Trápení se šťastným koncem II.

Porod

Aneb jak jsem myslela, že druhý porod bude stejně krásný... :)

Tak jsem se rozhodla, že se s vámi podělím i o můj druhý porod, který jsem si představovala stejně pohodový. Omyl.

Těhotenství, které přišlo přirozeně hned po vysazení antikoncepce - první dítko po dlouhých peripetiích máme po IVF - bylo celkem pohodové, všechny testy a screeningy taky OK, žádný falešný test z krve o možnostech VV se nekonal. :-) Už jsem na něj prostě nešla.

Po manželových nadějích ze 13. tt, že čekáme chlapečka, se ve 20. tt a 30. tt potvrdila holčička. ;-) Pro mě krásná zpráva, tajně jsem doufala… Ano, jsem trošku sobeček. :) Jediné, co byl problém, že se malá nechtěla otočit, takže pořád si hověla v bříšku ve zvláštním tureckém sedu (dle vtipného doktora prý vypadá, že medituje s rukama nad hlavou).

Ve 38. tt jsem byla předána do rizikové poradny, kde se zjistilo, že je sice treperenda koncem pánevním, ale má tam strčené nožky, nikoliv přímo zadeček, takže bych ji neporodila (ano, do zprávy jsem nechala napsat, že pokud by byl porod dobře rozjetý a dcera dobře připravená, jsem i já jako druhorodička připravena rodit koncem pánevním).

No, osud tomu chtěl, že termín porodu jsem měla na 2. 1. 2015, ale naplánovali mi císaře na pondělí 29. 12. 2014, kdy budou všichni po svátcích odpočatí. Já už od toho 30. tt jsem každému říkala, že to bude určo při našem štěstí na Štědrý den, hahaha… Jak jsem byla pravdě blízko…

Od 22. 14. jsem měla teploty a strašný kašel, samozřejmě hrdinka jsem říkala, že to přejde. Rodinný oběd a Ježíšek s prarodiči naplánovaný na 25. 12., že budeme sami 24. 12. s dcerou. ¨

Pak 23. 12. velké přípravy, upekla jsem 3 štrůdly, nakoupilo se vše potřebné, abychom nemuseli ve svátcích na nákupy. Udělali jsme s manželem bramborový salát, připravili ryby a řízky, zabalila jsem dárky a bylo mi už opravdu divně. Pak jsem zjistila, že pěkně horečkuju a šupajdila jsem do postele chrchlajíc a žbrblajíc, že to přejde. Nepřešlo!

Přestala jsem v posteli cítit malou, 2 hoďky jsem ji přemlouvala, měnila polohy, nic. Začli jsme s manželem panikařit, zavolali mým rodičům, že vezeme dceru k nim a jedeme do porodky. Tašku jsem měla již připravenou.

Na příjmu milá paní doktorka se sestrou, natočily monitor a bylo vše ok! Spadl mi obrovský kámen ze srdce. Kašel a horečka se jim nelíbila, ale poslaly mě domů s nějakýma práškama a že si myslí, že se brzy uvidíme (prý dojím bramborový salát, atd.). Bylo asi 22 h a dorazili jsme k našim, dcerka spala, tak jsme jeli domů, vyspíme se a dojedeme pro ni.

Já pořád v posteli chrchlala, nemohla usnout, pak asi na půl hoďky jsem vytuhla a najednou RUP! Bylo okolo 3:30 a praskla mi voda, byla hnědá, zelená s kusy čehosi… panika… okamžitý odjezd do porodnice.

Kontrakce jsem měla v autě už šílený, při příjmu už jsem byla na 5 cm! Sepsat a podepsat papíry byl v kontrakcích připojená na monitor fakt hukot, neměla jsem vyplněná jména pro miminko, to byl fakt v tu chvíli velký problém. :-( Nabrat krev mi nemohli, jak jsem z těch horeček byla dehydrovaná. Nakonec jsem něco vymačkala, opět při kontrakcích a šlo se na sál na císaře.

Simonka se narodila 24. 12. ve 4:52 a já u toho spinkala. To byl Ježíšek, sice trošku zmatený a bolestivý, ale nádherný!

Takže závěrem, prostě rodím na přání - první dcera na manželovy narozky, druhá na Štědrý den! Krása!

Hodnotilo 17 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
nellyssa  06.08.15 07:19

Pěkný deníček.. :palec: Gratuluji k dcerce! :kytka: Taky jsem rodila 24.12. naší Nikolku s tím rozdílem, že na svět přišla v 11:32. :P

Příspěvek upraven 06.08.15 v 07:19

 
Misel02
Závislačka 4331 příspěvků 06.08.15 08:22

Moc pěkný deníček
a krásný dárek :-)

 
macisekk
Kecalka 161 příspěvků 06.08.15 21:11

:kytka: Krasny!

 
Anix
Závislačka 3700 příspěvků 07.08.15 01:37

:palec:
znamá má 2 syny
prvorozený 24.12 a ještě jméno Adámek :lol:
druhorozený 23.12

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 08.08.15 02:34

@Anix to bych asi manžela hryzla do zadku :-), 2× rodit o Vánocích. Můj Toník, druhý syn, měl termín na 22.12. :-)muž dostal céres..tos mi snad udělal naschvál? Já mu pořád říkala Tonoušku 20tého rodíme a 24tého odpoledne spolu bušíme řízky :D. Miláček se narodil sám už 3.12. byly to moc krásný Vánoce. Měla jsem miminko pod stromečkem jak Šušu panenku a tříletého Honzíka, toho jsme měli v košíku pod stromečkem taky jako 2 měsíčního, pravda byl o proti Toníkovi sumeček. moc gratuluji zakladatelce k miminku a přeji zdraví a štěstí :kytka:

 
miskakr
Kecalka 466 příspěvků 1 inzerát 08.08.15 21:41

Super, ja na štedrý den chtěla být doma a tak se dcera narodila 16.12… :D

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Trápení se šťastným koncem


Reklama