Vánoce plné očekávání

Vánoce jsou nekrásnější období roku. V roce 2016 byly pro nás i napínavé, protože jsme čekali naše druhé miminko a termín porodu vycházel na 25. prosince.

*

Vánoce jsou pro mě nekrásnějším obdobím roku. Dárky začínám nakupovat většinou už v září a advent si pak užívám krásně v klidu. Jakmile se na náměstí rozsvítí stromeček, začne pro mě ta pravá vánoční atmosféra.

Loňské Vánoce pro mě byly jedny z nejkrásnějších, protože naše Barborka byla už dvouletá a těšila se na Ježíška, a navíc jsme čekali druhé miminko s termínem porodu 25.12.

Rozsvícení stromečku jsme si jako každý rok nenechali ujít. Všude plno lidí, všichni se tlačili, já jsem se prodírala s Baruškou a zároveň si chránila břicho, aby mě někdo nebouchl. Protože jsem přibrala už asi 15 kg, byla jsem s ním dost nemotorná. Baruška byla ze stromečku nadšená, všude plno světýlek, rozsvítila se i vánoční výzdoba ve městě. Po příchodu domů jsme rozsvítili výzdobu i v oknech a začali jsme se těšit.

Druhý den jsem byla na kontrole a protože jsem měla větší břicho, předal mě doktor už na sledování do nemocnice s tím, že můžu začít kdykoli rodit. Protože Baruška byla narozená císařem, udělali mi v nemocnici rovnou odhadní váhu s výsledkem 3 400 g a domluvili jsme se, že není potřeba mě rovnou objednávat na sekci, protože jsem si chtěla miminko odrodit.

Doma jsem raději dobalila tašku a pokračovala v pečení cukroví. S Baruškou jsme pekly perníčky, linecké, pracny a rohlíčky a já jsem byla nervozní, abych to všechno stihla. Chtěla jsem porodit tak, abych byla na Štědrý den doma s miminkem nebo abych začala rodit až po rozbalení dárků, ale vím, že to naplánovat nejde.

Dny plynuly, já jsem chodila do nemocnice na monitory a všechno bylo v pořádku, jen ten náš klouček rád spal. Na poslední prohlídce před Štědrým dnem to na porod zatím nevypadalo, ale byla jsem dost nervozní.

Dárky jsem měla zabalené, sestry i babičky byly v pohotovosti kvůli hlídání Barušky, kdybych začala rodit.

Přišel 24. prosinec

Po dlouhé době byl konečně na Štědrý den sníh. Od rána mě bolelo břicho, pořád jsem se bála, aby to na mě nepřišlo, protože jsem si chtěla užít krásný Štědrý den s Baruškou. S manželem jsme si dělali legraci, že dáme večeři na stůl a praskne mi voda. Celý den jsme se koukali na pohádky, zlaté prasátko jsem vidět nechtěla, protože jsem počítala s dietou při kojení. Při večeři mi voda nepraskla, ale Baruška byla krátce bez plínky a počůrala se. :-D Tak jsem ji šla převléknout a dívaly jsme se z pokojíku z okna, jestli už jde Ježíšek. Bydlíme naproti lesu a zrovna tam stál starší pán a Baruška povídala, že už Ježíška vidí, že stojí venku. :-D

Mezitím manžel donesl dárky pod stromeček, rozsvítil ho a šli jsme na to. Barušce svítily očička, když viděla stromeček a pod ním dárky. Rozbalovala jeden za druhým, pak si všimla, že je na stromečku čokoláda, a dárky jí přestaly zajímat. :-D Potom pomohla rozbalit dárky i nám, pustili jsme do vody lodičky a vyšlo nám, že příští rok budeme držet celá rodina pohromadě. Večer, když Baruška usnula, ze mě konečně spadl stres a řekla jsem si, že teď už můžu klidně začít rodit.

Ale miminku se nějak nechtělo. 25. 12. jsme jeli k babičkám, obě máme od nás asi 20 km, a užili jsme si krásné rodinné Vánoce. Všichni se mě pořád ptali, kdy už porodím, měla jsem dost velké břicho.

Na kontrolách v nemocnici to pořád na porod nevypadalo a břicho bylo čím dál větší. Stihla jsem si „užít“ i Silvestra. A protože se to na porod pořád nechystalo, nastoupila jsem 4. ledna na vyvolání porodu.

Náš trošku pozdější dáreček Matýsek se narodil 5. 1. 2017 s mírami 4 590 g a 51 cm. Už se moc těším na letošní a jeho první Vánoce.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
666
27.12.17 07:30

Tak to byl pěkný macek! Gratuluji!

 • Nahlásit
 • Zmínit
27.12.17 14:50

A podaril sa prirodzený pôrod?

 • Nahlásit
 • Zmínit
686
27.12.17 17:43

@niezabudka naštěstí za mnou ráno doktoři přišli, jestli budu souhlasit s císařem, protože jsem první měla císařem a při takto velkém miminku by mi praskla děloha

 • Nahlásit
 • Zmínit
27.12.17 21:11

Jezisi 4,5 kila 8o. Gratulace :-)

 • Nahlásit
 • Zmínit
3581
27.12.17 22:44

Tak presne i u nas, cokolada na stromku prekonala vsechny darky :mrgreen: Kolik ted vazi prcek v roce?

 • Nahlásit
 • Zmínit
686
28.12.17 08:20

@e008 bude mít 12 kg :-)

 • Nahlásit
 • Zmínit