Je 16 měsíců pozdě k učení na nočník??

154
24.10.20 17:32

16mesicu ..pozde na nocnik?

Maminky jsem zoufalá :cry: mám první dítě..a tak nějak sem to podcenila s nocnikem a začala ho dávat pozde..az kolem 14m..jenže on se mi tam sotva podaří, vzteka se..az bych řekla ze ma fobii :D někdo nějaké rad :srdce: y?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10685
24.10.20 17:35

Pockat cca rok a pak to zkusit znovu :think:? Vazne, ja krom nejstarsi deti posazovala az ve 25m. Pochopily to hned a bez stresu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
44056
24.10.20 17:37

Prosimte, vždyť ma jeste klidně rok čas.. Jak si prisla na to, že jsi začala pozdě? Ja začala dávat na nocnik okolo toho roku a pul, ale u obou to nemelo smysl, tak jsem zacla znovu tak ve dvou a nejakej smysl to mělo až kolem dvou a půl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
24.10.20 17:37

Vážně? Tak to Dekuju :* To mi svitla naděje :D ja všude poslouchám jak je pozde ze uz jsem měla od půl roka 🙈 ale on to nechápe malej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
24.10.20 17:38

Chce to trpělivost, dávejte pravidelně na nočník, hned jak se vyspí, udělejte z toho zábavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
24.10.20 17:38

@a12 hele tak třeba mi to řekla neurolozka proto sem se tak lekla 😁 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
24.10.20 17:40

@a12 no nevím ve 2 letech jsem měla obě děti bez plen i v noci a zas tolik práce to nedalo. Děti to rychlé pochopí co se po nich chce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6866
24.10.20 17:44

@Lesanka22 netlac na pilu, akorat mu to znechutis. Nektere deti to pochopi driv nektere dyl. U dcery jsem zkousela nekolikrat. Pokud nemela zajem, nema to cenu. Kamaradka malou nutila celkem pod tlakem od nejakych 13-14 mesicu. Jsou ji 4 a stale ma nehody, dost casto. Jeden cas mela uplny blok. To preci nechces. Dcera se ted naucila vlastne ze dne na den a vypada to, ze i v noci, sama se budi. Nenutila jsem, kalhotky nechtela, ale plinu. Proste nechat dva, tri mesice a zkusit. Ale v klidu ;) nedelej si z toho pakarnu i ty.

Neurolozka bude stara skola co? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6866
24.10.20 17:45
@zmimi píše:
@a12 no nevím ve 2 letech jsem měla obě děti bez plen i v noci a zas tolik práce to nedalo. Děti to rychlé pochopí co se po nich chce

No a co jako? Proto ses lepsi mama nez my? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
44056
24.10.20 17:45
@zmimi píše:
@a12 no nevím ve 2 letech jsem měla obě děti bez plen i v noci a zas tolik práce to nedalo. Děti to rychlé pochopí co se po nich chce

Tak to záleží, nekomu nevadi 10× denně vytirat pocuranou podlahu a prevlikat kalhoty, posazovat každou půlhodinu na nocnik atd.
Ja to takhle nechtěla, takže jsem vzdycky třeba tyden zkusila, když to bylo bez úspěchu o par měsíců jsem to odložila a pak zkusila znovu.. Ve dvou a pul letech bylo na obou znát, že už k tomu dozrali a slo to samo..
Kazdy dítě není stejny, každý se tovza měsíc nenaučí.. Ja počítala, že jarní karantena bude časově stačit na naučení na nocnik, potřeboval na to několik měsíců :nevim:
Ale ve třech letech už je bez nehod i v noci. Což mi asi stačí :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22928
24.10.20 17:46

@zmimi Jak ktere. Jedno bylo bez pleny i na noc pred druhym rokem, druhe si zacalo spolehlive rikat na zachod az ve dvou a pul (ac na nej bylo jako na starsiho vic casu a byl pecluveji vysazovany), na noc byl bez pleny ve trech letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3827
24.10.20 17:47

Stručně. Já začala dávat od dvou let. Naučily se rychle. Známá od roka a půl a přes půl roku byla psychicky na dně, protože se dítko pocuravalo a pocuravalo. Takže tak, nehrotila bych to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
865
24.10.20 17:56

Já vytáhla nočník poprvé po 2. narozeninách. Trvalo to asi dva dny a 3 mokrý punčocháče a bylo hotovo. 8) U obou dětí.
Ale některé maminky to prostě baví, tak nočníkují už od půl roku, no. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14355
24.10.20 18:15

Prosím tě klid. Moje obě děti byly bez plen až kolem dvou a půl let. Ale bez stresu a počůraného bytu. V půl roce děti ani samostatně nesedí, tak jak bys chtěla posazovat na nočník? Na starší ročníky kašli, oni si už ty měsíce po těch letech pořádně nepamatují ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
24.10.20 18:27

Holky moc vám všem děkuji..tedKa jsem tedy úplně v klidu a nebudu stresovat sebe ani malého 8) sem tam to vyzkousime :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama