Od začátku

Rodičovství

O mém dětství se ani radši nebudu zmiňovat, nepřála bych ho nikomu. Začnu ale vyprávění svým manželem. Jsem s ním už od 18 let. Po dvou letech jsme se sestěhovali do Brna a žili jsme spokojený život, pořídili jsme si pejska Ernieho a radovali jsme se z života. A začali jsme snít o miminku.

Tehdy mi bylo čerstvých 21 let. „Není brzy?“ tázal se mě tehdy ještě snoubenec. :) Nakonec jsem se po dlouhém přemlouvání nechala přemluvit, že na prcka je opravdu brzy a ustoupila jsem s návrhem. :)

Neuběhl ní měsíc a chystala se svatba - opět můj nápad, tentokrát nebyl odmítnut.
Byla velká, dlouhá, krásná, nezapomenutelná. A potom ta svatební noc. Měli jsme v plánu zadělat na prckovi právě o svatební noci, ale nezadařilo se. Jakto? Pohltily mě obrovské pocity smutku a zklamání, i manžela to trápilo více než mě. Vyčítal si, že za to může on, že dříve by to třeba šlo…

Zkoušíme to dál, uběhne rok. Dojdeme si na vyšetření. To není normální, proč zrovna my?? Napadala mě slova „Proč? To už nemá cenu žít!“, kolikrát ještě horší. :(

Po dlouhém sezení v čekárně (bez objednání) nás přijala velmi vlídná paní doktorka. Řekli jsme jí o naše problémů a ejhle - dozvídáme se, že není žádný problém. Jsme zdravííí, hurá!.

Snažíme se další dva roky, nic. Bylo mi na nic. Zemřel nám v nejhorším i čtyřnohý kamarád Ernie, což nás taky hodně vzalo. V rodině se mým sourozencům začaly rozšiřovat rodiny a my pořád nic. Moc mě to trápilo. Ti, kterým se taky nedařilo, ví, o čem mluvím. :(

Přijdou najednou fofry v práci, zařizování, bydlení a přes všechno jsme snažení nějak neřešili. Buď jo nebo ne, docela jsme s tím byli smíření. Nakonec jsme ale zjistili, že čekáme miminko.

Celé těhotenství jsem byla v klidu, naprosto nic jsem nedělala, abysme se mimiska dočkali a přišlo to teď.

Už to bude skoro 6 let, co se nám narodil dne 25.2.2008 nás Matěj. Matýsek bylo naše vysněné miminko a byl strašně hodný hlavně v noci. Nezáviděla jsem maminkám, kterým děti nespí, ale Mates se budil snad jen první týden a to jen asi dvakrát za noc, takže pohoda.

Po dvou letech jsme znovu zasněli o miminku a tentokrát už to bylo bez problémů - a na poprvé!!! Když byli Matesovi 3 roky, narodila se nám naše první holčička Anetka (3.3.2011), která už při porodu moc zabojovala, aby vůbec přežila. Toho si moc vážím a děkuji tímto lékařů brněnské porodnice za skvělou péči.

Anetka je, byla, a bude (i když nemusela by) hrozný čert. Už v šestinedělí jsem nevěděla, co s ní, ale vydržela jsem. :) Anetka spinkala snad jen 5 hodin a vůbec ji to nevadilo. :) Byla čilé dítko, ale tak co, nám to nevadí a jsme rádi, že se na nás usmálo štěstí s našimi dvěma andílky.

Po pár letech, když byl Anetce 2 roky a Matesovi 5 let, nám začalo být smutno po vození kočárku. Anetce už se tam totiž nelíbilo, a tak jsme zkusili snažení znovu. A bylo to tam, ale ne jednou, ale rovnou dvakrát. Čekala jsem dvojčátka.

Začala jsem mít strach, jak to začnu zvládat a (zatím) poslední těhotenství jsem si vůbec neužila. V šestém měsíci těhotenství jsme se přestěhovali do Berlína. Odvahu v Berlíně rodit jsem v sobě nenašla, a tak jsem se týden před termínen nasáčkovala k mamce do Brna, abych se ve svém těhu svěřila brněnským porodníkům a lékařům. Opět jim patří velké díky! Moc děkuji za to, jak skvěle odrodili dvojčátka Beatku a Jakoubka, :*

Asi si řeknete, že jsem blázen, ale s manželem a všema dětma jsme odjeli novým autíčkem pro nás pro všechny do Berlína. Cestu naše děti prospali až na Anetku, ta řádila celou cestu, ale miminka nevzbudila. DÍKY BOHU! Já byla totiž z cesty a strachu vyčerpána víc než všichni dohromady…

Doma se nám všem daří, máme se rádi. Ne, nemáme se rádi… my se milujeme, milovali jsme se a milovat budem. :*

Talent na psaní deníčku asi nemám, kritiku snesu, ale pro mě je to o životě a neměla jsem ho lehký! Tak komentujte, zajímá mě, co si tom mém deníčku myslíte. Byla bych ráda za rady pro příští psaní deníčku. A moc děkuji těm, co to dočetli až sem!

Hodnotilo 30 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Mukynka
Kecalka 125 příspěvků 25.02.14 00:08

Je to hezký deníček. Obdivuji Tě. Čtyři děti, panečku! Já mám jen dvě. Necelých osm let a necelé dva roky a jsem z nich úplně vyšťavená (ale samozřejmě je miluji a nevyměnila bych je). Přeji Ti hodně sil a plno krásných chvil s Tvou rodinkou.

 
eraguška
Kelišová 5724 příspěvků 25.02.14 00:11

Hezký deníček, gratuluji k dvojčátkům, byli jsme na tom podobně a poslední taky dvojčata - kluci, jen u nás je detí o něco více :lol:

 
Raduli13
Stálice 95 příspěvků 25.02.14 08:34

Gratuluji k dětem. Čtyři děti to je už nějaká odvaha :D My máme zatím jen jednu princeznu a plánujeme druhé mimi, ale až za nějaký ten rok, tak snad nám bude přáno :)
Mějte se i nadále tolik rádi. Přeji hodně štěstí a zdraví :mavam:

 
verulicek  25.02.14 10:17

Proč kamenování? to jste pěkná tlupa teď :-D hodně zdaru! :lol:

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 25.02.14 11:14

Gratuluju :kytka:
Pekny denicek. Hodne stesti :mavam:

 
marketa-mouchova
Povídálka 46 příspěvků 25.02.14 11:26

Mám zatím jen půlročního chlapečka, ale do budoucna bych také chtěla ještě jedno miminko… :) Moc gratuluji ke všem Tvým dětem a po přečtení deníčku Tě vážně obdivuji ;)

 
Renull
Stálice 80 příspěvků 25.02.14 12:39

Deníček krásně napsaný, četla jsem ho jedním dechem a smekám před Váma. Tolik dětí a ještě stěhování do ciziny…no, tak to bych nedala. A moc Vám přeji, ať se Vám jen a jen daří!!! a až u vás bude puberta, abyste to všichni ve zdraví přežili :D :D :D :pankac:

 
Misanekk
Kecalka 132 příspěvků 25.02.14 12:46

Gratuluji k dvojčátkum :kytka: 4 děti to musí být zahul ale všechno se dá zvládnout ;) At se vám daří :hug:

 
mojemaličkost
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 25.02.14 12:56

Krásný jednoduchy deniček :kytka: Přeju hodně zdravička :*

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 25.02.14 14:10

Super, jsi moc šikovná. My jsme se rozhodli pro třetí, zadařilo se okamžitě. Jednou se mě takhle brácha ptal:´´A co když tam jsou dvě?´´ načež jsem úplně okamžitě bez přemýšlení vyhrkla, že bych miminka odnosila, porodila a pak si to šla hodit :mrgreen: řečeno s nadsázkou, samozřejmě, ALE…obě děti mám zatím hyperaktivní a fakt netuším, jak bych zvládala je, starost o velký dům, svoji práci a ještě dvojčátka :) Jsi fakt frajerka. :mavam:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 25.02.14 14:13

@Renull Ta poslední věta je dobrá :mrgreen: jestli já toto období přežiju, tak pak už všechno :D

 
TerezkaaD
Kecalka 107 příspěvků 25.02.14 14:21

Gratuluji, klobouk dolů…mám také čtyři děti, ale v rozmezí 20 let. Malé máme dva kluky 2 a 3,5 roku a někdy je to pěkné rodeo… :lol: Přeji hodně štěstí a sil.

 
karolina.mauw
Kecalka 397 příspěvků 25.02.14 14:44

To je krása :-) Tímto počtem hodláte skončit anebo se rozrůstat dál? :mrgreen:

 
saskula
Stálice 67 příspěvků 25.02.14 15:29

Krásný deníček, moc blahopřeju k nakonec početné rodince :) My se také moc milujeme, jsme spolu 12 let a máme 3 krásné syny. Hodně štěstí v lásce Vám přeju ze :srdce:

 
mamina44
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 25.02.14 16:15

Hezký deníček, také gratuluji k dvojčátkům, přeji všem hodně zdraví.

 
kaja00
Extra třída :D 12585 příspěvků 25.02.14 17:28

Krasny :hug: :kytka: Napsala jsi to nadherne :hug: Deti maji krasna jmena :kytka: :kytka: :hug:

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 25.02.14 20:25

Talent na psaní deníčku asi nemám, kritiku snesu, ale pro mě je to o životě a neměla jsem ho lehký! Tak komentujte, zajímá mě, co si tom mém deníčku myslíte. Byla bych ráda za rady pro příští psaní deníčku. A moc děkuji těm, co to dočetli až sem!

Líbil se vám deníček?

Ano moc. Líbí se mi, že používáš jednoduché, srozumitelné věty, že je text oživený citoslovcí, přímou řečí a řečnickými otázkami, deníček se velmi dobře čte, je z něj cítit láska a emoce, ubrala bych smajlíků, ale to je jen kosmetická záležitost. Při čtení mě ani nepadla do očí žádná hrubka ani divný obrat. Tvůj deníček se mi moc líbí a těším se na další, určitě máš se čtyřmi dětmi spoustu veselých historek. :D

 
Dr. Čarodějka
Kecalka 118 příspěvků 25.02.14 21:08

Jéé, to je paráda po všech těch prvotních nervech naděleni 4 kousci! :-) jsem moc ráda a gratuluji k velikánské rodině!!! Moc bych si něco takového přála :oops:

 
PetraPiranha
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 25.02.14 22:18

Me na tom nic tak uchvatneho neprislo? Proste denicek o nicem. Napsat mame 4deti, odstehovali jsme se z CR a mame se skvele, tak by se usetril cas na tak dlouhem rozepisovani :-D.
Jinak k dvojcatkum gratuluji a verim, ze to vsechno zvladnete :-).

 
Mare 02
Nováček 3 příspěvky 25.02.14 22:23

Krasný denícek, gratuluji a obdivuji… :D Mám doma dva kluky 5 a 15m a někdy je to mazec :cert:

 
Květinka Sára
Povídálka 26 příspěvků 25.02.14 22:49

Nádherně napsané, až z toho roním slzy. Jsem ráda, že všechny dětičky se nakonec podařili a všichni jste šťastní. Mějte se rádi a užívejte všichni života plnými doušky. Jsem nevidomá a také si ho užívám s radostí a láskou. Květinka Sára

 
Ella007
Kecalka 101 příspěvků 25.02.14 23:42

No vida, napřed nic a pak 4 děti. To je krása :)

 
ALENA G
Kecalka 129 příspěvků 26.02.14 20:18

Gratuluji k dětičkám, spíš jsem očekávala že se nechce zadařit a ejhle oni 4 :D máte doma sakra veselo, já mám 2 děti (3,5 r. a 6 měs.) a kolikrát jsem úplně vyždímaná, strašně obdivuji maminky s dvojčátky jak to zvládají. :potlesk:

 
bjetuschka
Závislačka 4021 příspěvků 28.02.14 20:29

Hezký deníček, gratuluji k početné rodině! Já to mám naopak, první děti jsou dvojčata, ale nebráním se více dětem! :-)

 
manderinka
Stálice 70 příspěvků 02.03.14 12:36

Dekuju moc vsem, udelaly jste mi radost maminky :))
@suricata: 4 u nas finalni cislo nebude s manzelem jsme oba z peti deti tak budem drzet tradici

 
manderinka
Stálice 70 příspěvků 02.03.14 19:51

@PetraPiranha tak to me mrzi ale to by se ty denicky nemusely pak psat, vis? pac vse jde zkratit napr. dlouhy denicek o porodu, kterych tu je spousta treba jen na 4- 5 vet. Ale dekuju za gratulaci ;)

 
manderinka
Stálice 70 příspěvků 02.03.14 19:54

@bjetuschka Dekuju moc ja se tez velke rodine nebranim sama jsem z peti deti takze si to umim predstavit ale po dvojcatkach az tak po 5 letech ;)) to uz i pak ti starsi pomuzou a bude to o necem jinem takhle jsou vsichni odkazani na me a jediny kdo pomaha tak je manzel i kdyz msim rict ze i na spici sourozence nekdy uz i ti starsi berou ohledy ;)

 
manderinka
Stálice 70 příspěvků 02.03.14 19:56

@eraguška jeee o kolik vice deti mas? a jak daleko od sebe? :))

 
manderinka
Stálice 70 příspěvků 02.03.14 19:58

@Květinka Sára To jsem rada ze s denicek libil uz jsem poslala dalsi nakoply jste me do toho maminy budu psat pravidelne :) u nas je porad o cem psat

 
bjetuschka
Závislačka 4021 příspěvků 02.03.14 20:20

@manderinka Jojo, souhlasím, taky bychom chtěli nejdřív za 5 let. :palec: Ale co bude, bude :P :mrgreen:
Vlastně by to ani moc dřív nešlo, kvůli kočáru… neumím si představit mít dvojčecí sporťák a do toho korbičku 8o 8o

 
manderinka
Stálice 70 příspěvků 02.03.14 20:27

@bjetuschka hm.. tak to si taky nedovedu predstavit :nevim: jen nase decka se pustili nadobro kocarku po rduhych narozeninach obe tak i u dvojcat by to tk mohlo byt ;0

 
eraguška
Kelišová 5724 příspěvků 02.03.14 21:22

@manderinka, celkem 6 :lol:, dva dospělí, 10 r kluk, v květnu 3 r dcerka a teď půlroční dvojčata

 
manderinka
Stálice 70 příspěvků 03.03.14 14:15

@eraguška teeda, ale tak ti starsi uz pomahaji ne? jinak taky velka rodinka, at se Va dari!!

 
Kaci.Kacka
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 08.03.14 18:55

@manderinka

proc zase lez o dvojcatech?

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Náš 1. březen


Reklama