Všechno poprvé

Porod

Chci se s vámi podělit o zážitky z porodu. Jako prvorodička jsem hltala zdejší deníčky a hrozila se toho, co mě čeká. Budoucím maminkám bych ráda řekla, že ne každý porod musí být hrozný nebo trvat několik hodin.

Otěhotněla jsem po 4 měsících snažení, ale tuto stránku jsem objevila ještě v době snažení a tím, že jsem hltala diskuze a četla, co všechno může být špatně ( o zamlklém těhotenství, mimoděložních těhotenstvích a tak ), tak jsem si to nechávala hodně dlouho pro sebe. Přítel se to dozvěděl až v době, kdy jsem držela v ruce první fotečku, a bylo mi potvrzeno srdíčko( 6tt). Ostatní - jak v práci tak celá rodina, se to dozvěděli až po NT screeningu, příhodně zrovna na vánoce. Měla jsem velké štěstí, nepoznala jsem nevolnosti, nechutenství, bolesti, otoky, neměla jsem těhotenskou cukrovku, nepoznala poslíčky, prostě jsem měla bezproblémové těhotenství, a kdyby mi nerostlo břicho, tak si ani těhotná nepřipadám. Jen jednou kolem 7tt jsem špinila, což mě hodně vyděsilo, ale vše bylo v pořádku a já si to užívala. Zdárně jsme procházeli všema testama, dostávali fotečky a těšili, se komu se bude podobat.

Chodila jsem celou dobu do práce, ale jak se blížil termín kdy odejít na mateřskou, tak už mě to tak nebavilo, že jsem odešla na mateřskou 7 týdnů před porodem. Doma mi to samozřejmě neutíkalo, ale lepší než ty stresy v práci. Poslední týdny byly nejhorší, na naší diskuzi červňátek se již zdárně rodilo a všechny před termínem, jenom já pořád nic. Znáte to všechny, člověk už se nevyspí, protože se nepřetočí z jedné strany na druhou a tak už to chce mít za sebou. Na poslední kontrole v 39+6tt jsem si požádala o Hemiltna. Z různých diskuzí jsem byla poučena, jak to bolí a jak budu špinit. U mě se tak nedělo. Při výkonu jsem ani nevěděla, že mi to udělal, pořád jsem očekávala se zavřenýma očima a zaťatýma zubama tu bolest, a po poučení od dr. že budu špinit, ať se neplaším, jsem celý den čekala na zašpinění a furt nic. Tak jsem si říkala, že asi HH nepomohl a já budu přenášet. Celý den jsem dělala vše proto, aby se to rozjelo. Skákala na baloně, dala si víno, večer skořicová koupel a světe div se, v noci mi odešla hlenová zátka. Nic se však nedělo, kromě toho, že mě začaly bolet záda. Kolem 4té ráno jsem ještě juchala na emiminu, no a v 5ráno to začalo. Pořád jsem však měla jen bolesti zad – ne břicha. Jediná poloha, ve které se dalo vydržet byla na záchodě. Já opřená o opěradlo, nohy natažené před sebe a takhle jsem rozdýchávala bolesti. Byla jsem však překvapena jak rychle za sebou chodí. Žádné co 10 minut, nebo co 8 minut. Hned od začátku jsem měla bolesti co minutu, nebo dvě. Jelikož jsem byla doma sama, ani jsem nevěděla kdy si teda zavolat sanitku, jestli už je čas, nebo je ještě brzo – ani mi nepraskla voda. Tak jsem furt seděla na tom záchodě, kde mi bylo relativně dobře. Kolem šesté ráno jsem se rozhodla si zavolat sanitku, protože už mě ty záda bolely téměř nepřetržitě. Obléct se a alespoň trochu po ránu omýt obličej jsem lezla po čtyřech, chodit vzpřímeně mi dělalo potíže.

Když jsem přijela do nemocnice, kterou mám naštěstí 15 minut pěšky od baráku, tak se na mě sestřičky ještě dívali jak na mimozemšťana, s tím, co tam dělám, když jsem prvorodička a mám bolesti teprve dvě hodiny. Po vyšetření už se teda moc nesmály. Nahnaly mě ihned na sál, nestihlo se vůbec nic, ani oholení, ani klystýr ani nějaké drogy. Hned se mi tam objevilo 5 sestřiček, a dokonce 3 doktoři, kteří se přišli podívat na ten úkaz, co rodí poprvé a hned tak rychle. Vůbec jsem ale ty lidi nevnímala. Lehla jsem na postel, jedna sestra mi přidržovala kyslík, druhá nohu ( tlačila jsem na boku ), třetí mi roztahovala hráz, 4 praskla vodu a ostatní vůbec nevím, co tam dělaly. Malý prcek byl venku asi na 4 zatlačení. Doktor mě ani nestihl nastřihnout, takže jsem se trošku potrhala sama. Šlo to tak rychle, že se malý nestihl venku pořádně nadechnout, takže měl ze začátku problém s dýcháním a tak mi ho jen ukázali a dali do inkubátoru. Taky jsem prý měla zakalenou plodovou vodu. Abych řekla pravdu, v tu chvíli mi to bylo celkem jedno, že jsem ho hned nedostala k sobě. Byla jsem nevyspalá, zmatená, že šlo všechno tak rychle a že už je teda na světě, prostě úplný mimoň. Navíc byl tak malý, že jsem se bála ho vzít do ruky a být s ním 2 hodiny sama.

No takže musím říct, že celý porod od prvních bolestí ( 5h ráno ) do vypuzení prcka ( 7.20h )trval dvě a půl hodiny. Připadal mi celkem bezbolestný – teda víc mě bolely ty záda, než samotné tlačení a porod. Takže budoucí prvomaminy, nestresujte z porodu (já se na něj celou dobu těšila), jeďte do porodnice s pozitivním myšlením a všechno půjde hned lépe. Přeju všem takový porod, jaký jsem měla já.

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lecka
Kelišová 5163 příspěvků 13.07.12 08:28

Moc pěkný zážitek a gratuluji k krásnému zdravému miminku :palec:

 
KIKOLETEK
Ukecaná baba ;) 1687 příspěvků 13.07.12 08:52

Pěkně napsané a moc gratuluju :kytka:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 13.07.12 08:56

No páááni - závist. Bohužel, jak jsi psala slova zdravotního personálu - JSI ÚKAZ! :nevim:
Já jsem na začátku těhu, porod zatím opravdu neřeším, spíš aby prcek vydržel :) Ale takové štěstí jako ty - pochybuju, že bych měla takovou kliku.

Jinak mrňous je krásný, přeji mnoho, mnoho, mnoho zdravíčka :hug:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7875 příspěvků 13.07.12 09:00

Jestli někdy budeš mít druhé miminko, těš se. Protože to půjde ještě rychleji. Alespoň u mně to tak bylo.3 dítě Jeník však víš. Šel tři čtvrtě hodiny. :hug:
Měla jsi krásný porod a gratuluji k Honzíčkovi a rychlému porodu.Jsi šikulka. Moc hezký deníček :kytka:

 
dedezka
Kecalka 250 příspěvků 13.07.12 09:21

Krásný článek… a pěkně napsaný… já se docela bojím jelikož mě záda bolí už pár dní tak abych to rozeznala :oops:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 13.07.12 09:22

Moc gratuluji smurfi k rychlemu porodu a k malemu, je moc krasny :hug:

 
smurfka
Nadpozemská drbna 26438 příspěvků 1 inzerát 13.07.12 09:36

@Petra2829
jojo druhé určitě bude..protože jak říkám, pro mě bylo více nepříjemné nosit těch posledních pár týdnů břicho ( a to jsem moc nepřibrala ), než rodit.

@dedezka
neboj to poznáš..ty bolesti zad jsou hrozné..měla jsem to ještě i po porodu..i když dvě hodky po porodu už jsem se promenádovala po chodbě a mohla skoro tančit a skotačit, tak ty záda mě chytají ještě ted..

 
k acka
Kelišová 6918 příspěvků 13.07.12 09:39

Krásný deníček :potlesk: :potlesk: :potlesk:. Ještě jednou gratulace k úžasně rychlému porodu a k malému, protože je nádherný :palec: :palec: :palec: :*

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 13.07.12 11:20

Krásný deníček Smurfi, tak ještě jednou i tady gratuluju, malý je nádherný! a teda závidím super rychlý porod!!! super!!!

 
IkaT
Kelišová 6020 příspěvků 13.07.12 11:26

Opravdu krásný a jen koukám že tak rychlí a pohodvý porod jsi dítě štěstěny a tvému malému přeji do života hodně štěstía hlavně zdraví :kytka:

 
markytka7
Kecalka 147 příspěvků 13.07.12 12:24

Hezky napsané. :) :mavam:

 
jana1111
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 13.07.12 14:42

Blahopřeji k miminku. Mě porod trval 1:25 min od prasknutí vody. Mám o tom také deníček :mrgreen:
Mě teda Dr. nastřihla hned po příjezdu na sál, což jsem možná radši než abych se pak roztrhla.

Také to byl první porod a hned překotný :jazyk:

Přeji vám oběma moooc zdravíčka a at roste jako z vody :hug:

Příspěvek upraven 13.07.12 v 14:43

 
jarka2011
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 13.07.12 14:45

Hezky napsané, já to měla podobně. Sice porod dlouhý, ale pořád jsem čekala, kdy že jako začnou ty pravé nesnesitelné bolesti, o kterých vyprávěly kamarádky. No nedočkala jsem se, naštěstí. :mrgreen:
Velká gratulace k miminku. :palec:

 
monicka000
Povídálka 39 příspěvků 13.07.12 16:31
..

:potlesk: Moc gratuluji a doufam, ze muj potod bude taky takova rychlovka :mrgreen:

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 13.07.12 16:42

Luxusní :palec: :lol:
Taky jsem byla po prvním porodu úplně vyplesklá, jako že už je po všem, měla jsem teda asi hodinu prakticky nepřetržitých kontrakcí, ale byla jsem v takovém hormonálním útlumu, že jsem to ani nevnímala skoro jako bolest.
Jsem si říkala, že napodruhé to bude ještě větší rchlost a prdlačku :mrgreen: Teď jsem zvědavá, co potřetí, už si radši nic nepředstavuju a jen doufám, že to půjde bez problémů a nebudu moc porvaná (mimochodem natržení bylo tisíckrát lepší jak nástřih :pankac: )

 
smurfka
Nadpozemská drbna 26438 příspěvků 1 inzerát 13.07.12 16:54

@Gladys
no já doufám že druhý nebude tak moc rychlý abych vůbec stihla dojet do nemocnice a neporodila nekde na cestě. :P

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 13.07.12 16:59

@smurfka buď opatrná, co si přeješ, nikdy nevíš, kdo to slyší a může ti to splnit :mrgreen: Já jsem po prvním porodu frflala, že jsem si to neužila (čekala jsem mnohahodinové hekání ve sprše, skákání na míči, hrdinné odmítání urychlováků a oblbováků…). No ten nahoře mě slyšel a tak 24h po druhém porodu jsem byla přesvědčená, že tohle teda bylo hezké, ale zopakovat si to nechci :jazyk: Pak mě to přešlo, poporodní amnézie celkem zapracovala, navíc třetě se pořešilo samo, ale už teda nikdy nebudu remcat, že to bylo moc rychlý, klidně ať ze mě to dítě vypadne bez varování :mrgreen:

 
smurfka
Nadpozemská drbna 26438 příspěvků 1 inzerát 13.07.12 17:05

@Gladys
jako kdyby to bylo tak rychlé jako ted tak bych si nestěžovala, ale kdyby to mělo být ještě rychlejší ( dle pořekadla, druhé jde vždycky rychleji ), tak to teda nevím :P

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 13.07.12 17:15

@smurfka hele, já porpvé, když jsem rodila v porodnici, tak jsem an šestinedělí ležela s paní, která rodila první dítě jako já rychle, druhé do porodky nestihla a porodila doma na zemi na županu za asistence záchranářů :lol: A všechno bylo v cajku, nic závažného se nestalo, jen paní s sebou neměla průkazku a všichni ji prudili, že ji určitě nemá schválně, že určitě nechodila na kontroly. To byl jediný následek domácího překotného porodu 8)

 
miru81
Neúnavná pisatelka 18584 příspěvků 14.07.12 21:14

Krásně napsaný deníček a superrychlý porod :kytka:
No, jelikož první mimčo jsem rodila cca 4 hodiny, očekávám jednou porod druhý stejně rychlý, jako jsi měla ty :lol:

 
petronek
Kecalka 365 příspěvků 15.07.12 22:51

Krásný deníček a moc gratuluju k miminku a rychlému porodu.To já rodila 5×, ale žádný nebyl rychlý :think:

 
amydera
Stálice 54 příspěvků 17.07.12 09:56

Tak to jsi měla opravdu rychlé :mrgreen:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Všechno podruhé


Reklama