P.S.T.M. 96: Náš "vypráskaný" týden

Snažení

Nepřišlo vám taky náhodou, že minulý týden (plus mínus) byl neuvěřitelně plodný, co se týče průšvihů všech druhů? Všimla jsem si toho u spousty známých, až jsem si říkala, že to už není náhoda, a protože erupce na Slunci jsou v tomhle období spíš příjemná představa, může za to určitě ta mrcha ZIMA, která má zaručeně prsty ve všem.

Takže naše zábavná přehlídka se začala ve čtvrtek 30.3., kdy jsem se probudila s pocitem, že v puse je něco jinak a špatně. Asi jako když to večer přeženete s ústní hygienou a vydřete si do dásně díru. Nikdy jsem neměla problémy toho druhu, takže desinfekce Strepfenem mi přišla jako adekvátní léčba.

Pátek 31.3. už na:,–(il mocnější páky. Prostě se podělalo, co mohlo. Měla jsem poslední den na zaplacení školného…a žádné peníze. Do školy jsem se nejen opět nedovolala, oni měli dokonce odpojené telefony. Asi evakuace před velkou vodou. Takže mě nejspíš opět vyloučí hahaha.

Mates seděl bezvýsledně půl hodiny na nočníku. Pak vstal, chodil tu jen v teplákách, na moje dotazy ohledně vyměšování odpovídal dotčeným pohledem. Načež se po chvíli odněkud vynořil kompletně po… Obrhovíno jsem našla až po nějaké době pod stolem (probůh co to tady furt smrdí??!!) No nestěžuju si, předtím si hrál v naší posteli…

Poté co jsem nás oblékla (potřebuju čas, abych se na proceduru psychicky připravila), že vyrazíme se psem, jsem zjistila, že mi NĚKDO odvezl klíče do práce. Myšlenky: zastřelím ho. A psi ho sežerou. A zbytek zahrabu. Pak mě zavřou a já budu mít klid.

Venku svítilo sluníčko, Mates měl na sobě pro změnu normální oblečení místo gumového oblečku a holínek, TEN DOTYČNÝ slíbil, že klíče hned veze zpátky (přes celou Prahu), tak jsme šli. Z baráku nás nakonec pustila sousedka (stává se celkem málokdy, že jsou oba vchody zamčené), venku se zatáhlo a my pak v dešti čekali na toho MIZERU, KTERÉMU PŘÍŠTĚ URAZÍM PAZOURY, JENOM SE NA MOJE KLÍČE PODÍVÁ.

Dopoledne mi přišel výhružný mail od školitelky, kdy že se jí jako ozvu…udělala jsem to v
pondělí!

Mates prospal sluníčko a pak jsme v dešti odjeli shánět psí deku do auta, protože živitel prohlásil, že buď bude deka, nebo se můžu rozloučit s představou proflákaného víkendu u tchýně. Teď malý kvíz: ve výběru jsou tři petshopy v dosahu nízkopodlažními autobusy, cca půl hodina cesty do každého. Jakými autobusy jsme cestovali, na kolikátý pokus jsme koupili něco dvakrát dražšího než je obvyklé a kolikrát jsme přitom ještě zmokli? Správně!

Víkend byl bezva. Cestou za známýma, kde se Mates tak uhnal, jsme stihli nabořit tchýni auto (i naše), pojistku samozřejmě ještě nemáme zaplacenou…

Mates začal kašlat, ale nic zvláštního. Uhnal se ale trochu víc, než se zdálo a tak jízda zpátky do Prahy nebyla zrovna bezstarostná. Pořád kašlal nebo brečel, vypadalo to, že ho to dost bolí.

V noci jsme se nevyspali, horší noc jsem asi ještě nezažila. Jednak mě bolela půlka pusy, nemohla jsem už ani polykat, ani ji otevřít, jídlo jsem musela nejdřív zplacatit, aby prošlo. Mates celou noc prokašlal a prokřičel, byl u nás v posteli.

Ráno to vypadalo s Matýsem o trochu líp a já mazala k zubaři. Závěr: zánět jak prase, asi od osmičky, která mi roste do tváře (roste si tak už 5 let, ale proč si nevybrat vhodnou chvíli, že?). Zubařka mi to obstříkla desinfekcí, nacpala k dásni dren s antibiotikem a v úterý, až aspoň trochu otevřu pusu, mi zub vytrhne. Ještě mi napsala nějakou desinfekci na doma (která byla úplně k ničemu).

Doma jsem zjistila, že se mi Maty vůbec nelíbí, kašlal a křičel, že to bolí, tak jsem ho popadla a mazali jsme k dr. (naštěstí mám všechny dr. za rohem). Mates sípal, ale zas tak zlé mi to nepřišlo, takže jsem do ordinace vešla s úsměvem: Tak nás tu zas máte! Když ho viděla dr., lekla se, a že máme šupem ject do špitálu, že tam zavolá.

Krč máme asi 5 minut autem, tam nás hned vzali, Mates dostal inhalace, injekci a hned si sepisovali příjem. Pokud není plno, berou i maminky, co nekojí (a bezplatně!), jinak jsem byla rozhodnutá object celou Prahu. Mates se pořád oblíkal, vykřikoval DEM VEN! No veselo…

Na pokoji jsme byli sami, děti na chodbu nesmějí, leží tam i s průjmy a podobně. Mates byl trošku mimo, ale začal se lepšit. I v noci měl po dvou hodinách inhalace, při kterých řval jako tur a do inhalátoru křičel ŠIKULKAAA, ŠIKULKAA a slzy jak hrachy. Spal se mnou, sotva se stačil uklidnit a usnout, už nás zas budili. Už neměl naštěstí ani teplotu, doufala jsem, že nás brzo pustí.

V úterý jsem byla vyřízená, půl pusy jsem měla, jak kdybych kousla do granátu, sotva jsem mohla jíst. Brala jsem Ibalginy, co to šlo, abych mohla fungovat. Byla velká vizita, 10 doktorů se nám sotva vecpalo na pokoj.

Odpoledne se mi rozjela migréna (definitivně mám jasno, že se u mě začala pojit s MS, která přišla den předtím, prostě když už…). Prášek nezabral.
Poté, co mi volala kamarádka, jsem poprvé vystřelila obejmout umyvadlo. Nemůžu totiž ani mluvit, jenom tiše v klidu trpět:)) Pak mi sestra mohla dát konečně protiblicí Torecan. Vypadalo to spíš, že hospitalizovaná jsem tam já, Mates si spokojeně úřadoval, zlikvidoval sterilní tampóny, přerovnal hrnečky (dobře ví, proč tam mají nerozbitné) a tak:). Chodil za mnou: NEPLAKEJ MAMINKO!!!

Večerní vizita byla bezva, sotva jsem seděla, komunikovala na úrovni mrkací panny. Dr. mě ale uklidnil, že tam mají i silnější páky, ať se nebojím, že to přežiju:)))

Matýse jsem dala spát tak jak byl. V 1 v noci jsem obživla, takže to byla zatím moje nejkratší a nejmíň problitá (pardon:))) migréna!!!

Ve středu už to nebylo k vydržení. Nedalo se spát, když neřvaly děti, hulákaly tam sestry (ale jinak byly fajn:)

Jídlo a vybavení je kapitola sama pro sebe s názvem: K pláči…

Většinou jsem ani nepoznala, co je moje a co Matýsovo. Nikdy jsem nebyla vybíravá, před necelými třemi lety mi tam i chutnalo…ale to co tam předvádějí teď!? Že by propustili kuchaře a vařil jim tam vrátný? Docela mě pobavila hláška z domácího řádu: Jídlo léčí a proto dodržujte…a bla bla bla. Přesolená polévka a maso podivné chuti, obden k snídani loupák (batolala to jistě ocení) nebo taveňák, zelenina skoro neexistuje, tři jídla denně (existenci svačin jsem objevila až poslední den, nechávají se na chodbě, kam se nemá moc chodit). Bez příboru do Krče nechoďte, budete jíst rukama. V kuchyňce byla na prastarém sporáku ještě starší rezavá konvice (rychlovarná je zřejmě luxus a peníze přece nejsou…), než jsem přišla na fígl, jak zapalovačem Husákovy éry podpálit hořák, málem jsem to tam všechno vyhodila do povětří.

Zkrátka: celá Krč zaslouží důkladnou rekonstrukci a dětské oddělení zvlášť.

Inhalace začal Maty zvládat o něco líp, už když viděl sestru, tak: ŠIKULKA BUDE!!! A pak s násoskou na čumáčku řev, ale menší: ŠIKULKAAAA!!! Chodila tam i rehabka na inhalace s Vincentkou, dělala mu masáže, což si fakt užíval (a já záviděla:)), je to požitkář.

V noci jsme se zas nevyspali, vedle v pokoji řvala čerstvě roční holčička, rostly jí ještě ke všemu zuby:( Myslela jsem, že je tam sama, brečela skoro nonstop, ale nebyla…

Ve čtvrtek měl mít Maty nějaké odběry, má chudák žíly po mě, ale je děsně statečný (po mě:)))

Takže nejdřív ho sestra napíchla v lokti a snažila se fakt dlouho, Mates vřískal, ale jenom při pohybu jehly. Nakonec to vzdala a zkusila zápěstí, takže si to užil:( Jak to teklo, už nebrečel.

Ještě před velkou vizitou se na nás přišli podívat medici, bylo jich snad deset. Dr. je zaúkoloval, ať si vyberou dva, kteří si Matyho poslechnou…nakonec si ho poslechli všichni, Matýsek se uculoval, takže využili příležitost a dokonalý studijní materiál. Většinou měli chudáci strach se ho vůbec dotknout, asi se báli, že se rozpadne:))) Já jsem se neudržela při otázce, jestli dát nebo nedat antibiotika, jeden odvážný student se nechal slyšet, jak je možné, že je bez nich:)))

Ten den se jim jídlo vážně moc nevyvedlo, k snídani loupák, k obědu nudle s tvarohem a cukrem (batolecí), Mates ochutnal a skončil, zachránila to sklenička. Mmch. děti od dvou let jsou v kategorii Batole 2, což je skoro jako dospělý, rozdíl v tom nepoznáte. Asi do dvou let dostávají i jogurty a přesnídávky, což jsem zjistila až při odchodu.

Maty chtěl pořád na chodbu, šli jsme vždycky na chvilku, pak na pokoji řev a tak pořád dokola.
Bylo rušno, dostali se tam otrávení sourozenci kolem 4-6ti let, podpálili byt. Ani jsem se nedivila, že tam jsou sami, řádili jako černá ruka.

Vedle jsme dostali nové sousedy, miminka, kolem dvou měsíců, z kojeňáku, pak k nim přibylo ještě jedno, takže noc byla opět zajímavá:))
Bylo mi jich děsně líto, celý den a noc byli v polohovacích lehátkách, kde mohli jenom koukat do stropu. Pak už ani moc neřvali, viděli, že to nemá cenu:(

Ve čtvrtek večer bylo rušno, měli hodně příjmů, volná místa se rychle zaplnila. Pozdě večer jsme dostali spolubydlící, chlapečka asi rok a půl s laryngitidou. Maty se vzbudil a úplně mu zářily očička, měl radost, že je tam KLUK!!! Na chodbě bylo taky vzrůšo, přijali paní s kojencem a o půlnoci ji našli komplet sbalenou a oblečenou u výtahu…bez dítěte.

Ráno se klukovi udělalo líp, takže Matymu zdatně sekundoval v přetváření pokoje. Maty se rozjel tak, jak jsem ho ještě neviděla. Mám docela obezřetný postoj k hyperaktivitě, hned tak nějaké dítě mi hyper nepřijde…takže mi to Mates předvedl:)) Ale vypadá to, že to byla přechodná záležitost, už zase řádí přiměřeně:)

Pak jsme ještě museli na sono, aby se vyloučil reflux (!!!), dr. tvrdila, že když má tu bronchitidu opakovaně (potřetí za půl roku a poprvé obstrukční!!!), a když jsme oba alergici (to beru, i když jen dva měsíce v roce), musí se vyloučit i ten reflux, aby se něco neléčilo zbytečně. Takže se vyloučil, Matyho to moc bavilo:))

A potom už jsme jenom čekali na taťku a já se modlila, aby se Mates ještě na poslední chvíli nepřizabil a pobyt tam si neprodloužil.

Co tam bylo úplně úžasné, tak MUFLONI! Kdo znáte Krč, víte… Chodili nám pod okno, tak aspoň nějaké kino jsme tam měli. Mates pořád vyhlížel KOSY a pak MUFONY:))

Co se týče péče, byla jsem hodně na rozpacích, zdála se mi přehnaná. Ale pak jsem si doma pročetla net a nakonec jsem ráda, že nás tam naše dr. poslala a neskončili jsme jenom s čípkem proti dušení. Já jako malá jsem měla opakované obstrukční bronchitidy do tří let, ale tenkrát se daly ATB a bylo vyřešeno. Mám asi štěstí, astmatem to u mě neskončilo, i když problémy s imunitou mám slušné. Také jsem se dozvěděla, že 80% bronchitid jsou virového původu, což je zřejmě důvod, proč tolik marodů naší generace léčených antibiotiky dopadlo jak dopadlo:(

Maty bude ještě 6 týdnů inhalovat Inflammide, aby se předešlo recidivě, což se stává často, do 27.4. bere Spiropent (nejsem nadšená, je drak a tep se mu tím zvýšil). A 27.4. jdeme na alergo. Já se budu zatím modlit, aby byl v pořádku, jinak budem mít větší psí problém…

Závěr pro mě zní: do nemocnice nikdy bez mámy, aspoň než bude brát víc rozumu. Tady by ho museli zavřít do postýlky a nejspíš i tlumit, jinak by jí rozložil. Péče v Krči je super, podmínky k přežití už horší, ale žijem oba:))

PS: Můj zánět ustoupil až doma po léčbě šalvějí, ten týden stál za to a tak to hodlám zubařce vytmavit!

VŠEM, KDO DOČETLI AŽ SEM: JSTE ÚŽASNÍ!:))))**

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 13.04.06 14:46

TAk kdyz ani po 10min nikdo, tak si prvenstvi nenecham ujit:-)))

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 13.04.06 14:48

Leni,

no opravdu vydareny vypraskany tyden, uf! To znam, kdyz se s… tak se s…!!!

Docela jste si v nemocnici uzili, jen co je pravda … jsem rada, ze si o tom mohu jenom cist a nemusim zazivat!

Tak a ted uz jenom stastne a zdrave zitrky bez vypraskancu!!!

Sulda a Nika

 
evelina1
Kecalka 406 příspěvků 13.04.06 14:48

Hurá já jsem první a teď jdu znovu číst. Evel

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 13.04.06 14:50

cha, cha …ja to cetla uz pred 20min a kdyz nic, tak jsem musela pisnout … a stejne mi to prvenstvi neuslo:-)

Sorry!

Sulda

 
evelina1
Kecalka 406 příspěvků 13.04.06 14:52

No tak ne první, ale druhá? Ten týden má trefný název, fakt nebylo co závidět. Jsem ráda, že to dopadlo dobře a vy jste už doma. Mates je šikulka a zvládal to dobře a tvůj moudrák , až bude venku, tak se ti tááák uleví, přesně jako mě. Snad už máte vybráno. Moc zdravíme
Evel+Adámek

 
anouar
Stálice 51 příspěvků 13.04.06 15:02

Matymu pusu a Ashe pochvalu za denicek..:)

 
nane
Povídálka 36 příspěvků 13.04.06 15:05

NEmůžu se nevetřít, děkuji za Tu větu :"Do nemocnice né bez mámy… máme na to my a hlavně naše děti právo, a tak se nenechme odradit a zůstávejme s našimi drobečky i drobky v nemocnici. Ne všude je ovšem vlídný přístup a příjemné přijímání doprovodu hospitalizovaného dítěte! Všem přeji ať do nemocnice nemusí a užívají si jarnění! nane

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 13.04.06 15:31

Ahoj,
tak máme za sebou dvouhodinový spánek (teda B), kdy jsem hodinu chovala, protože dítě spíš než spalo řvalo a řvalo a fňukalo.
Teď tu baští Teddyho, já okukuju její ekzémovej zadeček (už vim nejspíš proč - blbá jsem čistila nočník po hovínkách chemií na WC - no nejsem blbá???), na který nic nezabírá.

Já se cítím lépe, na dr se nejspíš vypeču, páč moje potíže stejně souvisí s počasím a na alergo mě objednali až na 17/5!

Leni, četla jsem s očima dokořán. Fakt hustej týden nezáviděníhodný. Hlavně, že jste všichni v pořádku. Přeju, aby to na tý alergologii dopadlo dobře (jak s oblibou říkám, možná je lepší, kdyby něco našli, aby se s tím dalo bojovat). Vědět, co trápí tebe, poradila bych ti tu Šalvěj - tu jsme zkoušeli, když měla zánět Bára:( Ale hlavně, že jste na to přišli a zabralo to. Tak vám přeju, aby to všechno už dalo pokoj, užili jste si až až a už si zasloužíte klid. Bude snad už hezky, takže myslím, že už budete mít pohov. Maty je šikovnej a statečnej kluk, posíláme megapusu! Zdravou, samozřejmě:)

Jinak mam podezření na ty pětky, Bára je fakt uječená a furt se hrabe v puse:(

Myslela jsem, že půjdem ven, ale tady je černo, takže opět nic. Nemam teploty a cítím se OK, zvažuju zítra cestu do Phy. Co doma…Už aby se to počasí umoudřilo…

Tak zatím páček a přeju všem spoustu zdraví! Jak vidno, je toto přání třeba víc jak přání k Velikonocům…

GaB

 
evelina1
Kecalka 406 příspěvků 13.04.06 15:52

Kopíruji z min.deníčku, nevim husa hloupá proč jsem to sem nedala rovnou.
Ahojky všem,
jelikož dnes nestíhám jen jsem zhltla novej deníček tak chci vám všem popřát krásný velikonoce, snad s krásným počasím a málo práskanců.

Taky chci předem gratulovat Katche k jejím zítřejším narozeninám, takže krásně to oslavte přeji jen to nej, teď jsem si uvědomila , že slavíš Kristova léta , prostě si to užij.

Jinak všem marodům ať se rychle uzdraví, těhulkám ať na sebe dávají pozor. Krásný víkend všem a příští týden zase čauky.
Evel+Adámek gogoja

 
velchi
Kelišová 6955 příspěvků 13.04.06 16:07

Ahojka,

ted amusím říct že při některých hláškách bych řvala smíchy, ale jsme v práci. A při některých bych plakala.. ale opět, jsme v práci.

Důležité je že bude Maty lepší, držím palec aby se to neopakovalo moc často.

mějte se oba moc hezky

Míša

 
Kacula
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 13.04.06 16:58

No Leni, tak snad už máte vše hnusné za sebou na dalších deset let, alespon. Ale možná je na tom i něco malinko pozitivního, teda trošku.....musim si to říkat, taky bych jela s malou do Krče:-))) No zmákla jsi to bravurně a Mates taky.....jste šikulky!!! Tak hodně zdravíčka a osmičku co nejdřív vyndat, pak budeš mít klid. Já už mám jen jednu a taky čekám, kdy začne zlobit. Fuj Fuj..nebudu to přivolávat…
A MEGA pochvala za deníček!!!

Zatim páčko všem..Kačula a spol.

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 13.04.06 17:42

Asho, Matýska je mi líto, ale přece jen jsem se u Tvého deníčku zasmála, jak krásně jsi to všechno popsala.

Přejeme vám oběma, aby jste se co nejdřív uzdravili!!!

Radka z deníčku holek z diskuze Těhule?

 
asha
Nadpozemská drbna 29565 příspěvků 13.04.06 19:44

Holky diky moc za pochvaly a prani!:)
Doufam, ze jsme si to vybrali uz vsichni!

Vsem prejeme krasny svatky a v utery jsem tu zas:)

L&M nocnikoborec, ze by?

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 13.04.06 19:49

gratulace Matyskovi :))), slipy s Borkem delaji divy :))

uzijte si velikonoce

market

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 13.04.06 22:08

Ahojky,
super deníček!!!Mám husí kůži a doufám že do nemocnice nebudeme nikdy muset a když už jo tak že to proběhne v pohodě!

Gratuluji Alči ke // :-D To je supééér!

Jinak my jsme už ok,dneska jsme byli se Š na kontrole.Stálo to za to,musela jsem milouška budit v 6,30-měl skoro půlnoc.Z probuzení byl rozhořčen a řval a řval.Ještě jsem to dovršila tím že jsem mu na pinďu lípla pytlík na odchyt moče.Pramálo byl nadšen!
U dr.dobrý,no­sohltan se lepší,antibiotika do soboty,sirup proti alergii ještě dalších 14 dní.
Taky máme za sebou odběr krve-z ruky!Mi seděl na klíně,setra držela ruku natáhnutou a dr.píchla.Šikulka napoprvé a vzala hned 2zkumavky.Má to bez modřiny.
Zítra jsou výsledky tak jsem zvědavá.

Jsem K.O.,tak pěkné sny!Gabka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 13.04.06 22:35

Gabi,

posilala jsem ti SZ, prosim jukni na to.

Pa

Sulanek

 
Pepigaba
Kecalka 197 příspěvků 13.04.06 22:45

Ahojky,
tak Asho a Matýsku,měly jste to vážně šílené,ale hlavně, že už to máte za sebou.Já mám nemocnici ještě v živé paměti, bylo to v lednu a v Opavě, ale skoro na chlup stejné, prostě nikdy více.Ale znáte nikdy neříkej nikdy!!!!!!!Dětičky jsou docela v poho, jen Honzíka pořád trápí ekzém - na jednom konci ho vyléčím a na opačném vyleze, je to nekončící boj a to jsem na jeho jídlo šílený pes, pořád studuju obsahy potravin…Katka se pomalu dostává do puberty, no spíš do předpuberty, její hlášky jsou někdy šílené, jo jo, ví jak vytočit maminu.Jinak u nich ve škole se stala strašná věc, včera se na šále a klice od šatný prý nešťasnou náhodou uškrtil klučina ze čtvrté třídy, strašné, ještě teď se z toho klepu.A já zápasím se zuby, protože jsem to po Honzíkovi trošku s návštěvou zubaře flákala, tak teď jsem tam pečená vařená… trhali mi nerv, asi až z mozku a vrtali a vrtali a vrtali…já bych teda radši šla rodit.A protože mi nevytáhli nerv celý, což se prý stává, tak jsem tam zase seděla znova a zase vrtali a tahali zbytek nervu,paráda…o bo­lesti tady snad ani nebudu psát, ale já mám tak panickou hrůzu ze zubaře, že jsem mu nechtěla ani otevřít pusu, tak mě musel ukecávat a to docela dlouho, už mi ho bylo skoro líto, ještě že je to takový srandista.Nakonec ukecal.
A Honzík pláče, tak končím apříjemné snění.
Pepigaba

 
Tessie
Kecalka 287 příspěvků 13.04.06 23:04

Hezký večer všem,

nějak jsem dnes emimi vůbec nestíhala, takže teď jsem to musela dohánět a louskám to ted snad hodinu jak jste byly plodně ;-)

Leni, teda to muselo být docela psycho…fakt obdivuju jak jste to nakonec zvládli a hlavně že už je vám oběma lépe. Já osobně nemocnice nesnáším a prchnout jsem chtěla i z porodnice…pros­tě to prostředí… Tak snad jste si už to špatné na hodně dlouho vybrali a teď už to bude jen dobré. Přejeme pevné zdravíčko pro vás pro oba a moudráka koukej nechat vyexpedovat.

My jdeme zítra brzy ráno na alergologii na odběry, tak doufám že to proběhne v pohodě.
Takže předběžně vám chci popřát krásné velikonoce…snad už se to počasí umoudří.
Pak taky Katche k jejím zítřejším narozeninám, hodně zdraví (to jak je vidno je nejdůležitější) pro celou rodinku, hodné děti i manžela a krásně to oslavte. Posíláme ti slavnostní pusu.

Albi užij si hory
Kiwwi Hanička ti to všechno vynahradí neboooj, nebude to trvat věčně ;-)
Kačulo tak těhotnět teda zatím nebudu, protože nevím kde bychom toho chudáčka uzlíčka už měli, leda pod postelí…
Markét, tak hlavně že už máte domeček pod střechou…ať vám jdou vnitřky hezky od ruky.
Gábinko, tak snad se ti ta hnusná nemoc zase nevrací…už přeci musí být líp. A Baruška je šikulka nejšikulovatější takhle hezky nočníkovat a čůrat do umyvadla :D

Jinak zdravím i ostatní, ale už se mi nějak klíží očka, takže vypínám a jdu chrupat.

Mějte krásnou dobrou noc!
Tessie a Matýsek (hezky spinkající…zatím)

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 14.04.06 12:13

Ahoj,

Asho, to jste si to teda v nemocnici „užili“!!! Snad už bude Matýsek v pořádku, na alergologii mu určitě na:,–(í něco účinného. Když jste oba s manželem alergici, má bohužel velkou šanci, že něco podědí. Ale je to kluk statečný jak zvládnul odběr krve! A ty taky… A osmičku co nejdřív ven, jestli roste křivě tak stejně jiná možnost není a bude ti bez ní báječně :o)
Já mám z nemocnice hrůzu. Teda když jsem tam párkrát byla sama, ze všeho nejvíc jsem se nudila. Ale v porodnicích to bylo pro mě peklo, hormony asi dělaly své, každý den jsem brečela manželovi, když odcházel domů… A když byl teď Vítek nemocný, oddalovala jsem odjezd na pohotovost taky ze strachu, že si nás tam nechají. Naštěstí se většinou vzchopil, že jsme ani tu pohotovost nemuseli.

Jak budeme trávit velikonoce stále nevíme. Akorát určitě ne na chalupě. Možná zítra odjedeme k tchánům, ale ani to teď není jisté. Míše se totiž v noci zas spustila rýma takže jsme se všichni vyspali… Víťu budila věčným smrkáním a čůráním takže ten se nastěhoval ke mě do postele, pořád se vrtěl a kníkal a ve 4 ráno chtěl pít. Mišula taky skučela, že chce maminku, ale vyslala jsem k ní tatínka, naštěstí ho nevyhodila… Teď Víťan chrní a až se vzbudí, jdeme vyplenit lékárnu. Čaje na nachlazení pro děti i dospělé a ty echinaceové kapky nebo sirupy. Doufám, že to zabere a přidám se Asho k tobě coby propagátor ;o)
Hezké velikonoce všem!
 Katka

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 14.04.06 13:29

Asho,
díky za ten hororový román ;-) Já jsem sice od jiných miminek, ale chtěla jsem se trochu dozvědět i o dalších. Tak vám přeji co nejméně bronchitid, nejraději už žádnou.
Marki a Mareček (9 a 1/2 měsíce)

 
Kacka03
Závislačka 3126 příspěvků 14.04.06 20:00

Ahoj všichni,

tak jen v rychlosti píšu. Teprve dnes jsem se dostala k tomu, že jsem si vyprosila notebook od Michala. Je to hrozný. Doma se příšerně nudím. Nachlazení se nerozjelo, takže vše v pohodě. Což jsem ráda. Teda až na to, že je mi fáááááááááááákt blbě. ANO PETO, JÁ VÍM, ŽE JSEM SI TO PŘÁLA !! :-)))) Ale nééé tolik !!! .-))) Ty večery jsou příšernýýý :-(((( No snad to brzo přejde a bude zase dobře. :-)

LENI : teda přečetla jsem to celéééé. No nechtěla bych to zažít. Ale jsem ráda, že je Maty už v pohodě a ty taky !!! myslím zuby a migrenu ! :-))))))

Takže víc reagovat nebudu. Jdu se vykoupat a spát. To je můj jediný utok proti nevolnosti. :-))

Takže papa

Kačka a Pidižvík 7+6 tt

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 14.04.06 20:09

spinkej, odpocivej, proste uzivej si pidizvika :)))))))))

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 14.04.06 20:19

Ahojte vespolek!

Teda Leni,já netušila,že jste byli s Matýskem ve špitále a po přečtení všech těch peripetií a po zkušenostech mých kamarádek jsem moc ráda,že žijeme v době,kdy je téměř normální a snadné být s dítětem v nemocnici.Vůbec si nedovedu představit,že bych nechala jednu z holek v nemocnici samotnou!!!!!
O zubech mi ani nemluv,já už 4.čtvrtek po sobě navštívila mou skvělou,hodnou­,šikovnou zubařku.Zub se pořád nechce umoudřit a tak nevím,jestli taky nepůjde ven.
Mějte se príma,doufám,že už máte nemocnice vybrané,buďte už oba zdraví.Rozkaz!

Kačko,večerní blé stavy znám,koukám,že to máme stejný,jestli ty nebudeš mít holčičku:o )))))).Ale mě to kolem 11.tt přešlo.U druhého těhu bylo teda hůř:o (.
Ale jak píše Peta,máš,cos chtěla......:o ))))).

Pa Hanka a holky odvedle

 
gabka77
Kecalka 203 příspěvků 16.04.06 21:04

Ahojky,

Leni tak to máte za sebou pěkné peripetie. Tak hlavně, že už jste zdraví a doma. Užili jste si pěkně, doufám, že na dloooouho dopředu.Já si taky nedovedu vůbec představit, že bych někde malého předala v nemocnici cizím lidem a nechala ho tam samotného, příšerná představa.

No my jsme byli dlouho zdraví, když tu všichni v deníčku byli nemocní a bohužel teď to postihlo i nás. Matýsek už má asi 14 dnů rýmu. No a ve čtvrtek odpoledne se vzbudil s hrozným pláčem a nechtěl se vůbec utišit, ani u prsu. No nakonec pomohl Nurofen. Měla jsem hrozný strach, ať to nejsou zase ouška. Doufala jsem , že jen zuby. No v noci se vzbudil rozhicovaný , ve tři ráno, a měl 38,6 teplotu. Tak paralen a ráno jsme valili k doktorce, víkend na krku, že?! Paní doktorka řekla, že by to eventualně mohlo být i od zoubků a že se nejspíš prořezávají všechny špičáky najednou. No ale spíš podle příznaků tipovala zánět močového měchýře. Napsala nám nějaké slabší antibiotika, prý něco jako Biseptol pro dospělé, tak mi to vysvětlila. Jmenuje se to Sumetrolim. Prý aby i to nachlazení, které trvá už dlouho , se přeléčilo. No tak to baštíme, kontrola ve čtvrtek. No doma mi to pak začalo pořádně vrtat hlavou. Pořád jsem přemýšlela, jestli ty antibiotika jsou opravdu třeba, když to není 100 % ten zánět močáku. No nevím. Moje chyba, že jsem se pořádně nezeptala hned. Ale byl tam zase dost fofr, hodně lidí, už tak jsme čekali asi 2,5 hodiny, no děsné. Ve čtvrtek pak máme donést moč na kontrolu, pošle se na bakterku. No já nevím, co tomu říkáte, zkušené matky? Zase si říkám, že doktorka je skvělá, Gabule to může potvrdit, chodí tam taky . Tak bych jí měla věřit. No mrzí mě , že jsem se pořádně nezeptala.Kaž­dopádně, ráno měl malý už jen 37,2 a teď večer už neměl teplotku vůbec. Tak snad bude brzo v pohodě . Jinak tu řádí jako drak, vůbec nevypadá nemocně. Prý má mít klidový režim, ovšem nechápu, jak se to dělá s takovým raráškem. To není v mých silách .-). Jo akorát ještě měl dneska trošku průjem (2× ) a ráno trošku blinkal. Mám podezření , že z těch léků, ale je možné, že jsem mu to nacpala trošku moc do krku. No uvidím ještě zítra.

Ach jo , pitomé nemoci. Jak to udělat, aby ty potvory na děti nelezly.

Tak si užívejte sluníčka a zdravíčka, jestli už je u vás usídlené. Nemocným brzké uzdravení.

Ahojky Gabka a Matějíček nemocánek

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 16.04.06 21:13

Gabčo,

my jsme měli taky ,,jen,,nosohltan,na který se běžně antibiotika(taky máme Sumetrolim)ne­dávají.Ale dr.říkala že se nám to pořád vrací-rýmy a spol a tak to raději přeléčíme-prý by to mohlo sedat naprůdušky,ouška atd. Řekla ti dr.ať malému koupíš i NUTROLIN B??Je to sirup na úpravu střevní mikroflory,která je po antibi.zničená a proto i ten průjem.My jsme ho na:,–(ili a do druhého dne bez průjmu.Fakt to kupte!!
My byli ve čtvrtek na krvi a krevní obraz není OK.Podrobné výsledky budou v úterý a do té doby dáváme na úpravu krve PYRIDOXIN.

Kdyby něco tak mi písni na icq!!

MMch nevíte co to je za prudy v galerce??Nebo Vám taky mé fotky-šaty a spol.na svatby vadí?? :)

Gabka

 
Kiwwi
Kecalka 273 příspěvků 17.04.06 11:23

Ahojky,

tak ako prezivate volne dni?
My tak standardne, ani nie je o com pisat, ak nepocitam problemy s Hankinym spankom, ktore obcas su a potom zase nie… Tak si hovorim, ze je to vlastne super, mat len taketo problemy, hlavne ked vidim, ake problemy s chorobami mate vy.

Leni, to bol fakt otrasny zazitok, neviem si to ani predstavit. Ja sa na nemocnice zatial nemozem stazovat, ale nikdy som tam nebola s niekym inym ako so sebou :) Hlavne ze uz to mate za sebou.

Gabka, dufam, ze vam tie ATB aspon pomozu! Matysek je asi na najlepsej ceste k uzdraveniu ked tak lieta, nie?

Gabule, je to fakt neprijemne, take komentare, ty tie dotycne poznas? Ja to nechapem, fakt ze nie, je to trapne!!!!! A saty su nahodou moc pekne!!!!! Tak si to nevsimaj.

Zatial prajem pekny zvysok dna a vela vody :)

A+H

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 18.04.06 08:36

Milá Valuško, vše nejepší k tvému prvnímu svátku ti přeje Katka s Katchaty!

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 18.04.06 08:57

Ahojky kamarádky,

nemůžu reagovat je mi zle!!
Už 4.den mám průjem s krví,k dr.nejsem schopna dolézt,v noci jsem lítala na c co hodinu a cokoliv se napiju tak letím,tak už se bojím i pít.Dr.mi po telefonu řekla že nejspíše to je z antibiotik a napíše mi Hylak a lactobacily.Kdyby to nepřešlo tak mám zítra nebo pozítří zavolat a asi by přijela.
Takže na Vás moc myslím ale nemám moc sílu cokoliv psát!!
Držte se!

Gabka

 
Kacula
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 18.04.06 09:10

Ahoj holky,
tak jak jste přežily velikonoce…co na to vaše zadní partie??? U nás naštěstí proběhlo vše jen zlehka, protože těhotný se musej šetřit!! Takže ted jen vymýšlím nějakej vajíčkovej salát, abych zpracovala ty obarvený vejce........­..vůbec nevim, co mě to napadlo…barvit vejce.....když jsem věděla, že nikdo nepřijde…asi zvyk!!! A ted si to budu muset sama sníst ;-))))
Jinak hlásím, že z Verunky se stává chodec, už přejde celej byt a když si u toho zrovna tetleská, tak ani neupadne…jen bude muset trénovat vstávání bez opory. Její kolínka totiž už asi volaly na poplach…jsou zralá na náplasti ;-((( A aby toho neměla beruška málo, tak se jí klubou zoubky, myslim, že čtyřky a občas je z toho protivná!! Ale to brzo přejde…
Jinak my jsem o velikonocích, hlavně přijímali návštěvy, vrtali poličky a poklízeli venku a na balkoně a tak nějak nám to rychle uteklo.
Jinak naše nová kára PEGINA je v galerce a Verunka „lékařka“ taky!!!

Hoooodně opožděně přeju Katche vše nej k narozeninám…(moje těhu demence mě omlouvá, ju?!) Hodně zdravíčka a štěstíčka!!!

Dále přeju Valušce, vše nej k svátku!!! Hlavně hodnýho bráchu a rodiče a taky zdravíčko, protože ti bacily jsou mrchy!!!! No a taky doma hodně legrace, ale to u vás asi nechybí;-)))))

Kacko........­.neboj, už ti bude určitě brzo dobře!!!! Zkus baštit malé porce, ale často, abys neměla prázdný žaludek, taky mi pomáhaly cucavé bonbony a kyselé, ale to je asi individuální. Pila jsem vodu s citronem.....taky zmrzlina pomáhala!!
Pepigaba…tak teda ve škole se ale dějou věci…fuj fuj…a zubař ti tahal nerv a to tě nepřešel humor??? Já tam budu muset pro razítko do průkazky…ble ble…snad mě ušetří od všech zákroků.
Tess........dou­fám, že na nepříjemné odběry se už pomalu zapomnělo a dostaví se nějaký smysluplný výsledek!!!!
Gabule…hlavně musíš pít i když je to asi těžký, ale tekutiny nějaký musíš!!! Drž se a bud statečná…držim palečky!!
A ostatní…hlavně nemocníčci…bacily vyprodvodit a baštit vitamínky, aby se už nevrátily, pokud
možno nikdy!!!!

Tak já jdu poklízet byteček, protože mi dorazí kolegyně z práce s o 3 dny starší holčičkou, která je hrozně líná, takže se Verunka bude moct vytahovat předvádět, co vše už umí.

Jak jste se měly vy??? Jaké byly velikonoce???

Hezký den : Kačula+Verča(skoro chodec)+Mimču­la12+3tt

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 18.04.06 09:10

Valušce vše nej k svátku přejí G a B

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 18.04.06 09:25

Pro uživatelky Yadine - náhodou jsem byla v lékárně v OC Smíchov (dole hned u hlavního vchodu) a tak jsem se jen tak zeptala (v očekávání, že mě řeknou cenu, kterou platí Anouar) a tam mají balení na 3 měsíce za 830,–-. Pokud víte o lékárně, kde j;e ještě levnější, dejte vědět, ale tohle je zatím nejlevnější.

 
asha
Nadpozemská drbna 29565 příspěvků 18.04.06 10:04

Vsechno nejlepsi Valusce k svatku!
L&M

 
Kiwwi
Kecalka 273 příspěvků 18.04.06 10:29

Ahojky,

sice opozdene, ale Katche vsetko najlepsie k narodeninam, hlavne aby sa uz nevracali ziadne choroby a deticky rastli mamke k radosti!!!!
A Valuske tiez vsetko naj k sviatku!

Gabule, to je hrozne, dufam ze to coskoro prejde :(

Kacula, auto je paradne, podla mna obrovske, takze sa tam urcite pekne a pohodlne pomestite :) A Verunke tlieskame k samostatnym krokom - aby si nemusela tlieskat sama :)

Musim sa pochvalit, Hanicka uz pekne lozi po kolienkach, som rada. Ale strazit ju treba stale, lebo si :,-(a a potom sem-tam zabuda, ze ked sa hodi dozadu tak spadne na hlavu. Nechcem aby sa zlakla a zacala sa bat, tak na nu striehnem :)

Dnes bude pekny den, tak nech sa vam vsetkym vydari!

A+H (lezunik)

 
Missorka  18.04.06 11:05

Holky,

moc díky za gratulace, až se oslavenkyně probudí, tak jí to vyřídím… :-)

Já vám napíšu večer, jen na nás odpoledne myslete - jedeme se koukat na ten baráček (holky, já tolik chci, aby to vyšlo, takže v jednom kuse očekávám, že se něco pokazí…)

Hanička je obrovská šikula (u nás stále 0 bodov a noci na oběšení…)

Verunka chodec je taky šikulinka a myslím, že musí bejt doktorka, neznám jiný mimi, kterýmu by tak slušel fonendoskop… :-)

Gabčo - konečně se uzdrav, nestíhám sledovat, ale stará s eo tebe stabilně nějaký dr.? Mně to moc normální nepřijde…

Peta, Vojta a chrnící princezna (co sbírá síly na noc!)

 
evelina1
Kecalka 406 příspěvků 18.04.06 11:25

Vše nejlepší Valušce k svátku !!!
Evel+Adámek

 
Tessie
Kecalka 287 příspěvků 18.04.06 11:47

Ahojky,

tak velikonoce jsou za námi a nějak mi to ani nepřišlo. Výzdobu jsem totiž žádnou nedělala, jelikož ji nemám kam dávat, beránka, kterého jsem dostala od tchýně na výzdobu jsem radši snědla…akorát jsem teda upekla mazanec a těm mým koledníkům koupila jen něco na zoubek a tím to haslo. Vyplatit mě teda přišli oba a Matýsek s tím docela zkušeně mával…pak hodím nějakou foto do galerky ;-) No a jinak jsme se tak nějak poflakovali…jo akorát v sobotu jak bylo to hezký počásko, jsme byli v ZOO a bylo to fajn. Koupili jsme si roční permanentku, takže očekávám že se tam budou konat nějaké srazíky ;-) Co vy na to?????

Jinak Valušce přejeme všechno nejlepší k svátku a hlavně to zdravíčko a nejlepšího bráchu na světě!!!
Peťo - tak ať vám ten domeček vyjde, držím obrovskéééé palce a vím o čem mluvíš ;-) My teď zase spíš uvažujeme asi o bytě, protože baráček bychom asi neutáhli. No jsem na to zvědavá jak to nakonec dopadne.

Kiwwi - no vidíš jaká je Hanička šikulka. Je vidět, že ji ty rehabky hezky prospěly ;-)

Kačula - joo, tak odběry jsme přestáli a modřina už taky mizí…tak teď počkáme na výsledky a uvidí se. Jinak moc gratulujeme Verunce chodkyni.....­.šikulkáááááá­á! Jsem zvědavá kdy vás doženeme ;-) Užijte si dnešní návštěvu.

Gabule - teda koukejte se už z těch nemocí vyhrabat…to je hrozný ty svinský bacily :-( Myslíme na vás a hlavně na tebe!

Tak já jdu uvařit Maťulovi a čeká mě zase žehlení :-( Ach jo…no jdu na to.

Páček
Tessie a Matýsek (včera 11měsíční)

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 18.04.06 12:29

Díky holky za přání uzdravení,nakonec jsem k dr.musela…
Všimla jsem si že mám na stehnech a celých nohách červené pupínky,volala jsem dr.říkala že to vypadá na alergii..asi na ty antibiotika,že když by se to rozšiřovalo tak přijet do 14h.za ní nebo na pohotovost.Položila jsem telefon a fleky už byly i na rukách.Takže jsem volala znovu že raději přijedu.Malého pohlídala kámoška a mně tam odvezla teta,jelikož MHD bych to s tím průjmem nedala.Mezitím jsem volala na Štěpulovy výsledky krve a prý příšerný nedostatek železa takže se mám stavit pro recept na železo,pyridoxin a máme dávat zeleninu bohatou na železo.
Moje dr.mě vzala hned,naštěstí­..říkala že je ze mně špatná,že by stejně odpoledne přijela k nám domů se na mně podívat.Napsala mi spoustu léků,vitamínů a prý musím hodně pít jinak půjdu do nemocnice na infuze.jo a taky klid na lůžku..Je fakt že chodit na c se Štěpulonem,u toho se kroutit není moc příjemné…
Napsala mi ještě nějaké kortikoidy,kdybych se dusila..no snad nebudou potřeba.
Držte se a pak písnu jak je!!

Gabka

 
evelina1
Kecalka 406 příspěvků 18.04.06 13:40

Ahoj všem,
tak jsem dneska nějak extra líná , ale řekla jsem si, že napsat pár řádků musím.
Velikonoce jsme strávili na chalupě, v sobotu bylo nádherně a Adula nechtěl ani domů. Je strašně rád venku. Zato v neděli pořád pršelo. Sranda je, že vedle naší chalupy má chalupu i Káji brácha, tak jsme šli k nim na kafíčko a vínko. Oni mají o měsíc mladší holčičku než je Ada , tak si děti aspoň pohrály. Jo je to početná rodina.
Taky jsem barvila vajíčka a zdobila voskem, fakt se mi docela povedly, ale foto není.
V pondělí šel Adula koledovat k sestřence a byl nadšenej , že dostal čokoládový vajíčka a zajíce a tak.
Tak toliko z chaloupky. Ještě jsem si tam vyrejpla sněženky a bylinky a jeli jsme domů.
Zítra jdu k holiči, musím se pochlubit, dám si zase melírek a nechám si to zakrátit, taky mám ostříhanou ofinku, je to změna , ale řekla bych, že dobrá.

Missorka- tak to vám moc držím palečky, aby vám ten domek vyšel. Já bych nešla zpátky do paneláku ani náhodou, miluju kytky a zahradu. Určitě dej vědět jak to dopadlo

Kiwi - Hanička je vážně šikula šikovná, a jak je tobě, žádné ble stavy se snad nekonají?

Kačula - teda tak to gratuluji skoro chodci, ty holčiny jsou vážně šikovný. Barvení vajec mě docela bavilo a asi to k těm velikonoc. patří. Autíčko pěkný a Verunka taky

Gabka - teda holka co tě to chytlo, ještě, že jsi k tý dr. šla, tak hlavně ať se brzy ze všeho dostaneš, takový problémy. Moc zdravíme a myslím na tebe

Kačka - hezky odpočívej rozmazluj sebe i pidižvíčka, hlavně ať už je ti líp a netrápěj tě nevolnosti, pusu od Adámka

Tak všechny moc zdravím a vím, že jsem něco zapomněla , ale tak pak ještě písnu.
Evel+Adámek
Všechny moc zdravím

 
gabka77
Kecalka 203 příspěvků 18.04.06 13:57

Ahojky všem,

ježišinky, Gabčo, no ty si to teda užíváš :-((. Snad aspoň Štěpula už je v pohodě a máš o jednu starost míň. No ale takové problémy při malém dítěti , to je opravdu děs. Moc držím palce, ať jsi brzo fit. A s tím železem neboj, to se zlepší. My jsme taky dlouho jedli pyridoxin, malý měl docela špatný krevní obraz hned od malinka. Měl málo železa. No teď už mu ho dlouho nedělala, tak nevím, snad už to je lepší. Možná že mu zas veme krev po těch ATB, tak uvidíme. Na kontrolu jdeme ve čtvrtek s močí. Jo a doporučovala nám taky tenkrát hlavně meruňky a listovou zeleninu, salát atd…Železo jsem do něho naštěstí cpát nemusela.

No jinak s tou naší nemocí. Asi opravdu ty ATB potřeboval, protože sice lítá jako drak , ale pořád má mírně teplotku zvýšenou, cca 37,1 - 37,4. No ale už se nemůžu dočkat,až to dojíme. Dneska už zase blinkal. Asi mu to nechutná, tak se brání jako hrom. No a jak se mu to snažím nacpat a pokouším se zachytit co plive a vpravit to zpátky, tak ho prostě z toho někdy natáhne . No a už je to podruhé, co blil. Chudáček, má vždycky u toho hrozně vyděšený výraz, protože neví co se to děje. Bobek malý , je mi ho vždycky tak líto, jak se už bojí té lžičky. Ach jo.Ale aspoň rýmu už nemá, hurááá. Na ten sirup se poptám, díky za tip, Gabčo.

Jinak přeju všechno nejlepší Katche k narozeninám a VAlušce k svátku. Katcho omlouvám se , že jsem na tebe zapomněla. Ale s tou nemocí jsem jaksi nestíhala. No a taky nám minulý týden asi 3 dny nejel počítač. Zkrátka zničehonic jaksi odpadl(opět) a zmizely nám data z disku. Včetně fotek Matýska bohužel. A ještě jednou bohužel manžel je neměl zálohované. Na zabití. No něco má naštěstí švagr, a nejlepší fotky máme na internetu. Jinak bych ho musela zabít :-).

Jinak ve středu držte palce, jdeme podepisovat papíry na OKD o výměně bytu. Vypadá to , že paní si to snad opravdu nerozmyslí. Přesně jak říkáte s těmi baráčky holky vy, nechci se moc těšit, ať nejsem zklamaná. Už jsme taky měnili málem 2 x a baráčků kolik jsme objeli, ani nepočítám. Ale samozřejmě vám to moc přeju ,ať vám to vyjde co nejdříve, nejlépe hned teĎ Peťo. A Tessie vám taky přeju, ať si bydlení brzo zařídíte podle svého a co nejlépe. My už jsme taky objeli mnoho mnoho domečků a nakonec jsme se rozhodli, že pro nás bude lepší koupit pozemek a stavět podle svých představ. My máme výhodu, že chceme stavět ještě společně se známýma a ten kamarád je velice šikovný zedník, který spoustu věcí udělá s mým manželem sám. Tak uvidíme. Už jsme zas měli jeden pozemek nádherný vyhlídnutý, ale zjistili jsme , že nás tam nenapojí na elektřinu. No je to prostě děs. Nic není jednoduché. Ani tak , ani tak. Tak vám přeju, ať vám to brzy vyjde. Já jsem momentálně nadšená aspoň z toho bytu.

Tak se mějte, jak to jde. Gabčo, ty hodně pij, ať proboha nemusíš do té nemocnice. Držím palce. A ostatní nemocní, rychle se uzdravte. Ať už si můžem všichni užívat toho jara.

GAbka a Matýsek

 
Missorka  18.04.06 13:59

Holky,

já jsem tak zklamaná…

Volala jsem makléři, jestli to platí, ten mi to potvrdil, tak jsem nadšeně začala balit a on mi poslal smsku, že volal majiteli, ten je služebně na Moravě a prý mu to zapomněl sdělit…

Je to celý nějaký divný… :-(

Vím, že jde o prd, není to nejdůležitější věc na světě, ale já byla tak natěšená… :-(

Omlouvám se, ale reagovat budu asi až večer.

Peta co kvůli tomu trčí celej den s dětma doma

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 18.04.06 14:30

Ahoj holky,
dík za přání!

Missorko, to mě mrzí, že to vypadá všelijak, ale třeba to dobře dopadne!

Gabule, rychlé uzdravení!

Katka

 
asha
Nadpozemská drbna 29565 příspěvků 18.04.06 14:36

Gabko, chudinka Matysek, snad mu to ale rychle zabere a bude zas fit! Nas Mates zas medicinu muze, nastesti! Nedovedu si predstavit, jak bych s nim ted valcila.
Dneska jsem ukecala dr., aby mu snizila Spiropent, uz nekasle a venku za ruku a pomalu k tomu fakt chodit nebude…

Gabule, no to je silaaa!!!! To je teda alergie jak blazen! Tak at se z toho brzo dostanes!

Katcho, myslim, ze jsem taky zazdila tvoje narozky, tak dodatecne VSECHNO NEJLEPSI!!!

Peto, no to nastve:( Tak snad to bude v tyhle akci jedinej zadrhel a jinak vsechno klapne! Mmch, my uz jsme se o vikendu poprvy zcela vazne bavili o tom, jak velkou zahradu chceme (velkou) a jak vysokej plot kolem ni musime mit (hodne vysokej)…

A taky gratuluju chodicum a lozicum!!!

L&M spici

 
asha
Nadpozemská drbna 29565 příspěvků 18.04.06 14:41

Velikonoce byly u nas docela fajn, v Plzni jsme nechali psa Brm, takze bude ted takova polovicni dovca:) Chudinka, byl hrozne nestastnej, ale uz je zas ve forme.

V patek jsme vyrazili do Varu a byli tam do vcerejska, docela jsem si odpocinula, i kdyz bych mohla ted porad, asi jarni unava nebo co.

V nedeli jsem se taky iniciativne pustila do barveni vajicek (poprvy jsem zkousela ty Ovo barvy) a davala na ne ty igelitovy obrazky…a nikdy vic!!! Teda ty barvy. Vajicka mi popraskali uz v hrnci…z 6ti 3, i kdyz jsem je varila na mirnym a dala jsem tam sul, tak uz fakt nevim. A zbytek popraskal pri barveni, barvy zelena a modra jsou priserny, pousti to jak das jeste ted. Igelitovy obrazky urceny pro VELKY vajicka byly maly i pro MALY:))
Nakonec jsem rada, ze koledovani se odbylo v rodinnym kruhu, asi bych si urizla ostudu:)) Mates dostal tolik cokolady, ze to budu jist jeste tyden:))) Ale uz taky trochu dostal.

No musim rict, ze Velikonoce mi fakt nebavi a nebavily nikdy, nikdy jsem nechapala, jak se to mam pri vejprasku tvarit, jestli jako mam byt rada, nebo utikat nebo co…
A vyzdobu, ktera jedina mne fakt bavila, jsme si doma ani neuzili, tohle cestovani je na draka.
Ale stejne to zas nejak moc rychle uteklo, co?

L chystajici se na debordelizaci & M stale (nebo spis uz)chrnici

 
Missorka  18.04.06 14:45

Já zas byla z těch igelitovejch košilek nadšená… Vůbec jsem nevěděla že existujou, ale mnou vyrobená vejce vypadala fakt profi… A nejlíp. :-)

Ale jinak stály velikonoce taky za nic, večer se pokusím rozepsat…

Peta

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.04.06 14:52

Valérie, Valuška,
to je malá beruška,
na všechny se usmívá,
na bráchu se podívá,
láska z očí čiší,
kdopak bude vyšší?

Tahle malá holčička
svůj první svátek slaví,
je to super kočička
o pusinku si praví.

Posíláme Ti jich pět,
o další pumpni Vojtu,
máma přidá, táta květ,
a přístí rok i dortu.

teta Šulánek a kámoška Nika

 
Missorka  18.04.06 14:55

Jéééé, jsme si vysloužily básničku i k SVÁTKU? :-)

Moc díky, teto, docelas mi zvedla velmi nevalnou náladu :-)

Peta

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.04.06 15:02

No vy ne, ale Valuska JOOOO!!!:-)))

A s domeckem neklesej na mysli …neni vsem dnum konec… takhle uz to s realitkami proste chodi:-( Nevyjde-li tento, vyjde nejaky jiny … jeste uzasnejsi!!!

V jake oblasti hledate smim-li se ptat?

Pa

Sulda

 
gabka77
Kecalka 203 příspěvků 18.04.06 15:17

Peťo neklesej na mysli, třeba to byl fakt jen nezodpovědný majitel domečku a příště už to všechno vyjde. Ale naštve to , to věřím.

Děkujeme taky za přání uzdravení. No my už se snad opravdu lepšíme, takže snad to bude brzo ok.

Jinak jsem koukala do galerky co tam jsou za „vtipné komentáře“, ale ony tam už samozřejmě moudře nejsou. Chtěla bych k tomu jen říct, že nechápu , proč některé hádavé a netolerantní osoby sem na emimino vůbec chodí, ať už do deníčků nebo do diskusi. Howg :-)). Náhodou si myslím, že GAbča je na fotkách kočka a měla by dát bacha,ať není nevěsta naštvaná:-)).

Jo a auto je taky super. A Verča to je velká šikula. TAk už si to s Verunkou užijete , možná že teď nestihneš ani uvařit , jako moje jedna kamarádka :-). Prý musí mít malého stále na očích , protože je hrozné šídlo, takže od doby, co chodí, tak nic nestíhá :-).

Tak nic , jdu rychle něco dělat , malý ještě spí.

Gabka a Matýsek

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 18.04.06 16:55

Přejeme Val taky vše nej…od rána na to myslím, ale dostala jsem se k tomu až teď.

To bude drůžička jak růžička :-)
)papa VABE

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 18.04.06 18:23

Ahojky

1. přeju Valušce vše NEJ k svátku
2. do galerky jsem dala fotku nové střechy
3. celé velikonoce jsem si tykala s míchačkou, maltou a cihlama. Za pomoci obou rodičů a mého bratra jsme vevnitř podkroví vyzdívali oba štíty, které byly už leta spadlé.

Pravděpodobně jsem se dost spotila a ofoukla, protože jsem nachcípaná jako pes.
Takže se dopoledne kulíruju a odpoledne jsem opět kámoška s míchačkou.

4. potom ještě připravím nějaké fotky vnitřků před a po, ale až budeme mít to „po“ hotový, to si ještě tak 2 měsíce počkám.

Deníček jsem vůbec nečetla, nic nestíhám, ale všechny vás moc zdravím.

MARKÉTA

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

P.S.T.M. - 102: Vážně druhý ledňáček?


Reklama