Rok 2016 aneb rok změn

Přeji hezký den, chtěla bych se s vámi podělit o svůj příběh.

Rok 2016 aneb rok změn

Když se řekne rok 2016, první, co mě napadá, je mé novoroční předsevzetí, že opravdu přestanu kouřit. Vydrželo mě to zhruba tři dny, během kterých jsem si okousala všechny nehty a jediný kdo mohl upoutat mou pozornost, byl člověk držící cigaretu a uspokojivě šlukující cigaretový kouř. Tak jsem se na vše vyprdla. Hlavou mi běhala spousta myšlenek. Přece nepřestanu kouřit, když za chvíli maturuji, to nezvládnu, ale čekají mě přijímačky a fyzické zkoušky.

Pár dní po tomto parádním neúspěchu jsem seděla na lavičce ve vojenské nemocnici v Praze. Ano, čekalo mě zdravotní vyšetření a psychotesty. Vojenský záchranář, to byla jedna ze dvou mých přihlášek na vysokou školu. Prošla jsem a nemohla jsem tomu uvěřit. Tak teď už je to jen na mých vědomostech a fyzičce.

Duben vystřídal březen a já oslavila své 19. narozeniny. Nejhorší měsíce mého života se blížily. Musím přiznat, že nyní se nad svými slovy usmívám, ale napsat to musím. Jedná se o klíčovou situaci mého příběhu. Přihlášky byly podány, maturitní otázky se pomalu začaly kupit a nervozita stoupala.

Přesto v tomto velmi vypjatém období přišel krásný moment. S přítelem jsme pokukovali po vlastním bydlení. Nevím, jak se to stalo, ale snad během tří týdnu jsme koupili byt a za dalších 14 dní jsme již bydleli. V tu chvíli jsem si říkala, že se již stalo takových změn, že mám pro tento rok vybráno. No, byl to teprve začátek.

Pilně jsem vypracovávala otázky a chodila běhat. Těsně před maturitou se nám však s přítelem stala nehoda. Ani už nevím, proč jsem si v té době nekoupila Postinor. Prášky jsem nebrala asi dva roky a vůbec mě nenapadlo, že bych mohla otěhotnět. Přišlo zpoždění a já ani nevím proč, ale upnula jsem se k tomu, že jsem těhotná. Měla jsem snad všechny těhotenské příznaky. Nikdy jsem opožděnou menstruaci neměla. Nicméně testy byly negativní a a příznaky byly opravdu jen vsugerované.

Věřte nebo ne, ale já byla velmi zklamaná. Najednou jsem si připadala zvláštně. Toužím po miminku! Nechtělo se mi ani maturovat, ani k přijímačkám. Každopádně po potvrzení doktora, že v jiném stavu opravdu nejsem, jsem se začala týden před maturitou učit. Maturitu jsem zvládla za tři jedničky a dvě dvojky a já byla více než spokojená. Dostavila jsem se na přijímačky jak na vojenského tak na civilního záchranáře. Vše jsem zvládla nad své očekávání a zbývalo mi jen už čekat na výsledky.

Musím dodat, že od té doby, co jsem si myslela, že čekám miminko, jsem si dělala testy každý měsíc a hledala duchy, i když jsem k tomu důvod neměla. Přesto jsem však tajně doufala, že se dvě čárky objeví. Byla jsem jako blázen a dokonce si pamatuji, že jsem poprvé ve svém životě viděla padat hvězdu, při které jsem si přála otěhotnět. Cítila jsem v sobě velký rozpor a něco se v mé hlavě změnilo. Připadala jsem si zvláštně, že v 19 letech toužím po dítěti a cítila jsem se vůči svým vrstevnicím až divně.

Jednoho dne přišel dopis a v něm stálo, že jsem sice splnila podmínky přijetí do oboru vojenského záchranáře, ale nedostala jsem se do limitu. Přijímali dvanáct lidí a já to brala jako největší selhání v mém životě, přesto, že jsem si vedla dobře. Měla jsem z toho úzkostné stavy a druhý dopis, zda jsem přijata na záložní školu, bych ani otevírat nemusela. Věděla jsem a byla jsem si na sto procent jistá, že mě přijali. A taky přijali!

Nakonec jsem se začala těšit. Léto uteklo jako voda a já nastoupila do školy. Začala jsem žít vysokoškolský život, kterým jsem byla zprvu uchvácená, ale po pár týdnech mírně zkoprnělá. Ve škole se mi dařilo a vidina záchranáře mě dělala šťastnou.

Poslední říjnový týden jsem cítila, že je něco jinak. Menstruace se mi opozdila a já si nechtěla připustit, že by mohlo jít o těhotenství. Říkala jsem si, že zase opět plaším. Po pár dnech mě to však donutilo zajít do lékárny a těhotenský test si koupit. Hned, co jsem přiběhla z přednášky domu, jsem si test udělala. Během pár vteřin naskočily dvě růžové čárky a já tomu nemohla uvěřit.

O miminku jsme se s přítelem bavili, jen jsme chtěli počkat, až dostuduji. Byla jsem zmatená, rozbrečela jsem se a myslela na školu. Najednou mi vše dávalo smysl. Takových příznaků a já je neviděla! Jak se to jenom stalo? Ne, že bych nevěděla, jak se děti dělají, ale spíš mě zarazilo, jaká to byla náhoda. No náhoda, co bych také čekala po dvou a půl letech bez antikoncepce. Nic není 100%.

Během pár dní se mé priority naprosto otočily a já se cítila šťastněji jako nikdy dřív. Zjistila jsem, že škola nebylo to, co mě dělalo opravdu šťastnou. Navíc to odloučení neprospívalo ani našemu vztahu a já to beru jako osud. Mělo to tak být! Každá věc v našem životě má nějaký smysl.

Několik týdnu jsem dokázala číst o těhotenství a byla jsem jako omámená. Na Vánoce jsme s přítelem oslavili páté výročí a oznámili těhotenství příbuzným a kamarádům, kteří vzali novinku pozitivně. Jak mí, tak přítele rodiče byli šťastní a už teď se nemohou dočkat vnoučete. Jsem si určitě jistá, že to co se stalo, se mělo stát. Jsem ráda, že budu mít své první dítě ve dvaceti letech.

Nyní jsem ve 14. týdnu a těším se na další ultrazvuk. Poohlížím se po nějakém dálkovém studiu a troufám si říci, že s přítelem prožíváme zatím nejkrásnější rok našeho života. Občas si říkám, jestli s tím nemá co dočinění ta padající hvězda. :-) Rok 2016 je pro mě jednoznačně rok největších změn a myslím si, že stál opravdu za to!

PS: Často když čtu deníčky, setkávám se s negativními ohlasy na mladé budoucí maminky. Nad některými sice taky občas zvednu oči v sloup, ale chtěla bych říci, že nezáleží na tom, zda je vám 18 nebo 40, každá matka miluje své dítě stejně.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
5720
8.1.17 00:48

:hug: Nádherné přeji hodně štěstíčka a krásné zdravé miminko :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
819
8.1.17 03:45

Hodně štěstí a hlavně zdravíčka do roku 2017! :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
7606
8.1.17 04:19

Hodně štěstí :kytka: Ja ve dvaceti byla tele. Na miminko bych nemela. Cas přišel az ted, kdyz je mi 31. Každému jak to vyhovuje :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
15291
8.1.17 08:18

Každý to máme jinak, já ve 20ti neměla na dítě ani pomyšlení a neměla partnera, se kterým bych dítě chtěla, a který by ho chtěl se mnou.. každý to máme jinak, držím palce, ať se daří a jste zdraví..

 • Zmínit
 • Nahlásit
399
8.1.17 08:45

Krásný deníček a plné te chápu, ja svého prvního syna porodila v čerstvých 21 a bylo to nejlepší rozhodnutí co jsem kdy udelala :-) užívej si to

 • Zmínit
 • Nahlásit
Doe_Jane
8.1.17 08:58

Hodně štěstí a chápu tě, já jsem ve dvaceti porodila syna, a od té doby má můj život fakt smysl, nechápu jak jsem mohla žít bez něco celý život :mrgreen: je to úplně něco jiného :srdce:
ale chápu i ty, které naplňuje něco jiného :)

 • Nahlásit
489
8.1.17 09:36

Krasne, ja jsem teda trosku :lol: starsi budouci maminka, ale kdybych potkala toho spravneho chlapa drive, tak uz davno deti mam :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
maminka2017
8.1.17 10:17

Já měla první dítě v 19 a ted čekáme ve 25 4té a JSEM ZA TO ŠTASTNÁ!

Moc gratuluji a užívej si těhotenství, je to krásné být těhotná :D

Příspěvek upraven 09.01.17 v 19:54

 • Nahlásit
 • Upravit
Lenka 80
8.1.17 11:38

@Adélajda4 nekterym to treba drive neslo ;)

 • Nahlásit
 • Upravit
1143
8.1.17 11:59

Znám tvé pocity ;) Po něčem strašně dlouho toužíš, i když třeba skrytě, a když to přijde, jsi v takovém šoku, nemůžeš tomu uvěřit :D
Každopádně moc držím palečky, ať je škvrně zdravé a jste všichni šťastní :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1143
8.1.17 12:06

@Adélajda4 přesně tak, jak píše @Lenka 80. Některým to prostě dřív nešlo. Mám v okolí ženu, která se s mužem snažila o dítě 11 let. Opravdu strašná představa. Měli doma už dvě adoptované děti, ale ta touha po vlastním prostě byla. Nakonec se podařilo v jejích tuším 38 letech.

Na druhou stranu znám i ženy, které těhotenství vědomě oddalovaly (a třeba se jim to i pak podařilo hned). Ale pro mě je představa, že rodím první dítě ve věku 35+ taky nepředstavitelná. Zatím jsem na tom s věkem docela podobně jako autorka deníčku, takže čas ještě mám, ale prostě vím, že mít děti brzo je pro mě i pro ně obrovskou výhodou ;)

 • Zmínit
 • Nahlásit
19196
8.1.17 12:14

@Adélajda4 Můžeš mi tady vyjmenovat ty rýpalky?? :think:

Autorko přeji zdravé miminko :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
24931
8.1.17 12:53

@Adélajda4 Žádnou rýpalku tu nevidím, tedy kromě tebe s tvými :roll:
Jinka zakl. gratuluji k těhotenství :kytka: Já jsem dálkově studovala VŠ při třech dětech a taky se to dalo, i když to bylo náročné. A mamin s prcky studovalo na fakultě docela dost. Tak ať se daří :kytka:

Příspěvek upraven 08.01.17 v 12:56

 • Zmínit
 • Nahlásit
6279
8.1.17 13:03

@Kikuška90 to byla asi reakce na poslední odstavec deníčku :)

 • Zmínit
 • Nahlásit
158
8.1.17 13:06

Ja si sice neumim predstavit dite ve 20, ale kazdy to ma jinak. Uzivej si to. Miminko je uzasne, at je mamince, kolik chce.
Jen nezapomen pri materske opravdu dal studovat. Hodne ti to pak pomuze, az bude prcek vetsi. To je vyhoda nas starsich matek. Dodelana VŠ, praxe, zazemi. Nijak tim ale nepopiram ty vyhody, ktere maji naopak mlade maminky.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1317
8.1.17 14:29

Krasneee, gratuluji k tehotenatvi a preji hodne zdravicka a stesticka! :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
maminka2017
8.1.17 14:49

@Kikuška90 Tak ona psala, že co četla deníčky psaly i rýpalky, tak TŘEBA očekává že se najde i u jejího deníčku, tak jsem ji napsala at si toho nevšímá(když tu nějaká bude)…

Příspěvek upraven 08.01.17 v 14:52

 • Nahlásit
 • Upravit
maminka2017
8.1.17 14:50

@Taka Pokud jim to nešlo, tak to chápu..znám taky jednu takovou…ale třeba z duvodu kariéry to nechápu…no, jak jsem psala každého věc. Někdo se cítí na mimiko v 17 někdo ve 40..

 • Nahlásit
 • Upravit
maminka2017
8.1.17 14:53

@pe-terka přečti si to prosím znovu ano? :roll:

 • Nahlásit
 • Upravit
247
8.1.17 18:12

Pro mě byl rok 2016 také plný zvratů a do nového roku jsme taky vstoupili s miminkem v bříšku :srdce: jen je mi o 10 let víc a malá je o cca 10 týdnů starší :mrgreen: gratuluji a přeji hodně zdraví a štěstí :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
3363
8.1.17 18:42

Gratuluju…mne bude letos 25 a cekam sve treti dite cca o 4 tydny driv nez ty ;) prvni syn se narodil v mych 21. A zaroven s jeho narozenim jsem zacala i studovat, ted uz me cekaji v unoru prvni statnice, vse se da zvladnout kdyz se chce ;) preju hodne zdravi a spokojenosti do noveho roku…

 • Zmínit
 • Nahlásit
maminka2017
8.1.17 19:35

Zakladatelko a pohlaví bylo vidět? :)

 • Nahlásit
 • Upravit
959
8.1.17 21:05

No na hodnocení, jestli si udělala dobře je ještě brzy. Určitě nebudeš litovat, že sis dítě pořídila, spíš časem uvidíš, jestli nepřišlo moc brzy.
Napiš deníček tak za tři roky, až budeš hledat práci nebo přemýšlet o dalším vzdělání. Ať jste oba zdraví.

 • Zmínit
 • Nahlásit
421
8.1.17 21:15

Ahoj, gratuluji a úplně vím, jak se cítíš, taky jsem relativně mladá maminka, je mi 23 :) a taky jsem měla rok 2016 šťastný :srdce: po miminku jsem začala toužit, když mi snad nebylo ani 21, ale přítel se na to ještě necítil, bylo mi z toho smutno, ale netlačila jsem na něj. Stejně jako ty, i já jsem si několikrát dělala testy, „co kdyby“ a sugerovala si příznaky a pak byla akorát zklamaná. Když pak přítel po nějaké době svolil, byla jsem šťastná a když mi pak hned po prvních pokusech vyšel pozitivní test, rozbrečela jsem se dojetím - paradoxně to bylo poprvé, co jsem testovala a nečekala pozitivní výsledek :mrgreen:
Těhotenství bylo ukázkové a malému se u mě tolik líbilo, že mi porod museli vyvolat :D je to skoro dva měsíce a už konečně plně chápu význam spojení „mateřská láska“ :srdce:
Tak přeji, ať se vše vyvíjí dobře a máte zdravé miminko :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1271
8.1.17 21:16
:hug:
 • Zmínit
 • Nahlásit
10206
8.1.17 22:40

@Adélajda4 Nebud tak uzkoprsa. Ver, ze někoho více nez,,starší " maminka zarazí to, ze nekdo aniž by si cuchl k praci rodi jedno ditko za druhým a zatímco nekdo dostudovava vysokou skolu, druhy vykreje dětmi čtvrtinu skolkove tridy :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
10206
8.1.17 22:43

Autorko, moc gratuluji a preji kouzelné těhotenství. Ja mela prvního syna ve 21 letech. Nebyl plánovaný, dokonce to nebylo ani žádoucí. Ale pise v mem zivote krasny příběh a jsem diky nemu mnohem lepší clovek. Věřím, ze mi přišel do života prave proto a je mi velkým učitelem. Věz, ze rok 2017 pro vas s přítelem bude jeste krásnější, nez ten minuly :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
maminka2017
9.1.17 09:42

@Jitusee a co jako? :mrgreen: Víš jaký je to skvělý život? nevíš ani nezažiješ :mrgreen:

Příspěvek upraven 09.01.17 v 10:24

 • Nahlásit
 • Upravit
10206
9.1.17 14:27

@Adélajda4 Draha moje, ver ze me můj život naplňuje dokonale a o tvůj veru nestojím.
Ale je mi to srdečně jedno, kdyz jste šťastní, pak je to jedine v poradku. Chtela jsem tim pouze rict, at na nikoho,,neukazujes prstem " a nepohorsujes se, jelikož stejne tak nekomu muze prijit zvláštní tvůj rodinný život.

 • Zmínit
 • Nahlásit
maminka2017
9.1.17 15:01

@Jitusee každý to má, jak si to udělá…takže asi tak :P

 • Nahlásit
 • Upravit
10206
9.1.17 16:29

@Adélajda4 No přesně, tak neohrnuj čumák :)

 • Zmínit
 • Nahlásit
maminka2017
9.1.17 16:33

@Jitusee emimino ti už leze na mozek a ty tvoje příspěvky u každého deníčku, stojí taky za to..no radši tě budu ignorovat :*

Příspěvek upraven 09.01.17 v 16:37

 • Nahlásit
 • Upravit
10206
9.1.17 19:01

@Adélajda4 Ty prosim te, nebud vztahovacna, nebylo to myšlene ve zlem ;) Nebudu tady autorce plevelit tak milý deníček naprosto zbytečným sporem s tebou, kdyz neumíš přijmout připomínku ke svému zbytečne uzkoprsemu komentáři. Nepochybuji o tom, ze se jeste nekde,,potkáme ",možná to bude jeste pod tímhle nickem, možná si zalozis další, v poradi uz asi šestý. Stejne te podle vyjadřování vzdy bezpečně identifikuju, mamco :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1226
9.1.17 19:06

Ono je to o prioritách, ale to jsem psala už i jinde :-) Hlavně buď šťastná!

PS: moje teta měla mimoděložní v 21 letech a 19 let poté nemohla otěhotnět. K 40. narozeninám si nadělila syna, o rok později dvojčata holky, poté byla zase těhotná, ale to si už nenechala. Ta příroda je někdy čarodějka.

 • Zmínit
 • Nahlásit
6369
11.1.17 15:46

Přeju moc štěstí já měla prvního syna v 19 a jsem ráda že ho mám a mám ještě jednoho a měla jsem ho dva a půl roku po prvním děti miluju a jsou můj život

 • Zmínit
 • Nahlásit

Všechny deníčky uživatele