Už se taky chci snažit

Snažení
  • StřeLenka
  • 25.10.10

Jsem mladá. Je mi pouhých 20 let a nevím, jak vydržet dobu, než se budu moci začít snažit o miminko.

Zdravím všechny, kteří si klikly na tento deníček,

po přečtení několika článků, při kterých jsem se pořádně z plic nasmála, nebo i po těch, po kterých se mi vyčistily slzné kanálky, jsem přišla na nápad, že vám svým příběhem přispěji. A také to tímto způsobem ze sebe „dostanu“. Nikomu své tužby nesděluji. Nejspíše z obav nepochopených výrazů sdělujícím lidem.

Užívám si dvacátý rok s mým dokonalým přítelem, do ukončení studia mi zbývají dva roky. Teď už ale důvod, kterým bych chtěla zahájit svůj první deníček. Už si přeji stát se konečně maminou! Přes dva roky si pročítám emimino a jiné portály o těhotenství a mateřství, kde sbírám rady a těším se, až je konečně budu moct využít. Nejraději bych do snažení „vlítla“ hned.

S přítelem jsme domluvení, že ještě tři roky počkáme. Ač je mu 30 let, tak si přeje, abych dostudovala a alespoň chvíli pracovala. Vím, že je to nejrozumnější řešení, ale srdce velí jinak. ;-) Také vím, že můj věk ještě nedosáhl čísla, ve kterém by mateřství bylo přípustné, protože jsem na něj možná ještě mladá. Toť i důvod, proč se tím nikde moc nechlubím.

Tím, že sem píšu, si krátím čas a až přijde ta pravá chvíle na snažení a já vložím svůj druhý deníčk, tak si řeknu, jak jsem to já šikovná holka vydržela a mám za sebou aspoň i školu. ;-) Do té doby budu neustále závistivě pokukovat po kočárcích. Potěšilo by mne, kdyby sem napsala mamina, která se už nemohla dočkat, až přijde na svět její vytoužené miminko, vydržela a teď je za to ráda. Nebo i jednou budoucí mamina, která je na tom stejně jako já. :-)

Hodnotilo 2 lidí. Score 3.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Michaelakkk  26.10.10 01:19

nejvícemě pobavila věta : ,,Také vím, že můj věk ještě nedosáhl čísla ve kterém by bylo mateřství přístupné,, :mrgreen: Ty jsi smíšek, je tady sousty holek co mají ve dvaceti už odrodíno :-) např. já ted mi je 20 a mám ročního špunta :-) na věku nezáleží :-) tvůj přítel bude určitě rozumný já bych mu věřila, třeba ale časem změní rozhodnutí :)

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 26.10.10 07:40

Mnooo, já chtěla taky počkat… letos mi bude 22. Je pravda dodělala sem si střední, dva roky pracuji… a neuváženě do toho vlítla s přítelem s kterým chodím rok… ale vůbec toho nelituji :wink: taky bych se časem miminka nemusela dočkat vůbec… s našima právníma zákonama a ústavama… o zrušení porodného atd. Bych si v pozdější době miminko třebas nemohla vůbec dovolit :wink: Tak sem ráda, že se to stalo ted…jo chtěla sem si dělat i vysokou… ale tak si říkám, že bych to mohla zvládnout i na mateřskýýý tak uvidíme :wink: :mavam:

 
kika20
Povídálka 12 příspěvků 26.10.10 08:03

ahojík já si myslím že na tom věku ani tak nezáleží pokud nejsi až moc mladá třeba patnáctiletá :lol: mě je taky 20 let a spřitelem jsme si přáli miminko tak jsem jednoduše vysadila prášky a povedlo se :palec: termín mám 26.12. takže už se vesele připravuji na příchod miminka. ty se hlavně rozhodni správně protože přes školu to není žádný med já už mám po škole a chodila jsem rok a pul do práce takže mi pěkně mateřská vyjde :dance:

 
Lucy1327  26.10.10 10:33

milá zakladatelko, jsem na tom téměř stejně. je mi 21, studuju třeťák na vejšce, přítelovi je 23, jsme spolu 4 roky a oba bychom si miminko moc přáli. jenže: zaprvé zatím nemáme kde bydlet, zadruhé na to ani finančně nejsme připraveni, a za třetí - rozum je silnější než srdíčko a tak chci dostudovat přinejmenším toho bakaláře. a přestože mi to někdy drásá srdce, říkám si pořád, není kam spěchat, dostuduju, budu chvíli pracovat, vytvoříme pro děťátko zázemí, i finanční samozřejmě, a to je to nejlepší, co mu teď můžu dát. takže: vydrž! :srdce:

 
Choli
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 26.10.10 13:35

Tak já čekám ve svých skoro 26 letech a určitě, kdyby se to nestalo, bych ještě dva roky počkala. Mateřské pudy nemám ani teď v pátém měsíci :) Přijde mi trochu škoda mít tak brzo dítě (tedy ve tvém věku), na druhou stranu, z hlediska biologického je dobré jej mít dříve. Přeji šťastnou volbu, ať už to bude jakákoli 8-) A hlavně zdravé dítko.

 
adeeelia
Kelišová 7185 příspěvků 26.10.10 13:41

taky mě zarazila ta věta,že tvůj věk ještě nedosáhl čísla,ve kterém by mateřství bylo přístupné?co je to za blbost? já jsem ve druháku na VŠ,ale miminko jsme s manželem oba moc chtěli,cítili se na něj,tak nač čekat? bude to asi záhul,zvládnout to i se školou,ale přesto už teď vím,že je to to největší štěstí,jaké mě mohlo potkat!myslím,že pokud takhle přemýšlíš,tak asi ještě opravdu není ten správný čas! :mavam:

 
Pettulle
Extra třída :D 11504 příspěvků 26.10.10 14:06

Ahoj, nějak jsem nepochopila, ale kde je psáno, že je ženská v 18cti moc mladá na dítě? Natož ve 20? To by sis mohla připadat moc mladá i ve 30. Moc mladá máma je, když jí ještě nebylo 18. I když teda já občas když mam malýho na kolenou, tak si připadam jak kdyby nebyl můj a mělo bylo teprve nějakých 13 a taky jsem měla výčitky když jsem sdělovala rodičům, že jsem těhotná, ale to mi bylo o několik let víc než tobě, říkala jsem si, že už mám na dítě věk i když jsem se cítila moc mladá, ale bohužel nejsem. Jinak já jediná jsem přesáhla věk 20 let, kdy jsem měla dítě, jinak moje máma v 19, babička v 17 a prababička v 18cti, takže jsem si řekla, že ony mi nemají co vyčítat.

 
smajlicek90
Zasloužilá kecalka 819 příspěvků 26.10.10 14:09

mě je taky čerstvých dvacet a čekáme mrňouska :-D

 
Lucík90  26.10.10 14:09
Mám to stejně :)

Ahojky, já sice emimino objevila relativně nedávno, ale už nějakou dobu o mimču taky přemýšlím. Jsem devadesátý ročník, takže dvacítka jak vyšitá :mrgreen: S přítelem jsme spolu už 4 roky a klape nám to, mimčo by jsme si oba moc přáli (a že víme o jaký zápřah půjde.. občas hlídáme jeho malého synovce - je to ďáblík). Bohužel si budeme muset minimálně dva roky počkat, hlavně z finančních důvodů. Takže tě naprosto chápu, když píšeš, že se nemůžeš dočkat. Taky chápu tvoje obavy z zeakcí okolí, naši by asi dostali několik infarktů za sebou, kdyby věděli, co se nám honí hlavou :wink: Představa naší rodiny je taková, že se jednoho dne vrátím na VŠ nebo, že budu podnikat a na rodinu pomyslím, až nebudu muset sáhnout na práci do konce života. Jo, jo.. Jednoho dne je trefí, až zjistí že jsem v tom :D

 
Jahudka87
Ukecaná baba ;) 2374 příspěvků 26.10.10 14:24

Mylím, že s timhle ti nikdo pořádně neporadí, to musíš hlavně ty, jestli je silnější touha po miminku nebo raději si ještě počkat a mít pak větší klid.
Mě bude zanedlouho 23 a čekáme chlapečka pomalu už každým dnem, ale ruku na srdce, miminko jsem si přála už mnohem dřív, i když jsem to nikde neroztrubovala, bála jsem se reakcí okolí :roll:
Kamarádce se v mém věku taky narodilo mimčo a i přes to, ted dodělala medicínu, záleží pak hodně na podpoře okolí, jak ti kdo bude moct pomoct.
Nám se mimisek povedl čistě náhodou, máme dva psy, takže jsem si řikala, že si s tim nějakou dobu vystačim, ale ted můžu říct, že to byla nejkrásnější náhoda v mým životě a už se nemůžu dočkat až ten malý uzlíček budu mít v náručí. I když už mám bříško jak balon, tak si pořád nedokážu předtavit, že se mi vlastně za pár dnů splní to největší přání :srdce:

 
rezinka29
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 26.10.10 14:45
Ouha!!

Ahoj,
strašně mě překvapilo, že ve 20 je nějaké tabu mít mimčo…já měla první dceru v 19 a druhou v 21 letech, obě plánovaně (prostě jsem to tak cítila), dodnes nelituji a považuji to za nejlepší a nejvyzrálejší rozhodnutí mého života, prostě nastal čas být matkou, alespoň tak jsem to cítila. Dnes čekám „náhodou“ dítko třetí a jsem šťastná.Prostě si myslím, že každá z nás ten správný čas pozná a pokud má vedle sebe spolehlivého partnera, který se o rodinu rád postará, není absolutně co řešit. Mimo to…škola se dá dodělat i s miminkem, mám kolem sebe spoustu kamarádek, které dostudovaly i s miminkem (dokonce i práva a lékařskou fakultu). Takže nech rozhodnout své vnitřní já.....to ti poradí nejlépe :palec:

 
Pavlínka1988
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 26.10.10 19:44

Ahoj holky, vy jste mě překvapily. Já mám čerstvých 22 a cítím to úplně stejně jako StřeLenka. Dělám třeťák na vějšce a prostě si mateřství MUSÍM, ctě nechtě, odepřít. Musím toho bakaláře dodělat. Poslední rok… Myslím, že bych se do toho už potom nedokopala. A přitom bych už tolok miminko chtěla a i přítel, se kterým jsem 3 a půl roku, bydlíme spolu v baráčku, vše nám skvěle klape, plánujeme svatbu,… Teoreticky by nebylo co řešit…jen ta pitomá škola! :cry:

 
StřeLenka  26.10.10 23:52

Tééda holky. Vaše příspěvky se krásně četly, některé mi i v jednu chvílí dali naději, že do toho s přítelem „hupsnem“ už teď. :dance: 100% vím, že bych nelitovala. Nikdy. Přecejenom, když zatnu zuby a vydržím ještě dva/ tři roky, až budu mít hotovou školu a odpracováno, tak to dítku přinese mnoho výhod. Budu mít vyšší mateřskou, po ní třeba i vyšší plat, takže mu budu moct dopřát více jeho tužeb a přání. :wink:
Jak některé z vás psaly, že je jím také 20 let a mají mrňouse, tak si to prosím neberte jako urážku, že jsem psala, že dvacítka je nízký věk na mateřství. Není. teda,.. pro některé. ( Nedovedu si představit některé spolužačky, které by měly teď mimi, když se ani nedokáží postarat o sebe. Ale to je věc jiná. :think: ) I ve dvaceti jsou vynikající mamky. :pankac:

 
Beru*Beru
Závislačka 3112 příspěvků 27.10.10 11:04

Ahojki. Tvůj deníček mě rozbrečel jak želva, protože jsem na tom naprosto stejně. Je mi 20, přítelovi 29 a taky mám před sebou eště rok a půl studia. Miminko chci straště moc od 18. I přítel ho moc chce, navíc studuju porodní asistentku, takže miminka vidím denně, a je mi strašně do breku, když nemůžu to bříško mít já místo té paní. S přítelem sme se dohodli, že se začneme snažit příští rok v říjnu, abych pokud otěhotním, stihnula státnice. To že se nedostanu do práce mi vůbec nevadí, jsem už tak šílená, že už teď kupuju pomalu mimi oblečení neurálních barviček, abych tu krizi čekání aspoň trošku zmírnila. Je to ale hoodně těžké :cry: :-(

 
StřeLenka  27.10.10 19:45

Těžké to Beru je. Ale hlavu vzhůru, už se nám to mílovými kroky blíží. :dance: :wink: Ty máš výhodu v tom, že se začnete snažit už o rok dřív, než my. Aspoň mi budeš podávat info o průběhu a nějaká ta rada taky neuškodí. :-) Na miminko jsem si ještě nekoupila nic, ale už mám jedno úžasné těhu tričko. 8-)

 
Pájinka25
Závislačka 2876 příspěvků 27.10.10 19:52

ahojky, rozhodně to brzo není, pokud se na to cítíš, moje švagrová měla mimi v 19, nicméně brácha slušně vydělává a dokázal se postarat. Já bych to neřešila z hlediska věku, ale spíš z hlediska zázemí. v práci jsem se bavila s klukem, kterému je 20, jeho přítelky ni 19 a čekali mimčo. Píšu „čekali“ protože už nečkeají:-( holčina se rozhodla pro potrat, nejen z důvodu strachu se o malé postarat, ale u nich zafungovala i rodina, která jí řekla, že pokud si to nechá, tak ať nepočítá s jejich pomocí:-( což je hodně smutné, ale bohužel i tací jsou mezi námi. Jinak co se mě týče, mě je 25, v době porodu mi bude čerstvých 26, příteli je 28, počkali jsme si a vyplatilo se to. Teď jsem ve 23. týdnu a na mimčo se moc těšíme, od února konečně bydlíme ve vlastním, rodiné auto už jsme si taky pořídili a od 19 let až do letoška jsme si každý rok uživali dovču u moře. Letos už i s 9 týdenním mimčem:-D takže má to své pro i proti, pro nás bylo lepší si uživat, ale záleží jen na přání každého z nás:-D

 
Marishka89
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 27.10.10 19:57

StřeLenko- já po mimi toužila už od svých asi 16-17-ti let. Moje maminka mi říkala že já se mámou narodila :D Nicméně, jednu školu už mám, pak jsem zkusila nástavbu, nepovedlo se to ani napodruhý a v tu chvíli jsem si řekla, že tlačit to takhle násilím přes srdíčko nemá smysl. V srpnu jsme si s přítelem řekli-„Teď!“ a 1.září jsem už měla na testíku // :-) A nelituju… :wink: držím pěstičky aby jsi to zvládla a to svoje předsevzetí dotáhla do konce. Já toho nechala protože jsem se tím moc trápila (na školu jsem totiž vůbec jít nechtěla,ale bývalý přítel jinak nedal…)

 
StřeLenka  27.10.10 20:33

Zázemí by bylo, dokonce i podpora ze všech stran. Jedna už babička a jedna budoucí se ohromě těší a byly by rády. Školu bych si ale strašně přála dodělat. Je to můj druhý největší sen (po mimču). Jde mi o trošku líp, než průměrně. Šla by líp, ale musela bych strávit další dvě hodiny denně učením a to když jsem zkoušela, tak jsem byla pořád unavená, frustrovaná, když jsem nic neuměla na 100%.. Brrr, to už dál nešlo. :pankac:
A také, co jsou to 2-3 roky? Vždyť to uteče jako voda. :palec: (Snažím se být optimistka, jako voda to rozhodně utíkat nebude. :cert: ) Mezitím s přítelem pojedeme, kam toužíme- na výšlap do Tater, na tůru do Švýcarska.. Pokouším se to brát z té lepší stránky. :-)

 
Pájinka25
Závislačka 2876 příspěvků 28.10.10 00:03

věř, že dva, tři roky fakt utečou. My jsme začali mimčo řešit taky cca před 2-3 roky, ale mě se ještě nějak nechtělo, chtěla jsem cestovat, protože my ty možnosti narozdíl od našich rodičů a prarodičů máme a pokud máme i finance, tak co tomu brání. A opravdu je to nádhera, když se můžeš podívat do zemí, po kterých toužíš. Mě se to nesplnilo pouze v jednom případě. CHtěli jsme s přítelem letos na Vánoce do Thajska a tam se začít pokoušet o mimi. No mimi jaksi přišlo dřív a už v létě s námi bylo na dovolený. Těším se, až mu jednou budu vyprávět, že už v době, kdy mělo cca 3cm se s maminkou koupalo v Mrtvém moři:-DDD

 
silwer
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 29.11.10 17:18

Nedá mi abych se nepřidala. Mě je čerstvých 22, jsem 2 roky před ukončením VŠ. Přítel je starší a už pracuje. Každopádně já už toužím po miminku asi od 18ti a od 20ti jsem tím doslova posedlá. Přítel mé nadšení sdílí a tak jsme si řekli, že to nějak zvládneme. Škola mě nijak moc nezaměstnává a myslím že ani nebude, nejde o nijak náročný obor. Ale je to na každé ženě jak to cítí. Já za sebe bych řekla (ačkoli ne ze zkušenosti zatím), že pokud to aspoň trochu jde, šla bych do toho…

 
Nitolta
Kecalka 251 příspěvků 22.04.11 16:40

ahopjky…musím se také přidat…bohužel minulý měsíc jsem samovolně potratila…otě­hotněla jsem přes anitikoncepci…ted mi bude 19let…školu dodělanou mám, momentálně jsem byla půl roku na nástavbě a vůbec mě to nebavilo a měla jsem problémy s třídní a jednou účou… takže jsem to vzdala…jelikož žádná práce není, tak jsem na ÚP… ted od 2.5. budu nastupovat na ŽL jako kadeřnice…a hroooozně by jsme chtěli miminko když už jsme si na to relativně zvykli…ale ted babo rad…práce? nebo miminko? já totiž jak se znám, tak když už nastoupim, tak jen tak nevystoupim pokud to půjde…ach jo =( a mateřskou stejně nedostanu =(…takže já jsem další silně toužící holky :-? =) :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama