Únorňátka a Březňátka 2006 č. 4 - Jak se tu objevil zázrak j

Rodičovství

Ahoj všichni, chci se podělit o to, jak přišla na svět naše Kačenka, aneb jak to všechno začalo a pokračuje.

Zhruba před rokem byla situace u nás doma poněkud odlišná té dnešní. V té době jsem na plný úvazek pracovala v pedagogicko psychologické poradně, k tomu řádně denně ( :-) ) dostudovávala spec.pedagogiku a psychologii. Na mimi jsme byli s mužem domluveni až na léto, kdy tedy začneme. Dost jsem se bála, že to nepůjde - 30 let, to člověk nikdy neví a kolem mě samé problémy s otěhotněním.
Takže v lednu státnice ze specky, pak finiš na psycho diplomce a v půlce května státnice z psychologie. Poslední!
Dávali jsme si pozor, aby mimčo nepřišlo (plodné - neplodné dny, ale už jen dle příznaků, na teplotu jsem se už vykašlala, otěhotnění by zas tak nevadilo). Poslední milování bylo těsně po měsíčkách - takže dost nepravděpodobné … Pak byl manžel v Itálii na skalách (jsme horolezci) a já ležela v učení. Žádné příznaky nebyly, ale já „něco" cítila. Takže jsem, jako koneckonců dost často, mastila do lékárny pro pár testů na těhotenství. Po 3 minutách nic, jedna čárka - plané naděje. Ale když jsem se na ten papírek mrkla za hodinu, ejhle, čárky dvě. Hloupost, to jen divně reaguje, to neplatí. Druhý den další test (kupovala jsem ty levné) - jedna čárka i za x hodin (papírek jsem hypnotizovala snad nepřetržitě, děsně jsem si mimi přála). Další den jsem to vydržela a test nedělala. Bolela mě prsa!!! No - další test byly zase po hodině 2 čárky, ta druhá sotva rozpoznatelná. Takhle to pokračovalo několik dní a nic nebylo jasné - jednou nic, jindy náznak. Umíte si představit, jak jsem se asi učila, Freud nefreud :-) .
Přišel den státnic. Den předem obhájena diplomka, čili poslední zkouška. Jela jsem ráno do Prahy a další, už asi 8. testík - a 2 ČÁRKY zcela jasné. Státnice mi byly putna, uměla jsem ale dobře a po jejich ukončení (samé 1, heč) pro mne již škola neexistovala (doktorát chci, ale v tu chvíli nebylo nic důležitějšího, než to malé, co se právě zahnízdilo). Řekla jsem to mamce a dvěma kamarádkám, nemohla jsem to vydržet. Manžel měl za týden narozeniny, tak jsem to chtěla dát jako dáreček. Vydržela jsem to, ale byla to dřina :-)
Narozeniny - Vašek dostal dárky a pak jeden poslední: malé botičky. Koukal na to nechápavě, a tak jsem mu řekla, že je budeme potřebovat. Zase nic - jasně, vždyť chceme brzy mimi. Kdepak lásko, budeme je potřebovat trochu dřív. Pak mu to secvaklo. Reagoval náramně, byl šťastný jak blecha, smál se jak po marjánce a hned to volal kamarádům.
Těhotenství proběhlo naprosto v pohodě, jen termínů jsme měli hned několik. Reálný byl 22.1.2006. Bylo 1.2. a doktoři se rozhodli porod vyvolávat. Tedy jeden doktor - ať prý druhý den přijdu na příjem, přenáším prý 11 dní (každý říkal něco jiného, kvůli těm termínům). Tak jsem tedy přišla a jiný doktor dělal pořádné sono a řekl, že klidně bych mohgla domů, že vše je v pořádku. Jenže můj gynekolog je primář a ten mu záhy řekl, ať mě přijme, že by vypadali jako blbci, kdyby každý říkal něco jiného (a ten doktor mi to řádně přetlumočil). Ale co - šla jsem na nadstandard, dostala tabletu a celý den NIC. Manžel odjel v devět večer. V jedenáct mě začalo bolet děsně břicho, ale ne kontrakce. Všichni stále říkají, jak se kontrakce poznají - tak to u mě tedy ne, jen to dole bolelo, žádné stahy a tak. Myslela jsem, že to nic není, ale po hodině a půl svíjení (žádná malá bolest, nevydržela jsem ani sedět, ležet - nic) jsem vzbudila sestřičku. Ta zkonstatovala, že se neotevírám, že se jen připravuje čípek (úžasné vyvolávání) a ať spím. Ha ha ha. Na porod to totiž není ani náhodou. Tak jsem si představovala, jak se takhle budu svíjet několik hodin a nic z toho nebude - pěkný psycho. Pochopila ale, že spát fakt nemohu a přišla s injekcí proti bolesti. Nezabrala a bolelo to ještě víc. Vlastně nepřetržitě, jen po 2 minutách víc. Prý ať zkusím vanu. Manželovi jsem to sice psala, ale v tuto chvíli jsem přestala i s ním komunikovat, páč bych neudržela ani telefon. Jen jsem mu psala, ať nejezdí, že to není k porodu. Pak jsem byla ve vaně - tak nějak v polosnu, napůl mimo. Tlusté červené omámené prasátko :-) . Asi ve tři přišla sestra a manžel, který to neustál doma. Naštěstí. Sestřička se mě totiž ptala, kdy mi odtekla plodovka - copak já vím? Asi ve vaně. Pak už to šlo ráz naráz. Co hodina 2 cm, bolesti děsné. Chudák manžel, nesnesla jsem, aby se mě dotýkal a on byl nešťastný z toho, že neví, co má dělat. Aspoň mi dával pít. Doktor mi pak píchl zas něco proti bolesti (dolzin - pokud vím, už se nedává, člověka oblbne, dává se nubein) - což tedy nezabralo (i když kdo ví, jak by to bolelo bez toho) a byla jsem jak ve snu. Ale cítila jsem se celkem dobře díky tomu, že už to byl skutečný porod.
V 5.45 se šlo rodit. Mám potíže s dýcháním, ale doktoři to celkem ignorovali. No noc, stejně jsem na to nemyslela. Tlačení bylo v pohodě, vlastně ta druhá doba porodní mě ani nebolela. Možná i proto, že jsem ztrácela vědomí. Já jsem se totiž při svém porodu procházela po pláži na krásném palmovém ostrově, brouzdala nohama v písku a užívala si moře. Jen pak chvílemi na mě někdo zcela nesmyslně řval „tlačte" - což jsem nechápala. Na WC jsem nepotřebovala, že?! Ale když řvali víc a víc, tak jsem tedy tlačila. A zase jsem se vrátila na ostrov. Manžel pak říkal, že měl strach, jak to dopadne. Chvílemi jsem věděla, že rodím a zdálo se mi to dlouhé (na pláži jsem totiž byla vždy dlouho - sny zkreslují) a bála jsem se, že vezmou kleště. Prý to ale byly 4 kontrakce, v 6.08 byla malá venku. To už jsem vnímala - vyklouzla jako ještěrka. Dali mi jí hned na bříško. Vůbec neplakala, až jsem se bála, zda je v pořádku - byla a byla spokojená :-) A já nejšťastnější maminka pod sluncem. Manžel brečel jak malý kluk (vydrželo mu to celý den, byl úplně hotový - což bylo nádherné). A dál už to znáte.
Dnes na to vzpomínám jako na něco náramného. Jen vím, že kdyby mi to nevyvolávali, bylo by to v pohodě, protože malá byla úplně dole již dlouho (doktor říkal, že tím mám 1/3 porodu za sebou). Ale co …
Měla jsem ještě štěstí, že jedna sestřička pro maminy na šestinedělí byla u mne v poradně nedávno se svým synem a byli spokojení :-) Krásně se tam o mě starala …
A dnes - Kačenka roste jako z vody, stále prohlížím fotky (manžel fotil těsně po porodu docela dost a jsem za to vděčná) a i teď, když to píšu, bulím štěstím.
Tak ať ta naše štěstíčka rostou!
 Hanka

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
namape
Zasloužilá kecalka 981 příspěvků 25.04.06 18:06

Ahoj holky ráda bych k vám do deničku přihlásila i svou dcerku. Narodila se 12.unora. Tak jestli nás vemete mezi sebe budu ráda. Děkuji

 
HankaB
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 25.04.06 18:23

Ach jo, jsem to ale palice dubová - jasně, že termín porodu jsem neměla 22.2., ale 22.1. Ani nevím, kolikrát jsem to psala špatně :-)
 Hanka

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 25.04.06 18:23

Milá namape jsme rádi že jsi stejně jako HankaB zavítala do našeho deníčku a doufám že se ti tu bude líbit-odteď jsi jeho právoplatnou členkou!!! Napiš mi prosím tyto údaje ať si tě dám do seznámku. NAMAPE/ROK NAROZENÍ/MĚSTO+Jmé­no miminka/váha/mí­ra/Původní termín porodu/hodina narození/jestli jsi rodila spontánně nebo císařem.

Jsem ráda, že se ozýváte další maminky, my stále rozšiřujeme řady!!!
Já se starám o seznámek, přiděluju data pro deníčky, nové díly vychází vždy v pondělí-jinak jsou všechny údaje psány vždy pod seznámkem v deníčku. Máme fotogalérku v Nové galerii s názvem deníčku.

HANKAB: já jsem astrolog a proto holkám vypočítávám ascendenty miminek. Kačenka je Vodnář s ascendentem v Kozorohu, to znamená, že Kozoroh bude mít na její povahu zá:,–(ní vliv. Znamení ve kterém je ascendent určuje totiž to jak se bude Kačenka jevit ostatním lidem, jak se bude projevovat. A to bude právě Kozorožím způsobem, to znamená nebude to takový ten hodně svobodomyslný a rozlítaný flegmouš Vodnář, ale bude rozvážnější, praktičtější, bude působit starší než ve skutečnosti je a také daleko vážněji. Děti s tímto ascendentem se umí totiž překrásně mračit:))) Dělám horoskop miminka za 300,–Kč-neber to prosím jako reklamu, momentálně mám 15 horoskopů které musím zpracovat a díky Mišelínkovi na to nemám absolutně čas-začnu až mu budou 3 měsíce až mě nechá aspoň hodinku se soustředit. Holky musí mít strpení… Ale aspoň jsem všem napsala Ascendent miminek:) Jinak přidělování dat na deníček a starost o seznámek mám na starosti já-tenhle deníček jsem zakládala, to jen abys byla v obraze proč jsem takový kápo:))))

WERI: Nic si z těch kil nedělej mě se to teď taky zastavilo a ještě mám 5kg do předporodní váhy a zhruba tak 10kg do vysněné váhy:)) Ještě měsíc a začnu cvičit na břicho-to mám nejhnusnější…ale bohužel mi taky vyrostla prdel:( Nechci to ale přehánět abych mohla pořád kojit-jsem ráda, že to mlíko pořád mám i když musím přes den dokrmovat.

Dnes jsme byli až do 17:30 venku a malý stále spí v tašce od kočárku-prostě pohádkový den!!! Ve čtvrtek mám spicha s Bamlou a její Terezkou (9.2.) tak už se těším. Dneska jsem tu na procházce hodila řeč s maminou co má taky březňátko které má 6 týdnů. Mišelín je proti němu obr i když měl tenhle chlapeček porodní váhu docela slušnou 3900g. Už i proto že se mi skoro nevejde do kočáru budu chtít co nejdřív pořídit golfky-zatím vede Inglesina Espresso jak radila LINA jsou lehký 6,5kg a líbí se mi design i barvy. Ráda bych ale sehnala i bazárkový abych nemusela platit tolik peněz-už jsem tu hodila echo na diskuzi, kdyby náhodou se jich někdo zbavoval-ale pochybuju, je to docela novinka a golfky se hodí mamčám na dlouho. Z mého Hoca sice jde udělat sportovní verze, ale má 15kg a to neutáhnu ani kdybych se zbláznila-potřebuju být v MHD mobilní, abych se nikoho nedoprošovala.

Jdu přečíst Hančin deníček:))

Berun+Mišelínek 8 týdnů

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 25.04.06 18:25

HANKA: Nevadí v seznámku to opravím.

Berun

 
Missorka  25.04.06 18:31

Jsem si říkala… Jdu to optavit. :-)

Peta

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 25.04.06 18:35

Krááásný deníček HANKO!!! TO tlusté červené a omámené prasátko jsem byla ve sprše taky. 2 hodiny jsem na sebe lila horkou vodu, aby se mi uvolnily porodní cesty jak radila PA. Když jsem vylezla už s mnohem horšími kontrakcemi, kdy už se mi chtělo hrozně tlačit, byla jsem červená jak hadr na koridě:))) Kačenka je fakt nádherná, vlasatá princezna.

Seznámek vložím jakmile NAMAPE oznámí údaje, BLANI ty si ho pak jenom zkopčíš do deníčku co budeš posílat v pondělí OK?

Berun+Mišelínek 8 týdnů

 
HankaB
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 25.04.06 18:35

Berun, díky za vysvětlení Kozoroha :-)
Docela mě to potěšilo, protože sama jsem Ryba a vlastnosti Vodnáře mě zrovna nenadchávají. Kačenka bude určitě hloubavé citlivé zlatíčko :-)
 Hanka

 
Missorka  25.04.06 18:57

Berun,

jsem dneska za chytrou, odpusť, ale Espresso nemá polohovací nožičky, což na prtě nic moc…

Peta

P.S.: Je to taky můj favorit včetně ceny… :-)

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 25.04.06 19:21

Missorka: chi chi jen buď za chytrou:) tak polohovací nožičky To je slovo do pranice od zkušené matky:) Tak tedy schánět golfky s polohovacími nožičkami, budu pátrat dál, ještě mám tak 4 měsíce čas:) ale nechci koupit nějakou zhovadilost. Musí být lehký a mít nerozbitný kola (včera jsem píchla duši:))

Berun

 
moninda
Kecalka 379 příspěvků 25.04.06 19:24

ahoj holky,

vitam nove clenky:-)

tak dneska jsem byla na kontrole po sestinedeli a vse je v pohode.
dneska bylo zase nadherne.

REZIM:tak snad uz jsme najeli napevno-dopoledne prochazka s Ondrou,tam jentak podrimuje,pak doma obidek a pak oba spi-Martin 3 hodiny a Ondra 2.spi oba najendou,coz je uzasny!!!:-)
pak zase prochazka venku a pak koupani a do postele.odpoledne vetsinou teda kouka,ted si rad povida s vetvema stromu,to Ondra nedelal.ten,kdyz byl v kocaru a nespal,tak rval jako tygr.

dneska jsme byli na prochazce od tri do sesti,jeste jsme se stavovali u znamych krmit rybicky v jezirku.tam se Martinek podelal,ja nemela s sebou plinu,takze jsme museli domu.vykoupala,o­blikla,dala napit…a on vytuhnul asi po 3 minutach.uplnej tuhon.tak doufam,ze se za hodinu nevzbudi,ze ma hlad.ale snad nebude,jedl po hodinach od tech 3 hodin.

a ted uz nevim,co jsem chtela napsat,to je des.tak aspon vite,co jsme dneska delali:-)

GOLFKY:o Inglesine jsem taky uvazovala,kdyz jsem kupovala kocar pro Ondru.ale nakonec jsem se rozhodla pro Peg Perego,ale se spojenou rukojeti,protoze maji sirsi sedak.klasicky golfky mi pripadaly uzky,a s fusakem z berana by se tam Ondra v zime nevesel.taky jsem koukala na polstrovani,jak je to pohodlny,protoze on jeste nesedel,tak aby mel mekkoucko.vozila jsem ho v nem od 6 mesicu.

tak se zatim mejte.....a WERINKO,neplac nad vahou,nejsi sama,ja mam porad 6 kilo navrch a 3 kila po Ondrovi,takze 9kg:-((

tak ahoj

M+O+Martinek dnes 8 tydnu

a jeste k paseni konicku:dneska malej konecne zvedl lokty,kdyz byl na brisku a vydrzel docela dloho,asi 15vterin:-)pak byl teda hotovka,ale vcera delal,ze ho zajima vic podlozka v puse nez nejaky paseni:-)

 
moninda
Kecalka 379 příspěvků 25.04.06 19:32

cha,uz vim,co jsem jeste chtela…DAHAB-exploze,ja tam byla 3× a hrozne se mi tam libi,vcerejsek me teda fakt sokoval.ja zila v tom,ze tahle vesnicka je fakt bezpecna,vsude jsou tam vojaci,jezdi se tam jenom potapet…proste pohudka a zadny spech a on si tam prijde nejakej blbecek a chce nekoho zabit.ach jo,clovek,aby se bal nekam jezdit,tam se mydli Izraelci s Egyptany.ja ty mozky fakt nechapu.
jsem z toho fakt smutna,urcite to pochopi kazdej,komu nejake misto na svete prirostlo k srdci tak jako mne Dahab.

tak uz jsem se vypsala,prominte ten vylev:-((

M.

 
Zuz2
Kecalka 434 příspěvků 25.04.06 19:38

Ahoj maminky,

viem, dlho som sa neozvala, ale citam poctivo.

Vitam nove maminky, nech sa vam v nasom denicku paci.
Hanka - krasne si popisala svoj porod. Je to zazrak prirody, co zena to uplne iny porod, asi ani neexistuju dva rovnake porody.

Pocasie - uzasne. Taketo teploty si predstavujem aj v lete, vobec nepotrebujem 30-40 stupnove horucavy, uf, tie ma desia, hned si spomeniem ako som v srpnu v metre skolabovala vo 4. mesiaci, ked bolo dobrych 40 stupnov.

Julinka je poklad, rastie ako z vody, ma 5,5kg. Asi dva tyzdne sme mali nejaky rozhadzany rezim, Julka chcela mliecko kazde dve hodiny, pre mna to bolo dost narocne, no nakoniec sa vratila s papanim na stare tri hodinky a vyhovuje nam to obom.
Vecer po kupani krasne zaspinka do pol hodiny, naposledy papa okolo 7.
V noci sa mi budi pravidelne o pol noci a potom o 4 a od takej 6 uz nespime a vyhaname prdiky.
Par dni a budeme mat tri mesiace. Jupiiii.

Pa,
Zuz

PS: Idem pozriet galerku a hodim tam tiez nieco aktualne.

 
Jitulinda
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 25.04.06 21:29

ahojky mamulky a mimískové :-)

jak psala Lůca (Lasconka), mám tady na návštěvě mamku a tak nejsem raději stále na netu a věnuji se jí a Miškovi. všechno poctivě čtu večer před spaním, ale nejsem schopna už reagovat.

vítám nové mamulky a jejich pokládky :-)

závidím vám maminy vaše výlety s kočárky po Praze. ALE … dnes jsem zjistla, že mi okolo 12-té jezdí z našich prdelákovic bus do Prahy, takže bych s vámi taky na úprocházky mohla vyrážet. akorát musím zjistit jaký bus jezdí a jestli mě vezme s kočárkem. jupíííííííííí­íííííííííííí už se na vás moc těším mamulky ;-)

jo a Miška se začal smát nahlas. je to moje prdelka milovaná. akorát nás v posledních dnes trápí prdíky a já hlava dubová jsem zašatrončila někam rourku a tak nemůžeme vyhánět. no zašantročila , spíš to vypadá, že ji manža vyhodil jako kus čehosi co není potřeba. ale jinak je miška zlatíčko. a Baerun a Danielo, taky ho stále pusinkuji a mazlím :-)

Jitulina a Mišánek 10t+4d

 
Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 25.04.06 21:43

Ahoj holky…
taky jsem dlouho nepsala, ale čtu vše poctivě, jen nějak nevím co psát… Že by na mě padla jarní únava???

Dnes jsme byly na poradně - Deniska má v 10 týdnech 5,2 kg, a vyfasovala antibiotikové kapky do oka - má zúžený slzný kanálek :o((( Doufám, že ji to přestane brzo trápit, je to protivné, jak to má stále zakysané… Vzala jsem si od Dr. recept na Hexavakcinu a za měsíc se jdeme očkovat.

Hanička dnes dostala první očkování proti klíšťové encefalitidě - zvládla to docela v pohodě… Za měsíc ji čeká další, jsem zvědavá, jestli ji k dr. dostanu…

Počasí je úžasné, jsme skoro pořád venku, ale štve mě, že se má od pátku zase ochladit - zrovna na dlouhý víkend…

BERUN - Espressa jsou dost malinké, jsou sice fakt lehké a super na cestování, ale aby ti z nich Mišelínek brzo nevyrostl…

Nic malá ještě nespí, tak se jdu na ni vrhnout a uspat ji…

Mějte se moooc krásně a snad se mi zadaří psát častěji.

Pa Monika + Hanička + Deniska

 
Hoandra
Stálice 99 příspěvků 25.04.06 22:06

Ahoj maminy,

nejprve vítám nové maminky a jejich zlatíčka.
Takže, nám jsou dneska 3 měsíce. Zítra jdeme na prohlídku, jsem zvědavá kolik malej má. Já jdu taky na prohlídku. Dneska jsem dobrala prášky. Jo a ta červená mrcha se nějak ještě nedostavila už má tři týdny zpoždění, ale přikládám to k mojí psychice, než otěhotnění. U nás doma je to totiž hrozný, žije s námi totiž manželův syn z prvního manželství a ten je v pubertě, je mu 16 a je to hrůza, dělá si co chce, neposlouchá, nespí doma, jsou s nim jenom problémy, no možná proto taky nemám to mlíčko. Taky možná proto mám to zpoždění. No příště to trošku víc rozepíšu, musím se vypovídat, teď mě vyhání od PC manža, takže musím končit. Snad to dávalo alespoň trošku smysl. Ještě že mám to moje zlatíčko, který je tááááák hodný.
Tak zatím se mějte a zítra se ozvu jak jsme dopadli oba u doktora.

Hoandra + Adámek 3 měsíce

 
Blanka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 25.04.06 22:44

Ahojky holky,
dneska Nelinka už byla ve větší pohodě, snažila jsem se udělat denní režím podle ní a ne podle toho, jak potřebuju já. Sice jsme dneska přišli pozdě na procházku, ale už mi tolik nemrnčela. Akorát cestou domů si šíleně honila ruce, narvala si je do pusinky pomalu „až po loket“ a šíleně mlaskala, že lidi v metru čuměli, co se děje. Já jsem se válela smíchy.

Doplnila jsem zase webovky, kdo chcete tam ještě uvést nějaké údaje, tak mi napište SZ nebo mail, protože mezi komentářema se to může ztratit. Většinou totiž nemám čas stránky aktualizovat hned po přečtení.

Blanka a Nelinka

 
namape
Zasloužilá kecalka 981 příspěvků 25.04.06 23:07

Berun..ůvodní datum narození je kdy se měla narodit nebo kdy se narodila?

 
namape
Zasloužilá kecalka 981 příspěvků 25.04.06 23:08

ještě jednou původní temrín je kdy se měla dcera narodit nebo kdy se narodila?

 
Danny02
Ukecaná baba ;) 1098 příspěvků 26.04.06 06:50

HANKAB A NAMAPE: Vítám nové maminky v našem již miminkovském deníčku. Jestli budete mít sílu přečíst kvanta informací o nás, tak my se jíž takhle na netu scházíme od těhotenství, takže v „těhulkovských deníčcích“ najdete taky Únorňátka a Březňátka 2006, ale protože jsme byli v těhu děsně ukecané, tak myslím, že není v lidských silách to vše přelouskat, ale můžete třeba zběžně mrknout, jak jsme těhu prožívaly!!!!!!

Já jdu zase trochu doplnit do fotogalerky na rodině vaše fotky a večer vyrobím jaro-letní design úpravu. Sice nemám moc času, ale je to pro mne takový relax, přehazovat ty fotky krásných miminek !!!!!!

Tak jsem zase z Davídka loudila úsměv, div jsem se u toho nepřetrhla, a on jen koukal s výrazem „fuck“, proč bych se mněl smát, když není čemu :-)) no nic počkám si......

Danny a Davídek

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 26.04.06 07:09

NAMAPE: údaje do seznámku k tobě napíšu takto a teď si budu u tebe vymýšlet: 12.2.2006-NAMAPE/1979/Brno­+jméno HOLČIČKY/3900g+50c­m/TP 10.2.(původní termín porodu)/10:00

 
grizley
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 26.04.06 07:57

ahojky,

Hanko: Krásný deníček - mě to vždycky dojímá a skoro bulím - já při svým porodu byla taky mimo (akorát ne na pláži) a spoustu věcí vám jen od manžela - taky mi jen dával pít a to si ani nepamatuju, ale on to považuje za velikou zásluhu - podle něj bych asi jinak umřela žízní :o) ale moc mi pomohl a byla to nádhera!

Danielo: No nevadí - já jsem do těch antibiotik šla - konzultovala jsem to s kamarádkou lékárnicí. Mám strach, že jinak bych mohla špatně dopadnout - kdyby se to zanedbalo.

Holky mám problém, který mi asi budete závidět - Pepča usne v půl devátý a vzbudí se až v půl pátý. Je to super, ale nepříjdu o mlíko? Co mám dělat? Odsávat?

ahoj Grizley a Pepíno řvoucí

 
WERINKA
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 26.04.06 09:00

DOBRÉ RÁNKO VŠEM MAMINKÁM A MIMINKŮM!

GRIZLEY tak mi Nina spí od 19 - 20 hod do 5 dneska do 5.30 někdy i do 6 hod, ale někdy taky jen do 4 hod rána. Někdy se už budím jako Dolly Buster a prsa mě děsně bolí a mlíko pak stříká všude, ale už je to 2 dny co zase na noc kojím. Ona někdy blbne, že jí musím dát UM, ale teď to vypadá, že je to už OK. Někdy má prostě větší hlad a na prsa mi kašle, zhltne UM a spí jak šípková Růženka. Praktikuju to tak už asi 3 týdny a mlíka mám pořád dost - jen malá občas stávkuje a chce flašku! Myslím,že tím o mlíčko nepříjdeš ne???

Werinka a Ninulka 10t+3d

 
HankaB
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 26.04.06 09:17

Ahoj Grizley,

moje malá spí také jako to tvoje štěstíčko. Já to dělám jen tak, že než jdu spát já (deset - jedenáct), tak si odstříkám. Když malá náhodou spí do šesti (většinou do pěti, pak pokračuje), prsa mám jak balony, ale v poho. Dělám to tak už dlouho a mlíčka je stále dost a dost, tak bych se nebála.
 Hanka

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 26.04.06 09:34

HOANDRA: grutuluji Adámkovi i mamince k 3 měsícům!!! S tím synem od manžela ti rozumím…ani nechci říkat, že nás to u těch našich kluků taky čeká…jenom doufám že v nějaké mírnější podobě. Musíme si holt užívat toho, že jsou to teď naše zlatíčka co se na mámu krásně smějí, protože jsme pro ně střed vesmíru:)

GRIZLEY,WERINKA: vy provokatérky je tu tady vůbec někdo kdo má ve 2 měsících noci jako já? To jest ve znamení prdů? Usínání kolem 22, 23 hodiny a pak kojící maraton, aby se malý vyprděl jinak se v postýlce vzteká, že se u toho nedá spát? Já mám spaní neustále rozkouskovaný, bez nějaké pravidelnosti a půl noci ho mám v posteli než se mi ho podaří zase uložit zpátky do postýlky, aniž by se za 10 minut probudil s tlačením prdíků. Když ty zatracený prdy nemá tak usíná bez problémů sám v postýlce i ve 20 hodin. V pondělí mu budou 2 měsíce a je to pořád o tom samém. Jinak přes den je zlatý to zase musím uznat, sice nespí ale všechno se zájmem pozoruje a nepláče, prdy nás přes den netrápí. V kočárku hned spí a vydrží v něm i 5 hodin aniž by si vzpoměl na jídlo.

Za chvíli začnu oblíkat a vyrazíme na převážení v 8 týdnech jsem zvědavá o kolik to zase bude když měl před 2 týdny 5600g. Ani ho teď tolik nedokrmuju. Do 6 týdnů jedl po 2 hodinách, teď už je to po 3, někdy po 4 hodinách a když jsme venku tak po 5 a víc hodinách. UM má max. 4 flašky přes den, zbytek kojím.

Berun+Mišelínek dnes 8 týdnů

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 26.04.06 09:48

HANKA: to vám holky gratuluju já měla za celé 2 měsíce takovéhle jen 2 noci.

Přišlo vám taky pozvání na vítání občánků?, mě už minulý pátek, máme to 23.5. to mu budou necelé 3 měsíce. V zimňátkách holky mají hitparádu blbostí co dostaly při vítání jako např. bryndák s obrázkem města, plaketu chi chi. Tak snad taky přispěju nějakým super zbytečným úlovkem do hitparády:))

Berun+Mišelínek 8 týdnů

 
grizley
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 26.04.06 10:00

Ahojky,

WERI,HANKO: No tak to jsem ráda, že nemám sama takový dokonalý spavý miminko! Jo a díky za tip s odstříkáním - to pak vyzkouším - teda mě zatím Pepča vytuhnul takhle dvě noci, ale vypadá to, že to teď takhle bude praktikovat.

BERUN: My jsme na vítání občánků byli minulý týden - Pepovi byli čerstvě 2 měsíce, ale zvládnul to na 1. No a dostali jsme karafiát, takový papírový jak si tam píšeš první zoubek ap. (na prd) a pamětní penízek (obzvláště na prd) - myslím, že ten bryndák je 10× lepší!

Grizley

 
Zuzzi1
Kecalka 405 příspěvků 26.04.06 10:01

Ahoj holky.

Teda pražandy, já vám taky závidím ty vaše procházky a srazíky. Já tu mám jenom jednu kamarádku, se kterou vyrážím s kočárkem, ale většinou se nám podaří se sejít tak jednou za 14 dní. Tak vlastně jezdím pořád sama.
Bydlíme totiž v domečku a kolem moc maminek není. Naštěstí můžu dávat Zuzku spinkat do kočárku an zahradu, ale bohužel ona v posldní době spinká jenom když se s kočárkem jezdí.

BERUN - můžu tě uklidnit, že my taky vyháníme prdíky. My vykoupeme, nakojíme a potom malá dvě hodiny vytrvale řve. Nejlíp pomáhá, když jí nosíme na ruce, aby byla bříškem dolů, to potom prdí jako o závod a i krásně zvedá hlavičku. Bohužel řve při tom pořád. Pak jí zase nakojím a potom naštěstí dokáže rychle usnout. Takže spí tak od 22.30 do 4 nebo 5 a potom po kojeni zase usnu a spi další 3 nebo 4 hodiny.

SEX - tak my už jsme zkoušeli i první sex, ale musím teda říct, že tobolí jako pes. Tak jsem to říkala na gyndě, když jsem tam byla na kontrole po šestinedělí a Dr. mi řekl, že šestinedělí je umělej termín, a že se to každýmu hojí jinak dlouho. a že jsem měla velký dítě, tak co bych jako chtěla. že prej se to může hojit i půl roku. Tak to jsem teda zvedavá, jak dlouho mi to bude bolet.

No a zuzka už měří 59 cm a váží 5190g. Takjsme u Dr. byli pochválený, že krásně rosteme a kráně zvedáme hlavičku. A ty opruzeniny na prdelce se nám krásně zahojily. Myslím, že nám nejvíc pomohly koupele v řepíku a separační plenky, ale i tak vám všem děkuju za rady.

Tak určitě jsem toho chtěla napsat mnohem víc, ale jako vždy jsem to zapomněla.

Ahoj Zuzzi a Zuzi 7t

 
radana2
Kecalka 402 příspěvků 26.04.06 10:24

ahojky,

nejprve vítám nové maminky. Je super, že se pořád rozrůstáme :-)

Hanko a Baru - moc hezky jste napsaly, jak se vaše klubíčka narodily. taky na to pořád moc ráda vzpomínám.

já nějak nestíhám, pořád je co dělat. asi je to taky tím, že je manžel pořád doma na neschopence a čas věnuju spíš jemu.

my s emou máme tento týden dva „významné“ mezníky. v pondělí to byl přesně rok, co jsme emu splodili - na manželův svátek. vzpomínala jsme celý den na tu tečičku na UTZ v 5. týdnu těhu - ach jo… blažený pocit.
no a dneska jdeme na plavání miminek ve vaně. je to u nás novinka v měsských lázních. moc se těším. jsme zvědavá, jak se to bude emě líbit. je to lekce pro jednotlivce, bude mě paní učit i baby masáže. pak určitě napíšu.

Holky, jak to děláte, že ty vaše mimča jsou takový cvalíci. ema má ve třech měsících 5,5kg. no aspoň se tolik nenadřu :-)

u nás stále vše při starém. ema si taky cpe kračky (a vůbec všechno v jejím dosahu) do pusy a stejně jako síma od gejby nechápe, že se ji to tam nevejde. je to prča ji sledovat. taky se ji líbí páček v kleci - na toho vydrží koukat celé minuty.
venku už taky kouká, jenom nevím, jak ji strojit, už je fakt vedro.

mějte se krásně a užívejte sluníčka.
radka

 
Lasconka
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 26.04.06 10:53

Ahoj,

vítám všechny přírůstky - maminky i miminka :-)

A zároveň hlásím dvě věci - včera jsem se hezky opálila na Vyšehradě a taky mě stále ještě neopustila demence…měla jsem za to, že na kyčle jdeme 27. dubna, což je zítra, ale měli jsme tam být v pondělí 24. dubna! Takže protože mě nemá kam dát, tak jdeme na kontrolu až na konci května…to jsem šikulka, co? Ale do kartičky jsem se podívala až dneska vědoma si vlastní neomylnosti…ach jo…máme dávat pořád dvojité balení (hahaha, snad se mi to povede, nějak zapomínám)…

Zatím pa

Lasconka a Matyášek 10t+4d

 
Blanka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 26.04.06 11:16

Čau holky,

Noční spinkání: Nelinka spí v noci už asi měsíc celkem dlouho, poslední dobou tak 7-9 hodin v kuse a mlíko mám v pohodě.

Srazík zítra: Jedu odpo nakoupit na Chodov, kdo se přidá?

Blanka a Nelinka

 
WERINKA
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 26.04.06 12:44

BERUN a co kdyby sis místo postýlky pořídila ještě jeden kočárek třeba i starší domů? Třeba ti v něm spát bude. Brácha taky chrápal doma v kočárku, protože postýlky do jisté doby bojkotoval?!Nina taky chrní v kočárku třeba i celé odpoledne. My vyháním prdy dopoledne a někdy i 3× trubičkou. Včera měla poprvé po UM tak husté hovínko že se ani nedivím, že ho neuměla vysrajdit a to měla čajík, který to mohl naředit, ale bohužel…

VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ holky závidím všem, kterého ho v nejbližší době máte. Jelikož mám trvalé bydliště i Nina u nás na vesnici odkud pocházím, tak se musí čekat až se nazbírá více dětí a bude prý až v říjnu ACH JO! Kámoška, která semnou byla v porodnici na pokoji, tak ho bude mít už tuto sobotu v Opavě. Se má! No jo ale nenadělám nic. Navíc jsme chtěli udělat po vítání občánků velkou akci pro celou rodinu, protože jsme se ještě nějak celá rodina neslezla a neoslavili pořádně Ninu. No jo ale v říjnu asi sotva budeme opékat a kupovat bečku. Uvažuju tedy o křtinách. V jednom kostele v Opavě se prý nemusím chodit na poučení a nevadí, že nejsem křtěná, tak uvidíme, ale říkala jsem manželovi, že to musí zařídit on (bohužel jsem neznaboh)!Uvidíme, jak se domluvíme!

GRIZLEY pamětní penízek jsem dostala, když jsem byla malá, taky!

Já si taky myslím, že mám pěkný prtě - Nina měla v 9,5 týdnech 57 cm a 5000g.

LASCONKA to máš blbé, že se musíte objednávat na kyčle - to já příjdu (je tam každou středu) a mimča mají přednost, super že?

Zachvilku vyrážím do města - vyzvednout fotky - jsem na ně zvědavá a pak za babičkou do banky uložit penízky a pak musím počkat na kámošku co jde něco vyřídit na plynárny a hurá na pořádnou procházku a večer možná posedět na zahrádku ven k hospůdce nebo k nám na zahrádku za barák.

Tak zatím čusek Wery a Nina (hrající si a nadávájící na medvídka na hrazdičce hi hi…) 10t+3d

 
Jitulinda
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 26.04.06 13:27

ahojky mamulky a mimískové :-)

BERUN tak mi taky nemáme takové spavé miminko jak tady holky píší. tedy ne tak moc nočně spavé. já většinou kojím mezi 10-11 a pak se MIšák budí mezi 2-4 a pak mezi 5-7. a musím ho dát do postýlky od prsu už spícího, protože jinak se kroutí a zlobí ho to jeho bříško. když usne u prsu, tak spinká v pohodě. nechápu to, ale je to tak.

no a dnešní noc byla divoká, protože se Mišákovi spustila rýma a tak chrčel a chroptěl a i když se snažil brečet, tak mu to přes ty hleny nešlo a jen tak kníkal a otevíral pusinku na prázdno. no a když se mu vzlyk povedl, tak chraptěl. chjooooooo, ale snad už nás ta ošklivka rýma opustííííí

no my taky máme asi obříka. v necelých 10t měl 6300g :-)))))))) a už v pohodě nosí velikost oblečení 68. z toho jsem naprosto mimoň.

jo a mamka mě sprdla, že ho oblíkám jako velkého kluka a ne jako mimi. měla jsem včera problém jakou čepičku mu mám dát a mamka mě nutila, abych mu dala přízovou. no měl na sobě lacláčové tepláky, kabátek a k tomu měl mít přízovou čepičku. vypadal v ní jako trdlo :-))))))))))))))))))))

snažila jsem se vložit fotky našeho zlatínka do galerky, ale můj PC to stále bojkotuje. akorát se tam objevilo půl hlavičky Mišky. asi se dohodnu s těhulkou z Dubňátek, že jí je zase pošlu přes ICQ (ani mailem nejdou poslat) a ona mi je tam vloží.

tak se jdu zase věnovat mamce. jsme po obídku a půjdeme zase ven na terasu. jo uvařily jsme výýýýýtečnou svíčkovou. ňam ňam.

Jitulinda a Mišánek 10t+5d

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 26.04.06 14:22

WERINKA: s tím čajíkem je to přesně naopak wery. Čaj staví jako např. banán a to znamená, že v lepším případě je stolice po těhle stavičích tuhá a v horším případě způsobuje zácpu. Potravinou, která nestaví a spíš stolici ředí je např. mrkev, kaše apod. Takže tu stoličku má Nina po čaji. Já jak jsem teď měla hemoroidy tak jsem ten čaj musela taky vynechat a piju jen kojo vodu, abych neměla tak tvrdou stolici a už je to lepší. Moje kamarádka dala malé (6 měsíců) banán a měla po něm chudák 4 dny zácpu. Tož tak ať jsi v obraze.

My jsme byli obříci už při porodu a tak nepřekvapujeme že jsme obříci nadále. Dnes mu je přesně 8.týdnů a má 6100g a 61cm. Přibral za 2 týdny půl kila, což je fajn, protože dokrmuju míň a víc kojím a bála jsem se aby přibíral. Takže super. Tři hodiny mi spal venku v kočárku a teď už hodinu a půl spí v tašce u okna. Musím ho vzbudit na kojení, abych mohla vyrazit zase ven, mám tu taky 80ml odstříkanýho mlíčka tak to do něj chci vpravit.

JITULINDA: kdy půjdete do toho GYMPA? Chtělo by to zařídit abychom mohly chodit společně.

Berun+Mišelínek 8 týdnů

 
Jitulinda
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 26.04.06 15:21

!!!!!!!!!!!!! GYMPO !!!!!!!!!!!!!!!

tak a mám informace:

CVIČENÍ
problém je, že je to maličké studio a cvičit najednou může max 6 maminek s miminky - tak asi Mušketýři (Mišák, Mat, Mišelínek, Matýsek) + další 2 mamči

cena 100,– Kč za hodinu. zkušební hodina bude příští čtvrtek 4.5. v 11 hodin, tak mi prosím dejte co nejdříve vědět, abych nás objednala. pro další maminky, ketré by chtěly chodit cvičit není problém domluvit další hodinu v jiný čas.

PLAVÁNÍ
bazének tenis.klubu Neridé v Hostivaři (nedaleko od Průmyslové ulice)

adresa - V Chotejně 7/700, Praha 10 - Hostivař
cena - 8 lekcí za 2000 Kč (250 Kč za jednu lekci)
kurz - 8 lekcí (vyčerpat během 10 týdnů, tj. můžete 2× chybět)
lekce - 20 minut bazén + 10 minut vířivka
věk - 6 neděl - 4 roky
bazén - 2,5×3 m, hloubka 110 cm, teplota 32 stupňů vířivka - pouze na sezení, teplota 37 stupňů
s sebou - pro dítě plavky a brýle do vody pro dospělé
parkování - přímo před objektem bez problémů MHD - bus 111 z metra A Skalka, bus 122 z metra C Opatov

Pro ty z vás, kteří si chcete plavání nejprve vyzkoušet, nežli se rozhodnete absolvovat celý kurz. Bazének Neridé - zkušební lekce 270 Kč.

lekce bude začínat druhý týden v červnu, tak je potřeba se co nejdříve nahlásit, aby s námi počítaly.

stránky Gympa jsou: www.gympo.cz , tak to tam když tak okoukněte :-)

já s Miškou určo budu chodit cvičit + chci s ním chodit i plavat :-) už se moooooooooc těším

doufám, že je to srozumitelně napsané.

Jitul a Mišánek

 
Jitulinda
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 26.04.06 15:34

http://www.gympo.cz/…dvou_let.htm

na této adrese je info o cvičení s miminkami :-)))))))

Jitul

 
HankaB
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 26.04.06 15:40

JITULINDO - s těmi fotkami do galérky: pokud máš míň výkonný počítač, třeba by pomohlo tu fotku jen „resiznout“, prostě hodně zmenšit. Pak se to nahrává kratší dobu. Já mám PC dobrý, ale stejně to hodně zmenšuji (i na 25%), do galerky to stačí, tisknout se z toho nebude :-)
 Hanka

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 26.04.06 15:57

JITUL: tak teď jsem se koukla cože je ten čtvrtek za datum a abych nedopadla jako LASCONKA tak musím s lítostí konstatovat, že máme kyčle od 13:00 a to fakt netuším jak bych to stihla dostat se k Dr. Takže budete muset beze mě holky:(

Berun

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 26.04.06 16:49

Ahojky všechny a hlavně nové maminky s miminkama.

Tady začíná pěkná bouřka tak snad nevypne elektrika.

SPANI / KOJENÍ- je celkem v pohodě. Naposledy kojím kolem 8 a pak se budí kolem jedné a pak asi ve čtyři a pak kojíme co dvě hodiny už celý den. Kojení u mě trvá cca 30 min. Ale teď jsem zjistila, že když v tu jednu v noci malou ošálím dudlíkem a uspím tak spí až do těch čtyř :-)) Říkám si, ž kdyby měla fakt hrozný hlad tak se znovu vzbudí.

Sex - tak holky u nás ještě nebyl. Mám trochu strach a manža nenaléhá. A jinak já chodím spát po deváté jen co malá usne a manža kolem jedenácté. Takže se bdělí v posteli ani moc nepotkáváme.

Jinak máme na hlavičce takové ty nehezké šupinky a nějak to nechce dolu.

Jitulinda - no jo rodiče. Mě se zase líbí, když takový prcek je oblečený jako velký.

Werinka - no mě vítání občánků nějak nebere. Takže ani nevím jestli se tady vůbec něco takového dělá.

Lasconka - My kyčle máme zítra! Ale po tvém příspěvku jsem si to radši šla zkontrolovat. Jo a já nejsem opálená ale spíš mám spálenou ruku jak tady makám na zahrádce. A protože tam dělám jen od 10 do 12 když malá spí tak mě pálí jen jedna.

Radana2 - já cvalíka také nemám před 14 dny měla 4070g / 6 týdnů. Zítra si jí dojdu převážit a jsem zvědavá kolik přibrala, zdá se mi totiž, že mám večer trochu problémy s mlíčkem a není ho dost.

Jitulinda - jestli bych mohla tak bych také cvičení vyzkoušela. Jen doufám, že se ta moje holčička nebude před těma vašima chlapama stydět :-)) Prostuduju stránky a dám ještě vědět.

Ryšavka + usínající Markétka (včera dva měsíce)

 
Lasconka
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 26.04.06 17:07

JITUL - zrovna toho 4.5. se mi to fakt nehodí, tak budu muset dát na vaše reference, tak to pořádně okoukněte. Mám totiž sraz ve 12 v centru s bývalým šéfem a má pro mě nějakou nabídku :-) Jinak bych chodila plavčit i cvičit!

BLANKA - nemám na tebe mobil, ale já bych zítra na Chodov mohla, když nemáme ty kyčle :-/

Teda holky, ta mateřská „dovolená“ je fakt finančně náročná, dneska zase zařvaly další peníze, asi budu sedět doma na prdeli…

DANIELA - včera jsem nahodila téma dovolená a přes moje silné řeči to vypadá tak všelijak (zatím se mnou tedy mluví dveře, ale nevím, jak večer)…ještě se ozvu.

Portášky - vzala bych s sebou maminku, ale ještě nevím - jedete tam někdo s někým jiným, než manželem nebo sami?

Zatím pa

Lasconka a Mat

 
Blanka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 26.04.06 19:36

Čauky,
Srazík zítra: Já chci jít zítra jenom na chvilku na Chodov, čím déle tam budu, tím víc utratím. Po pátý tam mám sraz s kámoškou, potřebuju, aby mi nechala zapsat známku do indexu, takže tam přijedu tak v půl čtvrtý.

Sraz v pátek: Prý máme velký srazík v pátek na Černým mostě. Můžu vzít někoho z centra autem.

Blanka a Nelinka

 
Blanka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 26.04.06 19:37

Lasconka: Poslala jsem ti můj tel na SZ.

 
grizley
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 26.04.06 19:38

ahojky,

teda pražandy - vy srazíkujute o sto šest - to musí být super!

Holky, jaký máte zkušenosti se zelenou stolicí? Řešíte to nějak?

Grizley

 
Hoandra
Stálice 99 příspěvků 26.04.06 19:53

Ahoj holky, tak jsme po očkování, bohužel jsme do Hexavakcíny nešli (finanční důvody), takže prďolka dneska dostala dvě včeličky, každou do jednoho stehna, ale plakal jenom trošku, sama jsem koukala. Ale je z toho takovej špatnej, pořád mi pobrekává a nemůže usnout. Teď mi teda spí, konečně chudinka, naposled jedl ve 4 a snědl jenom polovičku, teplotu nemá, uvidím jak se to bude dál vyvíjet. Jinak máme 5,87 kg a 60 cm. Dostali jsem jinačí kapičky do očíček, pořád mu trošku hnisají, tak uvidíme jestli to zabere.
No jak Vás tak čtu, tak jsem se šla raději podívat, kdy jdeme na kyčle a je to dobrý, jdeme 3.5.
Na gyndě: taky dobrý, těhotná prý nejsem a že se to prý stává, že menses nepřijde. Pokud se mi už nebude vůbec dělat mlíčko tak si mám přijít pro normální antikoncepci.
No asi to tak bude, protože je ho pořád míň a míň.
No zatím je to vše tak se mějte hezky já se zase někdy ozvu.

Hoandra + spící Adámek

 
moninda
Kecalka 379 příspěvků 26.04.06 20:02

ZELENA STOLICE:Grizle­y,malej ji ma obcas taky,ne teda zelenou,ale nazelenalou,pri­citam to spis tomu,jak to prijde do styku se vzduchem,tak to zoxiduje.taky treba kdyz ho trapi brisko,tak takhle kadi.
Jinak Ondra ji mel v lete jako mimino,nic mu tam nenasli ve vyterech a rekli,ze se to stava,ze je to z tepla.

dneska bylo zase pekny vedro.i v noci.
malej spal desne,samozrej­me,jak jsem psala,ze vatuhnul,tak v pul osmy vecer najednou procitnul a bylo…
pak usnul ani nevim kdy,vstaval v pul dvanacty,usnul u prsa,pak se vzbudil nekdy v 1 a pak uz nevim,proste noc desna.rano zase prikvacil Ondra asi v pul ctrvty,kazdych 5 minut na me rval,ze chce piticko,ja byla uplne na nervy:-)
a Martin pres den toho taky moc nenaspal,ja asi nejakej divnej den nebo co.

takze ted s epujdu vykupcit a hajdy do hajan.

pa,pa

M+O+Martinek 8t+1

 
IVULE
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 27.04.06 07:46

Ahojky,

tak jsem před chvilkou dokojila a Tobík teď ještě spinká s manžou v postýlce. Já jsem využila volné chvilky a nabarvila si vlasy. Na desátou chci s kamarádkama vyrazit na nákupy do Olympie. Docela z toho mám hrůzu, protože Tobi je poslední dobou přes den docela protivný. V kočárku se pořád mele a moc toho nenaspí. Kde jsou ty časy, co jsem ho položila a on spal jako dudek, kdyby aspoň tak neječel.
Ale, abych si pořád nestěžovala, tak v noci spinká úplně vzorně. Od 20.30 do 3.00 a pak tak do 6.00 a někdy, když má dobrý den, tak ještě pokračuje.

Také jsem mu začala dávat čajík, abych ho měla jak umlčet, když začně na procházce ječet.

Včera manža udělal zápočet, tak mám radost, že nám jedna věc ubyla. Ještě ho čeká jeden a pak myslím pět zkoušek. Už aby to bylo za námi.

zatím pa
Ivule + Tobi 6t a 5dnů

 
grizley
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 27.04.06 08:16

Ahojky,

MONINDO: No to by odpovídalo s tou zelenou stolicí - Pepča ji má právě jak začalo být to vedro. Má ji teda zelenou naprosto - ale nechci zase plašit - je to dost běžný. Jinak vypadá spokojeně.

Teda včera jak bylo to vedro tak jsme byli s kamarádkama a miminkama venku a prckové byli pěkně protivný - myslím, že jim to vedro taky vadí. To jsem zvědavá jak to bude snášet v létě!

Tak zatím ahoj - my dneska vyrážíme k dědečkovi na zahradu - snad teda ještě bude hezky.

Grizley a Pepíno

 
Daniela-Praha
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 27.04.06 09:53

Teda já mít mlíko, tak jsem o něj včera přišla :(
VÝSLEDKY Z VÝTĚRŮ: Matýsek má zlatýho stafylokoka, takže budeme brát antibiotika- zatím jen v podobě kapek do nosu. Dnes přijdou další výsledky, tak uvidíme vco na:,–(íme.

Procházka byla super, ale počasí nám nevyšlo.
Matýsek po krmení najednou opuchnul, zčervenalo mu očíčko. Vypadal strašně, chudinka. Večer mě pak napadlo, jestli to nebyla alergie na mlíko. Pod rozkvetlejma stromama jsme seděli i dříve a nic mu nebylo.

Večer jsem zjistila, že nově koupený mlíko je opravdu zkažený, že se mi to nezdálo. Takže jsem Matýskovi dala poslední várku dobrýho mlíka a v osm večer jsem začla s kočárem objíždět okolní lékárny. Všechny měli do 7. Takže jsem se vxpravila k mámě do lékárny. Domů jsem přijela v deset. Ale s mlíkem Hrůza.

Vítám nové maminky a miminka :)

JITULINDA: JÁ CVÍČO PŮJDU!!! Plavání si zatím rozmyslím, ale spíš jo.

ChODOV: já příjdu určitě. Mám tu opět zbíječky, takže vypadnu z domova co nejdíve.

Daniela + Matýsek

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 27.04.06 09:56

AHojky,

teda holky, vy mi dáváte, já nemám dočteno z minula a už je tu nový deníček!!
HANKA - a moc hezký!!!

My jsme včera byly celý den v Plzni na výletě, po obchodech a něco vyřizovat, takže jsme byli docela ulítaný..Nikolka byla moc hodná. KOjila jsem v autě a pak v CARREFOURU v pizzerce MONDOO…

Pak jsem večer ještě letěla na kick box, no docela síla… den předtím jsem dala na jeden zátah 11km!!! na bruslích :) No jsem blázen :) Ale další kilo dole!!!

No a koupila jsem Nikolce krásný plátěný lacláčky na zip :)

Tak zatím pa Jarka a Nikolka 2měsíce a půl

 
WERINKA
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 27.04.06 10:36

ČUSKY MAMINKY A MIMINKA!

JITULINDA: no hold v dnešní době se už mimča neoblíkají jak se oblíkaly…mi taky dost lidí říáká že jí obloíkám jak dospělou, ale mě se nezdá, jen je prostě IN hi hi…!!!

BERUN děkuji za vysvětlení. Je to asi fakt, ale bohužel na mě to všechno co má zatuhovat pusobí jinak, tak mě to necinklo!

RYSAVKA proč tě nebere vítání občánků? Dyť je to pěkné?

HOADRA a tebe doktorka neposlala na oční? Mě jo a Nině vypláchla kanálky a dostaly jsme kapky a je to už ok!

Wery a Nina 10t+4d

 
Kukatko
Kecalka 278 příspěvků 27.04.06 10:43

Ahoj holky!
po dlouhé době trocha hlášení :-)
V 6 týdnech má Zuzka 5400g a 59,5cm. Kojíme plně (přes den tak co 2 - 3 hodky, už se to prodlužuje), v noci spinká (kojo v 9, 2 a 6 - to už je budíček i pro mámu :-(). Kyčle máme OK (Ia) a kvůli zalepenému očku jsme museli naklusat na oční na průplach kanálku - zabralo to.
MONINDO, MONINO: holky, jak to děláte, že stíháte číst a psát na emimino? :-) Já mám teď Elišku na dva dny u babičky… Jinak nějak nestíhám notebook vybalit a zapnout.
Už zase chodím k manželovi do práce lehce vypomáhat - je to skvělý útěk ze stereotypu. Eliška nastupuje od září do školy, takže bude víc času i na práci i na internet.
VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ nás čeká v sobotu - to bude mít Zuzka 7 týdnů.
STROUPKY VE VLASECH (krusta): pomáhá na to namazat olejíčkem (jaký používáš na tělíčko miminka), nechat tak hoďku působit a vyčesat hřebínkem - všiváčkem - velmi opatrně s ohledem na fontanelu. Pak vlásky umýt šamponem. Udělěj to brzo - později bude mít mimi víc vlasů. Eliška to má bohužel i teď ve své husté kštici :-(
HEXAVAKCÍNA: taky do ní z finančních důvodů nejdem… :-(
Jo, na nošení miminka jsem nakonec pořídila šátek… jsem celkem spokojená, už jsme v něm na výletě nesli i Elišku. Ale už se těším, až bude mít Zuza 3 měsíce a budu ji moct nosit „na výšku“ - je strašně zvědavá a chce se pořád koukat. Hrazda ji zabaví jen na chvíli. Koníky už paseme ukázkově a dokonce se Zuzka odhodlala na mě i začít smát :o)

DANIELA: je ještě volno v chatě na portáškách? Taky bychom se rádi přidali - jeli bychom (pravděpodobně) od středy do neděle, 2 dospělí + 2 děti (Eliška má svoji cestovní postýlku a stravu taky nepotřebuje vlastní). A pokoj bychom brali s koupelnou.

Mějte se moc fajn!
Hanka + Zuzi (7t) + Eli (2r9m)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Tobiáš - Bůh je dobrotivý


Reklama