Porod

Porod
  • emimino
  • 24.06.01

Váš termín porodu se nezadržitelně blíží. Velice se těšíte, že poprvé vidíte vaše miminko, jste zvědavá zda to bude kluk nebo holka. Neustále kontrolujete, zda máte na příchod nového člena rodiny vše připraveno.

Ale zároveň se asi také bojíte. Bojíte se porodních bolestí, bojíte se toho, zda poznáte, že už přišel skutečný porod, bojíte se, zda bude vaše miminko zcela zdrávo.
Někdy jste z té změti pocitů pěkně zmatená.
Aby jste měla co nejmenší obavy z vašeho blížícího se porodu, navštivte porodní oddělení nemocnice, kde jste se rozhodla přivést vaše miminko na svět. Řada porodnic dnes pořádá předporodní kurzy, kde vás seznámí s příznaky a s průběhem porodu, projdete si porodní sály, ukáží vám pokoje na šestinedělí, částečně vás seznámí s personálem porodnice.
Domluvte se také s vaším partnerem, zda s vámi chce být v průběhu porodu. Někdy stačí, když bude pouze na první dobu porodní, která je nejdelší a také pro ženu nejnáročnější.
Asi měsíc před termínem vašeho porodu si připravte kufřík s věcmi do porodnice, nakupte potraviny a jiné nezbytné věci, nutné po vašem návratu z porodnice, kdy určitě nebudete mít chuť chodit po nákupech, můžete si také navařit některá jídla a dát je zmrazit. Vašemu partnerovi nachystejte seznam adres a telefonních čísel, kde má oznámit, až se vaše miminko narodí.

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek