Ženská, vy jste těhotná!

Těhotenství

Jak název napovídá, příběh bude o mém zjištění této úžasné noviny a trošku o věcech, které tomu předcházely a dalších, které následovaly.

Svatba

Mám skvělého muže. A protože už nám není 20 a ani 25 (bohužel), rozhodli jsme se, že by nejspíš bylo rozumné, pořídit si třetího do smečky. Jenže nemám ráda, když se děti jmenují jinak než rodiče (já vím, že pokud je vztah fungující, je to úplně jedno… ale stejně) a zároveň jsem se nechtěla vdávat těhotná – miluju pivo. Takže tadá, byla svatba. Pojali jsme to jako větší rodinnou grilovačku, všechno, včetně obřadu, na jednom místě u řeky, počasí nám v srpnu krásně přálo, jedním slovem paráda. A to jsme si s přípravami moc hlavu nelámali, nejsem ten typ nevěsty, co musí mít všechno perfektní, barevně sladěné a tak. Důležité bylo, aby nás oddali, aby byla legrace a aby měli hosté plné pupky a je úplně jedno, jestli v nich budou mít dokonale připravený a nazdobený tříchodový oběd nebo buřty z ohně. Obřad na louce má nepochybně svoje kouzlo, ale hlavně tím pádem odpadla starost přesunů, řešit řidiče apod. a všichni si mohli pěkně užívat.

Já prostě musím

Musím vyjádřit svůj názor na jednu věc, a proto si teď dovolím malou odbočku, za kterou mě možná někdo odsoudí, ale prostě mám takový náhled na věc. Vždycky jsem věděla, že bych jednou chtěla mít děti, akčoliv jsem k nim nikdy neměla žádný extra vztah, nikdy jsem nehlídala, nemám ani sourozence a roztomilá miminka jiných maminek, které potkávám, mě nechávají naprosto klidnou. Táhne mi na 30 a mateřské pudy nikde. Na druhou stranu ale moc dobře vím, že pokud dítě mít budu, rozhodně se o něj dokážu postarat a samozřejmě ho budu milovat, čili rozhodně netrpím představou, že bych měla být špatná matka jenom proto, že prostě zatím k dětem nemám vztah. Ale k jádru pudla. Pokud by se nám otěhotnění nedařilo, vím, že bych nebyla ochotná běhat po doktorech a zkoušet třeba IVF. Děti ano, ale ne za každou cenu. Tím se proboha nechci nikoho dotknout, nemám nic proti těm, co mají či zkouší miminka touhle cestou, právě naopak – vím, čím si procházíte a máte můj velký obdiv, držím palečky! Jenom jsem prostě věděla, že tohle není cesta pro mě, že pokud se to nepovede přirozeně, uzavřu to s tím, že příroda snad ví, co dělá a jestli děti mít nemám, tak je zkrátka mít nebudu. Nebyla bych první ani poslední. Tak a teď si mě kamenujte :-)

„Snažení“

Asi týden před svatbou jsem sezobla svoji poslední pilulku HA s tím, že zbytek necháme na přírodě. Příroda totiž není blbá. Předpokládala jsem (no, vlastně spíš doufala), že hned první měsíc se to nepovede. Předpokládala proto, že jsem HA brala s nějakými přestávkami skoro 10 let (ano, vím, že to není zrovna přirozená metoda antikoncepce, ale je to taaak pohodlné a navíc poměrně spolehlivé, prostě klady převážily zápory) a tedy jsem očekávala, že bude nejspíš chvíli trvat, než se cyklus srovná – před HA jsem ho měla spíše nepravidelný se silným krvácením i bolestmi – ano, další chvála nezdravé HA. A doufala jsem v pozdější početí proto, že v červnu mě čekají státnice a opravdu bych nerada, aby datum porodu vyšlo někdy kolem té doby.

Obavy byly zbytečné, MS přišla přesně za 28 dní, středně silná a bez bolestí. No sláva. Objednala jsem se na běžnou roční preventivní gynekologickou prohlídku. Jenže ouha, den předtím začala další MS, ach jo, prohlídku jsem zrušila. MS ale byla divná. Přišla dřív, trvala jenom tři dny a byla opravdu slabá. Zvláštní. Pár dnů poté jsem zkusila těhotenský test, byl negativní. Počkala jsem na další MS. Přišla opět už za 24 dní a byla ještě divnější: dva dny špinění, dva dny nic a další dva dny špinění. Opět jsem zkusila test a opět negativní výsledek. Příznaky žádné a veškeré naše „snažení“ spočívalo v tom, že jsem prostě přestala brát tu HA a sex byl sice v průměru možná obden, ale taky jsem měla třeba 3 dny noční a vůbec jsme se neviděli nebo byl manžel naopak tři dny v práci a domů nejezdil. Zkrátka žádná poctivá snažilka jsem nikdy nebyla a že existují i ovulační testy, to jsem zjistila až tady v diskuzích. Na další týden jsem se teda objednala na prohlídku s tím, že teď už mi do toho žádná MS nevleze. Položila jsem telefon a teprve mi došlo, že jsem se objednala na 10 hodin v den, kdy mám sice volno, ale budu po dvou nočních dvanáctkách. No, měnit už to nebudu, je to jenom běžná prohlídka, ve 12 jsem doma a krásně se vyspím. Byl to omyl.

Běžná preventivní prohlídka

Slabé dvě hodinky jsem si pospala a pak hurá do sprchy a oblíkat, ať už to mám za sebou a můžu se vrátit do pelíšku. Při oblékání podprsenky jsem zavadila rukou o bradavku. No kurňa, dřív jsem je neměla tak citlivé, nebo ano? To by teda byla pecka, kdyby mi doktor řekl, že jsem těhotná, ale to je blbost, test byl negativní… a nebo přece? No, uvidíme. Do ordinace jsem vcházela opravdu zvědavá. Poctivě jsem nahlásila podivné menstruace po vysazení antikoncepce a negativní test minulý týden. Doktor kouknul na ultrazvuk: „Sliznice je vystlaná, ale nic tam nevidím. Sestřička vám udělá test, a když bude negativní, píchneme vyvolávačku na MS.“ Jak řekli, tak udělali. Tak tedy ten test, dál to nedošlo – byl totiž pozitivní. Sestřička říkala, že není spolehlivý a radši mě pošlou na krev do nemocnice. Poplach, poplach! Na ultrazvuku nic není, test je pozitivní a ženou mě okamžitě na krev – jediné možné vysvětlení je, že mají podezření na mimoděložní těhotenství, no ne? Přece jinak by stačilo pár dní počkat. Ale nejsem doktor, rozumím tomu jak koza petrželi, a tak se smíšenými pocity odjíždím do nemocnice.

V nemocnici

Gynekologicko-porodnické oddělení je čtyřpatrová budova, kdepak asi začnu? Jdu rovnou do čtvrtého, ambulance je v prvním a ve čtvrtém, a tak jednoduché, že bych šla jenom do prvního, to určitě nebude. Ve čtvrtém jsem vysvětlila, co potřebuji, poslali mě do třetího. Ze třetího mě poslali do pr…, pardon, že mají polední přestávku. Vyčerpaně jsem se sesunula do křesla v čekárně, vytáhla skripta a pokoušela jsem se číst. Za 5 minut se otevřely dveře, evidentně se mě sestřičce zželelo a vzala mě, přestože měly zrovna s paní doktorkou polední přestávku. Neuvěřitelné, takovou ochotu jsem v kolínské nemocnici opravdu nečekala, byla jsem moc mile překvapena. Nicméně ani paní doktorka na ultrazvuku nic neviděla, tedy kromě jedné pěkné cystičky. Na krev mě ale poslat nemůžou, tam mě musí poslat z ambulance v prvním patře. Haha, a pak, že nenavštívím všechna patra, Kocourkov hadr. V prvním patře jsem narazila na prázdnou čekárnu a zamčenou ordinaci – a jo, polední přestávka. Byla jsem bez toho spánku už opravdu vyřízená, opět jsem v čekárně vytáhla skripta, aniž bych věděla, o čem čtu. Ale zkouškové se blížilo, tak jsem měla aspoň trochu dobrý pocit.

Konečně přišly z oběda paní doktorka se sestřičkou a byla jsem s velkou slávou odeslána na tu zpropadenou krev. Prý: „Výsledky budou za hodinu a půl až za dvě, tak si zatím klidně dojděte někam na oběd a pak přijďte zase sem.“ Chtějí mě zabít, já chci postel! Jela jsem domů a cestou si koupila těhotenský test. Doma jsem ho zkusila a co myslíte? Dálnice jako blázen. Aha, takže takhle to teda vypadá. Už jsem věděla, co mi řeknou po krvi… ale jak je to teda s tím mimoděložním? Pro výsledky už jsem se do nemocnice vydala pěšky, nemohla jsem přece riskovat, že usnu za volantem. Přišla jsem tam přesně po dvou hodinách a od sestřičky jsem se dozvěděla, že to ještě nemají a ještě tak půlhodinku mám vydržet. Nééé, já už nechci, já chci spinkat! Ani ne za pět minut se ale sestřička objevila znovu: „Tak výsledky už máme, za chvíli přijde pan primář a řekne vám co a jak.“

Jestli jsem nebyla zelená už předtím z nevyspání, tak teď jsem zezelenala stoprocentně, z vyděšení. Přece kdyby bylo všechno v pořádku, nemusel by mi to říkat pan primář. Za chvíli přišel. Sympaťák. Nakráčela jsem do ordinace, v hlavě prázdno. Pan primář kouknul do papírů, pak na mě a povídá: „Ženská, vy jste těhotná.“ Polkla jsem naprázdno. V hlavě mi to šrotovalo: a to je jako dobře nebo špatně, sakra? Vykoktala jsem: „No, to ale není špatná zpráva, ne?“ Teď už se pan primář smál: „No, to teda není, vždyť to říkám radostně!“ To mi teda jaksi uniklo. Za dva dny nástup na ultrazvuk, už by něco mělo být vidět. Mimoděložní by to být nemělo, rozhodně tomu prý nic nenasvědčuje. No tak sláva. Opravdu pěkný dárek k Mikuláši, a pak, že naděluje jenom dětem. Jdu domů a spát už se mi nechce, budeme mít mrňouse! Nemůžu se dočkat, až přijede muž. Škoda že zrovna dneska hlásil docela pozdní návrat. Ne, nezavolám mu, vydržím. A vydržela. U večeře jsem mu celý den odvyprávěla pěkně od začátku, ať má taky překvapení. Nevím už, co říkal, ale myslím, že byl rád. To se pozná, svítily mu oči.

Vánoční večírek

Hned druhý den (měla jsem volno a den strávila ve škole) mělo naše oddělení vánoční večírek v mojí nejoblíbenější pivovarské hospůdce. Čekaly mě dva nelehké úkoly. Oznámit to šéfové (rozumějte, pracuji v laboratoři s geneticky modifikovanými organismy a podobnými dárečky, navíc i noční směny, takže nepřicházelo v úvahu na daném místě setrvávat), které jsem před necelým týdnem na jiném večírku tvrdila (věděla, že plánujeme mimčo), že rozhodně těhotná nejsem, protože to bych přece „nechlastala“. No, opila jsem se tam pěkně. A druhý úkol spočíval v tom, nedát si moje nejvíc nejmilejší pivečko v mojí nejvíc nejmilejší hospůdce, kam se dostanu tak dvakrát ročně. Ano, první úkol jsem splnila. Jedno jsem si dala. Já musela! Velký a třináctku. Když už tak už. Naposledy. Promiň, prcku, ale nemohla jsem se smířit s tím, že poslední pivo, které vypiji, bude gambrinus, to fakt nešlo! Pivařky pochopí, dokonalé matky odpustí… jsem jenom člověk.

Normální těhotnění

Ano, vypůjčila jsem si název jedné diskuze, ale přesně tak se cítím. Další ultrazvuková kontrola potvrdila, že tam „cosi“ je a že je to tam, kde má být, no tak sláva. V práci jsem si okamžitě vzala dovču, která mi vyšla přesně do konce roku a s mužem jsme odjeli na „dovolenou“ ke kamarádovi, pomáhat prodávat vánoční stromky a kapry. Byl to parádní relax! Samozřejmě jsem se šetřila, pořádně oblékala a místo na pálence a pivu jsem ulítávala na kozím mléku. Na Vánoce jsme to oznámili rodině a od Nového roku jsem vyfasovala neschopenku, kvůli té rizikové práci, takže mě čeká půl roku domácího vězení, protože se ale připravuju na státnice, tak je to jedině dobře. Dnes bych měla být na začátku 16. týdne a až na občasné špinění mě nic zvláštního netrápí. Těhotenské nevolnosti vůbec neznám, ale chutě mám, ty jsem ale měla vždycky, takže žádná změna. Vlastně ano, jediná věc, podle které se dá poznat, že jsem těhotná (tedy kromě toho, že už nepiju pivo – fňuk), jsou obří prsa. Začalo to citlivějšími bradavkami (nezdálo se mi to!), pokračovalo zvětšenými bradavkami a dneska mám problém je nahnat do té největší podprsenky, kterou mám. Novou si zatím ale kupovat nechci, copak vím, kam až to dojde?

Taky jsme se s mužem dohodli, že nechceme znát pohlaví dítěte, proč taky? Kluci i holky mají jako miminka naprosto stejné potřeby a výbava? Jednak existují i jiné barvy, než modrá a růžová a taky, nikde není nepsáno, že kluci nemůžou mít růžovou a holčičky modrou. Myslím, že těm prckům je to opravdu jedno a co si myslí okolí, to je zase jedno mně. Takže tak. A aspoň bude nějaké překvapení. Jméno pro holčičku máme jasné – Karolína, ale pro kluka jsme chtěli Vavřince, nakonec to padlo. Jednak bych velice nerada, aby se někdo domníval, že jsme ho pojmenovali po jistém sportovci, ačkoliv jsme to jméno vybrali mnohem dřív, než jsem vůbec zjistila, že takový jmenovec existuje a pak, Vavřinec má svátek 10. 8. a já mám termín 7. 8., takže bych ho nerada připravila o možnost slavení svátku. Takže to bude asi Vendelín.

Všem, kteří dočetli až sem, gratuluji k výdrži, ale pochopte – na něčem tu diplomku natrénovat musím ;-)

Hodnotilo 43 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Andrea2424
Ukecaná baba ;) 2248 příspěvků 19.02.13 00:31

Vtipně a skvěle napsáno :lol: Přeji, ať se mimčo narodí zdravé a ať vyjdou k tomu všemu i státnice :kytka: :mavam:

 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 19.02.13 00:35

Gratuluji k těhotenství.
Jinak mě potěšilo, že ještě vůbec existují takhle „volnomyšlenkářské“ matky. To už se tak často nevidí.

 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 19.02.13 00:37

Peknej denicek a gratuluju :kytka: jen nikdy nerikej nikdy :kytka: :mavam:

 
Litta
Extra třída :D 12478 příspěvků 19.02.13 00:52

Velmi příjemné čtení. :kytka:

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 19.02.13 06:28

Moc pěkný deníček a pivíčko chápu :pankac: byla jsem těhotná přes léto a na zahrádce při parném dni jsem si čas od času malé či radlera taky dopřála :palec: nešlo odolat :mrgreen:

Příspěvek upraven 19.02.13 v 06:29

 
lenna1810
Závislačka 3270 příspěvků 19.02.13 07:03

Moc pěkný deníček, hezky se četl! A gratulka k těhotenství, ať se narodí zdravé a krásné miminko :kytka:

 
Elísek22
Kecalka 377 příspěvků 19.02.13 08:17

Pekny denicek, moc dobre se to cetlo :palec: At se Tobe i miminku dari a hodne uspechu pri statnicich :kytka:

 
žanule
Kecalka 130 příspěvků 19.02.13 09:55

Dost dobře napsáno :potlesk: :potlesk: :potlesk: a koukám že máme skoro stejny termín porodu, já 9.8.Tak at se vám daří :mavam: :mavam: :mavam:

 
Iveta1981
Závislačka 4176 příspěvků 19.02.13 09:58

:potlesk: :potlesk: Úžasný a krásný deníček, držím palce ať je Ti pořád fajn a máš tolik humoru :mrgreen: :mrgreen:

 
bjetuschka
Závislačka 4016 příspěvků 19.02.13 09:58

Hezky napsano! Taky jsem na neschopence, ale kvuli dvojcatkum, takze s „vezenim“ soucitim. Tak gratulace velika! Jo a pivecko mam taky rada, stejne jako vinecko, nastesti mi nic ze zmineneho v tehotenstvi nechutna.

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21947 příspěvků 2 inzeráty 19.02.13 10:01

Super moc hezky se to čte :)
Já se taky zlískala v době, kdy už jsem musela být v TOM, během těhotenství jsem si dala třeba malý pivko nebo slabý vinný střik a nebo třeba i skleničku ledově chlazené kofoly. Díte mám zdravý a živý.

 
Minniee
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 19.02.13 10:11

Pěkný :) ale jméno Vavřinec? :think:

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21947 příspěvků 2 inzeráty 19.02.13 10:47

@Minniee náhodou docela dobrý, mě se spíš nelíbí ten Vendelín, ale myslím, že je to každýo volba a Samuelů, Sebastiánů, Matyášků a podobně nám tu běhá už spousta :)

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 19.02.13 10:47

Moc hezký deníček :palec: Gratuluji k těhulkování a přeji pohodový porod ;)

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 19.02.13 10:49

Krasny denicek a moc gratuluji :kytka:

 
Jadla
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 19.02.13 11:12

Moc hezké! Taky jsme nevěděli do poslední chvíle, co čekáme, takže překvápko, a problém s výbavičkou nebyl. Bílé, zelené, s kočičkama a pejskama, béžové, prostě to sluší i kloučkům i panenkám. A dětem to opravdu jedno je. Držím palce se SSZ i těhotenstvím! :kytka:

 
Pipula
Povídálka 34 příspěvků 19.02.13 11:24

Krásné, už jsem myslela, že takto uvažuji jen já. Jsem ráda, že nejsem sama! Ano nepatřím do té skupiny fanatických maminek, které musí mít vše naplánované, barevně sladěné a hlavně výbavičku pro mimi nakoupenou už v prvním trimestru. Také si občas ráda dám pivko a nějakou tu neřest a vůbec se necítím jako nezodpovědná matka! Prostě ať jste spokojení a šťastní… :lol: My 17+2

 
čoudovaanet
Zasloužilá kecalka 805 příspěvků 19.02.13 12:24

Gratulace k tehulkovani :potlesk:,denicek me pobavil a pripomnel nasi velice podobnou svatbu a hlavne lasku k lahodnemu, zlatavemu moku :) A predstav si, ze ja cele tehu pivo nemohla ani videt, ani citit..ja, vyhlasena pivarka :srdce:.S hruzou jsem cekala, jak mi bude chutnat, az budu moct! A chut se vratila :mrgreen:,zaplatpanbuh!

 
Mahja
Závislačka 4736 příspěvků 19.02.13 12:28

Gratulace! :kytka:

 
Gábííí
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 19.02.13 12:59

Pěkně a vtipně napsáno! Přeji hodně štěstí! A jinak, to pivíčko chápu, já to mám stejné s červeným vínem. Ke konci těhotenství jsem si už prostě dát aspoň deci musela ;)

 
fenny
Závislačka 4917 příspěvků 19.02.13 13:07

Děkuju za milé komentáře, tolik pozitivních ohlasů jsem ani nečekala :hug: Příště třeba přidám státnice plus porod, to taky slibuje spoustu legrace :jazyk:

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 19.02.13 13:16

Tak ať ti miminko hezky prospívá a pohodový porod přeji :mrgreen: Se svatbou jsme na tom byli podobně (sice obřad byl na radnici, ale na oslavu jsme pořídili dvě bečky, nějaké víno, navařil se guláš, hrála cimbálovka, prostě žádné dráma) a co se týče výbavičky, tu jsem kupovala dva týdny před porodem s tím, že ty nejmenší kousky stejně po chvilce schovám, tak jich nemusí být milion. Ale hledat nerůžové nebo nebleděmodré oblečení byl fakt největší oříšek :zed: A stále je, protože čím mám větší dceru, tím více růžového oblečení se dělá :zed:

 
drozdnet
Nováček 4 příspěvky 19.02.13 15:40

Pěkně napsáno!
Přidávám se s přáním zdraví a taky štěstí u státnic. Já mám termín 6.8. to je náhodička :-)
S tím pivkem to úplně chápu, taky bych si dala, občas si dopřeju malé, neměly bychom se přece stresovat :-D

 
unity
Kecalka 167 příspěvků 19.02.13 15:50

Supr čtení, fakt. Pobavilo mě to. Gratuluji k miminku, sem tam si dát pivo určitě mimi neohrozí. Moje známá pila první trimestr radlera každý den, někdy i dva (holt léto) a nějak si s tim hlavu nelámala.
Jinak jméno Vendelín se u nás vztahuje k andulce, kterou jsme měli jako malí :) mě se líbí :palec:

 
lucive
Kecalka 453 příspěvků 19.02.13 16:57

Deníček je vtipně a trefně napsaný. Moc se mi líbí!! Ne každý je nastavený na miminka a děti obecně, takže Tě za to jistě nebude nikdo kamenovat ;) Sama mám v okolí několik kamarádek, které smýšlí jako ty:-) Byť zrovna já jsem ta, která dětmi, mluvením a přemýšlením o nich žije :lol:
Přeju hlavně zdravíčko pro Tebe a Karolínku, nebo Vendelínka :mavam:

 
strusi
Povídálka 25 příspěvků 12 inzerátů 19.02.13 18:35

Gratulace :) Moc hezky napsáno :)

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 19.02.13 19:56

Ty prsa - můžu ti říct, kam až to došlu u mě :mrgreen: jsem hodně hubená a měla jsem prostě takový dva prima melouny 8o, chlapi zírali a v práci mi místo pozdravu říkali bez ohledu na pohlaví: ty máš ale kozy :roll: to, co se s nima stalo po porodu, když se vytvořilo mlíko, to ti raději říkat nebudu. někdo má strie na břiše a někdo holt na prsou..ale to je jiná kapitola, tak nebudeme předbíhat. gratuluju k těhotenství :kytka:

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 19.02.13 20:31

:mrgreen: moc hezké a gratuluji. Já jsem se taky pěkně zlískala než jsem zjistila, že jsem v tom a už mi bylo divné, že mi to nešmakovalo jako vždycky :lol: Nicméně jen bych byla opatrnější v úsudku jak jsi psala ohledně toho, že by jsi rozhodně neřešila IVF apod. Neboj, chápu jak jsi to myslela, že ty by jsi to tak prostě neřešila. Ale ono ne nadarmo se říká, že po bitvě je každej generál a fakt nemůžeš nikdy vědět jak by tě to zasáhlo kdyby miminko skutečně ne a ne a nepřicházelo. Třeba by se ti myšlení úplně obrátilo. Třeba taky ne. Prostě skutečně nikdy neříkej nikdy, hodně věcí v životě nás donutí své názory měnit. ;) Tak ať se daří.
Jinak já nejsem nějakej fanatik a nemusím mít výbavičku hned a kompletní apod., ale jelikož čekám holčičku, tak se na tu růůůůžovou a její ostatní odrůdy teda děsně těšim :mrgreen:

 
Hanina_leden
Ukecaná baba ;) 1175 příspěvků 19.02.13 22:09

Diplomku mas v kapse, spisovatelko :potlesk:

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 19.02.13 22:09

Gratuluji k mimču
Kolínská nemocnice, to je nářez, tam něco najít jedině s GPS :lol:
Taky jsem byla půl roku na neschopence, je to hrozné psycho :zed:
Celkově mi to přijde jako bych to psala já :lol:

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 19.02.13 22:34

Gratuluju..moc hezký :-))

 
leryl
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 20.02.13 21:14

Moc hezky napsáno a Vendelín je krásné jméno :potlesk:

 
Beruskex
Kecalka 154 příspěvků 23.02.13 23:09

Super deníček a napiš i pokračování. Gratulace k prckovi :kytka: :mavam:

 
Hanka-L
Ukecaná baba ;) 1608 příspěvků 28.02.13 12:36

Pěkné počteníčko :potlesk: Přeji příjemné těhotnění, hodně štěstí u státnic a pohodový porod :kytka:

 
brumdinka
Generální žvanilka 23308 příspěvků 28.02.13 18:33

Super deníček. krásně se to četlo a doufám, že tě tu nikdo nekamenoval, jelikož to by muselkmě taky, jelikož s tebou souhlasim :pankac: a jedno malý pivko ještě nikomu neublížilo, takže na zdraví a at´vyjdou i ty státnice :kytka:

 
Milileo
Kecalka 414 příspěvků 19.03.13 12:05

Krásně napsáno:-) jak to tak vidím, tak diplomka pro tebe určitě nebude žádný problém:-)

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 22.03.13 15:27

Moc hezky napsané:-)Tak ať se Vám daří a věř že to pivo chápu:-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama