Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Taky je mi to líto,když vidím ostatní děti běhat.Byla bych ráda,kdyby zvládl třeba do května,aby jsme pak mohli chodit na hřiště a hlavně mi to už přijde strašně dlouhý to jeho plácání po zemi
A ty otázky taky nenávidím,co jim má asi člověk říct?
oblacek píše:byron píše:Byronn klik je tvému dítku?a co cvičíte?
U nás taky tak- obchází, je už obratnější ale na samostatnou chůzi to není. V pondělí jdeme na kontrolu
19 měsíců, cvičili jsme vojtu, už necvičíme
Jedna maminka byla s nami hospotalizovaná na neurologii její synej 2,5 let a nechodí tak zjistuji prroč jinak je zdravej…
Ahoj holky, mám radost, že se vaši prďolkové zlepšují. Naše malá už běhá jak čamrda, ale taky jsme si na to sakra počkali. Nebojte oni se rozběhnou, je fakt, že to pak přijde z ničeho nic. Přeju pevný nervy a na okolí kašlete, já vím, že ty otázky jsou fakt příšerný…
Myslíme na vás
Tak jsme byli dnes na kontrole a moc malého chválil jaké udělal pokroky,tak mám radost ![]()
dari74 píše:
Tak jsme byli dnes na kontrole a moc malého chválil jaké udělal pokroky,tak mám radost
to je super a cvičení vám zůstalo nebo máte nové body? a jak je na tom teď malý?a kolik mu je?
Ted je mu 18 a půl měsiců,přidal nám ještě 2 body pod kolínkama a natahovat vleže na břiše,doted jsme dělali na zádech,tak tose mu líbit nebude. A chce nás vidět za 14dní.
jo i my měli nejdříve na zádech a pak na břiše… ale po tom na břiše se rozlezl už uplně
už za 14 dní? to koukám.
a zapoměla jsme malý obchází nábytek nebo zatím ne?
my jdeme zítra… pokroky zase jsou od minula to jo ale už to nejsou tak velké jako když jsme začínali… já pořád čekám na ten vytoužený sed. ta chůze to příjde…ale to sezení mi chybí …přála bych si aby už seděl
No to je zvláštní s tím sezením,většinou si děti z kleku sednou. Chce nás vidět,že právě už hodně obchází nábytek a potřebujem ještě doladit svaly na nožkách,prý je moc napíná,tak aby jsme stihli než začne chodit.
No jsem fakt štastná,že mu to tak pomáhá a doktor mi včera říkal,že jsme přišli za 5 minut 12,že od určitého věku se s tím nedá nic dělat. ![]()
Oblacek- napiš potom,jak jste dopadli na kontrole. Malému se to natahování na břiše nelíbí vzteká se a kolikrát mám co dělat abych ho udržela ![]()
jo i nám říkal něco podobného…hlavně říkal že čím mladší dítě tím na to lépe reaguje
dnes nám rovnou zkoukne i mimčo, říkal minule že kdyby se mu třeba už ted něco nepozdávalo bylo by lepší udělat s tím něco hned a ne pak cvičit v roce a půl. mrzímě že jsem o Živném nevěděla dřív
. možná už by Péťa teď chodil a bylo by vše OK.
ale víš co?minule tam byl před náma chlapeček. mohlmít tak 2 roky a nechodil neseděl nic
říkala jsem si že jsem štastná za to že mám zdravé détě..a to cvičení to je to nejmenší jak mu můžu pomoct, za pár let to nebude důležitý kdy co dělal. ![]()
Tak to je super,že se podívá i na mimčo,protože kolikrát když se začne cvičit opravdu včas tak stačí měsíc a je všechno v pořádku. Když jsme tam byli ted,tak po nás šla paní s úplně malým miminkem,tak jsem si taky říkala,že je škoda toho ztraceného času
Ale je fakt,že by mohlo být hůř,všechno doženou.
Tak my byli na kontrole v po, jsme úplvě v pořádku- neurologocky, prý je to otázka času(to si myslím taky).
Dcera třeba chodí za židličkou- tedy s opěrou…
Ted zkouším, když vidím, že je dobře naložená, aby se pustila konferenčního stolku a šla kousíček za mnou- jedem krůček. Včera se jí to podařilo, ale je nejistá