10 měsíční miminko se vzteká, kouše a štípe

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Elsterwerda
Nováček 7 příspěvků 27.05.19 10:35
10 měsíční miminko se vzteká,kouše a štípe

Dobrý den zkušené maminky.Moc prosím o radu. Můj 10ti no skoro 11ti měsíční chlapeček se úplně změnil. Pokud není po jeho tak se šíleně vzteká a kouše. Příklad: Vařím oběd on doleze ke mě a chce moji pozornost. Začne kňučet a tahat za nohy. Vysvetlim mu že teď to nejde a odnesu ho zpět k hračkám. Ukážu mu nějaké-snažím se ho zaujmout a odcházím zpátky vařit. On zase doleze ke mě a opět stejný scénář. Po třetí zase doleze a je už hodně vzteklý a kousne mě do nohy. Opravdu to bolí protože má 5 zubů. Vidím i během dne jak je zlý k hračkám vší silou s nimi háže. Když ho krmím tak to je na hodinu nedokáže sedět a papat- řve jak pavián že sedět nebude a ve finále mě začne štípat do ruky. Snazim se zachovat klid nekřicet na nej já nevim jestli vůbec ví že to co dělá nás bolí myslím že je na to ještě moc malý. Nebo není? Jak dál postupovat? Bojim se aby časem neubližoval ostatním dětem. Nebo zajít k psychologovi?
Děkuji moc za radu

Reakce:
Adelka951
Ukecaná baba ;) 1554 příspěvků 27.05.19 10:42

S desetiměsíčním kojencem k psychologovi??? No to snad nemyslíš vážně!!! Je normální že nechce sedět hodinu u jídla. Když nechce, si ho nenuť. A to, že chce tvou pozornost je také normální. Co se týče kousání a štípání, on neví, že to bolí, jen ví, že tím získá to, co chce, tvou pozornost?

sediza
Ukecaná baba ;) 2457 příspěvků 27.05.19 10:47

Syn me jednou kousnul. Bylo to nejak okolo roku. Štipla jsem ho a malinko plakal. Od te doby uz to nikdy neudelal. Od te doby jsem ho nemusela nikdy fyzicky trestat. Je mu 4,5. Chce to podchytit to v začátku, aby si uvědomil, že to bolí a ze akce vyvola reakci. Musite mu dat jasně najevo, to to delat nesmí. A hodinu sedet u jidla?? 8o

unuděná
Echt Kelišová 7875 příspěvků 27.05.19 10:58

Může jít klidně o období separační úzkosti, kdy tě prostě potřebuje víc u sebe a je logické, že když chce tebe, tak hračkou ho neoblbneš. Já v tomto věku děti klidně posadila k sobě na linku a vařili jsme spolu. Třeba mu dej misku se suchýma těstovinama, ať taky míchá, nebo může ochutnávat, co vaříš. Nemůžeš čekat, že kojenec se nějak déle zabaví sám, to by byl spíš rarita. Obědvat hodinu je taky nesmysl, podchyť to včas, jinak bude brzy jídlo velkým tématem a bude ti z toho hrabat. Když nechce jíst a dělá u toho blbiny, tak mu jídlo seber a nedávej. Až bude mít hlad, jistě bude rád sedět a baštit. Co se týče té agrese, to je také celkem normální vymáhání pozornosti, já praktikovala chycení, hodně pevné (té ruky, která chce ublížit, případně celého dítěte, pokud chce kousnout). A dcera měla taky kousavé období kolem roka, té jsem jednou náznakem kousla zpět do ručičky a taky jí to velmi brzy pustilo :mrgreen:

Uživatel je onlineTazvesnice
Zasloužilá kecalka 740 příspěvků 27.05.19 11:12

Uprimne vidim spise chybu v Tobe a v tom, ze kdyz chce Tvoji pozornost, tak ho nosis k hrackam a odchazis :nevim: ja treba ditko mela casto posazene na lince, dostalo misku, lzicku a „varilo“ taky.. zkus se mu vice venovat, zvlast kdyz to vyzaduje, nebude to vecne a pak na to budes s laskou vzpominat :kytka:

Elsterwerda
Nováček 7 příspěvků 27.05.19 11:36

Aha aha je to možné že chyba je ve mě. Budu se muset zamyslet. Manžel mě zase na druhou stranu vyčítá že ho rozmazluju ale to si nemyslím. Celý den jsme spolu jenom na to vaření potřebuju čas a bojím se ho k sobě brát abych ho třeba neopařila. Možná nebude od věci koupit učící věž aby mohl vidět co dělám.
Každopádně děkuji za rady a reakce pokusím se najít zlatou střední cestu

Filzefina
Kecalka 209 příspěvků 27.05.19 11:37

Myslim, ze je to uplne normalni. Vice se mu ted venuj a hotovo. U jidla ho hodinu nenechavej. Nase mala ted temer neji, jen pije MM, u jidla se vzteka a proste nechce. Je mozne, ze to jsou zuby. Vsak oni hlady neumrou

Popokatepetla
Závislačka 3347 příspěvků 27.05.19 11:58

A on je nějaký problém, aby vařil s tebou?

Váš příspěvek
Reklama