Sedm minut ticha

Pro zábavu

Manžel zamčený v koupelně skrývajíc se před pětiletým teroristou houpajícím se na klice, zoufalá matka na konci sedmého měsíce čůrající v rohu zahrady, i tak může vypadat den úplně obyčejné rodiny...

Prázdniny, období neskutečné krásné! Ještě teď si vzpomenu na ten blahý pocit, když jsem odpočítávala poslední dny do konce školního roku. Málokdo vám ovšem na rovinu řekne, že tohle nadšení z prázdnin povětšinou opadne potom, co vás první po rodičovské dovolené zhýčkají a rozmazlí servisem školy či školy, aby vás následně předhodili vašim ratolestem zpátky napospas.

První měsíc prázdnin je vždy krásný. Děti spokojené doma, čekající na ranní pohádku, matky rozněžnělé, jak dlouhý kakaový ranní rituál můžou těm svým roztomilostem poskytnout oproti běžnému rannímu stresu alá „Ale jez ti říkám, nebo nám v té školce zavřou!“

Abych se zase neprezentovala jako úplná hyena, nutno podotknout, že i u nás se ještě někde někdy za půlí prázdnin po ránu rozléhala vůně čerstvého pečiva, nebo koláčů a moje vlastní krev se mi zdála jako to nejroztomilejší stvoření pod sluncem.

Konec prázdnin je už ovšem (tedy u nás) už trochu jiný příběh. Ze žánru pohádky se dostáváme až někde ke thrilleru, kdy je dítě značně rozbrnkáno, rozmazleno, rodiče mírně zoufalí.

Trouba v kuchyni nesvítí v 7 ráno jako vánoční stromeček. Místo něžného buzení, zda se může tulit, se naše dítě jen teatrálně a (zcela nelogicky) vydává velmi hlučně nejdelší cestou přes dům (samozřejmě přes naši ložnici) do obýváku, aby si v 5:30 ráno pustilo ČT, :D kde je závěr vysílání, což ho z neznámých důvodů vede k myšlence, že i my bychom si měli vychutnat libý zvuk chrápajících písmenek „Dé“, a obratně zvedá volume na minimálně 40. Aby se vzápětí jejich chrápání pokusil přeřvat výkřikem: „Mám hlad!“

Přísahám, že ještě před měsícem, to bylo minimálně „Prosím, mám hlad!“

Zatímco si přehrávám v hlavě schované pod peřinou, jak dlouho vydrží asi dítě bez jídla, aby ho začaly sžírat křeče žaludku, mění malý diktátor své stanovisko na „Mám žízeň!“

Což mi značně ulehčuje práci a místo dlouhého milého Dobré ráno miláčku, můžu rovnou přejít k frázi. „A jak se to říká Rá..?!“ Přes zkyslý pohled se jeho slovní zásoba rozšiřuje i na slova, které se zjevně celé prázdniny snažil vytěsnit a prosím a děkuji se pod tlakem hladu a sucha v ústech opět derou do popředí.

Potom, co se obdobným stylem překlepe poledne, kdy se dítku věnuje manžel, abych jim mohla poskytnout full servis, který jako každý rok už pravděpodobně zase lituje, že si veškerou dovolenou vyflákal na období, kdy máme doma našeho broučka a až do příštího léta, kdy svůj čin zopakuje, bude remcat, že si vlastně vůbec neodpočinul, se nám rýsuje krásné odpoledne.

Procházka, pomazlení, 3 minuty stavění sevy, abychom mohli vzápětí 15 minut sbírat součástky rozkutálené pomalu po celém domě. Svačinka a následující pokus chlapa urvat si kus svobody pro sebe, protože je táák strašně zpocený a potřebuje si napustit vanu. Zdvihnuté obočí mláděte chtíc otci zpříjemnit lázeň dlouhým vyprávěním, případně mu zajistit společnost v podobě veškeré 3-30 centimetrové veteše nacházející se někde v bednách s hračkami, se ovšem rázem mění na dvě rovnoběžky nad zúženýma očima, když zatímco loví zmiňovanou veteš, slyší ve dveřích koupelny zarachotit klíč.

Z malého tatínkova kumpána se rázem stává nemilosrdný práskač a já se dozvídám o veškerých ohavných činech, které můj choť spáchal, kam sahá paměť našeho syna. Od samotného zamčení se v koupelně, přes odmítnutí mu koupit melounové žvýkačky, po to, že se domlouval se strejdou na pivo.

Mé pokyvování hlavou s úsměvem od ucha k uchu nad lamentováním toho lumpa přeruší nutná potřeba čůrat a začíná vnitřní boj sobeckosti, ženy v 7. měsíci s močákem o velikosti vlašského ořechu a charakterním přístupem dopřát chlapovi o jeho dovolené aspoň nerušenou vanu. Zcela blbě se rozhodnu pro druhou variantu a už se nenápadně rozhlížím po zahradě, odhodlaná najít si co nejdůstojnější rožek, aby se nade mou vzápětí mohl tyčit mladej a pohoršeně řvát: „Mamí, ty tu čůráš?“

Pokud o mém ohavném činu sousedé doteď nevěděli díky vhodnému výběru místa, už to bezpečně ví i „obsousedé“.

„Ano Ra..,protože se tatínek v koupelně koupe,“ šeptám a trochu se pohoupnu v kolenech ve snaze okapat, abych mohla zdrhnout z místa činu, „A teď jdi na chvilku na písek, uvařím si kafe a za pět minut přijdu za tebou!“

Potom, co proběhne krátká potoaletní hygiena ve dřezu, dobublá voda na moje (ne)chutné bezkofeinové kafe, vyhrabu dobře ukrytý zbytek sušenek se nejistě podívám na hodiny - SEDM! Sedm zlověstných minut ticha!

Nejistým krokem se vydávám na zahradu. Na skráních se mi samovolně rýsuje úsměv, leč se snažím o velmi vážný obličej.

„Polož ty nůžky!“

Bačež zcela bez námitek opravdu padají k zemi asi dvoukilové zahradní nůžky, aby dělali společnost odstřihlým větvičkám thůjí.

Dnes jsem si užila sedm minut ticha! Sice se teď pár let na zahradě nevyčůrám, protože přes naše tůje uvidí i z vedleší ulice, ale optimisticky musím ocenit to, že se ten náš zahradník nezmrzačil ani nezapíchl. Kdo by se jinak zrovna teď snažil zvednout chlapa i s postelí heverem?! :-D :-D :-D

A příští léto bude ještě krásnější - přibude rošťanda! ♥ Mezitím si ale teď, v rámci zachování psychického zdraví, dáme zase chvíli pauzu v podobě školkovní docházky! :-)

P. S.
Kdyby chtěl někdo zatěžovat sociálku - adresu předám ve zprávách. Dnes jsem se konečně přemohla vytřít kocoury prachu ve všech rozích naší nesterilní domácnosti, tak ať se mám komu pochlubit! :-)

Krásný zbytek prázdnin!

Hodnotilo 63 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Duckula
Generální žvanilka 23231 příspěvků 25.08.16 00:10

„..ve snaze okapat..“ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :palec:

 
Barinec
Kecalka 197 příspěvků 2 inzeráty 25.08.16 02:50

Skvěle napsáno, naprosto vystihuje mé pocity a to syn do školky teprve začne chodit a já okusím tu slast být alespoň dopoledne doma SAMA. I když je mi jasné, že si jen tak ze zvyku pustím Kouzelnou školku, rozhážu pexeso po bytě a pak vyrazím na písek.

 
arkadie
Závislačka 2909 příspěvků 10 inzerátů 25.08.16 06:11

Super :potlesk: Naprosto chápu, taky už počítám dny do začátku nového školního roku. A utíká to tedy zoufale pomalu :lol:

 
tini
Ukecaná baba ;) 1037 příspěvků 6 inzerátů 25.08.16 07:27

Presne jak u nas, dekuji, moc jsem se zasmala. V cervenci byly taboraky, stopovacka za piratskym pokladem a jine aktivity se vzpominkami na me taborove mladi a ted uz to upada, kupuju vodovky v akci, omeruju botky a zjistuju, ze zase mame vsechny teplaky kratke :roll:

 
Ada22
Kecalka 403 příspěvků 25.08.16 07:40

Prima deníček, take počítám dny, kdy začne školka a krapet ji tam usměrní :)

 
quinty
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 7 inzerátů 25.08.16 07:42

Super!!! :palec: moc pěkně napsáno :mrgreen:

 
Liduš-kluci
Ukecaná baba ;) 1967 příspěvků 25.08.16 07:46

Úžasný deníček po ránu. Nádherné čtení u raního kafíčka :mrgreen: Myslím, že je to všude stejné :lol: Já mám kluky tři, červenec super, dvě dovolené, výlety, babičky - děti spokojené. Srpen už horší, už se perou, hádají a tak ty vodovky a bačkorky kupuji s úsměvem na tváři, protože už se mooooc těším na září :mrgreen:

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 9046 příspěvků 25.08.16 07:46

Pobavila jsem se :) I když musím upozornit, že to bude ještě MNOHEM zábavnější, až budete s mužem chodit di práce oba a nebudete mít volno celé dva měsíce, ale budete muset děti nějak opečovávat a udávat během docházky do práce.

A lingvistická poznámka: https://cs.wiktionary.org/…%C3%A1%C5%88

PS: Hlavní zápletka příběhu je přesně ten důvod, proč nepovažuju za přijatelné mít WC s koupelnou dohromady.

Příspěvek upraven 25.08.16 v 07:47

 
Blešík
Extra třída :D 12093 příspěvků 1 inzerát 25.08.16 07:47

:lol: pobavilo :palec:

 
sao
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 25.08.16 08:00

:palec: Super, nasmála jsem se :lol: Ještěže mám ty své 4 rošťáky celkem hodné, takže si můžu dopřát i hodiny ticha (vlastně jen ten nejmladší potřebuje trošku víc dohled) aniž by se cokoliv vážnějšího stalo :lol: a prázdniny si užívám i teď, když už je mám všechny doma skoro 2 měsíce, a na školu a školku se vůůůůůbec netěším… Ranní vstávání, rozvážení dětí, povinnosti, úkoly do školy… Zlaté prázdniny :) Ale naprosto chápu, sestra má šestiletého kluka (nedávno k němu přibyla i holčička) a zrovna včera byli u nás na návstěvě - no, můžu říct, že ty 3 hodinky bohatě stačily :lol: Ten fakt vydá za 4 a už se vůbec nedivím sestře, že už se táááák těší až začne škola :D

 
catherine100
Nadpozemská drbna 29146 příspěvků 25.08.16 08:13

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ja uz k tomu mam tu rocni rostandu a kdyby to slo, strcim je prvniho zari do skolky oba :lol:

Furt se rvou a dve minuty ticha konci obvykle revem jednoho nebo druheho :lol:

 
Kattynka000
Závislačka 2961 příspěvků 25.08.16 08:30

Zlatooo, tys mě po ránu suprove pobavila :-D už se těším, až ty tvoje krásné thuje uvidíme s malou na živo:-D :lol: :mrgreen:

 
flaus
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 1 inzerát 25.08.16 08:40
:mrgreen:
 
Ajvi89
Ukecaná baba ;) 1835 příspěvků 25.08.16 09:15

Také odpočítávám dny, než půjde dcera do školky. Už jen 7 dlouuuuhých dní :D a musím se smát, protože ačkoli máme kolem dvora zeď, stane se, že mi v krámě sousedky řeknou, co doma děláme :D Nj, hlučné děti :D

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 25.08.16 10:01

Holka zlatá, jak ja ti rozumím :mrgreen: doma 6letého syna jež letos nastoupí do školy, pod vlivem hormonu a něhy(anoo, jsem v 8 měsíci)jsem se rozhodla, že si ho poslední prazdniny před školou nechám doma, at si uzije..HA! naposledy říkam..Minimalne zas do pristího roku :lol:

 
Frnda
Ukecaná baba ;) 1965 příspěvků 25.08.16 10:03

Děkuju holky! Hned se cítím lépe, že nejsem jediná-nákupům zdar, už počmárují! :mrgreen:
@Slečna Ferka Paradoxně máme i koupelnu číslo dvě-ale podkrvní samostatný byt nevyužíváme dokud jsme pouze tři a děti malé- jak na potvoru klíč od schodiště byl na svazku, který uloupil chlap na zamčení. :-) Jinak i školka je u nás měsíc prázdnin otevřená a mám super hlídání v podobě tchýně-takže ikdyž jsem měla dvanáctky zvládalyi jsme, letos jsme chtěla mladému dopřát, když jsme doma, jaký si to uděláš matko.. :lol:
@Kattynka000 No budu se těšit na návštěvu :-)

 
Frnda
Ukecaná baba ;) 1965 příspěvků 25.08.16 10:05

@Jitusee :mrgreen: Právě jsem to dopsala výšše, taky jsem mu chtěla dopřát, už mohl být dávno ve školce, jo teď to máme! :mrgreen:
Ať se ve škole daří, já mám osypku už jen ze zápisu! :kytka:

Příspěvek upraven 25.08.16 v 10:06

 
Kattynka000
Závislačka 2961 příspěvků 25.08.16 10:10

@Frnda :lol: :lol: Plnými doušky užívám poslední prázdniny ve svém životě, ač pracovní, je mi jasné, že větší klid už nezažiju a vstávání v 6:15, příjezd domů v 18:20, rychlá večeře, úklid, sprcha a válení se u TV do pozdních hodin bude nepřekonatelný luxus :lol: Na absenci soukromí při malé potřebě na wc jsem si zvykla ve chvíli, co si náš pes naučil otvírat dveře a má tendence za mnou přijít, sednout si a začít kňučet, abych si s ním i na wc hrála, nemluvě o tom, že v těhlech vedrech se mi snaží nakýblovat i do té vany, takže se opravdu musím zamykat, dveře probourat mu naštěstí nejdou :lol:

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 25.08.16 10:36

:mrgreen: mooc fajn cteni! Nuzky v synkovych rukou jsou mi dpbre znamy. me ovsem „zkrasluje“ byt a Balkon a to moc usmevne neni :zed: :mrgreen:

 
Mexie
Závislačka 2880 příspěvků 25.08.16 11:37

Super :palec: :lol: ty máš krásné deníčky :palec: :hug:

 
Kajule21
Závislačka 3236 příspěvků 25.08.16 11:44

Naprosto dokonale napsané :) Báječně jsem se pobavila :lol: ;) :potlesk: :palec:

 
welovefashion
Kecalka 114 příspěvků 107 inzerátů 25.08.16 13:19

Jsem si myslela jaká jsem krkavčí matka, když se těším až moje holčička půjde zase do školky :-) tak koukám, že to není jen u nás, nám dcera zase maluje po zdech, ted se přidal i rok a půl starý syn, takže mám v kuchyni hezky vymalováno :-)))

u nás je to taky vždycky jen malý okamžik nepozornosti, stačí abych se na 2 minutky otočila ke sporáku :-)

 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 25.08.16 13:25

No, mě deníček připadal místy celkem zmateně napsaný…klučina je teda číslo (podle chování bych ho typla na mladšího), to si teda pěkně užiješ až se narodí mrně. No budu držet palce (jo a není mi jasná ta zamčená koupelna…vy se před sebou zamykáte? Když máte záchod tak logicky bych šla na záchod i když se chlap koupe… pokud to bylo kvůli tomu aby mu dal syn pokoj, tak to snad stačí předškolákovi říct, aby tam nechodil ne?)

 
UŽIVATELKA32
Závislačka 2551 příspěvků 40 inzerátů 25.08.16 13:36

:potlesk: Mám doma celé léto 7 mi letého, 5 ti letou a 10 ti měsíční. Víc není asi potřeba psát :mrgreen: :palec:

 
welovefashion
Kecalka 114 příspěvků 107 inzerátů 25.08.16 13:44

@reinkarnace tak to máš asi hodné a poslušné děti a moc ti to přeji, ale třeba naše 4,5 letá by sice třeba poslechla ale do pěti minut by tam šla stejně otravovat a pořád by to zkoušela mami a proč tam nemůžu a dalších tak deset až dvacet výmyslů, jen aby mu tam mohla vlézt… takže já docela chápu, že se pro desetiminutový klid ve vaně raději zamkne…

 
Zorbas
Ukecaná baba ;) 1507 příspěvků 25.08.16 13:46

Uaaaa, jako u nas :lol: s tim rozdilem, ze skolkovy deti mame dve+mimino :mrgreen:
Vsichni mi rikali, jak to bude tezky o prazdninach s tema dvema a novorozencem, jsem odpovidala, ze ne, ze deti si budou hezky hrat na zahrade a budou porad v bazenu. Chachaaaa
Vzhledem k letosnimu letu v bazenu byli minimalne a na zahrade si hezky hrali ten prvni mesic :zed: ted uz odpocitavam hodiny, kdy do ty skolky pujdou. Nehlede na to, ze uz vazne nevim, co varit, aby mi to nehodili na hlavu :roll: jako svetlo na konci tunelu jsem vyhlizela dny, kdy si je vezmou tchani, ted na konci praznin uz ani oni je nechteji :lol: a to podotykam, ze mame oproti jinym hodny a vzorny deti 8)
Takze huraaaa, za tyden je skolka :mrgreen: :dance:

PS: neni nad to, mit dva zachody :mrgreen: :pankac:

Příspěvek upraven 25.08.16 v 13:49

 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 25.08.16 13:57

@welovefashion jo mimino je zatím malé a starší je hodná až zázračně to je fakt..možná pro to pro mě nepředstavitelné…já když uspím v obýváku mimino, ona si hraje v pokojíčku, já jí řeknu že budu ve sprše kdyby něco..a ona si tam hraje, já se sprchuju…nejde ani za mnou, ani budit mrně..takže asi proto si to neumím představit jinak :mrgreen:

 
Frnda
Ukecaná baba ;) 1965 příspěvků 25.08.16 14:06

@reinkarnace Je pravda, že v některých ohledech je jako mladší - je to dáno spíš tím, že bystrý jako vrstevníci je, znalosti má taky úměrné věku, jen byl jako malý spíš přemýšlivý a neprůbojný a takové to období zkoušení co si může dovolit, strhávání pozornosti a trucu máme posunuté. Nicméně si myslím, že dříve, či později si jím projde každé dítě. Říct mu to samozřejmě jde, deset minut by to i respektoval, později by se proplížil.
Jo nikde to není dokonalé. :)

 
Frnda
Ukecaná baba ;) 1965 příspěvků 25.08.16 14:09

@welovefashion Odpověděla si víceméně za mně. ;)

 
Frnda
Ukecaná baba ;) 1965 příspěvků 25.08.16 14:11

@Kattynka000 :mrgreen: Pisko bude dobrý! :mrgreen: Si tedy slušně vytížená, ale MD už klepe na dveře.. A budem kočárkovat! :srdce:

Příspěvek upraven 25.08.16 v 14:11

 
kekelecnik
Povídálka 40 příspěvků 62 inzerátů 25.08.16 14:38

Perfektní :-)

 
Gabi3S
Povídálka 12 příspěvků 25.08.16 15:35

OPRAVDU POVEDENÝ DENÍČEK :potlesk: :lol: KDYBY CHTĚL NĚKDO ZATĚŽOVAT SOCIÁLKU.. :lol: NO, JÁ SI MYSLÍM, ŽE TO BY JI MUSELI VOLAT NA VŠECHNY „NORMÁLNÍ“ RODIČE CO SE STARAJÍ O DĚTI. HOLD S DĚTMI JE VESELO A STAČÍ JIM MINUTA OSAMOTĚ. ZNÁM Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI TŘÍ ANDÍLKŮ S ĎÁBLEM V TĚLE :mrgreen: :mavam:

 
Viktorie.H
Povídálka 19 příspěvků 25.08.16 16:39

:lol: :lol: :lol: Jo ten se povedl… Perfektně napsáno. :potlesk:

 
hanyny
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 25.08.16 21:43

I já se přidávám s pochvalou. Líbilo se mi to moc, pěkně napsané, nehraješ si na dokonalou matku, to mám ráda. Upřímně - čekala jsem v komentářích ty supermatky s kritikou a je fajn, že se neozvaly :mrgreen:
Já mám dva školáky a jednu tříletou, co jde z týden poprvé do školky. Sám o sobě je každý z těch tří zlatý, ale dohromady :zed:. Hlavně ti dva starší!!
Tak hodně štěstí s druhým dítkem, snad bude klidnější :mavam:.

 
Andrejka84
Ukecaná baba ;) 1261 příspěvků 26.08.16 13:14
:lol: :mrgreen: :lol:
 
Lucianna07
Povídálka 26 příspěvků 26.08.16 21:36

Tohle je bomba :D opravdu jsem se od srdce zasmála :potlesk: máte doma pěkně veselo :mrgreen: :palec:

 
little jane
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 27.08.16 12:24

@catherine100 Píšete mi z duše :D :mavam:

 
martinka28
Kecalka 495 příspěvků 17 inzerátů 27.08.16 21:10

Moc hezky napsané. Nasmála jsem se. Je to vážně všude stejné. :lol: :lol:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8716 příspěvků 27.08.16 22:17

Hezky, jako vzdy jsi pobavila, diky. :palec:
Ten zacatek mi trochu pripomnel kazdodenni vpad naseho nejstarsiho do loznice provazeneho vykrikem" Ja jsem chtel jeste spat, ale uz bylo rano!" Pobavilo me i, co tady nekdo psal, ze dite vrazi vzdy v sedm rano do loznice ve stylu stryce Pepina"Tak me tady zase mate!" Jo jo, jsou to milacci.

 
eva mrazova
Kecalka 102 příspěvků 28.08.16 11:59

Mně nejvíc pobavil ten konec, že jsi konečně všude vytřela-uklidila, tak ať se má kdo přijít podívat. :D :D :D Hned mám lepší náladu.

 
kacaba379
Ukecaná baba ;) 1865 příspěvků 28.08.16 19:21

Napsané je to hezky, vtipně, je mi jasné, že asi i s nadsázkou, ale aby byli 2 dospělí lidé takhle vyřízení z jednoho pětileťáka :think: :lol:

 
italia
Kecalka 372 příspěvků 42 inzerátů 12.09.16 15:31

Se asi po… smíchy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Řekla bych, ze úplně stejně, jako u nás doma, jen my máme holku a na cestě kluka :lol:

 
RadkaEm
Kecalka 133 příspěvků 02.10.16 16:38

:potlesk: Takové vyprávění mě baví :)

 
modrysnecek
Stálice 86 příspěvků 07.10.16 14:32

Milá zakladatelko, tento deníček mě velmi uchvátil :) asi tak si představuji do budoucna léto s mymi detmi :lol: :D :)

 
Kacenka.2803
Kecalka 122 příspěvků 25.07.17 16:57

:mrgreen: :mrgreen: Hezký deníček :palec:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama