Únorňátka a Březňátka č.24 - Novoroční deníček
- Těhotenství
- Barusa
- 30.12.05
- načítám...
- Sledovat eMimino.cz
Krásný den všem milým těhulkám!!! Na úvod jak je zvykem na konci roku trochu bilancování...emimino a váš náš deníček jsem objevila někdy kolem října zcela náhodou. Začala jsem hledat totiž někoho, koho by neunavovaly stálé řeči, dotazy a pocity, které zrovna prožívám. Asi mi každá potvrdíte, že zpočátku na nic jiného myslet ani nejde... Bombardovala jsem své blízké od rána do večera a ono je to přestávalo bavit možná je to i zkušenost některé z vás. A pak jsem se ocitla tady...v podivné kavárně, kterou založila Berunka...se spoustou skvěle ukecaných ženských, které všechny znám a přesto neznám. Je to zvláštní, jak přes internet ta naše řekla bych komunita funguje.
Člověk se tu svěří s tím, z čeho má radost i starost, kolikrát se i já svěřím s obavami, které doma nikdo ani netuší:-). Zezačátku to pro mě tady byla směs zvláštních přezdívek a než jsem vás „poznala" a vlastně i zapamatovala, chvíli to trvalo. Ale teď už vím, že např. v sobotu a neděli si zaručeně popovídám s workoholičkou Jarkou. Vím, že po zvláštní krásné, bývalé metalové zpěvačce Berunce můžu chtít horoskop. Vím, že po Markétce jednou možná budu chtít štěňátko zlaťáčka. A s polovinou z vás můžu probírat naše psí miláčky a druhou polovinu můžu požádat o odborné rady. Zkrátka teď vám můžu říct, že můj pracovní den začíná zapnutím počítače a okamžitým vyhledáním stránky e-mimina (samozřejmě v sekci „Oblíbené") a našeho deníčku. Celý den mám pak stránku otevřenou, jen ji aktualizuji a těším se na každý váš komentář. Doma večer, když se potkáme s manžílkem povídám, že ta a ta z vás má takové trable a co se té a té z vás přihodilo. A mluvím o vás jako o ženských od vedle, jako o kamarádkách - sousedkách, které jsem potkala cestou domů z nákupu. Chápe mě dokonale, protože se střídáme u počítače - já procházím diskuse na e-miminu a on prochází diskuse na stránkách motorkářů, kteří vlastní Suzuki Bandit - takže taky taková zvláštní komunita, kterou spojuje určitá věc - jako nás spojují ti naši drobečkové v bříšku.
Pravdou je, že teď díky mé práci a vytížení před Silvestrem, času na čtení komentářů není moc a tak i tento deníček je tím poznamenaný. Doufám, že mně odpustíte mou touhu napsat novoroční deníček, aniž bych na něj měla dostatek času a leckterá z Vás by to udělala stokrát lépe. Neuvědomila jsem si to a děkuji proto za pochopení:-))
A na závěr - jak bývá zvykem na konci roku - trochu zamyšlení:-)…Rok s rokem se sešel…je to neuvěřitelné, ale mám pocit že tento rok trval jen pár týdnů, utekl mi jako voda. Možná proto, že byl plný zvratů a takových těch osudových okamžiků. Říkám si pořád co přinese rok příští a zapomínám být vděčná za to, co už je za mnou. Za lidi a za události, jenž mě potkali a udělali ze mě to, co jsem. Zapomínám být vděčná za vše dobré, ale i za vše zlé…protože díky zlému si člověk uvědomí, co pro něj znamená dobré. A pro všechny ty věci, které nemám zapomínám být vděčná za ty, které mám…A tak si říkám, že příští rok budu chtít být více vděčná…
Mé těhotné společnice - do toho příštího roku bych vám chtěla popřát mnoho věcí. Především ale zdraví, to nejdůležitější co lze přát…vše ostatní ztratí na důležitosti jakmile člověk pozná nemoc svou nebo svých blízkých. Pak vám přeji to, co nejspíš nelze ovlivnit - ale přece - počínaje lehkým porodem bez komplikací, klidným krásně spinkajícím miminkem a chápajícím manželem konče. Také přeji velkou dávku trpělivosti, vnitřní síly zvládnout novou roli v životě a obrovskou náruč lásky. A nesmím zapomenout přát vám také, aby se splnila všechna vaše vlastní tajná přání.
Rok 2005 končí - ať žije rok 2006!!!
Nezapomeňte pohladit kulaťoučká bříška!!!
Barusa + drobísek 29tt
A na závěr náš seznámek:-))
Únorňátka a Březňátka 2006
66 těhulek- 25 chlapečků a 27 holčiček
TP/NICK/ROK NAR./MĚSTO/POHLAVÍ/JMÉNO/PORODNICE
7.1.Hoandra/1979/Kadaň/KLUK/Lukáš+Oskar/Kadaň
15.1.Radana2/1978/Jičín/PŘEKVAPENÍ/Ema+Vít/Jičín
23.1.Hanulika/1978/Frýdek-Místek/HOLKA
24.1.Katouch/1979/Jedovnice/HOLKA
27.1.Blanka/1980/Praha/HOLKA/Nela/Podolí
30.1.Gejby/1980/Praha/HOLKA/Simonka/Podolí --------------------------------------------------------------------
1.2.Kousinek/1980/Vysočina/KLUK/Kryštof/Pelhřimov
3.2.Lina/1975/KLUK/Adam
5.2.Marketkaa/1984/Praha/KLUK/Dominik/Podolí
6.2.Lenulka/1980/Hať/KLUK/Radim/Ostrava-Poruba
6.2.Sweety/1986/Žamberk/KLUK/Jiří (Samantha)/Ústí nad Orlicí
6.2.Zuz/1978/Praha/HOLKA/Julie/Podolí
9.2.Střapule/1979/Zlín/KLUK
10.2.Bohun/1973/Milovice/HOLKA/Lucie/Apolinář
13.2.Monina/1976/Ostrava/HOLKA/Ostrava-Poruba
13.2.Bamla/1979/Praha/PŘEKVAPENÍ/Tadeáš/Motol
16.2.Bramborka/1975/Kladno/HOLKA
16.2.Evah/1978/Praha/HOLKA/Ema/Podolí
16.2.Jarka/1979/Domažlice/HOLKA/Nikol/Domažlice
16.2.Lasconka/1978/Praha/KLUK/Matyáš/Podolí (UTZ TP 22.2.)
18.2.Werinka/1982/Opava/HOLKA/Opava
22.2.Janka26/1979/Praha/KLUK/Motol
24.2.Viki25/1979/Klatovy/HOLKA/Simonka/Klatovy
25.2.Archienka/1981/Pelhřimov/HOLKA
25.2.Grizley/1978/MB/PŘEKVAPENÍ/Mladá Boleslav
26.2.LiLu/1976/Praha/HOLKA/Thea/Podolí
27.2.Berun/1981/Praha/KLUK/Michael/Podolí (UTZ TP 22.2.)
28.2.Baboo/1975/Praha/PŘEKVAPENÍ/Podolí
28.2.Fialka7/1976/Kolín/KLUK/Jakub/Kolín
28.2.Illka/1979/Ostrava/KLUK
28.2.Janul/1977/Havlíčkův Brod ---------------------------------------------
1.3.Daniela/1978/Praha/KLUK/Matěj/Podolí
3.3.Petik/1975/Chvaletice/HOLKA
3.3.Rysavka/1975/Praha/PŘEKVAPENÍ/Podolí
4.3.Kopeček/1977/Trutnov (?)
4.3.Mikina/1980/Praha/HOLKA
4.3.Sandym/1980/Praha/HOLKA
4.3.Zuzzi/1976/Plzeň/HOLKA/Zuzana/Plzeň-Mulačov
5.3.Kukatko/1979/Opava/HOLKA
5.3.Mamulka/1980/Brno/KLUK
5.3.Vlnucha/1981/Brno/PŘEKVAPENÍ
6.3.Kocca/1978/Kroměříž/PŘEKVAPENÍ/Aneta+Jaroslav/Kroměríž
9.3.Jitulinda/1975/Praha/KLUK/Michal/Benešov (UTZ TP 23.2)
9.3.Ivana/1983/Dolní Poustevna/HOLKA/Klára
9.3.JO/1970/Brno/HOLKA/Brno-Bohunice
10.3.Baru/1980/Praha/HOLKA/Kristýna/Podolí
10.3.Marsa/1979/Plzeň/HOLKA/Petra
11.3.Popilio/1985/Brno/KLUK
11.3.Shrine/1974/Praha/KLUK/Zbyněk
13.3.Barusa/1980/Krkonoše/PŘEKVAPENÍ/Trutnov
13.3.Moninda/KLUK
15.3.Enisek/1976/Praha-Východ/HOLKA/Veronika/Podolí
16.3.Kvetule25/1980/Praha/KLUK/Adam/Podolí
16.3.Milu1/1972/Nymburk/Michal+Michaela
17.3.Marka/1977/HOLKA/Markéta
18.3.Gabika/1976/Praha/KLUK
20.3.Dasulika/1980/Praha/KLUK/Lukáš/PODOLÍ
20.3.Natálka/České Budějovice (?)
20.3.Snoulenka/1976/Frenštát pod R.
21.3.Ennie/1979/Brno/KLUK/Jan
21.3.Ivule/1977/Rokycany/KLUK/Tobiáš
26.3.Danny/1975/Praha/KLUK/David/Podolí
27.3.Katty/1979/Praha
27.3.Souris2/1980/Praha/KLUK/Filip
28.3.Hope/1982/Stěbořice/HOLKA/Opava
28.3 Elena/1977/Brezová pod Bradlom/2HOLČIČKY/Saška a Emka/Myjava
Doktorská postupka:
2.1.Danny-OGTT+KO
2.1.Hoandra-KO
2.1.Daniela-UTZ Podolí
2.1.Marka-KO
2.1.Zuzzi-UTZ
2.1.Jitulinda-KO+UTZ+neschopenka
2.1.Berun-KO+nástup na MD
2.1.Kousinek-KO+Monitor
2.1.Barusa-UTZ
3.1.Barusa-KO
3.1.Marketkaa-Poradna Podolí
3.1.Gejby-KO+Poradna v Podolí
3.1.Sweety-KO+Poradna v porodnici
3.1.Grizley-KO
3.1.Lilu-KO
3.1.Viki25-KO
4.1.Dasulika-KO
4.1.Marketkaa-Glykemická křivka
4.1.Baru-KO+UTZ v Podolí
5.1.Ennie-KO
5.1.Monina-KO
6.1.Hope-KO
10.1.Daniela,Lilu,Lasconka,Berun-PK Podolí-porod 13:30
10.1.Zuz-KO
10.1.Daniela-KO+Monitor
11.1.Milu1-KO+Krev+UTZ
16.1.Zuz-KO+Poradna v Podolí
16.1.Danny-KO+Monitor
17.1.Daniela,Lilu,Lasconka,Berun-PK Podolí-kojení 13:30
17.1.Hope-UTZ
26.1.Baru-Předporodní kurz Podolí
30.1.Berun-KO+Poradna v Podolí 8:00
1.2.Lilu-KO+Poradna v Podolí
10.2.Daniela-KO+Poradna v Podolí
Přečtěte si také
„Zničili jste mi budoucnost.“ Tohle nám syn řekl po přijímačkách
- Anonymní
- 26.06.26
- 2198
Věděla jsem, že nepřijetí na vysokou školu syna zasáhne. Nečekala jsem ale, že místo zklamání přijde vztek. A že za svůj neúspěch začne obviňovat nás.
Muž chtěl třetí dítě, já už ne. Vyřešila to za nás až jeho vážná nemoc
- Anonymní
- 26.06.26
- 1303
O třetím dítěti jsme se začali bavit ve chvíli, kdy jsem měla pocit, že konečně zase začínám dýchat. Děti byly větší, nocí ubývalo, život se pomalu skládal do nějakého rytmu. A právě tehdy přišel...
Vydělávala jsem víc než manžel. Rodičák mě ale srazil na úplné dno reality
- Anonymní
- 26.06.26
- 970
Ještě pár měsíců před porodem jsem měla pocit, že máme s manželem věci nastavené fér. Oba jsme pracovali, já dokonce vydělávala o trochu víc než on. Nikdy jsem nad tím nepřemýšlela jako nad něčím...
Doma máme klid, děti a účty. S jiným mužem jsem si vzpomněla, že jsem žena
- Anonymní
- 26.06.26
- 753
Doma nemáme hádky, křik ani velké drama. Máme funkční manželství, děti, účty a každodenní provoz, který navenek vypadá úplně normálně. Jenže mezi mnou a manželem už dávno není blízkost, touha ani...
Jsem jeho milenka a chřadnu čekáním. Bojím se, že ženu nikdy neopustí
- Anonymní
- 26.06.26
- 501
Už tři roky miluji ženatého muže. Tvrdí, že jeho manželství je dávno mrtvé, že se mnou zažívá něco, co nikdy předtím nepoznal, a že chce být jednou se mnou. Jenže pořád neodchází. Říká, že ho s...
Snoubenec mi roky tajil, že platí nájem své bývalé partnerce. Asi nechci svatbu
- Anonymní
- 25.06.26
- 1874
Do svatby nám zbývalo jen pár týdnů a já se těšila, že už máme to nejnáročnější za sebou. Místo radosti z blížícího se velkého dne ale přišel šok, po kterém jsem začala přemýšlet, jestli svého...
Našel si jinou. Ale já musela vysvětlit dvouleté dceři, proč už s námi táta není
- Anonymní
- 25.06.26
- 1121
Když mi manžel řekl, že se zamiloval do kolegyně z práce, mojí první reakcí nebyl křik. Ale uzavření se do sebe. Totální zděšení, co bude následovat. Dceři byly pouhé dva roky. Hrála si ve své...
Je mi 38 a chci dítě. Výsledky testů mě ale šokovaly: Jsem prý v přechodu!
- Anonymní
- 25.06.26
- 1132
Celý život jsem žila v přesvědčení, že na všechno je dost času. Nechtěla jsem v pětadvaceti zapadnout do stereotypu plenek, vaření a mateřské dovolené. Chtěla jsem nejdřív něco dokázat. Vybudovala...
Zhubla jsem z velikosti 48 na 38. Manžel mě ale přestal chtít
- Anonymní
- 25.06.26
- 1116
Dřív jsem nosila velikost 48, měla velká prsa, měkké břicho, výrazné boky i stehna. Takovou si mě manžel vzal a taková ho přitahovala. Jenže já jsem změnila životní styl, začala se hýbat, zhubla na...
Jsem matka, která si užívá noční život. Sousedé mě řeší víc než vlastní život
- Anonymní
- 25.06.26
- 905
„A to jako necháš dítě doma a jdeš se bavit?“ řekla mi sousedka přes plot. Neřekla to nějak útočně, spíš zvědavě... A dřív by mě to možná i zranilo, ale teď už ne. Jsem dál. A necítím potřebu se...