Vajo - 18. týden

Těhotenství

Ahoj zdravím všechny spolutěhulky i všechny ostatní, pěkně nám ten čas utíká a někdy spíš letí. Já si vždy každý týden dobře prostuduji deníček Ed i Brusinky, abych věděla, co mě v nejbližší době čeká. Ale teď už k současnosti.

Mám výbornou zprávu testíky AFP mám vpořádku, paní doktorka mě při odběru krve připravovala na to, že se dost často stává, že zrovna se člověk do toho průměru nenacpe a naštěstí se vajo nacpalo !!!!
Taky jsem se šla podívat po obchodech, zda nemají nějaké slevy na miminkovské oblečky, ale na žádné výrazné slevy jsem nenarazila a tak jsem si alespoň koupila těhu podprsenku a kalhotky a udělala jsem doma velké tříděni i ve spodním prádle. Koupila jsem si taky u nás v obchodě sukni modrou na šňůrku, takže můžu dle potřeby povolovat. Bříško trochu vyrostlo, ale zatím to vypadá, že jsem pár kg přibrala. Pas se mi někam ztratil....... Růst bříška teď trochu stagnuje, ale zato já se cítím úžasně.

Dala jsem si teď závazek a chodím 2× až 3× týdně cvičit do fitneska. Jezdím tak 15 min na kole a pak si dávám posilování na zadek a na nohy a ruce. Nakonec posiluju zadek a horní břišní stěnu a dělám další cviky, které jsem se naučila v těhucvičení. Je to báječný a cvičení můžu každé zdravé spolutěhulce jen doporučit. Nejde o žádné přepínání, ale udržování se v určité kondici, cvičím maximálně hodinku a co je na tom nejlepší - za poslední 3 týdny jsem zatím nepřiprala a zvětšuje se mi jen bříško. Doufám, že mi mé nadšení ještě pár týdnů vydrží pak mám v plánu přejít jen na tehucvičení a bazén.

O víkendu jsme byli s manžílkem u kamarádů na chatě sešlo se tam plno drobečků nejmenšímu bylo 7,5 měsíce. Zbytek vesměs 2-3 roky. Můj manžel s úsměvem trénoval a hrál si na střídačku se všemi caparty. Dokonce vytahoval i malé mimi z postýlky, když bylo zrovna hodné a hrálo si. Tak se všichni okolo shodli, že nakonec budu ráda, když mi naše vajo manžílek sem tam taky pujčí. Naštěstí zasobárnu mlíčka budu mít já, takže ze začátku mi ho bude muset půjčovat hi hi !!

Příští týden jdu na další kontrolu k paní doktorce a za 14 dní na UTZ a tak jsme oba s manžílkem nedočkavi, co vajo vlastně je. Doufám, že nebude stydlín a ukáže nám, co má mezi nožičkama.

Přeju Vám všem krásné léto a hodně volna a připojuji se k brusinčinu deníčku - ručním pracem zdar.

Eva + vajo 18+0

Váš příspěvek
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 30.07.03 00:33

Ahoj Evi a vajo!

Gratulujeme k nacpání se do průměru výsledků AFP!!! Určitě se vám moc ulevilo.
Však on člověk musí stejně hlavně věřit, že to mimi bude v pořádku.

Závidím ti ten elán a energii a taky čas na cvičení. Já se zatím nedokopala ani na to plavání, které jsem se zapřísáhla, že budu provozovat alespoň 2× týdně :o)
Nanejvýš zajdu na nějakou tu procházku a opravdu mi to pomůže v tom, že se cítím fit, ale bohužel ani to nejde dělat každý den.

Píšeš, že manžílek bude z Vaja až se narodí tak unešen, že ti ho možná nepůjčí hi hi - to znám :o) Víš co je pro takové tatínky co se na ty své drobky nedají dopustit super? Klokanka!
Můj muž byl vždy pýchou celý bez sebe, když jsme někam šli a on nesl malou, která si na něm mimochodem hověla a moc se jí to líbilo.
U mě vždy cítila totiž mlíčko, takže po chvilce se začala oblizovat a čmuchat :o)

No a taťuldovi dělalo dobře, že jí taky může „skoro jako v bříšku“ nosit a že jsou si blízko.
Takže doporučuji, pokud klokanku ještě v seznámku „důležitých“ věcí pro miminko nemáte.

Měj se krásně a pac a pusu od štěstíčka pro vajo!
 Ed

vajo
Kecalka 272 příspěvků 30.07.03 14:56

Ahoj Ed,

díky moc za psaníčko, klokánku určitě pořídíme už ji mám na seznamu napsanou. Nakupovat se chystám až na podzim, teď mám naplánováno plno výletů a ve volných chvílých jsem dost pracovně vytížená a zatím nechci z domu dělat skladiště. Taky mi to přijde ještě dost daleko do těch vánoc, ale ono to určitě poletí jako voda. Z toho cvičení si nic nedělej já až budu ve 31. tt jako ty tak budu ráda když se dokopu alespoň na procházku. Moc ti taky držím palečky ať ti to rychle uběhne a máš už mimíska v náručí nebo v kolíbce O:)))))).
Pohlaď za mě štěstíčko i Polinku.

Eva a vajo

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 30.07.03 18:47

Ahoj Evi,

teda jak sleduju to tvoje cvičení, je mi hned jasný, že budu mnohem větší břichatka než Ty. Na mně je to těhotenství už dost vidět, jsem takové „kde nic tu nic“ a z toho trčí ten pupek. No, kdybych to chtěla nějak maskovat, možná bych to ve vhodném oděvu ještě ukecala, ale musela bych tvrdit, že jsem spráskala kotel hrachové kaše :-)) Ale to já neeee, pořádně „pupím pupík“, až ze mě má manžel legraci.

Docela Ti závidím ty kamarádky s dětma, v mém okolí se žádné mimčo (ani odrostlejší) nevyskytuje. Nějaká ta těhotná kamarádka by se našla, ale ty jsou buď o něco za mnou, nebo se stěhují na lepší. Tak ten trénink mít asi nebudeme. Ale nebojím se, že by si manžel k naší bobince vztah nenašel. Uvidíme, jestli nebudu taky muset žadonit, aby mi ji aspoň na chvilku půjčil:-))

Držím palce příští týden na tu kontrolu, aby bylo všechno v tom nejlepším pořádku, taky aby se vám pak vajo na UTZ pěkně předvedlo. Asi nemusím připomínat, aby ses nezapomněla pochlubit.

Mějte se pohodově a Ty se nezapomínej trochu šetřit,

Lajka (18+4)

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 30.07.03 18:49

…málem bych zapomněla:

gratuluju k výsledkům AFP!!!!

vajo
Kecalka 272 příspěvků 31.07.03 10:57

Ahoj Lajko,

jak jsi psala, že nemáš v okolí kde trénovat, tak bych řekla, že je to možná v některých ohledech i výhoda. Člověk se pak na mimíska hrozně těší a neví ty negativa (možná je tuší, ale nedokáže si je představit). Já díky tomu, že mám ty děti pořád kolem sebe a jsem střídavě poblinkaná nebo počůraná a večer nám už třeští hlava, tak si tu realitu dokážu dost dobře představit. amarádky se mi smějí, že alespon budu připravena na nejhorší a ono to může být pak už jen lepší. Taky jsem s nimi prožila starosti, když byli prcci nemocní. Jasně u svého mimíska to bude vše jiné a člověk ty blinkánky a bobečky bere úplně jinak, ale já díky té zkušenosti vidm za mimískem i celou tu škálu starostí a ne jenom radosti. Takže ti trochu závidím. Přesto přesvšechno se na mimíska moc a moc těšíme a už plánujeme, kam s ním příští rok vyrazíme na dovolenou - tedy spíš já plánuju, abych měla záchytný bod, že pak už jen nezkysnu doma. Jak jsem někde četla " Dítě je ten největší dar, který dává člověku šanci, aby přestal myslet jen na sebe a věnoval svůj život někomu dalšímu. " A tak to asi je. Taky držím palečky k pohodovému těhotenství a když jsi takový vyžlátko, tak ani cvičit nemusíš. Já kdybych nic nedělala a trochu se nehlídala, tak mám těch 20 kg bez problému. A já hrozně nerada pak hubnu.

Měj se krásně

Eva 18 + 2

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 04.08.03 20:40

Ahojdá Evulo a Vajo!

Blahopřeji k AFP testíkům. Jak to tak čtu, máš se krásně a to je dobře. Jsi šikulka, že jsi se dala na to cvičení, máš můj obdiv.

Měj se nádherně a pozdravuj Vajo

Pá Montik

Vložit nový komentář