Vajo - 16. týden - Zážitky v cest

Těhotenství

Ahoj všechny těhulky, snažilky i všichni ostatní, je to už dost dlouho, co jsme se s vajem neozvali (teď nevím jaké i/y protože zatím nám není jasné zda je vajo on či ona) a musím říct, že se mi po Vás moc stýskalo. Vrátili jsme se šťastně v sobotu a než jsem se dostala k napsání další části deníčku, snažila jsem se přelouskat deníčky napsané za posledních 14 dní byla to pěkná fuška O:). Ale vezmu to hezky od začátku.

Let do Istanbulu proběhl bez problému i servis v ČSA se vylepšil a ochotní stevardi mě zásobovali na požádání vodou, což mělo za následek dvojitou návštěvu na WC, ale pro vajo jsem udělala snad nejlépe - zahltila jsem ho tekutinami. Když jsme přilétli polil nás pot, díky místním 35 C a té vlhkosti. Můj manžel ač turek to počasí snášel ještě hůř než já.

Rodiče byli cely bez sebe, že nás zase vidí a maminka se snažila nám navařit co nejvíce tureckých dobrot, abychom si odvezli nějaké to kilečko navíc. První tři dny po příjezdu jsme prochodily obchody a firmy od kterých chceme brát podzimní kolekci. Manžel se chystá opět s naší paní vedoucí asi za měsíc do Istanbulu na výběr podzimní kolekce do našich obchodů. Musím říct, že to běhání po obchodech nás dost zmohlo, především mě a vajo a tak jsem vzala s povděkem víkendový výlet na vesnici kousek od černého moře, kde mají manželovi rodiče chatu (malý domek) se zahradou. Bohužel jsem byla částečně vláčená po příbuzenstvu a i když jsem seznam velice eliminovala, tak sobota byla celá zabitá.

V neděli jsme se vraceli zpět a navštívili jsme ještě pár přátel. Na Istanbulu je asi nejhezčí posezení v čajovně nebo v restauraci u Bosporu a sledování proplouvajících lodí - to jsme si samozřejmě taky nenechali ujít, ale cestování autem v tom vedru a zácpě je naprosté utrpení ! Poslední týden jsme strávili u moře tedy přesněji 3,5 dne + 1 den cesta. Cesta byla úmorná, ale moře úžasné a blankytné. Jeli jsme na turecký ostrov Bozcaada v Egejském moři. Je to naprosto úžasné místo a to hned z několika důvodů. Nejedná se o turistické místo, přestože je to jedno z nejmalebnějších míst v Turecku. Místní se brání turistickému ruchu a tak není povoleno stavět zde velké hotely a na ostrově člověk najde jen menší hotýlky a penziony. Na ostrov jezdí menší trajekt pouze 4 x za den a díky tomu se na ostrov nedostane moc lidí. Jezdí sem většinou turci nebo fajnšmekři. Pro cizince je to trochu komplikované a z ruky, protože sem nejezdí přímý autobus a autem je cesta z Istanbulu dlouhá 400 km. Lidé na ostrově žijí hlavně z produkce vína. Takže jak jsem již uvedla, málo turistů, prázdné pláže.

Na té naší vyhlídnuté pláži jsme byli jen my dva a celý den okolo neprošla ani noha. A takových pláží a plážiček je tam spousta. Moře blankytně modré a spousta ryb, takže jsme si užili i šnorchlování. Ubytování úžasné, jelikož jezdíme již poněkolikáté k jedné paní, která žila 30 let v Německu a na důchod si zařídila na ostrově penzion. Má dům asi 150 let starý, celý zařízený starožitnostmi i pokoje pro hosty. Na zahrádce s přístavkem má velký stůl u kterého se scházejí hosté a mohou jíst, pít a povídat si dosyta. V domě panuje domácká atmosféra a po návratu z pláže na nás vždy čekal čaj, ovoce nebo dobrý koláč a k večeru sklenka vína. Tyto drobnosti, jak je nazývá paní domu jsou již v ceně, nebo spíše jsou zdarma pro její hosty.

Cena se snídaní pro dvě osoby je totiž 1.200,– Kč. A to snídaně obsahuje kromě obvyklých dobrot asi 15 druhů domácích marmelád (např. rajčatová - naprosto úžasná). Zapomněla jsem i na večeři a před cestou i oběd, který jsme dostali nádavkem - zkrátka jako u maminky. Takže dovolenou jsme si opravdu užili. Po návratu do Istanbulu jsme už začali přemýšlet, co vše na nás doma čeká a co je nutné zařídit a přenesly jsme se myšlenkami už domů.

A tak hned po příjezdu jsme se vrhli na vše potřebné - účetnictví, slevy v obchodech, nákup ještě nějakého zboží a tak jsem se k napsání deníčku dostala až nyní. Ještě jsem stihla v mezičase udělat nějaké ty marmelády na zimu - mňam. Zapomněla jsem na ještě jednu maličkost z cesty. Manželova maminka nám domů nabalila plno zdravé turecké zeleniny (okurky, cukety, fazole, papriky..), když jsem se snažila trochu vzpouzet, že u nás máme taky všechno, tak mi manžel vysvětlil, že by maminka byla smutná a tak jsme dobalili třetí tašku jídlem a vyrazili jsme. Samozřejmě nás na našich hranicích zastavila celní kontrola a chtěli vidět, co vezeme a když jsem na ně vytáhla okurek, tak se od srdce zasmáli.

Vajo je zatím hodný brouček, pomalu začínám cítit večer sem tam chvění nebo šimrání , takže snad brzo budou i nějaké ty kopanečky. U brusinky se to pěkně rozkopalo, tak doufám, že se taky brzo přidáme. V pátek jsem byla u paní doktorky na AFP, tak snad vše dopadne dobře a nebudou nás honit na amnio. Taky mi už krejčovským metrem změřila dělohu a mám ji už hezkých 14 cm.

To bylo pro dnešek vše a pro příště se napravím a napíšu za týden nový deníček. Moc Vás všechny zdravíme, mějte se moc krásně a hýčkejte své pupíky, snažilkám přeji brzké II.

Eva + vajo, 15+5

Váš příspěvek
LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 13.07.03 21:06

Ahojky Evi a Vajo,
vždy ráda čtu Váš příspěvek, i když pupíkem patřím spíš k Editě. Jsem ráda, že se Vám dovolená vydařila a že jste se v pořádku navrátili domů. My letos na dovču nepojedem, jeden z důvodů je i to, že se koncem srpna budeme stěhovat do baráčku, kde je teď spousta práce, takže každý víkend jsme „na maltě“. A navíc já sluníčko mít moc nemusím, takže k moři pak až jedině s mrňouskem až bude trošku větší.
Jsem ráda, že Tvým problémům už odzvonilo a že si teď pupíka užíváš plnými doušky. My pomalu krátíme metr, ale ještě hodně pomalu.....vše je zatím v pořádku až na příšerné bolesti zad, které jsem si musela nechat utlumit obstřikem, protože jsem se sotva hnula.
Přeji Ti dál klidné a pohodové těhotenství a pozdravuj jak Vaja, tak i manžela.
Mějte se krásně
LaBouche 30tt

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 14.07.03 07:03

Jéé,to jsem se krásně zasnila.Úplně jsme slyšela šumět moře a cítila vůni dálek.Hrozně ráda se procházím po přístavech a nasávám mořský vzduch.SUPER:
Jiank se opatrujte a řekni vaju,ať pořádně kopne.Ať ví maminka,že je tam a je celé její.:-)
Martina

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 14.07.03 07:28

ahoj Evi,
tak to jsem ráda,že vajo byla v Turecku spokojené. Hlavně,že už ti je dobře a všechmy problémy jsou pryč. Budu držet palce , aby testy dobře dopadly.Měj se krásně a pohlaď vajo
ahoj Magráta a 4 týdenní koblížek:-)

vajo
Kecalka 272 příspěvků 14.07.03 13:31

Ahoj holčinky,

moc Vám děkuji za komentáříčky, mě se po moři taky už zase stýská. Ta mořská dovolená byla trochu krátká, ještě pár dní bych to určitě vydržela.

La Bouche - přeji krásné zařizování domečku. To je vždy paráda si zabydlovat hnízdečko. Budeš muset to ale asi řídit z houpacího křesla, když tě tak chytají záda. Dávej na sebe pozor ! Přejeme ti s vajem klidný zbytek odstřihávání metru !

Magrata - moc a moc gratulujem ke koblížkovi !!!!!

Eva a vajo 15 + 6

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 15.07.03 19:08

Ahojkyyyyyyyy­yyyyyy!

Vítám vás zpátky doma! Koukám, že jste si krásně užívali, musela to být nádhera. U okurky na celní kontrole jsem dostala záchvat smíchu:)
Jo a kam mám jít nakupovat? Kde že to jsou ty slevy a kde že budou ty nové kolekce?:D

Jsem ráda, že se bříšku i tobě daří dobře. Jen tak dál
Měj se pohádkově

Montička

vajo
Kecalka 272 příspěvků 17.07.03 14:57

Ahoj Montičko,

ráda o tobě zase slyším, jak pokračuje snaženíčko ? Mě už bříško hezky roste. Zatím to prý ještě není moc vidět, ale já si už připadám jako neohrabaná koule ty 3 kg navrch už cítím, nechci to vidět dál, ale co by člověk pro mimíska neudělal. Určitě se ozvi třeba i na email. Jinak slevy máme v obchodě KASHA na Joštové ul. hned za rohem od České směrem k JAMU (nebo Červenýmu kostelu).

Měj se a napiš

Eva už 17tt

Vložit nový komentář