Vajo - 17. týden

Těhotenství

Zdravím všechny spolutěhulky, snažilky i nahodilé čtenářky mého deníčku, tento týden byl ve znamení oslavy mých a tatínkových narozenin ke kterým jsem hlavní dárek dostala nárůst bříška. Do 17 tt bříško si se mnou hrálo na schovku. Večer vždy vekouklo a já se už cítila jako těhotná a ráno se zase skoro ztratilo. Musím ale přiznat přírůstek kolem 3 kg možná dnes již 3,5 kg, takže do obtažených kalhot a rifli se již nevejdu a nebo je musím zapnout na gumičku, aby netáhly.

Zatím vystačím s bokovkama a elastickýma riflema, ale tomu bude brzo taky odzvoněno. Nejspíš je brzy přihlásím do klubu Ed a budeme spolu soutěžit, která z nás bude mít nakonec větší bříško. Ale jak jsem se už ve svém deníčku zmínila vajo bude určitě potapěč a v tůnce ho to moc nebaví, protože má v genech po tatínkovi určitě zafixovaný moře a tak si ho už dělá i v bříšku o:))). No a jak jsem psala bříško si nejprve hrálo na schovku a od soboty (od mých narozenin) si už nehraje a je vidět pořád. Takže bříškům a pupíkům zdar !!!

Narozeniny jsem opravdu oslavila úžasně, byly to také 30-tiny takže oslava jak se sluší a patří jen já jsem seděla na sucho. Dala jsem si jeden vinný střik a pak jsem jablečný mošt prokládala minerálkou. Oslavu jsem zorganizovala u kamaráda ve vinárně, kde se naštěstí nekouří a já si mohla donést své pochutiny s kterými mi pomohla maminka. Takže oslava pro 17 lidi s vínem, jídlem, nealkem a vším všudy vyšla na pouhých 1.300,– Kč. Vydželi jsme tam až do 1 hodiny v noci a bylo to opravdu bezva.

Jak jsem se už zmínila narozeniny jsem neměla jen já, ale i můj tatínek, který k této příležitosti přijel z Belgie (kde dlouhodobě pracuje). Byla jsem totiž tak chytrý miminko, že jsem se mu narodila jako dárek k narozeninám a tak je slavíme v jeden den o:))). Chtěla jsem mu dát nějaký speciální dárek a tak mimo nějakého oblečení, co mu udělalo velkou radost jsem mu připravila jedno překvápko. Zajistila jsem na pátek dopoledne UTZ, aby se podíval na své první vnouče. Samozřejmě, že jsem mu neřekla kam jdeme jen jsem se zmínila, že musíme jeho dárek v 9.30 vyzvednout a že je to překvapení. Shodou okolností gynekologická ambulance byla ve stejném objektu jako je pohřební služba a na domě byly již z dálky viditelné poutače na zařízení pohřbů, náhrobků, rakví ....... Když jsme se blížili, tak jsem se tatínka zeptala jestli už ví, kam jdeme. On trochu zbledl a říká : „No to nemyslíš vážně k pohřebákům ?!!!“ A já na to : " No, něco jsem ti tam předplatila…" Po těchto slovech tatínek zbledl a podíval se na mě a viděl jek se křením, ale nedávalo mu to jistotu, že k pohřebákům nejdeme. Myslel si, že mám jen legraci z něho. Tak ještě, když už jsme zabočovali k tomuto domu, tak se pokusil o poslední odpor větou : „já tam s tebou nejdu !!“ Ale naštěstí v poslední chvíli uviděl na dveřích malou ceduli gynekologická ambulance a bylo skoro slyšet, jak mu spadl šutr z hercny (jak říkáme my brnáci) a štasně dodal: „Jdeme se podívat na miminko.“

Vše bylo úžasný paní doktorka bezvadná, kontakt jsem dostala od Evika-Trinitronu a opravdu to stálo za to i tatínek byl nadšený. Prcek se v bříšku pořád převaloval, krčil a natahoval nožičky, dával si prstíky do pusinky a pak se škrabal i na čele, asi přemýšlel proč na něho tak civíme s tím měsíčkovským úsměvem O:)). Paní doktorka mimíska prohlédla a shledala vše v nejlepším pořádku bohužel se jí ho nepodařilo změřit - čiperu. Taky nám moc nechtěl ukázat, co má mezi nožičkama a tak si na pohlaví budeme muset počkat do 20 tt, ale prý spíš kluk. Uvidíme O:))) holčička by taky bodla, hlavně když je to zdraví O:)))). Dostali jsme nádavkem ještě dvě fotečky.

Takže to by bylo z týdenních zážitků vše. Jinak jsem už bříško začala mazat mastičkou proti striím - tak jsem zvědavá na výsledky ?! Pozdravuju moc a moc všechny pupíky, napiště zda vám taky hezky rostou bříška abychom mohli založit klub velkých břichulek, chi chi.

Eva a vajo 16+5

Váš příspěvek
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 21.07.03 17:14

Ahoj Evi!

Nakukuji od vedle :o)
Co to vidím, že prý to vypadá na chlapečka??
No rozhodně se těším na další novinky z UTZ a musím říct, že jsem se dost nasmála, když jsi popisovala jaký že to tatínek myslel, že pro něj máš asi dárek od pohřebáků :oD

A také bych ráda okoukla tvé bříško, ať teda můžu srovnávat, tak jestli ho máš vyfoceno, tak honem ho přidej do fotogalerie!!!!

Tak jen ať bříško pěkně roste dál do kulaťovoučka.
Pozdravy od štěstíčka pro Vajo xx

Ed

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 21.07.03 17:14

Ahoj Evi!

Nakukuji od vedle :o)
Co to vidím, že prý to vypadá na chlapečka??
No rozhodně se těším na další novinky z UTZ a musím říct, že jsem se dost nasmála, když jsi popisovala jaký že to tatínek myslel, že pro něj máš asi dárek od pohřebáků :oD

A také bych ráda okoukla tvé bříško, ať teda můžu srovnávat, tak jestli ho máš vyfoceno, tak honem ho přidej do fotogalerie!!!!

Tak jen ať bříško pěkně roste dál do kulaťovoučka.
Pozdravy od štěstíčka pro Vajo xx

Ed

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 21.07.03 17:56

Ahoj Evi,

Tvůj deníček poctivě pročítám už od začátku a pořád se chystám něco připsat, ale až dnes jsi mě dostala - na ten klub velkých břichatek. Nechci se vytahovat, ale myslím, že bych mohla pomýšlet na nějakou vyšší funkci :-) Zatím jsem sice přibrala 3 kg, což si myslím není nijak extrémní, ale zdá se mi, že to všechno nosím v břiše (trochu mi narostly i prsa, ale břuch mám jak obr). V neděli jsem se rozhodla, že se přeměřím v pase, ale ouha - nemohla jsem pas najít!

Jinak přeju dodatečně všechno nejlepší k narozeninám - škoda, že vajo je taky nebude mít stejně, co? To by byla bomba!

Ať vajo prospívá, dělá Ti samou radost a Ty ať si ta nejspokojenější maminka

Lajka (17+2)

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 21.07.03 19:24

Ahojky:)

Omlouvám se, že jsem nenapsala dřív, nějak nestíhám.
Nevím, jestli mě nepřizabiješ, ale u té tvé paní doktorky jsem nebyla. V práci nám úplně „překopali“ směny a taky jsem přemýšlela, jestli to má vlastně cenu. Při poslední návštěvě u své gyn jsem byla seznámena s tím, že to ještě zkusíme přes prázdniny a když se nezadaří, šupajdím do některého z center. Momentálně jsem bez prášků a včeliček a jsem za to ráda. Jen uvidím, jak to všechno bude dál. Jestli příjde MS i bez včeličky a nebo jestli nepříjde a já už do centra chodit nebudu muset.
Každopádně Ti mooooooc děkuji za všechno, co jsi pro mě udělala
Měj se krásně a pozdravuj rostoucí bříškoooo
pá Montik

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 21.07.03 20:17

Jo a všecičko nejlepšíčko k narozeninká­áááááááám
 Montik

vajo
Kecalka 272 příspěvků 22.07.03 19:15

Ahoj Ed,

mám radost, že jsi napsala, tvůj deníček taky poctivě čtu a připravuji se podle něj na to co mě v brzké době čeká. Fotečku zatím neslibuji, protože máme jen zrcadlovku, ale zkusím si někde vypůjčitfotak a vše na emiminu zdokumentovat. Pohlad za mě a za vajo štěstíčko. Měj se krásně

Eva + vajo 16+6

vajo
Kecalka 272 příspěvků 22.07.03 19:24

Ahoj Lajko,

to na tom budeme s tím těhotenstvím nějak podobně já jsem dnes presne 16+6, tak to bychom mohli začít soutěžit a bříška přeměřovat. S tím pasem si nic z toho nedělej já už taky žádnej nemám. Zatím ale nevypadám jako těhulka, ale dobře živená baculka o:)))))) Trochu přeháním, vrazilo se mi to do bříška a do prsou možná i trochu na zadek, ale obličej, ruce ramena, nohy - zatím v normě.Při svém včerejším převažování musím konstatovat 4 kg navrch. Začala jsem ted 3× týdně chodit cvičit a vyřadila jsem z jídelníčku čokoládu. Dnes jsem zabalila půl skříně ( oblečení do kterého se už nevlezu) v naději, že své oblíbené kousky zase jednoho dne na sebe dostanu. Myslím, že máme ted před sebou měsíce největšího růstu bříška, takže počítám, že v balení budu pokračovat. Snad mě tam něco zbude O:)))))).
Měj se krásně a pozdravuj svůj pupík už možná pomalu začne i něco slyšet.

Eva + vajo

vajo
Kecalka 272 příspěvků 22.07.03 19:30

Ahoj Montiku,

neboj nezlobím se, že jsi moji doktorku nevyužila a přeji ti opravdu od srdce, aby se konečně zadařilo a ty nemusela běhat po vyšetřeních. Neboj určitě to jednou vyjde Prsssssssssss­sssssssk a tfuj tfuj tfuj. Čtu taky snažilkovský deníček a připadá mi čím dál tím víc depresivnější. Chtělo by to trošku optimismu, aby se vám snaženíčko zadařilo. A ber to tak, že máš zatím alespon čas, aby sis užívala života s partnerem a nedeptala se kvůli těhotenství. Až toho mimíska budeš jednou mít a to určitě brzy bude nebudeš mít už čas na plno věcí, které si můžeš ted plnými doušky vychutnat. Doufám, že jedete na nějakou prima dovolenou, tam se snaženíčku vždy nejvíc daří.

Měj se krásně Eva

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 22.07.03 20:01

Ahojky Eviku!

Optimismus chvilkama docela hodně chybí a tak se to bohužel odráží i na deníčku. Ale snažím se usmívat na svět.
Na dovolenou se nikam nechystáme. Jak já, tak manžel jsme v nové práci a nemůžeme hned utíkat na dovolenou. Takže se bude konat maximálně nějaký prodloužený víkendík nebo tak něco.
Jejda, tady se honí všichni čerti, fučí, čeno, chvílema prší, zavírají se nám okna. Snad neuletíme:)
Tulení zdar a bříškům taky:)
Měj se báječně
pá Montik

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 24.07.03 19:01

Ahoj Evi,

tak jsem pupek (tak to nazývá manžel a ani se mu nedivím, jenom tchýni to trochu uráží - za mě:-)) přeměřila a je to 85 cm! Stejně jako u tebe i u mě obličej, ruce, ramena, nohy atd. zůstávají beze změn. Přibrala jsem 3kg, ale když jsem šla na UTZ (3D), pan doktor mě otipoval na 22.tt!
Pak to vysvětloval tím, že jsem dost drobná (při 164cm původní váha 47kg), tak je to prý víc vidět.
Tolik moje měření:-)
Lajka (17tt+5)

Vložit nový komentář