Vajo - 23. týde

Těhotenství

Zdravím po dlouhé době všechny těhulky i ostatní, Je mi trochu hanba, že jsem se tak dlouho neozvala, ale zato bude dnešní deníček nabitý mnoha informacemi. Srpen utekl ani nevím jak a bohužel jsem neměla ani chvilku, abych Vám poreferovala, co je u nás nového. Byla jsem na dvou kratších dovolených, jednu jsem strávila s kamarádkami a s dětmi a druhou s rodiči. Vždy to bylo jen 5 dní, ale za to po návratu jsem musela dohánět vše zameškané. V srpnu mi taky manžílek odjel na týden do Istanbulu a na mě bylo starání se o naše obchody, takže jsem vždy večer padla jen do postele jak podtatá. K tomu jsem ještě částečně docházela do advokátní kanceláře a volný čas jsem si vyplňovala cvičením.

Konec srpna probíhal u nás ve znamení urputné práce, protože, jsme pod naši společnost brali obchod v Liberci a bylo potřeba vyřídit všechny potřebné přepisy, zaměstnat prodavačky a dát obchodu trochu novou tvář. Náš partner se o něj moc nestaral a tak je na nás abychom ho ted vypiplali. K tomu všemu jsme rušili obchod v Praze našeho partnera, takže jsem měla opravdu o zábavu postaráno, vlastně ještě mám. Doufám, že vše shora popsané je jako omluvenka dostačující a slibuji, že se do budoucna polepším. Nejspíše se bude jednat ted o 14-ti deníček do doby než se vše uklidní.

Ale ted k mému pokladu. Čas nám úžasně letí a my již s vajem vstupujeme do 6. měsíce. Bříško se zatím jen vzdouvá a pod svetrem to vypadá, že jsem jen trochu přibrala, takže zatím žádná těhotenská pýcha. Počítám, že tento měsíc to nabere radikální obrat. Příští týden jdu na kontrolu k paní doktorce. Začátkem srpna v 19. tt bylo na kontrole vše v pořádku, děloha mi vyrostla na krásných 18 cm, ale to už je skoro měsíc, takže nyní se už pohybujeme určitě v úplně jiných mírách. Taky jsem samozřejmě prošla ve 20. tt UTZ a určitě Vás moc zajímá, co se v mém bříšku ukrývá. Vajo se nám krásně předvedlo, máme to natočený na videu a už mu neříkáme vajo, ale Melika. Ano uhodli jsme správně budeme mít doma princeznu. Bylo to hrozně úžasný, když mi to pan doktor řekl. Jsem hrozně ráda, že jsem si to nechala říct. Bylo to pro mě trochu jako by se mi to miminko už narodilo. Najednou jsem si dokázala představit, co budeme spolu dělat. Dostala jsem opravdovou chut jí něco nakoupit a začala jsem si s ní povídat. Každý má na sdělení pohlaví jiný názor, ale já toho ani trošku nelituji, protože si už ted připadám jako rodina ve třech, protože máme holčičku. Taky jsem z té zprávy byla asi tři dny naměko a vždy když jsem viděla na ulici malou holčičku, tak mi šly slzy do očí. Jinak jsem se postila do nákupů a koupila jsem asi troje šatičky na příští léto ve výprodeji, taky už jsem začala plánovat dětský pokojíček. Tento týden se musím domluvit s truhlářem na výrobě pultu a jedné skříně. Taky se mi podařilo koupit proutěný koš, který jsem si vždy moc přála. Je naprosto úžasný z druhé ruky za pouhý 2.300,– a v úžasném stavu. Jen jsem do něj ve zdravém spaní objednala matraci a nechám ušít nová nebesa. Melďa mě jinak již od 20 tt krásně kope, je to úžasný O:). Tatínek se na naši princezničku taky moc těší i když původně si přál víc chlapečka, ale princezna je přece princezna a já jsem chtěla mít víc holčičku. Tatínek jí dává pusinky na bříško a poslouchá jak tam kope ? čipera.

Takže to by bylo z našich současných zážitků tak asi vše. Moc vás obě pozdravujeme a pohladte za nás svoje bříška. Léto a vedra máme pomalu za sebou a ten zbytek nám uteče určitě velice rychle.

Eva + Melika 22+5

Váš příspěvek
Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 01.09.03 07:49

Ahojky Evo!

To je fajn, že jsi se ozvala! už jsem se malinko strachovala, co s váma je!

Moc a moc gratuluju k holčičce - my jsme se s partnerem rozhodli, že se necháme překvapit a vydržíme na UTZ nekoukat - takže se samozřejmě moc těším, ale na druhou stranu mě to i trošku mrzí - takže trošinku závidím, že už víte … je prima, že se vajo tak pěkně ukázalo!

Jsem moc ráda, že jste v pořádku - užívej si rostoucího bříška a nákupů mimi věciček!

Zdraví Sýkorka 29tt (od Brusinky)

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 01.09.03 17:12

Ahojky Vajo,

velká gratulace k holčičce :-))
A nadržovali jste určitému pohlaví, nebo to bylo jedno?

Teď jak jsou ty dovolený, tak se moc nestíhá co?
Hlavně, že jsi v pořádku a pozor na případnou hektiku, neuštvi se!!!!

Bříško určitě brzy poposkočí a už to nebude jako „ztloustnutí“ :-)))
Alespoň Kuklín se docela kolem toho 24.týden vypupil :-))

Měj se moc pěkně a zatím páááá

Martina

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 01.09.03 18:28

Ahojdáááááááá princezny!

Téééééda tak ty budeš mít holčičku. Blahopřeji:) Všímám, že ty jsi aktivní človíček a lítat kolem obchůdku budeš snad i den před porodem. Holka, ty máš energie:)

Jsem ráda, že jsi se ozvala a že jste v pořádku a krásně rostete.
Měj se pohádkově a pozdravuj princeznu
pááá
Montička

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.03 19:11

Ahoj Vajo,
Blahopreji k holcicce:-) Ver, ze ja bych holcicku nevymenila ani za nic. Ja si take prala holcicku a podarilo se:-) Nas tatka je z ni take uneseny a ten vas bude to same:-)

Alex, dcerka 2 roky + brisko 9 tt

vajo
Kecalka 272 příspěvků 01.09.03 19:16

Ahoj holčinky,

děkuji moc za gratulace a přispěvek do deníčku. K Brusinčinu dotazu jsme to měli doma rozdělené. Já jsem si moc přála holčičku a můj mužíček preferoval chlapečka. Od začátku těhotenství jsme hráli vrchcáby s tím, že kdo vyhraje takové pohlaví to bude. Musím přiznat ač to není obvyklé drtila jsem ho již od 6. tt a tak se pomalu smiřoval s tím, že to asi bude princezna. Taky ze začátku těhotenství jsem měla 100% pocit, že to bude holčička, až po prvním UTZ jsem si přestala být jistá, protože se vajo projevovalo jako pěkný čilouš a né jako princezna. Ale je to jistota pipinka byla krásně vidět, že i já - laik jsem to mohla rozeznat. Slíbila jsem mužíčkovi, že o klučíka se pokusíme příště O:). Ale už pomalu mění názor a říká, že i kdyby to byly dvě šikovné princezny tak by se tomu nebránil O:)))) Já hlavně nechtěla doma dva kluky, aby na mě měli takovou přesilu a s holčičkou je to vždy jiný i v dospělosti má k ní máma blíž. Ale když to vezme člověk kolem a kolem, tak je to fuk a to pohlaví je jen bombonek na dortu. Dort je samozřejmě to sladké miminko. Proto Vám všem přeju spokojená a zdravá miminka v bříšku.

Pa pa Eva + Melika

Roxana
Povídálka 35 příspěvků 01.09.03 19:33

Ahoj Vajo+princeznič­ko!!!
Moc Tě zase po delší odmlce vítám a je moc dobře, že jste obě v pořádku.
Já mám doma jednu princeznu( skoro 7 letou) a teď jsem v 6 tt a taky se doma sázíme co to bude.
Necháme se překvapit, ale jak to půjde na UTZ vidět tak si to necháme říct.
Přeji moc zdravíčka a vyboulené bříško.
Pa Roxana.

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 02.09.03 15:07

Evi, Ty jsi jí vlastně vyhrála v kostkách.

I Ty hráčko :-)))

Taky si řikám, že by dva kluci byli občas „nároční“. Pokud by byli po manželovi (s apetytem) vypadalo by to v období puberty jako v závodní kuchyni.

Manžel má ještě bráchu a z vyprávění tchyňuše vím, jak to bylo v době „růstového spurtu - pubertálního“ ¨doooost náročný.
A to ještě chudera nemá vaření zrovna jako koně :-)))
Když čtu od vás (již prozřelých) jak se radujete z konkrétního pohlaví, tak se přiznám, že na chvilku závidím.
Ale chtěla jsem překvapení, mám ho mít.

Však se už brzy dočkám :-)))

Měj se krásně a nenech se v té práci zavalit.
P.S. ad plavání - taky si plánuji, že bych ke konci těhu nějakou tu lekci kachnění dala .-)))

Pa Martina

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 04.09.03 19:53

Ahoj Evi,

blahopřeji k holčičce. To je nádhera, že budeš mít to, co jsi si moc přála :o)
Tak jen ať krásně roste a sílí a je z ní slečna jedna radost.

Melika je moc krásné jméno. Já jsem cítila to samé, když nám řekli na UTZ pohlaví, najednou jsem se dokázala s tím mimískem sžít a vše mi připadlo mnohem reálnější.

Opatruj se.
ED

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.03 21:30

Ahoj holky,
nabourávám se Vám sem od Šulánka. Mám jednu nabídku pro maminky z Brna.
Kdyby některá měla zájem mám doma na prodej za 600,–Kč těhotenské kalhoty a šaty. Obé koupené v CA. Moje „startovací“ míry byly 164cm a 59kg a nosila jsem je až do konce. Miminko se narodilo v únoru. Takže pro takovou nějakou zimní mamču. Kdyby byl zájem tak volejte nebo smskujte na mob. 721462959
ahoj Dana

Vložit nový komentář