987 příspěvků 04.04.12 12:05

8o 8o to je hrozný!!proboha jaktože to v tomto státě takto funguje?? :pocitac: :pocitac: je mi do pláče…děti by měli být úplně někde jinde :zed: :zed: ty jsi ale zlatý člověk :potlesk: :potlesk:

 
Vibe
Kecalka 150 příspěvků 04.04.12 12:21

Číst Tvé řádky mi doslova trhalo srdce. :,( :,( Dobře jsi udělala, že jsi vše té sociálce nahlásila. Umím si představit, jak těžké musí pro Tebe být se s tím, co jsi viděla, vyrovnat. Zvláště pak, když jste k sobě s dětmi přilnuli.

Přeji Ti jen to nejlepší ve Tvém osobním životě. :hug: :hug:

 
jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 04.04.12 12:33

@suricata
stopro souhlas se suricatou, bylo by více než vhodné fotografie dětí vymazat (sice jejich fotka dokáže pěkně hrát na emotivní strunu, ale myslím, že popis v deníčku bohatě stačí)

 
Katrinka
Závislačka 3011 příspěvků 04.04.12 13:03

Tak, i přesto, že si zakazuji číst takové obdobné deníčky, kdy se ubližuje dětem apod.,tak jsem dočetla až do konce :,( :,(
Velice smutný deníček, velice smutný příběh nezodpovědné matky :cert:
Jen tiše doufám ve šťastný konec, a hlavně, aby děti poznaly více lásky a štěstí než doposud :andel: :andel: .
Udělala jsi dobře a neměj výčitky :hug:

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 04.04.12 13:50

Simon, deníček jsem přečetla jedním dechem a nemám slov. Je neuvěřitelné, jak se někdo takhle ošklivě může chovat ke svým dětem, jakto, že necítí pravou mateřskou lásku a jakto, že může nevinné dítě mlátit hlava nehlava, v těhotenství kouřit, pít, tahat se s chlapama, dítěti nevařit, být zlá… Je mi hrozně moc líto těch dětí. Já myslím, že na tohle prostě nemůžeš nikdy zapomenout, je to opravdu hrozné. Udělala jsi, dobře, že jsi to té sociální pracovnici řekla, snad se kamarádka časem trošku dá dohromady.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 04.04.12 13:54

Ok, budu pro změnu zase jednou nepopulární…

Napsat podobný deníček a vložit do něj fotografie, to je neuvěřitelně pod úroveň!

Milá autorko, konejšit vlastní výčitky svědomí (že jsi pro děti měla něco udělat dříve a neudělala) způsobem, že provedu takovýto soupis, veřejně předvedu cizí děti a ukážu prstem na jejich matku, to není nic jiného než trapný a nehorázný alibismus.

Neuznávám chování, které je v deníčku popsané - neznám ostatně ženu, které by to nehnulo žlučí - ale neuznávám ani pomlouvání za zády a zbabělost.

 
Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 04.04.12 14:14

To je hrozný, co se děje. Jsou ženský, co by za zdravý dítě daly cokoliv na světě, a pak jsou tu ty, které se chovají jako tvoje „kamarádka“ Markéta. Nikdy jsme ty děti neviděla a přesto je mi jich moc líto a jen doufám, že se teď mají lépe, než v době, kterou si popsala… Nejhorší je ta bezmoc, chceš pomoct, ale vlastně nemáš jak.

 
Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 04.04.12 14:17

@BohunkaP S tou fotkou souhlasím, zarazilo mě to hned na začátku. Jnak si nemyslím, že by tohle bylo nějak zbabělé, jestli jsme to pochopila správně, tak té Markétě se snažila domluvit, akorát tu sociálku mohla kontaktovat mnohem dřív.

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 04.04.12 15:42

ano Máte pravdu já jsme měla kontaktovat sociálku mnohem dřív já jsem o tomhle všem mluvila s klokánkem když byli u Markéty na návštěvě,myslela jsme že se něco pohne to byla Markéta ještě těhotná …S tou fotkou mi to ani nepřišlo,jelikož jsme ji fotila já a předevčírem jsme ji našla a prostě na ty děti zase vzpomínala.Fotku smažu,v tu chvíli mi to tak nepřišlo!! :nevim: :nevim: já vím jen něco málo o tom co se kem,mně donese jak se děti ted mají ale nemůžu o tom psát nevím jestli je to pravda už u toho nejsem a nevidím do toho!!..Koho deníček pohoršil tak se omlouvám!!
bessy:Teta si je chtěla vzít a slušně o ně bojovala ale podle soc.pracovnice měla Markéta dostat ještě šanci těch šancí bylo potom ještě několik!!

 
Paja01
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 04.04.12 16:03

Ach jo, další „matka“, která si neváží svých dětí :( Co bych za ten krásný dar miminka dala :srdce: Příroda je nespravidlivá…

 
Ilonka007
Kecalka 327 příspěvků 04.04.12 16:13

Přečetla jsem všechny komentáře k tomuto deníčku a musím říct, že tak nějak souhlasím téměř se všema…
Chování té příšerné matky je fakt otřesný a je škoda, že ses neodhodlala tu sociálku zavolat dřív. Ale je dobře, že jsi ji nakonec zavolala… Je spousta lidí, co by to třeba vůbec neudělalo, takže si myslím, že tohle si vyčítat nemusíš…
Co se týká odhalení té identity, tak je fakt, že jsi mohla třeba aspoň změnit jména těch dětí a město (a nedávat tu fotku, no)… Protože jestli to četl někdo z jejich okolí, kdo je zná, tak by jim to mohlo akorát ublížit. Lidi jsou různí a nikdy nevíš co koho napadne…
Každopáně doufám, že teď už je dětem fajn a že je to příliš neovlivnilo pro jejich budoucí život…

 
marketa612
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 04.04.12 16:48

No s tou fotkou to mohlo být i na žalobu! Dobře žes ji odstranila. Jinak se dá říct, že souhlasím s většinou, a jen bych opakovala co už bylo napsáno.

 
Crystal87
Generální žvanilka 23738 příspěvků 04.04.12 16:56

Takovýhle pindy by nemělymítděti je to hnus!!Chudáci děti co jim dá do života?Cosi sebou ponesou?Jaký budo umít vzpomínky na dětství? CO z nich vyroste??Je to hnus pročjí ty děti proboha nevzaly??Chudáč­cí…snad se mají dobře:(

 
mark76  04.04.12 16:56

Aaach jo, tak jsem dočetla tvůj deníček **simincicak****** a mám z toho hromadu šílených pocitů. Napřed jsem na tu tvou kamarádku šíleně nadávala a pak mít ji po ruce tak ji vypleskám. I teď mi jezdí mráz po celém těle. Zajímalo by mě jestli to třetí dítě je normální. Při tom jak popisuješ, že hulila jak fabrika a k tomu chlastala, bych se nedivila kdyby to dítě bylo postižené. Ty děti bych jí odebrala a né ji je nechala. Taková semetrika si nezaslouží děti, ale nějaký nápravný ústav. Musím končit nebo tady začnu klnůt :cert: :cert:

 
ZeLu
Neúnavná pisatelka 19894 příspěvků 2 inzeráty 04.04.12 18:19

Uf :,( co na to říct. Ať mi někdo říká, že život je spravedlivý :nevim: Tato žena, jestli se dá ji tak nazvat, spíše tedy hyjena si nezaslouží nic, ani dýchat. Ikdyž bych ji na tomto světě nechala a přála bych ji, aby zažila takový pocit strachu a bolesti jako ty dvě děti.
A za děti doufám, že najdou jinou hodnou mámu a budou se mít dobře.
Nechápu proč je život tak krutý. Já osobně miminko strašně moc chci, moje touha je tak veliká, ale nedaří se :? a taková žena jich může mít kolik chce?! život není spravedlivý …

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 04.04.12 18:29

Brečim tady s prominutim jako kráva.vim že takovích dětí je spoustu ale nevim co dělat aby to takle nekončilo..
Strašně je mi jich líto a takovim mámám bych nejraději nakopala zadní část těla :,( :,( .

Alespon tobě takle děkuji žes něco udělala

 
Anonymní  04.04.12 18:36
Takhle ne

:! :! Souhlasím s tím, že psát konkrétní informace a přikládat fotky na veřejný web není správné. Pokud má děti v péči a toto si přečte, nebude jí to motivovat chovat se lépe, naopak. Řekne si dobrá, když mě už za takovou matku máte, budu se tak chovat dál. Je to určitá nálepka špatné matky, kterou jsi ji dala a teď už se jí nezbaví ani kdyby své chování změnila, ani kdyby se snažila. Pokazíš veškerou práci co sociální pracovnice odvedla. Navíc co až děti někoho potkají a ten jim řekne jak je jejich matka hrozná, vždyť to ublíží jen jim. To se tu snažíš dělat obchod s cizími dětmi, nabízet je někomu jinému? Beru, že jsi jim pomohla, kéž by takových bylo více, toho si vážím, skutečně, ale tohle nedělej, ubližuješ jim tím. Vypiš se, je to hrozné, ale nic víc, pokud jim nepomůžeš osobně což plně chápu. Sociální pracovnice jsou bohužel přetížené, mají příliš případů na jednoho člověka, ale toto si určitě pohlídají, musejí však dát matce šanci na nápravu, ať je jakákoliv, je to jejich matka. Až když se toto nezdaří, děti budou bité a nešťastné, mohou se podniknout další kroky. Věřím však tomu, že když bude tvé bývalé kamarádce nastaveno zrcadlo správným odborníkem, vše dopadne dobře. Možná mají její děti maličko smůlu, nebýt tebe, nevěděly by, jak to vypadá jinde, neuvědomovaly by si to a netrápilo by je to. Taky je mi to líto, líto kvůli dětem, ale i kvůli jejich matce.

 
marra  04.04.12 18:52

Fotku jsem nevidela,skoda :lol: :lol:
Jinak denicek smutny, bohuzel neni to jediny pripad takove matky.Je fajn,ze si zasahla,skoda,ze sis nejak s Marketou domluvit,ze by sis deti vzala alespon na prechodnou dobu do pestounske pece,nez se Marketatrosku zbrcha :think: :think: Mozna by nebylo od veci ji nejak kontaktovat zjistit situaci a popripade jednat.Me zarazi,ze ses uz potom o deti nezajimala,jen z doslechu,prece i presto co se stalo,tak by mi to nedalo a deti bych navstevovala :nevim: No nicmene,snad jsou natom dobre.

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 04.04.12 18:54

anonymní-já si nemyslím že já jí dávám nálepku špatné matky,tou se stala když se chovala tak jak se chovala když od dětí odjela na týden někam za chlapama utratila tam mateřskou a pak děti jedli těstoviny s mraž.zeleni­nou..Taky netvrdím že její jméno a jména dětí jsou pravé..souhlasím že ta fotka byla moc..ale že si na ni lidi budou ukazovat strach nemám to už si ukazují njákou dobu,několikrát zavšivila školku to že vši měla a neřešila to je pravda a vím o tom i já moje známé v té školce mají děti a bohužel už ted děti očkují aby se s Markétinými dětmi nescházeli že je taková a maková a dělá si to sama bohužel nemám potřebu obchodovat s jejími dětmi byli to jen mé pocity…pokud jí to ublíží je mi to jedno a její soc.pracovnici znám a potkávám se s ní občas a nad M.zlomila hůl řekla mi že to ani nemám chtít vědět…co všechno s ní musí řešit..děti chodí do školky,do které ted nesmí jelikož mají vši s kterýma matka nic nedělá no ona je měla vždy tak co by se tím zaobírala..takže nee kvůli mně si na ni budou ukazovat prstem ale kvůli ní samotné si ukazují už ted.. :! :!a ne jen ukazují ale dělají že je nevidí přehlížejí je a za zády se jim smějí…a věř že ne kvůli mně sousedi několikrát volali na sociálku …hlásili že na děcka jen řve a že děti pláčou ..Nikdy se nezmění ona bude pořád stejná a tohle kdyby si přečetla ona byla bych jen ráda

Příspěvek upraven 04.04.12 v 19:04

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 04.04.12 18:57

marra-o děti jsem se zajímala Ráda ke mně chtěl ale Markéta řekla že když jsem zpřetrhala vztahy mezi námi já tak její děti už neuvidím..mrzelo mně to hlavně kvůli nim ale v tu chvíli jsem čekala svoje miminko takže jsem se zaměřila hlavně na to aby bylo těhotenstvý v pohodě :mavam: :mavam:

 
Anonymní  04.04.12 19:19
Takhle ne

Nálepku dává vždy okolí a je jedno, jestli je to pravda, že se tak chová. Ty k té nálepce každopádně přispíváš a rozšiřuješ ji. Najdi si odborné práce o etiketizační teorii (neber to prosím jako napadání, nesnažím se dělat chytrou, jen to vidím ze širšího pohledu a tahle teorie pomáhá ledacos pochopit). Je to teorie, kterou jsem si v praxi mnohokrát potvrdila, ukazuje, jak velký vliv mají reakce okolí. Neobhajuji tu jejich matku, neříkám, že se jde tomuto „nálepkování“ zcela vyhnout, jen není dobré se k tomu přidávat, situaci to více komplikuje. Je mi líto, že sociální pracovnice to vzdala, teď alespoň děti dostanou novou šanci být alespoň nějak šťastné, navíc tím šance matky nekončí. Nemyslím si, že jsi se o děti měla více zajímat obzvláště, pokud si je nechceš, nebo nemůžeš vzít, poutala by jsi je tím zbytečně k sobě. (Vážím si toho, že dokážeš přiznat chybu, mnoho lidí to nedokáže, slovo obchod je silné, chtěla jsem, aby tě trklo, použila jsem jej záměrně, za to se omlouvám.)

 
nevyork  04.04.12 19:26

Anonymní a neprošla jsi tím tak náhodou i ty :?: :?:

 
Anonymní  04.04.12 19:32

Čím? Ne, netrýznila jsem nikdy své děti, ale díky mé profesi s podobnými rodinami pracuji.

 
petka86
Závislačka 3795 příspěvků 04.04.12 19:42

Simčo napsala jsi to dobře,vím o které dotyčné mluvíš,takže to jak jsi napsala je správné! Fotka je smazaná to je fajn,ona se dohromady nedá,co vím alkoholu holduje již několik let,je to ztracený případ,jen je moc moc nefér,že ty děti to odnášejí taky a potáhne se to snima,dokud opravdu někdo nezasáhne a dětem nepodá ruku v podobě nových hodných rodičů!

To,že tu někdo anonymně poučuje,každý má svůj názor,ale kdyby jste dotyčnou viděla,tak neřeknete ani slovo :roll: :roll:

 
Anonymní  04.04.12 20:07

I kdyby byla daleko horší než popisujete, můj názor zůstane stejný. Prioritní je ochrana dětí, šanci matce dává sám zákon, což je dobře a pokud nebude dělat problémy, což opět zákon umožňuje, děti mají skutečně šanci získat nové rodiče. Jak již jsem předeslala, nechci poučovat, jen bych byla ráda, kdyby jste se na to podívali ze všech stran a chápu, že je to z vaší pozice obtížné. Pokud by byl článek zcela anonymní, nemám potřebu se k tomu vyjadřovat, zcela chápu pocity autorky a to, co napsala. Vyděsila mě jen nedostatečná anonymita v případě, kdy člověk nepíše pouze o sobě, sami poznáváte, o kom paní píše, což je toho důkazem. Jinak bych sem ani nepřispívala. Myslím, že jsem již vyjádřila vše.

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 04.04.12 20:10

Petko,dík ..... :hug: :hug:

 
renatkau
Kecalka 307 příspěvků 04.04.12 20:17

Obvykle nebývám vulgární, ale jsou bohužel i krávy, co by neměli mít děti. V ústavu je některým dětem líp, než doma. Srdce mě krvácí.

 
Rascal
Kecalka 226 příspěvků 04.04.12 20:35

hrozný, hrozný, hrozný, jaký ty lidi jsou zrůdy. Bohužel, myslím, že to jsou nenapravitelný případy :-( K tomu není co dodat. Ty jsi udělala to, co bylo správný.
Nevěřím ale tomu, že pod dohledem sociální pracovnice by se děti měly lépe. Děti potřebují lásku a když tam není, tak tam prostě není. S tím žádná pracovnice nic neudělá :-( Je to smutný, ale je to bohužel tak :-(
No… teď jsme si přečetla i ostatní tvoje komenty, tak jsme se nepletla. Nevim, asi bych řekla nějakýmu svýmu známýmu, aby ji zbil tak, že už by se o ty děti nemohla nikdy starat a děti mohli jít k adopci k tetě, která o ně ještě stojí, jestli o ně stojí. Ty děti si zaslouží lepší život a lepší budoucnost.
Nikdy nezapomenu, jak jsem loni potkala svou spolužačku ze ZŠ s jejím synem. Byli tam oni a celá ta její špinavá partička. Já jsme prohodila něco v tom stylu, že má hezkýho kluka a že z něj něco pořádnýho bude. Ona se jen ušklíbla řekla, že z toho nikdy nic nebude, že je úplně blbej… To je prostě hrozný. Takový lidi by děti nikdy mít neměli. Bohužel oni k těm dětem obvykle příjdou asi jak slepej k houslím…

 
Black_Orchids
Závislačka 3752 příspěvků 04.04.12 21:09

víte kolik z nás by tu (z)bylo, kdyby děti měly jen ty ženský (potažmo rodiče), který si to zaslouží??
Mít dítě není výsada vyvolených. Mít dítě je prostě součástí života téměř kohokoliv na světě.

spousta zdejších uživatelek zde zmiňuje, že jejich dětství nestálo za moc… a dneska jsou z nich milující mámy (nebo taky ne). to je prostě život :nevim:

aby bylo jasno, chování té matky naprosto odsuzuji, dětem přeji, ať najdou nějaké další andělíčky strážné, co nad nima budou držet ochranou ruku (alespoň do té doby, než si poradí samy)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama