10 měsíční dítě a jídlo - kojené děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

donutka
Kecalka 336 příspěvků 27.01.17 17:39
10.měsíční dítě a jídlo-kojené děti

Ahojte, zajímalo by mě kolikrát a co papají Vaše děti (KOJENÉ) v 10.měsících. Malej spapá dopoledne cely banám ten mu jede, oběd pulku příkrmu a zbytek dne kojíme. Kaše mu nechutnají

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Correy
Závislačka 4418 příspěvků 57 inzerátů 27.01.17 17:53

@donutka Ahoj, mému je 9 a půl měsíce a vypadá to u nás takhle: ráno kaše (večer ji nechce, proto dávám k snídani), dopoledne ovoce (jablko s hruškou, švestkami atd. - podušené, nebo syrový banán), oběd zelenina + příloha + někdy maso, někdy ne (záleží, jak mu to rovna chutná, ale sní kolem těch 200g), odpoledne jsem mu dávala bílý jogurt s pečivem, ale teď měl nějaké potíže, tak zkouším jogurt vysadit, jestli to nezpůsoboval on, tak má odpoledne jenom suchý rohlík, případně k tomu ovoce, a večer dojídá, pokud mu zbylo něco od oběda + kojení, nebo jenom kojení.. A pak asi 2 kojení v noci

Elishka1
Závislačka 2731 příspěvků 27.01.17 17:59

Ráno nakojit (kol. 6, kdy se vzbudí), po 7 nastrouhané ovoce, před 10 nakojit po spánku, po půl 12 masozelenina (vařím 250 g), kolem 14,45 po spánku bílý jogurt (150 g) a křupky, 17,30 kaše a v 19 nakojit a spát

malej si nechce brát moc do ruky, dvakrát si vzal křupku a strčil do pusy, jinak se nechává krmit

kolik vám děti vypijí tekutin z hrnku v tomto věku?

Correy
Závislačka 4418 příspěvků 57 inzerátů 27.01.17 18:01

@Elishka1 Asi 300ml

NapoleonovaDesire
Kecalka 424 příspěvků 27.01.17 18:36

8 snidane chleba s lucinou, zeleninka, jogurt 11 kojeni, 13masozelenina, 15 ovoce, někdy kojeni, 17 přesnídávka ovocna,19 kase, 20kojeni, v noci 2 kojeni. Piti byl des, ale ted uz tak cca 3dcl za den da.

Herminator
Stálice 59 příspěvků 27.01.17 18:39

My teda v 10ti mesicich strašně (doslova) žereme:
Ráno kojeni, pak snídaně (chleba s něčím, jogurt s necim),
svačina dopoledne (ovocná presnidavka, ovoce),
celá 230g sklenka oběda nebo vařené domácí jídlo na oběd,
odpolední svačina (jogurt, kefir s krupkama kukuřičnyma, rýži nebo chlebik apod)
někdy malá druhá odpolední svačina (hlavně když jdeme plavat nebo máme cvičení, delší vecer)
pak večere kaše nebi zeleninová polevka a pak kojení a háji.

mliko mu už nestačí raději pak ještě něco zobne tlustý ale rozhodně není, ale hubenour podle váhy taky ne :)
předtím měl i 5 kojení mezi tím, ale čekáme druhé a tak do roka chci pomaloucku odstavit, zatím se to daří nějak samo.

Kriss Tina
Kelišová 5448 příspěvků 27.01.17 18:54

V 10 mesicich uz jedl normalne s nama, rano treba presnidavka, pak obed to co sme meli mi (teda krom smazenyho, korenenyho a tak), a k veceri treba chlebik s lucinou nebo polivku. Mezitim mel tak 3× denne mliko.

donutka
Kecalka 336 příspěvků 27.01.17 20:26

Holky a ten chleba dáváte jak?

NikaKaa
Závislačka 4771 příspěvků 27.01.17 20:42

Naše taky doslova žere ráno kojení, snídaně kaše, před spánkem kojení, dopoledne ovoce, jogurt, oběd maso - všechny druhy nebo losos nebo vajíčko (1 díl), zelenina - mrkev, dýně, brokolice, hrášek, kukuřice, špenát, kedlubna, lusky (2 díly), příloha - brambor, rýže, pohanka, červená čočka, kuskus (2 díly) různě kombinuji, před spánkem kojení, odpoledne ovoce nebo tvaroh, jogurt, zkusili jsme i pribiňák, někdy ještě spí, tak opět kojení, večer co zbyde od oběda nebo chleba, rohlík s lučinou nebo máslem, kojení a ještě tak 120ml nutrilonu, v noci 2× kojení, je drobná 7,60 kg a 72cm

NikaKaa
Závislačka 4771 příspěvků 27.01.17 20:43

@donutka chleba utrhnu kousek střídy a jemně máznu máslem nebo lučinou, ještě nemáme zuby

donutka
Kecalka 336 příspěvků 27.01.17 20:48

Tak jak vidím ten můj prostě jen a jen prso a váží 8400g a 76cm. Třeba u chlebu se mi nenadavuje ani u křupek a banánu rozmačkanýho, ale když mu dám např. mrkev rozmačkanou tak se uplně nadavuje, ale když je rozmixovaná tak jí spapá

mesiah
Kecalka 317 příspěvků 27.01.17 20:51

@Herminator kolik kg má Vaše dítko? :-) my máme jídelníček hodně podobný a máme 10,5kg…

mesiah
Kecalka 317 příspěvků 27.01.17 20:53

6h - kojení
8 - ovocná přesnídávka 150 g
9:30 - kojení
12 - masozeleninový oběd 200g
13:30 - kojení
16 - ovoce či jogurt s ovocem 150-200g
17 - kojení
19 - kaše
20 - kojení

• někdy kojím ještě 1-2 v noci :oops:

donutka
Kecalka 336 příspěvků 27.01.17 21:27

@mesiah Já někdy i 4× :D ale spíš si jen cucne a nebo se chce ujistit že jsem vedle něj

Svistice
Neúnavná pisatelka 17409 příspěvků 20 inzerátů 27.01.17 21:39

@donutka Obě děti meli v 10. měsících na jednu svačinu ovoce, na druhou jogurt, k obědu masozeleninu. Mezitím se tak nějak libovolně kojili nebo měli UM (když jsem nebyla doma).
S tím, že mladší od každého toho příkrmu snědla 1-10 pidilžiček, dle nálady.

Edit: V těch 10. měsících jsme začínali pomalu večer s domácí kaší.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >