Ze Stellinky Sašíček

Těhotenství

Asi málokdo v dnešní době uvěří tomu, co se stalo. Když jsem se dozvěděla, že jsem těhotná, tak jsem nejdřív nechtěla pohlaví dítěte znát, nakonec ale byla touha nakupovat oblečky silnější, a tak jsem si to nechala říct.

Můj pan doktor mi radostně oznámil, že čekáme holčičku. Já byla radostí bez sebe a manžel dvakrát tolik :) Radostně jsem se naladila na růžovou vlnu a začala nakupovat. První, co mě chytlo, byly samozřejmě oblečky, jak jinak :D Milióny všelijakých bodyček, dupaček, čepiček, svetříků a prostě všeho možného. Na řadu se dostávala výbavička do postýlky, autosedačka, hluboký kočárek, potom kombinovaný. No prostě ta pravá nákupní horečka. Miminko bylo asi stydlín, protože málokdy na ultrazvuku ukázalo „rozčapení“ :D, a tak když už se poštěstilo, vždy mi doktor nebo paní doktorka v nemocnici řekli, že je to holčička.

Moje babička mi říkala, že to bude určitě kluk, podle tvaru bříška a podle mých nálad. No, já si klepala na čelo, říkám babi, dnes je taková technika, že se ti doktoři prostě splést nemůžou. Pak mi na jednom speciálním vyšetření doktorka říká - teda tohle je ukázkový příklad, jak má být vidět klučina. Já říkám, no to né, já čekám holčičku, řekl mi to můj doktor a řekli mi to i v nemocnici. Samozřejmě jsem věřila mému doktorovi. Když jsem to řekla manželovi, tak řekl, že jestli to bude kluk, tak nám ta doktorka vše proplatí, protože to přivolala :D

Týdny těhotenství utíkaly krásně dál a protože nebyl žádný problém, nechtěla jsem podstoupit žádná speciální vyšetření. S manželem jsme se prokousávali Johankami, Jůlinkami, Terezkami, Markétkami atd., až jsme se dostali ke Stellince. To jméno jsme si oba hned zamilovali. Na 15. 10. jsem měla stanovený termín. Od 5. 10. jsem si připadala taková těžká, nateklá a nějak jsem tušila, že už to musí co nejdřív přijít. V neděli 9.10. mi u oběda začaly bolesti, ale protože byly docela slabé a nepravidelné, nijak jsem se nevzrušovala. Vyrazili jsme s manželem na procházku, abych to trochu rozchodila. Doma jsem si šla potom dát teplou vanu ( pak jsem z ní taky já slon nemohla ven :D ), no a když jsem vařila večeři - prásk a praskla mi voda. Tak jsem nechala manžela, ať se ještě nají a vyrazili jsme do porodnice.

Nevím, čím to bylo, možná stresem nebo ze strachu, ale než jsme do porodnice dorazili, byla jsem jako smyslů zbavená, jako nějaký „magor“ :D. U vyplňování papírů musel asistovat manžel, protože já jsem nevěděla, jak se jmenuji, natož tak ostatní věci :D Manžel uvedl jména Stella a Alexandr. Já mu pak říkala, proč tam dával toho Alexandra a proč vůbec zrovna Alexandr. Já už si to přesně ani nepamatuji, ale pořád tam někdo chodil, kontroloval jak moc jsem otevřená, kontrolovali srdíčko miminka ad. Pak přišel hlavní pan porodník a porodní asistentka a řekli mi, že pokud nebudu dostatečně otevřená do 3 (do rána), budou muset porodu pomoci, protože se jim na miminku něco nelíbí. Pro mě šok jako blázen…

Ale naštěstí se to sešlo a miminko se začalo drát na svět. Strašně jsem se toho bála, měla jsem strach pořádně zatlačit, ale můj skvělý manžel mě natolik podporoval, že jsem se zakousla, párkrát pořádně zatlačila a najednou úleva a miminko bylo na světě! Slyším ten drobný hlásek, jak pláče! Hurá! Zvládla jsem to! Tak maminko a tatínku, máte krásného chlapečka. Cože?! Chlapečka? Ani nevím, co přesně mi v tu chvíli proletěho hlavou kromě toho, že chci holčičku, ale v momentě, kdy jsem ho dostala do náruče, jsem ucítila, že bych ho nevyměnila za nic na světě.

Odvodila jsem si z toho, že příště už se asi nemůžu spoléhat na techniku, ale na svoji babičku :D Takže všechny ty růžové věci šly pryč a já pak pomalu neměla ani vajíčko na převoz miminka domů, z porodnice jsem musela obvolávat kamarádky, která půjčí. A oblečení musel také manžel hledat doma, protože v nemocnici bylo jenom růžovo :D Můj porodník a potom i gynekolog jen nevěřícně kroutili hlavou, že tohle snad v dnešní době není ani možné :) A? Je :D

No jinak, náš Sašínek se narodil 10. 10. 2011 v 3.15, 48 cm, 2900 g.

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 06.11.11 10:44

NIKDY NEVĚŘ ULTRAZVUKU :mrgreen: vidis, ty se můžeš příště spolehnout na babičku, já na mámina přítele. Přestože mi dle utz 6× řekli chlapečka, on říkal, že doktoři lžou a bude to holka a že druhý budu mít taky holku. No a narodila se Dominika a druhé čekáme, tak jsem zvědavá :palec:
Gratuluji ke krásnému chlapečkovi a ať vám dělá jen samou radost :srdce:

 
Miťulka
Ukecaná baba ;) 1297 příspěvků 06.11.11 11:26

:lol: :lol: :lol: fakt se směju. Já něco podobného měla u dcerky, všichni říkali, že to bude holka, i na 3D ultrazvuku to potvrdili a měsíc před porodem jsem ležela v porodnici skrz podezření na předčasný porod a dr. mě došel udělat uktrazvuk tak jsem ho poprosila aby mi potvrdil pohlaví a on, co si myslím, že máme a já že holku a on na mě : Fakt ? No nebyl bych si jistej, být vámi. No byla jsem z toho mimo, protože jak ty říkáš vše bylo koupené růžové :lol: a nakonec se fakt narodila holčička takže jsme oblečení neměnili :lol:

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18644 příspěvků 06.11.11 12:26

Dodneška jsme netušila že kluka nepustí z porodnice v růžové sedačce :think: :nevim: njn jsou různé zvyky :wink: :lol: Moc blahopřeji ke krásnému zdravému klučíkovi jen tak dál :kytka:

 
Miťulka
Ukecaná baba ;) 1297 příspěvků 06.11.11 12:39

Lacenko, myslím, že autorka to myslela tak, že manžel asi po porodu vrátil růžovou sedačku (vajíčko) zpátky do obchodu, ale zase nevím, proč jí nevyměnil a oni potom museli pučovat :nevim: to už nevím :lol:

 
Kacenka20
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 06.11.11 16:16

:srdce: Hlavně že je Sašík zdravej a dělá vám radost :wink:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 06.11.11 17:46

kráásně napsanýý :lol: :lol: :lol: máte krásnýho kluka..gratuluji :potlesk: :potlesk: :mavam: :mavam:

 
Milounek
Stálice 90 příspěvků 06.11.11 19:36

Děkuju maminky :).Byl to pro nás velkem šok, ale hlavní je, že je malej zdravej a že nám roste :). S tím vajíčkem to bylo tak, že já jsem nechtěla aby musel jet v růžové, protože by mě moc nepotěšilo, kdyby nás někdo potkal a blbě se ptal. Manžel si půjčoval proto, protože si netroufl jet sám do obchodu vybírat nějakou jinou barvu, chtěl to nechat na mě :).

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 06.11.11 21:23

No hezké :mrgreen: Tak hlavně, že je zdravý, ne?
My jsme se dozvěděli, že čekáme holčičku a hned jsme zakázali růžové oblečení (máme asi tak tři kousky v téhle odporné barvě). Ale občas je kumšt vůbec něco sehnat, aby to nebylo růžové. Jako by všechna mimina musela být jenom ve vyblitě modré nebo žvýkačkově růžové :poblion:

 
Angua
Hvězda diskuse 50732 příspěvků 07.11.11 01:09

Neděste mě, jestli ten růžový svetr, co pletu (moje životní dílo :mrgreen: ) budu muset hodit do koše, tak se půjdu zastřelit :lol: :lol: :lol:

 
Milounek
Stálice 90 příspěvků 07.11.11 09:04

Já ho nemám jen v modré, mám ho i v zelené, žluté a bílé :-D ;-)

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 07.11.11 12:38

Krásně napsané!!!!Já mám doma místo Soničky Toníka !!!!Mudr. mi řekl Soničku asi 3×!!!!Manžel ,to by mě zajímalo kam koukal !!!!Je to kluk ,vím co sem si dělal!
A věděl …ke konco těhu se Mudr. opravil a manžel nebyl ani překvapený!!!! :-D :-D :-D :-D Mimo jiné kluky mám dva ,Toník je druhorozený!Třetí miminko by se jmenovalo po manželovi… :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
martext
Ukecaná baba ;) 2182 příspěvků 07.11.11 21:15

Ty jo, nestraste me 8-o 8-o 8-o Me rekli dva kluky tak snad dve holky se z toho nestanou, ale holka v modrem je v pohode, kluk v ruzovem neeee!! :lol:
ale jinac moc gratuluji k detatku :kytka: :mavam:

 
radusa
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 07.11.11 21:40

Gratuluju :kytka: „Stellinka“ je nádhernej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Hodně mě pobavila ta část,kdy mamžel ještě v klidu dovečeřel a pak jste vyrazili rodit :lol: Já si vzpomněla na mého -ten byl ze začínajícího porodu tak vyjukaný, že mě ani nemohl sám odvézt,ale poprosil jednu příbuznou,co bydlí ve stejném domě :wink: Bylo to docela komické :mrgreen:

 
Chula
Ukecaná baba ;) 2255 příspěvků 07.11.11 23:45

Předně gratuluji ke zdravém hošíkovi! :kytka:
Ale NEDĚSTE MĚ!!! 3 UZ vyšetření a jen jednou bylo vidět že to je holčička. Dr. byl skálopevně přesvědčen, má dr. tvrdí že jak pan Dr. Janča řekne tak se nemýlí. No já doufám! Nemáme vše v růžové, zdaleka ne(u první dcery jsem byla do 20 tt skálopevně přesvědčená že čekáme kluka, takže mám hodně věcí v modré) ale i tak pár kousků je jak z cukrkandlu a pak taky na ostatním ty kytičky, kraječky,to by manžel nepřežil mít „syna jak buznu“

 
asad
Kecalka 125 příspěvků 08.11.11 11:02

ma tří dcery Gabrielu Moniku a Adélku vždy to mněl byt Radim U druhe mi taky cele těhu říkaly že je to kluk no a ejhle holka .povahu ma kluka krátke vlasy žadne sukynky a černa je pro ni světla ale jsem ráda že ji mám

 
Milounek
Stálice 90 příspěvků 08.11.11 19:35

Však pro každou maminku je nejdůležitější aby bylo dítko zdravé a šťastné :).

 
brejlík
Povídálka 20 příspěvků 08.11.11 20:55

Tak přesně tohle se stalo mojí sestřence :dance: taky jí doktoři říkali že bude mít holčičku a narodil se jí chlapeček :nevim: tak alespon vydíš že to možné je. Hlavně že je malý zdravý a jste oba vpořádku. :-D

 
Peitra
Ukecaná baba ;) 1420 příspěvků 09.11.11 15:31

:mrgreen: Chula: Teda tak ty si mě pobavila, že se tu ještě teď popadám za břicho a tečou mi slzy. Prý „všechny ty kraječky, kytičky, to by manžel nepřežil mít kluka jak buznu“ - přesně tohle totiž vylítlo z mého přítele :-D :lol:

 
Milounek
Stálice 90 příspěvků 10.11.11 20:58

Však i proto jsme půjčovali to vajíčko - protože manžel pak říkal, že mi to nechtěl říct, ale strašně by se styděl nést si domů chlapečka v zářivě růžové sedačce :D

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Katastrofa, bolest

Náš malý zázrak


Reklama