Snad se i my dočkáme

Snažení

Bude to nejspíš ne příliš zajímavý deníček o snažení se o miminko, ale člověk se někdy chce jen tak vypovídat, jenže s tímto problémem se nejde svěřit jen tak někomu, protože kdo se neocitl v takové situaci, neumí si to představit a už vůbec ne pochopit.

Ahoj, už nějakou dobu si tady pročítám Vše deníčky a někdy pláču dojetím, někdy žasnu nad hroznými životními situacemi, ale nikdy bych nedoufala, že sem budu psát i já. Ale nemám co ztratit, třeba se mi uleví, když to někomu popíšu, protože v mém okolí nebyl nikdo v této situaci, takže tomu nerozumí a pohlíží na mě jako na nějakou nedočkavku apod.

Je mi 25 let, jsem rok vdaná, ale s manželem jsme spolu 9 let, předtím jsme na miminko moc nemysleli, říkali jsme si, že jako jednou v budoucnu ano, ale zatím ne, protože je důležitá škola, bydlení apod. Tak jsme si vše zařídili, jak bylo naplánováno - nejdřív dokončit studia, vytvořit nějaké to bydleníčko a pro mě samozřejmě svatba. Už půl roku před svtabou jsme si řekli, že to začneme zkoušet, že by bylo fajn třeba na svatbě oznámit, že budeme mít miminko, jenže to stále nepřicházelo :(

Na podzim loňského roku jsem se o tom bavila s lékařem - poslal manžela na spermiogram - měla jsem hrozný strach, ale naštěstí u něj bylo vše ok. Tak se začalo pátrat v mých vodách -zjistili mi anovulační cykly, tak jsme začali léčbu různými léky - já stále moc doufala a přála si mít už konečně na tom testu //, ale pořád nic :( Tak jsem v lednu tohoto roku absolvovala vyšetření HSG se závěrem, vejcovody bez potíží průchodné - prostě zase vše ok - měla jsem neskutečnou radost ! Lékař mi řekl, že těm vaječníkům pomůžeme, nastimulujeme je a že to klapne - dodalo mi to obrovskou naději.

Od března jsem na stimulaci Clostilbegytem a Pregnylem. První měsíce jsem si říkala, že to přece musí klapnout, když je vše OK, ale nic :( Teď mám před sebou předposlední ovulaci, kterrou mohu stimulovat Clostilbegytem a přemýšlím co dál… stále mě bičuje myšlenka, co dělám špatně, proč nám to nejde? Vždyť jsme oba mladí? Nevydržela jsem to a objednala se do CAR, mám v duši jistou naději, že to určitě musí vyjít, ale zároveň se bojím, že se zase zklamu. Nejhorší jsou pro mě narážky okolí a kecy, že na to nesmím myslet - vím, že má psychika velký vliv na úspěch, ale když víte, že to může klapnout jen v určité dny, tak na to přece nejde nemyslet :( Bolí mě, že jsem mladá a nemohu být maminkou :(

Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala, ale možná se mi i ulevilo, že jsem to tak nějak ze sebe dostala, protože kdo toto nezažije - nikdy to nemůže pochopit ! Moc děkuji za přečtení.

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kaculkadraculka
Ukecaná baba ;) 2388 příspěvků 03.08.11 07:31

Berusko moc držím palečky. V CAR vám určitě pomůžou. Mě bylo 23 a rozhodli jsme se pořídit mimčo. Nešlo nám to, moje mudr. do mě taktéž cpala v té době clomhexal (na podobné bázi jako clostylbegyt) a pregnyl a nic. Pak jsem se už naštvala a objednala se do CAR, tam mi zjistili PCO. Prohlédli vejcovody kontrastní látkou, to bylo o.k. Pak jsme odjeli na dovču a po dovče hned nasazen Clostylbetyt a pak Pregnyl. Následovalo 1.IUI a já ač jsem si to nepřipouštěla, tak jsem otěhotněla. Mám doma již 6letého předškoláka.
Přeji mnoho štěstí :kytka:

 
prudusinka
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 03.08.11 07:56

Držím ti palečky. Kamarádka je na tom podobně a tak vidím jak moc ji to bolí když jsou kolem těhulky. :palec:

 
Ivča1982
Kecalka 492 příspěvků 03.08.11 08:30

Ahoj Beruško,

naprosto si dokážu představit, co prožíváš a jak se cítíš… U nás s manželem to bylo podobné. Necelý půl rok před svatbou začátek snažení o miminko. Po dalším půl roce byl manžel na spermiogramu s výsledkem vše naprosto výborné. U mě žádný problém. Ani anovulační cykly, dokonce dle ultrazvukových vyšetření - krásná ovulace.
Další měsíc jsme se zaregistrovali do CAR a šli na první IUI. To už uplynul skoro rok a půl od začátku snažení. IUI bylo neúspěšné. Ikdyž tělíčko hezky reagovalo na stimulaci a měla jsem ukázkový folikul. Nakonec jsme se rozhodli, že na další pokusy IUI nepůjdeme a prostě zkusíme IVF, které je procentuálně o hodně úspěšnější, než inseminace. Po schválení rozpisu léků pojišťovnou jsem nedočkavě čekala na začátek menstruace, aby to mohlo konečně začít… Jenže jsem se nedočkala. Druhý den po termínu byl test jasně pozitivní. Otěhotněli jsem spontálně a teď jsem v 18tt. Myslím, že u nás hrála právě psychika velikou roli. Prostě jsem se poprvé za ten rok a půl neúspěšného snažení a nervů poprvé asi doopravdy uvolnila a podařilo se nám :-D

Vím, že Vám to určitě taky vyjde!!!

Příspěvek upraven 03.08.11 v 08:31

 
Hřiběnka
Extra třída :D 13999 příspěvků 03.08.11 08:42

To je jasné, že na to nejde nemyslet! Ale neboj se, každý se jednou dočká.. Chce to možná více pokory, žádné „dupy dup, já chci teď“, miminko přijde, až to uzná za vhodné :)

Příspěvek upraven 03.08.11 v 08:44

 
Ajuše
Ukecaná baba ;) 1201 příspěvků 03.08.11 09:08

Já tě úplně chápu, je mi stejně let a o mimi se snažíme už 10měsíců. Ještě jsem si neprošla tím kolečkem doktorů, ale brzy mě to nejspíše čeká. Ono je jednochuchý říct, nemysli na to, ale každá snažilka ví, že to prostě nejde. Mám období, kdy jsem smířená a pokorná, a období, kdy bych vzteky a smutkem brečela. Hlavně, když kolem sebe vidím holky, který otěhotní snad i přes ochranu :-D. Ale neboj, ono se to jednou povede, já tomu věřím i když ta cesta možná nebude lehká :kytka: :palec:

 
beruska03
Kelišová 5395 příspěvků 03.08.11 09:13

Holky, moc děkuji ! Těší mne, že spoustě co byla v mé situaci se to povedlo … věřím že nám to klapne taky, ale samy víte, někdy je prostě to období, kdy to na vás příjde a je vám to líto … ale děkuji za podporu :)

 
konévka
Ukecaná baba ;) 2208 příspěvků 03.08.11 09:18

No kdyby byl tenhle deníček napsán po 2 měsících snažení, tak pochopím to dupy dupy já chci hned, ale po roce a půl už těžko.
A s tím, že miminko přijde, až to uzná za vhodné… Na to jsem trošku alergická. Proč teda miminka chodí 16ti letým holkám, feťačkám a sociálním případům???
Ale o tom psát nechci…
Beruško naprosto chápu tvou situaci! My se snažíme 13 měsíců, taky ze začátku anovulační cykly, nasazen clostilbegyt, pregnyl + utrogestan, taky laparo OK, spermio OK a stejně pořád nic :cry: V červenci jsme dokonce v době ovulace odjeli k moři a dnes přišla stejně mrcha :cert: V pátek jdu na první konzultaci do CAR a taky doufám, že nám tam pomůžou.
Ten případ, co píše Ivča se stal i mojí známé - psychika je opravdu svině :pocitac:
Držím palečky a nevěš hlavu! Miminko bude! :hug:

 
beruska03
Kelišová 5395 příspěvků 03.08.11 09:24

taky ti držím palečky ! jsem taky zvědavá co nám v CAR řeknou … no my taky v době ovulace byli na dovolené, vše bylo super atd,ale taky nic … no uvidíme kdy se ta naše miminka ukážou :)

 
Kravovka
Nováček 3 příspěvky 03.08.11 10:24

Ahoj, vím přesně, jak Ti je. My se pro miminko rozhodli, když mi bylo 24 let. První rok s námi nikdo nic neřešil. Pak spermiogram OK, ultrazvuky, jestli ovuluji taky OK, různé podpory Clostylbegitem nefungovaly. Pak mě poslali na laparo, kvůli průchodnosti vejcovodů. Průchodnost OK, ale zjistili mi endometriozu. Tak mě doktor poslal do CAR. První dvě neúspěšné inseminace (podle mě naprosto zbytečné), no a potom IVF. Nic příjemného, ale prcek se chytil hned napoprvé a já mám 15.8. termín, tak už jen čekáme, kdy se narodí :dance: Můžu říct, že psychika je mrcha, ale já jsem tomu tolik nepodléhala a byla relativně v klidu. Pořád jsem si ale říkala, že jsem mladá, co by se asi mohlo dít?? Ale něco se asi dělo a IVF nam pomohlo. Takže se toho neboj, neupínej se na to, aby to šlo přirozeně, ono to může jít v pohodě i s pomocí doktorů :wink:
Držím palce! :palec:

P.S.: Ještě jsem chtěla dodat, že to trvalo 2,5 roku, než jsme se IVF dočkali. Je mi 27 let.

Příspěvek upraven 03.08.11 v 10:31

 
nodysek
Kelišová 6428 příspěvků 8 inzerátů 03.08.11 10:27

Jsem na tom hooodně podobně :-( Vkládala sem velkou naději do Clostilbegytu a v druhém cyklu už ani nezabral, tak nevím, co teď bude :nevim:

 
Conny
Echt Kelišová 7674 příspěvků 03.08.11 11:32

**Ahojky! ** :mavam:
Je mi 34 a o mimi jsme se pokouseli 10mesícu!!!
Taky jsem nesnásela ty „kecy“ o tom,ze na to nemám myslet :zed: ,ale nakonec to presne takhle klaplo,nastali nejake zdr. problémky a já si prala jar´natko,nakonec po 2mesícni :pankac: pauze to klaplo HNED - a to jsem si v duchu ríkala,ze jako ted` ani moc nechceme (byl duben),ale nechtela jsem se rouhat,takze jsme tomu nechali volný prubeh,prestala jsem merit BT a vubec to hodila za hlavu a tesila se na snazeni od cervna,cerven­ce,srpna…no,ted´ skrtám v kalendári zaznacené ovulace a MS a vpisuju kontroly na UTZ :wink: a mimísek pricapká v lednu :mrgreen: !!!
Urcite vám to vyjde :wink: - mela jsem taky fáze,ze jsem sílela,ze nebudu nikdy maminkou,navíc u me hrál roli uz i vek,partner odmital jít na spermiogram :zed: , já mela HP naprosto v poradku,pra­videlnou MS i ovulku :nevim: … Ale KLAPLO TO !!!! :srdce:

 
katoosa
Ukecaná baba ;) 1771 příspěvků 03.08.11 12:16

ahojky mě je 29 manzelovi 34 snazime se o miminko už 5 let a bez vysledku jezdime do liberce do genetu byla jsem na 3 inseminacich a taky nic tedka v srpnu budem zadat o ivf veskera vysetreni v poradku a stale to proste nejde paaaaaaaaaaa

 
eseta
Neúnavná pisatelka 16903 příspěvků 03.08.11 12:43

Beruško, moc ti přeju ať se to povede. Taky vím o čem mluvíš, je mi 26 a je těžké nebrat kecy okolí a o to težší když máš všechny kamarádky které otěhotněly hned, snad i nechtěně. :evil: Tudíž okolo sebe mám furt miminka a těhotný. Někdy mám takové stavy,že když vidím těhotnou nebo miminko, tak se mi chce brečet,někdy je to lepší, ale určitě nejde na to nemyslet, mě určitě ne. Jediný co ti můžu říct je BUĎ SILNÁ a nevzdávej se, naděje tu je. :-P :kytka:

 
Lus
Kelišová 7350 příspěvků 03.08.11 15:09

Beruško, jako kdybych četla svou vlastní autobiografii :-) Akorát je mi 27 a problém má jak manža tak já…
A větu „pozitivně mysli“ slyším ze všech stran…Leze mi to krkem, ale bohužel je to pravda a pozitivní myšlení dělá hodně.....
Hlavu vzhůru, dobře to dopadne!!! :lol:

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 03.08.11 15:18

Beruško, tvůj deníček mi skoro mluví z duše..... nám to nejde 7.měsíců…ale jsem na začátku vyšetřování, manžu čeká tenhle měsíc spermio a mě zase hormonální profil, v pátek jdu na první náběr…a pak se uvidí co dál.. tak je dost pravděpodobné, že můžu mít stejné následování jako ty…a přesně jak píšeš, nenááááviiidííím kecy typu, že se na to nesmí myslet!! To je kravina, to říkaj ty vysmátý co do toho přišli hnedka a ani neví jak a nebo se zatím nesnaží a neví o čem mluví.
Tak nám držím pěstičky, doufam, že se už příroda smiluje, to není možný, že taková přirozená věc nejde, gggrrrr :cert:

 
beruska03
Kelišová 5395 příspěvků 03.08.11 16:11

moc děkuji holky za naději … ono okolí si to asi opravdu neuvědomuje, ale je to dost podstatný stres :roll: no ale věřím, že se nám to všem povede - a snad nebudeme čekat nějak dlouho :palec:

 
asad  03.08.11 18:45

Beružko vym jak se cítiš ja čekala na naší první 6 let podstoupila jsem inseminaci která vyšla na poprve,za dva roky nato jsem otěhotněla z druhou ani nevím jak a po deseti latech z třetí ,ted´bychom chtěli ještě jedno snažíme se už pul roku a zatím nic.Tak nezoufej určitě to vijde a potom budeš rodit.jedno za druhym jsi ještě mladˇčka.držím palečky

 
petka86
Závislačka 3795 příspěvků 03.08.11 21:31

Ahoj,ráda bych ti nějak poradila jak otěhotnět,ale sama jsem s tím měla problémy,byli jsme oba mladí snažily jsme s e2 a půl roku,mě je 24 mojemu 26,otěhu jsem až loni,měli jsme za sebou 2iui bez efektu,oba v pořádku,loni v srpnu jsem zkusila jen tak zajít k Fyzioterapeutce co dělá Mojžíšové metodu,moje gyndařka mi dala žádanku že se snažíme dlouho,měla sem bloklou pánev z hormonů na úpravu MS,hned ten týden co mě narovnala bylo to 30.8.2010 jsme v době asi ovu otěhu,a 14.9. 3 dny po mojem co měl narozky jsem zjistila že jsem těhu,po takové době snažení to byl celkem šok,úleva strach. Takže jsme se snažily zybetčně,když ty mršky spermijky nemohli proniknout přes mou bloklou pánev,jen to odblokla,já cvičila nějaké cviky,ale bavilo mě to jen týden cvičit to pravidelně a ono šup na jako by poprvé se to povedlo,možná přispělo i to,že jsme měli v plánu svatbu a já doteď už vím,proč pár dní po ovu si při zkoušce šatů sahala na břicho,tehdy mě to necvaklo až pak zpětně :-D Sem se rozepsala,ale jen sem chtěla říct,že než se začít léčit v car a utrácet tam peníze,napřed bych zkusila zkontrolovat si pánev atd :dance: Přeji brzy // a nejlíp příští rok už miminko v náručí :palec:

 
beruska03
Kelišová 5395 příspěvků 03.08.11 22:11

děkuji :) a moc gratuluji… no taky jsem už nad tou fyzioterapií uvažovala.. uvidím …

 
Belča
Kelišová 5466 příspěvků 03.08.11 22:44

Berusko není to jednoduché a věty typu nemysli na to či jeďte na dovolenou nesnáším :cert:
Má cesta k dítěti trvala 4 roky.Za tu dobu jsme prošli všemi vyšetřeními a podstoupili 3× IVF,které jedno dopadlo mimoděložním těhu a druhé se muselo ukončit ve 4 měsíci těhu,když jsme se chystali na 4 pokus tak jsem otěhotněla.Ještě zdaleka nemám vyhráno,ale…
Věř,že dítě jednou přijde,ale bohužel nikdo neřekne kdy :-? Ale rozhodně jsi udělala dobrou věc a tou byla cesta do CARu :palec: Držím palce a přeji aby vaše cesta k dítěti byla už jen velmi krátká :srdce:

 
Térouš
Echt Kelišová 8212 příspěvků 03.08.11 22:53

ahojky, jsi podobny pripad jako ja. anovulace, mlada holka. taky jsme cekali, nez vsechno bude pripraveny…ja jsem ted po odberu vajicek a cekam na ET. preju pevny nervy, to je jediny, co ti muzu prat, protoze je to boj a beh na delsi trat, nez si clovek predstavuje. :hug:

 
tatranka28
Stálice 73 příspěvků 04.08.11 13:22

Přeji hodně štěstí ve snažení, určitě to klapne :lol: . My se snažili 2 roky, pak začal kolotoč vyšetření. Já anovulační cykly, manžel špatné spermio, takže šance na přirozené otěhotnení skoro nulová. V listopadu 2009 jsme šli na 1. IVF - bezúspěšné, v únoru 2010 - 2. IVF - to už klaplo :mrgreen: - máme doma 9. měsíční dvojčátka - chlapečky. Musím říct, že to za ty rozhozený nervy stálo. Oni nám, ty naše zlatíčka, to čekání vynahradí. :lol:

 
memka
Závislačka 4662 příspěvků 04.08.11 16:20

ahoj Beruš :mavam: koukám, že hodně z nás tady mluví tvůj deníček z duše.. stejně tak mně, je mi 27 a za kecy typu „nemysli na to, ještě máš dost času“ bych doslova vraždila! :cert:
my museli na IVF kvůli spermiogramu, ale jak už tady někdo psal, není špatná ani volba altenativní medicíny, tuplem, když jste oba zdraví :palec: my navštívili čínského léčitele, udělal nám oběma akupunkturu a dostali jsme bylinné čaje.. nakonec jsme je nestihli ani začít pít, protože se nám povedlo otěhotnět se zamraženýma vajíčkama :dance: chci tím říct, po tom, co jsem si IVF prošla, bych ještě 2-3 měsíce dala šanci té alternativní, protože IVF není zrovna procházka růžovým sadem a hlavně jistou zárukou.. moc ti přeji ať to brzy vyjde a jste rodina :srdce: :hug: :kytka:

 
beruska03
Kelišová 5395 příspěvků 04.08.11 19:19

moc děkuji :palec: no taky se mi přímo do IVF nechce, ještě to IUI jo… no uvidím jak to vše dopadne :)

Příspěvek upraven 04.08.11 v 19:19

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 04.08.11 20:55

Ahoj, věřím, že ti každý něco dobrého radí a může ti z toho jít hlava kolem…osobně bych pokud vám nenašli nějaký větší zdravotní problém ještě s umělým oplodněním počkala a zkusila nějakou přírodní cestu, srovnat si cyklus než se dopovat hormony…měj se dobře a přeju klid na duši, aby miminko mohlo přijít :kytka:

 
beruska03
Kelišová 5395 příspěvků 05.08.11 09:13

jenže do mě se Clostilbegyt láduje už skoro půl roku, ono anovulační cyklus bez hormonu je těžké spravit . . . .věřím doktorům, do IVF se mi nechce ale IUI jsem ochotna podstoupit . . . uvidím kam mě osud dovede

 
beruska03
Kelišová 5395 příspěvků 06.08.11 20:55

Ahoj holky, mám takové dilema… prosím o radu. . .
Včera jsem byla na folikulometrii (vše ok, folík dozrál, píchnul se mi pregnyl a dnes je ovulka), ale mluvila jsem s mojí gynd. že jdu na první schůzku do CAR a celkem mě od toho odrazovala, jsem z toho na vážkách :( přemýšlela jsem , že bych zkusila jen jedno IUI a pak tomu nechala volný průběh, prostě nepovede se - no tak ne . . . ale teď nevím, zda se na to nevykašlat a do konce roku třeba ještě nepočkat . . co myslíte? budu ráda za jakoukoliv radu . . díky

 
Ivča1982
Kecalka 492 příspěvků 07.08.11 10:11

Ahoj, já bych do CAR šla. Vyšetří Vás, manželovi udělají spermiogram. Budete někde zaregistrovaní a uvidíte, co dál. Čas ztrácet nebudete a kdyby to nešlo další měsíce přirozeně hned můžete jít na IUI, nebo dle doporučení odborníků IVF.

 
beruska03
Kelišová 5395 příspěvků 10.07.12 14:17
nakonec mimi čekáme :)

Ahoj holky, všem co mi držely palce ať otěhotním moc děkuji - OTĚHOTNĚLA jsem přirozeně jen za dopomocí tablet Duphastonu :potlesk: a nyní jsem v 29 týdnu a v září ze mne bude maminka… tento vzkaz chci nechat i jako zpětnou vazbu pro holky snažilky - věřte, věřte, věřte - ono to jednou klapne - MUSÍ!! :kytka:

 
_Kaczenkaa_
Závislačka 2758 příspěvků 10.07.12 15:27

@beruska03
:hug: :hug: Jééé, gratuluji… :potlesk: Tak hodně štěstíčka a zdravíčka… :) :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Druhý porod

I já jsem to zvládla


Reklama