Úsměv k minulosti, štěstí v současnosti a teď očekávání

Těhotenství

Věděla jsem, že jsem tak trošku inventář emimina, ale teprve dneska jsem si to potvrdila a zamáčkla slzu nad tím, jak ten život k sakru letí.

mimi :o)

Tak od začátku, zaregistrovala jsem se zde 1. 9. 2003 - a to po události samovolného potratu v 08/2003 na dovolené v Calabrii. Tenkrát pod nickem kosinka. Ještě dnes si pamatuji, že jsem měla radost, že jsem našla opravdu užitečné místo, kde člověk, at už řeší co řeší, vždy to má s kým probrat. A je rád. Jasný, každá máme mámu, nebo ségru, nebo super kamarádku, nebo príma tchýni, ale stejně bez emimina by to prostě nebylo ono.

Na podzim toho roku jsme měli s manželem - tehdy ještě s přítelem svatbu, pěkné Vánoce. V tu dobu jsem různě pročítala snažilkovské deníčky, a bylo to príma.

S novým rokem, přišel na svět i deníček Matýsků, který z tehdejších snažilek vzešel… A bylo to príma. Začli jsme s manžílkem znovu snažit po 3měsíční přestávce. Začla jsem zjišťovat, jak to s tím oplodněním je - co pomáhá a co naopak brání, začla jsem sledovat bazálku, a vyzkoušela prstíkovou metodu :o)

Tady by mělo být a bude - Díky emimino za zprostředkování rad ostatních!

Protože hned druhý měsíc - v únoru 2004 se nám podařilo otěhotnět!
Deníček Matýsků pokračoval, ale tím, že tam bylo i spousta snažilek a členů, kdy jsem nedala stíhat všechny souvislosti, jsem s ohledem na mé těhulkovství založila nový deníček, abych mohla sdílet a vyměňovat své pocity s dalšími stejně těhotnými jako jsem byla já - Listopadky-Prosinčátka.

No, a 19. 11. 2004, v 5:07 se mi narodil krásný a zdravý kluk, 3400g, 49 cm :o)

Porod byl pro mne natolik luxusní zážitek, že ještě teď z něj mám trošku trauma. Hned vysvětlím. Těhotenství na začátku s krvácením, nevolnosti, a navíc v době početí jsem absolvovala rtg pánve ( nevěděla jsem, že jsem těhotná, ale bohužel jsem v tu dobu už byla) takže v prvním trimestru pár vrásek opravdu bylo. Pak jak když utne proutkem, a vše v pohodě, nevolnosti pryč, žádné krvácení, vůbec jsem si nepřipadala těhotně, super - a co bylo zvláštní - absolutně bez těhu chutí.

Dva dny před porodem jsem byla na kontrole v den termínu v nemocnici (tuším kontrola plodovky), tam mi vyšetřující doktor řekl, že mimi má tak 3400 g :o), pak jsem potkala známého doktora, který mne viděl, jak z vesela přebíhám 4proudovou silnici, jakoby nic to odvyprávěl manželovi. Takže manžel, že teda nevypadám na to, že bych měla v blízké době rodit. To byla středa. Ve čtvrtek večer, jsme s mnaželem hráli na PC naší oblíbenou strategickou hru, já u toho hopsala na balóně (docela dost…) a poprvé jsem měla chutě, takže jsem ten večer nechutně stláskala banány, rybičky, mlíko, a kus nanukáče.

O půlnoci jsme šli spát. Něco po 4 hodině ranní mě vzbudila bolest břicha, tak já s přesvědčením, že to mám z toho jak jsem se nechutně najedla, se šla usadit na wc. Jenže po chvilce, mi došlo, že na velkou nepotřebuji, a po druhé chvilce, že stále nějak čůrám…, ale hrozně málo. Jo plodovka, jasný, napadlo mě to, jenže vždy jsem četla a slyšela kolik jí je, a ze mne šel pidi čůrek… tak jsem váhala, pak jsem si vzala vložku a šla budit manžílka. Samozřejmě trochu mou nejistotu poznal, protože jsem ho budila se slovy, asi mi praskla voda? Tak praskla? Asi jo.

No nic, rychle vstal, šel rychle se psem, a já už chtěla vytáhnout tašku, ale najednou přišla kontrakce, tak jsem jí nějak vydejchala a hodlala jsem pokračovat jenže za 2 minuty další… Co to je? Tohle přeci nemůžu vydržet průměrných 14 hodin? No nic, tak jsem to nějak přežila a dostala se do auta a jeli jsem. Nemocnici máme 5 minut autem a před ní je čerpačka. Tak já ještě hloupá naivka, poslala manžela, ať zastaví na čerpačce a koupí si bagetu a mě jelení lůj, protože porod trvá 14 hodin, ať není hladový a mně ať nevysychájí rty… no gól, v okamžiku kdy zabouchl dveře a já opřená o palubku v kontrakci, jsem litovala, co mne to napadlo. Naštěstí v tu dobu čerpačka prázdná, takže do 5 minut byl zpět a hurá do nemocnice.

No to už jsem šla s podporou manžela a už jsem ani necítila prodlevu mezi kontrakcemi. Když jsem dorazili, tak na naše asi rodíme, sestra něco odsekla, že to nebude tak horké, vyzkoušela tou jejich vložkou s tekutinou, zda mi opravdu odešla plodovka, a potvrdilo, se že mi opravdu odchází… To už na ambulanci, že mě prohlédnou, a najednou když mě natočila a doktor přišel - koukl a řekl, jde se rodit, musíme na box, hned jsem připomněla, že za dveřmi mám manžela, který má být u porodu, tak se za pochodu převlíkal do toho jejich slušivého zeleného mundúru a šli jsme na box, tam jsme byli asi 5 minut sami, pak přišli 2 PA a doktor, a na třetí zatlačení a pomoc jedné PA která mi stlačila nahoře bříško, byl náš Tomášek na světě: v 5:07.

Byla to nakonec taková rychlovka, že jsem tomu nemohla uvěřit, a hned jsem pronesla, že si sem dojdu ještě pro holčičku :o)

Pak proběhlo klasické vážení a měření, a opravdu 3400 g, 49 cm. odvezli nás na pokoj a já šťastná se svým mužem koukala na ten náš pěkný uzlíček radosti.
Malej při převozu na pokoj usnul, spal ještě 3 hodiny a pak jsem ho poprvé přiložila k prsu. Hned se přisál. Krkl si, a pak zase spal. Já 3 hodiny po porodu, seděla na posteli v tureckým sedu, manžel usínal únavou na mé posteli a maličký spal. Cítila jsem se dobře, a teméř nic mne nebolelo.

Takže takhle jsem si užila luxusní porod :) A proto už asi tušíte proč ty mé obavy. Jsem v 15. tt, štastná, že čekáme další mimi, ale zároveň, nevěřím, že na podruhé bych měla to štěstí na tak luxusní porod…, a navíc poté dlouhé přestávce - 7 let d první porodu si opravdu připadám jak prvorodička.

Zárověň, aby to mimi nebylo líto, je toto 0 deníček, a odpříště začnu psát další deníček pro naše druhé miminko, které nosím s láskou v bříšku.
Deníček Kosátčátka. A jsem zvědavá, kdy budu vědět, zda bude další kosí kluk k Tomáškovi, nebo zda to bude Kosinka.

Bývalá Kosinka, nyní Blackbirdka :o)

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 05.01.11 08:55

Držím palečky ať máš pohodový porod :huban:

 
Choli
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 05.01.11 09:17

Teda, takový porod by si přála asi každá :palec:

 
Teruška
Kelišová 7235 příspěvků 05.01.11 11:53

BlackB: moc gratuluju!!!! :srdce: :palec:

 
poki
Extra třída :D 13256 příspěvků 05.01.11 12:23

Krásný deníček. A třeba bude druhý porod taky rychlovka. Ikdyž po sedmi letech- prvorodička nejsi, já taky rodila skoro po deseti letech a vzpomněla jsem si na všechno - to se nezapomíná.
Držím pěsti ať vám vše vyjde.

 
Delko
Ukecaná baba ;) 2156 příspěvků 9 inzerátů 05.01.11 12:29

Dřžím pěsti ať je vše v pořádku a hlavně pohodový porod. :-) :kytka:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 05.01.11 13:54

Moc hezký deníček, příjemně píšeš. Tyjo takovej fofr!!! Moc ti přeju aby druhý trval stejně dlouho, nebo max jen 2× tolik. Vzhledem k tomu, že druhé a další porody obvykle bývají rychlejší :think: :mrgreen: Hlavně se ničeho neboj.

Kamarádka takhle měla rychlé porody tři. To třetí nestihli a porodila ho doma. Někdo má prostě štěstí :potlesk: Podle mě to budeš mít stejně, jen prosimtě neroď doma :mrgreen:

Přejí krásné těhulkování bez komplikací a snad se dočkáte vysněné holčičky. :hug:

Dodatek: Jak jsi nazačátku psala, že jsi ráda za lidi na emiminu, mám to úplně stejně. Nebýt zkušeností holek, co sem chodí, teď bych byla strašně nešťastná. Zachránily mi život. Přiměli mě totiž udělat a neudělat určité věci v mém životě a díky tomu mám po zbytek života klid. Navíc rady a zkušenosti jiných mi moje mateřství strašně ulehčují. prostě nejsem mezradná. A když si s něčím nevím rady, tady mi vždy někdo pomůže. Tudíž díky holky co chodí na emimi!!!

Příspěvek upraven 06.01.11 v 15:54

 
BohunkaP
Extra třída :D 14422 příspěvků 05.01.11 14:29

Moc hezké, tak se držte. :palec:

 
žirafííí  05.01.11 16:59

jaj takový rychlý porod jak bývá většinou jen ve filmu :palec:
krásný deníček , držím ti palečky at máš zase tak rychlý porod :-)

 
ze.janina
Ukecaná baba ;) 1634 příspěvků 05.01.11 21:35

Ahojky,tak to by jsme si mohli podat ruce,já měla taky tak rychlej porod.....stačilo mi dvakrát zatlačit a syn ase narodil…a taky mám Tomáška :hug: a druhý porod,ten byl ještě rychlejší,ale se špatným koncem,o holčičku jsem přišla ve 36 tt-omotaný pupečník :cry:

 
asha
Nadpozemská drbna 29543 příspěvků 05.01.11 22:37

Juuu ja si te pamatuju! Ja se registrovala v breznu 04, po roce a kus co jsem chodila bez registrace. Ted uz mam taky jiny nick. :-) Mam o necely rok starsiho kluka a pak jeste dve prtata.
Porod jsi mela fakt super, ver tomu, ze druhy bude taky…a mozna jeste rychlejsi :mrgreen: Takze zadna pumpa! :mrgreen:
Hodne stesti!
Asha&Maty&Tyna&Ben

 
Jahudka87
Ukecaná baba ;) 2374 příspěvků 06.01.11 08:54

Krásný, závidím, já rodila 20 hodin a to jsem měla celou dobu kontrakce po 3 minutách :roll: Tak přeji at ten příští porod je aspon z poloviny tak rychlý jako tento :palec:

 
zdenka78
Ukecaná baba ;) 1591 příspěvků 06.01.11 10:02

ahojky já rodila 2dítě po 6letech taky jsem se toho bala přece jen už to bylo dlouho od toho1.ten první byl dost děsný zato ten druhy to byl fofr sice ne tak rychlý jako ten tvůj, ale 4h si myslím není až tak dlouho.Navíc jsem nedavno zjistila že čekám 3už to nebylo v plánu,jsem v 15t byla jsem dost překvapená :-o .Tobě držím palečky

 
blackbirdka
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 06.01.11 11:33

Karinko, Choli, Teruš, Poki, Delko, Bohunko, žirafí, asho, Jahůdko,Zdeňko - Moc moc děkuji, za přání, tak uvidíme, jak to dopadne, však se to pak dozvíte :kytka: :dance:
jsem ráda, že se deníček líbil, ale je fakt že si jej možná příště po sobě lépe přečtu, posílala jsem v noci, a je to vidět :mrgreen: :dance:

Příspěvek upraven 06.01.11 v 11:37

 
blackbirdka
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 06.01.11 11:44

Prodigy, děkuji :kytka:
Jojo, emimino, asi bude pro nás něco jako pupeční šňůra: já jsem fakt moc ráda, že emimino je :srdce:
teď jsem četla tvůj deníček, jeden vztah očima dvou lidí - teda neměa jsi to jednoduché, ale jé to nádhera, jak to dobře dopadlo, a moc Ti to přeji, a ta Tvá holčička je sladkou třešničkou pro Tvůj život… co dodat, hodně štěstí, ať je již v Tvé rodince láska štěstí a porozumění se zdravím natrvalo nastěhovana :kytka: :kytka: :kytka:

 
blackbirdka
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 06.01.11 11:48

ze-janino - tohle mě vzdycky kdyz to ctu strasne rozesmutni, protoze tohle je jedna z veci ktera mi prijde na svete strasne nespravedliva.
Mit jedno prani - tak je to opravdu to, aby ty zeny, co chteji mit detatko a jsou hodne, aby ho hned mohli mit, aby nemeli problemy s otehotnenim, aby se narodila zdrava miminka. Naopak, tem co to nechteji atd… aby nikdy k oplodneni nedoslo :kytka:

Uz jsem si prosla taky dobrym i zlym, a mohu rict, ze i kdyz to cloveku neprijde, tak ono stejne casem se to vraci, dobro k dobru a zlo ke zlu. Drzim palecky, at jiz nemas zadne vrasky v rodince, a at je Vas brzy vic :kytka: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
madlenka73
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 06.01.11 15:13

nóóó tak to byl opravdu luxusně rychlý porod. Tak ať ten druhý je taky takový.

 
blackbirdka
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 06.01.11 20:08

Madlen, díky :kytka: , to byl, tak doufám, že ten druhý taky nějak dobře zvládnu, trému začínám mít už teď, to jsem zvědavá, jak na tom budu před termínem :-)

 
jitka 11
Neúnavná pisatelka 18091 příspěvků 2 inzeráty 06.01.11 21:57

Gratuluji k tak rychlému porodu, sama jsem taky měla takový s dcerou. Teď se synem byl o něco delší, ale také krásný.
Přeji i teď rychlý a krásný porod :hug: :kytka: .

 
derunka  07.01.11 01:44

Jůů, tak něco takového bych si taky představovala, ale to asi každá. Pěkně napsaný. Hlavně když si představím UL. A kdo tě rodil, pamatuješ?? :-)

 
blackbirdka
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 07.01.11 07:33

Jitko, děkuji :kytka: Zároveń je fajn, že je nás víc. Nejlepší by bylo, kdyby to mohli mít rychlé všechny z nás :srdce:

 
blackbirdka
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 07.01.11 07:34

Derunko, děkuji :kytka: , jj v ústí :-D a rodil mě Helcl, a musím říct, že jeh přístup a to jak se mnou „zacházel“ :palec: super :o)

 
hanapana
Ukecaná baba ;) 1793 příspěvků 08.01.11 23:52

tyjo tak myslím že my ostatní můžem jen tiše závidět :lol: …Nám všem těhulím přeju takovej mega rychlej porod :palec: :palec: :palec:

 
blackbirdka
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 09.01.11 13:18

díky Hani, jsem zvědavá na ten druhej porod. 8-o
Jinak já bych ten ml první přála samozřejmě všem :kytka:

 
kitri
Ukecaná baba ;) 1653 příspěvků 22.07.11 14:43

tak to je sila :palec: chci mit stejne rychly porod, a samozrejme GRATULUJI :pankac:

 
blackbirdka
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 24.07.11 13:34

Síla to je, oba porody za hubičku :oops: až je mi trošku trapně…
Přeju taky takovej porod :srdce: :kytka: a hezký zbytek těhulkování :palec:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 01.11.11 09:23

nádherný porod :palec: a nádherný klučina :palec: :srdce:
takové porody by měly mít všechny maminky,aby si ho mohly hezky vychutnat a nebát se jít rodit podruhé
já to štěstí neměla-porody dlouhé a bolestivé :nevim: ..taky mám deníčky,ale dětičky i tak stojí za to :huban: :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama