Viktorek

Prázdná náruč

Miminko jsme si s přítelem moc přáli, jako snad každá normální rodinka. Když jsme viděli //na testu, byli jsme šťastní. Na Viktorka jsme se moc těšili. O to horší pro mne porod byl, když jsem věděla, že nebude mít dobrý konec a já nebudu mít našeho Viktorka v náručí...

Náš Viktorek ve 24tt.
4 komentářů

S přítelem jsme spolu už 5 let, a tak nebylo divu, že jsme se rozhodli o miminko. Netrvalo dlouho a splnilo se nám to. // na testu jsem zahlédla okamžitě. Přítel měl velkou radost. K mému gynekologovi jsem chodila jednou za tři týdny a vždy mi bylo řečeno, že je vše v naprostém pořádku. Tak to šlo až do 21.tt. Během té doby jsme se připravovali na příchod našeho dítka. Až na kočárek a postýlku jsme měli vše zařízené a doma.

Ve 21. tt jsem ještě byla navštívit svého starého gynekologa na poslední prohlídku, kde nám oznámil, že čekáme chlapečka. Z důvodů stěhování jsem si našla novou gynekoložku. Mladá, ale velice šikovná. Přišla jsem k ní ve 24.tt na další ultrazvukovou kontrolu. Jakmile na mě nanesla gel a začala mi jezdit po bříšku, začala nalézat nějaké nesrovnalosti. Ačkoli byl Viktorek velmi aktivní a nedal ani na chvíli pokoj, zahlédla v jeho pozadí tzv. amniální pruh. Ale nebyla si tím až tak jistá, a tak mě poslala za tři týdny na konzultaci k dalšímu, staršímu, zkušenějšímu gynekologovi.

Když se mi představil, začali jsme ultrazvukem. Měřil pěkně všechny kostičky od hlavičky až k nožičkám a neustále něco zapisoval do protokolu. Když skončil, řekl mi, že se mohu utřít a mohu si sednout k němu. Poté, co jsem se utřela a sedla jsem si, zakroutil hlavou a řekl, abych si ještě na chvíli lehla.

Takto to šlo celkem 3×, ale já si říkala, co bych pro toho našeho chlapečka neudělala, že… Doktor k mému zděšení přišel na závažnější nesrovnalosti a tím amniálním pruhem si ani hlavu nelámal. Když mi naposledy řekl, že si mohu sednout k němu, doufala jsem, že to dělal vše jen pro jistotu a nic závažného nenašel. Opak byl pravdou…

Ihned zvedl telefon a jako urgentní případ mě objednal do Fakultní nemocnice do Ostravy. Jakmile položil telefon, chtěla jsem se ho zeptat, zda je něco v nepořádku. Ale než jsem to ze sebe dostala, vyhrkl ze sebe, že je mu to strašně líto, ale že vidí mírnou deformaci končetin, ale že si není tak jistý. V tu ránu se mi zatmělo před očima.

Celou noc jsem probrečela a doufala, že třeba jen byly všechny končetiny špatně vidět..

Na druhý den jsme dojeli do Ostravy. Byli jsme posláni na prenatální ultrazvuk. Když jsem ten ultrazvuk viděla, rozbrečela jsem se. MUDr. se nemýlil. Bohužel. Bylo zjištěno, že náš chlapeček nemá vůbec žádné zápěstí, ani loketní kost, že v nožičkách mu chybí některé kosti a ty, co tam má, má ohnuté nebo zlomené.

Zhroutil se mi opravdu celý svět. Nevěděla jsem, co na to mám říct. Jen jsem brečela. Takový život by nechtěl nikdo… O to více mi ho bylo líto, jaký byl bojovník…

Bohužel se to zjistilo velice pozdě, byla jsem již ve 27. tt. V tom jsme se dozvěděli, že i kdybychom byli pro potrat, že už to nezáleží jen na nás. Že v tuto chvíli se musí uskutečnit konsilium a na něm projednat, zda jsou tato zranění slučitelná se životem či nikoli.

Nastaly tři dny v nejistotě a v slzách. :( Při každém pohledu na ty drobounké věcičky a při každém jeho kopnutí mi bylo strašně ouzko. Jiná věc je, když člověk potratí, a druhá, když musí rozhodnout o tom, zda bude jeho dítě žít. Bylo to pro nás těžké, ale všichni se shodli na tom, že si nemohou být nijak jistí, že by nebyl i mentálně postižený a že zranění jsou opravdu závažná.

Ve středu v 6 hodin jsem měla nastoupit do FNO a měla mi být podána hned ráno první vyvolávací tabletka. Nečekala jsem, že to bude pro mě tak nepříjemné, ale bylo. A s každou tabletou to bylo ještě horší a horší. Hned, jak mi zavedli první tabletku, mě poslali na odběr plodové vody a poté i na usmrcení „plodu“. Bolestivější věc jsem snad nezažila, ale říkala jsem si, den ještě neskončil… A měla jsem pravdu.

Po přijetí na pokoj mi byla zavedena druhá tabletka a takto to šlo až do nějaké 20. tabletky. Po každé kontrole jsem od MUDr. slyšela, že už je to na spadnutí, ale že se ještě neotevírám. To pro mě znamenalo dva dny utrpení, protože záda mě bolela tak, že jsem si nemohla ani lehnout, ani opřít se, ani chodit. Už jsem nevěděla, co dělat. Kontrakce jsem také měla stále, ale tím to pro mě končilo. Kromě bolesti na mě nezabíralo opravdu nic.

V pátek 21.3.2014 ráno ve 4 hodiny jsem už byla opravdu vyčerpaná a chtěla jsem epidurál. Byl mi zaveden a hned na to podán zklidňujíci prostředek, po kterém jsem usnula jako zabitá. To už mě nechali ležet na porodním sále, že by to už konečně mohlo být. Takže jsem usnula a kolem 8 jsem se vzbudila. Přišel za mnou MUDr. a řekl, že se nám maličký přetočil podélně (tzn. že ho ještě otáčel). A potom mi druhá MUDr. praskla vodu. No žádná sláva… Jsem se lekla! Potom začalo to nejhorší, porod.

Nasadili mi kapačku, která začala účinkovat dříve, než mi stihli dát do epidurálu nějaký umrtvovač. Začala jsem mít tak strašné tlaky do konečníku, že jsem nevěděla zprvu, kudyma se co dere na svět. Kroutila jsem se jako želva, o to ještě více, když jsem si při každém tom zákroku říkala, že tolik bolesti a pro nic. Nikdo mi nezůstane. Bylo to strašné. Nakonec šel náš chlapeček ven KP, ale hlavička se mu ve mně nějak zasekla. Museli pomoct tím, že do mě ještě strčili své ruce. Vše pro mě bylo opravdu peklo! Na minutu jsem ho potom zahlédla, maličkého, nevinného. Bylo mi ho opravdu moc líto. :'( Narodil se nám v 8:50 ráno.

Potom mě už jen zašili. Vše, co mi po něm zbyde, bude rodný a úmrtní list, pár sešitých jizev a vzpomínky na našeho malého bojovníka, kterého budeme mít v srdíčku na vždy.

S přítelem nás to ale hodně sblížilo. Je to všechno ještě čerstvé, ale doufám v lepší zítřky. Snad se přijde na to, čím to bylo zapříčiněno a příště tomu předejdeme. Děkuji všem, kteří měli zájem tento opravdu dlouhý příběh číst.

Hodnotilo 61 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Lucka91
Ukecaná baba ;) 1794 příspěvků 30.03.14 04:38

:hug: :hug: :hug: :hug: moc mě to mrzí, brečím jako želva :,( přeji hodně sil. Váš andílek vám určitě brzy pošle zdravé miminko :hug: :hug: :hug:

Příspěvek upraven 30.03.14 v 04:39

 
Anelize
Stálice 96 příspěvků 30.03.14 05:03

Upřímně, nejsem proti potratům, nejsem proti ukončení těhotenství z důvodu VVV, ale psát o synovi jaký je to bojovníček, jak ho milujete, jak ho budete mít v srdíčku a zároveň ho vlastně zabít - z vaší vůle,…to už je na mě moc.
Omluovám se všem outlocitným maminkám, ale z tohoto se mi prostě dělá špatně.

 
Tessien
Kecalka 164 příspěvků 30.03.14 05:17

Ja byla na ukonceni tehotenstvi ve 20. tydnu, takze si umim predstavit, jak ti je :,( Ale ver mi, ze to preboli a bude zase lip. Me ted v postylce lezi pulrocni zdravy miminko, ktery se narodilo rok pote. Takze radim poradne se vyplakat a pokud je to jen trochu mozny, snazit se o dalsi. Me ta nadeje, ze budu mit dalsi neuveritelne pomohla..

 
IvčaL
Extra třída :D 11219 příspěvků 30.03.14 06:23

Je mi moc líto, čím sis musela projít :hug: :hug: :hug:.Držím palce, aby k vám brzy přišlo zdravé miminko :hug: :hug: :hug:

 
Sanlitun  30.03.14 07:14

@Anelize nezlob se, ale toto neda zase me - a to nejsem " utlocitna maminka", jak pises:

  • o potratu rozhodlo koncilium lekaru, vady plodu nebyly slucitelne se zivotem
  • to, ze sla autorka na potrat, melo velice zavazny duvod a byla z toho nestastna. Sve dite milovala, proto o nem pise s laskou a hezky.
  • autorka je cca tyden po zakroku, potrebuje spis podporu, nez slyset o tom, ze nechala sve dite zabit

Myslim, ze opravdu nebylo nutne, maminku takto dorazit :nevim:

Autorko - moc me to mrzi. Musi to byt pro tebe neskonale tezke :( Drzim ti palce, at se s tim vyrovnas a uz je jenom lepe :srdce:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 30.03.14 07:17

.

Příspěvek upraven 30.03.14 v 07:22

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 30.03.14 07:20

@Sanlitun nechci to tu rozvirovat, chapu ztrátu dítěte. Nicmene nikdo ani konzilium nenutí matku porodit drive. Prostě jsou vady neslučitelné se životem, ale matka rozhoduje. Pravděpodobně se rozhodla pro ukončení, proto se z duvodu pokročilosti těhotenství muselo sejit konzilium, aby ji to umožnili.

autorko, hodne sil. predchozi příspěvek mazu, at nerozproudim debatu nežádoucím směrem.

Příspěvek upraven 30.03.14 v 07:23

 
Barushe  30.03.14 07:53

Tak zavazny to asi opravdu bylo, jinak by lekari nedovolili potrat v tak pokrocilem tehotenstvi. Jen tak z pleziru matky to nedelali, vzdyt potrat po 24.tt u nas normalne povolen neni, takjen tak pro zabavu to asi nebylo, ne? :roll:

Autorko, drz se :hug: verim, ze se brzy dockate zdraveho miminka :hug:

 
Uživatel je onlineGenovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 30.03.14 08:11

Je mi to moc a moc líto :hug: :hug:. Přeji hodně sil a brzy zdravé miminko.
Jen je mi divné, že se na to nepřišlo dřív. Když jsem já byla ve 14. tt na genetickém UZ, už tam kontroloval ručičky, byly vidět prstíky. A to nemluvím o 21.tt. Na tyhle vyšetření na specializované pracoviště tě obvodní gynekolog neposlal? :think: :nevim: Já jen, že by to třeba ušetřilo aspoň trošku trápení, kdyby se na to přišlo dřív… :( :nevim:

Příspěvek upraven 30.03.14 v 08:12

 
baily
Kecalka 233 příspěvků 30.03.14 08:18

Velice me mrzi, co se Vam stalo…musi to byt pro Vas neskutecne tezke. Preji Vam z celeho srdce hodne sil a pevne verim, ze se vse v dobre obrati a Viktorek Vam Vam z nebicka posle zdraveho sourozence…drzte se…

 
ron2011
Závislačka 2975 příspěvků 30.03.14 08:24

Váš příběh je opravdu smutný. Vhání slzy do očí…Buďte silná Vy i přítel…pro další miminko, které k Vám příjde…nedokážu si představit Vaši bolest…

 
Sarik12
Extra třída :D 13191 příspěvků 30.03.14 08:34

@Genovesa
Znam holcicku, ktera ma na jedne ruce jen 3 prsty, presto maji ve zprave z utz, ze na vsech koncetinach je pet prstiku :roll:

 
Sandra752  30.03.14 08:35

@Genovesa me doktor ve 12tt prstiky nepočítal. za 4 minuty jsem byla hotova. a pokud není v rodině postižení, tak ve 20tt taky neposila… :think:

 
Vermion
Závislačka 3735 příspěvků 30.03.14 08:47

Držte se, ať k Vám brzy přijde zdravé miminko!!! :kytka:

 
Mishelina
Stálice 89 příspěvků 30.03.14 08:50

@Anelize Nemůžu uvěřit, že sem někdo může napsat něco takového. Myslím si, že to opravdu není na místě…autorku ještě víc stresovat :roll:

Je mi to moc líto. Přeji mnoho sil a také držím palce, abyste se brzy dočkali zdravého miminka :hug:

 
lokynka
Kelišová 5042 příspěvků 1 inzerát 30.03.14 09:09

@Sandra752 každá těhotná má nárok na 3 placené ultrazvuky za těhotenství, 12 tt, 20 tt a 30 tt, to že je u vás lékař nedělal, první odbyl a druhý neudělal bylo pochybení, k takovému lékaři bych nechodila a už mu nedůvěřovala.

Autorko - je mi moc líto, co Tě potkalo, snad dr. najdou při pitvě příčinu a příště už prožiješ těhotenství a porod se šťastným koncem a zdravým miminkem v náručí

 
Sandra752  30.03.14 09:18

@lokynka taky ze jsem ho vymenila ;) a ted jsem nad miru spokojena :palec:

 
Ilonka007
Kecalka 327 příspěvků 30.03.14 09:26

@Sanlitun vyjádřila jsi to přesně, díky…
Nechápu, jak může někdo k takovému deníčku psát svoje „úžasné“ rady a názory… Člověk si sem jde pro podporu a co najde? Jsme snad lidi, ne?
Autorko, přeju ti hodně síly. Ten co nebyl ve tvé situaci si jen těžko dokáže představit tu bolest a to co jsi cítila a cítíš. Z negativních komentářů si nic nedělej, ty ženký s největší pravděpodobností nikdy nic podobnýho nezažily, tak se jim to píše… Ještě jednou, hodně síly :hug:

 
jakiki04
Stálice 66 příspěvků 30.03.14 10:06

Je mi to moc líto, tečou mi slzy, budu držet palečky a přát štěstí, at máte brzy zdravé miminko.Jsi silna a statečná žena, vydržela jsi více než většina jiných, zasloužíš si být šťastná. Tobě i přítelovi přeji hodně sil

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 30.03.14 10:11

Věřte mi, že jsem to tu nepsala ani tak, že bych si šla pro útěchu, ale chtěla jsem se z toho vypsat :/ Vím, že jsme se rozhodli pro potrat a vlastně jsme zavinili úmrtí našeho drobečka :/ Nepřijde den abych na to nemyslela, ale vemte si, že by jste takové dítko přivedli na svět i když by jste věděli, že si ho neužije :/ Já mám 20 a čekala jsem zdravé dítko, to mi také bylo řečeno.. Ale osobně jsem jedna z těch, které se ani finančně ani jak jinak nemohou starat o své dítko, které potřebuje mnohem větší péči než jiné :/ Rozhodně se neobhajuji, Vím co jsme udělali a rozhodně na sebe nejisem pyšná…

@Anelize Čekala jsem, že někdo rozvede zrovna tohle…Myslíte si, že mi bylo dobře? slyšet takovou zprávu a poté se rozhodnout, jestli s námi bude v jakémkoli stavu byť jak budé možno dlouhou? Měl těžké VVV a nikdo neví přesně z čeho, nebo jak se nemoc jmenuje.. náš lékař to nechal dojít tak daleko, že nikdo neví, jaká nemoc má podobný průběh :( To ale nic nemění na tom, že si ho budu pamatovat jako usměvavého silného aktivního synečka :/ a budu ho mít ráda. Na to snad právo mám… Mít ho ráda!

@Sanlitun Předem děkuji za zastání. Já vím, že se mnohé podpory nedočkám, jak říká správně Anelize budu s tím žít každý den, že jsme to byly my kteří jsme o tom rozhodli. Kdybychom se tak nerozhodli, bylo by to pro všechny neuvěřitelně těžké a já si takový život pro nikoho neumím představit :/ je to smutné, ale je to tak… Každopádně opravdu děkuji za podporu.

@Saroya máš naprostou pravdu, a tak to i bylo. Nic se samozřejmě nevymlouvám. Chtěla jsem napsat deníček, ať bude jakkoli pro někoho špatný.. Nevím co jste napsala v předchozím příspěvku, ale i tak děkuji, že zde nechcete rozvíjet pochybnosti o našem rozhodnutí :/

Všem ostatním moc děkuji za podporu, čekám, že z důvodů našeho rozhodnutí se to tady ještě rozvine :/ Ale opravdu jsem se chtěla jen podělit se svým zážitkem, i když nebyl pěkný :/

@Genovesa On mě na žádné „extra“ vyšetření neposlal, vše dělal sám jen ultrazvukem.. Ještě teď si pamatuji jak mi ve 21tt Při poslední prohlídce říkal: Prstíčky nemůžu spočítat, protože má chlapeček zatnuté pěstičky… A on žádné pěstičky ani neměl :( Je mi ho moc líto.. 8.4 si máme přijít pro urničku a já ani nevím, kam ji uložím :/ Ale rozhodně bych to nikomu nepřála!!! :/

 
phoma
Echt Kelišová 7879 příspěvků 30.03.14 10:11

Je mi to moc lito preju hodne sil! jak to ze se na to neprislo driv?

 
bini851
Kecalka 327 příspěvků 30.03.14 10:38

Je mi to moc líto :hug:

 
hanča74
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 30.03.14 11:05

@Anelize Jako už jsem se v životě potkala s hodně tupými lidmi ale ty si jejich královna. Větší kravku jsem ještě neviděla. Dej si pár facek a zruš profil.

 
hanča74
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 30.03.14 11:06

Je mi líto co tě potkalo. :srdce: :srdce: Uvidíš že brzy přijde zdravé miminko, moc držím palce :srdce:

 
hanča74
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 30.03.14 11:13

@Andrea.Tom Nenech si tady namluvit někým jako je „anelize“ něco takového jako že jste zavinili smrt svého chlapečka. Vady které píšeš jsou opravdu velké a nikdo kromě tebe by se o malého nestaral tak nikdo nemá právo ti kandidovat do života. Držte se a přeji hodně zdravíčka a brzy zdravé miminko :srdce:

 
KlarkaPolly
Povídálka 18 příspěvků 30.03.14 11:25

Myslím, že ti, co autorku za její rozhodnutí odsuzujete, nic moc nevíte o prenatální diagnostice, ani o tom, když vám je oznámeno, že vaše mimčo má těžkou vývojovou vadu. To, že se na to přišlo až tak pozdě, není chyba autorky, ale pochybení ze strany lékařů. Tím spíš, jestli tu někdo napíše, že se mu z rozhodnutí autorky dělá špatně, mě je zase nevolno z takových řečí.
@Andrea.Tom Moc mě to mrzí a přeju vám hodně síly! :hug: :hug:

 
Pink Lady
Ukecaná baba ;) 2127 příspěvků 30.03.14 11:26

@Anelize Jdi za roh a naliskej si. Děláš to pro sebe. :zed:

@Andrea.Tom Moc mě to mrzí, snad se brzy dočkáte zdravého miminka, moc ti to přeju :hug: Aspoň že vás to s přítelem sblížilo a nerozdělilo :kytka:

 
scentini
Závislačka 2804 příspěvků 30.03.14 11:28

@Andrea.Tom Je mi velmi líto co tě potkalo, když jsem si ničím takovým neprošla, tak tě chápu, jak si se rozhodla. Přeji at se zdravého miminka dočkáš. Muselo to být strašný, máš můj obdiv.

 
lasička1
Echt Kelišová 7754 příspěvků 30.03.14 11:43

@Andrea.Tom Plně chápu vaše rozhodnutí-matky, které tady útočí, mají většinou zdravé děti a plnou pusu řečí o tom co by ostatní měli či neměli. Líbí se mě výrok-Nesuď nikoho, pokud jsi nechodil v jeho botách.
Ale pokud chlapeček neměl v pořádku ani nohy, ani ruce, tak by jeho život byl hodně náročný. Něco jiného je když chybí jedna ruka, kus nohy, jejich funkci nahradí ostatní končetiny. Ale pokud nemá nožky na to aby chodil, ani ruce, které by zvládly nějakou činnost, tak je to o něčem jiném.
Rozhodli jste se dobře. A brzy budete mít zdravé miminko.

 
panikralickova
Kelišová 5569 příspěvků 30.03.14 11:45

@Andrea.Tom je mi moc líto, co se Vám stalo a přeji hodně síly do života. Přeji, ať se Vám brzy narodí zdravé miminko… Ani to nepomůže zapomenout, ale určitě Vám další miminko přinese do života radost :hug:
Můj muž je ze 4 dětí, jeho sestra se narodila s Downovým syndromem a k tomu přidruženou leukemií. Po roce zemřela. Maminka na ní dodnes samozřejmě myslí, pořád stále chtěla holčičku (nakonec z toho byli 3 kluci). Teď má 2 vnučky :). Myslím, že kdyby věděla, co malou i jí čeká, tak že by se rozhodla stejně jako Ty. I k takovému rozhodnutí je třeba síla, není to zbabělost.
Myslím, že je důležité sem dávat i takové příběhy. (I) tohle je život. Ne nadarmo by tyhle specializované velké ultrazvuky měli dělat certifikovaní lékaři, bohužel se o tom málo ví, že na tahle vyšetření je třeba certifikát a že jej má jen relativně málo lékařů.

 
Laura1010
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 30.03.14 12:06

Je mi loto co se stalo, hodne sil :hug: :hug: :hug:

 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 30.03.14 12:16

Zakladatelko, nemas si co vycitat a uz vubec se tu nemusis obhajovaat. Pokud bychom se ridili tim, co je prirozene a prirodou dane, pak by nemelo sanci zadne postizene dite. Zijeme ve 21. Stoleti a nastesti za nas v techto vecech nerozhoduje priroda, ale my sami a je to kazdeho svobodna volba a zadna varianta neni spatne.

Dle meho jste vydělali spravne rozhodnuti, kdyby ditko prezilo, jaky by melo zivot? Jaky byste meli zivot vy? Pokud by si ani lekari nevedeli s postizenim rady, bylo by to podle me mnohem horsi.

Znam holcinu, ktere rekli, ze dite bude postizene a stravi vetsinu zivota v nemocnici. Protoze je verici, dite si nechala. Je stejne stare jako moje starsi holcicka a neemocnici jeste neooustilo, neustale podstupuje nejake operace, rodina zije zivot mezi praci a nemocnici. Je tohle spravne? Nevim. Ja bych tento zivotnechtela, ale plne respektuji jejich volbu.

 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 30.03.14 12:17

Zakladatelko, nemas si co vycitat a uz vubec se tu nemusis obhajovaat. Pokud bychom se ridili tim, co je prirozene a prirodou dane, pak by nemelo sanci zadne postizene dite. Zijeme ve 21. Stoleti a nastesti za nas v techto vecech nerozhoduje priroda, ale my sami a je to kazdeho svobodna volba a zadna varianta neni spatne.

Dle meho jste vydělali spravne rozhodnuti, kdyby ditko prezilo, jaky by melo zivot? Jaky byste meli zivot vy? Pokud by si ani lekari nevedeli s postizenim rady, bylo by to podle me mnohem horsi.

Znam holcinu, ktere rekli, ze dite bude postizene a stravi vetsinu zivota v nemocnici. Protoze je verici, dite si nechala. Je stejne stare jako moje starsi holcicka a neemocnici jeste neooustilo, neustale podstupuje nejake operace, rodina zije zivot mezi praci a nemocnici. Je tohle spravne? Nevim. Ja bych tento zivotnechtela, ale plne respektuji jejich volbu.

 
martina198
Kecalka 307 příspěvků 30.03.14 12:29

@Anelize ja teda nejsem vůbec jak ty říkáš outlocitna, ale to co jsi napsala mi rozum nebere.. také bych podstoupila co autorka i když by to bylo těžké. Proč ničit život detatku, které by tu jen zivorilo, trápilo se také trápilo rodiče a rodinu svým neštěstím. Takže si takové kecy vykladej třeba na záchodě.

 
martina198
Kecalka 307 příspěvků 30.03.14 12:31

Jinak se sklanim nad autorkou a přeji hodně sil a štěstí při dalším snažení :hug:

 
Sariiiiii
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 30.03.14 12:33

Moc mě to mrzí a věřim, že vam váš andílek pošle zdráve miminko :kytka: ale je fakt divný, že vam na to nepřišli dřív, protože mě teda dělali ve 20 tt povinny velký ultrazvukový scrrening, kde to právě může odhalit tyto VVV, nechapu, že na to nepřišli dřív :nevim: ale hold někteří doktoři svojí práci neodvadějí tak jak by měli :pocitac: ja mužu děkovat panu bohu, že mam doktora, kterej ja pečlivej a i ve 30 tt nam dělal velký ultrazvuk :roll: tak moc držim pěstičky, at se vám co nejdřív povede miminko :)

 
Anelize
Stálice 96 příspěvků 30.03.14 12:42

@martina198 take bych podstoupila to, co autorka a podle me se rozhodla spravne. Jen mi hlava nebere styl napsaneho denicku. Vzdyt oni se rozhodli ho nemit a zaroven pise jak byl uzasny a byl bojovnik o svuj zivot, jak ho hrozne miluji…

 
Andy27
Závislačka 4509 příspěvků 30.03.14 12:48

Moc smutnej denicek, radeji jsem nedocitala celej denicek ale drz se, je mi to lito :kytka:

 
Lerista
Ukecaná baba ;) 1003 příspěvků 30.03.14 12:50

Je strašné, že se na to postižení přišlo až tak pozdě. Od toho snad ty UTZ jsou, aby odhalily případné anomálie plodu co nejdříve. Přeji hodně síly a brzy zdravé miminko.

 
Uživatel je onlineGenovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 30.03.14 13:42

@Sarik12 @Sandra752 Tak je to hrozné, když chybí prstíky. Mým dětem je taky nikdo nepočítal. Ale tomuhle miminku chyběla zápěstí a dokonce loketní kost, což mi přijde nesrovnatelné. To by lékař na genetice zaregistrovat měl :nevim:. Já jsem tedy pokaždé, jak u první, tak teď v druhém těhotenství, absolvovala důkladné asi 15 - 20 min. vyšetření a to v 12. i 20. tt, možná proto se divím… A teda @Sandra752 že tě tam lékař ani nepošle, to teda zírám 8o 8o, s tím jsem se ještě nesetkala :nevim:.

 
Uživatel je onlineGenovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 30.03.14 13:50

@Andrea.Tom :hug: :hug: Chlapeček by neměl vůbec jednoduchý život. Rozhodnutí bylo na vás, rozhodli jste se dle svého nejlepšího svědomí. Nic si nevyčítej, těžko může někdo soudit, jestli by ti byl syn jednou vděčný, kdybys o donosila. Co se týče mně, i když je to mimo mísu, chci abys věděla, že já bych se pravděpodobně rozhodla stejně. Pravděpodobně, protože na 100% říct nemůžu, když jsem neprožila. Moc doufám a přeju, ať už je jen dobře :hug: :hug: :hug:.
A na lékaře bys měla podat stížnost, i když chápu, pokud nenajdeš sílu… Kvůli ostatním maminkám, co k němu chodí, aby se to neopakovalo.

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 30.03.14 13:51

:,( smutné :,( sílu celé rodině :hug:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 30.03.14 14:04

@Anelize ty jsi ale nepochopila účelnost tohoto deníčku.. Mě pomohlo, že jsem to napsala veřejně a že vidím, že jsem se podle některých vůbec nerozhodla špatně a že někteří by neváhali a zachovali by se stejně… A ano píšu o něm že byl statečný protože, když mi to oznámili, dlouhou dobu jsem probrečela, ale víceméně jsem se sžila s tím, že to je to nejlepší co můžeme udělat. Jenže když jsem šla na odběr plodové vody, Moc mě dostalo to, že když mu měli do srdíčka píchnout nějakou injekci, tak se nenechal… Asi 15minut mi dr. jezdil po břiše s tím, že mu nemůže to srdíčko zachytit, protože byl tak aktivní. A to mě na tom štve nejvíce.. Že kdyby se to lékař dozvěděl dříve a my s ním, nemusela bych podstoupit jak porod, který i když jsem si ho protrpěla tak jaký je a nedopadl na konci dobře :/ Tak ani umrtvování plodu o kterém bych věděla…Jestli cítíte, že deníček je napsán, já nevím, třeba nějak špatně, tak bohužel… Taková realita byla a je… A Já se nestydím, že zároveň jsem mu ulehčila podle mého trápení a zároveň o něm píšu jako že byl tak statečný a tak krásňoučký.. Pro mě takový byl.. A já si ho tak hodlám také zapamatovat… Jinak máte samozřejmě svobodnou volbu názoru..

 
Shari81
Kelišová 5866 příspěvků 30.03.14 14:08

:hug: upřímnou soustrast a hodně sil :hug: Viktorek Vám určitě brzo pošle nové štěstíčko :hug:

 
Hanule81
Kecalka 260 příspěvků 30.03.14 14:50

@Andrea.Tom upřímnou soustrast :hug:

 
Alice.007
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 30.03.14 14:59

Nevím proč se tu do @Anelize tolik trefujete, že si dovolila vyjádřir svůj názor. Neřekla to nijak vulgátně ani sprostě jako někteří, co její příspěvek komentujete.

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 30.03.14 15:38

@Alice.007 Já v žádném případě nezpochybňuji jeji komentář.. Každý má právo na vyjádření názoru.. Já sama neočekávám jen ty nejlepší komentáře.. Kdybych nechtěla ať mi je někteří komentují tak bych to sem neměla dávat.. ale jsem pro každý komentář :/ Jen se ji snažím vysvětlit, proč jsem se rozhodla pro potrat a proč i když jsem se rozhodla, tak jak jsem se rozhodla, píši že ho mám ráda a bude mi chybět.. Je mi upřímně jedno co si něktěří myslí o mě či o mém činu.. Já jsem ráda že jsem to vyjádřila tak jak to cítím.. Nemůže nikdo říci, že i když jsem se rozhodla pro potrat tak nemám právo na to ho milovat a říct o něm, jaký pro mě byl.. Toť vše..

 
miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 30.03.14 15:39

@Anelize
Ty si radsej mala sadnut su na ruky, nez to komentovat..je vidiet, ze si nedokazes predstavit, cim si prechadza.. :cert:

 
miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 30.03.14 15:43

@Andrea.Tom
:hug: :hug: :hug:

 
simonka07
Ukecaná baba ;) 1155 příspěvků 30.03.14 16:46

Mě každý takový příběh, osud moc mrzí.. ale zachovala bych se stejně. Není nic horšího, než vidět dítě trpět, před pár lety mi zemřela malá sestřička na akutní leukémii, byl jí jeden rok, člověk už to chápe jinak.

Přeju hodně síly @Andrea.Tom a brzký příchod zdravého děťátka. :hug:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama