One born every minute

Těhotenství

Každou minutu se v Anglii narodí miminko. Tento deníček bude o mém miminku, těhotenství, porodu a životu v Londýně. A taky pořadu One born every minute, který mě inspiroval a dodal odvahy.

10ti minutový odpočinek:)

pokoj s porodní vanou

isabelka smilja s maminkou
6 komentářů

isabelka smilja s tatínkem
1 komentář

Můj nový život začal v září 2011, kdy jsem na testu objevila dvě čárky. Ten pocit si pamatuji naprosto přesně. Nemohla jsem tomu uvěřit a pořád dokola jsem si opakovala: „já budu maminka, já budu maminka", a přitom se mi koulely slzy po tvářích. Po této euforii se dostavil pocit strachu a nejistoty jak to všechno zvládneme. Přece jenom mi bylo 20 let (stejně tak příteli), bydleli jsme daleko od rodiny a v malém bytě. Byla jsem z toho tak rozrušená, že jsem to příteli řekla až druhý den. Ten se mnou 14 dní nepromluvil, jak byl v šoku.

TP jsem měla stanovený na 24. května 2012. Moje těhotenství bylo opravdu pohodové. Jediný problém byl nedostatek železa, takže jsem jedla nějaké tabletky. Do poradny jsem chodívala každé 3 a později 2 týdny. Vždy to probíhalo stejně. Přišla jsem k midwife (něco jako porodní asistentka, doktorka a sestřička), ta se mě zeptala, jak se cítím, jestli je vše v pořádku, prohmatala mi bříško a já jsem si poslechla srdíčko. Většinou jsem byla do 10 minut hotová:)

Čím víc se porod blížil, tím víc jsem se bála, jaké to bude. Moje tři kolegyně z práce postupně všechny porodily a já jsem byla poslední na řadě. Asi nejvíc mi pomohl pořad One born every minute. Je to z prostředí porodnice, kde jsou nainstalované kamery a vlastně diváka provázejí celým porodem. Díky němu jsem byla připravená a věděla jsem, jaké komplikace můžou nastat, jak probíhá císařský řez, ale i porod do vody, který jsem si moc přála. Pokaždé, když se miminko narodilo, brečela jsem dojetím :)

V půl páté ráno 20. května 2012 mi začaly kontrakce. Byli jenom takové slaboučké, ani jsem je nemusela nijak prodýchávat. Můj jel na 8 do práce a já jsem ho ujišťovala, že to je v pořádku, ať klidně jede. Po deseti minutách od chvíle, kdy odjel, jsem mu volala, ať přijede zpátky, že se bojím, že porodím doma :) Zanedlouho jsem měla kontrakce po 5 minutách a musela jsem začít prodýchávat.

Asi po hodině jsme jeli do porodnice. Tam mě vyšetřili a řekli, že se něco děje, ale jsem otevřená na 1–2 centimetry, takže mě poslali domů. Kontrakce nepřestaly, jenom jejich frekvence se měnila. V noci jsem je měla i po 10 minutách, ale nad ránem už byly po 3 minutách. Ráno po probdělé noci a hodině silných kontrakcích jsem opět volala do porodnice. A opět mě poslali domů s výsledkem stejným jako z předešlého dne. Dali mi nějaké prášky na bolest, ať si chvíli odpočinu, ty ale neměly dlouhodobý efekt.

Kontrakce začaly být hodně bolestivé a přicházely každých 5–7 minut, a tak to pokračovalo celé pondělí. V noci jsem chodila tak, že jsem měla kojící polštář kolem krku, hlavu položenou na něm a mezi kontrakcemi jsem se snažila spát. Ale jenom jsem trošku zabrala, přišla další. V úterý už jsem byla hodně vyčerpaná a navíc jsem chytla bolesti do zad, takže jsem nemohla být v jedné poloze moc dlouho. Jak já jsem záviděla příteli, že může v klidu spát. Jediné, co mi pomáhalo, byla vana, ve které jsem byla 4× za den:) Odpoledne jsme jeli do porodnice, ale výsledek byl stejný jako předešlé dny. Nedovedla jsem si představit další den bez spánku a v bolestech. Kontrakce jsem měla každé tři minuty a myslela jsem si, že to nikdy neskončí. Z posledních sil jsem vycházela schody, chodila venku tam a zpátky a přála si, ať už porodím.

Ten poslední den byl nejhorší, bolesti sílily a to ani nemluvím o těch v zádech. Nemohla jsem sedět, ani ležet, jedině stát. Ve středu jsem volala do porodnice, že jsem strašně vyčerpaná a kontrakce jsou po třech minutách a jestli by mi nemohli nějak pomoci. Byla jsem odhodlaná ten den porodit. V porodnici se nás ujala moc milá midwife. Nabídla mi injekci, abych se na chvíli vyspala a že můj případ prokonzultuje. Injekce zabrala na 10 minut, poté jsem cítila kontrakce a nemohla jsem ležet.

Domluvili jsme se, že mi prasknou vodu a nechají si mě tam. Ani nevíte, jak se mi po těch dnech ulevilo. Vodu mi praskli kolem třetí hodiny a poté jsem si vlezla do porodní vany. Požádala jsem o trubičku s kyslíkem a dýchala a dýchala. Za chvilku říkám příteli, že se mi chce tlačit, ale nevím kudy to půjde :D Midwife mě vyšetřila a byla jsem otevřená na 8 cm. Poté už to šlo strašně rychle. Ve vaně jsem byla na všech čtyřech. Tlačila jsem, dýchala do trubičky a řvala, to mi moooc pomáhalo.

Isabelka se narodila 23. května 2012 ve 20.17 hodin. Okamžitě jsem si ji dala na prsa. Měřit a vážit mi ji přišli až po hodině, takže jsem měla spoustu nerušeného času se s ní seznámit. Můj porod byl naprosto přirozený, bez šití a mám na něj opravdu krásné vzpomínky.

Hodnotilo 12 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Denpry
Závislačka 4280 příspěvků 09.02.13 00:23

Gratuluji :potlesk: Náš Honzík je ve 20:04 :palec:

 
Wink
Kecalka 265 příspěvků 09.02.13 10:28

To se Ti to poradne prodluzovalo Ti povim. Moc gratuluju, ikdyz uz je to nejaky ten mesic zpatky :) Doufam, se malinke dari, je krasna. :kytka: Me nastesti praskla voda hned ze startu, takze vsechno bylo mnohem rychlejsi. Mame dvou a pul mesicniho chlapecka Olivera :) Taky koukam, ze jsi ze Suttonu, to nebydlime od sebe tak daleko, tak kdybys mela chut a nudila se s Isabelkou doma, klidne se ozvi a muzem je spolu seznamit :D

 
ivuska.h
Echt Kelišová 8651 příspěvků 09.02.13 12:29

Moc hezké, kéž by to takhle šlo i u nás :potlesk: Toho pořadu jsem viděla několik dílů, bohužel se to tady nedá pořádně sledovat online, protože je to pro ČR blokované :( Ale je to opravdu hezky udělané a celkově pěkné.

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 09.02.13 13:57

Posledni dve serie jedou od nas z Leedsu :palec:
OBEM je super, koukam kazdou stredu :mrgreen: Moc gratuluju k Isabelce, je moc krasna :kytka:

 
Adulik
Povídálka 16 příspěvků 09.02.13 20:32

Wink Děkuju a gratuluji k oliverovi :) krásné jméno :) a jak daleko od suttonu bydlíte? budu jenom ráda poznat někoho nového :)

Příspěvek upraven 09.02.13 v 21:58

 
Adulik
Povídálka 16 příspěvků 09.02.13 20:34

Jee a rodila jsi tam? znáš některé ty midwife?:)

 
Marbuli
Závislačka 2761 příspěvků 09.02.13 21:58

Krasny denicek, preju hodne zdravicka :srdce:

 
Adulik
Povídálka 16 příspěvků 09.02.13 21:59

Děkuji :)

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 09.02.13 23:54

@Adulik
Ne, neznám. Já jsem rodila jinde. Nemám tu porodnici moc rada, podle mne medikalizuji porod.

 
kristyna92
Kecalka 459 příspěvků 14.02.13 18:53

Hezký deníček :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama