Vajo - 13. týden

Těhotenství

Zdravím všechny pupíky, snažilky i nakukující čtenářky, Tento týden byl naprosto úžasný a já pomalu nabývám jistoty, že mé těhotenství už bude naprosto v pohodě a vajo se v bříšku bezproblému zabydlelo.

V pondělí jsem byla ma ultrazvuku, šel se mnou i manžílek. Nevím jestli jste měli stejné pocity, ale já jsem před UZ byla pěkně nervozní, zda bude vše v pořádku. Díky tomu jsem byla na manžílka protivná, který to dost těžce nesl a tak jsem mu musela vysvětlit, že tu nervozitu musím vyventilovat a on je první na ráně. Chudák nemá to se mnou jednoduchý. Odměnou mu za tu výdrž bylo naše úžasný vajo. Každý mimísek je úžasný a teď konečně chápu, že pro tu mámu je ten zrovna její ten nejúžasnější a těma jejíma očima se žádná jiná nedokáže na mimíska podívat. Pan doktor byl velice pečlivý, prohlédl vaju ručičky, nožičky i prstíčky, očička, uši, nos a hlavně srdíčko. Říkal, že má vajo plný močák, takže nám už krásně čůrá a ledviny jsou taky v pořádku. Potom změřil vaju vyboulinu pod krkem tzv. NT (nuchální projasnění), které by mělo být od 0,11 - 0,13 mm a tím se vylučuje downuv syndrom. Prý je tato metoda přesnější než test krve po 16. týdnu. Vše dopadlo dobře vajo má za krkem 0,12 mm, takže ideál. Je to velmi živý tvoreček pořád se nějak točí a kope nožičkama a dokonce se na nás usmálo. Máme ho na videu a tak si ho každou chvíli pouštím, připadám si trochu jak praštěná, ale asi je to normální. Jinak nahrávku na video všem maminkám doporučuji, protože se pak můžou podívat na mimíska. kdy se jim zachce a já vždy na záznamu najdu něco nového.

V úterý jsem byla u paní doktorky, ta mě prohlídla, změřila pánev, jen tlak pořád nemohla naměřit - mám ho trochu nižší a ten přístroj se vždy vypnul dřív než k němu dojel, ale nakonec jsme zvládli i to. Doporučila mi abych si koupila jod v tabletách nebo jedla každý den rybu. Jelikož se k rybě každý den nedostanu a mám ji tak spíš jednou až dvakrát za týden, tak jsem ho koupila. Váhu naštěstí zatím držím, až na ty 2 kg, které naskočily hned na začátku, ale teď už zatím bříško neroste a ani já se nezvětšuji. Teď je řada na vaju o:). Ještě bych měla dodat, že má vajo 7,2 cm a termín porodu mám zatím stále na 31.12. Asi se přihlásíme do soutěže o občánka roku - chi chi.

Jinak příští týden odjíždíme, alespoň v to doufám, na 10 dní do Istanbulu. Vajo se snad umoudřilo a bude z něj taky cestovatel. Letenku si jdeme pro jistotu koupit až jeden den před odletem - už jsme z minula poučeni. Takže pokud odletíme ozvu se s deníčkem a se zážitky z Turecka až kolem 7.7. Do té doby se mějte pupíci i snažilky krásně. Hezky papejte ať vám mimísci v bříšku krásně rostou a snažilkám přeju brzké II.

Pa paaaaa

Eva + vajo 12+1

Váš příspěvek
monicka01
Kecalka 266 příspěvků 19.06.03 10:58

Ahoj Evi,
no to jsou krásné zprávy:-) To si piš, že to tvoje miminko bude nejkrásnější :-) Ale chudák manžílek co mu to provádíš. Myslím si, že byl stejně nervózní jako ty jenom to nedal tak najevo. No a ty se ventiluješ na něm :-) A´T se vám cesta do Istambulu vydaří a nezapomeň na kazetu pro tureckou babičku a dědu :-)))) Měj se moc krásně a hodně zdravíčka. pa pa pa Monika

vajo
Kecalka 272 příspěvků 19.06.03 19:30

Ahoj Monicko,

jo snažím se kontrolovat a nebýt na manžílka nervozní, ale bohužel sem tam mi ty nervy rupnou, ale to bude těma hormonama a unavou. Ale celkově si myslím, že to se mnou ještě nemá tak těžký. Ale to je obecně s náma ženskejma sem tam potíž, jen my si to občas nepřiznáme. A na druhou starnu s manžílkama je to někdy jako j dítětem. Ten můj například pořád něco ztrácí a hledá - už jsem vůči tomu imunní. Už například ztratil druhý mobil, tak ho ted dostal na krk jako kluk klíče - chi chi.
Měj se hezky a užij si víkendu.

Eva a vajo

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 19.06.03 20:27

Ahojky Evulo!

Krásně se to četlo, ručičky, nožičky… já si to všechno snažím aspoň představit. Doufám, že už brzo budu taky chodit koukat.
Psala jsem to už v mailíku, ale ještě jednou: šťastnou cestičku! A opatrujte se tam.
Pá Montička

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 20.06.03 08:25

Ahojky Evo, krásné zážítky z ultrazvuky, skoro tu slzím.
Tak občánek roku jo, tak to o tobě ještě hodně uslyšíme a nejvíc o narozeném děťátku :-)))))))
Přeju vám všem bezproblémovou cestu do Istanbulu, ať je Vajo taky cestovatel - ka
a krásně si to tam užijte. Ahojky snažilka Maru

vajo
Kecalka 272 příspěvků 20.06.03 19:08

Děkuji holky moc za přání štastné cesty. Dnes jsem nám byla vyřídit pojištění a v pondělí jdu vyzvednout letenky. Cítím se naprosto prima, takže na druhý pokus snad už odletíme. Taky Vám přeji příjemné letní dny a úspěšné snaženíčko.

Pa Eva + vajo

Trinitron
Stálice 61 příspěvků 20.06.03 19:13

Ahojky Evi
Neboj nejsi ani trošku praštěná,já se taky každou chvilku kochám pohledem na naši Zoinku. Sice jen na fotkách ale i tak to stojí za to:)
Měj se krásně v Turecku,já jsem teď o víkendu domatak pokud chceš a máš chut napiš a domluvíme se, pak to vypadá že bych měla být i kolem 9.7 doma jelikož jdu 9. na ultrazvuk.
Měj se krásně a pozdravuj Vajo
Trintron (20tt+3)

MiMi3
Nováček 10 příspěvků 04.07.03 13:16

Ahojky Evi + vajo,

Tvoje příspěvky ( Tvůj deníček ) čtu již od začátku a strašně se mi líbí Tvůj celkový přístup ( snad ) úplně ke všemu, jsi plná optimismu a to je v tomto světě jedině dobře. Přeji Ti co nejhezčí těhotenství i nadcházející mateřství. Na manžílka buď hodná, i když Tě budou zlobit nějaké ty nervičky a dávejte na sebe při Vašem cestování velikananánský pozor. Měj se moc mocinky moc krásně.

Snažilka Klára

Vložit nový komentář