Recenze knih z Computer Press, a.s.

Ostatní

Pro počítačové fanoušky: Jak na počítač Digitální fotografie II Příkazový řádek Microsoft Windows Hrátky s digitálním videem v programu Movie Maker

=============­========================­===================

Jak na počítač Digitální fotografie II
Marie Němcová
90 str. plnobarevných
Datum vydání: září 2005
Kód knihy: K1233
ISBN: 80-251-0780-9, EAN: 978-80-2510-780-5

59 Kč / 89 Sk

Máte již za sebou první krůčky s digitálním fotoaparátem? Chcete proniknout do tajemství pěkných snímků? V této knížečce se dozvíte, na co si dát před zmáčknutím spouště pozor, aby vaše fotografie netrpěla typickými chybami začátečníků, jak se fotografují různé typy objektů (portrét, krajina, mometky aj.) a jak snímky doladit v počítači, aby výsledný dojem byl dokonalý.

=============­========================­===================

Příkazový řádek Microsoft Windows
Kapesní rádce administrátora
William R. Stanek
360 stran černobílých
Datum vydání: říjen 2005
Kód knihy: K1106
ISBN: 80-251-0757-4, EAN: 978-80-2510-757-7

349 Kč / 519 Sk

Znalost administrace operačních systémů Windows pomocí příkazového řádku je silnou zbraní v rukou každého správného administrátora. A tato kniha je stručnou a snadno použitelnou příručkou, která vás provede všemi základními i pokročilými úkony správy systémů Windows Server 2003 a Windows XP Proffesional pomocí nástrojů příkazové řádky. Kniha obsahuje popis každodenních postupů přehledně popsaných a seřazených, takže vždy naleznete to, co potřebujete ke splnění daného úkolu.

Z obsahu vybíráme:

příkazy a nástroje příkazového řádku
tvorba skriptů a plánování automatického spouštění úloh
práce s registrem a správa služeb systému
protokolování událostí a sledování procesů údržba pevných disků a správa svazků RAID na dynamických discích
správa služeb Active Directory a uživatelských účtů, skupin a řadičů domén
správa a nastavení síťových tiskáren a řešení problémů s tiskem
nastavení, údržba a řešení problémů se sítí
V knize naleznete množství praktických informací, jež jsou rychle a snadno vyhledatelné. Veškeré postupy jsou navíc doplněny ukázkami výpisů zpracovaných skriptů či jednotlivých příkazů s jejich volitelnými parametry. Tento kapesní rádce by rozhodně neměl chybět v knihovně žádného administrátora či zkušeného uživatele operačního systému Windows.
O autorovi:

William R. Stanek se může pochlubit bohatou dvacetiletou letou praxí v oblasti pokročilého programování a vývojářství. Jako autor více než dvou tuctů počítačových knih je jedním z předních expertů a ceněným autorem a jeho praktické rady pomohli během let milionům programátorů, vývojářů a síťových inženýrů po celém světě. Jeho zkušenosti vychází především z jeho více než jedenáctileté služby v americké armadě, kde se věnoval technologii serverů, skryptování a internetovým řešením. Ve svém oboru je vyhledávaným expertem.

=============­========================­===================

Hrátky s digitálním videem v programu Movie Maker
Michal Hrabí
112 stran černobílých
Datum vydání: říjen 2005
Kód knihy: K1022
ISBN: 80-251-0785-X, EAN: 978-80-2510-785-0

129 Kč /189 Sk

Chcete-li se pustit do střihu videa bez zbytečného tápání či nákladů, vyplatí se vám začít právě s programem Movie Maker, který je standardní součástí Windows XP. Abychom vám tyto začátky co nejvíce usnadnili, vydali jsme pro vás knihu od erudovaného autora, který vás provede nejen střihem, ozvučováním a titulkováním, ale navíc vám vysvětlí i často používané výrazy z oblasti zpracování videa na počítači, předá vám užitečné tipy pro práci s kamerou a seznámí vás se základními technikami natáčení, aby vaše podklady pro střih obsahovaly co nejkvalitnější materiál.

Z obsahu:

instalace nejnovější verze programu Movie Maker
jak stáhnout videozáznam do počítače
pracovní plocha programu, nastavení pro střih
vytváření přechodů a užitečné efekty
zvuk a hudba na pozadí
v jakém formátu soubor uložit
vypálení filmu na CD
O autorovi:
Michal Hrabí je studentem informatiky, k jeho zálibám patří zpracování videa na počítači, na toto téma mu vyšla kniha Adobe Premiere Pro Jednoduše, srozumitelně, názorně (Computer Press 2004), která je svojí názornou koncepcí zaměřena právě na čtenáře hledající rychlou pomoc a dostatečnou informaci při hrátkách s videem na počítači.

=============­========================­===================

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek