vajo - 7.týden

Těhotenství

Ahojky všem těhulkám maminkám i čekatelkám ! Tak nám to hezky utíká a vajo nám už přestálo 7. týden přesně je to dnes 7 tt + 1, a počáteční obtíže jsme snad již zdárně zažehnaly.

Pořád baštím Ascorutin a ještě něco na udržení a snažím se být částečně v klidu. Jelikož jsem dost akční člověk, tak polehávání mě dost ubíjí a musím si neustále vymýšlet nějaký program.
Přestože jsem na neschopence domluvila jsem se v práci, že budu tak 3 x týdně chodit na 4 hodiny do kanceláře. Alespoň budu mít příležitost Vám psát deníček.

Můj mužíček mě teď velice hlídá a kontroluje, zda nepiju alkohol, zda nic těžkého nenosím a zda se mi krvácení nevrací. Každý den místo slov Dobré ráno slyším " Je to dobrý ?!" Dokonce to došlo tak daleko, že pusinky posílá vaju a upozorňuje mě, že pro mě nejsou, abych si je hamounsky nepřivlastnila. Začínám mít strach až vajo bude venku abych ještě nějaký dostávala - hihi o:)

Jinak s manžílkem diskutujeme, jak to zvládneme s vajem s komunikací. On na něj chce mluvit turecky - už se moc těší, že bude mít někoho na pokec, mě to jde líp anglicky a i když se turecky bavím s jeho rodiči na domácí konverzaci v turečtině jsem líná. Se mnou se vajo bude bavit česky, ale dohromady s manžílkem budeme mluvit anglicky.
Nejhorší na tom je, že se nám do té angličtiny sem tam vloudí nějaké to turecké slovíčko a nebo i české (pokud se bavíme o práci a manžel používá zažitý český výraz) - takže super hatmatilka. I když na vajo nebudeme mluvit anglicky, tak stejně tu naši hatmatilku uslyší a bude vnímat, takže uvidíme, co si z toho odnese.
Mám strach trochu z toho, že se nám nepodaří absolutně tyto zá:,–(y komunikace dodržet a možná někdy abychom si všichni rozuměli, tak na něj budeme mluvit i anglicky - no pánbůh nebo vlastně aláh potěš !!
Myslím si, že můj deníček začne být zajímavý až začne vajo mluvit ! - hihi o:) - možná protestně ani nezačne.

Jinak jsme tu měli na víkend mýho tatínka (pracuje jinak v Bruselu) a tak jsme si užívali rodiné pohody. Mám mladšího bráchu a ten má vážnou známost a tak když se všichni sejdeme, tak je to bezva.
Můj tatínek každýmu vymýšlí přezdívky máme je doma všichni již od dětství - Tatínek - kůň (protože nás jako malé vozil na zádech) Já - slon (protože jsem vždy hrozně dupala) Brácha - blbounek (byl nejmladší a zkrátka to byl blboun - dokonce doteď se podepisuje blb).
Nemyslete, že to jsou hanlivé přezdívky my si za nima nepředstavujeme nic špatného, ale toho konkrétního člověka - jsme jen taková normální rodinka!
A tak tatínek taky něco vymyslel pro vajo, aby mu to nebylo líto. Jelikož můj muž je Murat, tak říkal že budu mít murčata - já doufám, že jen murče.
A Kaanovi (jméno pro kluka Kaan) vymyslel kato - protože je to jak Kavan - chudáček malej vajo.
My mu pracovně říkáme kahan, aby si zvykl. Asi vám to přijde dost ulítlý, každý svému mimískovi vymýšlí, takový roztomilý a mazlivý jména a my takhle.
Ale říkám si, že v životě se s vajem taky nikdo mazlit nebude (kromě nás a rodiny) a tak ať si zvyká, alespoň bude připraveno.

Jinak jdu příští týden v úterý do poradny možná už dostanu těhotenskou průkazku, tak o všem poreferuji.

Žaludek mám taky trochu na vodě a dostala jsem alergii na rajčata, nechápu to normálně je mám hrozně ráda. Ale snad se to upraví. Se žaludkem to není zase až tak zlý, jen musím přemýšlet co zbodnu.

To by bylo pro dnešek vše. Přeji všem těhulkám i snažilkám i maminkám hezký týden ať nám to hezky utíká. Doufám, že se v předpovědi jako obvykle spletli a bude hezky.

Eva + vajo

Váš příspěvek
Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 14.05.03 08:27

Zdravíme Evu a vajo!
Docela jsi mě pobavila s těma mazlivýma jménama. Já mám totiž v bříšku Vlkodláčka. Začali jsme mu tak říkat, když jsme si spočítali, že jsme si ho udělali akorát při úplňku.
Jinak jsem týden po tobě, tedy 6+1, tak se ti sem budu trochu vtírat. Špatně mi zatím není a zítra mi snad Vlkodláčka už i oficiálně potvrdí.
Zatím se měj krásně
 Petra

Susanka
Povídálka 17 příspěvků 14.05.03 09:53

Ahoj Evo,
já rajčata taky moc miluju (manžel říká, že jsem schopná jíst jenom je), ale naštěstí mě žádná nechuť k nim nepřepadla. Ono se ti to určitě spraví a v druhém trimestru už je budeš zase baštit. :-))) Já jsem ještě k rajčatům přidala hroznové víno. To jsem teď taky schopná jíst po kilech. Ale dost se to prodraží. :-)
Zuzka + jahůdka (26tt)

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 14.05.03 10:12

Ahojky!
Já jsem sice teprve snažilka.A vlastně ani to ne.Ale co není,snad brzo bude.
Obdivuju Vaší inter-domácnost.Je to super,když si někdo rozumí tak,jako vy dva.Vašemu vaju se určitě bude moc líbit v takové pohodě. Škoda,že jste tak daleko.Docela ráda bych Vás oba poznala.
Přeju Tobě,vaju a mažílkovi moc štěstíčka a hlavně brzo velké bříško a pak malého mimíska.
Martina

monicka01
Kecalka 266 příspěvků 14.05.03 11:38

Ahoj Evo a vajo,
jinak se neboj a až bude vajo venku tak mluvte jak chcete. Znám takový případ - to jejich vajo mluví dokonce ještě jedním jazykem navíc. Sice tomu nikdo nerozumí, ale všichni pochopili, že dětičky nejsou blbci a že se umí se životem poprat. Jinak musíte býti asi príma rodinka - prostě taková co se umí dobře bavit a neskazí žádnou legraci.
Evičko hlavně odpočívéj a štři se - a vajo ať se drží u maminky ( jinak od Nás tet dostane za prdelku ).
Ahoj Monika

vajo
Kecalka 272 příspěvků 14.05.03 13:31

To mám velkou radost, že to vyšlo. Držím moc palečky, aby vše bylo vpohodě. Posílám moc pozdravů vlkodláčkovi. Bude legrace až se nám z toho nevyklube Kahanka a Vlkodlačka - hihi o:).

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.03 13:46

Ahoj Evi a vajo!
My jsme taky vícejazyčná rodina. Česko-maďarská a máme 19m chlapečka. Já na něj mluvím česky a manžel maďarsky. A musím říct, že rozumí bezvadně. Prostě mu to příjde normální…máma mluví tak a táta jinak.
Jo a znám ze sousedství tříletého chlapečka. Maminka anglicky, tatínek česky a on bezvadě ovládá oba dva jazyky. A nedělá v tom žádný rozdíl. Prostě na mámu mluví anglicky a pak se klidně otočí a odpoví tátovi česky. Takže se neboj…Vajo to určitě zvládne a vy s ním!
Gábi 9tt+3

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.03 18:59

Ahoj Vajo,
Tady Alex z chatu:-) Drzim palce a jsem rada, ze je vas Vajo OK!!! Tech 3 jazyku se neboj, bude to naopak velky dar do zivota!!!

Vložit nový komentář