Společná cesta II.

Pokus č. 2. Bojovnou náladou oplývám od dětství, pro ránu nejdu daleko. Takže se dost často stává, že se můj spolunocležník v tom lepším případě ocitne na zemi nebo s pár kopanci na svých 30 centimetrech.

*

Přítel žil v domnění, že když koupí velkou a prostornou postel, konečně se bez obav vyspí. Bohužel realita je trochu jiná. Takže když se k přítelově hlavě blíží moje pěst, instinktivně se odtáhne a unikne o vlásek hrozícímu nebezpečí.

Tento scénář se u nás doma opakuje celkem často, jen naposledy když přítel opět utíkal, ze zálohy ho překvapila moje druhá ruka, se kterou nepočítal. A tak se stalo, že jednu schytal.

Někdy jen leží a jako papiňák čeká na příležitost, kdy do něj zase šťouchnu a on vybouchne. :) Jako chápu, že se nevyspí, ale co mám říkat já, když mě každý večer probudí tím, že rozsvítí na chodbě světla a zavře okno v ložnici a to nemluvím o tom, když se pracně zahřeju pod peřinou a on se pak celý zmrzlý přitulí.

Jak jsem nedávno zjistila, postelové problémy se nevyhnou žádné domácnosti. Takže se tento námět stává zdrojem veselí při různých sešlostech. Třeba moje babička, když jde večer spát, nechává si boty u dveří v obýváku, do kterých v noci po tmě šlápne děda a aby se babičce pomstil, vleze si k ní pod peřinu, což vyvolá, že babička od půl druhé nemůže spát.

Jednou jsem se prý v noci probudila a pravila: „Nehýbej se.“

Přítele to probudilo, a tak se ptá: „Co se děje lásko,“ a já na to: *„To se mi asi zdálo.“

Trvalo mi dva roky vysvětlit příteli, že noční násilí, kterého se dopouštím, je opravdu nevědomé a nelze proti němu účinně bojovat, možná tak nějakou bariérou mezi matracemi. Dokonce padl návrh na pořízení kamery s nočním viděním, protože některé kousky stojí opravdu za to.

Další problémy nastávají většinou v létě. Tam se pro jistotu balím já a odcházím spát do obýváku. Několikrát za prázdniny se stává, že přes den dosahují teploty 35 a v noci klesnou na 25. Normální člověk si nechá otevřená okna, aby se mu lépe spalo. U nás to nehrozí.

Zaprvé spím dál od balkonových dveří, tudíž nemám přísun čerstvého vzduchu, zadruhé přítel nemá rád, když mu táhne na nohy a kdyby mohl, tak nosí termoprádlo i v létě a k tomu se přikryje teplou peřinou. (Teď mluvím trochu nadneseně).

K termoprádlu se vrátím za chvilku. Takže přes den se byt vyhřeje, večer se krátce vyvětrá a zavřou se okna, takže není divu, že po deseti minutách se v ložnici nedá ležet, natož spát. Mně proto nezbývá, než emigrovat. :)

Minulý víkend jsme jeli na výlet po jižních Čechách. Přítel projížděl internet, zkontroloval počasí a uznal, že deset stupňů je úplně v pohodě na to, aby si vzal pouze tenké nepromokavé kalhoty a bundu. Už den předem jsem pro něj měla sbalené navíc šusťáky a jeho oblíbené termoprádlo. Nakonec znalecky prorokoval, že bude dost teplo a nebude to potřebovat.

Říkám mu OK, ale v duchu si myslím opak. Přitom minulý srpen by bez termoprádla nevyjel z domu a to hlásili déšť a teploty okolo 18º. Možná na tom mám také svůj díl viny, protože když se někdy zmíní o termoprádle, neubráním se úsměvným poznámkám.

Takže jaké ponaučení z toho plyne… Boj o moc probíhá na všech frontách, ve dne, v noci, prakticky nepřetržitě. Nepřítel nikdy nespí a je potřeba být ve střehu, neustále hledat způsoby, jak se efektivně ochránit a vyváznout se zdravou kůží. Muži se chtějí odlišit od žen, a proto občas hledají způsoby, jak toho dosáhnout, i když někdy prostě přestřelí.

Pokud máte chuť a chcete se také podělit o vtipné historky, tak sem s nimi. :)

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
30.11.16 07:31

Popravdě, Tvůj partner je asi masochista, nebo nevím. Mě kdyby někdo ze spaní mlátil, tak ho z ložnice vystěhuju a udělám mu vlastní postel - i kdyby měl spát ve výklopné skříni v předsíni. No a tím spíš, když máte i problémy s termoregulací…

Jinak pokud jde o Tvoje psaní, doporučovala bych, aby sis ty deníčky nechala někým přečíst, než je pošleš. Ta historka je asi pěkná, na těch větách sis dala záležet, ale jako celek to nemá pointu, no a to ponaučení ani nekomentuju. Pardon.

 • Nahlásit
 • Zmínit
4545
30.11.16 07:39

:mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol: největší legrace je veta:..Chcete se TAKÉ podělit o vtipné historky? :lol: :lol: :lol: Tak začni. Zatím se ti to fakt nepodařilo. Tady jsem se zasmála. Jinak moje reakce byla "tvl, co to je? :? " Nevím, možná jsem moc náročný čtenář. :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
7629
30.11.16 07:41

Jako jo urcite lepsi nez prvni zapisek, ale uprimne? Pusobi ta snaha o vtipny zapisek popravde dost krecovite. Spisovatelka z tebe asi nebude, ale je videt, ze se mate radi a na Tom preci zalezi nejvic.Pis si denik doma, budouci potomstvo jiste souziti mamy a taty v radcich oceni :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
30.11.16 08:23

Škoda, že se už Králík nemůže vyjadřovat k deníčkům. Vždycky to byly tak trefné a (někdy na rozdíl od deníčku) vtipné komentáře ;)… kolikrát jsem se na ně těšila víc než na deníček samotný. No a speciálně v tomhle případě by mne extra zajímal králíkův názor… myslím, že by to bylo zajímavé čtení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Příspěvek upraven 30.11.16 v 08:27

 • Nahlásit
 • Zmínit
279
30.11.16 08:35

Jojo, za chvíli tu budou jen deníčky katastrofické nebo hodné knižního vydání. Ovšem ty druhé jen za podmínky, že už nebyly publikovány na jiných serverech. „Běžné“ uživatelky holt budou muset počítat s kartáčem, či si psát do šuplíku…Řekla bych, že to leccos vypovídá o toleranci, která v naší malé zapšklé kotlině vládne…jen tak dál dámy :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
8056
30.11.16 08:42

Jakožecože 8o A kde je ten vtip? :think: A pokud jde o to spaní, naučit se to dá ;) Od chvíle, kdy s námi v posteli spala miminka, se ani nehnu ;) Taky pomohlo koupit rozdělené matrace, šoupnu nohu do mezery a prostor uhlídám i ve spaní…

 • Nahlásit
 • Zmínit
69
30.11.16 08:54

@vantili Souhlas :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
30.11.16 09:25

Ale no tak, @vantili ;)… za to, že nenalézáme tu vtipnou pointu, nemůžeme my, ale autorka deníčku. Každopádně i kritika nás přece posouvá dále, ne? ;) :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
82
30.11.16 09:25

Jedničku sem přečetla do půlky a pak přeskakovala po odstavcích v domnění, že jde o předmluvu k nějakému příběhu.. protože jinak mi to nedávalo smysl… U dvojky sem doufala právě v nějaký životní příběh a ony to informace o autorčině spánku, divný.. :think:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1596
30.11.16 09:30

@Petrusska007 A co se stalo s králíkem? Zrovna nedávno jsem nad tím přemýšlela.

Autorko, také jsem jednou dala v noci manželovi facku, protože se mi zdálo, že mi byl nevěrný :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
521
30.11.16 09:37

Tak první deníček byl jako z červené knihovny, budiž, byl to takový horší příběh stylu Lenky Lanczové. Ale tohle je naprosto o ničem.

 • Nahlásit
 • Zmínit
279
30.11.16 09:49

@Petrusska007 ano, konstruktivní kritika nás posouvá dál. Jenže tady jde většinou o to, že se kritizuje všechno a za každou cenu. Jen pro kritiku samotnou. Což je pochopitelné, protože je mnohem těžší něco vytvořit a jít s kůží na trh, než kritizovat. Taková kritika je spíš parazitování než cokoli jiného…

 • Nahlásit
 • Zmínit
3235
30.11.16 09:59

No..z prvního deníku jsem přečetla tak max první odstavec a dál jsem nečetla, prostě nuda. U tohoto to dopadlo skoro stejně. Nudné a o ničem.

 • Nahlásit
 • Zmínit
661
30.11.16 10:10

Normální člověk si nechá otevřená okna
Inu asi nejsem normální podle autorky :think: okna na noc zavíráme ale kupodivu se v tom shodneme. Ono totiž je rozdíl bydlet v klidné oblasti, nebo mít okna přímo nad kruhákem mezinárodní silnice. Plus si k tomu připočtěte vosí hnízdo ve střeše a opilce vracející se kolem nás.

 • Nahlásit
 • Zmínit
30.11.16 13:29

To mě mrzí, že jsem nevystihla žádnou pointu ani vtipnou pasáž. Cíl byl podělit se o každodenní okamžiky, které s partnerem zažíváme ne doslova. Ale beru, že se to nemusí všem líbit, takže vás už nebudu trápit :D. Přeji krásné a pohodové svátky :dance:

 • Nahlásit
 • Zmínit
30.11.16 13:48

Víš, já se nerada hádám, @vantili, chápu tvůj názor, ale chápu i ostatní. Pokud se jim něco nelíbí, nebudou tady bezuzdně tleskat, ale svobodně vyjádří svůj názor, byť nespokojený. Pokud se jim deníček bude líbit, budou tady vyjadřovat zase naopak svou radost nad hezkým počtením. V případě tohoto deníčku se tady shromáždila většina negativních reakcí ne proto, že si tady všichni léčíme ego, ale protože se nám to nelíbí, nedává to smysl. Až se to bude líbit, pošleme naopak smějícího smajlíka. Všichni chápeme, že deníčky píšou obyčejné ženské jako jsme my, ale příspěvky v diskuzi jsou hlavně od toho, aby autorům dávaly především zpětnou vazbu - nejen o tom, zda umí gramaticky složit větu, ale zda deníček také dává smysl. V tomto případě nedává a omluvou není ani to, že je autorka tzv. „z lidu“. Pokud se autorka z komentářů poučí (a myslím, že je v nich konstruktivní kritiky více než dost), pak má šanci se zlepšit a třeba příště ty lepší smajlíky dostane. ;)

Příspěvek upraven 30.11.16 v 13:49

 • Nahlásit
 • Zmínit
30.11.16 13:51

@123Soňa myslím, že dostal(a) přes prsty kvůli komentářům pod deníčky… nu což, ať žije demokracie :? :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
30.11.16 14:11

Shrnuto a podtrženo: Milý deníčku, je mi dvacet let a mám svého prvního přítele. Nedávno jsme s sestěhovali a zkoušíme spolu žít.

Chápu tvé mladické nadšení, a také to, že si myslíš, že prožíváš něco senzačního a výjimečného. Trochu možná závidím, toto období plné naivity, kdy je vše nové a zábavné…to už pak člověk zapomene.

Vlastně proč ne. Četlo se to teda děsně, je to tlachání a tlachání. Ale vlastně jsi mi přiblížila moje dávno zapomenutá léta, kdy jsem byla stejná. Je to takové roztomié…Jen se neuraž, ale tady na webu pro maminky s tím asi nikoho neoslníš ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
Myssicka
30.11.16 14:56

Absolutne o nicem :nevim: Minuly denicek mi (zaverem o „nanopohybech ruky“ :lol: ) pripadal jako uvod k denicku, ve kterem bude popsana vzrusujici rozhodnuti ohledne kariery, osudove momenty s tim vyvolenym a tak dale. Sice jsem cekala velke melodrama, ale rozhodne ne takovou nudu. Ono popsat, jak ho v noci mlatis a jeho zalibu v termopradle, se da i vtipne, takhle ale vypadate jako dva posuci :?

Příspěvek upraven 30.11.16 v 14:59

 • Nahlásit
10319
30.11.16 20:32

Moment-tohle ma byt pokracovani denicku s rimskou cislici jedna? :think: Je snad Den pote pokracovanim Harryho Pottera a Tajemne komnaty? Nekde nam tam neco pokulhava a navic se to priserne cte, promin autorko, mozna si nejak utrid svoje myslenky a pak to bude o stopro lepsi.

 • Nahlásit
 • Zmínit
30.11.16 21:29

Já si myslim, že jsi to měla utnout po těch ložnicových problémech. Jakmile jsi do toho začala plést šusťáky, ztratilo to poslední zbytky smysluplnosti :nevim: Ale rozhodně to bylo lepší než první díl :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
101
30.11.16 21:57

Prosim, uz nepis :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3541
30.11.16 22:57

Tak jaké je poučení?
Oblékl to termoprádlo v jižních Čechách nebo jelo zbytečně?
Jsem celá napnutá

 • Nahlásit
 • Zmínit
1.12.16 14:34

Kritiky už tu bylo dost, a jelikož emimino není žádný literární kroužek, myslím, že by ji stačilo napsat v jednom komentáři a né ve valné většině…
Každopádně nerozumím tomu, proč tenhle problém neřešíte u nějakého odborníka? Spánková agrese je regulérní spánková porucha velmi často spojená s nějakým potlačeným traumatem.
Přeji klidné spaní tobě i příteli :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1.12.16 15:26

Mě se denicek libil, chvílemi je vtipny akorat nemabudu celkovou pointu, to vsak casem urcite doladis :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3.12.16 14:25

Nenech se otravit… me se to tvoje psani libi.)) :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit

Všechny deníčky uživatele