Operace ve 14. týdnu

Těhotenství

Toto vlastně píši hlavně proto, abych varovala ostatní maminky, aby nepodceňovaly jakoukoli nemoc. Mě se to málem vymstilo a zaplatila bych životem svým i miminka. Když tímto svým příběhem pomohu byť i jen jediné mamince v rozhodování, zda léčit nebo se na to vykašlat, tak to mělo svůj smysl.

S manželem jsme si moc přáli miminko, a tak jsem vysadila HA a s veškerou vervou jsme se vrhli na snažení o mimi. Bohužel jsem měla za sebou neléčené žlučníkové záchvaty, které se vrcely podle toho, jak jsem zrovna byla neopatrná v jídle. Tyto problémy jsem opakovaně podceňovala, sotva jsem se vzpamatovala ze záchvatu, už jsem se nijak nesnažila jej léčit. Lékaři mi doporučili operaci, ale protože jsem měla žlučník neustále v zánětu, nešlo operaci provést laparoskopicky. Z tohoto důvodu jsem operaci neustále odmítala, nechtěla jsem mít jizvu přes celé břicho. Vím, bylo to hloupé a dnes, když nad tím tak přemýšlím, nemohu uvěřit tomu, jak jsem byla nezodpovědná. Nicméně záchvaty ustaly a já měla asi rok klid. Do doby než jsem otěhotněla.

V osmém týdnu jsem skončila na pohotovosti. Měla jsem velký záchvat. Dali mi kapačky, udělali sono a verdikt zněl - žlučový kámen o velikosti 4 mm. Poslali mě na gastro a odběry krve a dělali všechny možné testy. Po týdnu jsem podepsala revers a šla domů. Měli jsme s manželem asi 3 týdny před svatbou. Dávala jsem si velký pozor na to, co jím a piju, ale stejně to přišlo jako rána do zátylku. Obrovský záchvat. Velmi silný, ale s trochu jiným průběhem. Vnitřně jsem cítila, že je něco špatně, ale pořád mi to nedocházelo. Až přišel manžel a řekl, že mi zežlouty oči. Měla jsem úplně žluté bělmo. Hned jsme jeli na pohotovost, kde mě udělali opět všechny možné odběry. Když lékař přišel s tím, že je to akutní zánět slinivky břišní a že skoro všichni skončí v komatu nebo zemřou, můj jinak silný manžel skoro omdlel. Strašně jsem se nenáviděla za to, jak jsem byla hloupá a vše podcenila.

Hned mě hospitalizovali a dali mi kapačky. Týden jsem nejedla ani nepila. Jednou denně mě vozili na gynekolodii na vyšetření miminka. Ještě podotknu, že tyto záchvaty provází zvraceni a průjem až do mdlob. Miminko se přesto drželo jako klíště. Verdikt zněl: okamžitá operace bez ohledu na mimi. Celou noc před operací jsem probrečela sama v nemocničním pokoji. Jak nejsem věřící, prosila jsem Boha o pomoc. Druhý den ráno sa stal zázrak. Lékaři mi oznámili, že nemusejí použít rentgen na vyjmutí kamene, protože samovolně odešel. Šance je asi jedno procento. Rentgen by býval poškodil plod. Měli jsme asi 3 dny před svatbou. Uprosila jsem lékaře, aby mě pustili alespon na jeden den vdát se. Vše bylo zaplceno včetně šatů a hostiny na hradě Hněvín. Svatba byla krásná a i šaty jsem oblékla, i když už jsem byla ve 14. týdnu. Jen jsem nemohla přestat myslet na zítřejší operaci. Na hostině jsem se bála cokoliv pozřít, protože doktoři mě upozornili, že jestli budu mít nový záchvat, bude můj poslední. Ještě ten večer jsem jela do nemocnice a ráno měla být operace.

Když jsem se probudila z narkózy, byly ty první minuty strašné. Ta nejistota, jestli jsem ještě těhotná nebo ne. Bylo mi hrozně. Pak přišel chirurg, který mě operoval a řekl, že mimi je v pořádku, že ho viděl, ať se hlavně 24 hodin vůbec nehýbu. Pak následoval opět ultrzvuk a kontrola mimča po operaci. Vše dobře dopadlo, byl to takový malý zázrak a maličký se narodil v pořádku a měl 4500 g. Dnes mu budou 2 roky a je to zdravý klučina. Když na to vzpomínám, přijde mi to jako příběh někoho jiného. Vůbec nechápu, jak jsem to mohla zvládnout a můj manžel, jak mu muselo být. Když je člověk blízko smrti, pochopí mnohé a změní své priority. Jsem znovu těhotná a doufám, že toto těhotenství bude v pořádku. Nejvzácnější je zdraví a život.

Hodnotilo 18 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
LadyRebeka
Extra třída :D 12740 příspěvků 04.11.11 08:49

Pandor hlavně, že vše dobře dopadlo! Určitě tohle těhu bude předpisové a v pořádku. :hug:

 
Michaella69  04.11.11 08:52
:palec:

Trochu drsná zkušenost, ale super, že to dpadlo jak dopadlo :wink: Přeji už jen vše dobré. Svým sis za „svou hloupost“ prošla a dobře, že to sem píšeš!!!

 
skritek Petra
Kelišová 5505 příspěvků 04.11.11 09:26

Teda mazec, holka, ma Te tam nahore nekdo HOOOODNE rad! :hug: Je uzasne, zes' to tak hezky a dobre zvladla i mimi a ted uz bude vse v poradku, ted si konecne to tehulkovstvi uzijes a poradne se i najis! :mrgreen:

 
Stani1701
Kecalka 379 příspěvků 04.11.11 09:36

Po přečtení tvého deníčku je mi smutno. Je moc dobře,že to tak dopadlo.Já si se žlučníkem užila taky své.Začalo to ale až v těhotenství, bývalo mi hodně zle,ale nikdo to neřešil,pořád jen,že je mimi velké a tlačí na žaludek…V devátém měsíci jsem měla velký závchvat včetně zvracení a pak to jakoby to přešlo. Po porodu to ale začalo nanovo. Strašná bolest na hrudi (paradoxně mě nikdy nebolelo napravo jak říkají,že má).Byla jsem 2 dny doma z porodnice,když mi volal manžel záchranku,nez­jístili nic,mladá lékařka se mi snažila vysvětli,že jsem „blázen“ a že je to poporodní psychický problém. Záchvaty jsem měla 3-5 za týden,ale už ne tak strašně silné. Pak mě zase odvezla záchranka, to už přišli na žlučník,týden ve špitále na kapačkách,mimino přijali zpátky na novorozenecké a já ho chodila po 3 hodinách sklepem!! kojit s kanylou v ruce, protože jsem ležela na jiné budově. Pak mě pustili domů, měsíc jsem jedla jen suchý rohlíky, zhubla 10 kg,slabší záchvaty byly tak 2 za týden, pak mě to chytlo tak,že mě zase vzali do špitálu a na druhý den mě odoperovali.Naš­těstí to šlo laparem, předtím mi sondou přes krk vybrali kaménky ze žlučových cest, přestala jsem kojit, mimino mi už do nemocnice nevzali za mnou a já byla úplně vyřízená…Nevzpo­mínám na tu dobu ráda. Záchvaty mám teď tak 1 za 3 měsíce,ale slabší a to když mám nějaký stres nebo něco špatného sním,nebo málo spím. Pak jsem byla těhotná ještě 2× a proběhlo to celkem v pořádku, musela jsem ale dietit. Přeju hodně zdraví a štěstí a omlouvám se za dlouhý příspěvek. Článek mi otevřel moje rány :-( Stáňa

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 04.11.11 09:55

taky mám trable se žlučníkem, ale ne takových rozměrů, je to mazec teda

jsem ráda, že jste to všechno přestáli a přeju hodně zdraví

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 04.11.11 10:54

Pandor - moc hezký deníček, jsi statečná a mimi taky, že jste to zvládli, tak tentokrát si to budeš určitě už jen užívat :-)

 
Vlkoška
Závislačka 4133 příspěvků 04.11.11 11:04

Ahoj, taky vím co je to operace v těhotenství a jaký to doprovází strach… Naštěstí u mě to byl „jen“ akutní zánět slepáku v 19tt. Doktoři si pořád nebyli jistí, jestli do toho jít, nikdo nechtěl operovat těhotnou. Ale nakonec po výsledcích krve do toho šli. A udělali dobře, prý to bylo už skoro na prasknutí. První dva dny po operaci byly hrozné, strašné tvrdnutí břicha, měla jsem opravdu strach že o mimčo přijdu. Naštěstí stejně jako u tebe se drželo jako klíště a za pár dnů jí bude rok :-D Přeju pohodové a hlavně bezproblémové druhé těhotenství :wink:

 
pandora
Echt Kelišová 9879 příspěvků 04.11.11 11:08

Holky moc děkuju . Ani nevím proč jsem to včera ve 2 ráno napsala. Byl to nějaký chvilkový popud. Měla jsem asi potřebu to nějak uzavřít. Nejhorší na tom je že jsem si za to mohla sama. Už nikdy nebudu riskovat zdraví to vím jistě.

 
Jana206
Generální žvanilka 24487 příspěvků 04.11.11 12:10

Hlavně, že to dobře dopadlo :kytka:
Věřím, že tentokrát bude vše v pořádku :srdce:

 
asha
Nadpozemská drbna 29546 příspěvků 04.11.11 12:20

Au au, taky mam na tohle nedobry vzpominky. U mne ale nejdriv „lecili“ zada. Sanitka mne vzala do nemocnice, cestou mne sanitak obral o 1000,– (ja v ty dobe studentka) :cert: ,a pak mi dr. udelala jen obstrik patere. Dva dny nato jsem jela znovu se zlutyma ocima. Kameny mi vyndali endoskopicky bez umrtveni, ale nastesti jinak zadny komplikace nebyly.
A za par let jsem v 18tt. skoncila na stole s akutnim slepakem.
Nicmene i kdyz vim, ze se nic podcenovat nema, stejne jdu k dr. az kdyz uz neni zbyti :-?

Urcite uz sis to vybrala, tak hodne stesti!

 
Freyaa
Extra třída :D 10052 příspěvků 04.11.11 13:02

pan tak to je síla :-( přošla jsi si peklem ale zvládl jsi to na :palec: klobouk dolů :pankac: :pankac:

 
Oskárek
Závislačka 4244 příspěvků 04.11.11 13:25

Ty jo, ještě že to všechno takhle dopadlo :kytka: Známý zemřel na akutní zánět slinivky, bylo mu kolem 35 a doma manželka a 2 děti :cry:
Držím palce v dalším těhotenství :-)

Příspěvek upraven 04.11.11 v 13:27

 
pandora
Echt Kelišová 9879 příspěvků 04.11.11 13:32

No pravda je že nám umřel kamarád na akutní zanět slinivky zrovna 2 měsíce před tím než jsem skončila na té pohotovosti. Proto byl manžel tak špatný znali se 15 let

Příspěvek upraven 04.11.11 v 13:32

 
teresa20  04.11.11 14:15

Pan ty máš dneska nějakou depresivní náladu ,vid :-)
Hlavně že to dobře dopadlo, už na to nemysli :kytka:

 
Romario  04.11.11 14:33

No tééda, při čtení jsem se celá chvěla a teď mám v očích ještě slzy, to je neuvěřitelné, jak to nakonec dobře dopadlo :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
Dávejte na sebe moc pozor :andel: :huban:

 
al3da
Kelišová 5535 příspěvků 04.11.11 16:31

Ještě že to dobře dopadlo!

První žlučníkovou koliku jsem měla ve 31týdnu těhu, nikdy dřív jsem se žřlučníkem neměla problém a tak jsem vůbec nevěděla co se děje, v porodnici si mě na rizikovém nechaly týden kde jsem prodělala další dva ztáchvaty, verdikt mnohočetně 4mm kameny, byla jsem odhodlana to vydržet do konce těhu na suchých rohlíkách, po porodu jsem operaci oddalovala kvůli male a kojeni, nakonec v 6 měsících jsem měla záchvat po piškotech a banánu! a kamenů mám v krabičce 13 a největší má 2,5cm, prý za to mohly hormony, žlučník je prevít!
Ještě že to dobře dopadlo!

 
asad
Kecalka 125 příspěvků 04.11.11 18:22

mám sti taky skušenost u druhe dcery jsem dostala žlučnikovy záchvat ve 20 týdnu byla to hruza až do porodu jsem byla v nemocnici keždou hvíli na kapačkach sylna dieta ale na operaci jsem naštěsti nemusela a malou jsem ještě 14 dní přenašela,po porodu jsem mněla 20 kg dole a na operaci jsem šla sž mněla mala 4měsice.

 
brumdinka
Generální žvanilka 23467 příspěvků 04.11.11 19:03

ty bláho, četla sem to se zatajeným dechem a jsem moc ráda, že to tak dobře dopadlo :palec: :hug:

jinak s tim přístupem si byla stejná jak můj táta, taky měl problémy se žlučníkem a na operaci sme ho dostali až když byl uplně žluitej .......a doktoři nám pak říkali, že to bylo fakt za 5 minut dvanáct ..........

 
mishell13
Ukecaná baba ;) 1065 příspěvků 04.11.11 19:51

Děkuji za tvůj deníček,přesvědčila jsi mě,že mám konečně svůj žlučník taky řešit.Začalo mě to teda v těhotensví a měla jsem šílené koliky- křeče,vystřelující do zad a musela jsem všechno vyzvracet,toto trvalo celé těhotenství 1-2× týdně,pak byl třeba 14 dnů klid a zase to začalo…po porodu mě to chytlo asi 5 den,to u jsem byla doma z porodnice…šupem na pohotovost,dali mě injekci a po 2h to přestalo(byla jsem hodně nevyspaná,tak myslím,že to koliku zapříčinilo)…od té doby „musím zaklepat“ nic.Malé je 6.měsíců,ale chceme do 2 let druhé dítě a to si opravdu nedovedu představit,že by se to vratilo…
Takže to musím vyřešit,ale stále kojím,tak nevím :-(

 
Ivy5
Echt Kelišová 8254 příspěvků 04.11.11 20:16

8-o :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: sis tedy užila-ale super,že to dopadlo dobře :palec:-je to až neuvěřitelné. A připomnělo mi to,že jsem také před 24 lety měla týden po porodu koliku-nemohla jsem se ani milimetr hnout-příšerná bolest :zed: a doktorka mi místo kapaček chodila každý den píchat injekce(sama byla v devátém),abych alespoń z postele radila co má otec s miminkem dělat :roll: .Od té doby se to nikdy nevrátilo.

Příspěvek upraven 04.11.11 v 20:17

 
MajdaT27
Kecalka 111 příspěvků 05.11.11 08:56

teda tak tohle bylo drsny,ale diky bohu,ze to vse dopadlo dobre,ted ti preji at mas krasny tehotenstvi a muzes si ho uzivat bez nejakych narkoz,atd…hodne stesti tobe a tvym detickam. :kytka: :potlesk:

 
ddinna
Neúnavná pisatelka 17124 příspěvků 05.11.11 11:44

Tedy uf-ještě že všechno dobře dopadlo a žě žlučníkový kámen byl maličký a zvládl se sám dostat ven :palec: :hug: Přítel měl záchvaty 2roky a poslední půl rok nonstop než se dokopal k operaci,když ho otevřeli ,čekal je obrovský zánět a 3 mega šutráky v rozmezí 1-3cm 8-o :roll: To bys neměla šanci ze sebe samovolně dostat-tak ještě že to tak dobře dopadlo :hug: :srdce: :palec:

Příspěvek upraven 05.11.11 v 11:45

 
petulaaa87
Ukecaná baba ;) 2072 příspěvků 05.11.11 22:47

Pan teda ty sis taky užila:-((( štěstí,že to dobře dopadlo!Musel to být horor:-(
Teď už bude určitě všechno v pořádku,MUSÍ!:-)))

 
Pypule
Ukecaná baba ;) 2206 příspěvků 12.01.12 11:57

Hlavne, ze uz je vse v poradku! To je dobre. I ja mela zlucnikove kameny. Objevily se mi kvuli tezkemu porodu. Doporucili mi operaci hned, coz jsem odmitla. A snazila se zachvaty ignorovat. Kdyz byly malemu 4 mesice, mela jsem jeden velky zachvat v patek rano. Na pohotovosti mi dali kapacku a propustili me. Cely vikend mi bylo tezko ale neresila jsem to. Az v nedeli jsem koukla do zrcadla a zdesila se. Mela jsem kuzi i oci uplne zlute. Ihned me v nemocnici hospitalizovali (pry mi to slo na uz i na jatra) na akutni operaci. Nastesti to vsechno probehlo v poradku. Ted jsou malemu taky dva a od operace jsem nemela zadny problem. Drzim palecky v dalsim tehu :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama