14 měsíční dítě, ukňourané, unavené

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.18 20:16
14 mesicni dite, ukňourané, unavené

Dobrý den, už si moc nevím rady, tak si potřebuji asi vypsat. Moje 14 mesicni dcera je posledních 14 dní úplně jiná. Sotva se ráno probudí, je hodinu vzhůru a už si tre oči, jako by byla unavená. Když si s ní jdu hrát, nic ji nebaví, jen tak chodí sem a tam, knoura, nudí se, nevím. Po svačině (cca 2-3 hodiny po probuzení) je už tqk mrzuta, že ji zkouším davat do postýlky, ale většinou neusne. Je zvyklá spát po obědě. Takže další 2 hodiny se ji snažím zabavit mezitím co musím uvařit, vyprat atd, abychom mohli aspoň odpoledne ven. Dříve si hrála sama, teď pořád natahuje ruce, že chce nosit, vzteka se, tre si oči. Po obědě už konečně usne. A spí asi 2-3 hodiny, o dost to natáhla. Dobrá nálada ji opět vydrží maximálně 30 minut. Venku se to ještě dá, ale uz i tam je většinou stejná jako doma. Zase si tre oči, knoura, brečí, jako by vůbec nespala. Začínám se asi bát, jestli v tom není něco zdravotního, nebo špatná strava? Už nevím. Kdyžtak napíšu jídelníček třeba. Jí normálně, teplotu nemá. Zuby ji rostou průběžně už delší dobu, téma to taky nebude. Začínám z toho být nešťastná. Tečou mi nervy z toho, jak je pořád protivná a zlá. Je to na palici. Možná někoho napadne, co s ni. Děkuji

Reakce:

lennkaa
Zasloužilá kecalka 639 příspěvků 03.11.18 20:20

No moje zkusenost je, ze deti se kazdou chvili meni, dceri je 21 mesicu a ma horsi a lepsi obdobi, je jeste mala, ono to zase prejde.

milwinka
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 13 inzerátů 03.11.18 20:21

Mně to dělal syn když se mi budil až do 15 měsíců každou hodinu na kojení. U něho pomohlo odstavení. Pak najednou začal konečně spát celou noc v kuse a velmi se to projevilo i na jeho náladě přes den. Ovšem u mladšího syna nepomohlo nic, teď má už 2,5 roku a stále se v noci několikrát budí a pak je přes den taky unavený. Každé dítě je jiné.

Helileli
Závislačka 2957 příspěvků 03.11.18 20:31

Já bych ji nějak zkusila uspat už ve chvíli, kdy tu hodinu po probuzení začne mnout oči, proč ji držet vzhůru dalších x hodin a zbytečně ji přetáhnout? Trochu mě i zaráží, že podle tvých slov si odpolední spánek natáhla a spí maximálně 3h přes den, starší syn mi v tomto věku spal cca 11h v noci a dalších cca 4-5h přes den.

Co se důvodu týká, může to být celkovým růstem, tělo si vybírá hodně energie na nárazový růst, dítě je unavené. Růst zubů také není pořád rovnoměrný, trojky a stoličky můžou dát dítěti mnohem víc zabrat než jedničky a dvojky.

Já bych za tím nehledala žádné katastrofy a snažila bych se tu potřebu spánku naplnit co nejvíc, když to tělo potřebuje.

mamina2017
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 03.11.18 20:32

nám ted malej začal častěji poplakávat a nad ránem se budí a pak po delší době ještě chvíli spí. Ale to má od toho posunu času.

Janakatabara
Kecalka 137 příspěvků 2 inzeráty 03.11.18 20:47

Nemá za sebou očkování Priorixem?

Twixinka
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 5 inzerátů 03.11.18 20:57

@Helileli tak ono kazde dite je jine,nase mala spi od nejakych deviti mesicu od osmi do osmi a pak max dve a pul hodiny pres den a staci ji to :nevim: kdyz ma ovsem blbou noc kvuli rustu zoubku,tak si k tomu schrupne jeste tak hodku dopoledne,ale to je tak jednou maximalne dvakrat do mesice ;)
Jinak zakladatelko uknourane batole mam ted taky doma,nam bude 13 mesicu a tlaci se ven trojky,tak to prisuzuji tomu :nevim: pomohlo spani s malou v noci,to se pak obe lepe vyspime a kdyz je nejhur,tak na noc nurofen nebo panadol :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.18 21:33

@Helileli kéž bych ji to pretahovala já. Když vidím, že je unavená, jde do postýlky. Ale stejně nikdy neusne, jen výjimečně. V noci spí pravidelně 11-12 hodin. Proto mi to je divné. Sem tam knoura a vyloženě někdy zařve, ale spi u toho, vstávat k ní nemusím, i když poslouchám vždy, jestli bude pokračovat, nebo spát dal

Reniska07
Kecalka 195 příspěvků 03.11.18 21:35

@Helileli jinak zuby ji rostou už od 8. měsíců. Má všechny 1,2, čtyři stoličky a teď ji rostou 3

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.18 21:39

@Twixinka ona v noci spinká dobře právě, knoura, to ano. Ale ještě před dvěma měsíci jsem k ní vstávala několikrát za noc. Teď už ne. Vzdy spi dal. Trojky ji teď taky rostou, to ano. Ale ji už zuby rostou průběžně dva měsíce. A že by dva týdny v kuse byla taková kvůli zubum. Opravdu si nepamatuji, že by aspoň jeden den měla dobrou náladu. A hlavně ta únava. Ach jo

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Pomeje skončil v nemocnici! O berlích se belhá kvůli vážné zlomenině

Rakovinu hrtanu sice porazil, už několik měsíců se ale producent Jiří Pomeje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >