První návštěva CAR

Snažení
  • 19.07.06

Zdravím všechny, kteří mají nebo měli nějaký problém s otěhotněním a moc Vás prosím o radu. Už něco málo přes rok se s manželem snažíme o miminko a tak mi můj gynekolog vypsal žádanku na spermiogram pro manžela s tím, že je to první krok, potom že přijdu na řadu já a další 2 3 vyšetření u něj v ordinaci a potom další vyšetření v CAR. Můj problém je ale v tom, že s manželem bydlíme v Olomouci a já pracuji v Praze (takže se přes týden nevidíme). Žádanku jsem si nechala vypsat do CAR Pronatal v Praze, ale můj manžel chce, aby jsme navštěvovali CAR v olomoucké fakultní nemocnici. Zdůvodnil mi to tím, že by mě chtěl doprovázet a kdybych navštěvovala CAR v Praze, tak by se cítil odstrčený. Představuje si to tak, že bych si určité vyšetření vždy naplánovala na pondělí a potom odjela do Prahy do práce.

A já se chci zeptat jestli si myslíte, že je to reálné? Jestli vůbec lékař v CAR vyžaduje přítomnost obou partnerů? A jestli vůbec má smysl, aby na ta vyšetření chodil manžel se mnou? Jestli si myslíte, že by pro mě bylo lepší navštěvovat CAR v Praze nebo v Olomouci?

Můj názor zatím je, že bych měla navštěvovat CAR v Praze, taky kvůli absenci v práci (i když si vůbec nedovedu představit, jak často tam budu chodit a jak časově náročné to je). Mám ale radost, že má manžel o to zájem a chce „spolupracovat“, nechci mu ublížit a potřebuji mu to nějak rozumě vysvětlit. Třeba mě přesvědčíte, že můj názor je špatný a že bych měla raději chodit do Olomouce. Moc Vám předem děkuji za odpovědi a Vaše názory.

Katka K.

PS: Jen na závěr bych chtěla říct, že jsem nikdy neměla žádný gynekologický problém a při běžných prohlídkách mi doktor vždy řekl, že jsem zdravá, takže tajně doufám, že problém bude brzy odstraněn.:-))

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Katrix
Povídálka 29 příspěvků 19.07.06 20:35

Ahoj Katko, můj komentář nebude souviset s tvou otázkou, ale nedá mi nereagovat na tvůj problém. Máme podobný osud, snažíme se o miminko již 14 měsíců a můj manžel odjíždí za prací 180 km od domova. Má gynekoložka mi zatím žádná vyšetření nedoporučila s tím, že je ještě příliš brzy…a to jsem jí neřekla o našem „víkendovém manželství“, protože mám obavu, že by tím argumentovala. Chtěla jsem se Tě zeptat, jak vy řešíte plodné dny, když jsi pracovně v Praze a co na to tvůj gynekolog? Děkuji za odpověď a Tobě přeji hodně štěstí. Katrix

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 19.07.06 20:41

Ahoj Katko,

Já sama zkušenost nemám, ale čtu všude okolo, protože mě tento postup asi čeká taky.

Když si představím, že tě lékař vyzve třeba k tomu, abys docházela utz pro zjištění vývinu vajíček ve vaječníku, což se dělá několikrát za sebou každý nebo každý druhý den … tak by to bylo asi lepší tam, kde jsi z týdne převážnou dobu.

Některá vyšetření se myslím taky dělají v určitém dni v cyklu (např. vyšetření hormonálních hladin 2-3 DC) a ten vždy na pondělí nevyjde :)

Já bych asi volila Prahu, i když je možné, že někdy by byla přítomnost manžela nutná :)

Co se týče vyšetření spermiogramu podle mě nemusí být ve stejném zařízení jako se budeš léčit ty. Neviděla bych problém, aby se nechal vyšetřit v Olomouci a ty pak chodila do CAR v Praze. Výsledky SPG stejně budou zaslány tvému gynekologovi.

Tak uvidíme co poradí zkušenější holky.

sisina

 
renda
Povídálka 28 příspěvků 19.07.06 21:49

Ahoj,
ja si na naše návštěvy CAR musím zavzpomínat, plody druhého pokusu v sobotu oslavily druhé narozeniny ;-).
Já jsem pracovala v Hořovicích, ale manžel byl v Německu (narozdíl od toho Tvého ale nejevil přehnaný zájem účastnit se vyšetření a mezi námi - nebylo o co stát). Já dojížděla do Prahy a stíhala jsem to v pohodě po práci. Až teprve 14 dní klidu jsem si užila u „tatínka“.
Pro Tebe bude určitě mnohem jednodušší, když si vybereš centrum v Praze, kde je navíc i větší výběr a právě Pronatal je hodně dobrý.
Myslím, že právě kvalita center mluví pro Prahu.
Přeji hodně zdaru,
 Renata

 
E_vasek
Kecalka 436 příspěvků 20.07.06 07:01

Ahojky Katko,

zaujalo mě, že tvůj manžel má o vše takový zájem… Myslím, že to je neocenitelné a zvolila bych cestu chodit tam s ním, tzn. do Olomouce. Kvalita center bude možná trošku jiná, ale zase takový rapidní rozdíl tam asi nebude. A pokud manžel chce, tak je to super a neodstrkovala bych ho. Je to samozřejmě na vás, ale já bych volila tuto cestu. Byla jsem na IVF v Brně a manžel tam se mnou chodil skoro vždy a byl mi velkou oporou.
Přeji šťastnou volbu a brzy miminko v náručí!

Evásek a prďolata

 
Kastanka
Nováček 1 příspěvek 20.07.06 12:38

Ahoj Katrix,
své „víkendové manželství“ jsem se svým Dr. ani moc nerozebírala (asi ze stejných důvodů, jako Ty). V podstatě ho to řekla bych ani moc nezajímalo. Když jsem mu oznámila, že chci skončit s antikoncepcí, tak mi kladl na srdce dvě věci. Za prvé, že mám s tím pravým snažením počkat asi 3 měsíce než se mi srovnají hormony. Někdo tvrdí, že se to nemusí, ale já jsem ho poslechla a dnes po víc jak roce si někdy říkám, jestli jsem se na to neměla vykašlat. Protože zase jsou názory, že hned po vysazení antikoncepce je šance na těhu vyšší. No a druhá věc, kterou mi řekl, že by byl nerad abych mu za dva měsíce plakala v ordinaci, že nemůžu otěhotnět, že mě stejně začne zkoumat až po roce snažení. Za deset měsíců jsem k němu zašla, jako že na něj udělám psí oči, aby mě vyšetřil, ale bylo mi řečeno, že počká ještě tři měsíce. No a po těch třech měsících mi napsal žádanku na ten spermiogram, takže v podstatě dodržel to co cca před rokem „slíbil“.
Pokud se snažíte už 14 měsíců, tak zkus svoji Dr. jemě pošťouchnout, ať víš na čem jsi. No a ty plodné dny jsme s manželem zatím!!! až tak dramaticky neřešili, když to prostě vyšlo blbě, tak se nedalo nic dělat. Teď až poslední dobou začínám přemýšlet, nad nějakou novou strategií. Ale nevím, manžel totiž sice má zájem mě doprovázet do CAR, ale zrovna ho dvakrát nebaví rozsáhlé diskuse o plodných dnech a o tom, kdy by jsme to měsi zkoušet a jak často atd...... No to jsou chlapi.
Takže jsem se rozhodla, že nejdřív podstoupíme nějaká ta vyšetření a když budeme zdraví, tak tomu nechám ještě nějaký čas volný průběh, protože když se vidíme jen o víkendu, tak to chce přece jen delší čas. No a když se objeví nějaký problém, tak ho začneme řešit hned a nebudu mít výčitky, že jsem promarnila několik let jen proto, že si doktor myslí, že při „víkendovém manželství“ se nedá otěhotnět. Přeji Ti hodně štěstí. K.K.

 
LenisekJ
Kecalka 161 příspěvků 20.07.06 15:47

Ahoj Katko,
i já patřím mezi pravidelné klienty CAR. Mám za sebou 1×IVF+2×KET, zadařilo se na potřetí, ale bohužel to zařídila příroda jinak a já před měsícem v 7tt potratila.
Co se týče návštěv v době stimulace, tak musím říct, že jsem chodila každý druhý den na ultrazvuk, aby Dr. zkontroloval, jak vajíčka rostou, a případně zvýšil dávku Gonalu! Můj manžel při vyšetřeních co se týče stimulace nebyl, akorát mě občas zavezl! Takže podle mého názoru se kontroly nedají naplánovat, tak jako ET, tak by byla lepší Praha, aby sis mohla eventuálně odskočit z práce, ale na druhou stranu po ET je to do Olomouce dost daloko, a tak dlouhá cesta určitě nesvětší tvým právě zavedeným embryjkám. Takže to pořádně doma proberte, a držím pěstičky. Třeba nebude IVF ani potřeba, bude příčina neplodnosti jen u manži, tak ti zkusí udělat nejdříve inseminaci, to zas tak časově náročné není!
Měj se hezky a hodně úspěchů . Pa Lenk
 Lenka.

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 21.07.06 15:25

Ahoj Katko,
zpočátku budeš chodit na konzultace zřídka, než ti udělají všechny testy. Ale jakmile začněš stimulovat před IVF nebo IUI, tak se na kontroly chodí tak co tři dny.
Je hezké, že tvůj manžel chce vším procházet z tebou, ale myslím, že při stimulaci, by na kontroly nechodil, není tam zapotřebí a kontrola je taková rychlovka, ale někdy dlouhé čekání v čekárně, takže nic záživného. Potřeba bude při oplodnění vajíček.
Asi bych to řešila tak, aby to bylo pohodlné pro tebe, protože hlavně ty tím budeš ztrácet hodně času, ale zase na druhou stranu by bylo hezké vyhovět tvému manželovi, když má takový zájem.
Asi by jste si měli o tom popovídat a měla by jsi ho seznámit s tím, že to bude časou náročné.

Přeji ti, aby váš problém byl hodně malinkatý a brzy se vyřešil.
 Kati

 
Smoulan
Kecalka 392 příspěvků 02.08.06 20:08

Já osobně bych volila Olomouc, Fertimed. Oplodnění na „dálku“ si teda představit nedokážu… Ať už se rozhodněš jakkoli, přeji hodně ŠTĚSTÍČKA!!!!!">A­hoj Katko,

my jsme chodili do CARu v Olomouci, Fertimed, a jsem těhotná, podařilo se nám 1. IVF … Vždycky jsme do CARu chodili společně, ne vždy byl partner „vysloveně nutný“, ale cestou domů jsme vždycky všechno probrali a určitě doporučuji učast obou partnerů! Už první při první návštěvě jsou třeba OBA partneři, tam se také dohodne další postup. Jsem toho názoru, že návševy CARu se naplánovat dají, i odběry krve ti mohou udělat jinde, ty pak dáš zkumavku do mrazáku a pak odevzdáš, taky jsem to tak dělala. Pokud půjdete na IUI nebo IVF, parner bude taky „nutný“ a to budeš stejně muset počítat s pracovní neschopností nebo dovolenou.
Já osobně bych volila Olomouc, Fertimed. Oplodnění na „dálku“ si teda představit nedokážu… Ať už se rozhodněš jakkoli, přeji hodně ŠTĚSTÍČKA!!!!!

 
annah
Nováček 5 příspěvků 24.08.06 14:36

Ahoj Katko K.,
jestli máš zájem, napiš mi prosím na adresu hyzovaa@seznam.cz

annah

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama