Zvířátka a miminka

Rodičovství
  • 27.03.02

Ahoj nenachádzam informácie o vlastníkoch zvieratiek /ja mam psíka/ ,ktorý súčasne cakajú bábo. Potrebovala by som sa dozvedieť čo može sposobiť psík nenarodenému bábu/ake poruchy a ako sa im da vyhnut mimo toho aby sme sa museli vzdat psika/. Som v 89 týždni. Za Vašu radu Vám srdečne ĎAKUJEM

Ahoj,
o tom, že s Vámi v domácnosti žije pejsek, je lepší informovat již v počátku gynekologa.
V průběhu těhotenství je lepší, když nebudete po svém pejskovi (platí to obecně o všech zvířátkách) odklízet jeho hovínka rukou, ale použijete sáčet nebo lopatku (předpokládám, že tak činíte stejně).
Také předpokládám, že pejsek má všechna náležitá očkování, která má mít, takže z tohoto hlediska nehrozí nebezpečí ani Vám, ani později miminku.
Problém by mohl nastat po narození miminka, pokud by dítě bylo alergické na zvířecí srst.
Pochopitelně stejně jako u staršího sourozence by se mohla u pejska, jako u dosud jediného miláčka partnerů, projevit žárlivost, kde může pejsek reagovat na nového člena rodiny více či méně agresivně.
Já sama sice neznám, jaké je to mít doma miminko a pejska současně, ale myslím si, že vše se dá zvládnout.
Držím palce a přeji pěkné těhotenství Šárka

 Váš příspěvek
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.02 10:08

Ahoj,
tohle je tip pro maminky, které mají doma kočičky a řeší problém, jak půjde kočka s miminkem dohromady. Vzhledem k tomu, že jsem ve stejné situaci, našla jsem dobré články na těchto stránkách:
http://www.volny.cz/…ema/mimi.htm
http://www.volny.cz/…ma/mimi2.htm
http://www.volny.cz/…ma/mimi3.htm
Zdravím, Madla

Vložit nový komentář