Reklama

1.IVF - kolik si mám připravit peněz?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lolalu 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.10 10:59
1.IVF - kolik si mám připravit peněz?

Ahoj holky,

potřebovala bych poradit, kolik si mám cca připravit na IVF? Nevyšly nám IUI, takže to bude první pokus, tzn. hrazený pojišťovnou. Vypadá to, že u mě je problém s ovulací, reakce na Clostilbegyt dobrá, manžel má spermiogram v pořádku.
Kolik jste doplácely - za stimulaci a tak? Chodím do Gennetu, ceník mají sice na webovkách, ale ceny za prášky tam nejsou.
Jak dlouho Vám pak trvalo schválení pojišťovnou?
A kdy se začíná se stimulací - klasicky první den cyklu?
Vím, že mi všechny tyto informace dá doktorka, ale nejdříve má volný termín za 3 týdny…

Reklama

Reakce:

ish
Kelišová 5353 příspěvků 12.06.10 11:06

Ahoj,
mi v Gennetu hned na první konzultaci řekli, že IVFko na lécích a úkonech neplacených pojišťovnou vyjde na průměrně 20tisíc :nevim:

Lolalu 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.10 11:16

No Ish, otázkou je, co mysleli, že je v tom zahrnuto..
Cenu prášků/injekcí neznám, ale třeba ICSI nepotřebujeme (dle zprávy spermiogramu) a to už je 7000…

ish
Kelišová 5353 příspěvků 12.06.10 11:20

Lolalu však píšu průměrně. U každého to bude jinak - podle toho, kolik a jaké léky, jestli se bude zamražovat, jestli prodloužená kultivace, etc. etc. :nevim: to se prostě dopředu říct nedá (a asi je lepší být připravený na tu „horší“ variantu, že to bude stát víc, a pak být příjemně překvapený)

lol
Závislačka 2535 příspěvků 12.06.10 13:45

Ahoj lolalu,

ja jsem napr.platila 12 000 a to jsem mela metodu ISCI a prodlouzenou kultivaci a jen za leky jsem dala 7 000. Ale nezbylo mi treba vubec nic na zamrazeni, tak na tom jsem zas usetrila. Takze 20 tisic to byt opravdu nemusi a ted to nemuzes vedet kolik budes platit, to uvidis az po odberu vajicek, co ti rekne embryolog a na leky se priprav, ze to je minimalne 5 tisic. Drzim ti moc palecky a jestli mohu radit, pokud to pujde, vem prodl.kultiva­ci,prijde mi, ze to mas vetsi uspesnost, i me se stal zazrak a jsem tehotna po 1.IVF (PK a zavedeni 2 embryii i metoda ISCI, i kdyz nebyla nijak nutna).

Jindřiš
Extra třída :D 10452 příspěvků 12.06.10 13:54

náš první pokus stál 20 tisíc

Jindřiš
Extra třída :D 10452 příspěvků 12.06.10 13:59

jinak ICSI je na zvážení, protože jsou holky co se jim i přes dobrý SPG nic neoplodnilo

ladybird
Ukecaná baba ;) 1745 příspěvků 12.06.10 14:41

My platili jen ICSI asi 5 500? myslím. Jinak nic.

Petra Z
Hvězda diskuse 51929 příspěvků 12.06.10 20:18

kolem 20 000…
doplatky za léky,ICSI,pro­dloužená kultivace,mražení embryí…

Clementine
Nadpozemská drbna 27298 příspěvků 13.06.10 15:57

Vyhrabala jsem ceník z loňska: my platili 28 tisic klinice, základní isci 9900, za kazde embryo navic 1100, pro nas tedy + 5500, prodlouzena kultivace 4400, asistovaný hatching 4400, zmrazení 4400. Mimo to léky pokud si vzpomínam cca 5000. Takze zhruba 35 tisic celkem.

emma12
Kelišová 5932 příspěvků 14.06.10 09:22
Jindřiš píše:
jinak ICSI je na zvážení, protože jsou holky co se jim i přes dobrý SPG nic neoplodnilo

Ahoj tak sama mužu říct ,že už bych do ivf bez ICSI nikdy nešla ,mě ho rozmluvili i embrioložka a z 12 vajec ani jedno oplodněné a přitom vše bylo ok všechny testy hodnoty .To zklamání za ty ušetřené peníze nestojí .Nech si oplodnit aspon něco .

lol
Závislačka 2535 příspěvků 14.06.10 09:51

souhasim s jindris, my meli taky ok spermie, ale stejne jsem do toho sla a stalo to za to

vincka
Kecalka 159 příspěvků 14.06.10 10:09

No ono záleží dost taky na tom, jak to bude probíhat a kolik budeš mít vajíček.
Např. my jsme měli PK + ICSI. Za PK se připlácí (v našem případě myslím 5500), ICSI stálo nějakých 8000 za 9 vajíček a každé další oplodněné vajíčko stálo 1000 Kč. Já jsem měla zralých 19 vajíček a nechala jsem je oplodnit všechny - takže jen za toto jsme dali dalších 10.000 navíc. Nás tedy celkem IVF vyšlo na 33.000 tisíc, ale jak říkám, kdybych měla míň vajíček, bylo by to minimálně o těch 10.000 míň.
Ještě doplním: Z těch 19 vajíček se chytilo 17, po PK jich zbylo 8, 2 zavedeny, 6 zamraženo. No a z těch dvou zavedených mi zůstalo jedno a teď je se mnou už 33 týdnů. :wink:

Mellanie 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.10 19:04

pane jo ,to si měla úrodu.. :jazyk:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >