PSTM č. 103 - Mami, tuli tuli aneb jak jsem se znovu zamilov

Snažení

Na Báru jsem se těšila. Byla plánovaná a milovala jsem ji od první chvilky, co jsem o ní věděla. Tedy, ne přímo Báru, ale „to miminko, co se mi usídlilo v bříšku a rostlo a rostlo. Byla jsem doslova nadšená z nevolností (nelžu, zrovna nedávno jsem si projížděla pár deníčku z doby, co jsem byla těhu) teda asi do 14tt, kdy jsem začala zvracet, tam uznávám, že jsem toho měla už dost...

Konec byl lehce rušnější, byla jsem unavená z tvrdnutí a poslíčků, ale i tak jsem si to užívala, pořád jsem někde cestovala. Hrozně moc jsem se těšila na ten uzlíček, který budu mít co nevidět v náručí. Vždycky jsem si přála kluka, ale nakonec jsem byla holčičkou tak nadšená, že jsem ke konci měla hrůzu, aby to nakonec nebyl ten Ondra:)

Porod byl skvělý. I když to nebylo nejlehčí, tak popravdě jsem si myslela, že to bude daleko horší (od porodu patřím k těm, co náležitě okomentují každý porod v každém filmu, který vidím). Nikdy nezapomenu na ten okamžik, kdy se Bára narodila. Najednou byla, odnášeli jí na ošetření a přeměření a za chviličku mi jí manža přinesl, abych si jí pochovala. Od té doby, co se vylodila, jsem brečela štěstím, klepala jsem se jak ratlík a cvakaly mi zuby, že se mi to fakt povedlo, že to nebyl jen sen. Byla jsem v takovém šoku, že jsem se malou bála vzít do ruky. A když jsem si jí vzala, tak jsem zažila naprosto ohromný příval citu, lásky a dojetí, že se to ani nedá popsat. Nic jiného v mém životě se tomu nedá přirovnat. Ani láska k manžovi, prostě nic. Vždycky, když si to vybavím, tak ten pocit v menším provedení prožívám znovu a znovu. Bylo to fakt veliký. Myslela jsem si, tak tohle je to moje štěstí, tohle je vše, co jsem kdy chtěla…

Jenže mě krapet překvapila realita, která následovala. Vždycky jsem si myslela, že moje miminko bude hodné, bude jen papat, spinkat a čůrat a kakat. Smála jsem se holkám na chatu, když se smály ony mě, jak jsem si to krásně namalovala. Tak jo, určitě jsem si malinko myslela, že to nebude tak lehké, koneckonců přečetla jsem si spoustu deníčků. Jenže to, co následovalo, jsem si neuměla vůbec, ale vůbec ani představit. Částečně to je zapříčiněno mojí povahou, částečně vím, že to samozřejmě nebylo zdaleka nejhorší, ale v danou chvíli, navíc ovlivněno hormony v šestinedělí, to bylo prostě příšerný.

Nemyslela jsem si, že budu špatně snášet plakání. Že nám nepůjde kojení jsem si nepřipouštěla. Že nezvládnu nevyspání. Jsem totiž odjakživa taková, že pokud se neproberu sama já od sebe, tak nejsem vyspalá a jsem mrzout. A je jasný, že dítěti bylo jedno, jestli máma spí nebo ne… Bára byla, no, jak to říct - dnešním pohledem asi normální miminko, mým pohledem v té době příšerně uřvaná. Nevěděla jsem si s ní rady. A znáte ten pocit, když nemůžete utišit své dítě, je hrozný…Láska tam byla pořád, jenže jí přehlušil pocit únavy, vyčerpání, že nezvládám být matkou a jestli by nakonec nebylo lepší ji nemít. Ono je něco jiného, když si dítě půjčíte a pak ho někomu vrátíte a něco jiného je mít „to" doma napořád. Manža pořád v práci, doma do mě pak hučel, když jsem už padala na hubu, že mám, co jsem chtěla (dodnes si myslí, že to, čím jsem procházela, se dělo jen u nás, nechápe, že se to děje v mnoha rodinách), v noci chtěl samozřejmě spát. Do toho mi sem začala chodit tchýně, radit a poučovat, nadávat, ale pomoc nikde žádná. Za 6 týdnů po porodu jsem se dostala nejedením a stresem a nevyspáním na váhu 6kg níže než před otěhotněním. Po návratu z porodnice jsem nakonec na noc začala dokrmovat UM (protože do mě hučel manža, že má hlad a že když jí zaplácnu, bude klid, což dnes vím, že byla chyba). Pamatuji si, že jednu noc jsem byla už tak hotová a malá tak moc plakala, nepomáhala ani rektální rourka, kojení nic, že jsem s ní skoro hodila na postel (ne doslova, ale dost rázně jsem jí položila). Dodnes mě to pronásleduje. Ten pocit lásky se zkrátka kamsi zasunul, protože místo užívání si miminka jsem se učila, jak to zvládnout a jak to přežít. Vysvobození pro mě bylo, když jsme jezdili do Prahy, kde si moje mamka vzala malou, ta jí spala na břiše a já spala ve vedlejší místnosti. Nebudu to natahovat, však ty pocity znáte…někdo to má v pohodě, snáší to, někdo to prožije, ale nemluví o tom a někdo jako já má potřebu to vyventilovat, ulevit si. Snad proto vyzněly moje příspěvky často jako stížnosti. Jenže od mamky jsem naučená nedusit v sobě nic, protože jinak se z nás stává časovaná bomba…

Po šestinedělí se to nějak srovnalo. Asi měly podíl i ty bláznivé hormony. Já se dala víc do klidu, začala jsem zas normálně jíst, šlo nám kojení, s malou začala být postupně i zábava. Celkem pohoda, zvykla jsem si na noční vstávání, krom jednoho období jsem přestala řešit, že usíná s námi a spí s námi…Přežili jsme první zoubky bez větších potíží a tak jsem myslela, že je všechno za námi.

Jenže jsem se mýlila. Nenápadně to začalo růstem dalších zubů, horních jedniček a následně ještě dvojek. Malá byla nevrlá. Do toho příkrmy. Počasí. A když si na něco zvyknete, že to funguje a něco nového vám to zas nabourá…myslela jsem, že to je snad předčasný nástup období vzdoru, nenápadného…všechno se stupňovalo, až někdy po roce jsem malé začala mít dost. Samozřejmě ne pořád. Bylo to proložené obdobím, kdy začala dělat nové věci. Ale mezitím byly chvíle, kdy se ukrutně vztekala, začala sebou házet po zemi, kroutit se, řvát a řvát, následně do mě bušit, jakékoliv NE bylo jak rozbuška, o zákazech nemluvě (a to jsem fakt zakazovala jen opravdu věci, co se nesmí, ne každou blbost). Pak už ty hysterické záchvaty byly takové, že jsem se psychicky zhroutila. Fakt, že jo. Jednou zas tak řvala a já už nevěděla, o dělat, tak jsem jí lupla do golfek, připoutala a odešla do vedlejšího pokoje bez ohledu na to, co se vedle děje. Brečela jsem. Vybrečela jsem se mámě na rameno, že už jí mam opravdu plný kecky. Ten pocit už nepřemohly ani ty světlé chvilky. Myslela jsem, že se zblázním. Vyvrcholilo to o Vánocích, kdy se přidal stres z onoho svátku a po Novém roce jsem dostala od obvodní doktorky prášky na nervy (šla jsem teda s kolapsovými stavy).

Situaci jsem řešila částečně na emimču, dost často s Markétou (Bolero) a Katchou (která je mi asi po psychické stránce nejblíž - myslím, že se neurazí, ale probíraly jsme to a ví, o čem mluvím:)). Katcha možná nezapomněla, když jsem u nich byla v listopadu, jak úžasně jsem se cítila, když jsem Báru neviděla skoro celý den, kdy si hrála s Vítkem či u nich v pokojíčku. Nikdo na mě nehoukal, nikdo se po mě nesápal celý den (snad krom Vítka občas:)), nikdo se nevztekal, prostě klid. Tam někde mě trklo, že by tu společnost potřebovala často a od té doby jsem se snažila. Dneska už radu typu - dítě se s mámou zkrátka může nudit, i kdyby se snažila sebevíc, beru a chápu. Ovšem musím na druhou stranu říct, že právě návštěvy u ostatních zas vypadaly tak, že Bára byla milionová a já tak byla za vola:)

K velkému zlomu došlo někdy kolem ledna / února. Tehdy (přesně teď nevím) nám dorostly zuby (tedy krom pětek, těch se bojím) a najednou byl relativní klid. Sem tam vztek už mě nerozházel, začala jakž takž poslouchat, spolupracovat. Zkrátka se cosi změnilo. Sem tam je projeví obdobíčko Já sám, ale ne v tom provedení, co jsem tu četla v diskusi. Prostě klid.

A někdy tehdy se to stalo. Báru jsme uspávali u nás v posteli a teprve poté jí přendáváme do postýlky. A jednou se ke mně otočila, chytla mě za ruku a usnula s ní v náruči. A další noc se to opakovalo a další a další…a stal se z toho rituálek. K němu se přidalo, že už mě nechytala za ruku, ale začala mě objímat, hladit ve vlasech, jak bych to čekala od milence (= manži). Pusinkovat. Volat Mamí, tuli tuli. Někdy objímá tak, až se dusím, ale vůbec mi to nevadí. Ona mě objímá, já říkám: Miluji tě, mám tě ráda. Někdy mi to vrátí a řekne Láda, někdy mě jen obejme a dá mi pusu. Najednou jsem pocítila ten stejný pocit, co před necelými 21 měsíci, když se narodila. Ohromný nával lásky, div mi to neroztrhá hruď. Vhání mi to slzy do očí a říká mi to, jak moc svoje dítě miluji i přes krušné začátky, za které vlastně nemohla. Jak jsem byla hloupá, když jsem si říkala, že už jí mám plný zuby a nejradši bych si hodila mašli…Pochopila jsem taky tehdy, že její vzteky vlastně nesouvisely se vzdorem (tedy ne zcela, maličko možná), ale s tím, že jí rostly zoubky a to byl její projev, jak s tím sama bojovala, protože růst zubů není nic příjemného (bohužel kdyby mi rostly ty osmičky dřív, mohla jsem na všechno mít jiný pohled). A že ten tvoreček fakt za nic nemůže, navíc za relativně krátkou dobu prošel ohromným vývojem, což je nápor i na ni. Zjistila jsem, že ať udělá cokoliv, vždycky jí budu milovat. Tenhle pocit zažívám 2× denně - když jde spát po obědě a večer a je to báječné.

Báru jsem milovala od prvního okamžiku, ještě před //. Milovala jsem jí vždy a milovat jí vždycky budu, i když to někdy zkalí pár maličkostí. Tímto chci říct, že se vlastně omlouvám i za své často plačtivé a pesimistické komentáře, kde jsem si stěžovala.

Takhle jsem znovuobjevila lásku ke svému dítěti.Vím, že jsem to asi trochu natáhla, ale tak to prostě cítím. Vím, že každá takové pocity znáte. Ale já nejsem zvyklá v sobě něco dusit a mam ohromnou potřebu to říct, přiznat se k tomu. Říct, jakou mám radost, že jsem na to přišla, i když tak pozdě. Doufám tedy, že můj lehce sentimentální deníček přijmete a snad i pochopíte, proč jsem to psala…a děkuji, že jste to dočetly…

Gabča a Bára, 20měsíců a 3týdny


Albi 22.12.79 : Anika 2.12.04 - 3210g / 50cm (Praha)

těhulka TP vánoce 06

Anouar 20.6.80 (Praha)

Asha 13.1.75 : Matyáš 8.1.04 - 3600g / 48cm (Praha)

těhulka TP 7.2.07

Bolero 10.1.79 : Markéta 23.9.04 - 3280g / 50cm (Vodňany)

Budulínek 1.7.75 : Jakub 13.9.04 - 3400g / 49cm (Ostrava)

Dancul 30.1.80 : snažilka (Bratislava)

Evel 4.8.76 : Adam 10.8.04 - 3300g / 48cm (Křešice u Ltm)

Gábinka 30.10.81 : Bára 29.9.04 - 3570g / 51cm (Libomyšl)

Gabka 77 6.12.77 : Matěj 2.2.05 - 4480g / 54cm (Ostrava)

Gabule 5.8.80 : Štěpánek 18.2.05 - 3100g / 48cm (Ostrava)

Janew : Emma 16.3.06 - 2410g / cm (Praha)

Kacula 30.6.79 : Veronika 25.3.05 - 3710g / 51cm (Praha)

těhulka TP 1.11.06

Kačka 3.12.81 : těhulka TP 23.11.06 (Praha)

Kakinka 1.3.78 : Martin 30.10.05 - 3300g / 50cm (Jihlava)

Katcha 14.4.73 : Michaela 19.2.02 - 2960g / 50cm

Vít 6.10.04 - 3440g / 49cm (Praha)

Kiwwi 10.3.69: Hana 10.8.05 - 3000g / 49cm (Nitra)

Missorka 27.7.76 : Vojtěch 29.6.04 - 3330g / 50cm

Valerie 3.8.05 - 3500g / 48cm (Polerady)

Pepigaba 14.9.67 : Kateřina 14.6.96 - 3000g / 50cm

Jan 12.7.04 - 3333g / 50cm (Opava)

Puisek 9.8.78 : těhulka TP 2.9.06 (Litoměřice)

Tessie 16.6.80 : Matěj 17.5.05 - 3180g / 48cm (Praha)

Nakukovatelka deníčku:

Magrata 2.8.76 : Kryštof 16.2.04 (Praha)

Co nás čeká:

29.6. Vojta - 2. narozeniny

30.6. Kacula - 27. narozeniny

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Kiwwi
Kecalka 273 příspěvků 20.06.06 20:24

Zeby prva?

 
Kiwwi
Kecalka 273 příspěvků 20.06.06 20:38

Gabinka, to je tak krasne napisane, tak pravdivo. Musim povedat, ze vsetkym tym pocitom rozumiem. Nemas sa za co ospravedlnovat.

Hanka nespi, musim ist.

A+H

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 20.06.06 20:56

AHoj Gábi a ostatní pstmačky.

Nikdy nepíšu jinam než do svého domovského deníčku, ale protože Gabča patří tak trošku (možná i více) k nám, podzimátkám, tak mi to opravdu nedá.

Je to moc krásně napsané a mně jen tak něco nerozbulí. Jsou to přesně pocity, které zažívám i já, akorát mně ten „happyend“ snad čeká ( a doufám, že brzo, jinak…)

Je to moc pravdivé krásné a já držím pěstičky, aby to bylo ještě krásnější a ta pohoda se konečně projevila i v partnerském soužití.

Gabka z podzimátek.

PS:ještě jednou se omlouvám za vpád

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 20.06.06 20:59

Gábi, tady si na příslušnosti nehrajem:))) Joo, a popravdě řečeno doufám, že budu moct brzy napsat o tom, jak jsem se znovu zamilovala do manži:) Teda, není to zlý, ale chtělo by to vylepšit některý věci:)

A neboj, i Kačenka to někdy nějak udělá, ale myslím, že jí pořád miluješ, jen se to možná někam schovává, když tě občas pozlobí, taková hodná holčička:)

G

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 20.06.06 21:11

Taky mi nedá nereagoavt, i když patřím do jarních miminek 2004. Mám už tři kluky a často jsem z nich na nervy (většinou několikrát denně :-) ). A přesto je mám ráda, moc moc ráda, ale jsou chvíle, kdy chci být sama bez nich, a cítím, že je toho na mě moc. Jsou to jenom chvíle, většinou než ty menší dva usnou a taky mě mrzí že jsem na ně ošklivá. Jsem ráda, že ty o tom co prožíváš dokážeš napsat. Jsi dobrá máma, fakt.

Julda

 
Missorka  20.06.06 21:45

Ahojky,

jak jsem slíbila, tak se hlásím… :-)

Gabčo - to je moc hezky napsaný a moc pravdivý, navíc konečně je sentimentální taky někdo jinej než já… :-)

My se máme doooost teple… Asi jako vy všichni ostatní… Víkend v LTM byl bezva, pátek u Evel absolutně dokonalej, mají moc krásnej domeček a ještě lepšejší zahrádku (jsem trubka a nevzala jsem foťák, ale já se příště polepším…)

Mimochodem EVEL - Vojta, jak narazí na to autíčko Mini, tak deklamuje MÁTE S ADÁMKEM STEJNÝ, CÁKALI V BAZÉNKU S ADÁMKEM, TETA DALA JAHODY… zdá se, že mu to ještě nějakej pátek vydrží… :-)

V pondělí jsme byli s Val na RHB, dostali jsme jeden cvik na posilování břišních svalů… A obě děti dostali pigáro (neboli cigáro) jak říká Vojta. :-) Na základě jedné návštěvy u RHB si Valča začala klekat, docela pokrok… :-)
Odpoledne si děti vzala tchýně a bacha:
a) jela jsem SAMA do Tesca
b) v CA jsem nechala dva litry (halena, tríčo, sukýnka - a hlavně žádný dětský oblečky!!!)
c) koupila jsem si KABELKU (ne tašku na kočár a ne batoh!)
d) na WC jsem se do toho všeho oblíkla a muž mě nepoznal… ;-)

A byli jsme v kině na Šifře Mistra Leonarada a líbilo se mi to moooc. Domů jsme dorazili lehce po půl jedenácté, vzbudili tchýni spící na gauči a zkontrolovali spící andílky… :-)

Dneska jsme byli po velmi dlouhé době u Albi, bazének na terase měl megaúspěch, akorát dostat Vojtu z vody, když jsme potřebovali jet vyzvednout Zdeňka byl fakt nadlidskej úkol, hodnej vyjednávačů z FBI, ale nakonec se podařilo… Musím napsat, že Anie mě velmi potěšila - taky se umí vztekat (a parádně!) - nejsem v tom sama! :-)

Kačko - hodláš se sem vyjádřit ohledně Pidižvíkova pohlaví? ;-)

Katcho - těším se, jak tě okouzlí Bašta, prý tam vaří absolutně úžasně (tvrdila ségra)

Evel - netřesky zasazený! :-)

Tess - super, že jsi doma, snad už máte vybráno… A opožděně Happy Birthday!

Kiwwi - drž se, snad se ti brzo uleví!

Puis - KDY KONEČNĚ BUDEŠ MÍT ICQ???

Zbytek reakcí už neudržím v hlavě, jen ještě jednu si neodpustím:

DANKO - testneš???

Jo a holky heeeelp! To byste nevěřily, já budu v časopise… Konkrétně v Reader´s Digestu, kde vyjde nějakej článek o bloggování, no nejsem teda ani náhodou bloggerka, ale co už. Budu tam i s fotama dětí. ty fotky bude ve čtvrtek vytvářet nějaký profesionální fotograf v ateliéru a cituji paní šéfredaktorku - bude tam mít i stylistku a ta z vás udělá hvězdu (to bude mít paní stylistka dost těžkou práci!!!)
Samozřejmě že:
a) na čele mám megabeďar
b) nemám co na sebe
c) jsem tlustá
d) už vůbec nevím, jak mám sladit svoje oblečení s oblečením dětí (problém není v oblečení dětí, ty toho maj hafo, ale moje aktuální 4 kousky co mi jsou akorát - tzn. neplavu v nich a můžu v nich dýchat - se vůbec nehoděj k ničemu co maj děti v šatníku! Val nemá nic oranžovýho, asi jí budu muset něco koupit ;-)

Tak tolik od nás a už to radši posílám, abych to zase omylem nesmazala, to by mi už kleplo… :-)

Peta

 
Kiwwi
Kecalka 273 příspěvků 20.06.06 22:14

Ale ale - a co tie nove oblecky z CA v kombinacii s novou kabelkou? ;-)))))))

A.

 
Missorka  20.06.06 22:16

No, tak to asi dopadne… :-) Jsem zvědavá co na to paní stylistka ;-)

 
Kiwwi
Kecalka 273 příspěvků 20.06.06 22:20

No coby, urobi z teba hviezdu, predsa to mas slubene ;-)
By ma zaujimalo, ako sa k tebe vlastne dostali, ked neblogujes, hm?

 
Kiwwi
Kecalka 273 příspěvků 20.06.06 22:32

Inak hlasim, ze uz je mi lepsie, chemia zabrala a konecne nechodim jak chroma vrana. Keby ste vedeli aky som mala strach jak to dopadne… Najma v noci, ked som nemohla na tu nohu ani stupit, manzel prec a v postielke dieta ktore treba zdvihat, obcas aj nosit… Uffff.

 
asha
Nadpozemská drbna 29565 příspěvků 20.06.06 23:28

Kiwwi, to je fajn, ze je lip, citim s tebou! A vis z ceho to mas? Nastydly? Ja na tohle dost trpim, ramena, kycle, staci vystrcit holy z pod deky a je to…ale takhle drsny jsem to nemela snad nikdy.

Vic nezvladam, je mi zle, jak si sednu k PC…proto jsem doufala, ze novej denicek hned tak nebude, tohle precist nezvladnu, takze sorry, priste.

L&spol

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 21.06.06 00:12

Péťo, Kačka už Pidižvíka práskla, modří už vědí, hledej! :--)) (Teda nepochybuju, že ty už to víš taky a dřív než všichni ostatní :-D)

Dneska jsem viděla super plovací vestičky pro prcky 1-3roky, určitě by Vojtovi sekla lípnež kruh i rukávky, hned jsem si na něj vzpomněla! :-)

Kačko gratuluju!!!!!!

Claudie

 
Missorka  21.06.06 05:51

Já dostala smsku, ale stejně bych to vypátrala… :-)

Vesty byly kde? (Díky, že na něj myslíš…)

Peta

 
Missorka  21.06.06 05:52

No svým způsobem bych něco takovýho potřebovala, moje závislost na PC mě občas dostává…

Ale ty se drž, bude líp a taky mnohem veseleji. :-)

Peta

 
Puisek
Stálice 99 příspěvků 21.06.06 07:43

Ahoj,
mě teda novej deníček vůbec nevadí, je pěknej a rychle se čte :-)) Já jsem na sebe taky hodně zvědavá.
Včera byl docela hektickej den, stěhovali jsme věci, co jsme se rozhodli vzít si od švagrovců do Litoměřic. Pak jsme kolem 8 šli na tu Baštu a tentokrát jsme byli docela zklamaní musím říct, Jason si dal jídlo, který už tam měl asi 3× předtím a oni přinesli něco, co se tomu ani vzdáleně nepodobalo… Ale salát Ceasar moc dobrej, tak jsem na ně ještě úplně nezanevřela.
Petis - co to je prosím tě bloggování? Já jsem to v životě neslyšela. Jo a co takhle jít na schůzku v tvých slušivých plavečkách :-)). Jo a ICQ už mám založený, ale číslo si fakt nepamatuju, ale jsem tam jako PUISEK.
Kačko - koukej se nabonzovat!!! Nebo alespoň naznačit :-)
Asho - to je blbý se těma nevolnostma, ale zase to je známka, že je mimís v pořádku. Drž se!!!
Zatím sa majte, Verča

 
Missorka  21.06.06 07:48

Veru - Píďa je nabonzovanej v galerce… :-)

Blog je internetový deníček, bloggovat - psát si deníček.

Tož tak.

A princezna vstává, můj čas zde vypršel… :-)

 
Missorka  21.06.06 08:15

Jo, jinak jsem si tě našla - kupodivu tam byl jenom jeden Puisek ;-), tak mě pak laskavě autorizuj… ;-)

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 21.06.06 08:16

Gabčo, kdybys věděla jak moc Tě chápu…
Měla jsem to podobné, i když ne tak moc na nervy jako Ty. Ovšem reakce typu: kdybychom ji neměli, tak… tu byly také:(.

Začíná to ale už být lepší a já se už nestydím říct, že si to konečně začínám užívat…:-).

Otevřela jsi mi oči aspoň trošku, díky ;o).
Slanka z Červenčátek 2005*

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 21.06.06 08:21

Ahoj,
Gabčo, pěkně jsi to sepsala. Je velká pravda, že něco podobného zažívá spousta mamin, ale nemají odvahu o tom otevřeně mluvit, kvůli pocitu selhání, asi , beru to podle sebe… Blbý je, že při druhém dítěti jsem tohle prožívala mnohem dramatičtěji, ale ne vůči Vítkovi, ale opět vůči Míše. Kam až mě to dovedlo víš ty asi nejlíp… Ale už je dobře ;o)

Jinak u nás neštovice naskakují, dítě prudí nebo řádí, má zvýšenou teplotu, ale aby ležel, musela bych ho s(z?)poutat.
Víc nestíhám, cosi tu smrdí a v jeho situaci nelze přebalení odkládat.

Katka

 
Kacka03
Závislačka 3126 příspěvků 21.06.06 08:30

Hoj holky,

GABCO : deníček je krásnej a moc hezky napsaný !!!!!!!!!!!! Je to krása. Už se na to moc těším.

Jinak já chcípám na vedro a na alergii. Dneska je to fakt síla. Nevím, jak tov práci v těch vedrech vydržím. Proboha at alespon přes noc prší !!!!!!!! :-(

Včera jsem byla vyzvednout grafický návrh naší kuchyně !!!!! Krása ! :-)))))))) Takže ted to jen doladit a pustit se do toho. Uuuuf. To bude něco.

PUIS : jéééé, takže už máš ICQ ?? no tak to já si Tě jdu najít taky ! :-D Pohlad Samíka !

PETO : nemáš nic na sebe ???? Já myslela, že jsi psala, že jsi včera nechala v krámě 2 litry ! :-P :-P :-P :-D A tlustá vážně nejsi !!!!!!! Moc Ti to sekne a to myslím vážně. Minule jsem z Tebe byla uplně paf ! :-) Pak dej vědět !! Ten časopis chci, at to stojí třeba majlant ! :-D

Vedrooooooooo­ooooooooooooo­oooooooo Pomooooooc !

KIWI : uuuáááá au au au ! At je brzo líp !

No a pro ty, kdo ještě nenavštívil galerku, tak je tam Pídova nejnovější fotka ze včerejší kontroly a po půl hodinovém zkoumání jeho pohlaví hlásím, že čekáme KLUKA JAKO BUKA !!! :-))))))

Takže jména bud JAKUB NEBO MATĚJ ! Spíš to vypadá na Jakuba. :-) No ještě uvidíme. Casu dost ! :-))))))

Jinak dle kontroly je vše ok !!!!! :-)

Takže se mějte a já zase nakouknu !

Kačka a Pída

 
Missorka  21.06.06 08:47

A Michal už o těch jménech ví? ;-)

 
Kacka03
Závislačka 3126 příspěvků 21.06.06 08:50

¨

vííííííííí ! :-)))))) Už ted ale vím, že Matěj mi nikdy neprojde. takže spíš Kuba. Nebo něco jiného. To ještě uvidíme. :-)))))

K.

 
Missorka  21.06.06 08:52

Hmmm, jasný není nic - někoho mi to připomíná… :-)

 
Missorka  21.06.06 08:54

Přísahám, že jestli muž ještě jednou nadhodí téma - v práci nefunguje klimatizace, umírám - tak umře ihned a na místě, protože mu vážně a trvale ublížím!!! Už týden neposlouchám nic jiného a mám ho patrně extra litovat… Pche! Ani mě nehne! Já doma klimošku neměla nikdy a taky tu snad pracuju, no ne?

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 21.06.06 09:20

:--)))

Peťo vestičky jsem viděla v Bohnicích v Baby Marketu, který je za Krakovem, popsala by Ti Market kde, když jdeš po horním ochozu směrem k bývalýmu SOLU a díváš se doleva, tak ho nemůžeš přehlédnout, rohový obchůdek. Byly žlutý nebo žlutočervený a stály 99,– nebo 159,– Kč. byly 2 druhy, ale nevím, čím se lišily. Pani ale říkala, že to jde dost na odbyt, ty nejmenší. Podle mě to budou mít ale i v Globusu mezi nafukovacíma věcma typu lehátka, kruhy atd. Velikosti byly dle obvodu hrudníčku.

Dá se pak ten R Digest koupit i pro ne-předplatitele??
Vydáš potom konečně tu knihu z deníčků?????

Pusu Missorčatům!

Claudie

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 21.06.06 09:22

Taky mě zajímá, jestli bude ten RD někde k přečtení? Půjčíš? Určo mít budeš…

G

 
Missorka  21.06.06 09:32

Určo se dá koupit normálně na stánku a určo půjčím - teda až podle toho, jak dopadnou ty fotky…

Ad kniha - já mám něco v compu, deníčky byly základ, ale pokud to má číst někdo jiný než emimi, tak to chtělo trochu předělat. Teď už jen sebrat odvahu a někam to poslat… :-)

Caludi - za vesty díky, teda vůbec za ten nápad… Kouknu se po nich.
Jo a nedávno si někde něco psala o krémech s UV faktorem, podělíš se o tu informaci, nepamatuju se…

Díky.

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 21.06.06 09:35

Jééé Peťo, seber odvahu a pošli to někam! Hlásím se coby první zákazník:) Ráda si počtu a strašně hezky píšeš, to se bude číst jedna báseň…

Tak dej vědět, kdy to vyjde

G

 
matiee
Ukecaná baba ;) 2238 příspěvků 21.06.06 09:57

Kačko, já RD odebírám, tak ti kdyžtak článek a fotky nascannuju a pošlu :-))))

M.

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 21.06.06 12:13

Moc pěknej deníček, něco mi to připomíná :-)))
Bludička + Kamča 3r. + Janeček 6 měs.

 
Missorka  21.06.06 12:48

Vařím oběd (kari rizoto) a říkám Vojtovi - „Po dvacátý ti opakuju, abys uklidil ten binec v pokojíčku, za chvíli se tam půjdu podívat a nechci ho tam vidět“ (podobnost s výroky mé matky čistě náhodná…). Vojta odešel a zachvíli přišel - „MAMINKA BINEC NEUVIDÍ, ZAVŘELA JSEM DVEŘE“ (mluví o sobě v ženském rodě, díky mně…)… Fakt je zavřel - typickej chlap!!! :-)

 
Tessie
Kecalka 287 příspěvků 21.06.06 13:09

Gábi,

moc hezky napsané a u mě teda nic nového, ale slzy se mi opět kutálely :-) Jseš skvělá máma a taky statečná, protože ne všichni to o sobě napsat dokáží. Takže buď jaká jseš a Barča je sluníčko i když sem tam nějakej ten mrak přejde (zkrátka slunečno nemůže být pořád ;-)). Držte se holky!

Jinak u nás nic moc nového, až teda na tichou domácnost, která u nás včera zavládla. Ale tak snad se to dá zase brzy do pořádku, protože tyhle dusnoty nemám ráda a stejně ze všeho vyjdu já jako ta špatná. A já jsem ještě taková, že to v sobě furt řeším, pak se mi o tom v noci i zdá a manžel jako když se nechumelí. No nic…ale to není asi nic neobvyklého ;-)

Ale jdeme se asi večer podívat zase na jeden byt, tak uvidíme co to bude. Přijde mi to ale dost malé…je to 65m2.

Tak se mějte fajn, jo a Peťo o tom, že je Vojta typickej chlap není pochyb :-) Názornější příklad nemohl dát.

Tak papa Tessie a Matýsek

 
Tessie
Kecalka 287 příspěvků 21.06.06 13:14

Jo a ještě jsem zapomněla:

Kačko, tak gratuluju ke krásnému chlapákovi…super zprávička :-) A mě teda asi tip nevyšel…ach jo :-( :-)

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.06.06 13:20

Kacko,

jupiiiii, tak mi tip na kluka vysel … on uz na tom obrazku podle obliceje vypadal jako kluk!!!! A diky moc, za nas nenapinas!!!!!:-)))) Jakub je krasne jmeno, takze gratulace!!!!

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.06.06 13:26

Chytry kluk!!!!:-))))))))))))))))))

Sulda pobaveny

 
Tesi
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 21.06.06 14:00

Ahoj holky,

doufam, ze nenarusim vase psani. Dnes jsem se prihlasila jako novy uzivatel a procitam clanky.

Gabi: Je to moc hezky napsany a taky si svoje mimco predstavuju jako hodnoucky a miloucky, co bude myslet jen na „papni a spinkani“, jak to rikaj v ty reklmane, ikdyz vim, ze to nebude zadna sranda :-)!!!!

Z nas se taky stane rodina a TP mame 1.1.2007 ;-)

Jeste se misum webem prokousat a zjistit co a jak, vubec nevim jak na to :-( Jsem asi antitalent :-)

Taky zacinam vybirat jmena a nevim na jaky stranky se juknout - mohl by mi nekdo z vas poradit?

Diky moc za radu a mejte se bajo.

Tesi

 
Missorka  21.06.06 14:03

Tesi,

vítej a až budeš mít chuť, napiš o sobě/vás víc…

Super TP!

Peta

Jména na mpsv.cz nebo na rodina.cz

 
Tesi
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 21.06.06 14:22

Ahoj Peti,

diky za odkazy, mrknu tam.

Vic info o me?:

Je mi 26, bydlime kousek od Hradce Kralove a manzelovi je 32 - v zari bude 33, takze prcek se narodi a uz bude mit kristova leta :-)

Z pece o mrnouska si delam hlavu, nevim nevim, jak to budu zvladat, tak chci najit nejaky predporodni kurz s peci o dite - neco jako jak ho chovat apod. Zatim se mi to nedari :-(

Mohla by jsi aspon trochu priblizit web a napsat jak se mam v nem orientovat?

Diky moc, mejte se bajo a ja jdu hledat jmeno pro kluka - holku uz mam - bude to Sárinka - teda pokud se na tom s muzem domluvime a ja nahodou nenajdu nejake jine :-)

Tak zatim pa a diky

 
gabka77
Kecalka 203 příspěvků 21.06.06 14:38

Ahojky,

tak vedra pořád přetrvávají,co?Sice u nás se to už trochu zatahuje, tak uvidíme, co z toho bude.Až se malý vyspí, tak s ním chci zajet zase k našim na zahradu. Má tam bazének a čachtá se a je hrozně spokojený.Měla jsem jít dneska na spin, ale musela jsem ho zrušit, protože taťka ani nikdo jiný nemůže dneska hlídat. Ale možná je to dobře. Nevím, jestli bych v tom vedru po spinu nepadla za vlast :-).

Kačko - gratuluju k chlapečkovi, uvidíš, že budeš z kluka úplně nadšená. Já jsem si nejdřív myslela, že chci holčičku, ale teď jsem hrozně ráda, že mám toho našeho raráška. (mmch. už má rozbitá obě kolena, nevím, co s ním mám dělat, přece mu v tom hicu nemůžu dávat dlouhé kalhoty)

Katcho - tak aŤ to máte s Vítkem co nejdříve za sebou a vyjde vám chata

Kiwwi - chudáčku, to si užíváš, mě stačí, když mi občas lupne za krkem a nemůžu hýbat hlavou, je to hrozná bolest, hrůza, tak snad už je ti líp

Gábinko - krásný deníček, fakt jsi to moc hezky popsala. Já jsem sice takové až moc velké depky neměla, ale taky mám občas pocit, že už je toho na mě moc. Navíc u nás spíš manžel je ten , který nesnáší, když malý pláče, hrozně ho to vytáčí. A já musím být ten, který všechno zachraňuje, někdy mám pocit, že mě z toho trefí:-)). A to se mi zdá, že malý nějak moc uplakané miminko nebyl, že to mohlo být i horší. Ale je to možná i tím ,že pořád bydlíme v tom 1+1 a není se kde vrtnout, vy to máte taky.Jsem zvědavá, jak přežijeme my to vzdorování, zatím je to dobré, ale to asi teprve příjde. No tak ať už máte krušných chvilek co nejméně.

Tessie - ať se vám tichá domácnost zase rychle odtiší :-), já to taky úplně nesnáším. A ať vyjde byteček, tenhle nebo nějaký jiný větší. Ale co nejdříve.

Tesi - krásný TP, určitě něco napiš o sobě ,když už jsi tu nakoukla :-)).

A teď už nějak nevím, co jsem ještě chtěla. Jo včera jsme se konečně shodli na vozíku , který chceme a napsali jsme mail té paní, která je prodává. Tak jsem zvědavá. Zatím nedošla odpověĎ. Moc se těším. Teď jezdíme se sedačkou skoro každý den. Malý si to hrozně užívá. A já taky. Miluju jízdu na kole.

Jinak doufám, že těhulkám není v těch vedrech moc hrozně. Ale asi jo, co? Tak snad to trochu poleví, aby bylo žitelno. Ale zase ne moc! :-))

Mějte se krásně.

Gabka a Matýsek

 
Missorka  21.06.06 14:39

Napiš mi na mail, co přesně chceš…

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 21.06.06 16:41

Gábi, u Báry mám svoji soukromou teorii, že cosi jako období vzdoru v podstatě neexistuje, že to všechno souvisí se zubama. Protože u nás to fakt zapadá - jak jí začaly růst ty horní a ten zbytek, začalo mi peklo, ale jak jí dorostly trojky, byl relativní klid (samo, někdy zlobí, ale který dítě ne, ale ty výjevy, který měla dřív, to nejsou ani zdaleka, byť tuhle bych jí přizabila:)))) Proto jsem zvědavá, jak bude s pětkama…Vlastně mě na to přivedlo i to, že holky říkaly, že dětem zhruba to období končí mezi 2 a 3 rokem, tj. v době, kdy vylezou zoubky poslední. No a ne každý má se zoubkama vyloženě potíže a ne každý dítě si vzdorem nějakým větším projde. Ale je to jen moje teorie na Báru, rozhodně to neberu jako pravidlo u všech, navíc je to taková teorie neteorie:)

Jinak máme za sebou plavčo, ta holka je naprostá potápka, až zas někdy příště písnu deníček, co všechno Bára v tý vodě vyvádí. Přes léto ještě něco určo nashromáždíme:)))

Taky jsme byly v pizzerce s kámoškou, B jsem tam nakonec svlíkla jen do kalhotek, chudinka, teklo jí z vlásků takových čůrků potu…a berušce jsem teda ošklivě spálila ten hrudníček - nad prsíčkama:( Jsem blbá, jenže mazadlo nepomohlo a když jí vidím nadšenou v tý vodě, ve stínu samo neposedí, tak se tomu ani nedalo zabránit. Ven chodíme až k 15hodině, víc už udělat nemůžu…

No a teď spí v kočáru, čekám, že se počůrá, páč nemá plínu. Jo a odbyla si premiéru s kakáním na veřejném:)))

G

 
Tesi
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 21.06.06 17:05

Ahojky,

tak jsem se vratila z kraticke pochuzky po zahrade, je tam nvydrzitelne :-)

Jinak my jsme se snazili asi tak 2 mesice a bylo to. Jente v dobe, kdy jsme to jeste netusili jsme odleteli na nasi vysnetnou dovolenou - poznavaci zajezd na Kube - bylo to nadherny - uz tam jsem ale nemohla spat na brichu, protoze me bolelo, ale ze by to klaplo me jaksi nenapadlo, protoze perioda prisla jak mela - na dovce :-( kdyz jsme se vratili, tak jsem si udelala testik a byly tam // :-)

Tak takove to bylo nase snazeni - pak prisly obavy, zda se neco nemohlo pri pobytu stat - takze vsechny mozne vysetreni - to jsem se jeste nechala pred odjezdem ockovat na Hepatitidu A, kterou jsem nemela - jen B :-(, ale vsechno dobre dopadlo a snad i dopadne a 1.1. z nas bude rodina :-)

Tak papa snazilky a maminky :-)

Peti - dekuju za intrukci, uz jsem se zapojila do diskusniho fora a je to super :-)

 
Kiwwi
Kecalka 273 příspěvků 21.06.06 18:19

Sikulka najvacsia :)))))))
Tak nech sa jej ta spalenina skoro ukludni, neskusis kalciovu mast? Ta zabera docela rychlo.

 
Kiwwi
Kecalka 273 příspěvků 21.06.06 19:04

Gabka, len ma tak napadlo, zrovna som si vsimla, ze tu niekto predava „vozik za kolo“, mozno je to ina znacka, ale keby si sa chcela na to pozriet? Ked nie, tak nic…

„Prodám nový vozík zn.Kranich, 5 bod.pásy, vlaječka, síť.proti hmyzu, hliníkový rám, + 2 úchyty na kolo.Rychle složený bez nářadí:-)))Více info i foto mailem.“

A.

 
gabka77
Kecalka 203 příspěvků 21.06.06 21:32

Jé Kiwwi, tak mohla bys mi prosím napsat nějaký kontakt? A kde jsi ten inzerát našla?Nqkde na netu?

My zatím čekáme, jestli se nám ozve ta paní. Ona ho prodává na mimibazaru. Už jsem s ní mluvila a říkala , že až se rozhodneme, tak máme dát vědět . Ale dneska ještě neodpověděla. Je možné, že jsou někde na dovolené.

Takže kdyby to náhodou nevyšlo , tak bych zkusila jinde.

Děkuju, že ně mě myslíš :-))

GAbka

 
HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 21.06.06 21:41

Gabinko, parádní deníček, asi budu podobný typ matky jako ty :-). Když já si vzpomenu, jak jsem bloudila liduprázdnými ulicemi s kočárem, s pocitem naprosté izolovanosti, a přemítala jsem, proč mi TOHLE nikdo neřekl (že mateřství není jenom takové, jako ho většinou prezentují v časopisech, že je o naprostém vyčerpání, poporodní depresi, nevyspání, pochybnostech, strachu, touze po tom, aby bylo všechno jako dřív .......).
Moc jsem si početla a děkuju ti, žes svoje pocity takhle zveřejnila. Taky momentálně čekám na návrat radosti a touhy a chuti v partnerském vzathu. Začíná to být nahnuté, ale už jsem šťastná matka (pokud se dost vyspím), snad budu zase i šťastná manželka.

Hajinka odvedle

 
Kiwwi
Kecalka 273 příspěvků 21.06.06 21:45

Gabka, vsimla som si to tu na eMimi, v inzeratoch. Pribudlo to tam zrejme len dnes, lebo som si to vsimla na hlavnej stranke, kde je myslim len poslednych 10 novych inzeratov. Tak to urcite najdes.

Papa!

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 21.06.06 22:17

Ahoj Gabinko,

tvůj článek mě moc dojal ..... to proto, že stejné rozčarování z vytouženého miminka jsem zažila i já.
Když jsem si přečetla všechny chytré knížky o péči o novorozence, moje první věta byla : „A co budu dělat, když miminko bude pořád spát?“ Neuvěřitelné … já naivka.
Tomík se narodil z mého třetího těhotenství, tak jsem si myslela, naivně, že porodem všechno končí. Tím myslím starosti. Je to hodně směšné, co? Připadala jsem si jako hrdinka, že jsem dokázala porodit živé a zdravé dítě.
Jenže, jako u tebe, jen v modrém, můj Tomík stále plakal. už v porodnici řval „neééééé“ nestíhala jsem se ani vysprachovat a už na mě volalai, že pláče můj " Neeeé" …Spal jednou denně 20 min. , jedl po 2 hod. ve dne v noci, tak i kakal, nesnesl být jinde, než v mém náručí.Ani v kočárku neusl. Zánět prsu a 40cítky horečky ve třech měsících poporodu byly mým vysvobozením, byla to pro mě dovolená. nemohla jsem vstát ani z postele, a já si přesto lebedila …
Také jako u tebe, jednou jsem s mým Tomem (nikdy na to nezapomenu) hodila do postýlky … také jsem jej nechala jednou při obědu sedět samotného v jídelní židličce a odešla se zavřít do obýváku…tam jsem brečela a nereagovala na pláč a volání svého syna ..... nevydržela jsem jeho věčné neeeeéééé … chlap v práci do sedmé večer, služebky …
Ani nevím, proč to vlastně píšu ...... možná proto, že Tomovi bude brzy 6 let, narodil se mi druhý syn, který je jako podle nějaké chytré knihy (stále spí, je spokojený, papká, hraje si sám, stále se usmívá, mazlí - neuvěřitelné) … A můj starší syn dodnes se vzteká, ječí, nehraje si sám, beze mne ani ránu a já mám pocit, že tu cestu k němu stále hledám ..... vím, že mě má moc rád, říká mi to, tulí se …
Ale je s ním více práce, než s jeho bratrem, ketrému bude 21 měsíců ..... a já řeším nový problém -
Nemyslí si Tom, že jej mám méně ráda než jeho bratra? Mám pocit, že na Toma jen křičím, že snad máme spolu ponorkovou nemoc … na Petříka téměř nezvyšuji hlas … a Tom to vidí … co se mu asi odehrává v hlavičce?
Toma je všude plno, Petříka si musím odchytit, abych jej vůbec mohla pomazlit …

Moc se omlouvám za svůj vpád do cizího deníčku …ale mám pocit, že dělám něco špatně a tvůj deníček, Gabinko, mi to připomněl …

omlouvám se ještě za zmatenost svého příspěvku
Lila z Podzimního očekávání 04

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 22.06.06 08:53

Lilo díky. Zmatený to určitě není.
Já mám jen jedno dítě, takže těžko radit, ale napadlo mě, Tom je už relativně velký a určitě i chápavý kluk, možné je, že za vším je teď i žárlivost. Co s ním zkusit promluvit? Já naprosto chápu to, že máš pocit, že na něj jen řveš, měla jsem to taky. Vysvětlit mu to nějakým způsobem…kdo ví, jak to bude jednou u nás s druhým:) Svým způsobem jsem opět naivní amyslím, že to bude s druhým dítětem lepší. :) Ale bude tu rozdíl, že už budu mít tu zkušenost a tak mě to nepřekvapí:)

G

 
evelina1
Kecalka 406 příspěvků 22.06.06 09:02

Ahojky všem,
tak nejdřív k deníčku.Gábi krásně si to popsala. Já jsem takové pocity měla tak do těch 3 měsíců Adi, pak se to přehouplo a z uřvánka, který taky v noci nespal je docela pohodář. Musím říct, že je fakt hodnej, trošku bojácnej,ale taky se umí pěkně vztekat a když mu hubuju, tak držkuje a ještě mě majzne, takže to taky umí, ale to fakt minimálně.
Jinak nového u nás není nic. Včera jsem nasbírala 2 kýble jahod a to zdaleka není všechno, už mě lezou i ušima. Rozhodla jsem se udělat marmošky, tak snad to klapne. V pátek odjíždíme na chalupu a jelikož bude krásně, tak se těším. Budeme tam dokonce sami, to je paráda. Čistej vzduch, lesy, prostě žůžo.Taky vám musím říct, že jsme včera zajeli kola. Super, baví mě to a moc. Adámek seděl v sedačce a moc se mu to líbilo, dokonce s ním musel Kája udělat ještě okruh, tak jsem moc ráda, ani neprotestoval kvůli helmičce.

Gábinka - deníček je opravdu napsanej krásně a jsem moc ráada, že končí tak pěkně, Barča je určitě skvělá holčička a ty skvělá máma, věřím, že tohle si asi prožije každá nebo většina maminek a je fajn, když se člověk může touto cestou vypovídat. Moc zdravíme a Barče pusinku

Kačka - takže gratulace k chlapákovi a jsem ráda, že můj tip vyšel, jména se mi moc líbí, tak jsem zvědavá jaký nakonec vyberete, hladím pupíka na dálku

Peta - Vojta je prostě úžasnej, Adámek už taky říká MINI, ale to je tak z popisu autíčka všechno, nezapomeň, že vás ráda zase uvidím, fakt stačí písnout, jo a časopis chci takyyyy, určitě tam budeš vypadat skvěle

Kiwi - tak snad už to máš s tou nohou lepší, já tohle měla ke konci těhotenství a to bylo šílený, zvedat z postele mě musel Kája

Jedu do města, tak pak ještě písnu, ještě jsem chtěla pár komentářků napsat.
Zatím čauky Evel

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama