Vyvolávaný porod - naše štěstíčko

Porod

Ahoj, tak jsem se také rozhodla podělit se o můj zážitek z porodu :)

Ahoj, tak jsem se také rozhodla podělit se o můj zážitek z porodu :)
Po bezproblémovém těhotenství, kdy jediným negativem bylo mírné krvácení ve 32. týdnu a v nemocnici mi zjistili nízko uloženou placentu, která ale nebyla v porodních cestách, tudíž nebránila přirozenému porodu, se pomalu blížil termín, kdy uvidíme našeho bobka.

Podle posledních zpráv z poradny, kdy jsem byla skoro tři týdny otevřená na 1cm a plodové vody mi ubývalo, až mi paní doktorka řekla, že by bylo lépe do týdne porodit. No ale jak to udělat, že :) Na skákání po schodech a podobné věci nevěřím a hlavně jsem chtěla nechat všemu volný průběh, chtěla jsem aby vše proběhlo tak, jak si to příroda a mrňous naplánuje.

Při poslední návštěvě poradny jsme se ale s paní doktorkou domluvily, že bude opravdu lépe porod vyvolat - přesně mezi prvním termínem porodu podle ultrazvuku a druhým podle poslední menstruace. Vše se seběhlo tak rychle, že mi to ještě ani nedocházelo, jen jsem věděla, že za dva dny už budu držet našeho drobka v náručí.
Odpoledne jsem šla s kamarádkou na kafe, ptala se mě, jestli vím, že je to už za dny, že jsem moc klidná. Opravdu jsem byla naprosto v klidu, celkem jsem se i těšila. Jediné, co mě mrzelo, bylo to, že všechno moje „nechám to na přírodě“ je v tahu, ale říkala jsem si, že to přece dělám pro malého, že mi to bylo doporučeno (oligohydramnion, břicho jako jiné holky ve 30. týdnu) a stejně už jsme v termínu.

V noci na daný den jsem šla spát naprosto klidná. Ve tři ráno jsem se vzbudila a už neusnula, přemýšlela jsem nad tím, jak to všechno bude, jestli to opravdu bude tak moc bolet, jak dlouho to bude trvat, modlila jsem se, ať je malej v pořádku…

Ráno jsme měli nástup na 7 hod, přijeli jsme do porodnice, stále jsem byla naprosto klidná. V půl osmé mi zavedli tabletu a v půl deváté jsem cítila tlak na podbříšek. V devět jsem dostala klystýr a šla do sprchy. Partner byl celou dobu se mnou, za což jsem byla moc ráda. Kontrakce přicházeli okamžitě po třech minutách, bolelo to dost, jen jsem opakovala, že už to nevydržím a ptala se mojí porodní asistentky, jak dlouho to bude trvat. V deset jsem byla otevřená na 3cm. V tu chvíli mi přišlo šílený, že jsem se za hodinu kontrakcí otevřela jen o dva cm, počítala jsem na hodinách, jak dlouho to teda bude trvat, než se otevřu úplně a byla jsem z toho pěkně vyděšená.

Po desáté hodině přišla paní doktorka a praskla mi vodu - opravdu jí bylo malinko. Pak ale začaly ty „správné“ bolesti. Kontrakce okamžitě po minutě dvou, ležela jsem napíchnutá na ktg a skoro nemohla mluvit, jak často po sobě kontrakce přicházely.

V 11:20 mi asistentka napustila do vany horkou vanu a já se v ní za 40min otevřela ze čtyř na deset centimetrů. Pravdou je, že z poslední hodiny před tlačením si opravdu vybavuju velice málo. Přítel mi říkal, že jsem byla i na wc, to jsem si teda vůbec nepamatovala. Vím, že to byla strašná bolest, ale když si ji teď chci vybavit, nejde to. Vím, že do zad mi nic nešlo, žádné křížové bolesti.
Dodnes mám za to, že jsem byla na půl bolestí omdlená. Slyšela jsem se, jak křičím, ale nemohla jsem nic ovládat. Den před porodem jsme plánovali, jak budeme vtipkovat, ať nemyslím jen na tu bolest - to byla opravdu naivní představa. Jen jsme byli vedle sebe, drželi se za ruce a mlčeli. Přítel mi pak řekl, že ta bezmoc byla hrozná, že mi chtěl pomoct, ale nemohl. Mně ale nejvíc pomohl právě tím, že byl vedle mě a nic neříkal, že mě jen držel.

Ve dvanáct přišla šílená potřeba tlačit, okamžitě jsem šla na lehátko a ta úleva, že je mi povoleno tlačit, byla obrovská. Tlačení už byla brnkačka oproti kontrakcím. Za pár minutek jsem po několika zatlačeních otevřela oči a viděla, jak ho ze mě asistentka vytáhla. Bylo to nezapomenutelné. Osušili ho, zeptali se, jestli chceme přestřihnout pupečník, hned ho na mě položili a nechali přisát. Pak nás nechali asi půl hodiny až hodinu osamotě - čerství rodiče a miminko, přinesli mi oběd, který snědl tatínek :) a pak se šlo měřit, vážit…

Z toho dne mi zbyly tři stehy a jeden krásný syn.

Hodnotilo 19 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Eilaan  17.03.13 07:17

Krásné, moc a moc gratuluji k malému i k tomu, jak jsi vše ukázkově zvládla!!! Teď teprve přijde ten doopravdy náročný čas, tak Ti přeji dostatek sil a ať se z malého jen a jen těšíte! :hug: :kytka:

 
Kamča Kamí
Povídálka 20 příspěvků 17.03.13 09:25

Moc gratuluju :potlesk: Ať ti malej dělá jenom radost  ;)

 
Kamča Kamí
Povídálka 20 příspěvků 17.03.13 09:25

Moc gratuluju :potlesk: Ať ti malej dělá jenom radost  ;)

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 17.03.13 10:01

Gratuluju :kytka:

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 17.03.13 11:24

Jééé tak to moc gratuluji:)

 
Modnipolicie  17.03.13 13:38
:-)))))))))))))))))

Tak jako miliony žen před vámi jste absolvovala rychlý porod, buďte ráda. Akorát tak vyvádět a ještě to tady barvitě popisovat, je nevhodný a nedůstojný. K chlapečkovi gratuluji.

 
Michaela F.  17.03.13 19:22

Přeji celé rodince zdravíčko, maminka šikulka a tatínek super… :palec:

 
Michaela F.  17.03.13 19:28
odpověď modnipolicie

Z článku je evidentní, že paní nevyváděla!! Jen popisuje bolesti, které měla. Nesnáším, když někdo zlehčuje pocity druhých a bere tak porod každého jako všední věc!! Každá jsme jiná a jinak citlivá…

 
dani24687
Neúnavná pisatelka 15429 příspěvků 17.03.13 19:38

Vsem moc moc dekuji. ke komentari modnipolicie se nehodi reagovat. porod bych mohla popsat barviteji, pokud ma zajem :-D spis myslim, ze muzu podporit holky, ktere to ceka a maji strach.

 
Lenulka 26
Povídálka 30 příspěvků 18.03.13 19:44

Krásný příspěvek :palec: :palec: moc gratuluji!! :hug: :hug:

 
Ninocka.1  03.05.13 18:21

Zazila jste indukovany porod, ze soudite? Asi ne, to, co maminka napsala ani zdaleka nevystihuje to, jak je to strasne! Vim, o cem mluvi.

 
dani24687
Neúnavná pisatelka 15429 příspěvků 03.05.13 18:51

No bolest neuveritelna :-(

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama