Snažilky - čekatelky č.1

Snažení

Ahojky všem stálicím, povídalkám i nakukovatelkám. Prostě všem kdo navštěvuje tyto stránky. Ráda bych tento deníček věnovala právě těm, které čekají na //. Já vím, že deníčků je tady víc než dost, ale jelikož do nich nepatřím od začátku, tak mám trošku problém se zařadit. Právě pro to jsem se rozhodla napsat tento deníček a pevně věřím, že v něm najdou místečko všechny čekatelky. Všechny jistě víme jak hrozné jsou poslední dny, před MS, v měsíci. :) Kdy kupujeme testy potom potají v koupelně je děláme a spřádáme plány jak to oznámit našim drahým polovičkám, no a nakonec slzičky protože zase nic.

Já Vám napíšu jak to začínalo u mně a budu moc ráda za každičkou radu, připomínku, stížnost, no prostě příspěvek. 
Před rokem a půl jsme se s manželem rozhodli pro miminko. Měli jsme zaplacenou dovolenou v Tunisu a u moře se to prý daří nejlíp.  Jenže ouvej měsíc před odjezdem jsme měli autonehodu. Naštěstí se nikomu nic nestalo, ale já protože mám problémy se srážlivostí krve jsem skončila v nemocnici se zánětem žil. Takže na dovolenou jsme ojížděli a já měla nasazené prášky přes které nemůžu být těhu. Tohle byl srpen 2004 a tyhle prášky jsem brala do října a pak tedy hurá do toho. Zase jsem se projevila jako správná naivka a optimista. No prostě šla jsem do toho s tím, že maximálně 2 měsíce a budu se radovat s bříška. Tenhle optimismus mi vydržel asi tak půl roku. Připomínám, že jsem neměřila teplotu ani nedělala jiné věci, které mi radily kamarádky okolo. Každý na mně, že na to nemám myslet a takové ty další řeči, které všechny znáte a které tak akorát dokážou člověka vytočit. V průběhu tohohle maratonu za mimi jsem začala cvičit, sport byl totiž od jak živa mým nepřítelem.  A studovat angličtinu, další takový bubák v mém životě. 
Uběhl rok a pořád nic, tak jsem se z doktorem dohodla, že mně doporučí na Centrum reprodukční medicíny. Samozřejmě až při příští návštěvě. Jenže to bych nemohla být ani já aby to šlo tak lehce. Než se tak stalo přestala jsem vidět na oko. Doktorka mně okamžitě poslala do nemocnice a tam mi po různých vyšetřeních zjistili roztroušenou sklerózu. To už byl říjen 2005. Takže jsme zase dostali stopku a to až do ledna.
V lednu jsem valila na centrum a zase se živila svým věčným optimismem. Tam mě objednali na laparoskopii, kde zjistili endometriozu a septum v děloze. Zkusili jsme inseminaci a teď v pátek mi řekli, že se samozřejmě, jak taky jinak, nezdařila. To jsem byla už na dně. Ale zase se musím pustit do dalšího boje. Kvůli tomu septu teď musím podstoupit HSG z čehož mám úplně až panickou hrůzu a pokud mi zjistí, že tam miminko nemá dost místa pro vývin čeká mně operace dělohy. V opačném případě podstupujeme IUI. Ještě bych asi měla podotknout, že manžel je v pořádku.
Z věčné optimistky se pomalu začíná stávat pesimistka, ale ještě tak někde je kousek místa pro další pozitivní myšlenky. 
To jsem se to vykecala, ale vážně jsem to potřebovala. Budu se těšit na Vaše příspěvky. Mějte se moc hezky a přeji hezký zbytek prodlouženého víkendu.
 Megy

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Hanka23
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 30.04.06 08:53

Ahoj Megy
Tak jsem asi první.Taky nepatřím do žádného deníčku,tak se přidám k tobě :)
Já jsem snažilka teprve třetí měsíc a každým dnem čekám měsíční rozsudek.
Tvůj příběh mě dojal,je hrozné když se na jedny něžná bedra navalí tolik starostí a trápení.
Ale od toho je tady emimino a všechny holky :))
Pokud si budeš chtít promluvit víc „naživo“ přijď do Čekatelky na // spojte se.
Takže jsme první oficiální členky nového deníčku :))
 Hanka

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 30.04.06 13:33

Ahoj Megy,

zapnula jsem počítač, abych se podívala, co nového u nás, které se už radujeme z miminek , ale nedalo mi to a přečetla jsem si tvůj příběh. Rok a půl snažení a ještě k tomu přerušovaného není moc, ale ty komplikace, které tě potkaly… Musím se přiznat, že ani nerozumím všem těm zkratkám… Moc ti držím palce, věřím tomu, že to dobře dopadne, že máš oporu ve svém manželovi a že když ne hned, tak za nějaký čas se budeš radovat z rostoucího bříška…
Snad ti to nevadí, že se ozývám i já, které se o problémech s otěhotněním ani nesnilo, ale opravdu s tebou soucítím…
Přeju už jen to dobré!

Monika + Michal za pár dní 5 měsíců

 
yasmin1
Povídálka 49 příspěvků 30.04.06 14:23

ahoj Megy,
nepatřím do žádného deníčku, ani jsem zatím nikam nepsala, ale když jsem si dnes přečetla ten tvůj, nedalo mi, abych ti nenapsala. Je někdy těžko uvěřitelné, co nám život dokáže nachystat. My se s manžílkem o mimi snažíme už skoro rok a půl - bez přerušování a pokud nám to nevyjde do tří měsíců, doktor už mě pošle k „odborníkům přes umělé oplodnění“. Někdy mám pocit, že už snad ani nemám sílu dál bojovat, ale pomáhá, že v tom nejsem sama. Vím, že otěhotnět dnes rovná se zázrak, tak nezbývá než věřit, že se snad i v dnešní době zázraky dějí. Držím palečky a přeji ať ten svůj boj o miminko vyhrajeme. Jsi statečná a tvou odvahu ti závidím.

 
Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 30.04.06 14:53

Ahoj Megy a ostatni snazilky,
ja mam syna 17m stareho a zatim o dalsim potomkovi neuvazuju. I kdyz mozna od leta jo. Jeste nevim.
Jen jsem chtela napsat a trosku povzbudit. Casto tu nachazim podobne pribehy, jak dlouho nekdo nemuze mit miminko a o ruznych nemocech, ktere brani otehotneni. A casto ty pribehy konci dobre. Tak at vam to taky vyjde dobre. Vetsinu lidi to pak i stmeli s partnerem. No a ja se budu tesit, jak vam to bude postupne dobre dopadat:-))) a rodinky stmelovat. A budu vas sledovat. Treba tim, zes to tady napsala......... .
Budu prubezne zjistovat.
Mejte se. Alena

 
Nane2
Ukecaná baba ;) 1818 příspěvků 30.04.06 19:49

Milá Megy, i když jsem matkou již dvou dětí, možná mě vyženete, vím co prožíváš Ty i Vy ostatní. Také si plánujem třetí mimi a až přijde tak přijde, po všech zkušeností: první otěhotnění jediný pokus a byla jsem na Výšce těhotná, neměly kde bydlet....., na druhém mimi jsme hodně pracovaly a proto čekaly přes dva roky, třetí zase ani nevíme jak, ale samovolný potrat… Taky už začínám nervóznět každý měsíc, ale uklidněním je mi pohled na naše dvě krásné děti a vědomí, že máme opravdu vše o co snažíme. Přeji Vám všem krásný máj, plození ráj a ať nám prší dětský smých a kulatící se bříška… Nane2

 
yasmin1
Povídálka 49 příspěvků 30.04.06 21:15

ono asi opravdu platí, že stačí na to nemyslet a mimi přijde samo, ale když po tolika měsících jde opravdu hodně špatně nemyslet na to. A pokud na to „nemyslení“ někdo má recept - prosím podělte se o něj :-))). Budu ráda. Yasmin

 
megy
Stálice 65 příspěvků 01.05.06 08:06

Ahojky,
s tím myšlením je to pravda. I když si myslím, že někdy se to dá a někdy ne. Ale nemyslet na to vůbec prostě nejde. :-)
Děkuju všem za účast, ale jinak lítost není na místě. Mám okolo super lidi, kteří mi hodně pomáhají a úžasného manžela. Asi je pravda, že když je člověku opravdu špatně tak pozná toho druhého a já bych svého manžela nedala ani za ni. :-) Přeji všem ať dostanete májovou pusinku a do roka neuschnete.
 Megy

 
megy
Stálice 65 příspěvků 01.05.06 08:09

Ahoj Hani, tak Tě tedy vítám a jsem moc ráda, že ses přidala. Budu Ti držet palečky ať je Tvůj rozsudek pozitivní. :-) Nechtěla bys napsat příští deníček? :-)
 Megy

 
megy
Stálice 65 příspěvků 01.05.06 08:14

Ahojky yasmin,
samozřejmně, že se zázraky dějí a my to vyhrát musíme. Vždyť víš, že každá pohádka má svůj dobrý konec. :-)
Taky svou sílu ztrácím někde po cestě, ale vždycky přijde někdo, teda pokaždé manžel, kdo do mně nalije palivo. :-)
Nás doktor poslal hned kvůli zdravotním problémům. Teda myslím na centrum.
Měj se hezky a mysly na to, že by jsme nebyly bojovnice, kdyby jsme utíkaly v půlce boje. :-)
 Megy

 
yasmin1
Povídálka 49 příspěvků 01.05.06 10:50

Ahoj Megy,
tak máme první máj, venku to na květen teda vůbec nevypadá - aspoň tady u nás na severní Moravě. Máš velkou pravdu v tom, že velkou výhrou je už jen podpora lídí kolem a hlavně manžela. Taky nevím, co bych bez něho dělala a mám pocit, že nás tyto „problémy“ ještě víc stmelily. Nemyslet na „to“ se mi daří snad jen v práci, kde mám opravdu frmol a nevím, co dřív, ale když pak přijdu domů a vypnu…:-). Ale co, musíme věřit, někde už na nás ty naše děti určitě čekají. Já mám zrovna zítra kontrolu u gynekologa, tak uvidíme, co řekne........ Přeji nádherný provomájový den. Yasmin

 
Nane2
Ukecaná baba ;) 1818 příspěvků 01.05.06 11:01

Tak přemýšlím nad „receptem“ jak nemyslet, asi opravdu to jde jen když je v hlavě plno… Mě pomohlo hledání práce po MD, kdy místo do práce šup do porodnice. Pravda přečkalé porody s manželem nás nestmelily tolik, jako přečkalý potrat, takže vím že bez něho bych opravdu měla život jiný… Jestli vymyslím návod na nemyšlení, dám vědět! Nane2

 
megy
Stálice 65 příspěvků 01.05.06 20:08

Ahojky yasmin, doufám, že jsi byla políbená pod třešní u nás na východní moravě se vyčasilo až teď. Tak jsem odpustila i polibek pod třešní.:-)
Budu Ti zítra držet pětičky, tak dej potom vědět jak Ti to dopadlo. Já mám tento týden od odktorů padla. :-)
 Megy

 
megy
Stálice 65 příspěvků 01.05.06 20:13

Ahojky Nane2, máš pravdu v tom, že musíš mít plno v hlavě, ale ani to není recept na mimi. Proto jsem začala cvičit, šprtat angličtinu jenom abych na nemyslela na hloupé věci :-). No a ono pořád nic. :-)
Tak chci ještě vyzkoušet recept podle Mojžíšové. :-)
Já osobně si myslím, že příroda ví co dělá a až ona se rozhodne, že je na čase mít mimi tak se to určitě povede. :-)
Já v to plně věřím.
Přeji hezký zbytek večera a pohodový zítřejší pracovní den.
 Megy

 
yasmin1
Povídálka 49 příspěvků 01.05.06 20:33

ahoj Megy, políbená jsem byla - ale bohužel pod modřínem a pro jistotu ještě pod šeříkem - kvetoucí třešeň u nás neseženeš a navíc celý den pršelo - ideální první máj. Ale tak třeba to ten rok nějak vydržím a neuschnu. Zítra drž palečky, já napíšu, jak jsem dopadla. Přeji dobrou noc.

 
yasmin1
Povídálka 49 příspěvků 01.05.06 20:38

Ještě jsem chtěla napsat, že jsi dobrá, že jsi se tak dala na angličtinu a cvičení, to ti chválím. Asi bych měla jít taky trochu do sebe, ale z práce jsem docela vyřízená, takže jsem schopná jít tak akorát do postele…:-)). Krásnou noc

 
MoniC
Povídálka 21 příspěvků 01.05.06 20:42

Tak nevím, jestli se mohu přihlásit mezi vás čekatelky. Já se již dvou čárek dočkala 4×, bohužel pokaždé to dopadlo špatně, a tak mám po čtyřech letech snažení a těšení stále prázdnou náruč a strach z toho, že další dvě čárky budou jen dalším neúspěchem. Doktroři nepřišli na nic, všechny výsledky jsou v pořádku. Někde na netu jsem se dočetla, že jen u 30% párů se podaří nalézt důvod neplodnosti. Přesto se ale snažím vždycky znovu se nějak posbírat a jít dál (spolu se mnou se o to snaží i můj manžel). Přeci není možné, aby tam někde nebyl i kousíček štěstí pro nás. Na emiminu je tolik nádherných konců, ve kterých začne nový život …

Hezký prvomájový večer všem na eiminu.

Monika

 
Nane2
Ukecaná baba ;) 1818 příspěvků 01.05.06 21:46

Megy, to se máš já jsem už šestý rok na MD, takže pracovní den mám každý den. Však to taky poznáš…Proto mám v hlavě jiné nedůležité věci, cvičit se odhodlávám, chodila jsem na břišní tance než jsem otěhotněla s Anny, myslím že to taky pomohlo… Od září znovu začnu, protože dokud jsem kojila, tak to nešlo, pak byla těhotná, pak netěhotná a bez mimi… Asi kv¨ůli tomu, že nemám nic moc na práci, jen domácnost, starosti o děti, nákupy… tak mám místo myslet i na to proč to zase nejde… Určitě vyzkoušej cvičení P. Mojžíšové, myslím, že to je hodně o tom spojení těla s psychikou, když se odblokují třeba záda, tak se posune i hlava tedy myslím mysl. Přeji klidný pracovní týden, prozradíš co jsi a jako co pracuješ, já jsem učitelka NJ-RV, ale jen teoretik, po státnicích jsem překládala a rodila…, všem pracujícím a matkám na MD hodně trpělivosti s dětmi. Nane

 
Nane2
Ukecaná baba ;) 1818 příspěvků 01.05.06 21:51

Já toto zklamání zažila sice jen jednoua měla doma dvě děti, o to víc vím co cítíš a prožíváš. Zřejmě by jste měly dle mého názoru zajít i k jiným lékařům, víc hlav víc ví… Přeji hodně trpělivosti, třeba stačí jedno vyšetření, na jiném oddělení, genetika, endokrinologie, nebo cvičení jak psala Megy podle p. Mojžíšové! Nane 2
PS: kolik je Ti let, jestli nejsem moc drzá, nemusíš odpovídat…

 
yasmin1
Povídálka 49 příspěvků 02.05.06 09:03

Milá Monic, určitě se mezi nás snažilky-čekatelky připojit můžeš....., budeme jen rádi bude-li nás víc. Jak si tak čtu tvůj článek, zkusila sis hodně.....Nedokážu si ani představit ten pocit, že ve mě roste nový život a za pár týdnu je všechno pryč - a jak píšeš, náruč stále prázdná. Já příčinu proč se nám po roce a půl snažení nedaří znám, a možná je to tak lepší, aspoň jsem vystřízlivěla ze svého přehnaného optimismu, že „tento měsíc se to už určitě povede“. Co nás nezabije, to nás posílí, tak věřme tomu, že příroda je velice moudrá a ví, proč to takhle zařídila. Určitě se brzo štěstíčko usměje i na tebe, Megy, Nany2 a ostatní snažilky, co zatím každý měsíc ronily jen slzičky. Přeji Vám všem krásný den. Yasmin

 
yasmin1
Povídálka 49 příspěvků 02.05.06 16:19

Milé snažilky, dnešní den jeden z těch, že kdyby člověk ráno ani nevylezl z postele, tak by udělal lépe…:-). Prostě den blbec od samého rána a vrcholem byla moje dnešní návštěva doktora. Popletla jsem si úterý se čtvrtkem a šla jsem k němu odpoledne, ale on je tam v úterý jen do 11:00 hod. Takže skvělé, úžasné, bomba…Takže ve čtvrtek druhý pokus, jenže vzhledem k tomu, že mi DR. hlídá ovulaci, může už být ve čtvrtek pozdě :-(. Doufám, že jsem si tu smůlu dnes vybrala, pro jistotu už dnes nebudu nic dělat. Přeji krásný zbytek dne…Yasmin

 
Nane2
Ukecaná baba ;) 1818 příspěvků 02.05.06 17:57

Yasmin, třeba se to dnes, ano zrovna dnes povede i bez návštěvy DR. mě zase smutní starší dítě, nechce jíst a pít, asi mu někdo řekl ve školce, že je tlustý, snad to přejde… Počasí na nic, doma nás to nebaví a venku už brzy začne pršet. Každopádně přeji ovulujícím krásnou ovulaci a těhotnícím krásné těhotníní, menstruujícím krásnou menstruaci, vipadá to že mi fakt šibe, tak vzhůru do práce… žehlení čeká. hezký večer všem Nane2

 
yasmin1
Povídálka 49 příspěvků 02.05.06 19:33

Nane2 jsi hodná, děkuji, třeba se to opravdu povede i bez doktora…:-))). No jo, dětičky ve školce někdy dokáží být kruté, ale snad to toho tvého bobka brzo přejde, přece se kvůli takových věcí nemůže už ve svém věku trápit…Jak staré máš děti? A jak se jmenují? Doufám, že ho brzo rozveselíte. Příjemnou zábavu při žehlení. Hezký večer. Yasmin

 
Nane2
Ukecaná baba ;) 1818 příspěvků 03.05.06 14:31

Yasmin a ostatní, Anny má rok a půl, Vítek pět a půl. Jsou to naše krásné tmavovlasé děti, trošku větší a mohutnější, v tabulkách vždy přes míru… Ve školce jsem se domluvili s tou „lepší“ p. učitelkou, a dnes bylo vše úžasné…dle slov pí uč. Až bude Vít v Národním dám všem volňásky, děti někdy hrajou na rodiče dost a ty se pak trápí proč to jejich dítko nejí, nebo brečí a nechce do MŠ. Takže dnešním dnem vše zase růžovější, snad i pro snažitelky… Ještě stále jsem nevymyslela, jak nemyslet na … a taky nevyžehlila, raději jsem si večer povídla s manželem, doufám, že brzy bude hezky a vyrazíme na písek a ven, už mě déšt a zima frustruje…První brouček se probouzí, siesta končí, matka nastupuje na MD. Nane2

 
megy
Stálice 65 příspěvků 03.05.06 20:21

Ahojky holky, moc se omlouvám, že jsem se neozvala dřív, ale nějak nestíhám. Frmol v práci, určitě to znáte a ještě když se k tomu dodá fakt, že je šéf vůl a kolega vlez prdelka tak ten den opravdu stojí zato. Včera jsem byla cvičit a dneska mně za chvilku čeká angličtina. Ještě, že mně alespoň manžel pomůže s domácností. A do toho všeho mně začaly bolet zuby. :-( Nane2 pracuji jako trenérka v jedné firmě. Což neobnáší to, že trénuji lidi na cvičení :-) ale to, že trénuji nově příchozí zamněstnance na práci u nás. Problém je v tom, že jsme už 2 roky nikoho nepřibírali a tudíž dělám holku pro všechno. :-)
Monic chtěla bych Tě mezi náma přivítat. Já si myslím, že se všechno podá a i nevyřešené případy se většinou vyřeší samy od sebe. :-) Moc Ti to přeji.
Nane2 já mám taky silnější neteř. Sice chodí už do druhé třídy, ale naučila se brát posmívání spolužáků s nadhledem. Děti dokážou být někdy hodně škodolivé. Ale každopádně jsem moc ráda, že se to tak brzy vyřešilo.
Yasmin, chybujeme všichni. Z toho si nic nedělej. Možná už příští měsíc nic řešit nebudeš. :-) Moc Ti to přeji. I když je pravda, že jsem se těšila, že budeš mít nějakou pozitivní zprávičku. :-) Každopádně Ti zítra budu držet pěstičky.
Mějte se moc hezky a přeji všem hezkou dobrou noc.
 Megy

 
Katrix
Povídálka 29 příspěvků 03.05.06 22:01

Ahoj snažilky, tak přesně na tenhle deníček jsem čekala. Jak píšeš, Megy, také se nějak nemohu zařadit. Ikdyž emimino sleduji už skoro rok, zatím jsem se nikam nezačlenila. S obdivem sleduji deníčky a diskuse a také to, jak se děvčata navzájem podporují a pořádají různé srazy.
Od května 2005 se snažíme o mimčo, také neúspěšně. A hodit to za hlavu a nemyslet na to? Nevím nevím, je-li to možné. V podvědomí to hryže pořád.
Tak krásnou dobrou noc všem.

 
MoniC
Povídálka 21 příspěvků 04.05.06 04:55

Je mi 34, to znamená, že věk už taky začíná mluvit proti mně :-(

 
yasmin1
Povídálka 49 příspěvků 04.05.06 07:44

Ahoj holky, Megy jsem ráda, že sis v tom svém nabitém programu našla minutku, aby si napsala, jak se máš. Věřím, že pracovat s lidmi, o kterých píšeš, je někdy asi hodně těžké, ale takoví se najdou všude, takže i s těmi ve větši či menší míře bojujeme všichni. Pokud nechceš být jak ten „vlezdoprdelka“ nezbývá ti, než se obrnit trpělivostí a ignorovat to. Já pracuji na Městském úřadě, odboru sociálních věcí, setkávám se tady s problémy a osudy spousty lidí, dětí, maminek - což mi někdy taky paradoxně pomáhá přehoupnout se přes ty své problémy. Jinak druhý pokus u doktora mám dnes, tak uvidíme, ale žádné pozitivní zprávičky nečekám - k ovulaci už pravděpodobně došlo, ale ten zbytek......Holky chtěla jsem se vás všech zeptat, jestli si měříte bazální teplotu? Jestli to má vůbec nějaký smysl, já to sice dělám, ale nemám na den pravidelný menstruační cyklus, a uhlídat to je někdy fakt nadlidský výkon, tak si říkám, jestli se tím vším ještě víc nestresuji...­...Milá Nane2 s dětičkama jsou spojeny nejen radosti, ale i starosti a strach o ně, to je pochopitelné.­....Ale myslím si, že děti se s takovýma věcma dokáží poprat, z vlastních zkušeností jsem nabyla dojmu, že „mohutnější“ lidé jsou přátelštější a veselejší než ostatní. Přeji ti, ať to všichni doma zvládnete v pohodě, bez slziček. Přeji Vám krásný sluníčko den, u nás je od rána krásně, sluníčko svítí, tak je zase o malinko veseleji. Mějte se hezky. Yasmin

 
yasmin1
Povídálka 49 příspěvků 04.05.06 07:49

Ahoj Katrix,
vítej mezi náma snažilkama. Recept na „nemyslení na…“ jsme se tady už vymyslet snažily, ale bohužel na nic jsme nepřišli. Ono je to asi prostě tak, že čím déle se nedaří, tím na to člověk intenzivněji myslí. Snažíte se skoro rok, to na jednu stranu není zase až tak dlohá doba, ale vím, že to neuklidní, jsem v podstatě v situaci jako ty - my se s manželem snažíme od ledna 2005. Už jsi byla u doktorů na nějakých vyšetřeních, nebo manžílek na spermiogramu - jestli se můžu zeptat? Měj se moc hezky, krásný den. Yasmin

 
Katrix
Povídálka 29 příspěvků 04.05.06 09:41

Ahoj Yasmin,

před měsícem jsem byla u gynekoložky s tím, že asi někde bude nějaký problém.
Paní doktorka se však jen pousmála, napsala mi kyselinu listovou a jód a řekla, snažte se dál, ještě nemá smysl nic řešit.
Dříve jsem si měřila bazální teplotu, ale přestala jsem. Dnes si ji měřím maximálně v období ovulace, abych měla jistotu, že ovu proběhla. Ovulaci rozeznám podle bolesti břicha, hlenu a jak jsem již psala, potvrzením vzestupu bazální teploty. Tento měsíc jsem si dělala ovulační testy a ty mě trochu zmátly, protože testovací proužky nebyly nikdy stejně silné, ačkoli podle ostatních příznaků ovulace proběhla.
Hezký den.

 
yasmin1
Povídálka 49 příspěvků 04.05.06 12:31

No z vlastních zkušeností vím, že doktoří mají na všechno dost času…Já jsem na tom byla taky tak, ale když to kolem mě začlo všechno bez problému těhotnit a rodit, řekla jsem si, že to není přece možné a už jsem se u doktora nenechala odbýt......Ale na druhou stranu si říkám, že oni snad ví, co dělají a třeba je někdy fakt lepší čekat a čekat......:-)). Držím palečky, ať už dlouho nečekáš. Yasmin

 
Katrix
Povídálka 29 příspěvků 04.05.06 12:41

Yasmin, po jak dlouhé době a jaká vyšetření jste absolvovali, mohu-li se zeptat. A jak jsi k tomu svého lékaře přinutila? Katrix

 
yasmin1
Povídálka 49 příspěvků 04.05.06 13:03

No přinutila - spíš jsem mu řekla, že už bych byla ráda, kdyby mě na nějaké vyšetření poslal, protože chci mít jistotu a né každý měsíc stále čekat…A navíc - nikdy nevíš, když se nějaký problém objeví, jak dlouhá bude jeho léčba a řešení.....Ze všeho nejdřív si mi zjišťoval, jestli u mě vůbec dochází k ovulaci - ultrazvukem, pak mě poslal do nemocnice na rentgen dělohy, což bylo docela nepříjemné vyšetření a když tohle všechno dopadlo dobře, poslal manžela na spermiogram…A tam se ten „problémek“ našel, manželovi zjistili sníženou plodnost - počet spermií, které je potřeba k oplodnění má pod hranicí…Na druhou stranu nám řekli, že to zase až taková katastrofa není a za jistých okolností by to k otěhotnění mohlo stačit. Takže v současné době jím hormony na podporu ovulace (asi aby vajíčka byly ještě lépe připravené), manžílek jí nějaké vitámíny, které by jeho hodnoty mohly ještě maličko pozvednout a čekáme. Chodím v průběhu cyklu k doktorovi na kontrolu, aby mi řekl, kdy k té ovulaci přesně dojde, abychom ten okamžik nepromeškali. Je to už teď sice hodně naplánované a o romantice se už moc mluvit nedá, ale nenaděláš nic…Udělala bych cokoliv, aby se to povedlo, tak tohle jsou maličkosti. Minule mi doktor řekl, že pokud se to do prázdnin nepodaří, pošle mě už do centra pro umělé oplodnění.....tak se modlím. Dnes mě zrovna čeká dálší návštěvá, tak uvidíme. Hlavu vzhůru, třeba ty ani manžel žádné vyšetření potřebovat nebudete. Moc bych vám to přála. Yasmin

 
Nane2
Ukecaná baba ;) 1818 příspěvků 04.05.06 21:08

Milé čekatelky, děti jsou pro změnu nemocné… Kašel, rýma… Je pravda, že když se nám Anny dva roky nedařila Vítek byl z jediného pokusu, tak jsemsi kdesi přečetla, že to chce změnu místa, a jak říká můj manžel rybář: " Změna místa, ryba jistá!" Mpje první rada: dovolená a pak mimi, nebo třeba stačí rozkvetlá louka, to by byla romantika, pokud by vás váš partner místo polibky nezasypal kýcháním, protože je alergický na pampelišky… A ještě jsem slyšela, že může pomoci jízda na koni, uvolní pánevní svaly a záda aurčitě i psychicky odblokuje, takže třeba dovolená v sedle, ale pozor na alergii na seno… Slyšeli jste i teorii o „alergii“ na sperma partnera, fakt to existuje doporučuje se buď snížit imunytu, třeba prednisolem, nebo chvíly více než tři měsíce používat kondom… Asi si myslíte, té se to píše dvě děcka má, ale já vím jak Vám je a ještě bych to jedno mimi ráda znovu kojila, je to úžasný pocit dát život tvorečkovi, kterého pak půl roku kojíte jste jeho všechno. Holk, tak ať taky brzy vrníme blahem nad rostoucímy bříšky. Pro první z nás a následující vyčlením nějaqký krásný kousek po těch mých mimiskách, pro štěstí. Hezký večer Nane2
PS: Přidala jsem se k Vám, protože taky nikam nepatřím a taky čekám, i když asi jinak, chci znovu začít pocit být v tom a čekat co to bude, jaký mimi bude a jak ho přijmou sourozenci, přála bych mému chlapovi aby to byl syn a byl po něm modrooky, neboť Vít a Anny jsou tmavovlasý a hnědoocí po mě.

 
yasmin1
Povídálka 49 příspěvků 05.05.06 07:46

Milá Nane2, takže chápu to dobře, že holčička se vám podařila až za dva roky snažení? A problémy jste žádné neměli, nechodili jste po žádných vyšetřeních…a tak? Jen mě to tak zajímá, protože už jsem u doktora mnohokrát slyšela, že se to klidně může podařit až za dva roky, že příroda je nevyzpytatelná­.....Ale dva roky už mi přijde docela dlouhá doba. Je mi líto, že máš dětičky nemocné, a zrovna hlásí na prodloužený víkend krásné počasí, to si toho moc neužijí......Nane2 věřím, že i ty se určitě toho třetího tvorečka dočkáš. Už se o něj pokoušíte? Třeba budeš mile překvapená a půjde to rychleji, než jsi čekala......To s tou dovolenou, změnou místa…apod, máš určitě pravdu, myslím, že by stálo za úvahu to vyzkoušet, meze už začínají být teplé.....Přeji krásný den a dětíčkám posílám obrovskou léčivou pusinku. Jdu makat, mám toho nad hlavu. Yasmin

 
megy
Stálice 65 příspěvků 05.05.06 19:36

Ahoj holky, tak vidím, že jsme se zase o jednu rozrostly. Dneska nemám moc náladu vůbec na nic. Před chvilkou mi odešla tchýně, která se rozhodla, že potřebuji pomoct umýt okna. Ona je jinak moc hodná, ale když tady začala všechno organizovat, tak jsem si připadala jako na návštěvě já. :-)
A další jobovku jsem zažila v práci. Kolegyně se kterou se dost kamarádíme, mi dneska se slzami v očích oznámila, že je těhotná. A že se mi to úplně bojí říct, protože ví, jaké mám já problémy. Nechci vypadat jako mrcha, já jí to moc přeji, ale oni to dítě nechtěli. Hledala si novou práci a já nevím co všechno. Před ní jsem se samozřejmně smála a všemožně ji podporovala a malovala jí její další život v těch nejrůžovějších barvách. Ale teď když jsem doma a píšu vám o tom tak se spustily stavidla slz a připadám si jako závistivá mrcha.
Přemýšlela jsem nad tím, čím to může být. Vždyť to už je 3 kamarádka, která otěhotněla během té doby co já se snažím. Přemýšlím kolik ještě kamarádek budu muset podpořit, než já přijdu s touhle novinkou.
Asi jsem moc pěkně nevybarvila, ale já to musela ze sebe dostat. Moc se omlouvám.
Přeji všem hezký slunečný víkend a dětem brzké uzdravení.
 Megy

 
Katrix
Povídálka 29 příspěvků 05.05.06 21:12

Ahoj Megy,
buď statečná. Dneska asi byl, jak se říká, Den Blbec. Na mě taky skočila nějaká depka, což se mi v květnu obvykle nestává. Těšila jsem se, že zítra odjedeme na prodloužený víkend lyžovat a konečně se odreagujeme od pracovního chaosu.Ale bohužel z toho nic nebude, protože manžel musí pracovat. Nejhorší na tom je to, že jeho zaměstnání je 180 km od našeho domova, je OSVČ a v místě našeho stálého bydliště by se neuživil. Takže se většinou vidíme jen o víkendech. Já mám pro změnu zaměstnání tady, a to hned dvě. Pracuji jako sekretářka ve státní organizaci a zároveň vlastníme obchůdek s několika zaměstnanci, což obnáší také spoustu práce, ale i radosti, samozřejmě. Víkendové manželství mi moc nevyhovuje, ale najít správnou cestu jsme zatím nedokázali.

 
Nane2
Ukecaná baba ;) 1818 příspěvků 05.05.06 21:13

Megy, chápu Tvé pocity, když já čekala druhé dítě a posléze to třetí mrně, co to se mnou zkončilo dřív, tak má o dva roky starší sestra postupně zkoušela už 5 rok mimi a až nyní po sedmi letech a třetím IVF je ve 13 tt. Přesně si pamatuji, jak brečela, náš vztah se pak trochu potácel, ale čas to spravil, taky jsem se jí hrozně bála oznámit naše třetí neplánované těhotenství, když ona byla zrovna po druhém nezdařeném IVF… Ale asi opravdu existuje nějaká spravedlnost a i ona nyní čeká mimi, už jí roste bříško, ale i já ji trochu, ne lžu hrooooooozně závidím. Děti kašlou na krásné počasí a jsou nemocné… Naštěstí jsem dnes byla v Tišnově na výstavě minerálů a koupila si spoustu „cetek“ takže má radost a budu mít co nosit na písek. Určitě nejsi zlá nebo tak, prostě nedusíš v sobě své pocity, a tvoje kolegyně by vůbec neměla mít pocity viny vůči tobě, však ji v počtu potomků hravě trunfneš, kolik jich dámy plánujete, chápu zatím jednoho a pak snad, ale mám zkušenost, že s počtem roste chuť pokud i mateřská tak není o čem mluvit. Jsem docela spokojená, až no ty pocity méněcennosti a vyřazenosti ze společnosti, což se pracujícím matkám nestává, ale já nedovedu dělat věci napůl a kojení bylo pro mě důležitější než tlumočení. Tak mě napadá, až porodíte, tak já budu Vaše tetka radilka, co proti prdíkům, jaký plínky, co papat, jak kakat… Nesmějte se asi se už vidím v té důležité roli, jsem pěkně namyšlená, ale dámy odpusťe, když stojím jen mezi plotnou a žehlícím prknem, mé Ego je v troubě. Tak schválně kdo je nejstarší, mě bude 31 v září, zní to krásně, jsem panna. Dobrou noc! Nane2
PS: o tchýni nerada píšu i mluvím, ale taky budu jednou tchýně a jaká!

 
yasmin1
Povídálka 49 příspěvků 06.05.06 10:46

Mé drahé spoluznažilky, venku je zase jeden z těch krásných dnů a já usedám za internet, vyhledávám emimino a těším se, co jste tady po sobě zanechaly.....Megy když jsem si pročítala tvou zprávičku, měla jsem slzičky v očích, vyjádřila jsi to naprosto přesně - jako bych to psala já…Megy mi taky kolem těhotní známí, přátelé a já musím být silná, statečná a tvářit se, jak moc jim to přeji. A pak doma potají valím potoky slz, protože už nemám sílu podporovat další těhotnou kamarádku. Už chci konečně JÁ oznamovat všem tu úžasnou novinku. A otázky typu: „A co vy, stále ještě nic?“ - k smrti nenávidím…Megy my co zatím čekáme, jsme v tom všichni stejně, vím, že to asi moc neuklidní, ale manžel mi říká, že pokud se tím budu ještě víc stresovat, bude všechno jen horší.....Jenže jak se nestresovat, že? Minulý týden jsem se dozvěděla, že jedné známé, která čekala chlapečka a byla na rizikovém těhotenství ten chlapeček 14 dní po porodu zemřel…Její zoufalství si neumím představit, nevím, jestli bych tohle ve zdraví ustála. Ona má ještě šestiletou holčičku, tak musí fungovat dál, ale když jsem ji potkala v parku ubrečenou, nevěděla jsem, co říct, všechny slova mi najednou připadaly úplně zbytečné a o ničem…Každý má své trápení a život není spravedlivý, to už asi poznala každá z nás…Ale holky věřme, že se i nám poštěstí, přece to není možné, abychom se nedočkaly, to přece nejde.....Nane2 věřím, že po několika letech v domácnosti, že už ženská cítí trošku „vyštavněná“ a méněcená, ale dvě dětičky - to je myslím to nejkrásnější, co jsi kdy dokázala - oprav mě, jestli se pletu a určitě ti všechno vynahrazují…Ale asi se takhle cítí všechny ženské zavřené jen s dětmi doma, čeká to každou znás.....Přesto je to úžasné, že jim dáváš maximum, jsi skvělá máma a to každá není.....Já budu mít 12.6. 26 let.....Ono to asi zatím není žádná hrůza, ale vzhledem k tomu, že manžílkovi je 31, jsme spolu šest let, už bychom nějakého toho drahouška společně chtěli......Holky přeji vám krásný prodloužený víkend, Megy tobě co nejméně slziček, nějak to zvládem, neboj a Nane2 tobě ať se hlavně uzdravují dětičky. Už teď se těším, až budu od tebe dostávat cenné rady ohledně plínek, kojení a vůbec všeho toho, co jsi napsala…Už aby to bylo. Opatrujte se. Yasmin

 
yasmin1
Povídálka 49 příspěvků 06.05.06 10:54

Nane2 ještě k tvé otázce - já jsem si vždycky říkala, že bych chtěla tak 2, 3 dětičky…Dnes bych ale byla šťastná i za to jedno jediné…:-). Megy tobě jsem chtěla ještě naspat, že největší křivdy vidím v tom, že těhotní ty, které o to mimi vlastně zase až tak nestojí.....Vidím to i v práci, ty holky (klientky) kolikrát ani neví, kde k tomu přišly.....Katrix jaký máte obchůdek? Asi to taky nemáš jednoduché - víkendové manželství, zvlášť když plánujete miminko, ale uvidíš, život to někdy vyřeší za nás, držím palečky.....Jak dloho jste manželé? Mějte se krásně. Yasmin

 
Nane2
Ukecaná baba ;) 1818 příspěvků 06.05.06 11:09

Yasmin, jsem jak citron, nejen vymačkaná, ale i kyselá. Děti jsou fakt to nejlepší co mě kdy potkalo, ale frustrace matky na MD taky není vždy procházkou růžovou zahradou, ty které tvrdí že nic takového nezažily ani po 10 letech na MD, ty tvrdím já lžou. Avšak každý den se snažím aby byl aspoň kapánek usměvavější než ten předchozí, takže dány, slečny a mladé paní úsměv nahodit, deprese zahodit a hurá příští rok slavíme spolu ten den matek. Nane2

 
Nane2
Ukecaná baba ;) 1818 příspěvků 06.05.06 11:26

Yasmin, vím že tvá otázka nebyla na mě, ale představte si, že 13.5. oslavíme už šesté výročí svatby. Tedy neoslavíme, protože můj muž zapomene a já budu dělat smutnou… nebo nezapomene a děti budou nemocné, nebo děti budou zdravé a babičky nepohlídají… A přece na počtu nezáleží, na zdraví zbytek přijde, jo s tím těhotněním ty jsi soc. prac. tak to chápu, že vidíš holky co o mimi nestojí, taky chápu ty smíšené pocity, ale v 26 je to ještě pohoda a jak říkám do roka a do dne všechny oslavíme den M., nebo naše kritické 7 leté výročí, protože podle psychologů, první velká krize v manželství nastává kolem sedmého roku. Manžel tvrdí, že moc čtu a málo… Nane2

 
Nane2
Ukecaná baba ;) 1818 příspěvků 06.05.06 11:29

Ještě stále já, oběd už je hotoví, takže když se Anny dva roky nedařila, první rok dr. říkala že je to normální, druhý rok cysta na vejcovodu, sama se vstřebal, a pak spermiogram, asi víte že to chlapi moc rádi… hlavněkdyž jedno mrně už mají a cítí se napadeni, že by najednou měli být v nepořádku, prostě chlapy, ale spermiogram byl OK, o jak mu vzorstlo sebevědomí a pak už ani nevím jak, jo změna místa, Anny jistá jistá. Přišly mrňata a mají hlad jdeme jíst!

 
yasmin1
Povídálka 49 příspěvků 06.05.06 11:43

Nane2 - šestileté výročí svatby - krása, to stojí za oslavu. Tentokrát bude všechno jinak, manžel nezapomene, dětičky budou zdravé a babičky pohlídají, uvidíš…:-)). Já vím, že 26 ještě není žádný věk, ale nevím, tohle mě moc neuklidňuje, když kolem mě stejně staré a mladší bez problému těhotní…Jó my s manželem slavíme 16.5. taky šest let, ale né od svatby, ale ode dne, kdy jsme spolu začli chodit, tak nás taky čeká večeře, romantika bez dětiček. A to jsme si loni říkali, že příští rok…už třeba nebudeme sami a vidíš, jsme. Tak třeba příští rok už nebudeme sami :-). Pádím taky obědvat. Dobrou chuť.

 
Katrix
Povídálka 29 příspěvků 06.05.06 14:36

Yasmin, když Ti napíšu, co máme za obchůdek, možná pochopíš, proč se mi také nechce tohle místo opouštět. Trvalo dlouho, než se mi podařilo splnit si svůj malý sen - klenotnictví.
Mně bude v létě 27 let, s manželem se známe 7 let, ale svoji jsme 2 roky. Můj muž naštěstí na naše výročí nezapomíná..... ale jubilea všech ostatních příbuzných musím vést v evidenci já, to už pouští z hlavy.

Také vidím na svém okolí, že dětičky mají lidé, kteří o ně zrovna neusilovali. A možná právě v tom to je. Moje kamarádka se snažila dlouho o miminko a když měla jít na umělé oplodnění a čekala, až dostane menstruaci, zjistila, že čeká miminko. To bylo krásné překvapení. V té době jsem ještě netušila, že s tím budu mít problémy i já. Na druhou stranu vidím, jak si rodiče těch vytoužených dětí váží a mnohem více se jim věnují...... jo jo, všechno zlé je k něčemu dobré..... tak to říkám já a vždycky se mi to potvrdilo, ať se to týkalo čehokoli.
Přeji Vám všem krásný a sluníčkový víkend:o)))) Papa Katrix.

 
megy
Stálice 65 příspěvků 06.05.06 18:47

Ahoj holky, je strašně fain, že se mám kde obrátit se svými problémy. Večer jsem ještě seděla na gauči a brečela jak sjednaná. Manžel přišel vlomil do mně 2 panáky vodky, sedl si dal si moje nohy na kolena a začal je hladit. On dareba ví co zabírá proti vráskám. Ne ta vodka i když byla dobrá, jahodová, ale ten dotyk.
Dneska už jsem celkem v pohodě. Dopoledne jsem vařila, manžel dělal chlebíčky. Po obědě jsem si chvilku zdřímla, pak přišli známí. Strašně fain lidé a před chvilkou odešli.
Večer se budeme dívat na Pearl Harbor a zítra jedeme na pouť s neteřema. Už se na tehle program moc těším.
Jinak mně bylo v lednu 29. Takže Nane2 vyhráváš. :-)
S manželem budeme letos 12 let co jsme spolu začali chodit. Tak tady mám ten dojem, že vyhrávám já. :-) Ale pravda je, že jsme z toho manželé teprve 4 roky.
Nane2 už se moc těším na rady od zkušenější maminky. Ale to je asi ještě hodně daleko.
Katrix tak splnění takového snu bych si nechala taky líbit. Já sice nepodnikám, ale věnuji se prodeji věrných imitací parfémů. Ale není mojím zvykem běhat od domu k domu a něco nabízet. To spíš známím a sama sobě. Ale líbí se mi to. Je ze mně legální faťačka. :-)
Yasmin psala jsi, že jsi byla na rentgenu dělohy. Já na to mám jít příští čtvrtek a mám z toho úplně panickou hrůzu. Bylo to vážně tak strašné? Co Ti vlastně všechno dělali?
Tak doufám, že jsem na nikoho a nic nezapomněla. Ještě jednou moc děkuji všem za podporu. Je fain vědět, že se můžu někda vykecat. :-)
Mějte se moc hezky a přeji hezký zbytek večera.
P.S. Holky, která z vás si vezme na starost příští deníček? :-)
Papa Megy

 
Nane2
Ukecaná baba ;) 1818 příspěvků 06.05.06 19:16

Katrix, to je nádhera, já mám sen jen o domečku, zahrádce a pak spokojených dětičkách a mámě co jim bude péct buchty, které oni nemají rádi a raději ty „nezdravé“ z pekárny. Zatím máme pozemek a až manžel příští rok dostuduje tak snad začneme stavět.....
Megy, to je super, že ještě můžeš alkohol, užívej si protože za chvíli už budeš těhu a pka kojit, takže tak dva až tři roky jen zdravě žít a pít…
Yasmin UTZ dělohy mi dělaly nesčetněkrát, ale rentgen nikdy, tak nám rychle pověz jak to probíhá…
Jinak mě napadá pokud jsou opravdu problémy s těhu jako prvních bych po mých zkušenostech jestli do roka lékař nic nedělá změnila lékaře, že prý to hodně pomůže… stejně jako nemyslet, někomu třeba pomůže jahodová vodka, já už nekojím takže si mohu na chvilku taky dát nějaký to vínko, ale manžel asi po dvou měsících šel s kamarádem řešit chlapské věci, takže počkám třeba mi něco donese…
Pro všechny, asi se divíte, že jsem s Vámi, když už dvě děti mám, ale nejen že druhé bylo taky pře dva roky práce, ale já opět chci mít bříško, chci si od muže nechat masírovat nateklé nohy a cítit se tak důležitě a nosit v sobě sestřičku, nebo brášky pro ty dva prcky. Asi jsem neskromná, křesťané by jistě řekli bez pokory, ale já toužím stejně jako vy mít miminko, to třetí vytoužený a chtěný. Lidé kolem nás si klepu na čelo, když se zmíním, že chceme ještě jedno dítě… Tak tedy končím otázkou: jak dlouho se opravdu snažíte: my teprve čtvrtý měsíc, zatím to beru jako hru, chceme mimi, nekojím nemusím mít antikoncepci až se povede tak se povede, protože pak budu kojit, nebudu mít HA a hlavně už více dětí do 2+kk nevtěstnáme. Snad do domečku… Jinak s mužem se známe 11 let, šest let manželé, ale pro něj svatba neměla význam, já chtěla bílé šaty on chtěl mě…

 
Nane2
Ukecaná baba ;) 1818 příspěvků 06.05.06 19:19

To je moje hlava děravá, zapomněla jsem na podpis takže všem hezký večer přeje Nane2 tento večer bez televize, kterou nemáme záměrně, aby nás nenutila se na ni koukat, a bez zapomnětlivého muže.
Katrix tak jsem si vzpomněla, že mi se s mužem taky vyděli jen o víkendech, když se nám povedl Vítek, předpokládám, že to bylo v pondělí nad ránem.

 
Nane2
Ukecaná baba ;) 1818 příspěvků 06.05.06 19:39

Holky doporučuji všem Calibrum Baby plan, modré je to pro první trimestr a pře plánovaný těhotněním, troufla bych si tvrdit, že i chlapy by mohli zobat s námi, je tam Jod, kys. listová, Fe, C, E - dobré pro kluky, doplněila bych to těm chlapům zinkem, ženským cvičením na posílení pánevního dna. Jestli máte možnost zajděte si nechat ukázat na rehabilitaci to cvičení podle p. Mojžíšové… Už končím, pro dnešek! Katrix po roce bych na lékařku trošku přitlačila, protože oni mají na všechno dost času, znám to a když je pozdě tak se ptají proč jste nepřišly dřív… Jsi z malého města, máte možnsot volby jiné gynekoložky?

 
Katrix
Povídálka 29 příspěvků 06.05.06 22:00

Tři dětičky, to jsem si taky vždycky přála. Dvě blízko za sebou a po delší době jednoho rozmazlovanýho benjamínka. Ženská pak strašně omládne, když má děti v pokročilejším věku.
Nane2, asi máš pravdu s tím, že bych měla na doktorku přitlačit. Řekla jsem si, že to nechám ještě přes prázdniny no a potom se do toho pořádně opřu, popř. skutečně změním gynekologa. Doktorku tady máme pouze jednu, ale pány gynekology asi tři. Já zatím beru kys. listovou a jód. Nechala jsem si ale, na doporučení několika známých, kteří mají dobré zkušenosti s metodou gemmoterapie, sestavit kúru na míru. Nevím, jestli jste o tom už slyšely, ale jsou to tinktury z pupenů rostlin. Mimochodem mi to schválila i gynekoložka, která s tím má také dobré zkušenosti. Gemmoterapií se zabývá paní Mgr. Jarmila Podhorná, stačí jí poslat e-mail s vysvětlením svých zdravotních problémů a ona Vám obratem sestaví léčebnou kúru, kterou si přímo od ní můžete nechat zaslat na dobírku. Já mám často urologické problémy, tak jsem jí to tam také napsala - ono to může s plodností souviset.

Jinak, také jsem se dala na angličtinu a musím říct, že po sedmi letech od maturity jsem absolutně zmatená, všechno se mi z hlavy vykouřilo. Říkám si, že jsem udělala chybu, že jsem po škole neodjela někam do ciziny - bez jazyků je v dnešní době člověk úplně bezradný. Ale teď...... slovíčka mi vůbec nechtějí lézt do hlavy no a ta gramatika? Radši nemluvit.......... někde to tam je schovaný, ale nechce se tomu ven:)
Protože se na pár dnů odmlčím, chci Vám popřát nádherný zbytek volných dnů, hodně pohody.
Megy, buď ráda, že máš tak skvělého manžela, který tě dokáže povzbudit. To je hodně důležitý!! Načerpej na sluníčku energii a uvidíš, že bude zas dobře.
Katrix.

P.S.: Ještě jsem zvědavka a zajímalo by mě, jestli Vaše drahé polovičky vědí, že si tady takhle hezky povídáme a vzájemně se svěřujeme? Co na to říkají? Dobrou noc.

 
yasmin1
Povídálka 49 příspěvků 06.05.06 22:20

Moje milé snažilky, zrovna jsme přišli z menší oslavy švagrových narozenin, jsem přejezená, přepitá, umluvená, unavená.....ale jinak docela fajn odpoledne. Zhltala jsem vaše příspěvky, hodně jste toho napsaly. Megy jsem ráda, že je ti lépe, je skvělé, že tady, na stránkách se člověk může trošku vykecat a ulevit tak sobě a svému srdíčku, mi to taky hodně pomáhá, vypsat se z toho a věřit, že si ty mé bolístky někdo přečte. Jinak na rentgenu dělohy jsem byla někdy v listopadu, ale ještě dnes to mám v živé paměti. Megy já, abych ti řekla pravdu se v těch vyšetřeních příliš nevyznám, ale vím jistě, že mi zároveň zjišťovali i průchodnost vejcovodů. Netuším, jestli se tohle dělá automaticky - možná ano, možná né…Já, když mě doktor do nemocnice na tohle vyšetření poslal, byla totálně v šoku a vystresovaná, protože mi nikdo neřekl, co mě čeká a v nemocnici ani nemluvím - cizí prostředí, cizí doktoří, sestřičky a nebýt mého muže, asi bych před tímto vyšetřením utekla. Naštěstí tam byl se mnou, povzbuzoval mě a připomínal, za jakým účelem tohle absolvuji…Ale abych se vrátila k tvé otázce.....Megy vyšetření samo o sobě není nic příjemného, ale spíše v tom, že ležíš v cizím prostředí s nohoma roztaženýma, u tebe nějací doktoří a sestřičky a ty čekáš co bude. Zavedli mi do vejcovodů nějakou kontrastní látku a na ultrazvuku pozorovali, jak postupuje vejcovody, tím zjišťovaji, jestli jsou průchodné. Maličko mě zabolelo samotné zavedení té látky, potom už to bylo spíš nepříjemné, ale vydržet se to dalo.....Určitě to zvládneš, protože já jsem maximálně citlivá na jakoukoli bolest, ale zvládla jsem to…Po tom vyšetření jsme normálně jeli domů, mě pak bolelo břicho jako bych měla dostat mentsruaci, ale sestřička mi řekla, že si klidně můžu vzít brufen proti bolesti......Megy, ale jak jsem napsala, tohle se vydržet dá, není to nic příjemného, ale co bychom pro to naše mimi neudělali.....Budu moc držet palečky, slyšela jsem už, že se to snad někde dělá pod narkózou, tak uvidíš, třeba ani o ničem nebudeš vědět…Budu moc držet palečky a ty pak nezapomeň dát vědět…
Katrix - to je krásna mít takový obchůdek, můžu se zeptat odkud jsi? Kdybychom někdy s manželem měli cestu okolo, že bychom udělali kšeft…:-)). Katrix věřím, že vikendové manželství není nic moc, ale jak napsala Nane2 - k otěhotnění to stačilo, tak uvidíš, třeba se taky brzo zadaří.....Tak nás průběžně informuj, jak jsi pokročila u doktorky, někdy je opravdu nutné, na ně trošku přitlačit…Nane2 to mě docela zajímá, že nemáte televizi, v dnešní době docela nezvyk, ale na druhou stranu - musí být úžasné, jak trávite večery, úplně to vidím, jste všichni spolu, povídáte si, hrajete hry, čtete.....Přeji všem úžasnou noc a krásný zbytek dlouhého víkendu. Yasmin

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Lynnčin deníček - díl č.6


Reklama